ONS INDISCH HOEKJE. JUovinciaal Tlieuws bergen koedijk hensbroek egmond binnen zuidscharwoude noordscharwoude oudorp castricum Herdersjongetjes en karbouwen met magische kracht. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 13 FEBRUARI 1939. Feestavond Bergen's Mannenkoor. Bergen's mannenkoor heeft steeds groote zalen noodig om donateurs en belangstellen den voor de jaarlijksche uitvoering te huis vesten. Dit is in dezen tijd wel een felici tatie waard en bovendien een bewijs van de onverflauwde belangstelling voor dit koor. Er was een tijd dat een vereeniging ten doel hebbende muzikale kunst te beoefe nen, met het geven van zang alléén kon volstaan, maar men moet in dezen tijd het publiek ook in andere opzichten, al is het dan ook teveel, tegemoetkomen, redenen waarom deze avond een „knalavond" werd genoemd waaraan de humorist-goochelaar- conferancier, André Carrell zijn medewer king verleende. Voor de ruim op amusement ingestelden beteekende het optreden van den heer Carrell een groot succes. Hij wist reeds da delijk het gewenschte contact met het pu bliek te verkrijgen, betrok zelfs de men- achen in zijn creaties, liet ze meezingen, lachen. Kortom hij schiep een sfeer van gezonde vroolijkheid en het behoeft geen betoog dat zulks door de aanwezigen op hoogen prijs werd gesteld. Qua Koor had B. M. een slechts zeer be scheiden aandeel voor zijn rekening geno men. Met de enkele zangnummers leverde het echter voldoende bewijs zijn streven naar het beven van goeden zang gestand te doen. De soli van den heer B. van Diepen werden uitstekend gezongen. De uitvoering hiervan was een groot succes. Het publiek was enthousiast en liet het den veelbelo- venden zanger aan een welverdiend en hartelijk applaus niet ontbreken. Na de pauze stelden zich een drietal dubbel-kwartetten op die met het plichte werk Alt Eng. Verpergesang van L. André, hun kunnen demonstreerden. De jury bestaande uit mej. Leegwater en de heeren Karl Böhne en C. ten Brug- gencate, wezen den eerepalm toe aan het dubbel-kwartet, bestaande uit de heeren: Kok, Büster, Prins, Wokke, Sjoerts, Koster, Proost en de Rover. Voor de vrije nummers waarbij dezelfde kwartetten resp. onder het pseudoniem „de 8 vuilnisbakken" met „toen onze Mop een Mopje was", „de helden op sokken" met „het nachtpitje" en „de toreadors" met „de stierenvechter" op origineel komische wijze aanschouwelijk voorgesteld, elkaar be- kampten, werd het aanwezige publiek als de jury aangewezen. Naar de met zwier ge dragen en ontegenzeggelijk niet weinig flatteerende veelkleurige mantels der to readors bleek bij het meerendeel van het publiek de grootste bewondering uit te gaan doch wij twijfelen er geenszins aan dat ook het met veel bravour voorgedra gen overwinningslied niet weinig tot hun Uitverkiezing heeft' bijgedragen. Zoo mag B. M. op een prettig verloopen en druk bezochte uitvoering terug zien. On getwijfeld zal deze een aanmoediging zijn om met ijver verder te werken en zijn goede reputatie nog te vergrooten. Tenslotte nog een opmerking. Hoewel de Sonny Band ons tijdens de pauzes zeer aangenaam heeft bezig gehouden, lijkt het ons toch niet ondienstig voor een algeheele vlotte afwerking van het programma zorg te dragen. Al te lange pauzes zijn nu een maal niet bevorderlijk voor een onbelem merd genieten. Bal-Masqué. Het was een goede gedachte van de Floralia-vereeniging en Voorwaarts om een gemaskerd bal te organiseeren ten bate van het zwakke kind. Er bestond vooral wat de deelname be treft groote belangstelling. Er waren 32 nummers waartoe 55 personen behoorden die om de prijzen dongen, die alle uit kunst voorwerpen bestonden. En toen dan ook de voorzitter der jury de heer Stuffers overging tot het bekend maken van de diverse prijswinnaars kon hij getuigen, dat er buitengewoon veel werk van dit feest gemaakt was en dat de prij zen met een zeer hoog puntental waren