9'iidschü(ten__ DE WESTELIJKE KLASSERS. DE KENNEMERS- ALCM. VICTRIX 5-1. EEN FUTLOOZE WEDSTRIJD. De griep in het land. D.W.S.C.V.V. 4—1. D. W. S. was gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid. De score werd geopend door B. van Stokken: bij een poging den bal voor te zetten, schoot hij tegen een C. V. V.-back. De terugspringende bal kwam juist voor zijn voeten terecht, zoodat het hem niet veel moeite kostte in te schieten (10). Eenigen tijd later gaf dezelfde speler een scherpen lagen voorzet, welke door de ge- heele Rotterdamsche achterhoede gemist werd. Draeger stond op zijn post en het hooge schot trof doel (20). Na de rust voelde D. W. S. zich volkomen zeker van de overwinning en de snelle Draeger wist al spoedig den uitloopenden doelverdediger te verschalken en de score op te voeren (30). Even later wist hij zelfs voor de vierde maal het C. V. V.-doel te doorboren. Nijding, de Rotterdamsche midvoor, wist vlak voor het einde een tegenpunt te maken (4—1). H.B.S.—Xerxes 1—0. Beide partijen hebben zeer matig ge speeld. De eerste speelhelft stond het spel peil zelfs bijzonder laag en er werd niet gedoelpunt. De tweede helft toonde een ietwat levendiger kamp dan de eerste helft. Het luktë van der Vegt na 5 minuten spelens het eenige doelpunt te maken. Tegen het einde, in een flinke regenbui, scheelde het weinig of Kok (de Rotterdam sche linksbuiten), had succes. Maar de ge lijkmaker bleef uit, 'want Boas liet zich vallen en op den grond met uitgestrekte armen greep hij nog juist den bal. Het bleef 10 voor H. B. S. Hermes-D.V.S.K.F.C. 1—0. Beide ploegen hebben op het vrij zware veld een slechten wedstrijd gespeeld. Her mes-D.V.S. dat eerst tegen den wind in speelde, heeft in die periode de beste aan vallen laten zien. Na een half uur spelen doelpuntte Lug- tenburg met een goeden kopbal. Tot de rust bleef het zoo. In de tweede helft verknoeiden Borrani en L. Janse eenige kansen en van der Tuyn veroorloofde zich de luxe om uit een straf schop tegen de lat te schieten. Het bïeef dus 10. StormvogelsBlauw-Wit 10. De IJmuidenaren wisten zich veel beter aan te passen bij de ongunstige weersom standigheden en het gevolg was dan ook een. duidelijk overwicht in de eerste helft. Toen was het vooral de IJmuider-spil Schoorl, die herhaaldelijk den bal uitste kend doorgaf en zelfs eenige formidabele schoten van grooten afstand loste, waar mede Ferwerda moeite had. Het eenige doelpunt van de match werd gescoord door Schoorl, die na een paar harde schuivers eindelijk een goede kans kreeg (10). In de tweede helft poogde Blauw-Wit nog wel den gelijkmaker te forceeren, doch de IJmuider-verdediging stond pal. A.D.O.Sparta 31. Nauwelijks was het spel een minuut oud of de Rotterdamsche keeper schiep een ge vaarlijk moment voor het Sparta-doel toen hij een voorzet van rechts wilde ondervan gen. Hij raakte den bal kwijt en Berg schoot in het leege doel (10). Een kwartier na de rust doelpuntte Ven hoven na goed doorzetten (20). Tien mi nuten later brak Westhoven weer door, zette den bal goed voor doel en de Heer doelpuntte met een mooien kopbal (30). Sparta bleef dapper doorzetten en het on vermoeid pogen werd beloond met een strafschop, door Dekker in een doelpunt omgezet (31). R.F.C.