KIORTH CTATE SPORT EN WEDSTRIJDEN. Hoeveel winst voor de Alkmaarders? 'Rechtszaken 7-tcidnciaal Tlieuws leek School GEMENGD NIEUWS. MEILOO NIEUWE NIEDORP Griep, Kou, Pijn. LfcJVÖ De Boys moeten nu weer eens winnen. H. F. C. OP BEZOEK. DE EERSTE KLASSERS De elftallen voor morgen; DE DERDE KLASSERS. DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. TWEEDE blad. Criais-publicalie. 3TEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 6 tot en met 11 Februari 1939 zal bedragen 1.75 per 100 kg. voor groene erwten, door handelaren gedena tureerd en voldoende aan het standaard monster van kwaliteitsklasse C, en 1.25 per 100 kg. voor voedererwten, gedena tureerd door telers, die deze zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, welke in genoemd tijdvak door telers of handelaren zijn ge denatureerd en voldoen aan de kwaliteits eischen, zal 2.15 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 10 Februari 1939. CENTRAAL VREDESBUREAU. Verschenen is het jaarverslag over 1938 van het Centraal Vredesbureau te Den Haag. Hieruit blijkt, dat dit apparaat der Nederlandsche vredesbeweging dat zijn taak vooral ziet in het verschaffen van informatie en documentatie over de vredesbeweging en het vredesvraagstuk, in het afgeloopen jaar zijn financieele positie heeft kunnen ver beteren, mede dank zij een aantal vrijwillige bijdragen. Aan het verslag ontleenen wij enkele bij zonderheden: De geleidelijke ordening van het archief maakte het mogelijk hiervan een ruimer ge bruik te maken. Met name wordt gewezen op het 143 nummers omvattende tijdschrif ten-archief en het knipsel-archief. De biblio theek kon door een subsidie van het Inter nationaal instituut voor sociale geschiede nis te Amsterdam belangrijk worden uitge breid en omvat nu ruim 3.000 deelen. Een zeer belangrijke uitbreiding van werkzaamheden veroorzaakte het besluit, dat de administratie van de jaarlijks te hou den vrouwenvredesgang bij het bureau werd ondergebracht. In totaal werden in 1938 ongeveer 19.000 poststukken verzonden (voirg jaar 16.000) behalve de 331 stencils van het Vredes Pers bureau (vorig jaar 326) heeft de machine 360 (vorig jaar 328) stencils verwerkt: de toegenomen omvang der werkzaamheden wordt door deze cijfers wel gedemonstreerd. Wegens oplichting gearresteerd. - In het Huis van bewaring te Rotterdam zijn inge sloten de 39-jarige koopman D. P. B. en de 61-jarige boekhouder P. F. D. P. B. heeft in 1937 van een verzeke ringsmaatschappij een schadevergoeding voor een brand, die in zijn houtwinkel had gewoed, weten los te krijgen, welke schade vergoeding echter achthonderd gulden teveel bedroeg. Zijn boekhouder P. F. van hierbij mede plichtig. Bovendien is D. P. B. erin geslaagd een tweetaai firma's voor bedragen van 240 en 60 gulden te benadeelen. Vlugger aflevering brieftelegrammen voor Ned.-Indië. - Met ingang van 16 Fe bruari a.s. zullen brieftelegrammen in het verkeer met Nederlandsch-Indië, met hand having van de bestaande tarieven, één dag eerder, dus in den morgen van den dag, vol gende op dien van aanbieding, worden afge leverd. gaan en jaarlijks zulke avonden te geven hf tto plaatsen waar kruideniers de tv. B.