toegekend. De jury bestond uit 8 personen en het hoogst aantal te behalen punten was 80. De opbrengst der collecte voor het zwakke kind die een gemaskerde zuster hield bedroeg 5. Na het demasqué volgde een gezellig bal. De vorstschade. De afd. Hensbroek van den Ned. Tuin- dersbond heeft zooals was besloten in de jongste vergadering de vorstschade opge nomen van de nog te veld staande gewas sen toen de buitengewone strenge vorst ongeveer half December inviel. Vooral de schade aan de spruitkool te weeggebracht was zeer groot. Niet minder dan 8 H. A. spruiten een gewas dat anders nog al vrij goed tegen de vorst kan is ver loren gegaan. Ook veel gele en groene kool was door de vorst geheel waarde loos geworden. Boerekool een echt winter- product is ook geheel verloren gegaan. De bladeren vallen gewoon van de struiken af. Naar ruwe schatting door de commissie ge houden, bedraagt het verlies in Kg. aan spruiten, ongeveer 42265 Kg., 25000 Kg. veldgele, 4000 Kg. groene kool en 560 Kg- boerekool. Dit is over 42 bedrijfjes te samen 71825 Kg. Nu kan men zich eenigszins in denken hoe groot de schade is die de vors veroorzaakt als we nagaan wat er van de Heeste tuinders nog meer is bevroren. Eervol ontslag verleend. De minister van justitie heeft bij beschik king van 3 Februari j.L aan den heer J. Kra mer, voovrr-iiï^ gemeetneveldwachter te Eg- mor. tl R'-cew eervol ontslag ver 1 rir achter. t Tulpenbehandeling. Donderdagavond was door de Afd. Egmond van Bloembollencultuur een openbare vergadering belegd in café van der Molen. De zaal was geheel met be langstellenden gevuld. De heer J. de Waard sprak als voorzit ter het openingswoord, waarin hij de vele aanwezigen en in 't bijzonder den heer D. van Egmond uit Hillegom en de beide tuinbouwleeraren Jager en Beun welkom heette. Hij memoreerde daarbij, dat het tulpenkweeken reeds eeuwen in ons land geschiedt, maar dat de handel langen tijd een zeer eigenaardig aspect heeft ver toond. Sedert een 30-tal jaren is er echter meer normale belangstelling voor deze bloem ontstaan, daarmee is ook de voor uitgang in kweekwijzen en behandeling gekomen, en het begrip, dat er meer ken nis noodig is. Daarom zou de heer Van Egmond dezen avond een cursus geven in vogelvlucht over de 'behandeling van onze tulpen in de schuur. Daarna zou er gele genheid zijn tot het stellen van vragen. De heer Van Egmond herinnerde eraan, dat hij hier eenige jaren geleden sprak over narcissen. Thans zal hij iets zeggen over tulpen, waarmee hij hoopt, dat de aanwezigen hun voordeel kunnen doen. Al is er verleden jaar een uitstekend ge was geweest, toch heeft het geen voordeel opgeleverd; niettemin doet ieder opnieuw zijn best weder een goed gewas te krijgen. Nu zijn er in het vak geen geheimen meer, ieder kan zich van de beste methode op de hoogte stellen, en velen zijn bereid, waar noodig, voorlichting te geven. Over de behandeling van het leverbaar kan spreker kort zijn. De bollen voor export worden voor 75 pet. gebruikt voor broei. De kweeker en de exporteur hebben daarom te zorgen, dat er bollen geleverd worden, die in korten tijd een goede tulp geven, die aan alle eischen voldoet. Daarvoor moeten de tulpen rijp ge rooid worden. Een enkele soort met teere huid kan wel bij onrijp rooien mooier in de huid blijven, maar wordt van binnen niet goed. De bol heeft geen rustperiode, zooals men vroeger meende. Op de ont wikkeling kan men door temperatuur veel invloed uitoefenen. Na het rooien in zakken zetten of op hoopen leggen geeft ongelijken bloei. Rooit men onrijp, dan moet men de leverbare bollen dadelijk na het rooien op zolders of rekken in la gen van hoogstens 15 c.M. een beetje af gedekt leggen, gedurende 2 maal 24 uur in een temperatuur van 75-80 gr. F., waardoor ze goed aanrijpen. De export koopt liever het natuuriijk gerijpte. Zijn de bollen in den grond gerijpt dan kan men ze, als ze niet