V V PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN WAARIN U NADERT /p de voorrangswegen, faauwciaat TUeuws HEILOO OPMEER STOMPETOREN SCHERMERHORN SI. PANCRAS ZIJPE BERGEN KOEDIJK DERDE BLAD. len, bet kampioenschap verhuist thans naar Vlissingen. jyjej. Paezens mag het zich als een eer rekenen dat zij de eenige der deelnemers en deelneemsters is geweest die aan een toe stel het maximum-aantal punten heeft we ten te behalen en wel 20 aan de ringen. De 4 heeren, die de bovenste plaatsen wisten te bezetten, ontliepen elkaar in pun- tenaantal weinig. Fraaie brugoefeningen za gen we o.m. van de heeren Molenaar, van Genderen, de Graaf, Aalten en Schonk. Hoogrek moest tenslotte de beslissing brengen. Molenaar en van Genderen brach ten het beide tot 17 J4 punt en eindigden hierdoor als eerste en tweede. Aan den bekenden turner G. Ens van Hercules te Noorscharwoude werd de me daille van verdienste van het K.N.G.V. uit gereikt, daar hij zich voor de 10e maal een plaats in het Nederlandsche keurturners- corps had weten te veroveren. De uitslagen luiden: Hoogstgeplaatste 12 heeren, die hierdoor het Nederlandsche heerenkeurcorps vor men: 1. J. Molenaar, Hercules, Noordscharwou- de 95 pt.; 2. J. van Genderen, Hollandia, Vlaardingen, 94 3/4 pt.3. J. de Keyzer, Volharding, Goes, 94y, pt.; 4. W. Verhoekx Amoldi, Rotterdam, 93 pt.; 5. G. Linde. Hercules, Hengelo, 93 pt.; 6. F. D. Schonk, Arnoldi, Rotterdam, 90 1/4 pt.; 7. J. Aal ten, V.T.V., Vlissingen, 89 1/4 pt.; 8. F. H. de Waal, Donar, den Haag, 88pt.; 9. G. Ens. Hercules, Noordscharwoude, 881/4 pt.; 10. A. Bagijn, Victoria, Rotterdam, 88 pt,; 11. A. Linde, Hercules, Hengelo, 87% pt.; 12. G. B. Schlosser, Hercules, Enschede, 87 pt. Dameskeurcorps: 1. N. Peeman, V.T.V., Vlissingen, 129 pt.; 2. A. Paezens, D.O.S., Amsterdam, 122 pt.; 3. G. Snooy, Wieringen, Wieringen, 118 pt.; 4. B. Hoekstra, Quick, Huizum, 117 3/4 pt.; 5. M. Pieters, D.O.S., Amsterdam, 117 pt.; 6. W. Rietveld-Wol zak, D.O.S., Amsterdam, 112 pt.; 7. G. Lasschuit, Donar, den Haag, 110 pt.; 8. J. M. Fieseler, D.O.S., Amsterdam, 109 pt.; 9. C. Pruis-Epema, Quick, Huizum, 107 3/4 pt.; 10. C. Ochs, Maas, Rotterdam, 106 3/4 pt.; 11. L. Franke, Bato, Amsterdam, 105 pt.; 12. A. Markx, Bato, Amsterdam, 102 pt. Toerisme. 3 DAGEN OP HET STALEN ROS. Groole Trek door Noordholland. Onder de auspiciën van de federatie van V. V. V.'s in Noordholland zal op 3, 4 en 5 Augustus a.s. fietsend Nederland in de gelegenheid worden gesteld tot deelname aan een hoogst interessante wielertocht door het onvolprezen Noordholland. Op genoemde data zijn drie zeer geva rieerde parcoursen uitgestippeld door het polderland langs duinen en zee den Afsluitdijk en het IJsselmeer onze wereldberoemde kaasmarkt en naar tal van andere attracties waaraan Noordholland zoo rijk is. De bedoeling is massale dagtochten te maken van ca. 80, 100 en 120 K. M. naar keuze; de grootere parcoursen speciaal voor tandems en militairen. Het centrale punt is Zaandam. De deelnemers, die deze prestatietochten naar de door de leiding gestelde eischen en regelen volbrengen, ontvangen een spe- ciafiek Noordhollandsche onderscheiding. Het 80 pagina's omvangrijke geïllustreerde programma, dat alle bijzonderheden bevat, wordt t. z. t. op aanvrage gaarne toegezon den door het