RENAULT 23 mode Agenda AMSÏERDAMSCHE BEURS £autste Aecichten DE VRIES Bomaanslagen te Boedapest. Veertien personen gewond. Regeeringscrisis in Zuid-Slavië, Kabinet afgetreden. Nieuws in *t kort. VAN ALKMAAR BEGINT DE VICTORIE. GARAGE v. d. KOMMER ZONEN ALKMAAR HEILOO Een opkomende griep. EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. BENOEMING RAADSLID. De heer A. F. Zeegers heeft bericht inge zonden, dat hij zijn benoeming tot raadslid, in de vacature-A. Bakker, aanneemt. Zooals wij reeds berichtten, had de hee N. Schats, die vóór den heer Zeegers in aanmerking kwam, zijn benoeming niet aangenomen, omdat de afd. hem voor de a.s. gemeente raadsverkiezing niet op een verkiesbare plaats had gezet. DE RUITERTJES. Men deelt ons van „Gemeentewerken" mede, dat men een onderzoek in den Waagtoren heeft ingesteld en tot de ont dekking is gekomen, dat mannen en paarden duchtig van de kou hebben, ge leden. De vorst en de koude wind die op de luikjes stond waren de oorzaak, dat een en ander niet meer functionneerde met het gevolg dat de luikjes niet meer open klapten en de paarden rustig op stal bleven. Dank zij de goede zorgen van „Gemeen tewerken" loopt alles nu weer gesmeerd. De luikjes draaien weer open en de rid dertjes komen elk uur hun steigerende paarden weer aan den volke vertoonen, GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Jan. 100 patiënten en legden 1387 bezoeken af, waarvan 391 betalende bezoeken, 764 be zoeken voor 't A.Z.A. en 232 gratis bezoe ken. Er werd 10 x de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 13 patiënten, legde 204 bezoe ken af en heeft 2 x den dokter geassisteerd. Vrijdagavond is Boedapest opge schrikt door een aanslag. Juist toen 'n groot aantal Joden de synagoge ver liet, hebben onbekenden twee handgra naten naar de menigte geworpen, waar door veertien personen gewond wer den, waarvan vier levensgevaarlijk. Vermoed wordt, dat de daders leden zijn van de uiterste rechtsche bewe ging. Imredy heeft tegenover de pers uiting gegeven aan zijn verontwaardiging over den aanslag bij de synagoge. Hij zeide, dat de daders blijkbaar wilden bereiken, dat de bespreking van de anti-Joodsche wetten, die thans in de Kamer behandeld worden, vertroebeld zou worden. In politieke kringen in de hoofdstad be schouwt men den aanslag als een poging tot wraakneming voor het echec, dat een nationaal-socialistisch candidaat Donder dag in de provincie tegenover een candi daat der regeeringspartij heeft geleden. Intusschen is een uitgebreid onderzoek ingesteld en zijn reeds drie arrestaties ver richt. In den boezem der Zuid-Slavische regee ring is het tot een crisis gekomen. Vijf mi nisters!, van wie twee Mohammedanen: Mehmed Spaho, de minister van verkeer, en Djafer Koelenowitsj, minister zonder porte feuille; twee Slowenen: Miho Krek, minister van openbare werken, en Fran Snoj, mi nister zonder portefeuille, en de Servier Draguicha Tsvetkowitsj, minister van sociale voorzorg, en de leider der organisatie van regeeringsgezinde arbeiders, Jugoras, zijn afgetreden. Regeering afgetreden. Nader wordt gemeld, dat de geheele regee ring van Zuid-Slavië is afgetreden. Slachtoffers van overstroo|mingen. - Ten gevolge van overstroomingen van den Ohio en zijn zijrivieren zijn, naar bekend is in Ohio, Maryland en West Virginia dertien personen om het leven gekomen. Men vreest, dat er nog vier dooden zullen zijn. Tal van per sonen zijn dakloos geraakt. Maatregelen tegen zekere artisten. - Of ficieel wordt uit Berlijn medegedeeld, dat de rijkscultuurkamer op last van Göbbets vijf van de populairste conferenciers en ar tisten, die het meest hebben bijgedragen tot het succes van een revue in het „Cabaret der Komieken" te Berlijn, geschrapt heeft. Men verwijt dezen artisten staats- en partij- instellingen