-artikelen verkoopen. Voor dit itf j 1S gezelschap Verzé geëngageerd goed r06P Welke daarvan uitgaat is zeer aai}vrage om plaatsen is hier zoo groot, dat men overweegt om het komen- ae jaar 3 avonden te geven. Spr. wensch- ÏV7" na den conferencier John Kloos te nebben ingeleid en verwelkomd allen een genoeglijken avond. John Kloos, de gevierde Hollandsche humorist had dadelijk contact met het pubhek. En de heer de Rooij, de bekwame pianist, begeleidde de liedjes. „,De bak,ende The Cavelli's, de uit de radio bekende harmonica-virtuozen za gen we nu van aangezicht tot aangezicht hun spel werd met zoo'n stormachtig applaus beloond, dat zij tot tweemaal toe een toegift gaven. Crochet, de man met de vlugge vingers was een bekwame artist. Zijn vingervlug heid grenst aan het ongelooflijke en wan neer men geldgebrek heeft, gaat men maar naar Crochet. Hij haalt overal geld vandaan! John Kloos is een gewilde verschijning, naast de humor weet hij ook de ziel te beroeren met zijn lied: „De oogen van moeder Zijn liedjes zijn fijn van humor e2 fVn moPPen z«n onbetaalbaar. Zijn „Sokkenstop-Centrale, een komisch zang nummer, was door den gullen lach bijna niet te volgen. Het zou ons te ver voeren om elk num- mei te bespreken, doch het gezelschap van beroepsartisten heeft met haar uitge breid repertoir velen aan zich verplicht. Voor de N. K. B.-kruideniers zijn die avonden geslaagd, omdat het velen bezoe kers duidelijk is geworden dat het hoofd bestuur den band tusschen winkeliers en klanten wil verstevigen. KIND ERNSTIG MISHANDELD. Man en vrouw resp. tot een jaar en een half jaar veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank deed giste ren uitspraak in de strafzaak tegen een echt paar, dat zich te verantwoorden heeft gehad wegens een ernstig geval van kindermis handeling. Conform den eisch van den officier van justitie werd de man, die zijn vijfjarig zoon tje had geslagen, getrapt en gestompt en het kind bovendien brandwonden had bezorgd aan een der beenen met een brandende pijp, tot een gevangenisstraf van één jaar veroor deeld. De vrouw, die haar kind eveneens ern stig had mishandeld, hoorde zich tot een half jaar veroordeelen. Het echtpaar had voor de rechtbank ont kend het kind, dat zij achterlijk en lastig noemden, slecht te hebben behandeld, doch uit de getuigenverklaringen kwam de hou ding van het ouderpaar duidelijk naar voren. De man b.v. had eens het jongetje in den duim gebeten en op deze wijze van den grond getild. VERDUISTERING VAN 10.000 GULDEN. Voor de rechtbank te Zutfen werd giste ren behandeld de zaak tegen een inwoner van Deventer, J. K., die in de jaren van 1934 tot en met 1938 aldaar als directeur van een tetxielgroothandel, een bedrag van 10.000 £,ulden had verduisterd. Verdachte legde een volledige bekente bis af. De officier van justitie eischte acht maan den gevangenisstraf. Utspraak over veertien dagen. De bonte avonden van den Ned. Kruideniersbond. De winkeliers Vennik, Koning, Greeuw, Maselé en de Vries, die N. K. B.-artikelen verkoopen, hebben Donderdag- en Vrij dagavond hun cliëntèle een bonten avond aangeboden met een program dat er tnocht wezen en beide avonden voor een tjokvolle zaal. De heer A. Greeuw Jr., lid van het hoofdbestuur, heette de aanwezigen wel kom. Verleden jaar, met het 25-jarig be staan, heeft een gezelschap een tournee door ons land gemaakt en die avonden Zlin een zoo groot succes geweest, dat Donderdagavond behandelde de heer W. van Iependaal in de bovenzaal van de Prins Maurits zijn laatste verschenen werk. Den geheelen avond heeft de spreker aan de inleiding van zijn werk besteed. Hij be handelde eerst de hedendaagsche recht spraak en criminaliteit. Men zegt dat de rechtspraak de uitdrukking is van het rechtsgevoel