direct verkocht wor den, bij een temperatuur van 68 gr. in een koele schuur bewaren. Met het plantgoed wordt vaak de fout gemaakt, dat men het zóó wegzet, en het pas als het den kweeker gelegen komt behandelt. Het moet direct worden gesor teerd en goed bewaard, waarbij droogte, ventilatie en temperatuur een zeer groote rol spelen. Bij de voorbehandeling in de schuur behoort tot de tweede helft van Aug. de temperatuur 7580 gr. te wezen, bij de eindbehandeling in Sept. 7570 gr. en in Oct. 7065 gr. Spreker wees er op, dat dit algemeene regels zijn, voor som mige soorten is een hoogere temperatuur noodig. Als in Juni en begin Aug. door de natuur de warmte hooger is, hindert dat niet, als er maar gezorgd wordt voor luchtverversching (geen tocht!). Door deze behandeling krijgt men meer klisters, een sterken neus en stevig weef sel. De groei van den neus wordt er door tegengehouden, wat bij de te veld staande bollen later te zien is: het blad blijft meer aaneengesloten, waardoor de plant de Maartsche buien kan verdragen. De droogte, die in de schuur moet heerschen, is noodig voor een goede wor telvorming. Bij vocht treden de wortels te vroeg naar buiten en hun aantal is ge ringer. Met een schuurbehandeling, als hierin groote lijnen gegeven werd, heeft de kweeker 75 pet. van den groei in handen. Het is zelfs een voorbehoedmiddel tegen vuur. In verband met dit laatste behan delde spreker nog even de bespuiting, speciaal den daarvoor meest geschikten tijd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd goed gebruik gemaakt. Bij blauwgroei voelt spreker het meest voor afmaaien en in den grond laten rijpen. Voor opplanten hindert deze ziekte niet. Bij goede schuurbehandeling is zij het volgend jaar verdwenen. De heer De Waard heeft daarbij goede resultaten be haald met inkuilen, waartegen de heer Jager bezwaar heeft, die doodspuiten met formaline beter acht. Ook over den bloem uit de tulpen stoken en droogkoelen (in koelhuis bij 48 gr.) werden opmerkingen gemaakt. Op een vraag over het gebruik van A. S. F. korrels zeide spreker, dat daarmee in het algemeen goede resultaten bereikt worden. Toch hangt er veel af van den grond, b.v. humus- en kalkarm. De heer Jager zeide gaarne bereid te zijn, de kweekers over de meest ge wenschte bemesting voor iederen grond in te lichten, als hem daartoe het verzoek gedaan wordt, welke mededeeling met applaus werd begroet. De heer Van Egmond betuigde daarna zijn tevredenheid over de getoonde be langstelling en de aandacht waarmede zijn bespreking gevolgd is, en wekte de kweekers ten slotte op, meer te laten veilen te Hillegom, waar de zaken billijk en correct en met de minste risico wor den afgehandeld. De voorzitter dankte den spreker hier na voor zijn practische en duidelijke uit eenzetting. Ziekenhuisverpleging. Vrijdagavond hield de vereeniging voor ziekenhuisverpleging ten lokale van den heer H. Stoffels haar alg. jaarver gadering, onder voorzitterschap van den heer S. de Boer Kz. De opkomst der leden was niet groot, waarover de voorzitter zijn teleurstelling uitte. Het is in de jaren van haar bestaan een zeer populaire vereeniging geworden. De landelijke samenwerking door de fede ratie is van veel nut. Nu men deze ver eeniging heeft, begrijpt men eigenlijk niet hoe het vroeger ging zonder dergelijke vereeniging. De vereeniging voorziet in een behoefte. Van de ruim 800 leden hebbed gelukkig niet velen van de hulp der ver eeniging gebruik moeten maken. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Kramer, ontleenen wij, dat het- ledental per 1 Januari 1938 was 785 be talende en 76 niet betalende. Het is 8 minder dan het vorige jaar. Er zijn 25 leden voor rekening van de vereeniging in de ziekenhuizen verpleegd met in totaal 316 ligdagen. Het jaarverslag werd aldus vastgesteld. Het financieel verslag van den penning meester, den heer H. Metselaar, gaf aan, dat de ontvangsten met inbegrip van het aanvangsaldo van 1539.80 een bedrag beliepen van 3253.8. Het eindsaldo was 1896.03. Het reservefonds gaf een bedrag van 347.93 aan. De penningmeester stelde voor 250 aan de reserve toe te voegen. De zaak staat uitstekend sie berichtte dat de kas en boeken in ordè waren bevonden. De rekening werd vast gesteld met een woord van dank en waar deering tot den penningmeester. Het aftredende bestuurslid, de heer A. Kout, werd met algemeene stemmen her kozen. Men besloot de contributie op 4 cent per week te handhaven plus 1 cent per maand voor het reservefonds. Ten aanzien van het reservefonds stel de de voorzitter voor 250 op de reserve te plaatsen. Met dit Voorstel ging men accoord. Het volgende voorstel van het bestuur was een verzekering te sluiten tegen schade door fraude, diefstal enz. Voorts stelde het bestuur voor dat de penning meester slechts in samenwerking met den voorzitter gelden van de spaarbank kan opnemen. Na eenige besprekingen besloot men deze voorstellen te aanvaarden. Bij de rondvraag gaf de heer Metselaar een toelichting over de van contributie vrijgestelde leden. Dit zijn de kinderen van beneden 16 jaar in één gezin, waarvan er reeds 3 lid zijn. Het is een zeldzaamheid dat er van de vrijgestelde kinderen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Verleden jaar slechts één. De voorzitter zeide dat het juist in deze gemeente tot uiting komt, omdat er een andere vereeniging is opgericht naast de onze, die „niet wilden betalen voor deze vrijgestelde kinderen." Deze groote gezin-* nen zijn juist de steunpilaren van de ver-' eeniging, daar uit deze gezinnen de leden voortkomen. Het is een unicum deze splitsing in deze gemeente. Das is heel jammer. We hopen dat eens een compromis kan worden ge sloten. Dat zou aan allebeide vereenigingen ten goede komen. De heer Jb. Twisker vond het vanzelf sprekend, dat men voor de grootere gezin nen iets bijdraagt. Het zijn doorgaans de armere gezinnen. De penningmeester deelde mede, dat men zich bij de O.O.K. km verzekeren tegen de kosten verbonden aan een operatie. Daarna sluiting. Wanneer hier een woning of een gebouw onder de kap is wordt de meiboom geplaatst. Dit is oorspronkelijk een beschermingsmaat regel. In Indië beschermt men het huis of het gebouw met zijn latere bewoners ook, maar dit geschiedt reeds bij het leggen der funda menten. Dan wordt het inheeimsche perso neel: metselaars, timmerlieden, enz. een feestmaaltijd aangeboden, een z.g. „slama- tan", waarbij een hadji als voorganger zegen afsmeekt. Tevens wordt daarbij een De kascommis- karbouwenkop begraven. Op die manier tracht men de woning tegen booze geesten en invloeden te beschermen. Ook wordt voor dit doel wel een geit of een kip ge bruikt, maar dan bij gewone huizen. Vroe ger werd een mensch geofferd. Op Borneo is het nog niet zoo heel lang geleden, dat bij het oprichten van de hoofdpaal voor de woning, op den bodèim van het diepe gat, waarin die paal werd geplaatst, een slaaf werd gelegd, die dan vermorzeld werd. Ieder, die op Java de binnenlanden heeft bezocht, heeft er zich over verbaasd hoe heele kudden van die logge, zware, oersterke karbouwen door kleine jochie's worden ge hoed en dat die kleine kereltjes die dieren volkomen in hun macht hebben, er mee doen wat ze willen! En nu is het merkwaardig, dat de Javaan aan die kleine hoeders magi sche kracht toeschrijft. Het kan immers wel niet anders of zij, die dagelijks met sterke beesten omgaan, in alle weer en wind met ze verkeeren, wier deel onthouding en ont bering is, m o e t e n magisch sterk zijn. En zoo schrijft men aan hun speeksel sterke ge neeskracht bij zieken toe! Hier en daar komen in den uitgestrekten Indischen archipel nog wilde karbouwen voor, o.a. op Celebes. Ze zijn veel kleiner dan de bekende Javaansche karbouw. Ze leven daar in boschrijke bergstreken, waar ze als de