Agenda Nieuw Zuid-Slavisch kabinet. Bürckel over agressieve democratieën. Ontevredenheid in Oostenrijk. Incident aan de Tsjechische- Hongaarsche grens. Wederzijdsche beschuldigingen. Nieuws in 't kort. De groote aardbeving in Chili. Brief van een oud-stadgenoot, SIMON J. MOLENAAR BEHANG STAALBOEKEN 39 EERSTE BLAD. De Zuid-Slavische kabinetsformateur Tswetkowitsj heeft gisteren een kabinet gevormd, waarin hij zelf de portefeuille van binnenlandsche zaken zal beheeren. Als minister van buitenlandsche zaken is aangewezen de tegenwoordige gezant te Berlijn, Markowitsj. Minister van oorlog is generaal Milan Neditsj, van financiën Djoeritsjitsj en van handel en nijverheid Tomitsj. Het kabinet telt vier ministers zonder portefeuille. Stojadinowitsj neemt aan de nieuwe regeering niet deel. Ver' scheidene figuren uit zijn omgeving heb ben geweigerd in het kabinet zitting te nemen. De oorzaak der regeeringscrisis. De regeeringscrisis was sinds verschei den weken, vooral sedert de verkiezingen van 11 December 1938, die duidelijk de kracht der Kroatische beweging van Wla- dimir Matsjek en van de met hem ver- eenigde Servische opposite in het licht hebben gesteld, latent. Inderdaad zijn het Kroatische probleem en de verschillen van opvatting over dit probleem in den boe zem der regeering van Stoyadinowitsj en de regeeringspartij de oorsprong van deze crisis. De Oostenrijksche gouwleider Bürckel heeft voor een groote verga dering te Weenen het woord gevoerd. Hij zeide onder meer: „ik moet toe geven, dat de levensstandaard in Oos tenrijk sedert den „Anschluss" niet is gestegen en dat er meer menschen over de regeering morren. De slechte levensstandaard in Duitschland is echter niet te wijten aan de nationaal- socialistische regeering, maar aan de vijandigheid der democratische lan den, die Duitschland met oorlog be dreigen. Daardoor zijn wij gedwongen kanonnen inplaats van boter voort te brengen". Hij heeft voorts medegedeeld, de partij te zullen zuiveren van „alles wat onwaar dig is". Oppositie in Duitschland. In een onderhoud met de „New-York Times" heeft Stampfer, vroeger hoofd redacteur van de „Vorwarts", verklaard, dat de oppositie tegen Hitier in Duitsch land aanmerkelijk is toegenomen sedert de inlijving van Oostenrijk en het Sude- ten-Duitsche gebied. Stampfer is naar de Vereenigde Staten gekomen om steun te vinden voor de vorming van een anti- nationaal-socialistisch blok in samenwer king met de oppositie binnen de Duitsche grenzen. In een gisteravond door de Karpatho Oekrainsche regeering uitgegeven officieel communiqué wordt medegedeeld, dat gis terochtend 25 zwaar gewapende Hongaar- sche „terroristen" nabij Ungvar de grens genaderd zijn en met zware machinegewe ren het vuur geopend hebben. Het vuren werd gistermiddag voortgezet. Verklaard wordt, dat de terroristen gedekt werden door geregelde Hongaarsche troepen, het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Volgens de lezing van het Hongaarsche telegraafagentschap is hier sprake van een provocatie van Tsjechische militairen, die de zich op Hongaarsch gebied bevindende Hongaarsche grenswachten gisteren en vandaag voortdurend onder vuur hebben gehouden. Het Hongaarsche militaire commando heeft bij het Tsjechische commando krach tig geprotesteerd. Reuter verneemt in militaire kringen, dat Hongaarsche en Tsjecho-Slokaaksche verbindingsofficieren erin toegestemd heb ben, heden bijeen te komen teneinde het incident te onderzoeken. Weer een incident aan de grens van Mandsjoekwo. - Volgens een bericht