DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. I.F.C. Alcm. Victrix 4-2. Alkmaarsche Boys konden den E.D.O.-opmarsch niet stuiten. De beste wedstrijd aan den Westerweg. De Haarlemmers gelijk met West-Frisia. DERDE BLAD. 2. Sparta—C.V.V: 0—1. In de eerste helft was Sparta iets in de meerderheid geweest, doch de doorzichtige aanvallen van de voorhoede leverden niet veel moeilijkheden op voor de verdediging van C.V.V. Na verloop van 20 minuten maakte üe Graaf zich keurig vrij, de voorzet belandde bij van Bokkum, die met een snel geplaatst schot C.V.V. de leiding gaf (01). In de tweede helft was Sparta weer het meest in den aanval, doch het samenspel werd steeds te ver doorgevoerd, en bij het schieten kon men. maar niet de juiste rich ting vinden. Achtereenvolgens kregen den Boer en Seton vrije schoppen te nemen op den rand van het strafschopgebied, maar doelman Kruidenier liet zich niet verschal ken. Sparta spande zich in het laatste gedeel te nog eens extra in, maar wat zij ook pro beerde, de verdediging van C.V.V. gaf geen krimp en het was en bleef 01. A.D.O.Blauw-Wit 11. In de eerste helft speelde de Haagsche ploeg met wind mee, doch de Blauw-Witten waren het meest in den aanval. Na vijf mi nuten speelde Wilders den bal hoog voor het Haagsche doel, Hendriks weifelde met ingrijpen en de Amsterdamsche midvoor Bartens passeerde Koek met een kopbal (0—1). Van dat oogenblik af zijn de spelers van A.D.O. vrijwel constant in de meerderheid geweest. Ook in de tweede helft van den wedstrijd was het Amsterdamsche doel herhaaldelijk in gevaar, doch alleen West hoven slaagde erin na een fraaien voorzet van Loof de partijen op gelijken voet te brengen. StormvogelsK.F.C. 20. Reeds twaalf minuten na den aanvang van den wedstrijd had de thuisclub een 20-voorsprong en tenslotte is gebleken, dat geen doelpunten meer zouden volgen. De doelpunten ontstonden kort na elkaar. Eerst loste Prins een hard schot, onhoud baar voor keeper Klokkemeyer en een mi nuut later doelpuntte Opbergen op fraaie wijze. In de tweede helft bleven de Stormvo gels dank zij den steun van de midden linie, aanvallen, maar het achtertrio van K.F.C. was niet te passeeren en gaf de IJmuidenaren geen kans. H.B.S.—D.W.S. 2—5. D.W.S. was vrijwel den geheelen wed strijd in de meerderheid en toonde zich ook technisch beter. Vooral in het eerste half uur werd de strijd voornamelijk op de H.B.S.-helft ge streden. Na een kwartier wist rechtsbuiten Drager de score te openen, enkele minuten later gevolgd door een goed schot van Slot (0—2). Hierna kwamen de Hagenaars wat op dreef en Langelaan redde de eer (12). De D.W.S.-voorhoede bedreigde in de laatste tien minuten van de eerste helft voortdurend het Haagsche doel en de rust ging met 41 in, nadat wederom Drager en Slot gescoord hadden. Na de rust ble ven de D.W.S.-ers in de meerderheid. Toch leverde deze periode den Hagenaars een puntje op, dat echter geboren werd uit een vrijen schop, die van der Vegt keihard in schoot. Wel volgden daarna nog eenige aardige H.B.S.-aanvallen een mooi aangegeven bal van Hiemstra kopte Langelaan tegen de paal maar weer was het D.W.S., die even voor het einde haar voorsprong wist te vergrooten door een schot van Drager. FeijenoordD.O.S. 22. Feijenoord startte vol vuur met verras sende open aanvallen en het spel, dat zij toen vertoonde was van prima kwaliteit. Reeds spoedig leverde dit de thuisclub een doelpunt op. Het was negen minuten ra den aanvang, toen Kantebeen, die even bij de zijlijn liep, den bal in het doelgebied van D.O.S. plaatste en Vente had daarna niet veel moeite het leder langs den doel- verdiger te schieten (10). Het tweede doelpunt werd ongeveer 12 minuten na het eerste gemaakt. Linssen gaf een afgepasten voorzet, Vente, op tame lijk grooten afstand van het doel staande, zette zijn hoofd er onder, en doelman Vee- nendaal was voor de tweede maal gepas seerd (20). De Feijenoord-verdediging had tot nu toe de D.O.S.