Jongste Bediende. NET MEISJE Huishoudster flink Meisje BOEKHOUDER, Net Kosthuis WIERINGERWAARD HEILOO Buitenlandsch weeroverzicht. Vliegtuig in volle vaart tegen een huis. Vier dooden het gevolg. Maarten skroift nei de krant JOSEPH TANDER, flink Dagmeisje. Meisje flinke Loopjongen, EERSTE BLAD. 3. £acUste AericPitea (Ongecorrigeerd). INBRAKEN TE DEVENTER. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Deventer verschillende inbraken gepleegd. Ten huize van een ijsventer werd 200 gulden uit de linnenkast ge haald. Bij een ander werd dertig gulden gestolen. ZEVEN ARABIEREN TER DOOD VEROORDEELD. Zeven Palestijnsche Arabieren zijn ter dood veroordeeld wegens het dragen van vuurwapenen en verzet tegen de Britsche troepen. Met het oog op zijn leeftijd is een achtste tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. lüeec&ecuht K. R. O.-REPORTAGE UIT ROME. In afwijking van het reeds gepubliceerde radioprogramma, zal de K. R. O. morgen avond van 9 tot 10 uur een reportage ver zorgen uit Rome en eenige indrukken weer geven van de stemming, welke in verband met het overlijden van den paus aldaar heerscht. Uitzending van de pontificale H. Mis van Requiem. Donderdag a.s. zal de K. R. O. om 10.30 uur de pontificale H. Mis van Requiem uit zenden, welke door mgr. dr. J. de Jong, aartsbisschop van Utrecht, in de kathedrale kerk te Utrecht zal worden opgedragen. Daarna zal uit Vaticaanstad een gramo- foonreportage volgen van de bijzetting van het stoffelijk overschot van Z. H. den paus. DUITSCHE STAP TE PARIJS. Naar eenige Duitsche bladen melden, heeft de Duitsche ambassadeur te Parijs bij het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken geprotesteerd tegen de arrestatie der Duitsche journalisten en de huiszoekingen. Zooals gemeld, is een dezer journalisten weer op vrije voeten gesteld. De bladen melden verder, dat de Fran sche regeering heeft toegezegd, zoo spoe dig mogelijk uitleg te zullen geven.. INVENTARISATIE STAPELPRODUCTEN. Op 16 Febr. was de voorraad stapel producten bij den Noordermarktbond te Noordscharwoude de volgende: Roode kool 423 wagons (975), gele kool 258)4 wagon (518), Deensche witte kool 598 wagons (1708), uien 62)4 wa gon (157), peen 26K wagon (54), kroten 1114 wagon. De tusschen haakjes geplaat ste cijfers was de voorraad van 5 Dec. Zaterdagavond hadden we het genoegen ds. Westmijse uit Rotterdam in ons midden te zien die voor 't Dep. v. h. Nut tot Alge meen een lezing zou houden. De heer Daan Kaan zeide bij de opening, dat het voor het bestuur een groote voldoening was, dat ds. Westmijse bereid was gevonden om naar hier te komen. Dat die voldoening gerecht vaardigd was bleek wel uit de groote op komst. Als onderwerp had spr. gekozen „De wil de vogel". Vooraf werd evenwel een cause rie gehouden over vogels van diverse plui mage, in welk verbandwerden genoemd: Herman Heijermans, de Uiver van de K. L. M., enz. Naar aanleiding van de schande lijke jodenvervolging zeide supreker, dat de Mij. van het Nut tot Algemeen de eerste is geweest die voor de verdrukten opkwam. Hij besprak eenige door Heijermans ge schreven boeken. Voortgaande kwam spr. aan „De wilde vogel" van J. B. Hooijer, een schets waarin het goede en het kwade in den mensch tot uiting komen. Na de pauze werden eenige gedichten voorgedragen en een drietal voordrachten gehouden. „De wilde vogel" alsmede alle andere voordrachten werden'voor de vuist weg voorgedragen. De waarnemend voorzitter vond 't dan ook een zeer prettige taak om den spreker onzen dank en onze bewondering te betui gen en riep hem een hartelijk tot weerziens toe. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de tooneelclub van de Sint Jozeph-gezellen een opvoering van Jac Keijzers nieuwe tooneelstuk „Dooden- schaduw", tooneelspel in 3 bedrijven. De goede roep, welke van het gezelschap uitgaat, had zóóvelen naar het Brunogebouw doen gaan, dat men plaats te kort kwam. „Doodenschaduw" speelt in de tegenwoor dige tijd. Met volle toewijding en overgave is ge speeld. Met intense belangstelling hebben de bezoekers meest jongelui het spel gevolgd. Bijna alle werkloozen aan 't werk. Bij de gemeer.tetegrooting 1939 heeft de heer Greeuw er op gewezen, dat de ge beente Heiloo een belangrijk bedrag moest bijpassen voor arbeiders uit de gemeente die werkzaam zijn bij de Centrale Werkver schaffing in het Geestemer Ambacht. Kun nen B. en W. zich niet verstaan met polder besturen of particulieren in de gemeente, zoodat de werkloozen hier kunnen werken, aldus de heer Greeuw? We weten niet of B. en W. aan dat verzoek gevolg gaven of dat B. en W. uit zich zelf werk hebben ge zocht. Het doet ook weinig ter zake. Doch nadien is men begonnen wat reeds was aangekondigd aan het werk in „Ter Coulster" en reeds de vorige week is men begonnen aan slootwerk en diepspitten in da buurt, d.w.z. kort bij huis. En deze week j3 .opruiming" gehouden onder de werk loozen. Heden (Maandag) zijn zoo goed als alle werkloozen te werk gesteld, ook zij tus schen de 60 en 65 jaar. Het werk wordt uitgevoerd door en onder toezicht van de ed- Heide Mij. Voor de werkloozen vooral voor de oudjes is het een verblij dend verschijnsel dat zij niet de lange fiets- u^ht naar het Geestemer Ambacht moeten heggen. Voor de kuststrook: Aanvankelijk nog tijdelijk stormachtige, later krachtige tot matige noordelijke tot westelijke wind, re gen of hagelbuien, wisselende bewolking, zelfde temperatuur. Voor het binnenland: Krachtige tot ma tige noordelijke tot westelijke wind, enkele regen- of hagelbuien, wisselende bewolking, zelfde temperatuur. Sinds Zaterdag trad een groote verande ring in de algemeene luchtdrukverdeeling in. Het gecompliceerde depressie-systeem, dat zich bij IJsland en voor de Britsche eilanden bevond, trok naar Finland en werd gevolgd door zeer krachtige drukstijgingen Tegelijkertijd nam. het gebied van hoogen luchtdruk over Frankrijk in beteekenis af en verplaatste zich westwaarts. Een rug van hoogen luchtdruk ontwikkelde zich tot over IJsland. Het gevolg van deze verandering in de luchtdrukverdeeling was, dat koude arktische luchtmassa's met groote snelheid zuidwaarts gevoerd worden van het Pool gebied uit, hetgeen in geheel west- en noord-Europa de temperatuur deed dalen. Aan den grond waren de dalingen gemid deld ongeveer 2 >4 gr. Celsius. In de boven lucht waren de veranderingen echter veel grooter. Zoo lag de nul-isoterm hedenmor gen boven ons land op zevenhonderd meter hoogte, tegen Zaterdag op ongeveer driedui zend meter. Op vierduizend meter hoogte daalde de temperatuur ongeveer 20 graden Celsius en bedraagt daar 25 gr. Celsius on der nul. Het weer heeft thans over het al gemeen een buiig karakter gekregen, waar bij plaatselijk hagelbuien voorkomen. Op den oceaan beweegt zich een nieuwe storing in noordoostelijke richting, welke op IJsland den luchtdruk al weer doet dalen. Het einde van de depressie-activiteit is dan ook voor- loopig nog niet in zicht. £ucfitaaact DE POSTVLUCHTEN. De Buizerd is gister om 17.53 Schiphol geland. uur op ITALIAANSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Boven het vliegveld Briesso (Jlt.) is een vliegtuig neergestort. De machine begroef twee personen onder zich, die terstond dood waren. Ook de bestuurder kwam om het leven. Een Engelsch militair vliegtuig is te Brighton in volle vaart tegen een huis ge botst. De piloot werd op slag gedood. Een vrouw en twee kinderen, die in het huis waren, zijn om het leven gekomen tijden^ den brand, welke veroorzaakt werd door de