secretariaat van de Noordhol landsche federatie van V. V. V.'s, Waagge bouw, Alkmaar. Wielrennen A. S. V. VICTRIX. Deze vereeniging trok Zaterdagavond naar Enkhuizen om zich te meten tegen den Westfries uit Enhuizen en de H.R.T. Hoorn op de hometrainner. De afstanden waren 2 x 500 meter en 2 x 1000 M. Het is A.S.V. Victrix toch mogen geluk ken om den eersten vereenigingsprijs, een krans met zilver wieltje, mee naar Alk maar te nemen, al was het maar met een klein verschil. De uitslagen waren als volgt: 2 x 500 M.: K. Kusch 42.2 sec., P. Zand- voort 44 sec., J. Alles 47.2 sec.; 2 x 1000 M.: H. Blok 85.1 sec., J. Ottenbros 86.4 sec., W. Visser 89 sec.; totaal 6 min. 35 sec. Het totaal van Enkhuizen was 6 min. 37.2 sec. en van Hoorn 7 min. 13.4 sec. Van de personeele prijzen behaalde Vic trix er de volgende: 500 M.: Ie pr. K. Kusch; 3e pr. P. Zand- voort; 1000 M.: 2e prijs H. Blok. Tevens werden verschillende premies veroverd. Nog rest Victrix één wedstrijd op de rol len en dan wordt het winterseizoen geslo ten. ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE OVERDEKTE. D.A.W. wint zeven nummers. De gistermiddag gehouden jeugdwedstrij den mochten zich in een bevredigende be langstelling verheugen, een belangstelling, die zeer zeker gerechtvaardigd was door de talrijke goed prestaties. Vooral bij D.A.W. viel er over de geheele linie een belang rijke vooruitgang te constateeren, waardoor de andere clubs, met uitzondering van Ne reus weinig in de melk te brokken hadden. Van de tien nummers won Nereus er 3, terwijl D.A.W. de geheele overige buit oin- nenhaalde. Jammer is het, dat de animo van de andere clubs om op wedstrijden te verschijnen, lijdt onder de kracht van D.A. W. Zoo waren Het Zwet, P.Z. en P C. en de Bruinvisschen in het geheel niet ver schenen, terwijl de prestaties van Neptunus en F.M. (den Helder) al zeer pover waren. Het verloop van de wedstrijden was vlot, maar een fout was o.i., dat de jury de lei ding niet voldoende in handen had, en zich zelfs door enkele zwemmers liet beïnvloe den omtrent te nemen beslissingen, waarvan twee merkwaardige diskwalificaties het ge- Volg waren. Een fout was het ook, dat het orgamsee- lende Kring-bestuur niet voor programma s had gezorgd, waardoor het volgen van de wedstrijden bemoeilijkt werd. Wanneer wij thans de prestaties van onze stadgenooten onder de loupe nemen, dan zien wij, dat de kracht van D.A.W. niet en kel en alleen schuilt in enkele uitblinkers. Dit blijkt voldoende uit het groote aantal eerste plaatsen en uit het feit, dat de twee de en derde plaatsen eveneens hoofdzake lijk door D.A.W.-leden werden ingenomen. Bij de borstcrawl waren de eerste drie plaatsen, zoowel bij de meisjes als bij de jongens, alle voor D.A.W., nog wel zonder Annie Wulp, D.AW.'s snelste borstcrawl- zwemster. Voor zichzelf spreekt ook het feit, dat alle vier estafettes door de Alkmaarders werden gewonnen. Het zou zeker toe te juichen zijn wanneer D.A.W. zooveel mogelijk met de daarvoor in aanmerking komende krach ten op nationale wedstrijden zou verschij nen, daar verschillende prestaties uitzon derlijk goed waren. Het begon reeds direct met de estafette 3 x 25 M. wisselslag jongens t.m. 16 jaar, waarbij D.A.W. I na 45.8 sec. weer uit het water stapte, een prestatie waartoe slechts weinig clubs in Nederland in staat zijn.' Ook de drie andere D.A.W.