Agenda OpqepaAfaftepj Asfirin AMSTERDRMSGHE BEURS SIMON J. MOLENAAR BEHANG STAALBOEKEN 39 Nu is het opletten en on middellijk Ingrijpen, dus bij de eerste teekenen direct Aspirin nemen! CASTRICUM WERVERSHOOF EERSTE BLAD. 2. Alkmaar, Maandag. CREMATIE G. G. VONK. In allen eenvoud is Zaterdagmiddag in het crematorium op Westerveld te Velsen de verassching geschied van het stoffelijk over schot van den heer G. G. Vonk, oud-ge- eente-ontvanger van Alkmaar, overleden In den Haag. Aanwezig waren mr. W. C. Wendelaar, lid der Tweed Kamer en oud-burgemeester var. Alkmaar, de heer R. J. Schierbeek, ontvan ger, namens het gemeentebestuur van Alk maar, de heeren J. de Lange en J. Schoorl namens de Nutsspaarbank te Alkmaar, notaris M. C. Roos te Alkmaar, de heer A. Stuur, oud-O.-Indisch ambtenaar in den Haag ï.a. Nadat de kist was gedaald, waarbij de organist Abschied van Schubert speelde, heeft mr. A. Prins uit Alkmaar namens de familie voor de belangstelling bedankt en een enkel woord gesproken. Spr. zeide, dat de overl.— ne behoorde tot hen, die het ge luk van het leven in hun gezin en hun arbeid zoeken. Ruim 27 jaar was hij ontvanger van Alkmaar, welke taak hij met den grootsten V en nauwkeurigheid verrichtte. Hi, 'maakte deel uit van de besturen van ver schillende corporaties, als de Remonstrant sche kerk, de stichtingen Bijleveld en Splin ter en Jutphaas, de Nutsspaarbank, welke laatste hij als nauwkeurig financier een warm hart toedroeg. In den Haag heeft hij nog vele jaren een rustigen levensavond mogen genieten. Het was een genoegen dezen ouden Alkmaarder over zijn geboorte stad te hooren vertellen. Het stemde de familie tot troost, dat Alkmaar hem niet heeft vergeten en dat zijn bescheiden en be minnelijke persoon aangename herinnerin gen heeft achtergelaten. MAANDAGMARKT. Hoewel van optimisme bij den boeren stand geen schijn van kans is, zal het den Alkmaarder, die voor zijn markt gevoeli, heden aangenaam zijn geweest den markt- gang te aanschouwen. Een vrij ruime aanvoer van alles werd opgenomen. De nuchtere kalveren zouden hier den roem der Noordhollandsche kwa liteit hoog houden en beter prijs houden dan na de laatste markten der vorige week was verwacht. Dit had weer tengevolge dat een export slachter werkende voor conservenfabrie ken niet geheel tot zijn genoegen kon sla gen en uit de markt nam wat aan schapen mogelijk anders te veel zou zijn geweest Het is te hopen dat Alkmaars omtrek dit begrijpt om de schapenmarkt op deze wijze te doen bloeien. De rundveemarkt bleef ongeveer als de vorige week. De zware varkens schijnen te schreeuwen: „Help, help, och regeering haal ons toch!" EEN JUBILEUM. De heer J. Molenkamp, Druivenlaan 2 alhier, '-erdenkt heden den dag dat hij 40 jaar werkzaam is aan de Condensed Milk Company alhier. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de heer Molen kamp in ah dien tijd nooit één dag op zijn werk heeft ontbroken. Door het personeel werd den jubilaris een karpet aangeboden. HET ONGELUK TE KOEDIJK. Naar wij vernemen is de toestand van F. W., die zwaar gewond werd bij het auto ongeval, nog altijd zorgelijk. COLLECTEVERBOD. Het is ons gebleken, zeggen B. en W. in bijlage no. 16, dat artikel 226 der algemeene politieverordening dezer gemeente het niet mogelijk maakt om in voldoende mate op te treden tegen personen, die zonder voor zien te zijn van een door B. en W. ingevol ge het tweede lid van genoemd artikel ver leende vergunning, langs de huizen der in gezetenen inzamelingen houden. Dit vindt vaak op een zoodanige wijze plaats, dat allerlei artikelen aan de huizen worden aangeboden, zonder dat evenwel het in ar tikel 203 der algemeene politieverordening vervatte ventverbond hierop van toepassing is. Wij zijn derhalve van meening, dat wij ziging van artikel 226 voornoemd in dezen zin, dat ruimer dan