Waar het recht zijn loop heeft Vraag en Aanbod Een avonturier van den aether. I Alhmaarsche Politierechter vï LWOgnUm ,Wf"s iSSSeS Z fevce!d h6bben n°g heel wat meer Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). l ft derde blad. ALKMAARSCIE COURANT VAN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1939. Herinneringen aan de eerste radioverbindingen tusschen Nederland en de overzeesche gewesten In het heroïeke tijdperk der kortegolf zen- ders speelde ieder programma in verre vreemde landen nog een heel bijzondere rol. Het lykt my niet noodig lang uit te weiden over de zakken vol brieven, die uit Australië, Britsch-Indië of Madagaskar, uit Griekenland en de Vereenigde Staten' uit Argentinië, Canada, Zuid-Amerika, Janan en Afrika kwamen. De microfoon vanPCjJwas een magisch poortje, dat toegang gaf tot de heele wereld Dit magische poortje zelf bestond niet uit bijzonder materiaal. Een beetje marmer wat metaaldraad, wat houtskool en nog een en ander, maar daar achter lag de modula tiekamer van „Sunny Home", daarachter weer de zender en dan de eindelooze aether waardoor de klanken hun weg vonden. Een microfoon is een wonderlijk ding ook in zijn prestaties. Hy betoovert stemmen en klanken. Stemmen, die mooi in de zaal ziin komen vaak niet tot haar recht, terwyl on opvallende stemmen vaak goed doorkomen. De kraai van de eene is de zangvogel van de andere. Suggestie. Er schijnt van iedere persoonlijkheid voor een wereldmicrophoon een veel grootere suggestie uit te gaan, dan men mag ver wachten, zelfs als de spreker onbeteeke- nende dingen zegt. Men komt zonder dat men het beseft, spoedig in een persoonlijke verhouding tot de allerverste luisteraars. De microphoon in Sunny Home maakte van mij een geestelijken kortegolf avonturier. Daar was b.v. een Fransch onderofficier, die in een woestijnpost van Zuid-Marokko zat en die ook een Nederlandsch soldaat mee liet luisteren. Eens liet ik voor hem speciaal de liede ren van Mont-Martre zingen door een Antwerpsch zanger, die zich onverwachts aanmeldde» Toevallig hoorde hij mij, na dat ze dagen niet geluisterd hadden door zware gevechten. Onder zijn dankbrief stonden een paar Hollandsche woorden van den landgenoot. Hy prefereerde natuurlijk Hollandsche liedjes, maar ze gaven hem heimwee, zeide hy. En dan mag ik den ontdekkingsreiziger niet vergeten, die in een Britsch-Indische jungle zat en geen afleiding had omdat er alleen koelies met hem meegegaan waren. Hij scheen geen geluk te hebben met andere zenders en hy vond het heerlijk toegespro ken te worden, vooral stipt op hetzelfde uur, zoodat hij er op rekenen kon. Ook het spreken tot Byrd aan de Noordpool werkte sterk op mijn fantasie. Nu heb ik eigenlijk nooit aan een gemis aan romantiek en fan tasie geleden. Kreeg ik b.v. een elegant smal couvert uit New-York, vaak met onnoozele phrasen en gemeenplaatsen, zooals jonge en ook oude vrouwen wel aan announcers zen den, dan maakte de inhoud geen diepen indruk op my. Stond ik echter met dien brief in de hand voor den microfoon en sprak tot New-York, dan zag ik de stad. Ik zag Broadway met zijn geel, blauw, rood, blin kend en bliksemend en fonkelend licht. Ik zag stralen, sterren, py'len draaien, schieten, springen, sterven en weer opkomen. Ik rook de atmospheer van New-York, zag de ge weldige winkelventers met kreeften, ham men, kippen, compöteglazen, de winkels met heerenhoeden en wandelstokken, zijden hemden en lakschoenen. De Italiaansche wijk, Chinatown en Harlem