belachelijk te hefbben gemaakt. In hun laatste nummer kwam een satyrisch liedje op nieuwe gebouwen te Berlijn voor. De geschrapten zijn de zeer bekende confe rencier Bernard Finck, de conferencier Peter Sachs (Kurt Pabst), Hellmuth Buth, Wilhelm Meissner en Manfred Lugi. Zij zullen niet meer in Duitschland in het open baar kunnen optreden. Arbeider ter dood veroordeeld. De rechtbank te Moskou heeft een arbeider ver oordeeld tot den dood door den kogeL Da man had zijn meesterknecht met een schaar ernstig gewond. De rechtbank baseerde haar uitspraak op een artikel dat daden van ter rorisme straft. Slachtoffers van sneeuwstorm. - Zeven tien leden van het personeel van een Japan- sche mijnbouwonderneming zijn op den berg Hakkodasan (provincie Aomori) door een sneeuwstorm verrast. Elf personen zijn dood gevroren, slechts vijf konden worden ge rede. De lijken van vijf slachtoffers zijn ge borgen. FILMAVOND GLETSCHERWATER. Woensdag 8 Febr. a.s., 's avonds 8 uur, vertoont de heer D. van Sijn uit Rotter dam in de Unie zijn prachtfilm van de Rhóne, waarmee hij voor eivolle zalen te Rotterdam, den Haag en Amsterdam zulk een schitterend en welverdiend succes be haalde. Hij gaat met zijn toeschouwers langs die rivier, van 't hooggebergte in de Alpen af tot in de delta (de Camargue) en vertoont ons daar al, wat leeft en streeft, en wat rots en sneeuw, beekjes en dalen, o.a. met hun vogelbevolking, te zien geven Men zie de aankondiging elders in dit nummer. EEN HOORSPEL OVER FRANZ LISZT. Een oud-stadgenoot, de heer dr. P. H Schröder; thans te Haarlem, die reeds eenige verdienstelijke hoorspelen voor de A.V.R.O. heeft geschreven, heeft thans zijn krachten gewijd aan een stuk met Franz Liszt als hoofdpersoon. Het stuk zal Zondag te Brussel om 6.20 (Ned.) uur in een Fransch programma worden uit gezonden. De Radio-Bode meldt, dat tijdens de Uitvoering gedeelten uit de werken van Franz Liszt ten gehoore zullen worden gebracht. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de hee K. Kirpen- steijn, slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen tot het verkrijgen van het diploma belastingconsulent, afgenomen door het Nederlandsch Instituut voor Belastingconsulenten te 's-Gravenhage. Voor stenografie in de Duitsche taal, afgenomen door de Ver. van Leeraren op 2 Februari, slaagde mej. G. Kooij te Limmen. „Welke is de hoogtijdag van onze goede stad Alkmaar?" Elk rechtgeaard burger heeft daarop slechts één antwoord: „8 October!" „Wordt deze dag nog immer vol dankbaar heid aan het voorgeslacht herdacht?" „Natuurlijk, van ganscher harte", ant woordt ieder trouw Alkmaarder. „Kent Gij de groote beteekenis van dien dag in 1573?" Het trotsche antwoord van jong en oud luidt éénstemmig: „Van Alkmaar de Victo rie!" Met deze drie vragen wilde ik mijn aan sporing om lid te worden van onze 8 October Vereeniging „Alkmaar Ontzet" beginnen; de antwoorden volgden onmiddellijk. Met een laatste vraag zal ik eindigen, maar het antwoord zal niet meer van mijn hand ko men. Den lezer dan de plicht, daarop naar waar heid te antwoorden! Hoe stemt het mij tot groote vreugde, dat Alkmaar het voorbeeld gegeven heeft in de geschiedenis van de ontzetfeestdagen! Eerst Alkmaar, daarna Leiden en een eeuw later Groningen. Alle drie steden hebben deze gedachte gemeen, dat het een plicht is van het nageslacht, om dien ontzetdag niet on gemerkt te laten voorbijgaan en daarmede uiting te geven aan de gevoelens van dank baarheid aan het voorgeslacht, dat ons in dit opzicht tot voorbeeld is gesteld. „In het verleden ligt het heden", die band moet im mer trouw bewaard worden en op allerlei manieren moeten onze burgers daarbij medewerken. Laten wij nooit vergeten, dat onze wallen gestaan hebben in het middel punt van den strijd voor de vrijheid, die Alkmaarsch bloed heeft doen vloeien. „In het heden ligt, wat komen zal", naar onze handelingen en daden van den tegenwoor- digen tijd zal het nageslacht ons weer be- oordeelen, en laat daarin nimmer een ver wijt te vinden zijn in te weinig eerbied voor de geschiedenis van onze stad, voor den moed van haar vroegere burgerij! Gelukkig kunnen wij thans zeggen, dat de dag van 8 October dank zij de groote voort varendheid van onze Vereeniging „Alkmaar Ontzet" gevierd wordt op luisterrijke wijze, waaraan de geheele bevolking kan deel nemen. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat staat de stad in volle feestvreugde en eensgezind en vol enthousiasme wordt de burgerij geroepen uiting te geven aan haar saamhoorigheidsgevoel op dezen historischen dag. Wij zijn het bestuur van deze vereeni ging dankbaar, dat het zijn taak zoo naar behooren opvat en elk jaar opnieuw zich in spant, om dezen feestdag te doen slagen. Maar daarnaast is het ook ieders plicht, om dit bestuur te helpen en niet te rekenen op den steun van anderen. Ja, de plicht van elk rechtgeaard Alkmaarder is het lidmaat schap van deze 8 October Vereeniging! En daarom eindig ik met deze laatste vraag, waarop, naar mijn overtuiging, slechts één antwoord mogelijk is: Wordt Gjj lid van de 8 October Vereeni ging „Alkmaar Ontzet"? F. H. VAN KINSCHOT. Eere-voorzitter der 8 October Vereeniging „Alkmaar Ontzet". Mededeelingen van de propaganda- commissie. Voordat de groote ledenwerf-campagne einde Februari zal aanvangen, kunt U zich nu reeds als lid van de 8 October-vereeni- ging opgeven. Ieder, die zich vóór 1 Maart a.s. opgeeft aan een van onderstaande adressen, dingt mede naar een aardige verrassing. H. Stikkel, penningmeester, Verdronken- oord 119; en de Propaganda-commissieleden: M. G. Grondsma, voorzitter, Bierkade 10; A. Koster, vice-voorzitter, Langestraat 22; W. Hartong van Ark, Langestraat 1; J. Peere boom, Stationsweg 46. uit - v modellen Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De avonturen van Robin Hood (rom.-sens.); hoofdrollen Errol Flynn, Oliva d'Havilland, Basil Rathborne e.a. Toegang boven 14 jaar. Geprolongeerd Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag behalve Zaterdagavond 8 uur, hoofdnummer Parijsche zeden (rom.- sens.); hoofdrollen Michele Morgan en Raimu. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half i matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer In den greep der wildernis (avonturen); hoofd rollen René Deltgen, Gustav Diessl, Vera von Langen e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 4 Februari. 45 uur, Huize London, receptie 40-jarig bestaan De Halter. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond Ned. Reisvereen. Zondag 5 Februari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering De klokken van Corneville, door de A.O.O.V. 8 uur, café Mantel te Schoorldam, uitvoe ring door Ons Genoegen. Bal in het café Ursem te Heerhugowaard- Noord. Maandag 6 Februari. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, filmavond. Uitsluitend in melaatverpahking, Btiilt hraahversch. ONGEVAL. Hedenmorgen kwart over zeven werd de arbeider C. Jonker uit Tuitjehorn, die werk zaam was aan het militaire vliegveld te Bergen, aan den Groeneweg, dermate door een zandauto aangereden, dat hij met een hersenschudding naar het St. Elisabethzie- kenhuis in Alkmaar moest worden vervoerd. Vermoedelijk heeft de autobestuurder niets van het ongeval bemerkt. Deze is al thans doorgereden. De politie stelde een onderzoek in, doch slaagde er nog niet in den betreffenden chauf feur op te sporen. Wanneer bij den chauf feur geen onverschillgheid in het spel is, zal hij goed doen zich bij de politie te mel den. HOEVEEL MOTORRIJTUIGEN ZIJN ER IN ALKMAAR? Volgens de Autokampioen waren er op 1 Augustus 1935 in