-voorhoede geen schijn van kans gegeven, doch tien minuten voor de rust zakte de Rotterdamsche verdediging in el kaar. D.O.S. kreeg een vrijen trap toege wezen, die meteen door van Leur Jr. in een doelpunt werd omgezet. Direct na den aftrap ging Dumortier er vandoor. De ver dediging maakte het hem niet moeilijk, en zoo goed als ongehinderd kon hij doelpun ten (22). Ook na de rust kon Feijenoord het spel van de eerste twintig minuten niet meer bereiken. Met de grootste moeite konden de D.O.S.-aanvallen afgeslagen worden. Ge doelpunt werd er echter niet meer. Ajax—V.U.C. 2—1 In de eerste helft was het spel zeer ver deeld en geen der partijen kon tot een overwicht komen. Na een kwartier kreeg van Reenen den bal, die na een hoekschop op den anderen vleugel was gekomen, uit een voorzet van Fischer op 't hoofd en met een mooien, diagonalen kopbal scoorde hij (1—0). Na de hervatting drong V.U.C. krachtig op. Keer op keer werd het doel van Ajax in gevaar gebracht en verschillende malen ontkwam het maar nauwelijks aan doorbo ring. Het was dan ook zeer verdiend, toen de middenvoor Bonder na ruim 20 minuten uit een voorzet van van Gelder doelpuntte (11). Een kwartier voor het einde brak Fischer door de verdediging om met een goed schot zijn club opnieuw de leiding te geven (21). Dit tweede Amsterdamsche doelpunt scheen V.U.C. te ontmoedigen, want van nu af aan werd het zelfs teruggedrongen. Toen het eindsignaal klonk, had Ajax een moei lijke, maar kostbare overwinning behaald. 't Gooi—V.S.V. 2—1 De gasten begonnen niet onverdienste lijk en. het feit, dat de thuisclub een sterk verdedigende taktiek voerde, deed hen ter stond een aanvallend karakter aannemen, 't Gooi weerstond echter de aanvallen niet alleen, maar ondernam zelfs zeer gevaar lijke tegenaanvallen. Doelpunten werden echter niet gemaakt voor rust. In de tweede helft had V.S.V. het eerst succes, 't Gooi wijzigde daarna haar op' stelling en na 22 minuten wist Kok de V.S.V.-verdediging te passeeren (11). Er ging nu veel meer kracht uit van de thuisclub en na 30 minuten wist J. Coben uit een voorzet van Winthorst zijn club de leiding te geven (21). HaarlemR.F.C. 70. Voortdurend zijn de roodbroeken in de meerderheid geweest, doch eerst na een half uur kon van Daalen op" fraaie wijze een voorzet van Koning inschieten (10). Van der Hulst werkte zich kort daarop met succes door de Rotterdamsche verdediging (2—0). In de tweede helft speelde Haarlem met den wind in den rug en kwam nog meer in het offensief dan voor de rust. Uit een voorzet van van Daalen maakte van der Hulst er 30 van. Tenslotte brachten de Winter (3 maal) en van der Hulst den stand van dezen eenzij - digen wedstrijd op 70, waarmede het einde kwam. In de derde klasse B klopte Assendelft II W. F. C. IV in eigen huis met 40, terwijl ook Alcmaria III, Meervogels II in eigen veste sloeg (02). Purmersteijn II en Z. "F. C. deelden de punten broederlijk, 22. De stand is hier thans: K. F. C. III 11 9 2 0 29—13 20 Z. V. V. II 11 7 3 1 32—18 17 Assendelft II 12 6 3 3 28—13 15 Alcmaria III 13 7 1 5 28—24 15 W. F. C. IV 11 4 4 3 25—23 12 Z. F. C. IV 13 2 5 6 26—35 9 Meervogels II 10 1 4 5 13—22 6 O. S. V. III 10 2 1 7 22—34 5 Purmerst. II 11 1 1 9 17—42 1 Purmersteijn II 2 verliespunten, w. n. o. tegen W. F. C. IV. Pigge, in wien geheel E.D.O. ver tegenwoordigd is, heeft een benauwd anderhalf uur gehad! Rustig kon hij niet zijn, ofschoon zijn ploeg technisch de beste was. Maar Pigge kon zich naderhand in de handen wrijven: de twee punten kwamen binnen. En nou kan Pigge piekeren over het vraagstuk: hoe leer ik mijn voorhoede productiviteit? Technisch was inderdaad die E.D.O.