Met de 3 Dampo productei» bestrijdt U alle verkoudheden Opnieuw juweelendiefstal te Den Haag. Buit van ongeveer f 2500. GEMENGD NIEUWS. Indische brieven Pet Wajang-spel. Iedere toeschouwer vindt zijn held. £uchtuaact Spoct Zal er gevoetbald worden? Alkmaarsche clubs naar buiten. DE DERDE KLASSERS. DE VIERDE KLASSERS De elftallen voor morgen. 2 rWEEDE BLAD. Het Haagsche inbrekersgilde maakt de residentie gedurende de laatste maanden wel buitengewoon onveilig. Bijna iedere week moet gemeld worden, dat men een geslaag den aanval heeft ondernomen op een maga zijn, waarin groote buit kan verondersteld worden. Vooral de juweliers hebben het hard te verduren, omdat de inbrekers bij voorkeur hun winkels tot terrein van hun werk zaamheid kiezen. In twee maanden tijd werd viermaal in een juweliersmagazijn in gebroken en telkenmale liep de buit tot in de duizenden. In den afgeloopen nacht zijn de inbrekers wederom op pad gegaan, waarbij zij het oog hadden op het magazijn van de firma Kan in de Spuistraat. In de linker-vitrine naast de deur bevond zich een aantal kostbare sieraden. Men for ceerde dus eerst een stalen beschermings- raam en brak toen de sloten van de vitrine open. De inbrekers schijnen in hun werk gestoord te zijn, want er bleven verschil lende kostbaarheden onaangeroerd, hoewel toch voor ongeveer 2500 werd gestolen. De buit bestaat voornamelijk uit paarlen en briljanten halssnoeren, waarvan kaarten nog in de étalage lagen. de prijs ONGELUKKEN IN DEN HAARLEMMERMEER. Vier slachtoffers. Gisterochtend is op den rijksweg in den Haarlemmermeer een auto, waarin drie personen zaten en welke een snelheid van ongeveer zestig K.M., tengevolge van den dichten mist tegen een langs den kant van den weg staanden auto gereden, welker be stuurder was uitgestapt om den ijzel van de voorbuit te wisschen. Beide wagens wer den ernstig beschadigd. Van de inzittenden van de aaniijdende auto kreeg mej. A. M. C. uit Amsterdam een schedelfractuur en de heer N. C. A. een hersenschudding, terwijl de derde pas sagier snijwonden opliep. De slachtoffers werden naar het Wilhelminagasthms te Am sterdam overgebracht. De bestuurder van de andere auto bleef ongedeerd. Later in den ochtend kwamen op don Kruisweg eveneens twee auto's met elkaar in botsing, doch hierbij kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Des middags reden tusschen Sloterweg en Bennebroeker- weg bij het viaduct, ook als gevolg van den mist, twee auto's op elkaar in. Een der be stuurders, de heer N. Z. uit Aalsmeer, liep een hersenschudding op. Hij is naar zijn woning vervoerd. De voertuigen werden grootendeels vernield. VEERBOOT LIEP AAN DEN GROND. Passagiers per roeiboot naar den wal. Gistermiddag is de stoomveerboot „Hoofd ingenieur van Elzelingen", welke van Maas sluis naar het eiland Rozenburg was ver- trokkén, ten gevolge van den mist en den sterken stroom afgedreven en tegen een steenen dam in de rivier gevaren, waar door de roerketting brak. Het schip is daarna nog een hëel eind door de eb mee gevoerd en op een zandplaat geloopen, 150 meter van den oever en anderhalve kilo meter van het eiland verwijderd. Er bevonden zich 25 passagiers aanboord, o.w. de burgemeester van Rozenburg. De passagiers zijn in het begin van den avond met een roeiboot van het schip ge haald en naar het eiland gebracht. Vannacht is het schip op eigen kracht vlot gekomen. HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN ONS LAND EN TSJECHO-SLOWAKIJE. De regeeringspersdienst meldt: Tusschen een Nederlandsche en een Tsjecho-Slowaaksche regeeringsdelegatie zijn gedurende eenige weken onderhande lingen gevoerd met het doel een nieuwen grondslag te vinden voor de handelsbe trekkingen tusschen de beide landen. Deze onderhandelingen hebben geleid tot een overeenkomst, welke op 2 Februari j.1. te 's-Gravenhage is geteekend, voor Nederland door den adj.