van het volk in een bepaalde periode. Spr. toonde met treffende voor beelden aan, dat de tegenwoordige recht spraak geheel verouderd is en bij lange na niet in overeenstemming is met het rechts gevoel van het volk. Hierna besprak de heer v. Iependaal het paradijs-verhaal van Adam en Eva en de symbolische beteekenis daarvan. Spr. hield hierbij een zeer interessante filosofische be schouwing, toegelicht met eenvoudige voor beelden. Een en ander geschiedde op zoo'n popu laire bevattelijke wijze, dat de wijsgeerige beschouwingen begrijpelijk werden voor iedereen. Het was een mooie avond, die stemde tot overdenking en waarvan allen zonder twijfel zeer hebben genoten. Burgemeester Pluister als veehandelaar. Vrijdagmorgen heerschte er voor het gemeentehuis te Nieuwe Niedorp een ietwat ongewone drukte. Hoewel er een enkeling was, die op een 1 1 [AMERICAN %/ciGARETTES] afstand meende dat er een vechtpartij plaats vond, bleek deze al heel erg abuis. Het was het hoofdbestuur heeft besloten door te een zeer vredeliever.de gebeurtenis. Een verdwaald schaap werd op wettige wijze wederom aan een baas geholpen. Dit dier was enkele.weken geleden komen aanloopen bij den heer M. Brugman, aldaar, die er mede heeft geadverteerd, maar niemand was als eigenaar komen opdagen. Weth. Wit kwam te ongeveer 10 uur met het beestje aanrijden; een kros diende tot verhooging en was voor het gemeentehuis gezet en hierop werd het dier geplaatst. Achter de verhooging stond burgemeester Pluister, het secretarie-personeel en er om heen nieuwsgierigen en kooplustigen. Zelfs de persfotograaf was aanwezig om een en ander op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Na voorlezing der conditiën en voorwaar den door den ambtenaar ter secretarie, den heer van der Molen, werd tot verkoop over gegaan. Kuoper werd de heer S. Qudt voor 8 gul den 25 cent, van welk bedMKg de heer Brug man zijn onkosten zal ontvangen, terwijl het overschot in de gemeentekas vloeit. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnbardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd, ,Mijnhardtjes"2st. 10ct.Doos50ct OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS TE ALKMAAR. Woensdagavond werd de ouderavond ge houden van de openbare school voor B. L. O. alhier. Aanwezig waren ongeveer 50 ouders, benevens het voltallig schoolpersoneel. Naar aanleiding van het koninklijk besluit van 24 October werd een geheel nieuwe oudercommissie gekozen. Vervolgens hield mej. de Keijzer een lezing over „Samen werking", speciaal tusschen de ouders en de school, in het belang van de kinderen. Wan neer de ouders het onderwijs als lezen, schrijven, rekenen aan de onderwijzers overlaten, en den kinderen de gewone al- gemeene ontwikkeling van het gezin trach ten bij te brengen, dan zijn de kinderen daarmee het meest gebaat. Laat ze allerlei huiselijke werkjes doen, en behandel ze zoo veel mogelijk als gewone kinderen, alleen met wat meer geduld. Leer ze, aan hun om geving en alles aandacht te schenken, op te letten, en kalm hun gedachten te ordenen Laat ze hun gedachten kalm uitspreken, en zoo zulks niet gebeurt, laat het ze over zeggen. Verwen ze niet, want dan regeeren ze U inplaats van gij -hen. De lezing werd met volle aandaeht ge volgd en verwierf een welverdiend applaus Het door den heer de Winter aan mej. de Keijzer gebrachte woord van dank was zeer zeker op zijn plaats. Hierna werden de werkstukken der kin deren door de ouders