MORTH QTATE AKKERTJES et raadsel iBinnenland Jeuiiietoft Riverside Drive. Onze regeering erkent Franco's regime. Erkenning is „de jure". Door openstaande spoor brug gereden. Rangeermotor kwam op een schip terecht. Algemeene tienjaarlijksche bedrijfstelling. Arthur Briët overleden. 419.246 werkzoekenden op 11 Februari. Aantal werkloozen boven de 30 gestegen. Brand in Textielfabriek te Helmond. 200 Arbeiders werkloos. GEMENGD NIEUWS. van TWEEDE BLAD. De Regeeringspersdienst deelt mede, dat aan den agent der regeering bij het bewind van generaal Franco op dracht is verstrekt, aan dat bewind mede te deelen, dat het door de Neder- landsche regeering de jure wordt er kend als de regeering van Spanje. Vertegenwoordiger der Spaansche regeering niet langer erkend. Naar wij vernemen kan, als gevolg van de erkenning de jure van het bewind van generaal Franco als de regeering van Spanje, de heer José Maria de Semprun y Gurrèa, die door de Spaansche regeering als .tijdelijk zaagelastigde van Spanje was aangewezen, niet langer door de Neder- landsche regeering als diplomatiek ver tegenwoordiger eener vreemde mogend heid worden erkend. Ongetwijfeld zal binnenkort blijken wie als diplomatie ke vertegenwoordiger van de thans erkende Spaansche regeering te 's-Gravenhage zal worden gevestigd. Zooals men weet was tot dusver, d.w.z. vóór de erkenning van het Franco-be wind, de heer Marino de Pinies, voorheen Spaansch consul-generaal te Rotterdam, hier te lande op als vertegenwoordiger van het bewind van generaal Franco. Gistermiddag is nabij het station MeedenMuntendam een rangeerende locomotor door de opengedraaide spoorbrug over een der kanalen aldaar gereden, in de diepte gestort en te recht gekomen boven op een passee- rende tjalk van den schipper J, Amerika, welke op weg was van Veendam naar Winschoten. De ma chinist wist nog tijdig van den loco motor te springen en zich aldus in veiligheid te stellen. Het dek van het schip werd zwaar beschadigd, doch van de opvarenden kreeg niemand eenig letsel Het ongeluk schijnt te moeten worden toegeschreven aan het feit, dat de machi nist niet, of pas op het laatste oogenblik, heeft bemerkt, dat het brugsein op onveilig stond en de brug was geopend. De brug wachter, die zag, wat er ging gebeuren, trachtte den machinist nog te waarschu wen, doch tevergeefs. Het spoorwegverkeer op de lijn Stadska naalZuidbroek, dat over enkel spoor gaat, is thans ernstig gestagneerd. De passagiers in beide richtingen moeten voor de plaats van het ongeval den trein verlaten en over een andere brug naar de overzijde loopen, waar zij in een anderen trein hun reis kunnen voortzetten. Uit Utrecht is met spoed een kraan wagen ontboden, daar die van Groningen den zwaren last niet kon tillen. Aan het verslag over het wetsont werp inzake regelen betreffende een algemeene tienjaarlijksche bedrijfstel ling is het volgende ontleend: Sommige leden maakten bezwaar tegen het zeer hooge bedrag van rond 485.000, dat met de telling van de niet-agrarische bedrijven gemoeid zal zijn. Zij drongen er op aan dat de periodieke bedrijfstellingen zullen worden beperkt tot het verzamelen van de werkelijk noodzakelijke gegevens, met weglating van alle overbodige franje. Eenigen van deze leden meenden, dat de bedrijfstelling zonder bezwaar nog eenige jaren zou kunnen worden uitgesteld. Vele andere leden sloegen de waarde eener goed voorbereide en met nauwge zetheid uitgevoerde bedrijfstelling hoog aan. Een bedrag van 485.000 voor het verzamelen van de noodzakelijke gegevens kwam hun niet onredelijk voor. Het denkbeeld, de bedrijfstelling nog eenige jaren uit te stellen, achtten deze le den niet verstandig. In de eerste plaats zouden zij het onmenschelijk achten, dat langer dan noodzakelijk is blijft voortbe staan de toestand, dat wij ons van de ge gevens van 1930 