-directeur van de 'handelsaccoorden, mr. A. van Kleffens en voor Tsjecho-Slowakije door den heer C. Vrabec, referendaris aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Praag. De overeenkomst, die door de toeken ning van invoercontingenten en daarmede samenhangende bepalingen de regeling der toekomstige handelsrelaties aangeeft, is met ingang van 2 Februari in werking getreden, met terugwerkende kracht van 1 Januari 1939 af. LANDBOUWORGANISATIES ADRESSEEREN. Onbevredigende varkensprijzen, De drie centrale landbouworganisaties t.w. de Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, de Kath. Ned. Boeren- en Tuin dersbond en het Kon. Ned. Landbouwco- mité, hebben in een schrijven i n den mi nister van economische zaken aangedron gen op verhooging van den prijs, waar'oor de bacon- en zware varkens uit de markt worden genomen. Voortdurend prijsverlaging. De organisaties betoogen o.m. het vol gende: „De varkenshouders hebben steeds te leurstellingen ondervonden in den prijs bij den afzet van hun varkens. Eind September, begin October, zijn 10.000 zware varkens ui* de markt genc- jnen, welke in geslachten toestand naar Duitschland zijn uitgevoerd. De overname- Prijs voor deze varkens was per K.G. ge slacht gewicht 64 cent voor varkens boven 150 K.G. geslacht gewicht en 65 cent voor Varkens beneden dit gewicht. Met ingang van 21 November volgde de extra-afname van zouters, waarvan tot midden Januari 50 a 60.000 stuks -<in gele verd en die nog steeds doorgaat. Thans echter is de overnameprijs bepaald op 57 ct. Per K.G. geslacht gewicht voor varkens hoven 135 K.G. en 58 cent voor varkens Daar de voederprijzen onveranderd zijn gebleven en door de varkenshouders door deze maatregelen zeer ernstige verliezen worden geleden, worden de klachten steeds luider". Dampo-verkoudheids-balsum, Pot 50, Doos 30 ct. Dampo-hoestbonboni. Doos 25 ct. Dampo-neusdruppels. Flacon met druppelspuitje 60 ct beneden dit gewicht. Dit is plm. 23 cent por pond levend gewicht. Tegelijk met het besluit om zware var kens uit de markt te nemen, is besloten om de prijzen van de baconvarkens, welke op 30 October en op 14 November 1938 reeds telkenmale met 4 cent zijn verlaagd, wederom met 4 cent per K.G. te verlagen. Dit beteekende dus voor de varkenshou ders in drie maanden tijds een verlaging van 3x4 cent is 12 cent per K.G. Deze prijspolitiek wijst in de richting van een aanpassing van de overnameprij zen aan de door vraag en aanbod bepaalde prijzen op de vrije markt. De prijs der ba convarkens zal dan ongeveer bedragen plm. 59 cent per K.G. levend gewicht. Baconmesterij niet loonend. Onze organisaties mogen uwe excellentie er beleefd op wijzen, dat het bij dezen prijs niet mogelijk is de baconmesterij loonend te maken. Zij vestigen daartoe uwer excel lenties aandacht op een artikel van ir. W. de Jong, voorkomend in het Nederlandsch Landbouwweekblad van 18 Nov. 1938, welk artikel hierbij gaat. Hierin wordt berekend, dat een prijs van 63.5 cent per K.G. ge slacht gewicht voor baconvarkens voor de mesterij reeds verliesgevend is. Hoeveel te meer is dat het geval met een prijs voor de baconvarkens van plm. 50 cent per K.G. levend gewicht. Volgens een recente productiekostenbe rekening voor zware varkens van de se- lectiemesterij Giessen-Nieuwekerk geeft een prijs van 27 cent per pond levend gewicht een winst van slechts 5 per varken. Dit cijfer toont aan, welke verliezen er wor den geleden