Het 40-jarig „De Halter" vierde feest. Zeg het met bloemen Drukbezochte receptie. H.R.C.—Alkm. Boys 3-2 DERDE BLAD. 2. maakte van een worsteling dankbaar ge bruik om er in z'n eentje van door te gaan en er 15 minuten voor tijd 13 van te maken. In de volgende minuut viel v d. Pol als wraakoffer, toen .hij moedwillig in de zijde werd getrapt en door Stelma moest wor den vervangen. Al het publiek had zich achter het doel van Duiveman samengetrokken, doch Alc maria wist stand te houden. Haar voorhoede, waarin Keppel uit blonk en z'n beste wedstrijd van dit sei zoen speelde, kreeg nog enkele kansen, doch ieder was blij toen de scheidsrechter tenslotte het einde aankondigde. Turnen. Mulders tor ever! Het is een spannende kamp gewor den daar in Den Helder, een strijd die evengoed de geblokten den vollen winst had kunnen geven, als nu voor de Heldersche rood-jakken het geval was. O, die voorhoedehoorde men wel eens als een verzuchting. En; zeer terecht! Of laten we eigenlijk zeggen het binnentrio, want de beide vleugel spelers konden er zijn enin het bijzonder de linksbuiten Mulders. We zeggen niets te veel, als we zeg gen, dat d i t de wedstrijd van Mulders was! En dat juist hij het moest zijn, die de beide Alkmaarsche doelpunten maakte. We willen hiermede niet zeggen, dat het binnentrio in alle dingen volkomen ge faald heeft, maar dat hier zeer veel aan ha- pert, dat zullen de rood-witten zelf wel be merkt hebben, niet alleen nu, maar ook reeds tijdens de laatste ontmoetingen! Welk een hemelsbreed verschil met de Alkmaarsche defensie die het tegen de vlugge racing-aanval niet gemakkelijk zou krijgen, doch niettemin ook nu weer een gave partij te zien gaf en als het geluk de Boys iets minder had tegen gezeten, waren de beide punten stellig niet bij de gasthee- ren gebleven. Hierbij denken we vooral aan het eerste tegenpunt. Een woord van lof dan ook aan het trio Pater, v. d. Korst en Slikker! En de halflinie? Ook nu speelde Brouwer weer één van zijn bekende, zwoegende goede partijen en tochdat derde te genpunt, ziet U! Vasthouden tot het bittere einde, al zit het nog zoo tegen, is een be langrijke factor! Maar zooiets is gemakke lijk te verhelpen. De Groot en Hartog speelden om beur ten spil en linkshalf. Het komt ons voor, dat laatstgenoemde de spiltaak het hest zou kunnen waarnemen, vooral wat spelopenen betreft; hij heeft echter r.og wat van z'n oude kracht ingeboet. De H.R.C. speelde, zooals we dat van de Racing gewend zijn, een stevige goede partij en van de rood-jakken traden Stolk, Levay en Dissel het meest op den voor grond. Uit den wedstrijd zelf nog de volgende grepen: De Boys hebben den toss verloren en trappen tegen den wind af. Reeds dadelijk nemen de gastheeren het leder over en voelen de Alkmaarsche verdediging even aan den tand. De geblokten geven echter niet thuis en plotseling breekt Mulders door en schiet rakelings naast den paal. Het spel golft aardig op en neer en beide aanvallen krijgen hun deel, zonder het ech ter tot groote daden te kunnen brengen. Dan doorleeft het Alkmaarsche doel een zeer benauwd moment, bij een goed geno men corner, doch Sanders kopt echter over. Maar de geblokten zitten ook niet stil en steeds weer zet Mul ders pracht aanvallen op. Zijn voorzetten kunnen echter niets opleveren, door buiten spel staan van medespelers. Ofspeelde de Heldersche verdediging op buitenspel? Vele mooie kansen gingen hierdoor dan ook verloren. Aan den anderen kant gaat het iets ge lukkiger. Sanders geeft een mooie hooge voorzet, Pater springt op, doch blijkt nog iets te klein. Het leder scheert langs z'n hoofd, komt dan bij de Jong terecht, die maar voor het intrappen heeft, zoodat