- ploeg de beste; ze was in dat opzicht de beste ploeg, welke wij dit jaar aan het werk gezien hebben. Maar wat heeft men aan techniek, als de taktiek onvoldoende is en als bovendien de schotvaardigheid heelemaa1 zoek is? We leven in den tijd der systemen. Wan neer wij aan het spel, dat E.D.O. dezen middag vertoonde, een naam zouden moe ten geven, dan zouden we zeggen E. D. O. speelde het... trechtersysteem! Waarmee we bedoelen, dat elke aanval eindigde in een operatie in het doelgebied van de Boys en daar dan dood liep. In het veld ging het met de ploeg zeer goed: er werd han dig gecombineerd, het short-passing werd zeer correct doorgevoerd, maar het werd veel te ver doorgevoerd. Wanneer er in het middenveld een aanval werd opgezei, dan ging dat zeer snel en vlot. In het strafschopgebied gekomen, werd de com binatie nog doorgevoerd <- als men einde lijk ook nog in het doelgebied terecht kwam, dan ging de bal natuurlijk nog eens naar een speler, totdat er een van de tegenpartij tusschen kwam, die aan alle illusies een einde maakte. Natuurlijk ging het zoo niet altijd, maar het karakteriseert wel den geheelen wed strijd. In de' eerste minuten zochten de Boys, speciaal hun achterhoede, naar het ver- eischte tegenspel, maar weldra hadden Pater die gelukkig weer back stond en Slikker het door en toen was hun taak heel duidelijk: in de buurt van het doel gebied blijven, want daar 'kwam de bal toch terecht. En zoo kon het gebeuren, dat alle E.D.O.-aanvallen dood-liepen en dat uit geen er van een doelpunt werd ge maakt. Dat het succesvolle verdedigen niet alleen op rekening komt van de beide Boys-backs, spreekt van zelf. Maar de Haarlemmers troffen v. d. Horst in vorm en zij hadden bovendien in de .Alkmaarsche middenlinie een niet te onderschatten tegenstander te overwinnen. Want deze bepaalde zich er in hoofdzaak toe, om doelpunten te voorkomen. Zoodat de tal rijke doelworstelingen voor het Boys-doel al weer niets opleverden, omdat er steeds een been of een body succes in den weg stond. Zooals gezegd, de E.D.O.-ploeg beschikte over technisch zeer goede spelers. Zoo had zij een goed verdedigend trio, een krach tige en zeer bewegelijke middenlinie en een voorhoede, die vlot combineerde. Met aan het hoofd den midvoor v. d. Putten, die echter hoofdzakelijk uitblonk door zijn kopwerk, eenigermate ook door zijn spel- verdeelen, maar die met zijn schot totaal faalde. Schieten kon dezen middag alleen de rechtbinnen van Zaanen, al had hij het schot kwam pas na de rust niet veel succes. De Alkmaarders hebben wellicht hun besten thuiswedstrijd van_dit seizien ge- speeild en het was alleen jammer, dat hun voorhoede niet bij machte was, het E.D.O.- achtertrio werkelijk voor moeilijk werk te zetten. Slechts een paar keer konden de Boys eenigszins gevaarlijk opdringen, maar kansen om te doelpunten zijn er hoogstens twee geweest. En als dien eenen keer de jonge Indri wat harder geschoten had, Het bleef toen echter 00 Het hooge tempo, dat E.D.O. inzette, werd door de thuisclub met hetzelfde tempo beantwoord en volgehouden tot de laatste minuut. En ook, toen eindelijk de Haarlemmers een voorsprong gekregen hadden, verslapten de Boys niet, maar trachtten alsnog een zege te boeken, in elk geval tot een puntenverdeeling te komen. Intusschen heeft het publiek waar voor zijn geld gehad, een goeden wedstrijd ge zien en de Boys kunnen met dit resultaat tevreden zijn: deze nederlaag was zeer eervol, geleden tegen nummer één van de ranglijst, tegen den aanstaande kampioen. Het spelverloop Wanneer wij nog iets moeten zeggen van den wedstrijd zelf, dan kunnen wij