bezichtigd, smakelijk uitgestald in het gymnastieklokaal der school. Voetbal. De Boys moeten nu weer eens win nen! Inderdaad, het wordt tijd, want het jaar 1939 heeft hun nog niet veel succes gebracht. Geleidelijk aan zijn de menschen van den Westerweg in de onderste helft terecht gekomen en al mogen we zeker niet zeggen, dat de jonge tweede klasser in de gevaarlijke zóne is terecht gekomen, toch moet zij nog even uitkijken. En juist de wedstrijd van morgen is daarom van zoo'n groot belang. Op bezoek komt toch H.F.C., dat met 7 punten uit 13 wedstrijden onderaan bengelt. De Boys hebben er 11 uit 12 ontmoetingen en staan er dus heel wat beter voor. Maar als H.F.C. nu morgen eens zou winnen, dan zou het puntenverschil nog slechts twee bedragen.... Terwijl bij een Boyszege H.F.C. met 7 pun ten uit veertien wedstrijden natuurlijk ge heel kansloos is. Tenzij West-Frisia.... Een belangrijke wedstrijd dus aan den Westerweg.. En wat zal het resultaat zijn van deze ontmoeting? Zullen de Boys beide punten kunnen veroveren? Of zal H.F.C. plotseling onweerstaanbaar naar voren ko men. De elftalcommissie van de thuisclub heeft eenige wijziging in het elftal ge bracht en hoopt daarmee de voorhoede te hebben versterkt. Op papier is dat zeker zoo en dus mag men alle hoop hebben op een Alkmaarsche overwinning. Veel zal echter ook afhangen van het zelfvertrou wen in de ploeg. Wanneer dat niet geleden heeft door de jongste nederlagen, dan ziet het er nog zoo slecht niet uit. En waarom zou dat geleden hebben? Een 32-neder- laag in den Helder is toch waarlijk geen slecht resultaat. Slechts één ding is er, waarover wij niet gerust zijn. De Haarlem mers houden nog al van forsch spel, te forsch spel zelfs. Als er dus maar een be slissende scheidsrechter komt, die de teu gels strak houdt, dan zal de wedstrijd nor maal verloopen. Alcmaria trekt naar Beverwijk, om de Kennemers te bekampen. Natuurlijk is men in het Alcmariakamp zeer strijdlustig ge stemd en al verheelt men niet, dat de strijd in Beverwijk zeer zwaar zal worden, de withemden zijn vol goeden moed en zullen zich geheel geven. Wel is er in Beverwijk nog nooit gewonnen, maar een traditie is er slechts om gebroken te worden. En wan neer Alcmaria met hetzelfde élan speelt als in de laatste drie wedstrijden, dan ge ven wij haar zeker een kans op den ge heelen inzet. Mag Alkmaar morgenavond kunnen jui chen om de winst van.... vier punten! De overige wedstrijden in deze klasse zijn feitelijk alle van belang. Zoo speelt H.R.C. thuis tegen O.S.V. Beide clubs staan vrij veilig op de ranglijst, doch de kracht der Helderschen op eigen veld erkennende, moeten wij de zege toch aan H.R.C. "toe denken. E.D.O. zal West-Frisia in den Enkhuizer modder moeten bestrijden. Wat dat zeggen wil, weten de Alcmarianen. Dat hebben de Haarlemmers nog lang niet gewonnen; in tegendeel, zij gaan een van hun allermoei lijkste wedstrijden tegemoet. En R.C.H. moet naar Wormerveer. De Racers zijn zeker niet onverslaanbaar en als een O.S.V. in Haarlem gelijk kan spelen, dan moet een W.F.C. zelfs kunnen winnen! Wat zou men er van denken, als morgen avond de oogst der Haarlemsche clubs eens heel gering was? Onmogelijk is dat lang niet. In de tweede klasse B trekt Hilversum naar Z.F.C. De bezoekers kunnen heel rus tig spelen, want zelfs een nederlaag deert hen niet. Maar waar Hilversum nog steeds niet geklopt is, gelooven wij niet in een Zaansche zege. Eerder meenen wij, dat Hilversum