de roodjakken eindelijk de leiding hebben, 1-0 Nog vele wederzij dsche aanvallen en cor ners volgen, doch de rust breekt zonder eenige verandering aan. Na de thee bemerken we eenzelfden spel- beeld, waarbij beide partijen volkomen aan elkander gewaagd zijn. Zou de thuisclub den voorsprong vergrooten? Het is de Jong, die alleen voor v. d. Horst komt te staan, doch op onbegrijpelijke wijze hoog over weet te schieten. Weer is het Mulders die 'n briljante partij speelt en van alles pro beert. En.... hij heeft eindelijk succes ook. Hij reageert op een pass van Schenke zeer snel en met een juweel van een doelpunt, dat in den uitersten hoek het doel treft, brengt hij de partijen op gelijken voet, 1—1. Alles wat nu voor de kaasmenschen mo gelijk. Windvoordeel en gelijken stand Doch de Racing dacht er anders over, want erg lang duurde het niet of de stand was 21 enzelfs wordt het ten slotte nog 31 Wie dacht, dat de thuisclub den strijd nu gewonnen had, had vooralsnog misgere- kend, want de geblokten werkten zich los en kwamen geducht opzetten. Opnieuw smaakte Mulders het genoegen een pass van Schenke te kunnen benutten ende stand werd 32. Onder hoogspanning breken de laatste minuten aan. Enkele Ra- cing-aanvallen worden met een Boys-offen sief afgesloten. Nog een enkele minuut, de Groot komt in vrije schotpositie voor doel. Zouden de kaasmenschen nog? Het leder gaat echter net via een speler corner. Een gevaarlijke hoekschop.... en weer staat Mulders in scoor-positie Dan ontneemt het schrille eindsignaal van scheidsrechter Nunen die heel goed leidde de kaasmenschen ook deze illusie! Warè het niet, dat om 4 uur in den morgen het klokje van gehoorzaamheid geluid had, de Halter-familie had nóg een uurtje op den dansvloer rondgetold, de oudjes hadden minstens nog een uur verhalen uit het grijze verleden opge haald. Thans stroomde in den laten nanacht van Zaterdag op Zondag de Harmonie- zaal klokslag vier uur leeg en togen de zeer velen huiswaarts, met zich mee dragende de prettige herinnering, dat het feest een „gloeiend feest" was ge- weest. De Halter veertig jaar. Natuurlijk zullen wij dezen keer niet nogmaals de geschiede nis van de vereeniging ophalen. Vrijdag heb ben wij de voornaamste punten uit die ge schiedenis al verteld. Volstaan wij dus met het verslag van het jubileum zelf. Een plicht Bij een jubileum als hier gehouden werd, wordt natuurlijk de geschiedenis van de ver eeniging in vogelvlucht nagegaan en dan kan het al niet anders, of er komen in zoo'n historie droeve bladzijden voor. Veertig jaren Dat beteekent, dat generaties elkaar hebben opgevolgd, dat beteekent, dat er verliezen zijn geleden. Ook de Halter moest verliezen boeken. Hoevele vroegere leden het tijdelijke met het eeuwige gewisseld hebben is natuurlijk niet bekend, maar wel is bekend, dat er eenige leden zijn geweest, die als het ware in het harnas gestorven zijn: die den laat- sten adem uitbliezen als werkend lid van de Halter. Wij hébben de namen van hen reeds genoemd. Welnu, het bestuur van de Halter en een aantal Halterleden begrepen, dat er geen feest gevierd kon worden, zonder dat een droeve plicht vervuld was. En zoo hebben Zaterdagmiddag om half drie Halterianen eenige oogenblikken doorgebracht op de ge meentelijke begraafplaats, waar de stoffe lijke resten rusten van drie Halter-men- schen: wijlen de heeren Mensink, Kok en Bosman. De heer Reurslag heeft bij de graven de gestorvenen herdacht als goe de, oprechte Halterianen, hij heeft daar nog eens gememoreerd, wat zij drieën voor de Halter gedaan hebben en hij heeft tenslotte hun nagedachtenis geëerd door op elk der graven een bloemstuk neer te leggen. Zoo eerde de