heel kort zijn. E.D.O. had voor de rust het voordeel van den wind en viel onmiddel lijk aan. Dra hadden Pater en Slikker het systeem door en waar ook de middenlinie 'begreep, wat E.D.O. deed, daar kwam de bal weliswaar herhaaldelijk in de buurt van. v. d. Horst, rnaar ook niet verder. Hoewel het soms zeer 'bedenkelijk leek: doelworstelingen brachten evenvele be nauwde momenten, maar steeds was 't een Boys-been of was het v. d. Horst, die red ding bracht. En toen v. d. Horst één keer reeds gepasseerd was, redde Slikker tot twee keer toe, eens met zijn voet en direct daarop door den bal tot hoekschop te koppen! De Boys-voorhoede loerde op een uitval en die kwam ook Indri Jr. bracht het leer eens snel op, gaf Mulders gelegenheid om hoog voor te zetten en toen kwam Gouds blom net even te laat! Even dreigde de verstandhouding in het veld te verkeeren, maar een paar vrije trappen en een waarschuwend woord van den scheidsrechter die op zeldzame wijze floot; hulde! waren voldoende, om het spel binnen de perken te houden. Nadien behield E.D.O. het beste van het spel, totdat Indri er weer van door ging en nu niet een pass gaf, maar zelf op het doel schoot: iets te zacht, zoodat Wille het schot kon stoppen. En toen de rust aanbrak, had E.D.O. weliswaar een sterke veldmeerderheid ge demonstreerd, maar de Boys hadden twee kansen gehad. Zoodat beide partijen te vreden mochten zijn met dit puntlooze spel in die eerste helft. Direct na de thee kreeg E.D.O. een prachtige kans, maar v. d. Horst, die had misgegrepen, zag het leer juist nog naast den paal gaan. Toen probeerden de Boys het, maar zij kregen ook al geen kans tegen de goed spelende E.D.O.-achterhoe de. En uit een der Boys-aanvallen volgde een snelle aanval van S. Spek, die zijn ren besloot met een correcten voorzet: v. d. Putten kopte in enhet bleek buiten spel te zijn! In de volgende periode konden we ein delijk eens een paar schoten noteeren van een E.D.O.-er; het was v. Zaanen, die op deze wijze v. d. Horst probeerde te verras sen. Het resultaat was slechts, dat een paar hoekschoppen mochten worden genomen, welke echter geen van alle gevaarlijk bleken. En toen v. Zaanen even later ook nog eens tegen de lat mikte en v. d. Horst voor verdere expeditie zorgde, toen leek het, of er geen doelpunt komen mocht. Even verslapte E.D.O. dan ook, maar des ondanks bleven de Haarlemmers sterker. En eindelijk kwam het succes, dat zij verwachtten: een hoekschop werd door P. Spek scherp voor doel geplaatst en v. d. Putten kopte meteen oJ.houdbaar in. (0-1). Er was toen nog tien minuten te spelen. De thuisclub viel onmiddellijk aan, maar direct versterkte E.D.O. de achterhoede en meer dan een klein kansje gaf E.D.O. niet weg. En zoo kwam dan het einde. Het was een goede wedstrijd geweest. Na een over het algemeen aardigen wedstrijd tusschen twee vrijwel gelijk waardige elftallen zijn de punten ten slotte in Haarlem gebleven. Zeer waarschijnlijk is het eerste doelpunt, dat kort na het be gin door H. F. C. werd gemaakt van be- slissenden invloed geweest. In de eerste helft speelde de thuisclub ten minste met meer vertrouwen dan de bezoekers waar door ze met rust een veiligen 31 voor sprong had. Daarbij kwam nog dat de gastheeren voor doel gelukkiger waren. De tweede helft bracht een overwicht van de gasten. Aanvankelijk bleef de midden linie zich te veel op verdedigen toeleggen, zelfs toen de achterstand 41 was. Geen enkele maal stond de halflinie klaar om den bal bij een afgeslagen aanval opnieuw aan te geven. Eerst later gingen de bezoe kers er toe over de middenspelers mee ten aanval te laten trekken. Het gevolg was dat een geretourneerde bal onmiddellijk weer bij de voorwaartsen terecht kwam. Daardoor was het leer soms