rezen voor mijn geest. In Harlem was er een negermeisje, dat tny brieven schreef en om eenige concerten van negerliederen vroeg. Ik zorgde voor de „spirituals" en het was erg jammer, dat zij een portret zond als dank. Het brak een il lusie. Myn microphoon clair voyant had mij een veel mooiere voorstelling van haar ge geven. De microfoon maakte my in mijn eigen gevoel tot een soort wonderlijke figuur. Ik schoolmeesterde nooit en blufte nooit, maar ik voelde my den aangewezen dienaar van de machtige wereld, die daar buiten lag. Ik voelde my een kleinen orgeldraaier aan den weg des levens, die de kinderen toelachte over zijn orgeltje heen. Men was clown en ernstig mensch en philosoof tegelijk. Groote tooneelspelers had ik nooit goed begrepen. Hoe konden ze eigenlyk de meest wonder lijke gestalten uit hun onderbewustzijn op halen. Voor den microphoon voelde men opeens hoeveel verschillende kanten de menschelyke ziel heeft. Het wonderlijke Was, dat ik er altijd aan geloofde, dat de menschen, die ik toesprak, mij altijd hoor den en dat was ook inderdaad heel veel het geval en als ze op een bepaald tijdstip eens niet konden, dan hadden ze een remplacant gesteld, die opteekende wat ik gezegd had. Bemiddelaar. De heele omgeving en de Hilversumsche straatjeugd hadden kristalletjes en omdat ze vlak onder den zender woonden konden ze alles goed hooren. Menigmaal hoorde ik den spottenden roep: Hallo, hallo, hier is P C J J! Op een dag ontdekte ik een langen, mageren schildersknecht, die mij altijd met zijn oogen volgde. Ik wist niet wat hij wilde, maar het bleek, dat hij een aanloopje nam. Op ner- Veuzen toon zeide hy, dat hij een oude moeder had. Zyn oudere broer was voor vele jaren naar Amerika gegaan en daar was het hem wel voor den wind gegaan. Tot voor drie jaren had hij trouw geschreven. Hij was de bezitter van een groote wasscherij in een voorstad van Hollywood. Juist voor drie jaren was een groote orkaan over Hol lywood gekomen en het plaatsje en de was scherij waren verdwenen, zooals er gemeld was en sindsdien had men van hem nooit meer taal of teeken ontvangen. Nu woelde het nog in de oude moeder of de jongen dood was of leefde. Ik vroeg onmiddellijk eea S. O, S. aan, maar niet geloovende in de Wanneer wij 's avonds ons radio toestel aanzetten, en heel de wereld onder ons bereik is, denken wij er in het geheel niet aan, welk een tech nisch wonder hier in enkele jaren tot stand gekomen is. Hoe kort is het nog maar geleden, dat de trot- sche radio-bezitter, een van de wei nige uitverkorenen, urenlang voor zijn toestel, een ingewikkeld appa raat, bezaaid met knoppen, spoelen en handles, doorbracht en tenslotte, na veel gepruts, eenig geluid wist te produceeren. En ook de zenders hebben dezen ontwikkelingstijd moeten doorma ken. Eén der pioniers, de eerste om roeper van den Philips-proefzender P.CJJ. en Phohi, haalt in een drie tal artikelen herinneringen op aan de eerste kortegolfverbindingen tus schen Nederland en de Overzeesche gewesten. De schrijver, die voor en tijdens den wereldoorlog als journalist door de geheele wereld gezworven heeft, interesseerde zich bijzonder voorde mogelijkheden der radiotechniek. Zijn eerste kennismaking hiermede was tijdens den oorlog, toen hij als oorlogscorrespondent den Duitschen inlichtingendienst er mee zag wer ken. Na den oorlog begaf hij zich in de practjjk van de radiotoestellen en werkte hij als omroeper voor de uit zendingen naar het buitenland. Van zyn ervaringen met den