ontploffing der benzinetank van het vlieg tuig. SNEL GEVECHTSVLIEGTUIG BESCHADIGD. Een nieuw zeer snel Amerikaansch ge vechtsvliegtuig welks prestaties voigens militaire vliegers waarschijnlijk die van ieder ander militair vliegtuig in de wereld overtreffen, is Zaterdagmiddag cp het Mit- chell Field-vlieg veld beschadigd na zijn transcontinentale vlucht in minder dan acht uren te hebben volbracht. Legerautoriteiten hebben verklaard, dat het vliegtuig niet ernstig beschadigd is. Het verluidt, dat het onderste deel van het toestel eenige boomen bij het vliegveld heeft geraakt. De bestuurder is er met ta melijk gerxnge verwondingen aigeko ~cn. Het toestel was een eenpersoons tweemo- torige Lockheed. De niet-officieele tijd voor de transatlan tische vlucht was, met inbegrip van twee dalingen om te tankon, zeven uur 43 minu ten, d.i. 14 minuten beneden het record, dat in 1937 werd gevestigd door den vlieger Howard Hughes. De gemiddelde uursnel heid van het vliegtuig bedroeg ongeveer 235 mijl of 376 K.M. Er bestond slechts één toestel van dit type. Het verluidt, dat het vliegtuig een maxi mumsnelheid van ongeveer 400 mijl kan bereiken. ïBoekw. KERKELIJKE GIDS BETREFFENDE HET SCHIPPERSWERK. Wij ontvingen de brochure ^an cand. F. D. Emous. Deze wil voor den walbewoner een kennismaking zijn met den arbeid van den Herv. Schippersraad, die, na een kernachtig ingezette actie, reeds meer be kendheid begint te verkrijgen. Voor den schipper is het een kerkelijke gids waarin hij alle gegevens kan vinden omtrent kerkdiensten, catechisaties, huis bezoek en wat verder voor hem vanwege de Ned. herv. kerk op geestelijk gebied wordt verricht in verscheidene gemeenten van ons land. Na een door den schrijver samengestelde alg. inleiding, volgen artikelen van predi kanten of commissieleden der plaatselijke afdeelingen met de gegevens, die den schippers steeds van dienst kunnen zijn. Het bijgevoegde register van namen en adressen heeft mede de bedoeling van deze brochure een handboekje te maken, dat voor den schipper bjj het aandoen van een nieuwe haven een wegwijzer moet zijn. Suntebankeris, 9 Februari. Iemesdaage ben ik nag weerderris efkes baai Peet Maartje anloopen. 't Kwam oigeluk zoo, ik had nag un boskip baai der in de buurt, 'kmost nag wat koolzeid hewwe en omdat ik nou toch zoo veer was, docht ik zoo, leit ik der nau ers efkes verrasse. Et viel vanzellef erg an. Ik most sebiet un koppie hewwe,"en ze zoi: „Je benne der nou men joon, en of je haast hewwe of niet, je moete un toidje baai me bloive, ik ben aldeur zoo allien. Hoe is et met Trointje, ja das ok alweer un toid leden dat ik die zien heb". „Best hoor, je moste vooral de groete van der hewwe' „Gelukkig maar men joon, un best woifke hei je, en pas ok maar goed op er hoor." Ze gong efkes nei achter, om een vars koppie te zetten, die goeie Peet, altoid even bezurgd, nag krek as altoid. En toch was er wat, dat hei je gauw in de gaate, ze was aars as aars. Dat ze den ok weer in der hoekje zat, en me zoo ders ankeek, voelde ik dat er wat an haperde. Ze keek me maar an, krek of ze me al in gien jaare zien had, en wat er nag erger maakte, ze zoi niks, en ik kon niks zegge, en weerom dat weet ik niet, der was wat dat me teugen hield. „Ik wor ouwer Maarten", zoi ze, en ze greep nei der zakdoek, om ders goed der neus te snuiten, un beetje te erreg oigeluk, afoin je begroipe me wel, der gemoed was un beetje vol. En weerom? Omdat ik er was? Maar ze was flink, en wou er niet an toe geeve, en ik denk dat ze, as ze niet zoo sterkweest was, begonnen had te skreeuwen. „Ja men joon ik wor ouwer, en ik denk wéideris baai men oigen, dat et toid worde dat ik er tuskenuit most, dat dat beter was." „Kom, kom, zoo moet je niet prakke zeere oor, je kenne