geruimen tyd achter elkaar op de H.F.C. helft. Maar de Haarlemsche verdediging wist van geen wijken. Nu en dan brachten snelle uitval len opluchting in de H.F.C. gelederen. Zooals gezegu, was het een aardige ont moeting ondanks het zware terrein. Toch kreeg men niet den indruk dat een der clubs in degradatiegevaar verkeerde en zich daardoor tot het uiterste moest geven. Integendeel in enkele perioden werd er zelfs mat gespeeld. Intusschen bleek dat H.F.C. niet van plan was op de onderste plaats terecht te komen. Als het spel blijft, zooals in dezen wedstrijd, zal dit zeker gelukken. Wanneer A. V. de vol gende keeren met meer zelfvertrouwen speelt, zal het wel de noodige punten ver zamelen om zich veilig te stellen. Precies op tijd stellen de volgende ploe gen zich op: H.F.C. v. d. Togt Drijver Berendsen Flack J. ten Have v. Oplhen Kruyer v.Baasbank Gentis Beets C. ten Have O Hamstra v. Wieringen Keppel Schaaper v. d Pol De Grand Rampen Rootring Koning Maasen Alc. Victrix. Duivemaa Al spoedig na den aanvang doelpunt Van Baasbank voor de thuisclub. Dit geeft de Haarlemmers moed. Geruimen tijd zijn ze dan ook sterker. Langzamerhandwerken de bezoekers zich los en worden dan meer aanvallend. Toch komt juist aan den an deren kant een doelpunt als het uitzicht van Duiveman belemmerd is en C. ten Have onhoudbaar inschiet (20). Nog geen minuut later breekt van Wieringen snel door en na fraai individueel spel ver kleint hij den achterstand (21). Dan gaat de strijd weer gelijk op. Onverwachts loopt Gentis een goeden voorzet van links in het net (31. Er is dan ruim een half uur gespeeld. De bezoekers geven niet op en zijn tot de rust iets in de meerderheid maar de H.F.C.-verdediging is niet te passeeren. Rust 31. Na de hervatting breekt Beets reeds in de eerste minuten snel door en scoort met een hard schot (41. Even later komt dezelfde speler weer alleen voor Duive man, maar nu is deze op zijn post. Dan neemt Alcmaria het spel in handen en zet een reeks gevaarlijke aanvallen op. De voorwaartsen ontvangen echter te weinig steun van de middenlinie, zoodat ze telkens opnieuw den bal moeten ophalen. Eenigen tijd later gaan de middenspelers mee naar voren, waardoor een enorme druk op het H.F.C. doel ontstaat. De Alkmaarders zijn echter gehandicapt doordat ze tegen den wind en regen moeten inspelen. Daarbij komt dat de thuisclub fel verdedigt, zoo dat de bezoekers weinig kansenkregen. Eens heeft v. d. Poel pech als hij keihard buiten het bereik van den doelman tegen de bovenlat schiet. Tegen het einde dringt A. V. steeds meer op. Nog juist voor het eindsignaal wordt het zwoegen der gasten beloond als van Wieringen met een kopbal den stand op 42 brengt. Er werd niet meer afgetrapt. C.S.V.—ELECTRA 2—4. In een vriendschappelijk gespeelden wedstrijd heeft Electra verdiend met 24 van C. S. V. gewonnen. De wedstrijd was twee minuten oud toen Bakker een kans kreeg (10). C.S.V. kwam dadelijk weer terug, doch de schutter ontbrak om de kansen te benutten. Electra deed het kalmpjes aan en het was te zien, dat ze voor hun genoegen een cefenpart'.jtje speelden. Toch waren hun door de vleu gelspelers goed opgezette aanvallen niet van gevaar ontbloot, maar Schenk in het C.S.V.