Alkmaar 874 motor rijtuigen. Op denzelfden datum in 1936 was dat 923, in 1937 was het 939 en in 1938 steeg het tot 988. Hierbij waren 239 motorfietsen, 62 drie wielers, 452 auto's, 16 autobussen en 219 vrachtauto's. EUROPA'S MOOISTE WAGEN. Onder dezen naam lanceert de Opel-fa- briek thans haar nieuwste creatie: de Opel Super Six, en dank zij de Nassau-garage, die het Opel-agentschap voor Alkmaar en om geving heeft, hebben wij met deze nieuwe creatie kennis kunnen maken. Zoowel uiter lijk als in het interieur paart deze Kapitan, zooals deze Six in tegenstelling met zijn grooteren broer, den Admiral, gedoopt is, charme aan eenvoud en practische bruik baarheid en we kunnen ons voorstellen dat binnen niet al te langen tijd veel van deze kapiteins onze wegen zullen bevolken. Want niet alleen dat het geheel een zeer attrac tieve bekoring heeft, de technische kwali teiten zijn evenredig aan het uiterlijk en wie het flexibele stuur in de hand heeft en zich prettig op „zijn plaats" voelt, merkt direct, dat de 6 cylinder-kopklepmotor lang geen kind is. Het geheel ligt zeer vast op den weg, de practisch geconstrueerde daklijn maakt dat van wind heel weinig gemerkt wordt en men zich in een knus salonnetje voelt, de bedieningsorganen werken soepel en hébben handige plaatsen, kortom het is een auto, waar men zich na enkele kilo meters wonderlijk in thuis voelt. Voor rei zen is de Six uitermate geschikt, omdat een groote bagageruimte ter dispositie van de reizigers staat en de reserveband eenvoudig bereikbaar is. Een nuttig instrument is vanzelfsprekend het dashboard, dat zeer smakelijk is opge steld en waarin de kilometerteller een groote plaats inneemt. Even voor het cijfer 120 staat een dikke roode stip, en de fabriek geeft op, dat men met een snelheid tot die stip, dus zoo om en bij 115 K.M. safe and sound kan rijden. Dit met het oog op de enorme lange Reichsautobahnen in Duitsch land, waar ondeskundige rijders hun wagens maar steeds laten doorloopen en ze, om in autojargon te spreken ,.in de soep jagen". Deze roode stip bewijst hoe zorgvuldig de kleinste details zijn afgewerkt en zoo geeft de heele wagen een cachet van degelijkheid en schoonheid. Een groot aantal -handige accessoires is present om den Kapitanbezit- ter zyn wagen nog meer te doen appre- cieeren en waar de prijs van den Sedan nog onder de tweeduizend gulden ligt, gelooven we, dat de Opel-fabrieken een goede beurt hebben gemaakt, toen ze hun laatste creatie op stapel zetten. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 Febr. is de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend, De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 3 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 17.12 tot 7.07 uur licht op. TENTOONSTELLING. School voor Buitengewoon L. O. In de school voor buitengewoon L. O. zal op Woensdag 8 Februari van half drie tot half zes een tentoonstelling worden gehou den van werkstukken en teekenwerk der leerlingen. Allen, die belang stellen in dezen tak van onderwijs, worden vriendelijk tot een bezoek uitgenoodigd. DE MOLLEBOONEN. Nei-joarsvezide, Men schrijft ons: Al was 't din ook gain Jannewoarie- moand meer, toch hebban de Grunnegers in Alkmoar en omstreken (tegenswoorig heurt de Wieringermeerpolder d'r ook al bie d'r wazzen 'n stok of vieftien leden doarvandoan, net zoo goud as van de Lan- gediek, Stompetoren, Heiloó en Bergen en zoo) de in 't Noorden gebrukelke nei-joars- vezide ook dit keer weer hollen. D'r wazzen 'n klaine honderdvieftig man bienander in 't Gulden Vlies, dou de „vezide" begunde. 