—D.F.C. 3—1. D.F.C. stak goed van wal, want reeds na verloop van 2 minuten nam zij de leiding. De vreugde was slechts van korten duur, want vijf minuten later was de stand weer gelijk en na 20 minuten nam de thuisclub zelfs de leiding (21). Vrij algemeen dacht men, dat D.F.C. in de tweede helft met den wind in den rug ontbrak ten eenenmale. En als het nog eens sporadisch voorkwam, dan werd het spel zoo kort, dat de tegenpartij ge legenheid te over kreeg, om in te grijpen. Neen, dat H. F. C. gaat een zeer moeilijke periode tegemoet en alleen aan het even eens zwakke West-Frisia mag het zich nog vastklampen. Een kleine hoop even wel, want de Enkhuizers zijn in elk geval twee punten rijker dan de Haarlemsche ploeg Van dit H. F. C. te winnen, het was geen kunst. En de Boys hebben gewonnen, ver diend gewonnen ook. Maar tot twee keer toe dreigde het toch nog mis te gaan met de thuisclub en dat moet geweten worden aan het zeer zwakke doelverdedigen en aan een tactische fout. De Alkmaarsche doelman had zijn dag niet; slechts een keer wist hij door goed in te grijpen een gevaarlijk schot te keeren, maar de beide doelpunten had hij zeker moeten voor komen en ook eenige andere schoten had den doelpunten kunnen zijn, wanneer zij maar even zuiverder gemikt waren ge weest. Wat vd. Horst dezen middag man keerde, weten wij niet, maar de anders zoo actieve keeper stak vrijwel geen hand uit. De tactische fout lag hem o.i. bij den aanvoerder. Men had Pater Sr. uit de ver dediging gehaald en in de voorhoede ge zet. Daar bleek hy lang niet die kracht, welke hij is in het achtertrio. Hij maakte weliswaar het eerste doelpunt, maar ver der was hij vrijwel gevaarloos. Het was echter te probeeren. Echtertoen het eenmaal 20 en later 31 stond een veilige voorsprong dus toen vergat de aanvoerder hem terug te halen in de ver dediging en dat was toch werkelijk noodig geweest. Want al speelde zijn plaatsver vanger niet slecht, juist doordat v. d. Horst zijn dag niet had ,was een hecht en op elkaar ingespeeld backstel een eerste ver- nog een goede kans had op een succesvol resultaat. Het liep echter anders. Wel wa ren de bezoekers gedurende het grootste gedeelte in de meerderheid, doch hun aan vallen werden steeds zoo doorzichtig opge zet, dat de verdediging van R.F.C. er niet veel moeite mee had. De uitvallen van R.F.C. waren niet van gevaar ontbloot en het was bij een daarvan, dat Kouwenberg met een strak schot den voorsprong tot 31 ,/ist te vergrooten. Haarlem—V.S.V. 5—2. Hoewel de thuisclub het eerst in den aan val was had V.S.V. na tien minuten reeds een 20-voorsprong. Daarna was Haarlem meer in het offensief, doch pas na 25 mi nuten trapte Rechtsteiner, de linksback van V.S.V., over den bal heen en scoorde tegen (12). Kort voor rust schoot de Winter hard tegen de paal, waarna de bal tot hoek schop werd verwerkt. De Winter zette den corner goed voor en Smit kopte in (22). Na de hervatting zette Haarlem er weer alles op en men had geluk, toen bij een aanval de IJmuidensche back van Osch den bal over het hoofd van Michel in eigen doel plaatste (32). Nadat de Winter er nog 42 van ge maakt had, zette Haarlem nog een goeden aanval op, waaruit van Gooi den stand op 52 bracht. 't Gooi—V.U.C. 1—1. 't Gooi had het eerst het sterke windvoor- deel hetgeen tot vele voor V.U.C. gevaar lijke aanvallen leidde. De aanvallen der gasten mogen al minder in aantal geweest zijn, ze waren echter veel gevaarlijker en na een kwartier slaagde B. de Harde:- er in zijn club de leiding te geven (01). Het aanvalsquintet van 't Gooi was met schieten vrij ongevaarlijk, doch desondanks kwam de gelijkmaker, toen linksback van Es een ver schot loste, dat Dommers ver raste (11). De tweede helft gaf een voortdurenden strijd te zien tusschen den V.U.C.-aanval en de Gooi-verdediging, die ten gunste van laatstgenoemde uitviel, dank zij goed spel van keeper Cohen en linksback v. Rheenen. AjaxD.O.S. 42. In de eerste helft had Ajax den steun van den feilen wind en mede daardoor werd er voortdurend een druk op het doel van D.O.S. uitgeoefend. Na 28 minuten moest Veenendaal voor een onverwacht hoog schot van van Reenen wijken (I0). Ondanks het feit, dat D.O.S. na de rust den wind mee had, waren de Amsterdam mers'in het veld veel sterker. Na ruim een kwartier zigzagde de linker vleugel van Ajax door de D.O.S.