bij een prijs van 23 cent. Aan een varken van 300 pond wordt dus bij een prijs van 23 cent ongeveer 7 gulden verloren. Thans worden tegen dezen ver- liesgevenden prijs zware varkens uit de markt genomen. Het is zeer te betwijfelen of door deze handelwijze de prijs van de zware varkens tot een loonend peil zal stijgen. Biggenjnerken. - Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in de week van 16 tot 21 Januari 1939 zijn aangebracht 72674 biggen' merken, tegenover 49589 in de overeenkom stige periode van het jaar 1938. Past op voor verkeersgevaren. - De K.N.A.C. waarschuwt de weggebruikers voor de mogelijkheid van gladheid op de gedeel ten van wegen, waarlangs zich boomen be vinden. De mogelijkheid is namelijk niet uitgesloten, dat bij opvriezend weer de van de boomen gedooide rijp gladde plekken doet ontstaan, waarop plotseling remmen zeer gevaarlijk kan zijn. Den weggebruikers wordt er op gewezen, dat zij goed zullen doen daarmede zij hun gedrag op den weg rekening te houden. Frauduleus vet aangehaald. - Reeds ge- ruimen tijd was het aan controleurs van de afdeeling algemeene controle van den Cen- tralen crisis-controledienst bekend, dat zich in de omgeving van den Amstel een opslag plaats moest bevinden, waar een groote partij spijsvet frauduleus in vaten lag op geslagen. Hoewel beschikkende over slechts enkele vage gegevens, slaagden de ambtenaren ei in een bepaald spoor te volgen en stelden zij gistermorgen in een perceel aan den Am- stel een onderzoek in. In een achter de zich in dat perceel bevindende garage gelegen ruimte troffen zij zes vaten, gezamenlijk in houdende meer dan 1.000 K.G. spijsvet, aan. De bewoner van het perceel, die elders te Amsterdam het slagersbedrijf uitoefent, werd geverbaliseerd, terwijl 't vet ter plaatse in beslag werd genomen. Er is mij, van Holland uit, gevraagd eens over de wajang te schrijven. Nu zijn er niet minder dan zeven soorten maar ik kan wel aannemen, dat de wajang poer- wa, of wajang koelit, bedoeld is, het wa jangspel, met die ook in Holland welbe kende figuren uit buffelleder gesneden, die, tegen een linnendoek bewogen, als poppen uit een schimmenspel zijn. In In- dië staat deze wajangsoort het meest in aanzien, het is ook de oorspronkelijkste en oudste. Dan volgt de wajang gedog, ook met poppen van leer, en van de wa jang poerwa voornamelijk verschillend door het repertoire. De wajang keroetjil of kelitik wordt met plate houten poppen gespeeld; de wajang golek met poppen :n natuurlijke vormen en aangekleed, ook deze poppen zijn in Nederland niet onbe kend. Zoowel de fraai beschilderde lede ren figuren van de wajang poerwa als de fraai aangekleede poppen van de wajang golek vindt men immers in Nederland wel als wandversiering en zeker zal men ze zien in de Indische winkels^ als die van Oost en West, op Indische tentoonstellin gen en natuurlijk in het Koloniaal Insti tuut, waar men zoowel een volledige wa jang koelit, met gamelang, als de wajang golek en andere wajangsoorten zal kun nen vinden. We hebben nog twee geheel andere soorten te noemen, de wajar.g to- peng door gemaskerde personen opge voerd en de wajang wong, waarbij de acteurs ongemaskerd zijn en zelf hun rol zeggen; bij de andere reeds genoemde wa jangs worden de rollen door den dalang gezegd, de man, die de wajang-figuren vertoont, of, als bij de wajang topeng, de rollen der gemaskerde personen zegt. Tenslotte is er nog de wajang bebèr, waarbij ook de dalang optreedt, doch zijn tekst uitspreekt, terwijl hij een serie platen, welke het verhaal illustreeren, laat ontrollen. Naast de wajang poerwa komt de wajang wong wel het meeste voor, zelfs zal men meer