Halter de nagedachtenis van drie zijner gestorven leden De receptie. De Halter heeft in al haar veertig jaren in het restaurant London haar clublokaal ge had. Daar zijn tal van vergaderingen gehou den, daar zijn de medaillekasten, daar prij ken de foto's uit vervlogen jaren. En daar om werd de receptie Zaterdagmiddag ook ten huize van den heer Londen gehouden. De eigenaar van dit restaurant had de receptiezaal eenvoudig doch smaakvol ver sierd. De Haltervlaggen prijkten aan den muur achter de bestuurstafel, een groote 40" sprak voor zich zelf en de bloemen zou den verder voor een feestelijk aanzien zor gen. Deze werden regelmatig binnen ge bracht en voorloopig in een hoek der zaal opgesteld, om naderhand door de diverse af gevaardigden van vereenigingen overhan digd te worden. Hoewel de aanvang der receptie op vier uur bepaald was, kon pas tegen half vijf met de eigenlijke receptie begonnen worden. Als inleiding hield de heer Reurslag een her denkingsrede, waarvan wij hier niets be hoeven te vermelden, omdat wij dan in her haling zouden vallen van ons artikel van Vrijdag j.1. Onmiddellijk daarna gaf de ceremonie meester, de heer Visser, het woord aan de diverse afgevaardigden. Allereerst sprak de heer V a d e r, 2e voorzitter van den Turn kring Alkmaar en Omstreken. Namens het bestuur en technische commissie van dezen kring bood hij de Halter een bloemenmand aan, en sprak hij de beste wenschen voor de jubileerende vereeniging uit. De heer Koek, 'eerelid van de Halter, hield vervolgens mede namens het eerelid J. Schoen, een korte speech, herinnerde aan ALCMARIA-NIEUWS. Het Februarinummer van het Aicmaria- Nieuws is wel zeer goed verzorgd. Aller eerst is daar het artikel van den redactie secretaris, Bram Elte, die aan de hand van de jongste successen der hoofdploeg de in nerlijke kracht van zijn club behandelt. De maandoverzichten zijn natuurlijk zeer opti mistisch gestemd hoe kan het ook an ders? en dan wordt plotseling een trai ningsactie ingeluid! Lutterot, de waarde der training zoo door en door kennende, levert maar eventes drie bijdragen over dit onder werp. Wat zijn tweede artikel betreft, een trainingsfonds, hij zou willen, dat elk Alc- mariaan lid van het trainingsfonds werd. Wat zou hij er van denken, als er na afloop der thuiswedstrijden bij den uitgang van het sportveld en verder in het clublokaal der vereeniging eens een bus geplaatst werd, waarin de bezoekers vrijwillige bij dragen konden storten? Het idee is oud, maar indertijd door een andere Alkmaar sche sportvereeniging met succes toege past. De beide trainers schrijven ook al over de oefenavonden en Baardmans vertelt op kostelijke wijze, hoe er getraind wordt. Kijk, als dergelijke luchtige schetsjes niet inslaan, dan weten wij het niet meer. Baardmans moge de (geestelijke) vader van een groote familie worden! Met het traditioneele vereenigingsnieuws wordt dit nummer besloten. de eerste jaren van de Halter en hoopte, dat zijn oude vereeniging een goede toekomst tegemoet zou gaan. Mede namens zijn ouden turnmakker bood spr. een fraaie bloemen mand aan. De heer R ij s w ij k, oud-Halteriaan en oud-directeur der vereeniging, deelde ver volgens mede, dat hij gekomen was als af gevaardigde van het K.N.G.V. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat er in Alk maar, dat zich zoo gaarne groot wil noemen, van gemeentewege zoo bitter weinig voor de lichamelijke opvoeding der jeugd gedaan wordt. Slechts de vereenigingen werken hier op dit zoo belangrijke gebied en daarom mag een vereeniging als de Halter, die reeds veertig jaren de lichamelijke opvoeding der jeugd en ouderen ter harte neemt, gecom plimenteerd worden. Bovendien mocht spr. de Halter gelukwenschen, omdat zij steeds een steun geweest is voor het K.N.G.V. Spr, roemde nog de voortreffelijke geest, welke er bij de Halterleden heerscht en hoopte, dat hij over tien jaar een gezond en bloeiend de Halter zou mogen gelukwenschen met haar gouden feest. Namens het Verbond bood hij tenslotte een bloemenmand met in houd aan. Daarna was de Halter zelf aan de beurt, Het bestuur werd achtereenvolgens geluk gewenscht door de afgevaardigden van de jeugdleden, de adspiranten, de damesafdee ling, de heerenafdeeling, de senioren en de donateurs. Al deze gelukwenschen gingen vergezeld van een bloemenhulde, terwijl de heer Visser namens de donateurs nog verklapte dat op den feestavond bovendien nog een blijvend cadeau zou worden aange boden. De heer W a 1 e w ij n sprak daarna woor den van gelukwenschen namens de gym- nastiekvereer.iging Kracht en Vlugheid en wees er op, dat er tusschen beide vereeni gingen een bizondere sympathie bestaat. En ala weer werden bloemen aangeboden. De heer Habiecht sprak namens de Alk maarsche zustervereeniging Turnlust en wenschte de Halter namens zijn vereeniging een lang en bloeiend leven toe. Ook deze vereeniging liet haar gelukwenschen ge paard gaan met een fraaie mand met bloe men. De rij der sprekers werd steeds lan ger. Achtereenvolgens spraken nog de hee ren Rooden burg namens O.K.K. uit den Helder, Akkerman voor D.O.V.E.S. uit Heiloo, B u 1 e n s als vertegenwoordiger van de afdeeling Alkmaar der Medische Sportkeuring, d e J o n g e namens de chris telijke gymnastiekvereniging Advendo, Hardijzer namens de christelijke turn- club Odis, die allen ook namens hun ver eenigingen bloemen aanboden en tenslotte de heer B o n s e m a namens Alcmaria Victrix. Ook deze spreker bracht de geluk wenschen van zijn club over en bood bloe men aan. Bovendien meende spr. er nog op te moeten wijzen, dat de afwezigheid van een vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur niet te wijten was aan minder sym pathieke gevoelens voor de Halter, maar aan een misverstand: het gemeentebestuur laat zich slechts vertegenwoordigen, wanneer het daartoe een uitnoodiging ontvangt. De heer Bonsema was overtuigd, dat an ders B. en W. zeker vertegenwoordigd zou den zijn geweest en dat de afgevaardigde dan ook niet met leege handen zou zijn ge komen. (Naderhand deelde de heer Reur slag mede, dat de fout bij de Halter lag: zij had wel een uitnoodiging gezonden aan den burgemeester, maar niet aan het gemeente bestuur.) Tenslotte sprak de heer C. H. d e L a n g e, die het bestuur dankte voor de veertigjarige prettige samenwerking tusschene de Halter en de directie der Harmonie in welk gebouw jaar in jaar uit de uitvoeringen werden ge houden. En ook de heer de Lange bleef niet achter met een bloemstuk. De heer Reurslag, die reeds in het kort de heeren Rijswijk en Bonsema beant woord had na hun speeches, maakte het daarna zeer kort. De tijd drong en daarom dankte spr. allen met een enkel welgemeend woord voor de huldiging en de vriendelijke woorden, aan het adres van de Halter ge richt. De heer Visser deelde vervolgens nog mede, dat bloemstukken waren binnenge komen van de H.L.O.