moeten bedienen. In de tweede plaats merkten zij op, dat een be drijfstelling, die niet tegelijk met een volks- en beroepstelling gehouden wordt, veel meer zou kosten en waarschijnlijk ook minder betrouwbare uitkomsten zou ople veren. MOREELE HERBEWAPENING EN DE VERKIEZINGEN. Zakelijke propaganda in Bussum. De voorzitters der afdeeling Bussum van de r. k. Staatspartij, de liberale staatspartij, de anti-rev. partij, de S. D. A. P., de Chr. hist. Unie, den vrijz. dem. bond en de Chr. dem. Unie zijn naar aanleiding van den oproep welke de koningin in haar laatste radiorede heeft gedaan tot geestelijke en moreele herbewapening, gemeenschappelijk tot het besluit gekomen om er ernstig naar te streven dat de verkiezingsstrijd zich zoo veel mogelijk zal beperken tot de propa geering van beginselen en program van eigen partij en dat hy geen persoonlijk noch onzakelijk karakter zal krijgen, ook indien een eventueele bestrijding van be ginselen en program van andere partijen niet te vermijden blijkt. VIJFTIEN TON IJZER VALT OMLAAG. Nog goed afgeloopen. Bij het met een laadboom ophalen van ongeveer vijftien ton ijzer aan boord van het aan de werf der N..V Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen liggende nieuw gebouwde motorschip „Balkan" voor den Rotterdamschen Lloyd, is gisteren een de fect aan de hijschinrichting ontstaan, waar door deze zware vracht van een hoogte van plm. tien meter naar beneden is gevallen. Het ijzer viel juist op den kant van een langszij liggende zolderschuit. Op deze zolderschuit bevonden zich vier arbeiders, van wie er twee te water werden geslingerd. Onmiddellijk schoot een motorboot te hulp, die de drenke lingen redde. Niemand had letsel be komen en dok de bedrijfsschade is ge ring, zoodat dit ongeluk goed is afge loopen. 1 M [AMERICAN ^CIGARETTESl GEORGANISEERD OVERLEG VOOR GEVANGENISWEZEN. De bijzondere commissie voor georgani seerd overleg voor de ambtenaren, werk zaam bij het gevangeniswezen, het rijks tucht- en opvoedingswezen, het reclassee- ringswezen en de rijksasyls voor psychopa- then, kwam dezer dagen bijeen. Het advies werd vastgesteld betreffende de aan capitulanten voor benoeming bij dit dienstvak te stellen eischen, en betreffende uitbreiding van het aantal dienstcommis- siën. Voorts sprak de commissie zich uit, dat niet-incidenteele wijzigingen in een dienstregeling vóóraf aan het oordeel der dienstcommissie vr.n het betrokken gesticht behooren te worden onderworpen. Een voorstel tot bespreking van de rechtspositie van het hulppersoneel kon niet in behande ling worden genomen, aangezien de bijzon dere commissie de bevoegdheid daartoe mist, terwijl de vraag, of de verlofregeling der bij dit dienstvak werkzame ambtena- |r#/ De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De siekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS ren, niet in gunstigen zin moet worden ge wijzigd, voorshands werd aangehouden. Aan een nader samen te stellen subcom missie werd opgedragen na te gaan, in hoe verre het wenschelijk is, nieuw aan te ne men hulppersoneel bij het gevangeniswe zen vóór zijn indiensttreding aan een on derzoek naar de schoolsche- en algemeene ontwikkeling te onderwerpen. Gistermiddag is te Nunspeet de be kende kunstschilder Arthur Briët op 72-jarigen leeftijd overleden. A. C. H. Briët werd op 25 Januari 1867 te Madioen geboren. Door het overlijden van zijn vader, die predikant was, keerde hij in 1868 met zijn moeder naar Nederland terug. Mevrouw Briët vestigde zich te 's-Graven hage, doch na hertrouwd te zijn, verhuisde zij haar Utrecht. Op jeugdigen leeftijd gaf Arthur Briët blijk, dat hij een hoogontwikkeld kunst gevoel bezat. Hij bezocht de kunstacademie te Antwerpen, waar hy reeds een reputatie kreeg als karakterteekenaar. In 1886 ver wierf hij den door koning Willem III inge- stelden