gelegenheid heb ben die te zien, dan de wajang poerwa. In de Vorstenlanden wordt de wajang poerwa bij zeer bijzondere gelegenheden vertoond; verder zijn er soms voorstellin gen bij vooraanstaande bestuursambte naren of bij oude, voorname Javaansche families, men denke hier o.a. aan de Regenten. Maar ook vindt men de wajang poerwa in de dessa en dan meest in een voudiger vorm, minder luxueus. De ver tooning begint om 8 uur 's avonds en ein digt eerst den volgenden morgen tegen de ochtendschemering, wat met traditie en beteekenis van de wajangvoorstellingen verband houdt. De lezers zullen wel be grijpen, dat een dergelijke voorstelling veel te lang is om van begin tot eind bij te wonen, althans voor Europeanen, die bovendien de geduldige, toegewijde aan dacht missen om de voor het meerendeel in langzaam tempo gegeven voorstelling te blijven volgen. Voor de Inheemschen is 't een heel ander geval, zij zien in de wajang voorstellingen de oude legenden en verhalen, welke nog onder de bevolking leven en van strijd en heldendaden gewa gen, waarbij echter het humoristische element niet is buitengesloten. De Euro- peesche toeschouwer zal dus wel 't eerst door de uiterlijkheden van zulk een voor stelling worden geboeid. Heeft de voor stelling ten huize van een gegoed Javaan plaats, dan wordt daarvoor gebruikt de galerij, die voor- en achterhuis verbindt, de pringgitan (van het woord ringgit, Hoog-Javaansch voor wajang). Maar ook kan een wajang-voorstelling in de dessa plaats vinden. Is het aspect van een voor stelling binnenshuis rijk en voornaam, die in de dessa heeft een pittoresken aanblik. In de donkerte van den avond ziet men 't witte scherm met rooden rand (de kelir), waartegen de lederen poppen als schim men worden vertoond. De verlichting ge schiedt aan de zijde, waar de dalang zit door een groote lamp, vaak zeer fraai be werkt, in den vorm van een vogel (de blentjong); het onderste deel van de lamp bevat een bakje voor de olie, waaruit de brandende pit hangt. Men zal zich wel eenigszins er een voorstelling van kunnen maken, welk een fantastischen aanblik zulk een wajangvoorstelling oplevert. Aan den eenen kant, aan dien van den dalang zitten de mannen en jongens, de vrouwen en kinderen zitten voor het scherm, zij zien dus de figuren alleen als slagschaduwen bewegen; aan de zijde van den dalang ziet men de poppen zelf en hun schaduwwer king op het doek. Aldus verkrijgen de figuren de wonderlijke bekoring van een levende beweeglijkheid. Onafscheidelijk van de wajang-voosrtelling is de muzikale begeleiding door den gamelang; maar hier over zou ik een afzonderlijken brief kun nen schrijven, wat te zijner tijd ook wel zal gebeuren Voorgaande losse notities mogen eenig idee gegeven hebben van een wajang-voorstelling1, waarbij we dan als voorbeeld, die in de dessa in open lucht, onder den tropischen nachtelijken hemel kozen. Er val natuurlijk over de wajang nog veel meer te zeggen, over den aard der verhalen, over de religieuse beteekenis enz. enz., doch ik moet mij uiteraard be perken. Bij de wajang poerwa is de stof in hoofdzaak ontleend aan de beide Sanskrit- heldendichten Mahabharata en Ramayana, echter zeer vrij door Javaansche dichters bewerkt zoodat de gebeurtenissen vaak worden voorgesteld als op Javaanschen bodem voorgevallen en de gewone Javaan er de lotgevallen van zijn vorsten- en regentengeslachten in ziet. Ook zijn er eenige echt-Javaansche stukken, wellicht oorspronkelijk oude natuurmythen. De stof voor de wajang gedog de andere wajang koelit wordt gevormd door een verhalen-cyclus, welke zich groepeert om een beroemden nationa- len held, prins Pandji Koeda