-verdedi- ging heen, een voorzet volgde en Fischer had geen moeite den voorsprong tot 20 te vergrooten. Enkele minuten later profiteer de Dumörtier dankbaar van een slordig wegwerken van Keizer (21). Na 24 minuten was het Gischler, die keu rig in den hoek school, onhoudbaar voor Veenendaal. De Utrechtenaren gaven het evenwel niet op en toen Blomvliet Dumor- tier wat al te hardhandig op zij zette, plaat ste Pieterse den vrijen schop keurig in het Ajax-doel (32). Even voor het einde wist van Reenen door toedoen van van Wijngaarden het vier de doelpunt te maken, zoodat het einde kwam met een 42-zege der Amsterdam mers. FeijenoordD.H.C. 10. Feijenoord heeft het Zondag in haar Sta dion tegen de Delftsche tegenstanders niet verder weten te brengen dan een minieme 10-overwinning, die bovendien niet eens heelemaal verdiend is te noemen. Het eenige schot, dat op juiste wijze af gevuurd werd voor de rust, was een schot van Vente. Het was tevens het schot, dat het winnende doelpunt voor Feijenoord op leverde. Onhoudbaar schoot Vente van ver ren afstand langs doelman van de Broek. D.H.C. daarentegen vertoonde van den aanvang af een behoorlijk, snel spel. Er werd knap en snel gecombineerd, gevaar lijke aanvallen liepen van stapel, doch de Feijenoordsche achterhoede liet zich niet passeeren. eischte geweest. En zeer waarschijnlijk was dan de overwinning heelemaal niet in gevaar gekomen. Men denke maar eens aan de situatie nadat H. F. C. den stand op 32 had ge bracht. Vrijwel direct daarop schoot de rechtsbinnen nogmaals op het doel en ais v. d. Horst niet juist den bal op de doellijn gestopt had, was in een enkele minuut de stand van 31 op 33 gebracht geworden en dan zou het de vraag geweest zijn, of de Boys de moreele kracht hadden gehad, om nog het winnende doelpunt te njaken. De wedstrijd was niet mooi en spanning zat er behoudens enkele oogenblikken niet in. In de eerste helft was de thuisclub veel sterker en veroverde toen een 20 voor sprong. In de laatste minuut voor de rust werd het nog 21 door een zeer wel houdbaar schot van den linksbinnen. Na de rust heeft de thuisclub gedurende ruim tien minuten nog een uitgesproken veld- meerderheid gehad en den stand toen op 31 gebracht. En pas toen H. F. C. alles op den aanval zette, en den achterstand tot 32 reduceerde, werd het even span nend, al behielden de Boys toch nog het beste van het spel. De scheidsrechter had een gemakke lijke taak. Hij floot niet te veel en vergiste zich niet. De wedstrijd. Het begon zoo erg lauw. De Boys, hoe wel windnadeel hebbende, namen reeds na een enkele minuut het spel in handen en H. F. C. stond al direct vreemd te schutteren. Na 3 minuten wist Schenke vanuit de achterhoede een bal op te bren gen, plaatste toen naar Mulvers, die voor zette. En in plaats, dat de Haarlemsche verdediging het leer retourneerde, gaf hij Pater Sr. een kans, die deze dankbaar accepteerde. (10). De thuisclub behield daarna het beste van het spel, maar v. d. Togt kon in de meeste gevallen redding brengen, goea terzijde gestaan echter door backs en middenlinie. De Haarlemmers trachtten een enkelen keer tot het vijandelyke doel gebied door te dringen, doch bet spe werd veel te kort gehouden en Slikker had feitelijk de geheele voorhoede in zijn macht. Na ruim een kwartier werd de voorsprong vergroot, toen Mulders zie alleen door de verdediging wrong en een hard schot loste. Wel sloeg v. d. Togt ne leer terug, doch de op den grond liggende Mulders kon nog juist het leer terug ke - sen en zoo werd het 20. De zege leek toen reeds een feit en zelfs dachten we, dat de voorsprong nog vergroot zou worden, maar v. d. Togt wis verder