thans het 6eval is, wordt omschreven, wat onder „inzamelin gen houden" wordt verstaan, de aangewe zen weg is om tot een effectieve bestrijding van het bovendoelde euvel te kunnen ge raken. B. en W. stellen voor artikel 226 der alge meene politieverordening te wijzigen over eenkomstig het hieronder volgende ont werpbesluit. In het gewijzigde artikel 226 wordt dan gelezen: Het is verboden, zonder schriftelijke ver gunning van B. en W., op den openbaren weg, op een voor het publiek toegankelijke plaats of aan de huizen der ingezetenen een inzameling van gelden te houden, welke niet valt onder de bepalingen van het Kon. Besluit van 22 Sept. 1823 of van art. 15 der Armenwet. Onder een inzameling van gelden wordt mede verstaan het te koop aanbieden van bloempjes, speldjes en soortgelijke zaken, bet aanbieden van een lijst of lijsten ter inteekening van een bedrag in geld, het verkoopen van zegels of overeenkomstige zaken, ook wanneer de opbrengst of een gedeelte daarvan bestemd is voor een lief dadig, kerkelijk of sociaal doel. Onder een inzameling van gelden wordt mede begrepen het inzamelen van gelden door middel van het aanbieden van onge adresseerde circulaires, liederen, mteeken- lijsten, voedselbons, steunbons of soortge lijke stukken, bloempjes, speldjes of soort gelijke voorwerpen. ULO-SCHOOL FEESTAVOND. Zaterdag hield de U.L.O. schoolvereenigiug „Emagosas" in 't Gulden Vlies haar jaarlijk- schen feestavond. Reeds lang voor den aanvang was de zaai geheel gevuld en werden de aanwezigen aangenaam bezig gehouden door gramofoon- muziek. De heer C. van der Meulen opende met een korte speech, de aanwezigen, en in 't bijzonder de leeraren, hartelijk welkom heetende. Het programma begon met een pianosolo van den heer N. Akkerman, oud-voorzitttr van Emagosas. Hij speelde de „Prélude van Rachmaninoff' op zulk een sublieme wijze, dat het hartelijk applaus, dat hem ten deel viel, ten zeerste op zijn plaats was. Na dit klassieke nummer speelde de oud leerling, de heer A. ten Bruggencate, op zijn accordeon achtereenvolgens „Good-night Angel" en „You can't stop me from dreaming". Ook hem viel een luid applaus ten deel. Na enkele gramofoonplaten volgde het eerste tooneelstuk getiteld: „De witte vrouw", een griezelig verhaal, zich afspelend in en rondom een oud kasteel, met tot slot een ontknooping, die de aanwezigen, die met spanning de gebeurtenissen volgden, een zucht van verlichting deed slaken. Hartelijk werd er gelachen om mej. A. Volger, die als „Kaatje" een voortreffelijke rol speelde Hierna volgde weer een muzikaal tus schenspel van twee moderne stukken, ge speeld op piano met begeleiding van slag werk. Vervolgens werd opgevoerd een korte voordracht: „Schoolmeestersleed" (een bij uitstek geschikt onderwerp voor een school avond), waarin een dorpsonderwijzer twee boerenzoons op bezoek krijgt en hen eenige vragen stelt. De door hen gegeven antwoor den brachten den onderwijzer tot wanhoop en lotken vanuit de zaal lachsalvo's. Hier noemen we nog de heeren W. Brouwer en N. Leeuwenkamp, die de rollen van Janus en Manus speelden. Na deze voordracht speelde een band, be staande uit leerlingen en oud-leerlingen, en kele moderne nummers, o.a. Dinah, Alexan- der's Ragtime Band, Joseph Joseph en A Tisket a Tasket. Hieraan was tevens een prijsvraag ver bonden, waarvan de uitslag in de pauze be kend werd gemaakt. Hierna werd opgevoerd het hoofdtooneel- stuk getiteld „De wraak der Historie", de ge schiedenis van een schooljongen, die liever ging voetballen en naar de radio luisterde dan geschiedenis leerde. Dat hij daardoor in VAN ALKMAAR BEGINT DE VICTORIE. De Propaganda-commissie schrijft ons: De 8 October Vereeniging „Alkmaar's Ont zet" gaat in de kamende maanden een groote ledenwerfcampagne organiseeren, want het ledenaantal is teruggeloopen van 1573 tot 900 