morgenmiddag kampioen wordt. De verdere wedstrijden zijn alleen van be lang voor de bezetting der tiende plaats. Vooral HerculesWatergraafsmeer is van belang. Zou terreinvoordeel de Utrechtsche club de zege kunnen brengen? Zeeburgia speelt vrijwel kansloos tegen A.F.C. en Vriendenschaar zal tegen D.W.V. natuurlijk ook geen kans krijgen. Wellicht echter, dat H.V.C. thuis de Spartaan een nederlaag toebrengt. Hoe meer de competitie ver loopt, hoe belangrijker verschillende wedstrijden worden. Zoo krijgt morgen H.B.S. haar laatste kans om kampioen te worden en zullen andere clubs heel erg moeten oppassen, of een kampioens kans vervliegt.... In afdeeling I is dan allereerst dc ont moeting H.B.S.Xerxes te noemen. Feite lijk geeft niemand de Haagsche club nog een redelijke kans om te ontsnappen, maar misschien dat de Hagenaars zelf op een wonder hopen. Maar dan moet allereerst van Xerxes gewonnen worden. Het kan, maar de kans is zeer miniem. D.W.S. speelt thuis tegen C.V.V. en wint natuurlijk, terwijl A.D.O. heel wat moeite zal hebben met Sparta, maar tenslotte ook kan winnen, dank zij wellicht terreinvoor deel. StormvogelsBlauw-Wit en H.-D.V.S. K.F.C. zijn twee aardige wedstrijden zon der groot belang. In afdeeling II spelen Ajax en Feijen oord thuis, respectievelijk tegen D.O.S. en D.H.C. Ajax zal zich tot het uiterste moe' ten inspannen, om van het weer volledige D.O.S. te winnen, terwijl D.H.C. wel geen kans zal krijgen om Feijenoord te kloppen. V.U.C. moet naar 't Gooi en heeft zoo veel enthousiasme, dat de Hagenaars hun tweede plaats wel zullen behouden. In het Oosten speelt A.G.O.V.V. thuis tegen Heracles. Een week geleden speelden beide clubs in Almelo en toen werden de punten gedeeld. Maar toen speelde Heracles met 10 man,... Het is niet onmogelijk, dat Heracles nu voor een verrassing zorgt. Enschede wint thuis van Hengelo. Maar daarmee hebben we ook de eenige ontmoe ting genoemd, waaromtrent zekerheid be staat betreffende den uitslag. Want wat denkt men van N.E.C.Go ahead, van Wa geningenZ.A.C. en van TubantiaQuick? Het zijn alle drie wedstrijden waart ij elk resultaat mogelijk is. In het Zuiden moet N.A.C. thuis van P.S.V. winnen en dat kan. Eindhoven mag thuis evenmin verliezen van B.V.V. en dat hoeft ook niet. Roermond krijgt een kans tegen Juliana en Bleijerheide zelfs tegen Longa! En misschien wint Willem II thuis van Noad. In het Noorden moet Achilles terdege op passen voor G.V.A.V., dat op bezoek komt. Misschien zal het tot een puntenve-rdée- ling komen. Heerenveen moet in Leeuwar den van F.V.C. kunnen winnen en Sneek moet thuis Leeuwarden kunnen kloppen. En zou Be Quick kans zien om van Velo- citas te winnen. Nu ze G.V.A.V. geklopt heeft, is de kans op een nieuwe zege zeker niet gering. Alkm. Boys IH.F.C. I (aanvang 2.30 uur): Alkmaarsche Boys: v. d. Horst Slikker Tamis Brouwer de Groot Hartog Schenke A. Indri Goudsblom Th. Pater Mulders H.F.C.: Van der Togt Berendsen C. ten Have Flack J. ten Have v. Olphen Kruyer v. Baasbank Klein de Groot v. d. Wal Ligtenstein De KennemersAlcmaria Victrix. Alcmaria I: Duiveman Maasen Koning Helderman Rampen de Grand v. d. Pol Schaaper Keppel v. Wieringen Hamstra De Kennemers: Van Urk Dinkla v. d. Bos Veenstra Horeman v. d. Wal Schipper Six Groot Steeman Bivthouwer Alcmaria H: Brouwer Stadegaard Verweel Venema Michels v. Wieringen Jo Bos Teilegen Stelma de Jong Overbeek K. V. V. een zeer lastige trip te verwerken, daar een bezoek