van Japansche zijde hebben geregelde Sovjet- Russische militairen op 3 Februari bij Mengkosili, op ongeveer 100 K.M. ten N.O. van Mandsjoeli de westergrens overschre den. De Sovjet-Russen zijn drie malen over de grens gekomen: om 5 uur 's morgens, om 1 uur 's morgens en of half twaalf 's mor gens. Zij beschoten Japansche grenspatrouil- les, die echter steeds weer het vuur beant woordden. Japansche verliezen tegen Chineesche guerilla's. - De laatste twee weken hebben de Japansche troepen, volgens berichten van Chineesche zijde, in hun strijd tegen de Chi neesche guerillabenden in Hoenan, Hoepeh en Kiangsi, zware verliezen geleden. Min stens 2.000 Japansche officieren en man schappen zijn gedood of gewond en de Chi neezen veroverden een groote hoeveelheid legervoorraden. Zoowel de Chineezen als de Japanneezen brengen ruime versterkingen naar de fronten in het Zuiden. Honderden Japansche soldaten zouden gedood zijn bij een aanval van Chineesche bommenwerpers op Fengtsoen aan de spoorlijn Peking Hankau. Vier dooden bij een brand te Londen. - Zaterdag is te Londen brand uitgebroken in een woonhuis in Penny Fields, in het Eastend. Een gezin van vier personen is in de vlammen omgekomen. Slachtoffers der overstroomingen. - Het hoofdkwartier van het Amerikaansche Roo- de Kruis heeft meegedeeld, dat 5.600 gezin nen in de staten Ohio, Kentucky, West-Vir- ginia en Tennessee dakloos zijn of op andere wijze door de zware overstroomingen geteis terd worden. Alkmaar, Maandag. DE HEER VAN DRUNEN BEDANKT ALS RAADSLID. Men schrijft ons: Aan ingewijden was het reeds geruimen tijd bekend, dat de gezondheidstoestand van het S.D.A.P.-raadslid, den heer Van Drunen, te wenschen overliet. Dit is voor hem thans reden geweest, om, in overleg met het bestuur der afd. Alkmaar van de S.D.A.P., zijn raadszetel ter beschikking te stellen. De heer Van Drunen is, met een kleine onderbreking, 18 jaar lid van den Raad ge weest. Opvolger van den heer Van Drunen op de lijst is de heer W. J. Bulens, die het raadslidmaatschap waarschijnlijk niet zal aannemen omdat hij nog kort geleden bij de vacature-Bakker voor de eer bedankt heeft. De S.D.A.P.-fractie is in deze zittings periode niet erg fortuinlijk geweest. Nog afgescheiden van het groote con flict en alle verdeeldheid welke hieruit voortvloeide, is er een groot verloop onder de raadsleden geweest. De zetel van den heer Bakker, waarvoor reeds meerderen bedankt hadden, en dien men vrij algemeen reeds door den heer Couwenhoven bezet dacht, is thans inge nomen door den heer Zeegers Wellicht komt de heer Couwen hoven thans via de vacature Van Drunen aan de beurt. Wanneer de heer Bulens bedankt, komen achtereenvolgens de heeren Koot en Schats aan de beurt, die beiden in de vacatu re-Bakker een zetel hebben ge weigerd. Daarna komt de heer Toorenvlied aan de beurt, maar die is een der voormannen van de Troelstra-beweging geworden en zal namens de Alkmaarsche S.D.A.P. dus wel geen zetel aanvaarden. Dan komt men bij den heer Couwen hoven terecht. De heer Van Drunen is door de vele jaren, dat hij lid van den Raad was in Alkmaar, een bekende figuur geworden. Hij vroeg vroeger een felle opposant, maar de S.D.A.P. fractie in den Raad heeft in ver loop van jaren een gemoedelijker karakter gekregen en ook de heer Van Drunen is niet meer de strijder, dié hij voorheen was. Hij heeft van zijn raadslidmaatschap altijd bijzonder veel werk gemaakt en kwam vaak met allerlei aan anderen onbekende bijzonderheden voor den dag, waarom men hem wel eens „snuffelaar" noemde. Trouwens, de zucht tot opsporen van het verborgene uitte zich ook nog op een andere wijze en voornamelijk in de latere jaren van zijn raadslidmaatschap was de heer Van Drunen een trouwe klant van het gemeente-archief. Daarin en daar buiten vorschte hij naar gegevens, welke betrek king hadden op Alkmaars historie en de artikelen over het postwezen, waarvan er thans nog een serie in onze courant ver schijnt, bewijzen wel met welk een geduld en accuratesse hij daarbij te werk ging. We kunnen slechts hopen dat zijn ge zondheidstoestand zoo goed zal blijven, dat hij nog vele jaren van woorden en daden van zijn opvolgers in den Raad ge tuige zal kunnen blijven. van Drunen ONGELUK MET EEN KETEL KOKEND WATER. Het \y,-jarig zoontje van de familie L. uit de Compagniestraat trok gistermorgen in een onbewaakt oogenblik een ketel kokend water van de kachel en kreeg den inhoud over zich heen. Deerlijk verbrand werd de kleine naar het Sint-Elisabeth ziekenhuis overge bracht, waar gelukkig is gebleken, dat de toestand van dien aard is, dat geen blij vend letsel is te vreezen. JUBILEUMFONDS VAN DEN ARMENRAAD. Het Comité voor bovengenoemd fonds meldt ons: Blijkens de laatste telling is aan giften en bijdragen voor het Jubileum-fonds van den Armenraad binnen gekomen de som van 2053.55 Het Comité heeft het voornemen de gelden voor het fonds aan het Bestuur van den Armenraad over te dragen op den dag van het jubileum, n.1. 21 Maart a.s. Vóór dezen datum zullen dus geen uit keeringen uit het Fonds kunnen plaats vinden. NIEUWE DIRECTEUR DER HELDRINGGESTICHTEN. Het bestuur der Heldringgestichten heeft in de vacature van directeur be noemd ds. K. O. Finkensieper, Ned. Herv, predikant te Oosthem (Fr.) Ds. Finkensieper bezocht de gymnasia te Alkmaar en Doetinchem (Chr. Phil. inr.), studeerde aan de universiteit te Utrecht van 19251930 en werd in dat laatste jaar pred.-evang. voor de Zuider zeewerken, in dienst bij de vereeniging Land in Zicht, in 1932 pred.-evang. in de Wieringermeer, in 1934 pred.-evang. te Zaandam en Koog-Zaandijk en in 1936 predikant te Oosthem. Ds. Finkensieper maakt in Friesland en elders deel uit van verschillende besturen. H(j heeft de aanvaarding van deze be noeming in overweging genomen. MIDZ A-NIEUWS. Om elk misverstand ten dezen te voor komen wijst het Midza-comité er met na druk op, dat eventueele uitkeeringen slechts geschieden aan de koppers, die de hoogste aantallen van diverse bonnen inleveren, dus niet aan combinaties of vereenigingen. Verdere bijzonderheden vindt men el ders in dit nummer. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte Kruis wer den in de maand Januari genomen: 104 kuipbaden, 117 douches le klas, 428 dou ches 2e klas en 731 douches 3e klas. Werkloozen en hun gezin kunnen aan het badhuis een douche bekomen a 5 cent op vertoon van stempelkaart doch alleen de eerste vier dagen der week. MAANDAGMARKT. In tegenstelling met het vroolijke voor jaarszonnetje moest de marktstemming heden wel zeer droevig heeten. Hoopte men de vorige week op een betere varkensmarkt daar het bericht van de overname door de regeering van het zware „spek" en de eerste meevallende uitbetaling onder baconvarkens, thans rekende men er op dat de invloed wel zeer duidelijk merkbaar zou zijn. Doch opnieuw bleek het een misrekening, want de vrij ruime aanvoer was de tegenhanger, met 24 ct. als topprijs voor zware varkens en 23 a 23 >4 ct. als middenmarkt. De koeien waren in doorsnee van matige kwaliteit met een enkel pirma dier, het welk enkele