-Alkmaar en van de turnvereeniging Hercules en Hygea uit Oudkarspel, alsmede van het Halterlid Brouwer, die als patiënt in het ziekenhuis ligt, terwijl de heer Reurslag nog mededeel de, dat van het eerelid J. Heinis een fraai bloemstuk was binnengekomen, dat de vorm had van het Halter-embleem. Ëest ons dan nog te vermelden, dat schriftelijke en telegrafische gelukwen schen waren binnengekomen van burge meester van Kinschot, den heer Hop, bonds- bestuurder, commissaris Walraven, N.H.V.B., Alkmaarsche Boys, mevr. ^lensink, de v.v. Oudorp, Brouwer lid van de Halter, de heer Helleman, eerste voorzitter van de Halter, en vrij de gympastiekvereeniging Turnlust te Stompetoren; terwijl alsnog vermeld mag worden, dat dr. v. d. Wilk en de heer Snel de H.L.O. vertegenwoordigden. De feestavond. Onmiddellijk na de receptie trokken bestuur, leden en gasten naar de Har monie, waarjn de danping een feest maaltijd werd aangericht. Ongeveer 90 personen bleken aan den maaltijd aan te zitten! Het werd een werkelijk feestdiner en alleen mag betreurd worden, dat de beschikbare tijd ruim anderhalf uur te kort was. Juist toen de gezelligheid het hoogtepunt bereikte, moest worden opgebroken, omdat de feestavond zelf wachtte. Toen de gasten aan den maaltijd allen ge zeten waren, kwam het bestuur binnen, dat door een speciaal welkomstlied werd be groet. Tijdens den maaltijd heeft de heer Reur slag zich o.a. gericht tot drie Halterleden, t.w. de heeren Heinis, Groot en Kok. Spr. deelde mede, dat deze drie leden, alsmede het niet aanwezige lid de heer Molenaar, benoemd waren tot lid van verdienste, om dat zij vele jaren achtereen wel bizonder werk hebben verricht voor de Halter. Onder daverende toejuichingen werden de genoem de drie heeren de speciale insignes op de borst gespeld. Natuurlijk dankten alle drie in hun eigen bewoordingen voor de onderscheiding, na tuurlijk werd er aan tafel ook door vele anderen nog gesproken, maar dat allemaal behoort niet thuis in een krantenverslag. Slechts mogen we nog vermelden, dat het be stuur een gelukstelegram zond naar de haar eerste lustrum vierende club van K.N.G.V.- veteranen, die Zaterdagavond te Utrecht bijeen waren. En toen de feestavond! De zal was meer dan vol, toen de gasten aan het diner de deuren passeerden en het kostte de grootste moeite, om allen een plaatsje te bezorgen. Dat gelukte tenslotte toch nog, dank zij de welwillende houding der feestgangers zelf. En dm precies half negen heeft de heer Reurslag dat zeer talrijke publiek welkom geheeten, waarna het woord enkel nog ge voerd werd door den heer R. v. d. Oord. Deze sprak n.1. namens alle donateurs en kunst lievende leden, en nadat hij er op gewezen had, dat die zeer groote schare werkelijke vrienden van de Halter waren, deelde hij mede, dat een kleine commissie gelden had ingezameld van alle donateurs en dat behal ve het op de receptie aangeboden bloemstuk ook nog iets blijvends gekocht had kunnen worden. Spr. overhandigde den voorzitter toen een cyclostyle en deelde nog mede, dat in Zwitserland een stel keurturnhandbeu- gels waren gekocht, die onmiddellijk na aankomst aan de Halter zullen worden over handigd. De heer Reurslag dankte natuurlijk na mens zijn vereeniging de gevers van deze cadeaux en kon toen rustig het cabaret-pro gramma volgen. Dat cabaretprogramma was wel zeer af wisselend. Veel succes hadden The Three Cowboys met hun moderne liedjes, zoo'n succes zelfs, dat aan het einde van hun tweede optreden het publiek hen dwong tot eenige toegiftjes. Ook Billy Poor, de muzi kale clown, en Mr. Santo, de buikspreker, oogstten veel bijval eerlijkheidshalve mag vermeld worden, dat beide artisten huisden in één lichaam terwijl Henny Veria voor de pauze eenige zeer geslaagde liedjes zong, die een tweede optreden deden wetti gen; helaas, na de pauze bleek haar num mer van het programma te zijn afgevoerd. Jan Brink was conferencier. Als zoodanig was hij matig, eigenlijk zelfs iets onder de maat, maar hij maakte tenslotte alles goed met zijn liedjes. Speciaal mogen wij noemen zijn declamatie op den beroemden artist van eenvoudige komaf, waarvan de begeleidende muziek afkomstig was van onzen stadgenoot Jan