onheil te voorkomen, zy het oo met eenig geluk. Tegen de rust kwam^ F. C. even opzetten, maar zij bleef onge vaarlijk, totdat in de allerlaatste minuu v. Baasbank een throughpass kreeg, en een onverwacht ver schot loste, waarnaar v. d. Horst zelfs niet greep. (2 1)- Onmiddellijk na de rust zetten de Boys er een sterk offensief in en v. d. Togt kreeg al weer druk werk. Het resultaat was echter, dat de Boys achter elkaar eenige hoekschoppen mochten nemen, welke geen resultaat opleverden. Totdat 7 minuten na de hervatting Mulders eens hoog voorzette en toen kwam het bekende kopballetje van Goudsblom... (31). Nog eens werd het gevaarlijk voor het Haarlemsche doel, maar toen die aanval was afgeslagen, begon H. F. C. uit een ander vaatje te tappen. Alles werd op den aanval gezet en zelfs de back ten Have drong mee naar voren en wist zelfs een schot te lossen. Tot twee keer toe werd het doel van v. d. Horst nog juist gemist, totdat na bijna een half uur spelen er toch 'n doeplunt kwam. Ligtenstein wist langs Brouwer te glippen en voor te zetten en meteen schoot Kruyer van ver op het doel. 't Was raak ook en de achterstand was weer verkleind, nu tot 32. Er kon, met H. F. C. in den aanval, nog van alles gebeuren, temeer, waar de Boys- verdediging verre van zeker werkte. En reeds in de volgende minuut kreeg Kruyer- weer een kans nu echter was v. d. Horst op zijn qui vive en stopte den gevaarlijken kogel nog juist op de doellijn! Zoo naderde het einde en toen er nog tien minuten te spelen waren, was H.F.C. zeer sterk in den aanval. Echter, het suc ces kwam juist aan den anderen kant, want bij een uitval kwam het leer bij Goudsblom, die naar Schenke passeerde en deze schoot van een meter afstand precies langs v. d. Togt! (42). Even later kwam het einde. De Boys hadden zich in veilige haven gebracht. Het is AIcmaria gisteren in Beverwijk niet gelukt met de traditie te breken, dat aldaar niet van de Kennemers kan worden gewonnen. Met de veelzeggende cijfers 5- zijn onze stadgenooten in de minderheid gebleven, na zelfs een 1—0 voorsprong te hebben bezeten. Dat doelpunt werd binnen de minuut na den aanvang gemaakt en in de daarop volgende periode had AIcmaria een ver pletterende zege binnen haar bereik, zij had om het zoo te zeggen toen de Kennemers kunnen maken en breken. Merkwaardigerwijs waren deze Kenne- mers reeds met een nederlaag verzoend. Eerst toen zij den 10 achterstand in een 2—1 voorsprong hadden omgezet, bleek by hen de hoop te ontwaken, het gevreesde AIcmaria toch te kunnen slaan. Maar AIcmaria sloeg de Kennemers niet omdat zij d kansen niet wist uit te buiten en vooral omdat het doel ditmaal werd verdedigd door den invaller-doelman Keu ris, die vroeger meerdere wedstrijden voor Alcma'ia heeft gewonnen, maar ditmaal bij alle vijf doelpunten niet vrij uitging en geen oogenblik de schaduw van den zieken Duiveman was. Ook Koning kon door opgeloopen blessures in den veldslag in Enkhuizen niet van de partij zijn, zoo dat slechts Maasen de oude verdediging Duiveman—Koning—Maasen vertegen woordigde en thans het achtertrio Keuris- Michels-Maasen optrad. In de middenlinie bleek Rootrmg om totaal onbekende redenen afwezig te zijn en uit diezelfde middenlinie moest in de tweede helft Helderman door Venema worden vervangen. In de voorhoede behoorden Schaaper e van Wieringen tot het korps grieppatien- ten en dat beteekende een gevaarloos bin- nentrio, zoodat alleen Hamstra en Keppel hun gewonen vorm demonstreerden, waar bij Keppel vooral vóór de rust teveel weid verwaarloosd. - Bij de Kennemers viel ook al niet veei fraais te ontdekken en eerst toen zij de zwakke plek in Alcmaria's verdediging hadden ontdekt en daarvan ook terdege profijt hadden getrokken, liep hun motor - - Tenslotte nog een enkel woord over scheidsrechter Josée, die zich een goe leider toonde en dan ook een scherpe tegenstelling vormde met zijn collega van den vorigen Zondag in Enkhüizen. De beide ploegen hebben het hem niet moeilijk gemaakt en de wedstrijd in de allerbeste verstandhouding gespeeld. Over den wedstrijd. De Kennemers verschenen in de opstel ling, zooals wij die Zaterdag J.1. hebben gepubliceerd, terwijl wij hiervoor reeds de wijzigingen in de Alcmariaploeg hebben vermeld. AIcmaria won de toss, maar de sterke wind stond nagenoeg dwars over het veld, zoodat zulks weinig voord-el beteekende. Al spoedig nadat de K. midvoor Groot had afgetrapt, verplaatste AIcmaria het spel naar de K. helft, maar Hamstra en ook Schaaper hielden het spel tekort. AIcmaria leidt. De stryd was nog geen 2 minuten oud, toen van Wieringen AIcmaria de leiding gaf. Het zou later Alcmaria's eenig doel punt blyken te zijn. Uit een kluwen van spelers bemachtigde hij den bal en terwijl doelman van Urk was uitgeloopen, tipte hij het leer juist in den versten hoek van het doel. De Kennemers waren door dit feit zicht baar ontmoedigd en knoeiden er hopeloos op los. Aan beide zijden wilde er maar geen gang in het spel komen en het aantal malen dat bij AIcmaria de bal verkeerd werd afgegeven was legio. Langzamerhand hernamen de witten het initiatief doch haar voorhoede liep diverse malen in het buitenspelvalletje. Nadat AIcmaria enkele fraaie staaltjes van goed combinatiespel had laten zien, gaf Hamstra een keurigen voorzet naar Keppel, die op het laatste moment kwam te vallen. De weinige ballen, die Keuris in het eerste kwartier te verwerken kreeg, be zorgden hem weinig moeite, maar daarna werden de Kennemers iets actiever. Het viel op, dat bij AIcmaria voorname lijk op links werd gespeeld en het aantal kansen, zou zeker tot succes hebben ge leid als het tempo niet veel te langzaam ware geweest. Ditzelfde viel ook bij de Kennemers te constateeren en het was wel teekenend, dat de Beverwijkers eerst na 25 minuten hun eerste hoekschop tegen AIcmaria kregen te nemen. Gelyk. De strijd was bijna een half uur oud, toen Helderman onvoldoende wegwerkte zoodat de bal in het bezit van Steeman kwam, die vanaf 30 meter afstand een schot loste dat Keuris volkomen verraste en dat hij zeker had moeten houden. (1—1). Dit doelpunt bracht een kleine opleving met zich, maar Alcmaria's binnenspelers gaven de vleugels onvoldoenden steun, waardoor Keppel nagenoeg werkloos bleef en Hamstra de eenige gevaarlijke man was. Met gelijken stand brak de rust aan. Direct na de hervatting stopte van Urk een kogel van van der Pol en in het vol gende moment bracht de traag-spelende van Wieringen een pracht kans op de lei ding om zeep. Alcmaria's middenlinie beging de fout zich geheel in de verdediging terug te trekken, waardoor de zwakke voorhoede geheel alleen aan haar lot was overgelaten en het geheele middenveld voor de Ken nemers open lag. Nadat de witten eerst door het bekende oog van de naald waren gekropen, toen Keuris ver was uitgeloopen en Groot tegen den paal schoot namen. de Kennemers de leiding. Na een eindeloos gepruts was het op nieuw de lange middenvoor Groot, die het bij Keuris weer eens wilde probeeren met een schot van grooten afstand en opnieuw greep Alcmaria's doelman mis (21). De zon was inmiddels verdwenen en de regen viel bij stroomen neer. Onder deze omstandigheden liet de' scheidsrechter het spel staken. Tien minuten later werd de strijd hervat en bleek Helderman door Venema vervangen. Het veld was intus- schen doorweekt en in een modderige en glibberige massa veranderd. Wellicht daardoor kon Maasen zich op een moment moeilijk staande houden en hield zich aan een Kennemerspeler vast om niet te