't Was dizze raize nait meneer Barkman, dei 'n welkomstwoordje zee, want hai is om zaikte nait in stad, moar dat wuir nou doan deur meneer Suzenaar, dei aldereerst de groutnis averbrocht van de veurzitter en vertelde dat dei oareg nuver veuruut gait, Mit haandgeklap toonden de luu dat ze doar slim bliede om wazzen en gainain har d'r ook wat op tegen, dou de woarnemende veurzitter veurstelde dat ieder wat doun zal om mitnander 'n bloumstök noar Rot terdam te sturen, woar Barkman tiedelk is. Op dizze menair hebben aalle leden hom heur beste wenschen overbrocht. Verder vertelde Suzenaar, dat 't 'n wensch van de veurzitter west was, dat dizze nei- joarsvezide deurgoan zol en 't trof nou wel bezunder, dat 'r verschillende leden wazzen, dei veur dizze vergoaderen es wat aans as aans Op touw zet harren: in de eerste ploats v/as d'r in zangkoortje opricht, woar al 'n joar of wat leden veur 't eerst over proat was, moar woar zók nooit ain veur aan meldde, totdat nou 'n pnar weken leden 'n poar luu de koppen bienander stoken har ren - en dou was 't in ainmoal kloar. In de tweide poats wazzen d'r drei leden (twei doames en ain heer) dei 'n poar dansen in- studaird harren, zoo moar uit aigen bewe gen, en doarmit op 't tooneel komen zollen Mit applaus wuir van 't ain en aander kennis nomen; de leden begrepen nou wel al, dat 'r 'n goud vol programmoa geven worden zöl. En dat was ook zoo, want boe ten dit alles stonden d'r nog twei ainacters op, dei de tooneelclub 't Gebelskof) speulen zöl. De verwachtens wazzen dus wel hail hoog en loaten we moar opslag zeggen: 't is aalmoal bezunder vest van stoapel loo- pen, zoodat de oavend wondermooi west het. De baide ainacters wazzen van dezulfde schriever, J. Zijl, en de eerste d'rvan „Wél zöl 't winnen?" zei deur de tooneelclub ook speuld worden op 'n wedstried in Hoarlem op 25 Frebewoarie. 't Tweide stökje haitte „Klopsmoa vragt 'n nei hoesholderske" en was net zoo goud as 't eerste 'n succesnum mer. De zangclub (onder laiden van meneer Bebingh) het zök nait allain heuren loaten in 't begun van d' oavend, moar ook noa ieder van de tooneelstökjes en 't was wonder hou dat uut de zoal mitzongen wuir en doar was 't ook om te doun, want 't gait 'r om om de Grunnegers op heur vergoaderens méér zingen te loaten. 't Koor zei ieder bod mit 'n poar verssies komen, dei de leden nog nait of nait goud kennen en din zeilen dei veurzongen worden en din mout de zoal mitzingen. Op dei menair kriegen we 't laangzoamerhaand zóó, dat de leden wat méér pelzaier hebben van heur zangboukjes. De baide dansen van 't specioale clubje wazzen 'n step (dei wuir geven veur de pauze) en 'n wals (noa 't tweide stökje) en 't mag zegd worden dat de jongeluu doar goud succes mit had hebben. Zokswat willen de Molleboonen nog wel es weer! Mit dit alles was d'r 'n prachtige opge wekte stemming in de zoal en dei wuir nog vergroot deurdat 't bestuur (omdat 't nei-joarsvezide was) op ollewieven en knie- pertjes tractairde. Alles mit alles n bezunder mooie oavend, dei nog laank in herinnern blieven zei! Gain wonder dat de luu nog lang nait noar huus gongen, dou 't gedien veur de leste moal dichttrokken was. 'n Poar neie leden hebben zök nog opge ven. DR. GöBBELS EN DE POLITIEKE MOPPEN. ^keminister dr- Göbbels publiceert in de Volkiscl e Beobachter een artikel waarin hij zich, naar aanleiding van dé noodzakelijkheid den acteur en tooneel- schry ver Finck, den conferencier Sachse en de „Drie Roelands" uit de rijkskamer voor cultuur te zetten, bezig houdt met de kwestie van den politieken mop. De minister doet uitkomen, dat de poli tieke mop een grens vindt, waar het de vitale dingen en aangelegenheden van ons hPtrïft"hwk*? °nZe wereldbeschouwing betieft. Hier bestaan voor ons voorbehou den, die voor ons heilig zjjn en daaraan moet niemand zich lichtzinnig wagen. Er zijn, aldus Gobbels, in de wereldge schiedenis organisaties en systemen die het duizenden jaren hebben uitgehouden. Men kan zich niet voorstellen, dat het hun veroorloofd zou zijn geweest