gebracht moet worden aan Bergen. In Krommenie werd het voor de leiders een moeilijke 43 zege en we ge ven de Bergenaren nu eens kans, de rood zwarten in elk geval één kostbaar punt af te snoepen. E. V. C. zal het tegen Andijk wel bol werken en in de ontmoetingen Monniken damUitgeest en C. S. V.Sporters heb ben de thuisclubs eveneens de beste kans. Zaandijk—Z. V. V.l Het wordt een belangrijke dag voor het leidende Zaandijk, daar één der concurren ten op bezoek komt en door een nederlaag geheel uitgeschakeld zal worden, terwijl de beide overige belagers, zeer lastige uitwed strijden krijgen te verwerken. Eertijds kreeg Zaandijk bij Z. V. V. de eerste en eenigste nederlaag (32) te slikken en alles wijst er op, dat het ook morgen tusschen beide ploegen weer ge ducht zal spannen. Of de leiders een volle dige revanche kunnen bewerken, meenen we te moeten betwijfelen. Toch zullen de Zaandijkers het nog wel tot een puntendee- ling kunnen brengen. Purmersteijn krijgt het bij Hollandia ver van gemakkelijk. In Purmerend werd het voor de runners up een magere 43-zege en het feit, dat de Hollandianen nog niet „binnen" zijn en vorige week tegen Bever wijk een prachtig succes boekten, zou wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat de bruin-witten een nederlaag krijgen te slik ken. In de ontmoeting SuccesQ. S. C. zijn vrijwel dezelfde verhoudingen, zoodat we ook voor de Wormerveerders vreezen. Helder gaat een bezoek brengen aan Kinheim, waarbij de withemden het moge lijk nog tot 'n gelijk spel weten te brengen. Assendelft zal andermaal een heftige po ging wagen om het gevaar te ontloopen. Maar, het bezoekende Beverwijk is ook nog niet geheel veilig, zoodat de hekkensluiters het wel niet zoo vele verder dan een enkel winstpunt brengen. Bloemendaal en Ripperda krijgen beiden een uitwedstrijd in de derde klasse B te verwerken. Oogenschijnlijk kan het voor beide een overwinning worden, doch het feit, dat het hier bezoeken aan degradatie- candidaten betreft, maakt de trip even moeilijker. De leiders kunnen het bij De Germaan tot een volledige zege brengen, doch het zou ons niets verwonderen, indien A. P. G. S. Ripperda .een kostbaar punt af snoept. T. I. W. zal in eigen huis tegen Zand- voort een hardnekkige poging doen het ge vaar te ontloopen. We vreezen dat het de hekkensluiters niet lukken zal. Aalsmeer kan zich tegen het bezoekende V. V. A. iets meer veilig stellen, evenals de Zeemeeuwen in eigen huis tegen Scho ten. Lastige trip voor B. K. c. Men zou reeds dadelijk geneigd zijn, het leidende B. K. C. bij D. T. S. een nieuwe overwinning te voorspellen, maar het is genoegzaam bekend, dat de Oudkarspelie- ren voor de Breezanders geen gemakkelijke tegenstanders zijn. De eerste ontmoeting in dit seizoen tegen D. T. S. bracht de lei ders lechts een magere 10-zege en het zou ons dan ook niets verbazen, indien de leiders in Oudkarspel een kostbaar punt moeten laten. WieringerwaardTexel kan een pittigen strijd worden, waarbij we de thuisclub de meeste kans geven. Zelfde resultaten kunnen vallen in beide ontmoetingen: M. F. C.Atlas WatervogelsStrandvogels. In Nieuwe NiedorpSchagen, geven de bezoekers nog een redelijke kans. In de vierde klasse B krygt het leidende de en we Lastige trip voor Alkmaar I, dat bij Oudorp I op bezoek gaat. Alcmaria IVR.C.Z. I. Alkm. Boys III—M.E.V.O. I. Nu de tweede vorst-periode voorgoed verdwenen is en de terreinen er behoorlijk uit zullen zien, kan er ook in het N.H.V.B.