-ploegen weer den zich kranig, waarbij vooral Quast en van der Pol met crawl opvielen. Bij hetzelfde nummer voor meisjes was D.A.W. I de snelste met 53.8 sec. Het rugslagnummer voor dames bracht Rie van Maarleveld de verwachte zege in fraaien stijl. Ook Willy de Vos Burchart deed weer van zich spreken door in een prachtigen strijd de Noordhollandsche kam pioene Ans Melk achter zich te laten. Gerkens en Mays vormen zoo langzamer hand een extra-klasse met schoolslag. Bei der prestaties staan op nationaal peil. Dick Imhülsen bleef met 1 min. 29 sec. voor het eerst onder de 1 min. 30 sec.-grens. Behalve de drie eersten op het nummer 50 M. borstcrawl dames waarbij de 12- jarige Truus de Rover met 36.4 sec. ver richtte, ook de jeugdige Ali Bus, die vierde werd met 39.2 sec. een goede prestatie. Bij de wisselslag-estafette 3 x 50 M. voor heeren verbeterde D.A.W. I zijn tijd van vorig jaar met 7 sec. en noteerde, als eerste, 1 min. 43.1 sec., een tijd, die voor vele clubs onbereikbaar is. Ook de dames-estafette verbeterde haar beste prestatie, diskwalificatie om onbeken de redenen bracht D.A.W. II op de eerste plaats voor Nereus I. Corry de Vos Burchart liet op 50 M. schoolslag de Noordhollandsche kampioene T. Bakker met ruim verschil achter zich, maar eindigde toch met handslag verschil achter Annie van Loenen (Nereus). Met 45.2 sec. verrichtte ook Corry Bus, die vierde werd, een goede prestatie. Gerkens behaalde met rugslag zijn twee de overwinning, terwijl het laatste nummer, 100 M. borstcrawl heeren. een drievoudige D.A.W.-zege werd door Mays en de gebroe ders Wulp, die allen onder de 1 min. 10 sec. grens bleven. Wim de Vries, die over een prachtigen, soepelen slag beschikt, zou zich bij meerdere training zeker bij dit trio kunnen voegen. Thans noteerde hij 1 min. 14 sec. Ook de polo wedstrijd bracht een 20- zege voor een Alkmaarsche jeugdcombina- tie. Het blijkt dus wel, dat de krachtige wintertraining resultaten heeft afgewor pen, waarvoor een compliment aan den trainingsleider, den heer Walstra, zeker op zijn plaats is. Voor het overige verwijzen we naar de uitslagen: 3 x 25 M. wisselslag estafette jongens t.m. 16 jaar: 1. D.A.W. I (G. Wulp, D. A. Imhül sen, P. Wulp) 45.4 sec.; 2. Nereus I 51 sec.; 3. D.A.W II 53.2 sec.; 4. D.A.W. III 56.4 sec.; idem meisjes tot en met 16 jaar: 1. D.A. W. I (Willy de Vos Burchart, Corry de Vos Burchart, Tr. de Rover) 53.8 sec.; 2. Nereus I 57.1 sec.; 3. D.A.W. II 58 sec.; 50 M. rugslag dames t.m. 19 j.: 1. M. van Maarleveld (D.A.W.) 41.1 sec.; 2. W. de Vos Burchart (D.A.W.) 41.4 sec.; 3. A. Melk (Nereus) 42.2 sec.; 100 M. schoolslag heeren t.m. 19 jaar: 1. G. Gerkens (Nereus) 1 min. 20 sec.; 2. F. Mays (D.A.W.) 1 min. 22.3 sec.; 3. D. A. Im hülsen (D.A.W.) 1 min. 29 sec.; 50 M. borstcrawl dames t.m. 19 jaar: 1. M. van Maarleveld 35.3 sec.; 2. T. de Rover 36.2 sec.; 3. A. Klünnen 38 sec., allen D.A.W. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren t.m. 19 jaar: 1. D.A.W. I (P Wulp, F. Mays, G. Wulp) 1 min. 43.1 sec.; 2. Nereus I 1 min. 46 sec.; 2. D.A.W. II 1 min. 53 sec.; idem meisjes t.m. 19 jaar: 1. D.A.W. II (T. de Rover, C. Bus, A. Klünnen) 2 min. 9.4 sec.; 2. Nereus I 2 min. 11.2 sec.; (D.A.W. I met M. van Maarleveld, C. de Vos Burchart, W. de Vos Burchart in 2 min. 1.4 sec. ge diskwalificeerd); 100 M. rug slag heeren t.m. 19 jaar: 1. G Gerkens (Nereus) 1 min. 25.4 sec.; 2. H. Hofland (idem) 1 min. 37 sec.; 3. J. Bos (D. A.W.) 1 min. 40.4 sec.; 100 M. borstcrawl heeren t.m. 19 jaar: 1. G. Wulp 1 min. 6.1 sec.; 2. F. Mays 1 min. 8 sec.; 3. P. Wulp 1 min. 8.3 sec. (allen D. A.W.) Zwemmen WERELDRECORD 100 YARDS BORSTCRAWL. Door Ragnhild Hveger. Op een zwemwedstrijd te Aarhuus heeft Ragnhild Hveger het trotsche record op de 100 yards borstcrawl, dat op naam stond van Willy den Ouden, met 0.1 sec. verbe terd. De Deensche zwemster legde dezen af stand in 59.7 sec. af. Willy den Ouden had reeds het record zeer scherp gesteld, toen zij op 4 Febr. 1934, dus ruim vijf jaar ge leden, te Kopenhagen het record op 59.8 sec. bracht. 'n Driehoek op z'n punt (roode rand, geen ^5 teekening erin) wil zeg gen: „pas op, gij nadert een voorrangsweg". 'n Vierkant op zijn punt (oranje met wit- Cten rand) vindt U langs waar voorts de af- V standspaaltjes oranje koppen hebben. Balmasqué in De Rustende Jager. Het was wel een waagstuk van het Heilooër Revue-gezelschap om Zaterdag avond een balmasqué uit te schrijven. Een drietal dagen is door het Heilooër Revue gezelschap gewerkt om de zaal om te toove- ren in een feestzaal, zóó, dat als men bin nen komt men in carnavalsstemming komt en daarin was men bijzonder geslaagd. En het tooneel, waar de „The sweet and hot Players-band" onder leiding van Wim Cor- nelisse „resideerde", was een juweeltje van arrangeerkunst. Daar zetelde ook de jury, bestaande uit mevr. van de VallRus, mevr. GaurHartland en de heeren Jac. v. d. Kommer Jr., P. C. Nieuwpoort en S. Ploe ger. Terwijl het pierement zijn tonen liet hcoren, kwamen de gemaskerden en ook het publiek binnen. Omstreeks 9 uur opende „Nico" als conferencier met de mededeeling, dat het eerste paar, een paar trekkers, hun entreé maakten. Het publiek bereidde hun een enthousiast welkom en spoedig was de schuchterheid overwonnen. Op hen volgde een Javaansch meisje en in bonte volgorde kwamen ze nu binnen. Er waren pierrette's, clown's, muis en kat, een duivenmelker, een duivel en ter cor ïplimenteering waren er een 3-tal „snelheidsmaniakken" met hun auto (die aldoor defect was). Toen „Nico" het gemaskerd bal aankon digde was er een echte carnavalsstemming waaraan 60 personen deelnamen. Omstreeks half elf was er officiëele opening en in stemmig zwart gestoken opende de voorzit ter, de heer Joh. j. Jansen. Deze heette allen welkom. Hij gewaagde van den durf om een balmasqué te organiseeren en liet het oor deel aan de dames en heeren over of men was geslaagd. Spr. deed een beroep op allen om hier zoo luidruchtig en feestelijk bijeen te zijn, doch maande aan rustig naar huis te gaan. Daarna is er geen ernst meer geweest. Omstreeks 10 uur kwamen er meer bezoekers binnen en steeds meer gemasker den. De leerlingen van mevr. de Klerk Roovers die met een compleet muziekgezel schap met vaandel en een statigen directeur binnen kwamen en zich af en toe lieten hoo- ren, kregen een enthousiast applaus. Het is ondoenlijk om alle groepen en enkelingen te noemen, doch het aantal gemaskerden overtrof aller verwachting. Er was een pracht stemming en tot 5 uur in den mor gen heeft men een feest gevierd, dat