vallen. De toegestane vrije schop schoot Groot rakelings over Alcmaria's doel. Na den uittrap kreeg de witte voorhoede opnieuw een tweetal goede kansen, doch het ferme schot van Keppel en de voorzet van Hamstra werden beide door van Urk onschadelijk gemaakt. In Alcmaria's doelgebied bleek het vol komen mis. Michels dwaalde steeds te ver naar voren en aangezien de Beverwijker middenlinie haar voorhoede behoorlijk ondersteunde, dreigde er steeds gevaar. Een half uur na de hervatting werkte Keuris den bal onvoldoende weg en het terugspringende leer kwam bij Brethouwer die er 31 van maakte. Slechts weinige oogenblikken later wan delde rechtsbinnen Six in z'n eentje door de wankele Alcmaria-verdediging, weer greep Keuris mis zoodat toen de stand ge wijzigd was in 41 voor de Kennemers. Er moest toen nog een klein kwartier worden gespeeld en Alcmaria's individueele pogingen hadden, doozrichtig als zij wa ren, geen succes. Beter verging het de Kennemers, want Groot oordeelde het weer zijn beurt om de betrouwbaarheid van Keuris op de proef te stellen en zijn ver schot beteekende Kennemers 5e doeldoepnt. Bijna was het half dozijn nog volge- maakt, doch Venema bracht op het laatste moment redding. Een omzetting in de voorhoede wij zagen Keppel als middenvoor had even min succes en zoo verloor een Alcmar'.a dat geen oogenblik resoluten strijd leverde en de overwinning binnen haar bereik had gehad tenslotte een futloozen wedstrijd met groote cijfers. Nabeschouwing. Neen, dit was niet het AIcmaria dat achtereenvolgens drie ernstige tegenstan ders versloeg, dit was wel hef onbereken bare wisselvalige AIcmaria dat zich door zwakkere tegenstanders laat kloppen. Zeker, tegen zieke spelers valt niets te doen, doch waarom heeft men thans jon gere spelers als b.v. de jeugdige back de Waal niet eens een kans gegeven? In ieder geval zal Zondag a.s. in Haar lem tegen H. F. C. een herboren AIcmaria moeten verschijnen, willen ook dan de punten niet verloren gaan. En dio punten kan AIcmaria niet missen. BERGEN I—K.V.V. I 1—3. Bergen heeft tegen de leiders in de af- deeling geen gelijk spel kunnen forceeren; de sterksten hebben gewonnen. De Bergenareri speelden in de eerste helft tegen den straffen wind in, een meer verdedigend spel, hetgeen hen uitstekend Dan Mijnhardtjes by de hand. Doos 30 en 50 ct afging. Desondanks ondernamen zij ver schillende aanvallen, doch de achterhoede van K.V.V. wist hiermede wel raad en zette met forsche trappen haar voorhoede telkens weer aan het werk, die keurig combineerend op het doel van Bergen aft stormde. De beide backs, Ludding en Ur- banus, goed geholpen door de halfspelers, speelden een sublieme partij, terwijl kee per Half in laatste instantie voorloopig ale gevaai wist te bezweren. Aan beide zijden werd in snel tempo gespeeld. Bergen zwoegde om de standi voor de rust blank te houden. De voor hoede kon echter, eendeels omdat de mid denspelers te veel aandacht moesten be steden aan de verdediging en hierdoor de voorhoede weinig kon steunen, en ander deels de combinatie in de voorhoede niet wilde vlotten, niet voldoende opluchting geven, zoodat de achterhoede het zwaar te verantwoorden had. Bij de minste aarze ling vai. de voorhoedespelers van Bergen greep de verdediging van K.V.V. zonder pardon in. Toch was de voorhoede van Bergen niet ongevaarlijk en loste eenige «oed gerichte schoten, waarvan een van Van Exter vermelding verdient, dat echter door den keeper mooi werd gestopt. K.V.V. bleef het meest aanvallend en er zat een doelpunt in de lucht. Toen noj ongeveer een kwartier was te spelen, wist de lin kervleugel van K.V.V. aan haar bewaking te ontsnappen; de linksbuiten gaf een mooien voorzet en de middenvoorspeier doelpuntte onhoudbaar voor