centen boven de noteering kwam. De behoorlijke kwaliteit kon zich moei lijk boven 32 centen per pond verheffen. Nog moeilijk vielen de nuchtere kalveren te plaatsen, waarbij het slachtsgewicht nog al eenigen invloed had. Het bleek dat kalveren van boven 60 pond tegen 20 ct. gemakkelijker koopers vonden dan die be neden 50 pond tegen 18 ct. per pond ge slacht. Wij zijn hier reeds beneden het laagste niveau van het vorig jaar gedaald en dat terwijl we nog ongeveer 4 weken vóór de grootste aanvoeren zijn. Alleen op het wolvee was de handel levendig. Er werd zelfs iets meer besteed dan de vorige week. Naast een best schaap a 30 ct. of iets daar boven mag 28 a 29 ct, de doorsnee heeten. GEESTELIJKE EN MOREELE HERBEWAPENING. Vrijdagavond vergaderde onder leiding van den burgemeester een comité, bestaan de uit mevr. van Sonsbeek, mej. de Glee, mevr. Paleari en de heeren dr. H. J. M, Hofstee, G. C. Dun, W. van de Vall en mr. A. Koelma, om te overleggen op welke wijze gehoor zou kunnen worden gegeven aan de opwekking van H.M. de Koningin om het streven naar geestelijke en moreele herbewapening in deze gemeente in prac- tijk te brengen. Het comité besprak verschillende moei lijkheden. Het was van oordeel, dat. indien iets in den geest van hetgeen H.M. heeft beoogd, zal kunnen worden gedaan, het noodig zal zijn, dat aanvankelijk niet te doen in den vorm van b.v. het houden van een collecte, doch dat een centrum van ac tie moet worden opgericht van blijvenden aard. Alleen op die wijze kan ontstaan een blijvende samenwerking van alle kringen der bevolking, waarvan op den duur resul taten van beteekenis kunnen worden ver wacht. Het „Draagt elkanders lasten" kan alleen door activeering en het in onderling verband brengen van de werkkracht en de toewijding der vele goedwülenden in toe passing worden gebracht. Het comité overweegt daartoe de oprich ting van een stichting als centrum van actie. Binnenkort zal daaromtrent een defi nitieve beslissing worden genomen. Inmiddels wekt het comité ieder, die be paalde denkbeelden heeft, welke naar hij meent voor den arbeid van het comité van waarde zouden kunnen zijn, op om daarvan aan den burgemeester zoo spoedig mogelijk schriftelijk mededeeling te willen doen. LICHTBEELDEN-SAMEN KOMSTEN. Woensdag zullen in „Waakt en Bidt" een tweetal bijzondere samenkomsten met licht beelden worden gehouden, 's Namiddags half 5 vindt een kindersamenkomst plaats, waar „Het Kraaiennest" van den bekenden schrijver v. d. Hulst wordt vertoond, 's Avonds 8 uur zal de heer van Oostveen over het boek van John Bunyan „De Chris- tenreis naar de eeuwigheid" spreken. We hebben de vorige week uitvoerig ge meld de groote aardbeving in Chili, waarbij duizenden dooden te betreuren waren. In verband daarmede is het interessant melding te maken van een brief, welke een oud stadgenoot, de heer Elte, een broer van den heer Elte, bakker, Laat alhier, d.d. 29 Januari uit Concepcion aan zijn familie heeft ge schreven. Wij nemen uit dezen brief het volgende over: Eerst nu kan ik per brief mededeelen, dat we gelukkig allen gezond zijn en nog juist den dans zijn ontsprongen. Ik schrijf, daar de eenige radiotelegraaf gerequireerd is. De eerste dagen na Dinsdagnacht waren we ge heel zonder communicatie, daar er geen stroom was. Er war alleen verbinding door middel van vliegtuigen. Woensdag was ik naar den Nederlandschen consul in Talca- huano, om te probeeren of hij door middel van den Chileenschen vlootzender naar de legatie in Santiago kon zenden en vandaar uit naar