Wanengpati, prins van Djenggala. De avonturen van dezen prins hebben zeer waarschijnlijk een historischen ondergrond. De dalang is bij de wajang koelit zeer gebonden door den traditioneelen vorm der tooneelstukken, maar vindt vooral in de samenspraken alle gelegenheid om zijn fantasie den vrijen teugel te laten. Men onderscheidt de gewone samenspraak, de uitdaging tot een gevecht, het gesnoef van een overwinnaar, de erotische scènes en de klucht. Vooral bij de klucht is de da lang zeer vrij in zijn daloog en hij behan delt daarin wel actueele onderwerpen. Als hoofdpersonen vindt men in het klucht gedeelte der z.g. panakawans van den held, zijn volgelingen, die een eenigszins mismaakt, maar tevens lachwekkend en goedig voorkomen hebben; het zijn Semar met zijn zoneh Nalagareng en Petroek (of Bagong). Steeds blijven zij hun meester trouw, geven hem altijd goeden raad en redden hem vaak uit gevaren. Niet on waarschijnlijk zijn deze figuren, vooral Semar, overblijfselen uit het oude schim menspel, waarin de geesten der oud- Javaansche voorouders ten tooneele wer den gevoerd. Want van oorsprong heeft de wajang een religieuse beteekenis. Waar zoowel door de religieuse betee kenis, welke nog in de wajang-voorstel lingen leeft, als door de sterke tradities, welke er in tot uiting komen, de wajang een belangrijke plaats in hei Javaansche volksleven inneemt, laat het zich begrijpen, dat de wajang niet een bijzondere luxe is van den Inheemschen adel en rijkdom en evenmin uitsluitend een liefhebberij van het mindere volk. Hoog en laag, oud en jong, de ontwikkelde Javaan, zoowel als de eenvoudige taruh (landbouwer) of dessa-man vindt er iets in, dat in het bij zonder tot hem spreekt, in aansluiting met zijn eigen zieleleven; maar bij alle verschil vertolkt de wajang toch voor allen dezelfde gevoelens, aan ieders behoefte voldoende. In de wajang bezit het Javaansche volk een universeel tooneel, aldus J. Kats in zijn studie over het Javaansche Tooneel (I. Wajang Poerwa), dat aan elk wat te zeggen heeft. Ieder ernstig toeschouwer vindt onder de op het scherm verschijnen de figuren zijn „held", die voor hem een ideaal vertegenwoordigt en wiens woorden en daden hem tot richtsnoer strekken.. Zooals voor duizend jaren, vormt ook nu nog uitsluitend het epische drama het tooneel-repertoire en zooals toen leven ook nu nog de aanwezigen geheel met de vertooning mee In het bijzonder wil ik nog even de aandacht vestigen op de kluchtfiguren. Men meent wel eens, dat de Inlander, en i.c. dan de Javaan niet voor humor en grappen zou vatbaar zijn, niets is minder waar; die kluchtfiguren uit de wajang bewijzen reeds het tegendeel, maar voorts kan men er zich gemakkelijk van over tuigen bij elke gewone Javaansche too- neelvoorstelling, welke min of meer ver want is gebleven aan de wajang wong, waarin rollen door levende personen, als acteurs worden gespeeld. Het is vooral de wajang wong, welke, om praktische rede nen, allerlei veranderingen heeft onder gaan, allereerst wat de lengte betreft, welke belangrijk werd ingekort, zoodat een bepaald verhaal (lakon) op een niet al te langen avond kan worden afge speeld; maar ook bepaalt men zich wel tot de opvoering van fragmenten. En als dan zoo'n voorstelling voornamelijk tot ontspanning dient, dan ontbreken nimmer de scènes met de klucht-figuren, die mede onder Westerschen invloed vol maakt het type van clown of nar hebben aangenomen, en aan wien het veroorloofd is met groote vrijmoedigeid allerlei critl sche opmerkingen in vaak scherpen humo- ristischen vorm te maken, waarbij soms de politiek betrokken wordt. Maar de Politieke Inlichtingendienst der politie waakt