kortegolf- zender, in de villa Sunny Home te Laren opgesteld, kan hij veel amu sante herinneringen ophalen. Eenige ervan geeft hij in 3 bijdragen, waar van de eerste hier volgt. snelle afwikkeling van den heiligen bureau- kratius begon ik mijn actie. Opeens had ik zeven brieven uit Hollywood uit de nieuwe mail gevischt. Die zeven ging ik toespreken en ik stelde ze successievelijk de gewetens vraag over den wasscherij bezitter. Ik kreeg drie of vier antwoorden, waaruit bleek dat dorp en wasscherij vernield waren, maar over den persoon van den Hollander kon niemand iets zeggen. Mijn stem bleef die van een roepende in de woestijn, ofschoon hij de verre luisteraars bereikt had. Tragiek. Wanneer ik eenmaal met de tragiek van den kortegolfzender begin, zou er wel eens geen eind aan kunnen komen. Des middags begon ik in den regel met een Europeesch programma. Dat was tendeele gunstig voor de Noorsche landen, maar ook voor Zwit serland. De ultrakortegolven zijn merk waardige heertjes. Ze sprongen n.L net als skiloopers tusschen de bergen door, waar de lange golf versaagde. Het duurde dus niet heel lang of de zieken van Davos, Arosa en Leysin werden goede vrienden, die spoedig niets beters te doen hadden dan hun wen- schen te uiten. Daar was de Beiersche reserve-luitenant, die in den grooten oorlog nog in November gas geslikt had, op het Westfront weinige dagen voor het einde van den oorlog. Korten tijd later naar Arosa ge transporteerd had hij dat oord nooit meer verlaten. Ik nam een vasten dag voor de zieken en de doktoren, die begrepen, dat het een goede reclame voor hun respectieve sanatoria was, stimuleerden de goede rela ties zeer en ook enkele van hen schreven trouw. Ik herinner me ook dat ik regelmatig te doen had met een jongen Fries. Hij had verschillende muzikale wenschen en vroeg of ik niet het Friesche volkslied voor hem kon spelen. Dit duurde eenigen tijd voor ik het inderdaad in een behoor lijke uitvoering ten beste kon geven. Om stipt vijf uur in den middag speelde ik het. Te laat. Des morgens van denzelfden dag was hij overleden. Toen ik hem vrien delijk toesprak in mijn onwetendheid moet het sanatorium diep onder den in druk geweest zijn. Ik herinner me eigenlijk niet meer precies, hoevele malen wij den heer Ph. Visser en echtgenoote in de Karakoroum toegespro ken hebben. De ondernemende dappere figuren hebben ons heel vaak gehoord. En natuurlijk nam P.C.J.J, ook deel aan het groote Noordpool-arama van Generaal Nobile, die met zijn luchtschip verongelukte. Generaal Nobile had bij zijn expeditie-uit rusting ook zendlampen van de firma Philips. Kon hij dus nog seinen geven, dan moest dit te hooren zijn. Ik stond dus voor de moeilijke taak zoo snel mogelijk de expeditie te praaien en haar te animeeren zoo mogelyk te antwoorden. Ofschoon het weinig zin had de stem voor den zender sterk te verheffen, brulde ik als een ra zende. Ik had eenigen zorg over de uitspraak van het Italiaansch, maar deskundigen stel den mij telefonisch gerust. Ik liet gewijde muziek geven en telkens riep ik duidelijk, dat tijdens de muziek de luisterpost toehoor de en dat generaal Nobile te allen tijde seinen kon laten geven, daar men voortdu rend aan de ontvangtoestellen bleef dag en nacht. Mijn fanatisme kende geen grenzen. Dit werd in zooverre niet beloond, doordat men in Noord-Amerika en in Dresden Nobile het eerst hoorde. Toch geloof ik, dat de expeditie ons meerdere malen hoorde. Ik heb het Nobile eigenlijk nooit vergeven, dat