het ministerie om U bericht te geven. Ik weet niet of het gelukt is, want hijzelf was ook zonder huis. Tegelijk met dezen brief, die men mee neemt naar Santiago, gaat nog een radio gram voor de legatie om door te zenden naar Holland. Ik begrijp dat U ongerust is. Ik was juist denzelfden avond alleen van mijn vacantie teruggekeerd en moest Don derdag weer aan het werk, terwijl mijn gezin buiten bleef, bij vrienden, waar we ieder jaar heen gaan. Gelukkig maar, want als ze thuis geweest waren, zouden ze niet gered zijn. Een muur bedolf de bedden zoo gron dig, dat er niets meer %n te zien was, en een beddepoot door den vloer sloeg. Mijn schoonvader en ik stonden in de deur van de kamer naast de keuken en waren van plan naar Joed te gaan. Het heele drama duurde zoowat een halve minuut, maar het was zoo hevig, dat we elkaar moesten vast houden om niet tegen den grond te slaan, terwijl ons stukken steen om de ooren vlogen. We gingen niet naar buiten, tot ons geluk. Want ook daar was het gevaarlijk en het regende dakpannen. Later gingen we zwaaiend naar buiten, d.w.z. naar achteren, maar toen was het al minder geworden en er was geen gevaar meer. Het licht was I komen. Het is monsterachtig. De menschen direct afgesneden en zoo zochten we in het zijn gek van angst en sedert Dinsdag beeft donker onzen weg tusschen de in stukken j het nog geregeld en aller zenuwen zijn tot gevallen muren en dakpannen totdat we in den tuin waren. Ik kan niet beschrijven, welk een toestand het was. Alles stortte in, kerken, zaken, enfin, alles wat stond. Van heel Concepcion zijn misschien dertig pro cent der huizen bewoonbaar. Minstens de helft is geheel ingestort. Heele families zijn onder de daken bedolven, bureaux en socië teiten vol menschen zijn ingestort,'alles on der zich begravend. Ons huis staat nog ge heel, maar is onbewoonbaar. Een buiten muur is omgevallen, de hanebalken zijn er ten deele uitgerukt en het dak kan ieder oogenblik invallen. Een binnenmuur is ge vallen, de meubelen zijn stuk geslagen en vernield om maar niet van steengoed, spie gels en keukengerei te spreken. We hebben nog twee diepe borden over. Alles wat we hadden is in een paar se conden vernield. We hebben matrassen en bedden naar buiten gehaald en slapen nu in een tent, die het leger ons heeft gegeven. Dienzelfden nacht zijn we natuurlijk niet meer binnen geweest, want we wisten niet hoe het binnen zou zijn. Wat we zullen be ginnen weet ik nog niet, mijn gezin blijft natuurlijk buiten tot we weten wat we gaan doen. De fabriek heeft ook veel ge leden en hoe en wanneer we weer zullen werken, weet nog niemand. De zaak heeft niet geleden, want ze was geheel nieuw en van gewapend beton. Alle zaken liggen stil, duizenden bedienden en ander personeel zijn zonder werk. Ze worden per oorlogsschip naar het Noorden gezonden. Een van mijn kennissen is vannacht met een Engelsch oorlogsschip naar Valparaiso gegaan. De zaak waar hij werkte, is ingestort en uitgebrand. Het pen sion waar hij woonde, ligt tegen den grond en hij heeft zich nog juist kunnen redden. Maar om zoo te zeggen, hy staat in zijn hemd, en zoo zijn er duizenden. Er zijn hier ongeveer 5000 dooden, maar in Chüan, een plaats van 45000 inwoners, zijn het er 18000. Daar staat niets meer overeind. Uit een groot hotel en een groot theater in Chilan is niemand gered. Nog heden hoort men zwak hulpgeroep van slachtoffers, maar ze zijn niet te redden, daar het veel te lang duurt. Er wordt verteld, dat Chilan ontruimd zal worden en daarna platgebrand om