gems de steilste bergkammen be klimmen. Dat ze zeer na tot de antilopen staan, zal menig Indisch-man verwonderen. De karbouw wordt bij den landbouw ge bruikt bij het ploegen en het eggen. Op Java is hij ook trekdier. De automobilist, die vaak door de groote karren met een span karbouwen er voor wordt opgehouden, om dat ze niet vlug uitwijken, waardeert die voor den Javaan zoo nuttige dieren maar matig. En ook zij, die belast zijn met onder houd van de wegen, hebben niets met ze op, want met hun karren bederven ze de weg- bedekking. Én zoo is het karrenvervoer op Java een belangrijk vraagstuk (Ik merk da delijk op, dat er veel meer karren door koeien getrokken zijn, dan door karbouwen.) Buiten Java is de karbouw ook lastdier. U ziet op bijgaande foto's een paar dier dieren, die pas geoogste rijst op hun rug dragen (eiland Soembawa) en een, die aan een zadel van blaren gemaakt, bamboes sleept (eiland Saleier, ten Zuiden van Celebes). H. F. TILLEMA. Door de afdeeling Bijz. Vrijw. Landstorm De inventarisatie van de ver. Tuin- bouwbelang had het volgende resultaat: Roode kool 75 wag. (110); Gele kool 74 wag. (128); Deensche kool 143 wag. (218)4); Uien 16 wag. (41)4); Kroten 3/4 wag. Wagons van 10.000 K.g. Tusschen haakjes is van de inventari satie van December j.1. Propaganda-filmavond B. V. L. Oudorp van den werd dezer dagen een propaganda-filmavond georganiseerd in het café van mej. G. Morsch. Burgemeester W. Bos, die dezen avond opende sprak zijn teleurstelling er over uit dat deze avond welke juist georganiseerd was om de belangstelling voor den B. V. L. op te wekken, niet beter bezocht was. Hierna werd het eerste gedeelte van de Marine-film gedraaid, welke, duidelijk toe gelicht door den heer Angenent, de aanwe zigen een interessanten kijk gaf op de sterkte van onze weermacht, zoowel in Ne derland als in de overzeesche gewesten. Aangezien de spreker van dezen avond, kaptein F. J. Goedhart uit Arnhem, wegens ziekte verhinderd was, werd zijn spreek beurt bereidwillig overgenomen door den heer Middelhoff, burgemeester van Hoog- karspel. Deze begon met na te gaan hoe en wan neer de B. V. L. is ontstaan. Na den wereld oorlog, toen ook in ons land revolutie-po gingen werd ontketend, was het hoofdza kelijk aan de houding van de Friezen en de Zuiderlingen te danken, dat de Oranje- troon die pogingen trotseerde. Op het Ma lieveld te 's-Gravenhage werd toen een grootsche manifestatie gehouden van trouw aan onze koningin. Sedertdient is de B. V. L. opgericht en is in den loop van de jaren groot geworden. Thans, na een twintigjarig bestaan, staan 95000 landstormers klaar om het wettig gezag, den godsdienst en de troon van Oranje tegen alle oproer te bescher men. Alleen door zijn bestaan heeft dit in stituut alle pogingen tot opstand den kop ingedrukt. Met klem weersprak spr. de bewering van sommigen, dat de B. V. L. thans wel ge- mist kan worden. De B. V. L. moet steeds paraat blijven dat er niet iets ernstigs gaat gebeuren. Na de rede van H. M. de koningin, han delend over de geestelijke en de moreele herbewapening te hebben besproken schilderde spr. de huidige toestanden in i nd en Duitschland, waar de drukpers aan banden is gelegd en de godsdienst-vrij- heir is verdwenen. Spr. besloot zijn rede met Gods onmis- baren zegen af te smeken over ons dierbaar Vaderland en ons bemind Vorstenhuis. Na de pauze volgde de vertooning van het tweede gedeelte van de Marine-film, wederom geëxplicateerd door den heer Angenent. De rust in het Witte Kruis terug gekeerd. De laatste twee vergaderingen van het Witte Kruis, waarin wij schreven, dat het toen een ware revolutie is geweest, waardoor het belang der zieken op den achtergrond was geraakt omdat de r.k. en de niet-r.k. beiden hun legers gemobiliseerd ter verga dering brachten, had tot gevolg, dat de ver houding in het bestuur van 54 63 werd. Dit heeft de noodige wrijving