hy tegenover zijn tochtgenooten niet zoo heel ridderlijk was. Ook heb ik later een Zitting van Maandag 20 Februari. **6t bler wordt duur betaald. Gelyk bekend, werd de om Medemblik den laatsten tyd geplaagd door ben^i? opgeschoten iongelui die soms bende-allures aannemen en stalen wat tos en vast zat. Vooral de bioscoop te Medem bl.kh.rf, eens een keer erg „„.SS." Een aantal van dergelijke jongelui had r£htT g VT d6n Alkmaarschen politie rechter te verantwoorden. Twee er van ha/t van het vorig aar uit een door de plaatse lijke caféhouders geëxploiteerde consumptie tent in een onbewaakte oogenblik een vat weten weg te halen, waarin nog een flinke hoeveelheid bier zat. Het vat werd naar Me! demblik vervoerd, waar de inhoud met nog vyf andere kornuiten werd opgemaakt. Beide verdachten, S. de B. en K L wo nende te Sijbekarspel en Wadway erkenden feite». Het bleek, dat de liieS meerdere diefstallen op hun kerfstok had- De reclasseeringsambtenaar, de heer Wig gers, was in zyn oordeel niet bepaald gun stig. De knapen zouden nog voor galg en rad opgroeien, wanneer er niet spoedig verande ring kwam. Alle kermissen gingen ze af en ze spookten weinig goeds uit. Alleen moest gezegd worden, dat hun patroons nogal te- vreden waren. De officier achtte een strenge straf op haar plaats en vroeg 1 maand gevangenis straf voor beiden. s De B. vond dat er met twee maten ge meten werd. Anderen hadden ock meege- stolen en die kregen geen straf! Dat maakte den officier zeer boos en het had weinig gescheeld of de eisch was ver hoogd geworden. Het vonnis was conform. wad!!n StTdf? de Vljf kornuiten, die het mee hadden opgedronken terecht wegens heling. Het waren S. de J C V K de G.; J. M. De heeren ontkenden,'zeggende' at ze niet wisten, dat het bier was uit Me demblik en door T. N. gestolen De rechter geloofde zulks niet. Waarom had men dan het biervaatje, toen het leeg gedronken was, met steenen gevuld en in de haven van Medemblik gegooid? „Omdat het zoo stonk", zei een van de vyf. „Och, kom", zei de rechter. °£ficjfr; Dat ontkennen is afgesproken S. de B., die nu als getuige moest optreden, bevestigde hetgeen het vijftal geliefde te be weren. Men kwam dus zoo niet verder, maar omdat men er ook niets voor voelde de hee ren zoo maar vrij te spreken, werd op voor stel van den officier de zaak aangehouden voor een ander onderzoek. De broer wist van niets. De Alkmaarder K. B. had eenigen tijd ge leden terecht gestaan, omdat hij op een Zon dagavond bij den ingang van het café Lon den den portier J. Brinkhof op een zeer kwetsbare plaats een schop had gegeven welke leehjk was aangekomen. Hij ontkende toen en zei, dat hy niet bij London was geweest en dat men misschien met zijn broer in de war was. De zaak werd toen aange houden voor een nader onderzoek en zoo kregen we het geval nog eens. Het bleek, dat K. B. nu had bekend, nadat hem het vuur zeer na aan de schenen was gelegd. De officier keek hem niet erg vriendelijk aan. De justitie om niets zoo aan het werk te zetten en zich bovendien nog te verschuilen achter een broer, dat leek nergens op. Om dat verdachte goed was voor het geld, vor derde de officier 60 of 30 dagen. Het vonnis was conform. Gestolen goed gedijt niet. De 24-jarige mejuffrouw H. K. uit Hoorn, thans werkster te Amsterdam, had, toen zij nog als verkoopster bij V. en D. te Hoorn in dienst was, allerlei winkelgoederen als zeep, kousen, lepeltjes en dergelijke ontvreemd, terwijl zij, ten nadeele van haar collega's, uit de