leden. Het is bedroevend hoe weinig Alkmaarders lid zijn van de vereeniging, die op gepaste wijze de herdenking viert van Alkmaar's Ontzet, een gebeurtenis die van zoo'n geweldig groote beteekenis is geweest voor de vrijheid van het Nederlandsche Volk. Op iederen 8 Octoberdag verwachten de burgers en burgeressen vah Alkmaar een mooien feestdag en zij verlaten de huizen en kijken naar de optochten, die door de straten trekken, want thuis blijven op dien dag is voor de Alkmaarders ondenkbaar. Maar wie organiseert eigenlijk dezen feest dag? Dat is de 8 October Vereeniging! Maar begrijpt men dan niet, dat deze vereeniging ook leden noodig heeft, zooals alle andere vereenigingen, om te kunnen blijven bestaan en wanneer het ledenaantal steeds maar terugloopt, de vereeniging op-houdt te be staan. Of moet 8 October een dag worden, zooals alle dagen zijn. Wilt gij dat Alkmaar ders? In 1573 gaven uw voorouders goed en bloed voor de verdediging van de stad en zult gij thans geen 2 cent in de week over hebben om deze helden, die ons van het Spaansche juk bevrijdden, te herdenken? Kom laten wij op dien dag alle verdeeldheid laten varen en ons gezamenlijk opmaken om dit mooie feest te vieren. Ja gezamenlijk, arm en rijk, jong en oud, want in 1573 was het toch ook de gezamenlijke burgerij, die den vijand van stad's wallen versloeg. Het leden aantal moet weer boven de 1500 komen. In de komende maanden zult gij allen in de gelegenheid gesteld worden u als lid op te geven. Ook thans kan men zich reeds als lid bij een van onderstaande adressen melden en ieder die dit voor 1 Maart doet, dingt mede naar een aardige verrassing. De minimum contributie bedraagt slechts 1 per jaar, terwijl minder gesitueerden de contributie met 12 maandelijksche termijnen van 10 cent kunnen voldoen. Na 1 Maart komen de leden van de Propaganda-commissie de can- didaten persoonlijk bezoeken. Als belooning voor de aanmelding organi seert de 8 October Vereeniging in April een viertal boi.te 8 October feestavonden, waar aan vele bekende Alkmaarders hun mede werking zullen verleenen, o.a. mevr. A. EriksBuys, G. Grondsma, declamator, M. Kater, voordracht en regie, P. Cloeck, confe rencier, H. Caarls, illusionist en vele andere bekenden. Ieder lid ontvangt 2 gratis toe gangskaarten, terwijl ieder huisgenootlid a 0.50, 1 gratis kaart ontvangt. Burgers en burgeressen van Alkmaar doet uw plicht, laten wij 8 October blijven vie ren, want welke stad heeft haar eigen feest? Het zijn er niet vele, ja welke stad heeft zelfs een eigen lied? Van Alkmaar begint de Victorie. Mei) kan zich aanmelden bij de heeren H. Stikkel, Verdronkenoord 119; M. G. Gronds ma, Bierkade 10; W. Hartong van Ark, Lan- gestraat 1; A. Koster, Langestraat 22 en J Peereboom, Stationsweg 46. Deze week gaven zich wederom 15 Alk maarders als lid op. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag en Woensdagmiddag, 's av. 8 uur, hoofdnummer De Wildeman (sens.); hoofd rol Charles Laughton. Toegang boven 13 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Kindvrouwtje (rom.); hoofdrollen Melvyn Douglas, Robert Young, Barbara O'Neil, Harry B. Warner; extra-nummer: Het ge heim van de Betty Bonn (avonturen). Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, tot en met Woens dagavond hoofdnummer Vier doch ters (rom.); hoofdrollen de vier zusters Lane, Claude Rains en May Robson. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 13 Februari. 8 uur, hotel De Nachtegaal, lezing prof. dr. Vening Meinesz voor het natuur- en letter kundig genootschap S.N.S.S. 8 uur, dancing Harmonie, uitvoering Alkm. Kamermuziekvereeniging. Dinsdag 14 Februari. 7.30 uur, gebouw Vrijz. hervormden, rede van den heer Kool uit Den Haag, over: Waarom moderne voeding? 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Als je maar 'n verleden hebt" door 't ge zelschap Jan Musch. 