nauwkeurig, dat daarbij niét over de schreef wordt gegaan, waar toe wel eens neiging bestaat, vooral wan neer zoo'n voorstelling door een of andere Inheemsche politieke vereeniging wordt gegeven. Men zal uit het voorgaande be grijpen, dat juist de wajang wong, gespeeld door acteurs, door zijn karakter het meest in aanmerking kwam tot vervorming in de richting van het Westersch tooneel. Er blijkt hieruit tevens een behoefte aan een tooneel in een dergelijken vorm, dat de op voering binnen een normaal tijdsverloop van een gewone avond-voorstelling houdt. De ontwikkeling is dan ook verder gegaan, met de vorming van een speciaal In- heemsch tooneel, ketoprak genaamd, waarbij ook het repertoire meer en meer zich naar Westersche voorbeelden ging richten. Tenslotte moet ik nog iets zeggen over den dans in de wajang, zooals men deze in hoofdzaak bij de wajang wong vindt. Dat is die gestyleerde dans, welke men ook in Holland wel ziet uitgevoerd, al moet toch wel eenig voorbehoud worden ge maakt, omdat lang niet alles wat zich als Javaansche danskunst aankondigt, als een zuivere uitbeelding daarvan kan worden beschouwd, hoe fraai en artistiek 't op zich zelf moge wezen. Men bedenke, dat bij den dans, zooals die tot de wajang wong behoort, elke beweging haar beteekenis heeft, hetzij op zich zelf, hetzij als onder deel van een tafereel. Het aangeboren schoonheidsgevoel waakt voor overdrij ving, zoowel als voor onnoodige herha ling, ook het loopen is een gestyleerd voortschrijden en zelfs een zoo eenvoudige ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was giste ren: uitreis: Valk te Bandoeng, Wielewaal te Jodhpur, Pelikaan te Alexandrie; thuis reis: Gier te Bagdad en de Torenvalk te Rangoon. OUDKARSPEL (Januari). Geboren: Gerardus, z. van D. Stoop en A. Berkhout. Overleden: Johanna Margaretha Borst, wed. van T. Sloot, 77 jaar. Voetbal Zal er gevoetbald worden? De N.H. V.B. heeft alle wedstrijden afgelast, zoodat de kleine clubs morgen allen een vrijen dag hebben. De K.N.V.B. heeft nog geen bericht gezonden van aflasten, zoodat mag worden aange nomen, dat het doorgaan van de wed strijden afhankelijk wordt gesteld van de consuls. Wij zullen hier verder geen overzicht ge ven van de wedstrijden, omdat er misschien in slechts enkele plaatsen gespeeld zal wor den. Slechts noemen we even de Alkmaar sche clubs. De Alkmaarsche Boys moeten naar den Helder, waar H.R.C. zal pogen, revanche te nemen op de nederlaag, hier aan den Wes- terweg geleden. Of dat lukken zal? O.i. zit er voor de Boys wel een gelijk spel in, want hun achterhoede is wel zoo sterk, dat deze weinig kansen zal geven. Als H.R.C. dan bovendien de fout zou maken, om steeds maar weer aan te vallen, zou de uitslag wel eens heel anders kunnen zijn dan vermoed wordt. Alcmaria gaat op bezoek bij West-Frisia. De Enkhuizers hebben de puntjes nog meer noodig dan Alcmaria en waar ze thuis in den regel hun beste wedstrijden spelen, zal het de groote vraag zijn, of Alcmaria eeni ge winst kan boeken. Wij zouden met twee gelijke spelen voor de Alkmaarsche clubs al tevreden zijn! Het inhaal-programma laat hier nog en kele belangrijke ontmoetingen zien. Zoo kan bijvoorbeeld Q. S. C. de kans blijven waar nemen en een ietsje op de leiders die zelf een vrijen dag hebben, inloopen, daar de Wormerveerders onge twijfeld in eigen huis van Helder zullen winnen. Daarentegen komt de kans van Z. V. V. heel wat meer in de verdrukking. De blauw-zwarte Zaandammers gaan naar Kinheim en zullen een zwaren dobber heb ben. In Zaandam werd het eertijds reeds een puntendeeling, zoodat de ex-tweede klas- sers nu wel eens voor goed uitgeschakeld kunnen