epide mieën te voorkomen, want het is niet mo gelijk het puin op te ruimen voor de regens op het uiterste gespannen. We leven in een hel, geen water, geen licht, geen huis, geen meubels, alles leeft buiten, slaapt op banken op pleinen en parken en niemand weet wat de toekomst ons zal brengen. De hospitalen zijn vol gewonden. Joustra in Vallenar schreef me een vlieg- brief van Santiago uit en bood mij zijn huis aan. Maar dat is 1500 K.M. ver en wat moeten we daar doen. De bedden en kleeren zouden dan ook mee moeten. Voorloopig wachten we maar af en zullen er wel weer iets op vinden. We moeten toch leven en de kinderen zijn er ook nog. Ze zijn goed on derdak maar daar komt ook een eind aan. Men werkt op het oogenblik hard om de fabriek weer op pooten te zetten, maar de schoorsteen is ook omgeslagen en hoelang zal het duren? We mogen nog van geluk spreken, dat we in leven zijn. Een kennis heeft zijn oudste zoon van 10 jaar verloren. En ook zijn huis is in puin. Het puin ligt zoo hoog, dat we er overheen moeten klimmen. Van de week kwam ik juist voorbij een hotel en daar waren ze aan het graven. Ze graven het eerst daar waar ze lijkenlucht merken. Ze vonden een landauer met twee paarden en den koetsier, geheel bedolven onder de steenen. Men kan de heele stad gemakkelijk overzien, alles ligt tegen den grond. Hoe moet dat weer opgebouwd worden. De re geeringen zeggen wel steun toe, maar hoe? Er is geen cement, er zijn geen steenen en werklieden heelemaal niet. Er moet zoo ont zettend veel gebeuren dat het in het gun stigste geval vele maanden zal duren, en dan is het te laat. In Maart-April begint de regenperiode en wat er van huizen zonder daken terecht moet komen, is niet veel. We zullen maar afwachten want er is niets aan te doen en de tijd zal wel leeren. Op den duur moet er iets op gevonden worden Het postkantoor is hier nu een tafeltje op een pleintje. Schrijf mij dus aangeteekend, want er kan gemakkelijk iets verloren gaan. Op vele plaatsen is de grond geheel open gescheurd en een berg, die naar beneden kwam, heeft een heel stadje bedolven met alles wat er in was. We zullen maar weer met nieuwen moed beginnen Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer jv avonturen van Robin Hood (rom.-sensv hoofdrollen Errol Flynn, Oliva d'Havi]]W Basil Rathborne e.a. Toegang boven 14 jaar' (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdagmiddag 8 uur, hoofdnummer Parijsche zeden (rom, sens.); hoofdrollen Michele Morgan eti Raimu. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer In den greep der wildernis (avonturen); hoofd rollen René Deltgen, Gustav Diessl, Vera von Langen e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 6 Februari. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren filmavond. Woensdag 8 Februari. 8 uur, dancing 't Brandpunt, worstelwed strijd AlkmaarAmsterdam. 8 uur, dancing Harmonie, derde Nuts- avond; optreden Felix Timmermans. 8 uur, de Unie, filmvertooning met expli. catie voor de nat.-hist. vereeniging. 8.15 uur, Harmonie, 700e opvoering van Boefje door Ned. Tooneel, dir. C. v. d. Lugt Melsert. 7.15 uur, café Renses te Stompetoren prop.