8.15 uur, vrijm.-loge Nieuwesloot, Bla- vatskyloge theos. vereen., rede Marijn Brandt. Woensdag 15 Februari. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond; rede ds. Wiersinga. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De klokken van Corneville" door de A. O. O. V. SCHILDER-BEHANGER GAARNE TER INZAGE de pijnlijkste situaties verzeild raakte, is te begrijpen en de nachtmerrie, die hem be zorgd werd, vond bij de scholieren in de zaal een warm medeleven. De heer W. van 't Hof speelde hier uitste kend de rol van schooljongen. De rol van schoolmeester was in handen van den heet W. van der Struis. De costuums, geleverd door den heer Groothuizen, gaven een prachtig effect. De heer C. van der Meulen sloot met eeni ge toepasselijke woorden deze bijeenkomst. Vervolgens was er bal en tot het sluitings uur bleef de zaal geheel gevuld. Wel een be wijs hoe uitstekend men zich amuseerde. De „swing music" van Ab. Davidson and his Kings of Swing viel buitengewoon in den smaak. De „leader", de heer Ab. Davidson, speelde zoowel op accordeon als op de piano uitstekende solo's en de drummer hield er het „tempo" in op een geestdriftige wijze De bekende klarinettist en saxophonist Rein Benning, bijgestaan door een uitstekend spe lend accordeonist, trad wel zeer op den voorgrond, terwijl de guitarist, die zich zoo wel in 't guitaarspelen als in 't „croonen" best thuis gevoelde, enkele guitaarsolo's gaf, zoodat het sluitingsuur veel te gauw kwam. „Emagcsas" kan terugzien op een uitste kend geslaagden avond. ENKABE-BONTE AVONDEN. Op Woensdagen 22 Februari en 1 Maart hebben in de Harmonie alhier bonte avonden plaats var. den N. K. B. Bij aankoop van het z.g. bonte avond-pakket ontvangt men een uitnoodiging voor een dezer avonden, die overal een groot succes zijn geweest. Bijzonderheden vindt men in een adver tentie van dit nummer. CHRISTUS BIJ REMBRANDT. Men schrijft ons: Morgen, Dinsdagavond, om kwart over acht, vindt er in de Doopsgezinde kerk alhier een lezing plaats, welke stellig ook veel niet doopsgezinde stadgenooten groote belangstelling zal inboezemen. Ds. P. J. Smidts, doopsgezind predikant te Den Helder, zal dan spreken over het onder werp „Christus bij Rembrandt". Het is be kend, dat waarschijnlijk geen tweede kun stenaar zich zoo sterk verdiept heeft in de Evangelische geschiedenis en de centrale gestalte van Jezus Christus als juist Rem brandt. Een zeer groot aantal lichtbeelden zal het gesprokene verduidelijken. De toe gang is vrij voor alle belangstellenden. THEOSOFISCHE IDEALEN. Men schrijft ons: Morgenavond zal voor de Blavatsky- Loge spreken de heer Marijn Brandt uit Naarden, tot voor kort voorzitter van de Ned. afd. van de Wereldfederatie van jonge Theosofen. Spreker hoopt in het bijzonder bij de jongere menschen belang stelling te wekken voor de schoonheid der Theosofische idealen. Theosofie beteekent Goddelijke Wijs heid. Wanneer die in onze ziel begint te groeien, beteekent dit, dat zich in onze ziel het bewustzijn van onze eenheid met al wat leeft begint te ontplooien, dan wordt ons denken een zoeken naar een heid en begrijpen, worden onze gevoelens gesublimeerd tot onzelfzuchtige liefde en wordt ons handelen dienst aan onze me deschepselen. Theosofie geeft ons het geloof in de macht van het goede, in de uiteindelijke zegepraal van licht over duisternis, en daardoor ook de kracht om daarvoor te strijden. Opvoeding en onderwijs zijn door over lading met feitenkennis een ondoelmatige opleiding voor het leven. Daarom moet de jeugd zichzelf opvoeden, hervormen, niet overeenkomstig de onzinnige eischen van examens en diploma's, maar in overeen stemming met de eeuwige waarden van den geest. Die vinden wij in theosofie op de schoonste wijze belichaamd. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI VERHURING PERCEEL TUINGROND AAN DEN HELDERSCHEWEG. In bijlage no. 14 stellen B. en W. den Raad voor te besluiten, hem met ingang van 1 Maart 1939 voor den duur van vijf jaar, of zooveel langer als in verband met de pachtwet noodig mocht zijn, ve machti gen het perceel tuingrond aan den Helder- scheweg, groot ongeveer 0.78.70 H.A., ka dastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie C nr. 3171 ged. te verpachten aan een door hen aan te wijzen pachter tegen den prijs van tenminste f 100 per jaar en overigens op de door hen met den pachter overeen te komen bedingen. BENOEMING DIRECTEUR HANDELS AVONDSCHOOL. Met overlegging van de desbetreffende adviezen van den betrokken Inspecteur van- en van de Commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs, en van het be richt van goedkeuring van de na te noe men voordracht door den minister van on derwijs, stellen B. en W. den Raad vóór, met ingang van den dag, volgende op dien van uw besluit, in de vacature van directeur der Handelsavondschool, ontstaan dcor het aan den heer J. H. de Groot als zoodanig verleende eervol ontslag, te voorzien door de benoeming van den heer A. Prins, leeraar aan deze school, die na gedane open bare oproeping de eenige sollicitant voor deze betrekking was. VERHURING PERCEEL TUINGROND AAN DEN SCHERMERWEG. In bijlage no. 13 schrijven B. en W.t Wij stellen uw vergadering voor ons te machtigen het perceel tuingrond nabij den Schermerweg, kadastraal bekend in deze gemeente, sectie B nr. 3889, groot ongeveer 225 M2., te verhuren voor den prijs van ten minste 5 per jaar en daartoe hei navol gende besluit te nemen. Dit perceel was sedert 1916 in gebruik bij den heer van Latum, die intusschen naar elders is vertrokken. VERHURING WONING NIEUWE NIEDORP. B. en W. schrijven in bijlage no. 15: Bij het besluit van 19 Januari j.L no. 7, machtigde u ons, één der voormalige tot de gasfabriek te Nieuwe Niedorp henooren de stokerswoningen te verhuren vooi den prijs van tenminste 3 per week. Thans is ook de stokers woning, kadastraal bekend gemeente Nieuwe Niedorp, sectie D nr. 954, welke geheele gelijk is aan de eerstvermelde, leeg gekomen. Wij verzoeken u ons te machtigen ook deze woning voor een huurprijs van ten minste 3 per week te verhuren. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.37 tot 6.51 uur licht op. DE NEDERLANDER DE DEGELIJKSTE KRANTENLEZER TER WERELD". „Heeft Max Blokzijl gelijk, dan is d e Nederlandcrdedegelijks te krantenlezer ter wereld, een lezer die 's avonds thuis uren lang door zijn krant wordt geboeid en voor wien zijn blad niet uitvoerig, grondig, betrouwbaar en veelzijdig genoeg kan zijn. Aldus verklaarde Blokzijl in de hiervoor vermeld „internationale discussie in het „Zeitungs-Verlag", waarvoor hij een verhandeling over de pers in het Nederlandsche taalgebied in Europa, Zuid-Afrika en Indië bij droeg." Zoo schrijft Dr. K. Baschwitz, privaat docent aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam in zijn werk „De krant door alle tijden". Deze weten schap is niet alleen vleiend voo. ons Nederlanders, het duidt tevens op de beteekenis van reclame in couranten in ons land. Meermalen hebben we kunnen lezen van b.v. Amerikaansche successen met conrantenreclame. Wanneer Amerikaansche zaken in Amerikaanche couranten met veel resultaat adverteerden, dan kunnen wij dat in onze Nederlandsche couran ten héél zeker. Omdat: reclame in Nederlandsche couranten, die vrijwel altijd rustig thuis worden gelezen, een veel grooter kans maakt dan in de overvolle sensationeele Amerikaansche bladen, die voor een groot deel op straat worden gelezen. Vandaar zeggen de berichten, die ons bereiken over successen met couran tenreclame uit Amerika, deste- m e e r voor de waarde van dit pri maire reclamemiddel in Nederland. Oud-burgemeester J. Mooy i Te