klonk als een klok. Het bestuur van het Heilooër Revue-gezelschap kan met voldoening op den geslaagden avond terugzien. De jury kende de volgende prijzen toe: Paren en groepen fraaiste costuums: le pr. Dame met hond, 222 pnt. (mevr. Jansen en dochter); 2e pr. Harlekijnen met 211 pnt. (den heer en mevr. van Zutphen). Pa ren en groepen origineelste costuums: le pr. Snelheidsduivels 212 pnt. (Maarten Reek c.s.); 2e pr. Mikie en Miepsie muis met 208 pnt. (Tine GrootGré Kruiten). Enkelingen fraaiste costumes: le pr. Lustige Witwe met 208 pnt. (juffr. Smit); 2e pr. Chinees met 202 pnt. (de heer Molde); 3e pr. Spaansche dame 190 pnt. (mevr. SpaansSchuit). En kelingen orgineelste: le pr. Schoonmaak met 216 pnt. (mevr. v. d. Kommerv. d. Steen); 2e pr. Half heer half dame met 197 pnt. (mevr. Molde); 3e pr. Mijnheer Flit met 193 punten (Jan van den Kommer). De jury heeft gemeend de costumes welke zelf vervaardigd waren bij den totaal uitslag 10 punten meer toe te kennen zoodat deze costumes eerder voor een prijs in aan merking kwamen dan gehuurde. Aurora's jubileum beëindigd. Zaterdagavond vond in het café van den heer de Baerdemaker de slot-opvoering plaats van Aurora's jubileum-revue. Evenals Woensdag en thans de 10e maal dat de revue voor 't voetlicht werd ge bracht was de zaal tot in den nok gevuld met publiek, wat op geenerlei wijze in ver binding staat met de fabriek, en op deze beide avonden toegang kon verkrijgen. De goede roep welke van de revue is uitgegaan, zal hier zeker veel toe hebben bijgedragen. En het moet dadelijk gezegd worden dat de revue ook thans in alle opzichten heeft vol daan. Bij deze opvoering waren o.m. aanwe zig de directeur en 't bestuur van „Aurora", alsmede de heer Karsten, de auteur. Aan het einde van de opvoering dankte de heer Peeraar allen, en velen in het bizonder, die tot het slagen van de opvoeringen had den bijgedragen en niet zelden zich daartoe veel opofferingen hadden moeten getroosten. Zondagavond vierde de gymnastiek- vereeniging „Voorwaarts" haar jaarlijksch carnavalsfeest. De deelname was dezen keer veel geringer dan die in vorige jaren, doch er waren aardige pakjes en grappige voorstellingen welke de stemming danig verhoogden. De jury deelde onder luiden bijval de prijzen uit. De origineelste groep: De meisjes gym club in 1910. le pr. schoonste geheel: lente, zomer, herfst en winter. Paren: le pr. schaatsenrijdsters; 2e pr. bloemenmeisjes; 3e pr. pierrot en pierrette; 4e pr. gouden bruidspaar; 5e pr. pierrot en pierrette; 6e pr. clowns. Enkelingen (origineel): le pr. De rat tenvanger van Hameien; 2e pr. de blok- kendans; 3e pr.'smokkelaarster; 4e pr. Ku Klux Klan. Schoonsten: le pr. Tiroolsche; 2e pr. her derin; 3e pr. tamboer; 4e pr. liftboy; 5e Kinderen: le pr.: Het melkmeisje, Greet pr. Madame Dubarry. Schuuring; 2e pr. de kok, M. Westra; 3e pr. trommel, Nel Schuuring; 4e pr. woi- reclame, Will Weeshof; 5e pr. sigaretten doosje, Co Kamsteeg; 6e pr. kaartspel, Lina Kamsteeg; 7e pr. klavertjes, Jel Kleistra. De muzikanten, onder leidmg van den h«er Jan Zwart, hielden den gang er in. „Voorwaarts" kan op een goed geslaagden avond terug zien. Staatspensioenavond. Zaterdag werd door de afd. Schermer - horn een propaganda-avond gehouden, waarvoor medewerking werd verleend door het