v. d. Brink. De heer Plillippeau verzorgde de accom- pagementen op meer dan gewone wijze. Misschien stelde het programma qua artistieke kwaliteiten eenigszins teleur, het publiek nochtans had veel plezier en uitte zijn tevredenheid in een gullen lach en har telijk applaus. Tot slot een uurtje dansen Enfin, The Rambling Serenaders hebben de dansmuziek verzorgd en tot het moment van sluiten mochten zij spelen voor een overvollen dansvloer. Zoo verliep de feestviering van het Halter jubileum B-klasse: 1. J. Alles 2.55.2; 2. J. Mulder 3.20. Junioren 2 x 375 M.: 1. P. Egbergen 45.6 sec.; 2. H. Peereboom 47; 3. C. Stroomber- gen 48; 4. K. Ooievaar 49.8; 5. J. Egber- gen 52. WIELERCLUB ALCMARIA. Zooals verleden week reeds gemeld werd zou Alcmaria bij mooi weer een begin ma ken op den weg. En dat er ook van den kant der renners groote animo voor was bleek al heel gauw, want niet minder dan twintig renners namen aan den strijd deel. Het was ditmaal een recordrit over een af stand van 36 K.M. Het is een mooie wedstrijd geweest, zoo- wel voor de sterkste renners als voor de lagere klasse. Ieder heeft zich ten volle ge. geven. Ook de junioren kunnen op een goeden wedstrijd terug. zien. Het is een ver heugend feit, dat niet minder als vier ren ners zich opgaven als lid. Een bewijs dat de wielersport hier weer bloeit. De uitslagen luiden: 1. K. Eenhoorn 1 uur 8 min. 46.4 sec.; 2. N. Balvers 1 uur 11 min. 23 sec.; 3. Jn] Groot 1 uur 12 min. 20.6 sec.; 4. P. Evers 1 uur 19 min. 58.2 sec. B-klasse: 1. E. Bos 1 uur 12 min. 12 sec.; 2. Jn. Glas 1 uur 13 min. 33 sec. C-klasse: 1. Schilte 1 uur 14 min. 0.2 sec.; 2. H. Koete 1 uur 14 min. 13 sec.; 3. Struys 1 uur 14 min. 26 sec.; 4. Kemps 1 uur 16 min. 15 sec.; 5. B. Duin 1 uur 18 min. 41.4 sec.; 6. Jn. Schoute 1 uur 35 min. 47 sec.; 7. Visser 1 uur 38 min. 5 sec. Junioren: 1. Groot 1 uur 20 min. 45 sec.; 2. Schot 1 uur 20 min. 59 sec.; 3. Koene 1 uur 27 min. 41.6 sec.; 4. P. de Boer 1 uur 28 min. 44 sec.; 5. Wayerink 1 uur 29 min. 52 sec. Schaken SCHAAKKRING ALKMAAR. Vrijdagavond werd te Noord-Scharwou- de de wedstrijd Schaakmat, Noordschar- woude, tegen de Pion uit Bergen gespeeld. De uitslagen waren als volgt: Schaakmat De Pion 1. Dr. J. de WitP. Seewald 0—1 2. J. KlinkertW. Breeuwer Kr-Hi 3. W. KaanJ. Schmidt 0-1 4. H. BouwensJ. Dapper 0—1 5. J. KroonP. Vos 0—1 6. D. KoornJ. Franken 1—0 7. H. HartH. v. d. Kamer 1—0 8. P. de RuiterA. Roobeek 1—0 9. H. StinsA. Punt 1—0 10. Dr. H. WilminkJ. de Ruiter 0—1 Totaal 4 >2'5J4j 2e tiental: 1. K. BiermanC. Coevert 0—1 2. J. BouwensH. Niehaus A—Yl 3. K. de VriesD. Min Y,—K, 4. M. KuilmanH. Timm y,—K 5. G. MoraalW. Bijl Y-K, 6. C. WitsmeerJ. Viester 1—0 7. G. KeppelJ. v. d. Kamer 1—0 8. G. ZwierJ. van Wonderen 1—0 Totaal 53 Worstelen. S. S. S. TEGENS. S. S.! Wielrennen. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ACHTERVOLGING INGESTELD. De Nederlandsche .Wielren Unie heeft op het U.C.I.-congres een fraai succes behaald: een voorstel om een wereldkampioenschap persoonlijke ach tervolging voor beroepsrenners over maximaal 5 K.M. in te stellen, is door het congres aangenomen. Voor de eer ste maal zal dit nieuwe nummer wor den verreden op de wereldkampioen schappen, welke in Augustus a.s. te Milaan plaats vinden. Tijdens de wereldkampioenschappen '38 te Amsterdam had de N.W.U. het initiatief genomen, een wedstrijd te organiseeren tus schen de beste achtervolgers van Europa, ten einde den afgevaardigden van de U.C.L te toonen, dat een dergelijk nummer bui tengewoon interessant is en uit sportief oogpunt bezien, zeer hoog moet worden aangeslagen. Reeds meermalen had de N. W.U. op dit aambeeld gehamerd. Te Am sterdam kreeg men de kans er in de prac- tijk mee kennis te maken op het Parijsche congres van vandaag bleken de U.C.I.