- programma weer eenige voortgang komen, temeer, daar weer heel wat belangrijke ont moetingen de revue passeeren. In dc eerste klasse A krijgt het groen-witte Alkmaar I het ver van gemakkelijk, daar het Oudorperland in de ochtenduren opgezocht zal worden. Aan den Westerweg trokken de runners up aan het langste eind, maar.... er moesten heel wat krachten bij elkaar geraapt worden. Ook nu zal het ongetwijfeld bij Oudorp I geducht spannen. We hebben echter een idee, dat de groen-witten het precies nog zullen bolwerken. O.F.C. I krijgt het bij K.V.V. III heel wat gemakkelijker en noteert zeer zeker de volle winst. Nu Vrone I weer in eigen omgeving speelt tegen Beemster I zullen ook de groen zwarten weer twee punten rijker kunnen worden. Alcmaria IV zal op het Sportpark weer eens een hardnekkige poging wagen om het gevaar wat te ontloopen. Nu R.C.Z. I op be zoek komt, bestaat daartoe een redelijke kans. In de tweede klasse B is de ontmoeting DTS IIAlcmaria V zeer belangrijk. De Oudkarspelieren zijn nog niet kansloos ende withemden hebben de beste positie. Het zal in Oudkarspel dan ook terdege spannen; mogelijk worden de punten netjes gedeeld. Ook het treffen Akersloot IAlkmaar II kon wel eens een puntendeeling laten zien. M.E.V.O. I krijgt opnieuw een lastige trip te verwerken, daar een bezoek aan Alkm. Boys III gebracht moet worden. Natuurlijk zijn de rood-witten op revanche belust en we vreezen eenigszins voor de Mevoanen. De tweede klasse D laat slechts het treffen Uitgeest IIKrom- meniedijker Boys I zien, waarbij de bezoe kers de volle winst wel zullen incasseeren, om in de running te blijven. In de derde klasse D zal het leidende Dirkshorn I het bij Alk maar III wel tot de volle winst weten te brengen. De beide ontmoetingen Bergen II Schoorl II en Koedijk IID.T.S. III zouden mogelijk een puntendeeling laten zien. Ook de vierde klasse D heeft slechts een enkele ontmoeting. Alk maarsche Boys V zal D.T.S. IV'wel met le dige handen huiswaarts zenden. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Wederom is voor E.S.V. in de le klasse en voor P.V.C.B. in de 2e klasse geen wed strijd vastgesteld, hetgeen ongetwijfeld in verband staat met de moeilijkheden die beide vereenigingen momenteel hebben met de D.H.V.B. Meer zullen wij er voorloopig niet van zeggen, doch komen t.z.t. nog wel eens op het een en ander terug. Voor morgen is verder een volledig pro gramma vastgesteld. De belangrijkste ont moeting zal ongetwijfeld zijn H.S.V.R.E.O. Immers, de verliezer kan zich wel voor goed als uitgeschakeld beschouwen voor de bovenste plaats! En de winnaar kan specu- leeren op een inzinking van L.S.V.V. Of zullen beide ploegen door een gelijk spel zichzelf uitschakelen? Alle mogelijk heden zijn in deze ontmoeting dus aanwe zig en dat is de reden waarom wij morgen een groote belangstelling in Heiloo ver wachten. L.S.V.V. krijgt het niet zoo heel moei lijk nu zij Limmen ontvangt. De vorige ont moeting te Limmen werd reeds door de L.S.V.V.-ers gewonnen met 1—2. Wij ver moeden dan ook wel, dat L.S.V.V. Zondag alle kans maakt, om wederom uit te loo- pen! De Valken—K.G.B. kan door de bezoe kers gewonnen worden, tenminste wanneer zij hetzelfde spel ontplooien als de vorige week tegen L.S.V.V. Het zal voor de Val ken echter oppassen worden wanneer deze ontmoeting verloren wordt, want wij zien ervan komen, dat zij ernstige candïdaten MM

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7