gezelschap „Wi-Jo" van Stompetoren. De voorzitter, de heer J. de Groot hield een rede over: „Het Staatspensioen een recht". Spr. wees op de groote tegenstellingen, waar hulp en steun werden verleend aan land- en tuinbouw-werkloozen, enz., wat z. i. noodzakelijk was, terwijl zij die in hun arbeid vergrijsd waren geworden en niet meer in staat waren arbeid te verrichten, dikwijls op publieke liefdadigheid waren aangewezen. Na deze rede trad op het duo „Wi-Jo", dat de door haar gegeven revue schitte rend vertolkte en waarin mooie passages voorkwamen, betrekking hebbende op de actie voor Staatspensioen. De voorzitter dankte in zijn slotwoord het duo, dat zooveel had bijgedragen tot het welslagen van den avond. Nutsavond. De door het departement gehouden Nutsavond, waar als spreker optrad de heer Hemmer uit Beemster, die verschil lende voordracht hield „voor eik wat wils" en waarmede hij veel bijval oogstte, werd een mooi geslaagden avond. De heer Hem mer is hier reeds eenige malen met succes opgetreden. Tot notabel bij de Ned. herv. gemeente is in de vacature van den heer J. v. d. Capelle, die tot kerkvoogd werd benoemd gekozen de heer J. Los. Filmavond B.V.L. In het gemeentelijk vergaderlokaal werd een filmavond gehouden door de B.V.L. De zaal was geheel bezet met leden en belang stellenden. Burgemeester Kroonenburg open de als voorzitter der plaatselijke vereeni ging den avond, en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hierna werd vertoond een film van de In donesische gewesten en vervolgens de Land dag der B.V.L. te Medemblik 1937. Beide films vielen bijzonder in den smaak van het publiek. Vervolgens werd door den heer Middel- hoff de propaganda-rede gehouden. In een gloedvolle rede bracht spreker naar voren het ontstaan en de ontwikkeling van den B.V.L. in de dagen na den grooten wereld oorlog. In de pauze werd thee geserveerd, waarna volgde de film 20 jaar B.V.L. Ook deze film sloeg bijzonder in. De heer J. Ottenbros, die het sluitingswoord zou spreken, was niet aanwezig, zoodat dit werd verricht door burgemeester Kroonenburg. Na het zingen van het eerste couplet van het „Wilhelmus keerde ieder hoogst voldaan huiswaarts. Motorbrandspuit. Aangezien de motorbrandspuit van Zijpe bij den brand te Oudesluis op 15 Febr. niet tot volle tevredenheid werkte, is deze in de fabriek van de fa. Geesink te Weesp grondig nagezien en voor zoover noodig, hersteld. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal de spuit weer aan de eischen, welke aan een goede motorbrand spuit kunnen worden gesteld, voldoen. Oudste inwoner. De oudste inwoner van Zijpe, mevr. Kroes, geb. van Straaten, vierde Zaterdag j.1. haar 98sten verjaardag. Algemeene vergadering van de Rundveefokver. „De Duinstreek". De Rundveefokver. „De Duinstreek" ver gaderde dezer dagen onder voorzitterschap van den heer S. N. Zuurbier. Deze gaf een jaarverslag over 1938, het jubeljaar der vereeniging. De herdenking van het 12»^-jarig bestaan met het houden van een fokveedag is een groot succes geworden. Spr. gaf van deze herdenking een uitvoerig verslag. Naar aanleiding van ingekomen stukken ontwikkelde zich een breedvoerige discussie over de wenschelijkheid, een 14-daagsche controle in te voeren. Algemeen sprak men zich uit voor hand having van de thans bestaande 