instellingen van het staats- of geestelijke leven in het Beter en toch niet duurder, ziedaar Uw voordeel. Centrale Verwarming Rotterdam TeL 445Q4 Alkmaar Tel. 3045 - 2 lijnen openbaar te bespotten en belachelijk"^ maken. Men stelle zich voor, dat te Rom! in Vaticaanstad een variété zou bestaan waar de sacramenten of geloofspunten dèr katholieke kerken onderwerp zouden zijn voor cabaretaardigheden. Reeds deze voorstelling is absurd en toch is de katholieke kerk 2000 jaar oud geworden. Wij willen geen nieuwe katho lieke kerk beginnen, identificeeren ons ook niet met haar organisatie-methoden, doch zouden toch gaarne ook ons systeem min stens 2000 jaar behouden willen zien. Dat wil dus zeggen, dat wij niet gehouden zijn volgens gelijke principes op te treden. Er zijn echter in het openbare leven symp tomen van verval, welke men bij tijden op doelmatige wijze tegemoet treedt. Wij weten, dat nu de anti-Duitsche bladen te Parijs, Londen en New-York voor onze arme conferenciers zullen opkomen. Wij verwachten, dat de democratische gouvernanten in West-Europa op aan doenlijke wijze zullen klagen over dit ge brek aan vrijheid van meeningsuiting jn Duitschland. Dat zegt ons in het geheel niets meer. BRAND IN EEN TIMMERWERKPLAATS. Hedenmorgen is een felle brand ont staan in de timmermanswerkplaats van den heer P. W. Nederpelt in de gemeente Berkel en Rodenrijs. De brandweer kon niet verhinderen, dat de werkplaats geheel uitbrandde. Ook de belendende perceelen kregen schade, maar konden worden be houden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. Mijnhardtjes stuiten haar voortgang. Doos 30 en 50 ct. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Marken S. J. P. L. v. Balikapan 4 Febr. Soemba uitr. te Sabang 4 Febr. Talisse J. N. L. te New York 4 Febr. Tanimbar J. N. L. pass Kaap de Goede Hoop 4 Febr. Poelau Roebiah uitr. v. A'dam 3 Febr. Tarakan thuisr. te Genua 3 Febr. Sembilan thuisr. v. Aden 3 Febr. Chr. Huygens thuisr. v. Port Said 3 Febr. Saleier thuisr. v. Sabang 3 Febr. Johan van Oldenbarnevelt uitr. te Batavia 3 Febr. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 4 Februari 1939. Vorig STAATSLEENINGEN. 3-3X NederL 1938 100 3 Ned-lndië 1937 97%, 5)4 ÜuitschL '30 m. verkl. 20'/g BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd Baak 126% Handel Mij Cert. 250 134'/< Koloniale Bank141 Va Ned. Ind Handelsbank 121% INDUSTR. OND. BlNNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. 33%, 82 12?7S 329 Lever Bros Nederl. hord Philips üloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUiTENL. Am Smelting Anaconda Betbleb Steel Citie» Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H V Java Cultuur NH Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.53 Redjang Lebong 140 PETROLEUM. Dordtsche Petr293y, Kon Petr30?»/, Perlak*65 Phillips Oil29 Shell Union10>/« Tide Water 10 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1158/, Deli Bat. Rubber 133 Hessa Rubber 11274 331/, §22%, 4v% 67, 34% 27»/ 15'/, 5 44%, 3% 4111/, 166 188 75% i Oostkust Serbadiadi In tere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. 1317. 93 2U/l6 1047, 74 110% 1047, 195 2217, 210 26»/, 13 137, 7274 3% laatste 2.45-3.00 100 9174 237, 127 134 142 121% 348/4 84 i'0% 330 19j»/,-4 34 22V,„ rt 507,-74 34% 27% 15"/u 4% 4U/s 3% 417 r/07, 193 77 54 140 2987, 31274 65 29% 10% 4 107is 2007 -1 138% 11974-2 132 96 27, 105 77% 11 *U 10'% 201 226 214 268/4 13*/, 147» 72 4 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt- WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.86 1.85*/» Londen 8.70 8.691/» Berlijn 74.60 74.45 Parijs 4.92 4.9lV« Brussel (Belga) 31.40 31.36 Zürich 42.41.96X Kopenhagen 38.87 X 38-80 Stockholm 44.82 X 44.75 Oslo 43.72 X 43.85

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2