gebracht, reden, waarom er bij de niet-r.k. stem men opgingen om en bloc te bedanken en een zelfstsandige afdeeling in het leven te roepen. Daar dit den zieken niet ten goeden was gekomen, had zich een commissie van 5 gevormd, die trachtte met het bestuur in overleg te treden en de kloof te over bruggen. Dit heeft tot resultaat gehad, dat het bestuur gemeend heeft den gewipten heer Jacobs wederom als bestuurslid te candideeren, waardoor de rust weer terug zou keeren. Bovendien werd toegezegd, dat dan tevens de minderheid een plaats in het dagelij ksch bestuur zou krijgen, een feit dat met alge meen applaus vernomen werd. Voorrzitter Hemmer, van wien wij ver leden jaar schreven, dat hij het één-rich- tingverkeer was toegedaan, omdat hij alles goed vond wat de r.k. deden, doch niets toeliet van andersdenkenden, moeten wij nu een pluim geven voor hetgeen hij heeft bijgedragen om de volledige rust in het Witte Kruis te bewerkstelligen. Het applaus op zijn woorden zal hem zeker gesterkt hebben om zijn geheele persoon in den schaal te leggen, toen de heer Spaansen meende een tegencandidaat te moeten stellen. Na een warm pleidooi door den heer Aukes is de heer Spaansen met zijn candi- daat bezweken voor het algemeen belang der zieken, zoodat hierdoor de zekerheid van de verkiezing van den heer Jacobs vast kwam te staan. De vergadering. Vol belangstelling betraden wij de zaal van de Rustende Jager, die te klein bleek om al de belangstellenden te herbergen, zoodat het café erbij betrokken moest worden. Beide groepen hadden hun legers weer gemobiliseerd, zoodat er weer strijd stond te wachten, die gelukkig is uitge bleven. Nadat onder doodsche stilte de voorzitter de vergadering had geopend en de jaarverslagen door den secretaris-pen ningmeester den heer Nijsen, die dit reeds 30 jaren heeft gedaan, waren voorgelezen en hij een pluim in ontvangst had te nemen voor zijn beheer, werd het aftredende be stuurslid, de heer B. Res (die 35 jaar be stuurslid was geweest) tot eerelid benoemd. Hierna verkreeg de heer Zijlstra, namens de commissie van 5 het woord om de vergade ring voor de bestuursverkiezing zijn bevin dingen te zeggen. Spr. releveerde de gebeurtenissen van de laatste vergadering waardoor de zieken, wanneer deze toestand zou voortduren, de dupe zouden worden, van wat de commissie van 5 tot stand had gebracht. Spr. moest zijn volle tevredenheid betuigen aan het bestuur voor de medewerking die het heeft verleend den kloof te overbruggen waar door, als de vergadering eveneens zoo zou besluiten, de rust in het Witte Kruis vol komen zou zijn. Hij verzocht allen het belang der zieken voorop te stellen. De voorzitter zeide, homogeen te gaan met hetgeen de spreker heeft gezegd en onderstreepte de woorden. Niemand, zoo zeide hij, verlangt terug naar hetgeen zich verleden jaar heeft afgespeeld en laten wjj daar niet meer over spreken. Ik verzoek de vergadering een stemming te voorkomen door de heer Jacobs bij acclamatie te benoemen. Hiertegen kwam bezwaar van den heer Spaansen, die den heer Kaandorp als tegencandidaat wilde stellen, waarop de heer Aukes een pleidooi hield, om die candidatuur in te trekken. Hjj weigerde deze dit, waarna de voorzitter aldus heeft gespreken: Vergadering, toen de verhouding in het bestuur altijd 54 was, zijn er geen strub belingen voorgevallen, doch door het niet meer verkiezen van den verdienstelijken heer Jacobs zijn die strubbelingen ontstaan. Laat het weer worden, zooals het voor heen was. Wie van u verlangt den toestand van verleden jaar terug? Laat ons geden ken, dat wij geen vereeniging zijn, die de vroolijkheid zoekt, doch de lijdende mensch- heid moet dienen en dan zeg ik: trekt die candidatuur in. Een overweldigend applaus bewees, dat de aanwezigen het eens waren met des voor zitters woorden, zoodat ten slotte zoowel

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9