4-weeksche controle, welke voor deze omgeving vol doende gebleken is. Bij het samenstellen van een nieuw huis houdelijk reglement kwam de wensch naar voren, een vast contributiebedrag te innen en tevens een heffing per koe te doen. Door den heer Koster werd gewezen op het nut van lidmaatschap van het bemidde lingsbureau voor in- en verkoop van fokvee. De penningmeester, de heer C. Mienis Sr., bracht het financieel jaarverslag uit. De begrooting is vastgesteld op een bedrag van 2.75 per koe; zulks omdat dit jaar waar schijnlijk tot aanschaffing van een nieuwe centrifuge zal moeten worden overgegaan. Bij de bestuursverkiezingen werd tot voorzitter benoemd de heer N. Kaag. Voor de keuringscommissie werden benoemd: voor het zuiden de heer N. Zuurbier, voor het noorden de heer N. J. Kager. De bondsvergadering zal- wórden bijge woond door den heer C. v. d. Pol. Voor de bondsbestuursverkiezingen steunde de ver gadering de candidatuur van den heer G. Appel te Burgerbrug. Aan het slot der vergadering bracht de heer Kaag, namens de vereeniging, den heer S. Zuurbier, dank voor het vele en goede werk gedurende 13 jaren voor de vereeni ging opgedaan. 128. Pam aarzelt geen ogenblik. Zo goed en kwaad als het gaat, haast hij zich naar beneden, maakt een red dingsboei los en werpt deze den drenkeling toe. 129. Gelukkig weet de man de boei te grijpen en met veel krachtsinspanning gelukt het Pam den drenkeling aan boord te hijsen. De gehele bemanning is vol bewon dering voor den kranigen scheepsjongen. Het Schoolverbond. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging Het School verbond in het lokaal van D. C. Butter. Bij de mededeelingen bleek, dat er slechts 2 onwettige verzuimen waren dit jaar, zoodat het Schoolverbond nog steeds aan zijn goed doel beantwoord, daar 6 on wettige verzuimen, waaronder ook land- bouwverlof wordt gerekend, uitsluiten van het schoolfeest. De rekening gaf aan een ontvangst van 289,90 en een uitgaaf van 176,61, saldo 113,39. Dit saldo kwam, doordat het in het afge- loopen jaar de beurt was van een goedkoop schoolfeest, alsmede dat men door huis bezoek verschillende nieuwe leden had in geschreven en enkele bijdragen had ont vangen. Ook in het komende jaar zullen de com missarissen wederom met dit werk door gaan, vooral ook onder de ongehuwden. Besloten werd om het uitreiken der ge tuigschriften te doen plaats hebben op Woensdag 5 April. Er zal dan door de kinderen, alsmede door enkele commissarissen, een aantrek kelijk programma worden uitgevoerd, waar bij de jeugd en de ouders vrijen toegang hebben. Men besloot als proef ook eens te pro- beeren om de geheele schooljeugd een feest aan te bieden, n.1. voor allen een reisje per boot naar Amsterdam en bezoek aan Artis. Bij de stemming werden in de plaats van de heeren P. IJfs en C. Hartland, aftredend en niet herkiesbaar, gekozen de heeren P. Zwetsman en P. Wonder. De aftredenden, die beiden voor de tweede maal na een 6-jarige periode af traden, werd hartelijk dank gebracht. (J ook adverteert, wélk ander reclame-middel U ook gebruikt. U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen even seer zullen lezen. Vandaar, dat courantenreclame on weersprekelijk de basis is van iedere goede reclame campagne.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11