-avond Bond Landbouw en Mij. SCHILDER - BEHANGER GAARNE TER INZAGE FEESTAVOND NED. REIS VEREENIGING. Een mooie avond met een cabaret van hoog gehalte. De 16e jaarlijksche feestavond van de afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeniging is schitterend geslaagd de voorzitter, de heer A. Sietsma, die dit bij de opening' als zijn wensch uitsprak, kan gerust zijn. De talrijke bezoekers (de zaal van 't Gulden Vlies was geheel bezet) zijn allen tevreden naar huis teruggekeerd. Dit kon ook haast al niet anders, want de verzorging van den avond was weder in handen gelegd van het gezelschap Anny Prins, welks optreden in het vorige jaar velen zich nog zullen herinneren. Thans werd er weder een kleinkunst- programma gegeven, dat zonder eenig voorbehoud geroen.d kan worden. Het begon al direct met het eerste optreden, toen Anny Prins en Bram van Vlooten tegelijk hun openingsspeech hielden. Het eerste deel van het programma was in hoofdzaak gewijd aan den ernst, al bevat te het ook twee kostelijke satyrus. (Het doktersonderzoek van mevr. Europa en Uitverkoop), ook deze hadden een ernsti- gen ondergrond en sloegen op den geest van dezen tijd. Uit dit deel van den avond memoreeren we nog de Maleische liedjes, gezongen qp goed geacteerd door mej. Prins, op de piano begeleid door het derde lid van het gezelschap, mej. Ro van Hessen. Welk een goed declamatrice zij is, bewees Anny Prins ook in „De wrekende boom," uit „Tropiaden" van Jan Feith. Het gedeelte na de pauze had een meer humoristischen inslag, zij het dan ook hier en daar met een ernstigen ondertoon, zoo als b.v. in „De Werklooze," gegeven door den conferencier Bram van Vlooten. De pianiste bleek in alle opzichten vol komen voor haar taak berekend, evenals de beide andere leden van het gezelschap. Haar begeleiden van de vele liedjes van Anny Prins was boven allen lof verheven, maar ook wat zij maakte van een „oude Schlager" (in dit geval ,,'t Was op een mooien dag in September") verdiende het ermee behaalde succes volkomen. Het programma er werd méér ge geven dan aangekondigd werd was pas tegen half 12 afgewerkt, waarop het bal begon, dat r og eenige uren de danslustigen bijeen hield. C. A. M. O. S. Commissie voor Automobiel- en motorsport in Westfriesland. Op 1 Febr. is tot stand gekomen de defi nitieve samenstelling van een Commissie voor Automobiel en Motorsport in West friesland. In deze commissie zijn vertegenwoordigd heeren uit: Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen., Hoogkarspel, Medemblik, Schagen en Heer- hugowaard. Doel van deze commissie is: het organi- seeren van prettige, gezellige en sportieve betrouwbaarheidsritten voor automobilisten en motorrijders. Gedurende de zomermaan den zullen enkele van dit soort ritten, speciaal in Westfriesland, verreden worden. Een groot aantal schitterende prijzen wordt beschikbaar gesteld. De ervaring welke reeds bestaande motor clubs op dit gebied hebben, toont aan dat voldoende animo voor dit soort ritten be staat. Op initiatief van cleze clubs met nog enkele vooraanstaanden op dit gebied, is deze commissie tot standgekomen. Toestemming en medewerking zal zooveel mogelijk gevraagd worden en de commissie twijfelt niet of deze Westfriesche sportdagen zullen voor 100 pCt. slagen. Reeds is de datum voor de eerste betrouwbaarheidsrit vastgesteld; deze wordt gehouden op 29 Mei (2e Pinksterdag) De heeren P. Winkelaar te Hoorn en Jan Moejes, Heerhugowaard, zul len dezen rit uitzetten. Genoemde heeren zijn geen onbekenden op dit gebied, genieten zelfs vermaardheid, zoodat een prima spor tieve rit te wachten staat. Nadere bijzonderheden zullen bekend g** maakt worden. NIEUWE ZAAK. Hedenmiddag opent de heer J. B. Harms Jr. op Scharloo 3 een nieuwe chocolaterie. De keurige winkel, waarin bonbons, blS" cuits enz. van bekende fabrikaten, maak' een knussen indruk.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2