studieprijs. Dezen prijs mocht hij vier jaar behouden. Zoo kon hij, na zijn Antwerpschen studietijd beëindigd te heb ben, zijn studie te Parijs voortzetten. Na deze te hebben volbracht, maakte hij ver schillende studiereizen naar het buitenland, o.a. naar Italië. Te Mechelen kwam Briët in aanraking met Alexander Struys, onder wiens invloed hij een Vlaamsch binnenhuis schilderde, dat de commissie voor koninklijke subsidiën in 1892 op de tentoonstelling te Amsterdam voor H. M. de koningin-regentes aankocht. Binnenhuis en landschap werden nu de genres, welke Briët bij voorkeur ging beoefenen. Hij wist zich als teekenaar een eigen school te vormen. Te Nunspeet, waar hij langen tijd, tot zijn dood toe, woonde, richtte hij een werkplaats in. Briët heeft een goeden naam in de kunstwereld verworven, welke gevestigd is als een begaafd tijdgenoot der meesters van de Haagsche school. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal geschieden op Maandag 27 Februari a.s op de nieuwe begraafplaats te Nunspeet. HET BROOD RAAKTE IN BRAND. Uitslaande brand in een bakkerij. Gisternacht heeft een felle uitslaande brand gewoed in de bakkerij van den heer van Z. aan het Achterom te Delft. De eige naar werd omstreeks vier uur gewekt door personeel van de gemeentebedrijven, dat aan den achterkant de vlammen uit het dak zag slaan. Onmiddellijk werd de brand weer gewaarschuwd, die het vuur met twee stralen op den motorspuit bestreed en na een paar uur werken den brand bedwon gen had. Een boven de bakkerij gelegen opslag plaats is totaal uitgebrand. De materieele schade is beperkt doch de bedrijfsschade is zeer aanzienlijk. De eige naar was niet verzekerd. De brand is ver moedelijk ontstaan, door brood dat op den oven lag te drogen. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat blijkens door het centraal bureau voor de statistiek ver strekte voorloopige gegevens in de week 6 t/m. 11 Februari 1939 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 573.604 personen (waaronder 75.361 landarbeiders). Van de 498.243 verzekerden, buiten de landarbeiders, was het werkloosheidsper centage 27.2 (in de vorige verslagweek, 23 t/m. 28 Januari 1939, was dit percen tage 26.9). Van de 573.604 verzekerden, met inbe grip van de landarbeiders, was het werk loosheidspercentage 27.0 (vorige verslag week 27.7). In de overeenkomstige verslagweek van Februari was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren Leeftijdsgroep jonger dan 18 jaar 18 t/m. 24 jaar 25 t/m. 30 jaar 31 jaar en ouder Totaal Uit deze cijfers blijkt, dat het totaal aantal ingeschreven mannelijke werk loozen in den winter geregeld is ge daald, in het totaal over het 3-jarig tijdvak met 7.7 pet. De daling onder de jongere werkloozen (30 jaar en jonger) was echter veel grootèr, nl. 21.4 pet. Daartegenover steeg het aantal van 31 jaar en ouder met 1.2 procent. Nog merkwaardiger zijn de cijfers, als als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percentages, indien de landarbeiders buiten beschouwing worden gelaten)* 1932:30.0 (28.3) 1933:36.3 (35.1) 1934:30.2 (30.0) 1935:35.2 (36.0) 1935:35.9 (36.9) 1937:31.2 (32.1) 1938 28.8 (29.3) 1939:27.0 (27.2) Op 11 Februari 1939 waren by de organen der openbare arbeidsbemid deling ingeschreven 419.246 werkzoe kenden, waarvan er 399.897 werkloos waren (n.1. 