Amsterdam is op zeer hoogen leeftijd overleden de heer J. Mooy, oud-burgemees ter dezer gemeente. De heer Mooy begon zijn loopbaan als gemeente-ontvanger en werd in 1888 burgemeester te Castricum en tevens werd hij tot gemeentesecretaris be noemd. Deze functies heeft hij resp. tot 1918 en 1914 vervuld. Diamanten huwelijksfeest. Op 23 Februari a.s. hopen de echtelieden P. Slagter—C. Beemsterboer in het St. Joseph Rusthuis te Wervershoof hun zestig jarig huwelijksfeest te vieren. Beiden zijn nog kras en goed gezond. De heer Slagter was tal van jaren voorzitter van de r.k. kiesvereeniging ter plaatse. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 12 Febr. te Candia. Ajax 11 Febr. v. A'dam n. Odense, 13 Febr. v.m. Holtenau gepass. Aurora 12 Febr. te Hamburg. Berenice 12 Febr. n.m. Brunsbüttel gepass. Ceres 11 Febr. v. A'dam n. Hamburg, 12 Febr. 19 u. te Havre. Colombia 12 Febr. te A'dam. Douro 9 Febr. v. Cristobal n. Pto Barrios. Euterpe 11 Febr. v. A'dam n. Bordeaux. Fauna 12 Febr. 11 u. Finisterre gepass. Ganymedes 11 Febr. te Alexandrië. Hebe 11 Febr. v. A'dam n. Gdynia, 13 Febr. v.m. Holtenau gepass. Hermes 11 Febr. te Varna. Juno 12 Febr. te Istanbul. Nereus 12 Febr. n.m. Holtenau gepass. Orestes 11 Febr. v. Rotterdam n. Tunis, Orpheus 12 Febr. te Stettin. Perseus 11 Febr. v. Stettin n. A'dam, 13 Febr. v.m. Brunbüttel gepass. Pluto 12 Febr. 16 u. v. Danzig n. A'dam. Pygmalion 12 Febr. te A'dam. Saturnus 11 Febr. 23 u. v. Hamburg n. Amsterdam. Stella 13 Febr. te A'dam. Tiberius 12 Febr. 16.40 260 mijl Z. W. Ouessant. Titus 11 Febr. n.m. 120 mijl Z. W. Ouessant. Triton 11 Febr. v. Rotterdam n. Algiers. Venus 11 Febr. te Calamata. Vesta 11 Febr. v. Genua n. Livorno, 12 Febr. te Livorno. Vulcanus 12 Febr. v. Piraeus n. Thessa loniki. Mars 10 Febr. v. Palermo n. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Montferland thuisr 12 Febr. v.m. v. Las Palmas. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHj LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 13 Februari i939. Vorige laatst* koers STAATSLEENINGEN. 3-3 H Neder'L 1938 100%, 3 Ned -Indië 1937 97W16 5J4 DuitscbL '30 m. verkL 2211/™ BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Caïvë Delft Cert. Lever Bros Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem. Bezit INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting 127 129»/, 140 118% 347/16 82% 132% 350% 201 3V/s Anaconda §22 Bethleh Steel 507/w Cities Service 6% Generaal Motors 357/, Kennecott Copper 2/% Repnblic Steel15% Standard Brands 57/ Steel comm. 447/16 U. S. Leather 3% CULTUUR MAATSCH. H V ,414 Java Cultuur HO N-4 Ind Suiker Unie 191 Va Vereen. Vorstenlanden 76% MIJNBOUW. Alg. Explor Mij.. 57 Rediang Lebong 140 PETROLEUM. Dordtsche Petr, 293% Kon Petr3ü8»/4 Perlak 63% Phillips Oil29% Shell Union91%6 Tide WaterlOVio RUBBERS. Amsterd. Rubber 1983/a Deli Rat. Rubber 134»/. Hessa Rubber 112% Oostkust 130% Serbadiadi 94 Interc. Rubber 2^/u SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 104% JavaChinaJapan lijn 7il/j Kon. Ned Stoomboot. U2% Scheepvaart Unie 104»/a TABAKKEN. Deli Batavia 210% Oude Deli234% Senembab216 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 26% Southern Pacific 13 Southern Rtilw. Cert., 13% Union Pacific 73 Canadian Pac. 3%,- 2.45-3J 100% 9'V. 22»/, 126»/, 129% 142% 119 34% 81 111% 353 201»/, 31% 22%- 50%-% 6% 35%-6 2/%6-t 15»/» 57/)B 44%-% 3% 412 170 191'/, 76% 57 140 308-% 63 29% 91<S/l6 100'/is 197 135% 110 131% 92% 2% 104% 74 111% 104% 208% 228'/, 215 26% 1-7. 13% 73 4VlS §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.86 1.86*/, Londen 8.71*/» 8.73% Berlijn 74.60 74.80 Parijs 4.92'/, 4.93% Brussel (Belga) 31.42 31.46 Zürich 42.17 42.25 Kopenhagen 38.92 K 39. Stockholm 44.95 45. Oslo 43.82 43.87

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2