worden. Hollandia dat bezoek van Beverwijk krijgt, wordt een goede gelegenheid ge boden, om het dreigend gevaar wat te ontloopen. En, kansloos zijn de rood-witten zeker niet. De derde klasse B laat een tweetal wed strijden zien, die betrekking op de onderste plaats hebben: De GermaanDe Zee- blijkt, hoe ook in de afwezigheid, van 'n be weging nog de dans in de styleering der zittende houding zijn invloed doet gelden. Men moet dit dansen niet verwarren met dat der z.g. ronggengs, familiaar-weg dansmeiden genoemd; welke dansen men ook wel in Holland kan zien. Hoe goed ook de ronggengdans op zichzelf kan zijn, zij staat toch buiten de kunst van de wajang. BATAVUS. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. meeuwen en T. I. W.Schoten, waarbij de i beide ontvangende clubs leelijk in den ge houding als het zitten gee g g vreesden hoek zitten. Of de kansen erg veel tot tal van kenmerkende varia ïes, w I gunsjjger staan na ,jen Zondag, meenen we te moeten betwijfelen. Lastige trip voor B. K. C.! De meest belangrijke ontmoeting is hier WieringerwaardB. K. C., waarbij de lei ders het ook ver van gemakkelijk zullen krijgen. De roodbroeken blijken er den laatsten tijd goed in te zijn en., het eerste treffèn leverde voor de leiders slechts een magere 21-zege op. We vreezen dan ook, dat de Breezanders er niet geheel zonder kleerscheuren af zullen komen. M. F. C. kan zich van de jongste en kleine nederlaag herstellen, nu in Medemblik tegen Texel gespeeld zal worden. Na het goede werk van j.L Zondag, geven we D. T. S. in Oudkarspel tegen Nieuwe- Niedorp, een redelijke kans op nieuwe winst. In het treffen AtlasStrandvogels, nemen de gastheeren ongetwijfeld revanche van de eertijds geleden nederlaag. In de vierde klasse B gaat het leidende K. V. V. een bezoek brengen aan Uitgeest en hoewel de Uitgeesters er geducht op zullen zitten, verwachten we toch een Krommenieër zege. I. V. V. ontvangt Sporters en zal het ge lijke spel van j.1. Zondag in Hoorn, wel even verrekenen. Dammen. COMPETITIE OM DEN UITENBOGAARDBEKER. In het clublokaal te St. Pancras speelde Donderdagavond D. O. S. tegen Voorwaarts uit Alkmaar voor de Uitenbogaardbeker- competitie. De uitslag was als volgt: D. Kloosterboer CzN. Oud xx Jb. ToepoelA. Burgert 11 P. PeereboomG. Woonijk 11 P. BooiJb. Hagens 20 F. KunstP. S. Smolenaars xx Jb. KooiK. A. Jakschtov 02 C. IvanghJ. N. Mooi 11 J. OudE. Hofman 02 K. de RuiterM. Hemels 11 K. Bakker Tz.D. Marees 11 W. PoolL. Ravestein 11 Tj. KoelemeyJ. W. v. Montfoort 20 A. MeereboerF. Appel 20 K. WesterG. Oudshoorn 02 J. Kloosterboer Pz.A. Koreman 20 D. BuismanP. de Wijn 20 Jb. MadderomD. Stam 02 K. KieftC. Masereeuw 20 H. Wiedijk—J. Schuit 1—I R. van GraftK. Slooten 20 UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Het zou wel zeer jammer zijn als de terreinen wederom zouden moeten worden afgekeurd. We zijn echter optimistisch ge stemd en denken het is Vrijdagavond, nu wy ons overzicht klaar maken aan het Voorloopige uitslag 21- -x wordt arbitrair beslist. -15 Verder werd nog vriendschappelijk gespeeld K. Bakker AzTh. Zijlstra Jb. Duif Jbz.P. Bakkum H. TroostheideH. Jansen C. Groen Tz.G. Boon S. KeizerD. Berkhout A. WagenaarH. Toepoel 1—1 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 Door Voorwaarts gewonnen met 5—7 H.R.C.Alkm. Boys (2.30 uur). Alkmaarsche Boys: v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog de Groot Schenke A. Indri Goudsblom V. Indri Mulders Alkm. Boys n—W.F.C. Hl (2.30 uur). Alkmaarsche Boys II: v. d. Vliet Roos Tamis Akkerman v. d. Meer Hassing Pater Kwadijk Poetskoke v, Orden Eerden

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7