Half. Dit ontmoedigde Bergen niet en met evenveel élan stortte het zich in den stryd. Even later kwam plotseling een 2e doelpunt. Half ving de bal nog wel uit den rechter bovenhoek, maar de bal gleed door en rol de achter zijn rug in het net. Deze tegen valler voor Bergen was voor de voorhoede aanleiding er een schepje op te doen en met succes. Enkele minuten vóór rust bij een scrimage gelukte het Visser den. bal in het doel van K.V.V. te loopen. Rust ging in met 2—1 voor K.V.V. en de verwach- ting was dat Bergen in de 2e helft, met het voordeel van den wind, wel zou ïn- h3Hoe geheel anders viel deze uit. K.V.V. nam direct het heft in handen en zette er, alles op de score te verhoogen. De voor* hoede van Bergen was er hopeloos uit en buitte het windvoordeel niet uit. pj-°mP> die in de eerste helft ook al weinig kreeg toegespeeld, werd te veel veronachtzaamd en de linkervleugel was te langzaam. Men kreeg ongeveer hetzelfde spel als voor de rust te zien, een zeer bewegelyke voor hoede van K.V.V. terwijl Bergen zich maar niet aan denij druk kon onttrekken. Toch had het maar weinig geschald of de gelijkmaker was gekomen toen Plomp to tweemaal toe den bal mooi voor het (doel plaatste, doch de finishing touch ontbrak, tprwiil de middenspelers van K.V.V. zien hadden teruggetrokken enKV.7 en macht stond te verdedigen, zoodat er geen doorkomen aan was. Allengs Kk de tijd. In het laatst. gedeeUeva» den wedstrijd moest Tuyn vervangen wor den door Fred Urbanus, die de rechtsbut- ïnpfaats bezette. Plomp ging spelen, terwijl Van Exter de middenvom- plaats en Koster de spilplaats innam. Toe Lam plotseling een doorbraak van KV.V. en had Half het nakijken, 3—lvoorK. V.V.; de strijd was beslist. In dela - minuten had Bergen nog een hoekschop nemen doch zonder resultaat. K.V.V. speelde uitstekend over ahe linies en zal het kampioenschap wel halen. De scheidsrechter leidde rustig en dens een enkele fout die hy maakte, goed. C.S.V.—SPORTERS 4—1. Onder de correcte ieiding var\^blt^J' d. Horst heeft C.S.V. haar tweeden wed strijd in den K.N.V.B. gewonnen. De uU slag 4-1 zegt voldoende en was volkomen "^'dttttjd begon met een ov*jrtJ>t van Sporters, dit ca. 25 minuten aardueK doch doordat de schutter ontbrak kwame er geen doelpunten en juist in deze ove wicht-periode maakte Bakker ui doel- pas» v"„ v. Zom .oor C.S V een Dunt (1—0). Toen nam C.S.V. oen over en bedreigde voortdurend het bp ters-doel. Toch maakten de gasten g teen de back van C.S.V. den keeper het ge zicht ontnam (1—1). do. Na de rust was het C.S.V. dat bleefao mineeren en als C.S.V over eeni schutter^ beschikking had gehad, dan ba^ het punten geregend. Uit een der vele aanvU len kreeg v. d. Woude een kans mtaét cnhoudbaren kogel scoordl; aanval spelen Sporters ging nu op den aanval p hetgeen haar noodlottig ™0ov kreeg v. d. Woude den bal, zette goea en Beusman scoort (3—1). «ïelle Nog eens probeeren de gasten m aanvallen C.S.V. te overrompelen, maar nu bleek Schenk m het c,S;V-"doel hy elken een buitengewone conditie, dat ny bal uit zijn doel haalde en menig P* doekje kreeg. ketste Een pracht schot van v.d. Woude van de paal over de lyn, doch he stel van executie, want bij ee" ^fbal op het Sporters-doel sloeg de back de^ weg. De strafschop werd door de bc een doelpunt omgezet (4—1). Zie vervolg Sportrubriek pag. 4, 2e b j Een speciaal daarvoor bestemd van De Nieuwe Gids, is gewy Jeanne Kloos-Reyneke van Stuwe essay over haar werken - een uitgebrel^ critiek waarin verscheidene fragment haar romans zijn opgenomen 15 de. hand van dr. Alfred A. Haighton. Voor^ ze zeer waardeerende critiek is ®e K j. ter begeleiding geschreven door dr. L. Alberdingk Thym (Lodewyk Deyssel).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12