garderobe tal van kleine geldsommen stal. Van het geld ging ze naar de bioscoop, kocht ze odeur en geschenken voor familie. Het meisje bekende volledig en scheen voi berouw. Over het meisje waren twee reclassee- ringsrapporten uitgebracht: één door de Kath. Ver. te Hoorn, dat vry gunstig was en een van de Kath. Ver. te Utrecht waar het meisje by verschillende families in dienst was geweest dat ongunstig luidde. Het laatste rapport scheen echter niet zoo goed gedocumenteerd. De officier vond hetgeen het meisje had gedaan heel erg en vorderde een half jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren en opleg ging van bijzondere voorwaarden. Het vonnis was: een half jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie proefjaren. Hij wou nog niet naar huis. In zyn wekelijksche dronken bui had de tuinder K. uit Zuidscharwoude het op 15 Januari wel heel bont gemaakt. Hy verzette z:ch door schoppen, slaan en bijten geweldig tegen de veldwachters Leegwater en Prins, die hem thuis wilden brengen. Het was een herrie van belang. De officier vorderde tegen dezen opstandi- gen tuinder, die thans aan den Langendijk op de zwarte lijst staat, 1 maand gevangenis straf. Het vonnis was zes weken, omdat de politierechter den eisch te clement vond. Hij drukte zich niet parlementair uit. De den politierechter zeer bekende S. uit Den Helder stond weer eens terecht, omdat en ander gehoord van misstanden en over het proces, dat in Oslo met gesloten deuren gevoerd is en dat daarop betrekking had. Het is dus wel niet twijfelachtig, dat in het j leven van een kortegolfavonturier de won- derlykste mogelijkheden bestaan. hy den politie-agent P. Stam zwaar had be- leedigd. Woorden als „schurk, ik schiet je voor je en ik zal mijn me-, in je d steken" waren door hem gebruikt en wel naar aanleiding van een fuikengeschiedenis, waarbij S. een proces-verbaal opliep. S. vond, dat de agent vreeselijk immoreel had gehandeld en dat er dus alle reden was geweest om zoo te keer te gaan. De officier zei, dat bij al de veroordee lingen van S. nog wel een wegens beleedi- ging kon gevoegd worden. Een maand was de eisch en het vonnis was evenzoo. Zitting van Dinsdag 21 Febr. 1939. Mishandeling te Limmen. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dinsdagmorgen terecht de te Limmen wo nende P. P. K., die op 2 September in ge zelschap van zyn broer zyn plaatsgenoot Y. B. op het land was gaan opzoeken om hem eens af te rossen. Toen' de aanval werd in gezet, verweerde B. zich met 'n juk, hetwelk hem echter door K. werd ontfutseld. K. schopte en trapte B. als een razende en sloeg hem zoo hard met het juk tegen een der beenen, dat dit op twee plaatsen brak. K. erkende de feiten, al wist hy zich niet alles precies meer te herinneren. Er was over hem door de Kath. Reclas seeringsvereeniging te Alkmaar een gun stig rapport uitgebracht, waarin tot een voorwaardelijke veroordeeling werd gead viseerd. De psychiater, dr. Engelman uit Heiloo, verklaarde, dat K. leed aan vervolgings denkbeelden. Zoo meende hij door B. ver volgd te worden, hetgeen hem tot genoem de daad had gevoerd. K. moest als niet ge heel toerekenbaar worden beschouwd. Ge tuige adviseerde eveneens tot een voor waardelijke straf met oplegging van bijzon dere voorwaarden. De officier vond de feiten heel erg. Voor een algeheele voorwaardelijke veroordee ling voelde spr. niet veel, omdat daarmee de maatschappij niet voldoende beschermd zou worden. Spr. eischte daarom 9 maan den gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, met drie proefjaren en op legging van bijzondere voorwaarden. Mr. Wynne, de verdediger, bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling, omdat z.i. de gevangenis voor K. funest zou zyn. Een beleedigingszaak aan den Langendijk. De directeur-redacteur en uitgever van de Nieuwe Langedijker Courant, J. K., had zich te verantwoorden, omdat hij in zijn blad de heeren J. v. d. Abeele en R. Rijke- boer zou hebben beleedigd. De beleediging geschiedde in een onder schrift onder een verslagje van een verga dering van den Fabrieksarbeidersbond. In dat onderschrift werd geprotesteerd tegen het feit, dat de Langendijker Courant, niet tegenstaande er om was gevraagd, niet voor deze vergadering was uitgenoodigd. Ge schreven was o.a. „Wat te zeggen van men schen, die zitting hebben als raadslid of een vooraanstaande bestuursfunctie beklee- den, en de arbeidersbelangen gebruiken voor hun persoonlijke belangen. Het fat soen van deze lieden is hier wel erg zoek. Arme volgelingen, die zulke leiders heb ben". K. verklaarde, dat hij genoemde passage, waarom het hoofdzakelijk ging, niet als een beleediging had bedoeld en dat ze ook niet speciaal aan het adres van v. d. Abeele en Rijkeboer was gericht. De president vond de passage, zelfs in haar algemeene strek king nogal beleedigend. De heeren v. d. Abeele en Rijkeboer achtten zich door de passage beleedigd, naar zij verklaarden. Wat er stond kon, al was er nog een geringe andere mogelijk heid, haast niet anders dan op hen gemunt zyn. De president: Uw naam staat er anders niet bij. U had toch beter uw schouders kunnen ophalen en denken: laat maar schrijven? Dat zou een schooner manuaal geweest zijn. De officier, mr. v. d. Feen de Lille, stelde vast, dat aan het beleedigende karakter van de passage niet getwijfeld hoefde te worden. Dat het op de heeren v. d. Abeele, raadslid en voorzitter van den Langendij ker Bestuurdersbond en Rijkeboer, be stuurslid van den Fabrieksarbeidersbond, sloeg, was ook duidelijk. Er kwamen maar weinig menschen voor de beleediging in aanmerking en bovendien had verdachts het blaadje bij de twee in de bus laten du wen, hoewel ze geen abonné waren. De houding van K. kon spr. allesbehalve bewonderen. Inplaats van royaal te erken nen, dat het niet goed was wat hij deed, trachtte hy er, heel onmannelijk, onder uit te komen. Het was een kinderachtige ge schiedenis. Dat de „slachtoffers" een klacht hadden ingediend, vond spr. ook niet ver standig. Hooge boomen vangen nu eenmaal veel wind en op deze manier maakte ver dachte maar reclame. Spr. vorderde, na een beetje gespot te hebben over de gewichtig doenerij van verdachte met zyn klein dorps- krantje, 75 of 30 dagen. K. verdedigde zich met een heel uitvoe rig pleidooi. De officier had hem beleedigd, maar hij wilde groot zyn en geen aanklacht tegen den officier indienen. De boete was veel te hoog, maar overigens had hij in zijn krant toch het laatste woord, ook na deze rechtszaak. Verdacht van meineed. Tenslotte kwam de administrateur R. uit Oterleek voor de heeren^ omdat hij tijdens een zitting voor den Alkmaarschen kanton rechter in een civiele zaak een meineed zou hebben afgelegd. Hy zou toen hebben ge zworen, dat hij. tijdens een conferentie met het toestuur der Boerenleenbank te Alk maar over een schuldenkwestie door een zekeren Seheringe te Zuid- en Noordscher mer was verzocht als gemachtigde op te tre den, hetgeen hij had gedaan. S. beweerde later, dat