384.730 mannen en 15.167 vrouwen). Op 1 Januari 1939 heeft weder een tel ling plaats gehad van de bij de gemeen telijke organen der arbeidsbemiddeling ingeschreven werkloozen, gesplitst naar leeftijdsgroepen. Bij vergelijking met de uitkomsten van zulke tellingen op het overeenkomstige tijdstip van vorige jaren trekken de volgende cijfers, betrekking hebbende op mannelijke werkloozen, de aandacht: 1 Jan. 1 Jan. 1 Jan. 1 Jan. 1936 1937 1938 1939 18.812 15.812 15.058 12.499 71.667 63.427 57.078 52.372 88.894 84.221 78.185 76.092 274.059 273.502 270.957 277.426 453.432 436.9C2 421.278 418.389 men de jongste groepen afzonderlijk be schouwt. De daling bedroeg bij de groep 18 t/m. 24 jaar 26.9 pet. en bij de groep jonger dan 18 jaar zelfs 33.6 pet. Het feit, dat elk jaar het aantal mannen in den productieven leeftijd (1564 jaar) met omstreeks 37.000 toeneemt, welke toename uiteraard den grootsten invloed uitoefent op het aantal werknemers op jongeren leeftijd, verhoogt de belangwek kendheid der cijfers. ALG. NED. MIJNWERKERSBOND VRAAGT LOONSVERHOOGING. Gunstige bedrijfsresultaten maken 10 verhooging mogelijk. Door het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen mijnwerkersbond is in ge volge opdracht van den bondsraad een brief naar de contact-commissie van de mijn-industrie gezonden, waarin aan de mijndirectie wordt voorgesteld met ingang van 1 April de loonen der mijnwerkers te verhoogen met 10 pet. In een toelichting wijst het bestuur op de gunstige resultaten van de mijnindustrie in 1938, waardoor belangrijke winsten ge boekt zijn, en het is van oordeel, dat ook de mijnwerkers daarvan moeten profitee- ren, zoodat een loonsverhooging van 10 pet- redelijk genoemd kan worden. Gisteren heeft een felle brand gewoed in het fabriekscomplex van de N.V. Tex tielfabriek voorheen Diddens en van Asten aan den Kanaaldijk te Helmond. Bij de reparatie van een machine in de krempelzaak ontstond kortsluiting en in een oogwenk grepen de vlammen om zich heen, terwijl het personeel trachtte met emmers water het vuur in zijn snellen loop te stui ten, werd de vrijwillige brandweer gealar meerd, die met de motorspuit spoedig ter plaatse was. Met twee stralen werd water gegeven en het duurde niet lang of de brand was bedwongen. Het bleek, dat alle acht spinmachines nagenoeg geheel door het vuur waren verwoest. Bovendien liep de copspinnerij waterschade op. Van het gebouw is een houten afscheiding gedeeltelijk wegeebrand. Van de dakramen is niet veel heel gebleven. Tweehonderd werkloozen. Als gevolg van den brand zijn tweehon derd arbeiders en arbeidsters tijdelijk werk loos, doordat de copspinnerij en weverij hun grondjmateriaal, dat zij uit de thans uitge brande krempelzaal ontvingen, voorloopig moeten missen. De schade bedaagt ongeveer twee ton. De firma was op beurspolis verzekerd. EINDE VAN EEN BIOSCOOPCONFLICT. Bioscoop wordt na zes jaar sluiting heropend. Sedert eenigen tijd worden er tusschen het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond en het bestuur van de Ver- eeniging van Noordbrabantsche en Lim- burgsche gemeenten voor gemeenschappe lijke filmkeuring besprekingen gevoerd om met het oog op de nakeuring van films in het zuiden wijziging te brengen in de rege ling, bij het zgn. Haagsch accoord van 1929, tusschen beide organisaties getroffen. Naar het zich laat aanzien, zullen de beide genoemde organisaties, die reeds omtrent de wederzij dsche wenschen in principe tot overeenstemming zijn gekomen, eerlang een nieuwe overeenkomst aangaan, waarbij ook de katholieke film actie (K. F. A.) en de katholieke film centrale (K. F. C.) betrokken zullen worden. Daarop vooruitloopende heeft het hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop bond besloten de bioscoop-sluiting in de gemeente Tegelen met ingang van 3 Maart 1939 op te heffen. In 1933 werd in deze Limburgsche ge meente de bioscoop gesloten, omdat aldaar een verordening gehandhaafd bleef, volgens welke personen beneden 18 jaar niet tot de bioscoop mochten worden toegelaten. De in Tegelen gevestigde bioscoop zal dus, na on geveer 6 jaar gesloten te zijn geweest, op 3 Maart a.s. heropend worden. Boternoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlandsche boter is gisteren vastgesteld op 83 cent pel K.G. Boterprijs Kopenhagen. - De officieee^ó DeensChe boternoteering bedroeg gisteren 256 kronen, is 1 per K.G. Matroos te water geraakt en verdron ken. - Gisternacht is de 24-jarige matroos A. A., wonende te Rotterdam, toen hij van boord wilde gaan van het s.s. „Lorca", lig gende in de Maashaven, van een ladder ge gleden en te water geraakt. Hoewel onmid dellijk pogingen in het werk werden gesteld hem te redden, mocht dit niet gelukken. Dé man is jammerlijk verdronken. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? WOENSDAGS er. ZATERDAGS. Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contam. Naar het Engelich van Stanley Hart Page 24). Hij mocht het dan ook nog zoo goed mee- nen, ik had liever een zwaarder gehad. En bovendien, ik had toch wel myn gang kun nen gaan, zonder dat geheimzinnige gedoe met een kogelvrij vest. Hand kwam plotse ling met Garrison binnen. „Hier, Clark", zei mijn vriend „trek nu weer de overjas van mijnheer Garrison aan. We moeten voortmaken, kerel. O ja, die hoed. Een stukje papier alstublieft, inspecteur!" Daarmee paste de hoed me beter. Hand trok den rand diep in mijn oogen. „Is het te veel, als ik vraag, wat dit nu eigenlijk moet?" vroeg ik. „Ik voel me zoo'n beetje als een houten vogel op een paal". Hand sloot de deur. „Je gaat naar onze kamers", zei hy. „Als je uit de auto stapt „Uit welke auto?" „Uit die van Garrison. Als je voor onze deur uitstapt, loop dan vlug het trottoir over. Niet hollen, maar toch vlug. Ga da delijk naar boven en blijf in de zitkamer. Ga rechtstreeks naar het hoekkastje en be kijk de dingen daar op den grond goed". In dat kastje bewaarde Hand allerlei vaak gruwelijke, souvenirs. Ik had hem dat kastje cadeau gegeven, omdat hij al die dingen, vergiftigde pijlpunten, dolken en andere griezelige wapens anders overal liet slingeren. Hij was er blij mee, maar na eenige weken was ik wel genoodzaakt, zelf zijn souvenirs erin weg te bergen, omdat hij het niet deed. Ik beloofde hem, zijn in structies te zullen volgen. „En wat dan verder?" vroeg ik. „Niets", antwoordde hij. „Heelemaal niets. Verder alleen daar blijven en die dingen vlak bij den grond bekijken. „Het heeft er wel wat van weg, of ik zelf ook maar in dat kastje moest worden ge zet", gromde ik. „Schiet nu maar op, Clark. Ik zal je den weg wel wyzen". Hij trok me aan mijn arm het bureau uit. Ik vroeg niets, omdat ik inzag, dat ik daarmee toch niet verder kwam. Hij voer de me vlug naar de trap. Ws zouden juist naar beneden gaan, toen Miss Franklin, een der vrouwelijke detectives, naar boven kwam. Ze zag er bijzonder aantrekkelijk uit. Ik nam mijn hoed, liever gezegd, dien van Garrison voor haar af. Ze kwam naar me toe en stak gemoedelijk haar arm door den mijne heen. Haar genoegen werd een weinig vergald, doordat Hand den hoed weer heel diep in mijn oogen trok. „Maar zoo kan ik niets meer zien", strib belde ik tegen. „Miss Franklin gaat met je mee. Ze draagt de kleeren van mevrouw Garrison. Vergeet niet, dat jullie meneer en mevrouw Garrison bent. Kom nou mee!" Beneden aan de trap voegden zich zes detectives bij ons en in hun midden liepen we naar den uitgang. Daar bleef Hand staan. Onder het afloopen van de breede stoeptreden hoopte ik, dat iemand met een geweer een aanslag op ons plegen zou, al "was dat vrij lastig, omdat we midden tus schen onzen lijfwacht liepen. De limousine van Garrison stond voor. De chauffeur kwam stram het portier opendoen. Hij her kende mij, of beter hij zag, dat ik zijn meester niet was, en wilde tegenwerpingen maken. Maar een der detectives snoerde hem den mond met de opdracht ons naar het adres van Hand te rijden. Ik zag tot mijn opluchting, dat de gordijntjes neerge laten waren. Ik voelde me minder de roos van de schietschijf. Twee detectives stapten mee in den wagen. Drie tegen één zou ik onderweg wel niet geraakt worden. Door een politiemotor begeleid