-doel voorkwam voorloopig erger. Uit een der vele aanvallen kreeg de mid voor van Electra een kans en het was 1-1. Electra bleef sterker en eindelijk had haar rechtsbinnen succes met een hard schot (12). Na de rust dachten wij C.S.V. te zien doelpunten, doch Bakker miste een vrijen kans. Toen deze kort daarop weer een kans kreeg, werd hij gehaakt en voltrok Peijs het vonnis. Electra legde er toen een schepje op zoodat de C.S.V. ver dediging het hard te verantwoorden kreeg en in deze periode blonken Schenk, Peijs en Zeebach uit. Totdat de midvoor een niet te missen kans kreeg en Schenk onhoudbaar passeerde (24). C.S.V. deed nog alles om een doelpunt te maken doch het lukte niet. BERGEN I—ANDIJK I 4—1. Andijk won de toss en verkoos het kleine voordeel van den wind, welke schuin over het veld stond; Bergen trapte af. Plomp had ditmaal de middenvoorplaats ingenomen, Kroon speelde rechtsbuiten, van Exter rechtsbinnen, terwijl Tuyn linksbinnen speelde en Visser de buitenplaats innam. De eerste aanvallen waren voor Bergen, maar weldra werkte Andijk zich wat los en ondernam enkele aanvallen, welke echter geen gevaar opleverden. Het spel golfde ver volgens van doel tot doel; Bergen kreeg eenige corners te nemen, doch de backs en keeper van Andijk wisten stand te houden. Eenige aanvallen van de gasten stuitten op de hechte verdediging Ludding—Urbanus, die een onoverkomelijke hinderpaal voor de zwak spelende voorhoede van Andijk was. Plotseling een aanval van de linkervleugel van Bergen, Visser zette scherp voor, de toeloopende Kroon deed zijn plicht en doel puntte onhoudbaar. 10 voor Bergen. Hoe wel Bergen daarna veel sterker was, bleven meerdere doelpunten uit, zoodat de rust kwam met 10 voor Bergen. ^,a.f e rus* waren de eerste aanvallen voor Andyk, maar de Berger verdediging bleef in laatste instantie meester van het terrein. Na korten tijd wist Bergen aan den druk te ont komen. Plotseling een aanval van rechts, Plomp kreeg den bal van Kroon en legde hem keu rig vooi de voeten van Tuyn, die vrijstaande geen fout maakte en onhoudbaar in de rech terhoek schoot (20). Dit vond Andijk te erg; de gasten pakten steviger aan. Koster en Couvert lieten de Andijkers te vrij in hun bewegingen, waar van deze een dankbaar gebruik maakten. Telkens kwam hun voorhoede, goed gesteund door de halfspelers, terug, een doelpunt zat m de lucht en emdelyk werd hun harde werken beloond; de rechtsbinnen schoot bui- ten bereik van Half op korten afstand in het net (21). Bergen dacht er niet aan zich een punt afhandig te laten maken. Van dit oogenblik af pakten de gastheeren beter aan en de combinatie van links en recht werd door tastender. De keeper van Andyk verrichtte goed werk en hield verschillende schoten maar toen Visser na goed samenspel met Tuyn den bal vrij kreeg, liep hy naar bin. nen en maakte een mooi doelpunt (3 Bergen werd nu veel sterker en Plomp maakte er nog 4—1 van. De scheidsrechter had een gemakkelijke taak, floot niet onnoodig en maakte geen fouten. Het was een kalme en fair gespeelde wedstrijd. Andijk speelde maar zeer matig uitblinkers waren er niet. De opstelling van de voorhoede van Ber gen lijkt ons een verbetering; er zit meer beweging in; als Plomp op zijn nieuwe plaats wat meer gewend is en de spelers wat beter op elkaar ingesteld zijn, verwachten, wij ook tegen een sterkeren tegenstander suc ces. Half had geen moeilijke taak, doch kweet zich naar behooren; Ludding en Ur banus vormen een prima backstel; in de half-linie was Broek de beste; Kroon als rechtsbuiten voldeed uitstekend. Hockey. ALKMAAR I- -S. O. S. 1—0. Alkmaar heeft gisteren twee zeer kostbare punten veroverd na een wedstrijd waarin een als herboren ploeg speelde, vergeleken met den wedstrijd van verleden week. Alk maar bleek zich wel degelijk bewust te zijn van het belang van dezen wedstrijd en dit bewustzijn was het dat de ploeg van het begin tot het einde bezielde. Vooral voor de rust vertoonde Alkmaar een gaaf open spel, dat verrassend aandeed. Een halflinie die speelde als nooit tevoren, dwong de Alkmaarsche vuurlinie keer op keer op te trekken naar het S. O. S.