nag best un taidje mee, der benne wel aare". „En toch is et zoo, ik wor te oud, en ken niet meer meekomme, et is zoo'n raare wereld teugeswoordeg. Maar weet je wat et ergste is, en weer ik et meiste erreg in heb, et jongere volkje dat wul ok niks meer van me weete. Ik ken niet meer met haarlui praate, en zulle niet met moin. Jij benne zoowat de ienegste, die er nag wat voor voelt, om met moin te praten over vroeger. Vroeger, toen men Maarten nag leefde, toe hadde woi mekaar en hielde groot van mekaar". Toe wier et er efkes te machtig, en snofte ze efkes, en deur der traane heen keek ze nei moin, en ik docht: „We moete ders meer nei der toe, dat komt er wel toe". „Kom, kom peet, docht je nou eerlek dat we jou nou vergeete, dat we je misse wouwe, nei hoor, gerust niet „Jullie niet men joon, maar der benne wel aare, ik heb et wel in de gaate. Deer hei je Soimen, Dirk en Maartje van Dieuw ok, as die hier komme, wat niet zoo veul beurt oor, en ze komme den un kloin toidje, omdat et wel vlaait dat ze ders komme, den ken ik niet met ze praate, ze hewwe et den maar over nuwe dinge en uitgaan en zoks meer. En as et ers is dat ik zeg: vroeger was et zus en zoo en gong et veul aars, weet je wat ze den zegge: „O, jij worre veul te oud". En den benne ze zoo vort, en den ben ik weer allien, en den voel ik me zoo ienzaam, en den gaan ik denke, niks aars as denke, net zoo lang asdat ik er loof van wor, en den te bed gaan, maar den ken ik niet sleipe ok". Wat most ik zeggeik wist et niet, ze had et, wat betreft de medernere be- grippe, wel baai et rechte end. „Ze miene et niet zoo erreg ommers, dat gaat zoo maar met ze", brocht ik in 't midden. „Dat zeg jij Maarten, omdat je et de goeie kant heenstuure wulle. Maar as je zelf oud benne, en haarlui allegaar, den zei je et zelf ok meskien meemaake^ en nag wel derris an men woorde denke". En om et ers over een aare kant te gooien vroeg ik of ze nag zin had om te kommen as Trointje jarig was. Der gezicht klaarde hillegaar op.. „Ik kom hoor, deer kenne jullie op an. Maar wat ben je un slimmert, om men gedachte un aare kant heene te brengen". Metien tapte ze naggeris in, haalde uit de kas un trommelke met koek en pre senteerde, en ik nam er twei zoo as ge woonlijk. „Neem er nag twei", zoi ze toen. „Weerom?" vroeg ik. Om dat je dat wel verdient hewwe". ïk keek er is an, en begreep nag niet. „Toe den, hield ze an, ik mien et, en et is niet om te loimen hoor". Ik greep naggeris, en et gezicht klaarde op, en tevreden gong ze weer zitte. Zoo'n Peet toch, dat had ik nag nooit baai der meemaakt. „Wat zou moin Maarten aars ders op- ko'ike as die hier nou derris was". Deer begon ze waarachtig weer. Maar wetende dat ze deer graag over praatte, vroeg ik: „Hoe dat zoo'. „Nou men joon, as ie nou hier des sting en ik zoide: as je nou an dat knopke droije, den gaat de lamp brande, den wou ie et ommers niet geloove, en wat zou ie ophoore as ie baai jullie was en jij droide an de radijokast en haai hoorde meziek of er ien praaten, docht je dat ie dat den zoo maar geloove wou as je zoide: ,,Dat komt nou heel uit Hilversum of nag veer- der uit vreemde lande Toe most ik lache. Wat is er, weer lach je om? vroeg ze. "Nou, omdat je nou zellef ok over nu- weghoidjes praate vanzellef „Ja, deer hei je geloik an, maar wat zou ie aars un hoop verandert vinde, ok al as ie un ooto zag. Un wagen die zoo maar vanzellef gaat. As ie men gaan zag nei jullie toe, as Trointje jarig is, in zoo'n ding, den zou ie zegge: „Maartje, hoe durf je, et gaat ommers veuls te hard". En zoo benne der zoo'n hoop dinge Maar ten weer ie van opkoike zou, en niet be groipe. Ik ok, ik begroip zoks ok allegaar niet, en deerom ik wor te oud voor zoks, en „Ho, zoi ik, nou moet je niet over te oud beginne, want je weete veuls te goed, dat ik dat niet hoore wul". „O ja", zoi ze skuldbewust, „nag un koppie". Metien tapte ze al in en samen hewwe we nag un lekker toidje babbelt. En dat ik vort gong, hew ik er beloofd dat ik gouw naggeris weerom komme zou. Maar zoo impesant is m'n brief weer vol en neem ik weer afskoid. De groete van Trointje en etzellefde van MAARTEN. Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 10 Februari 1939. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e tP. L. te Warmenhui-1 zen, teruggave aan de ouders zonder toe passing v. straf. V. W. te Bergen, 2 boete of 1 week tuchtschool. R. S. te Schoorl 3 boete of 1 week tuchtschool. K. de J. te Broek op Langendijk, 1 boete of 1 dag hechtenis. P. S. te Limmen, B. W. te Ber gen, H. A. R. te Schermerhorn, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. A. K. te War- menhuizen, S. G. te Warmenhuizen, P. J. M. te Warmenhuizen, C. P. te Alkmaar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. G. S. te Broek op Langendijk, C. A. F. v. M. te Alkmaar, Th. A. H. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. W. te Koedijk, H. G. L. te Alkmaar, J. de G. te Bergen, H. A. ten H. te Alkmaar, J. E. te Zijpe, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. F. S. te Heiloo, 4 boete of 2 dagen hech tenis. G. A. R. te Bergen, J. S. te Broek op Langendijk, Th. de H. te Broek op Lan gendijk, D. C. S. te Zuidscharwoude, D. W. te Noordscharwoude, C. K. te Noordschar woude, J. K. te Noordscharwoude, J. M. te Alkmaar, C. G. te Sint-Pancras, Chr. J. S. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagert hechtenis. C. B. te Koedijk, 3 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. P. B. te Noordscharwoude, 3 en 2 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. A. A. te Spanbroek, 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. H. v. Z. te Alkmaar, 6 boete of 4 dagen hechte nis. J. Th. P. te Warmenhuizen, 3 en 2 en 2 boete of 2 en 1 en 1 dag hech tenis. J. M. te Alkmaar, 8 boete of 6 da gen hechtenis met toewijzing der civiele I vordering ad 5.60 aan S. J. v. J. te Alk maar. G. B. te Bergen, 10 boete of dagen hechtenis. H. W. te Alkmaar, 15 boete of 15 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad 1.50 aan J. v. D. te Alkmaar, D. L. te Haarlemmermeer, 7.50 en 15 boete of 5 en 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: J. A. te Alk maar, L. O. te Alkmaar, H. A. A. S. te Alkmaar, E. de G. te den Helder, E. C. E. te Hilversum, W. Fr. H. W. te Emmen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. R. E. K. te Bergen, D. T. te Alkmaar, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van arti kel 431 van het van Strafrecht storen: J. B. te Warmenhuizen, dagen hechtenis. D. K. te boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): W. Fr. H. te Alkmaar, 6 boete of 6 da gen hechtenis. Overtreding van artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): M.S. te Harenkarspel, 6 boete of 1 dag hechtenis. Wetboek (nachtrust ver- 8 boete of Krommenie, NOTARIS WEGENS VERDUISTERING VEROORDEELD. Het Haagsche gerechtshof bevestigde heden het vonnis van de rechtbank te Rot terdam, waarbij de oud-notaris M. wegens verduistering van hypotheek-gelden ver oordeeld is tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de preventieve hechtenis, waarvan het hof bepaalde, dat deze tot aan den dag van deze uitspraak zal worden afgetrokken. De advocaat-generaal had verhooging van deze straf tot drie jaar gevangenisstraf ge vorderd met aftrek van acht maanden voor arrest. Mackt&etichten DE VEEMARKT. ALKMAAR, 13 Febr. 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Paarden, prijzen niet geno teerd; 82 Vette koeien 150280, handel matig; 4 Graskalveren 3550; 224 Nuchtere kalveren (slacht) 414; 57 Vette schapen 1528; 312 Vette varkens 4548 cent per K.G. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 13 Febr. 1939. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: le kw. 6876 cent, 2e kw. 5866 cent, 3e kw. 5056 cent per K.G. slachtgew.; 105 Melk- en kalfkoeien 180 250; 58 Vette koeien, 2e kw. 5260 cent, 3e kw. 4050 cent per K.G. levendgew.; 142 Nuchtere kalveren 58; 11 Lammeren f 1616.50; 565 Varkens, vleeschvarkens, wegende 90110 K.G., 56—57 cent, zware varkens 5556 cent en vette varkens 5455 cent per K.G. slachtgewicht. AMSTERDAM, 13 Febr. 1939. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: Bintjes 2.20 2.40, Bevelanders 2.20—2.40, Beve landers 2.20—2.40, Blauwe 3.40—3.60 en Bonte 3.10—3.40. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Febr. '39. (Langendijker Groen ten veiling). 11500 K.G. Roode kool 4.706.70; 7500 K.G. Gele kool 4.80—6.60; 20000 K.G. D. witte kool 4.50—4.90; 2800 K.G. Uien 5—f 5.40, grove uien 4.80f 4.90; 1000 K.G. Peen 44.20, kleine peen 0.70f 1.20; Bie ten 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Febr. 1939. (Noordermarktbond). 36000 K.G. Roode kool 4.60—7.60; 14600 K.G. Gele kool 5.30— 6.80; 71600 K.G. D. witte kool 4.30— 5.10; 1200 K.G. Uien 5.20, grove uien 4.90, drieling uien 4; 1300 K.G. Peen 3.50—4.50, kleöne peen 1.60; 3600 K.G. Bieten 1f 3.40. WARMENHUIZEN, 11 Febr. 1939. 77200 K.G. Roode kool 4.20—7.50; 18800 K.G. Gele kool 5.10—6.80; 43300 K.G. D. witte kool; 5900 K.G. Uien: Drielingen uien 3.10, uien 4.805.60, gjrove uien 4.504.80; 1725 K.G. Peen 3.70—/ 4.60. !BucqecÜike Stand, ALKMAAR. GEBOREN: Margaretha M. L. H., d. van Hendrik P. E. H. Wanna en M. G. Buijtendijk. Leonore A., d. van Leonard A. de Vries en J. Brug man. OVERLEDEN: Pieter Bijl 2 maanden. Lolkje Veldhuis, wed. van R. van der Meulftn, 60 jaar. Antje Smit, wed. V. Koning, 79 jaar. Joseph Tander 77 jaar. Maria Bakker, gehuwd met Ant. J. Lobbert, 57 jaar. BERGEN (van 3 t/m. 8 Febr. 1939). Geboren: Johannes Adrianus Maria, z. v. M. C. van de Klundart en A. M. Dorresteijn. Alida Divera Elizabèth, d. v. C. P. Schneiders en E. Rustenburg. Johannes Coenraad, z. v. J. C. Vermeu len en D. C. Bus. Alfred, z. v. K. Post- ma en E. Hellwich. Coriielis, z. v. H. H. Plomper en N. Donkersloot. Getrouwd: L. N. Jonker en G. E. Roobeek. Advecteniim. Na een kortstondige onge steldheid, doch nog onver wacht, overleed hedeai, ge sterkt door de g enademiddelen der H. Kerk, mijn innig ge liefde Broeder, in den ouderdom van 77 jaar. A. TANDER. Alkmaar, 12 Februari 1939. Nieuwlandersingel 26. De gezongen Uitvaartdienst heeft plaats Woensdag 15 Februari a.s., te 8'/4 uur in de kerk van den H. Dominicus, waarna te 10 uur begrafenis vanaf de kerk, in het familie graf op het R. K. Kerkhof St. Barbara alhier. Geen bezoek. De Heer en Mevrouw F. H. RINGERS—WOLZAK zullen gaarne op Zaterdag 18 Febr van 3—5 uur in Huize PROOT ontvangen. Gevraagd voor direct Adres te bevr. Boekhandel DE ROOIJ. gevraagd voor dag en nacht. KOMMER, Voordam 7. Gevraagd een voor de morgenuren. HULZEBOS, Oudegracht 221. gevraagd door alleenw. weduwnaar. Leeftijd 4555 jaar, tegen kost en inwoning. Br. letter F 629 b ur. v. d. blad In klein gezin gevraagd voor dag of dag en nacht Br. letter E 628 bur. v. d. blad Biedt zich aan ervaren flink werker, middelb. leeftijd en genegen den loop van het bedrij geheel op zich te nemen. Br. letter G 630 bur. v. d. blad Gevraagd een nette Banketbakkerij ZANDER, Heiloo Gevraagd zich aan te melden bij de fa. DE WILD, Ijzerhandel, Laat 121- gezocht te Alkmaar of Heiloo, in christelijk gezin. Br. metp rijsopgave enz. lett. K, Boekh. SC HOELINK, Bergen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3