reden we weg. „Ik voel me als de koningin van Saba zei Miss Franklin met een stralend lachje. Ik keek haar somber aan. „Ik voel me meer het gemeste kalf!" antwoordde ik. „Lieve hemel!" riep ze uit. „Maar u ziet er ook zoo verhit en benauwd uit. Ik heb niet anders te doen, dan een ritje te ma ken in deze schitterende auto. Daarna moet ik een poosje op de kamers van mijnheer Hand blijven en ten slotte terugrijden. Bo vendien heeft mevrouw Garrison gezegd, dat ik deze prachtige kleeren houden mag. Is dat geen fijn baantje? En wat gaat u doen? „Als ik mijn orders uitvoer, dan ga ik naar onze zitkamer en groei krom van het kijken naar souvenirs van Hand die op de onderste plank van zijn kastje liggen". „Ja, dat is echt een order van mijnheer Hand", zei Miss Franklin. „Je snapt er nooit iets van. En wat denkt u, dat daarna ge beuren zal?" „Desnoods een moord", zei ik glimlachend, al voelde ik me misselijk. „Zeg, niet zoo hard rijden", zei een der detectives door de spreekbuis tegen den chauffeur. „We hebben geen haast". „Maar ik moet vanmiddag tegen twaalf uur aan boord zijn", wierp ik tegen. „Dat jacht zal niet zonder u uitvaren, mijnheer", stelde hij me gerust. Ik trachtte mijn gedachten wat af te lei den van wat me te wachten stond. Dat el lendige kogelvrije vest gaf me aldoor het gevoel van een konijn in een jachtveld te zijn. Miss Franklin babbelde gezellig door. Ze schijnt zoo luchthartig, maar is een der slimste krachten van haar afdeeling. Eindelijk waren we er. De detectives in den wagen hielden zich goed schuil. De chauffeur hield het portier voor me open. Angstig stapte ik uit. Ik verwachtte, voor dat ik een hinkstap gedaan had, op gang stermethode neergeschoten te worden. Er gebeurde niets. Ik trad binnen en ging de trap op. Maar zelfs onze zoo bekende zit kamer gaf me nu een indruk van onveilig heid. Ik had Garrisons hoed bijna afgezet, maar bedwong me en ging regelrecht naar het hoekkastje. De onderste plank bevindt zich slechts enkele duimen van den vloer af. Ik moest dus wel neerhurken, om de dingen op die plank te bekijken. Het was een rare verzameling. Een halve eier schaal, een ineengedraaid stuk koperdraad, een gouden manchetknoop, een gerafeld stukje laken, en nog een dozijn onmoge lijke dingen. Ik kende hun geschiedenis uit mijn hoofd. Ik kreeg langzamerhand het gevoel, alsof mijn knieschijven zouden barsten. Het was dan ook een soort op luchting, toen ik een stem hoorde zeggen. „Sta op en gauw ook! Je handen omhoog flink omhoog". Ik gehoorzaamde zoo snel mijn verstijfde spieren het toelieten. Ik had die stem her kend en dat gaf een geruststelling. Het was de stem van Spitz. „We hebben u gewaarschuwd, geen po ging te doen om hiervandaan te gaan", zei Spitz met zijn ijzige koude stem achter mijn rug. „U had beter gedaan te blijven waar u daareven was. Houdt uw handen omhoog en draai om!" Het gevolg van mijn omdraaien was bijna grappig. Spitz en Spawn stonden op den drempel der deur naar de achtergang. Bei den hielden een pistool in de hand. Een oogenblik vreesde ik, dat ze in hun ver bluftheid zouden schieten, toen ze mijn ge zicht zagen. Maar na den eersten schok ble ven ze staan en keken me verdwaasd aan. „Ik kan me niet herinneren, een waar schuwing van de heeren ontvangen te heb ben", zei ik zoo kalm mogelijk. „Misschien bent u aan het verkeerde adres". Spitz zei zijdelings snel iets tegen Spawn, in een vreemde taal, die ik niet verstond. Ik vermoedde, dat mijn lot op dat oogen blik beslist werd. Ik wachtte hun beslissing uiterlijk zoo rustig mogelijk af. En dat kwam, omdat ik achter die twee de beken de gezichten van Hand en Gerrity zag ver schijnen. Hand keek zoo vergenoegd als 'n natuuronderzoeker, die een nieuw soort luis heeft gevonden. Gerrity keek somber dreigend. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6