-doel. Talloos waren dan ook de kansen tot sco ren en hopelijk zullen een volgende maal die kansen beter benut worden! Want zeker is dat de eindscore niet in overeenstemming is met de bijna voortdu rende veldmeerderheid van Alkmaar. Daar om is één goal een schamel resultaat, te meer daar deze nog gemaakt werd uit een strafcorner. De wedstrijd begon met een overrompe lend Alkmaarsch offensief, dat de S. O. S.- achterhoede in groote moeilijkheden bracht. Pas langzamerhand wist S. O. S. zich los te werken van deze pressie en het spel eenigszins te verplaatsen. Dit verhinderde niet dat de Alkmaarsche goal weinig in ge vaar verkeerde, waar bovendien de doel man van Alkmaar de eenige twee malen dat er werkelijk gevaar was, goed ingreep. Dat dan ook bij de rust de score nog blank was, is niet anders denverwonderlijk en" aan den anderen kant geen lof voor de Alkmaarsche voorhoede, waar het kruit ta melijk nat bleek te zijn. Eén ding moet echter ten goede van deze linie gezegd worden en wel dat ze verrassender en snel ler was dan eenigen wedstrijd te voren. Vooral de linksbuiten paste zich goed aan, terwijl ook de rechterhelft overrompelend werk deed. Méér goals daarom in de vol gende wedstrijden! Want al mag de fraai genomen strafcorner van Grondsma, die de overwinning beteekende, aanleiding geven tot een juichkreet, Alkmaar blijve op haar qui vive! ALKMAAR III—STRAWBERRIES IH 5—1. Het pittige Alkmaar III heeft de Straw- berries met een klinkende 51 nederlaag naar huis gestuurd, ondanks de vele inval lers waarmee de ploeg in het veld kwam. .Ondanks" is te ongunstig voor deze inval lers, want zij waren stuk voor stuk licht punten voor de toekomst. Wat bij Alk maar III het meest opvalt is de frissche spelopvatting van deze nog jeugdige spe lers, die niet zonder resultaat bleef. Want al was de stand bij de rust nog 21, na de rust beheerschten de Alkmaarsche jongeren de situatie volkomen en werd op regelma tige wijze de score opgevoerd tot 5 goals, waaran 4 door Beek en één door Helder. Doch deze goals waren zonder uitzonde ring het resultaat van het goede spel der voorhoede, die de haar geboden kansen zonder pardon benutte. Aangezien Alkmaar III door deze overwinning nog steeds in de running is voor de bovenste plaats in de 4de klasse, is de hoop gewettigd dat meer dere overwinningen zullen volgen. Het zij zoo, Alkmaar III. Turnen K.N.G.V.-KAMPIOENSCHAPPEN TE LEEUWARDEN. Noorhollandsche successen. Onder groote belangstelling zijn te Leeu warden Zondag de turnkampioenschappen van het K.N.G.V. gehouden. Bij de dames was het al spoedig duidelijk dat het zou gaan tusschen de kampioene, mej. Paezens, van D.O.S. te Amsterdam en mej. N. Peeman van V.T.V. te Vlissingen, die zich het vorig jaar door een mislukte brugoefening met de tweede plaats moest tevreden stellen. Aan hoogrek voor dames toonde mej. Paezens beheerschter werk, doch de keuze van oefeningen van mej. Peeman was uit gebreider. De jury beoordeelde haar oefe ning dan ook iets hooger. Aan het paard vergrootte mej. Peeman haar voorsprong en na afwerking van het ochtendprogramma had de Vlissingsche turnster de leiding, terwijl de kampioene nog maar juist de tweede plaats bezette met geringen voorsprong op drie andere dames. Bij de heeren waren vele gegadigden voor den kampioenstiteL Verscheidene turners toonden bijzonder fraai werk. Aan de ringen waren b.v. de Waal, van Gende- ren, Ens, Keizer en Werkendam uitstekend op dreef. Over het algemeen ontliep men elkaar weinig en na het ochtendprogramma had den de heeren van Genderen en Molenaar de leiding met een even hoog aantal pun ten. Bij de dames liep de kampioene mej. Pae zens aan de laatste twee toestellen een klem gedeelte van haar achterstand op mej. Pee- man in, doch zij heeft zich tenslotte toch met de tweede plaats tevreden moeten stel-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10