-af- gevaardigden voldaan over het Amsterdam- sche experiment en stemden toe in een nieuw wereldkampioenschap. Bepaald werd nog, dat ieder land met 2 candidaten kan inschrijven, slechts één kan deelnemen. Een ander Nederlandsch voorstel werd eveneens aangenomen. Dit behelsde, dat een renner, eenmaal overgegaan tot de ca- tegon der onafhanklijken niet den ama- teurstatus kan herkrijgen en dus niet meer kan uitkomen bij wedstrijden om het we reldkampioenschap of de Olympische Spe- A.S.V. VICTRIX. Deze vereeniging hield Zondag haar 5en competitiewedstrqd op de hometrainer. Een 12-tal renners was opgekomen. Er was veel animo voor snelheid, waardoor zeer goede tijden gemaakt werden, 't Mocht W Visser, die uitstekend in vorm was zelfs gelukken Harri Blok achter zich te laten! zij t dan met 1.6 sec. op de 2 x 2 K M De uitslagen van gisteren waren: 2x2 K.M., A-klasse: 1. W. Visser 491-9 Harri Blok 4.22.6; 3. R. Hiemstra 4 36 4- 4 W. de Zeeuw 4.47.4; 5. K. Kusch 4.48 Op Woensdag 8 Februari organiseert S. S. S." haar eersten wedstrijd van dit jaar in ,,'t Brandpunt" van den heer van Gijzen. Onze Alkmaarsche krachtsportver- eeniging heeft gemeend ook nu weer voor een sterke tegenstander te moeten zorgen, en noodigde hiervoor uit haar naamgenoote „S. S. S." uit Amsterdam. Deze bekende vereeniging is van gelijke kracht als „Ajax". Bestond er voor den wedstrijd „S. S. S."„Ajax" groote belangstelling, ook nu mag weer verwacht worden, dat er weer groote belangstelling zal zijn, daar men nu weer kan genieten van spannende par tijen, daar er deelgenomen wordt o.a. door W. Ox, kampioen van Amsterdam 1939, le afdeeling vedergewicht en J. Munnekes, kampioen van Amsterdam 1939, le afdeeling lichtgewicht. Terwijl ook de andere Am- sterdamsche deelnemers meermalen tot de prijswinnaars in hun afdeeling behoorden. Voor dezen wedstrijd is door „S. S. S." Alkmaar een fraaie beker uitgeloofd, die in een uit- en een thuiswedstrijd verwerkt zal worden. De volgende partijen zullen zich met elkander meten. W. Ox, kamp. v. A'dam '39C. Koster; G. VisserW. Kaandorp; H. HesH. Jensma, kamp. v. Ned.; J. MunnekesJ. C. v. Zwa nenburg; J. OxSam Schut; J. RoeleH. Boersen; F. BeekmanD. Kok; M. Munnekes, kamp. v. A'dam '39N. Schats; J. Veltman C. Bom; H. BestC. Koster. Zwemmen. JEUGDWEDSTRIJDEN IN DE „OVERDEKTE". Na het succes van de vorig jaar gehouden jeugdwedstrijden zal dit jaar wederoni een dergelijk zwemfeest gehouden worden, en wel op Zondag, des middags half drie, in de „Overdekte" alhier. De organisatie van deze wedstrijden be rust bij het bestuur van de zwemkring Noordholland boven 't IJ, dat een pro gramma heeft samengesteld, bestaande uit tien nummers, waarvan vier estafettes. Voor twee estafettes is de leeftijdslimiet 16 jaar, voor de overige nummers gaat deze tot 19 jaar. De jonge krachten uit geheel Noordholland boven 't IJ krijgen hiermede dus een uitstekende gelegenheid, om zich met elkaar te meten en de zoo noodige wed strijd-routine op te doen. Vooral voor D. A. W. is de gelegenheid gunstig om met een groot aantal zwemmers en zwemsters op deze wedstrijden te ver schijnen, nu ze wederom in Alkmaar zullen worden gehouden. Het initiatief van de zwemkring om in meerdere mate dan elders jeugdwedstrijden te organiseeren is ongetwijfeld toe te juichen, niet alleen voor de deelnemers zélf zijn deze wedstrijden zeer nuttig, ook voor het publiek zijn wedstrijden, speciaal voor de jeugd, bijzonder aantrekkelijk. Te zijnertijd komen we nog na Ier op het programma terug.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10