van eenige volmacht geen sprake was geweest. R. handhaafde ook nu, wat hij vroeger had verklaard. Duidelijk werd de zaak door hetgeen de heer H. Klaver, voorzitter van genoemde bank, verklaarde. Er was een man, die schul den had en drie borgen. De man kreeg een doodelijk ongeluk aan de weduwe zat voor de schulden. Gelukkig mocht ze een uitkee- ring van de verzekering verwachten, naar schatting ruim 3000, op naam van de min derjarige kinderen. De vrouw stelde een accoord voor, waaraan de borgen en de bank ook moesten medewerken. In een vergade ring, waarin R. als gemachtigde van Sch. verscheen en niemand twijfelde aan de machtiging, omdat S. die als borg aanwezig behoorde te zijn, niet was verschenen werd de zaak besproken en in zekeren zin tot een einde gebracht. S. zou b.v. slechts 100 hebben te betalen. Later bleek, dat niet ruim 3000, maar goed 8000 zou worden uitgekeerd door de verzekering en toen mopperden de borgen, terwijl S. toen kwam met de bewering, dat R. niet als gemachtig de door hem naar de vergadering was ge zonden, maar slechts om te hooren wat er werd gezegd. S. wilde niets betalen. S., die ook als getuige werd gehoord, hield vol, dat R. alleen maar moest gaan luisteren, doch niet mocht gaan praten. Wat er gedaan was, was allemaal leugen en bedrog. Te koop mooi zw. geëm. haardkachel- tje met pi. 6.50, Godinkachel 4. 3 w. kinderfietsje a. n. 2.zw. eik. theemeubel 3, gas- en oliestellen. Verdronkenoord C 88. Koopjes. Welke heer heeft voor net persoon op leeftijd een lakensch vest en jas ter overname (maat 48)? Br. letter E 651 bureau van dit blad. Te koop gevraagd: modern wandel wagentje. Adres SCHOUTENSTRAAT 12. Te koop: 1 tennisracket z. g. a. nieuw 1.50, 1 groote roodzijden hanglamp 2.30, 2 wandlampen, massief bron zen plaat met zijden kapjes p. st. 1.75, 1 zeer mooie bronzen Fransche pendule met coupes, gekost 52, thans 7.50, 3 groote Keulsche inmaakpotten p. st. 0.40. Adres LEEUWERIKKADE 21, Alkmaar. Calimax sproeimachine te koop, wei nig gebruikt, goed werkend. STOUTJESDIJK, Voordam 5, Alkmaar Oude Mahonie stoelen alsook ronde tafel en groote vergulde spiegel te koop gevraagd voor pension te ge bruiken. DEFECT GEEN BEZWAAR. Brieven onder letter L 634 aan het bureau van dit blad. Te koop: Motor 3)4 P.K. Motosacoche t. e. a. b. Rijksstraatweg A 189, Heiloo. Jb. Korver, Koningsweg 40 B. Inkoop van alle soorten 2e handsch Meubelen, zolderopruimingen, enz. Singernaaimach. in luxe salonkast, z. g. a. n. 45, handmach. 5-10-15 gulden, dames- en heerenrijw. 10, compl. naaim. rep.-inrichting. GUUS KLUNNEN, Hofdijkstraat 13. Te koop: Chevrolet 2 deurs, prima 100, D.K.W. bestelauto open laadbak 125. v. d. WOUDESTRAAT 19 Alkmaar. Te koop uit netten inboedel: beste Duitsche kruissnarige piano, gebouwd in metaal, vollen toon voor 48, Deventer vloerkleed 3x 2H M. 10, Prima Pfaff handnaaimachine 15, gewoon model handmachine 4.50, pracht moderne Singer trapnaaima- chine 38, wijnroode haardkachel als nieuw 15, Lips brandkast. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: Racefiets 11, eenige jon gensfietsen 9 en 11 en Meisjesfiets 11.50. Te bevragen bij Jaap Schipper, Verdronkenoord 65, Alkmaar. Te koop: z. g. a. nieuwe martel, maat 44 en gebr. avondjapon, maat 40, Adres te bevragen bureau v. d. blad. Koopje. Een 1ste klas Dames-rijwiel (gebruikte) met Torpedonaaf, voor 17,25 bij R. GEUS, Rijwielhandel Koorstraat 13, Alkmaar, Tel. No. 3604. n y

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9