Agenda PELS ASPIRIN GALLIPOLI Weridt U tot den vakman voor prima werk tegen concurreerenden prijs. SCHILDERS- EN BEHANGERSBEDRIJF L. SCHEEPMAKER. RIÏSEVDDRI 561). Propaganda-avond Jeugdraad N.V.V. Per ilesch f 0.85 en I 1.20, per 12 II. f 0.80 en f 1.10 per 11, Zorg Aspirin in huis te hebben! SIMON J. MOLENAAR BEHANG STAALBOEKEN 39 EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag DE TOESTAND VAN DE GROOTE KERK. Hoewel wij vrijwel nimmer notitie nemen van wat in de Schager Courant vermeld wordt de ondervinding heeft ons geleerd te dien opzichte zeer voorzichtig te zijn en het lust ons allerminst allerlei fantasti sche beweringen steeds te moeten tegen spreken hebben wij wel melding ge maakt van het alarmeerende bericht, dat de toestand der Groote Kerk in Alkmaar van dien aard zou zijn, dat ieder oogenblik een instorting zou kunnen volgen en het verkeer op dén hoek van de Langestraat daardoor zelfs ernstig bedreigd werd. Wij hebben ons toen tot den heer F. H. Ringers gewend, den architect, wien het toezicht op het kerkgebouw is opgedragen, tot den man dus, die beter dan iemand anders, den toestand kan beoordeelen en aan wiens verklarngen wij dan ook de grootste waarde hechten. De Schager Courant heeft nu Zaterdag opnieuw in een hoogst tendentieus artikel op het groote gevaar van een instortend kerkgebouw gewezen en wij zouden het verder gelaten hebben voor wat het waard is, wanneer daarin niet tevens werd be weerd, dat onze informaties slechts het gevolg waren van een tot den heer Ringers gestelde kwasi-geestig bedoelde vraag: ,,Of de Groote Kerk moest worden afge broken en opnieuw opgebouwd?" Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat dit Schager Courant-manieren zijn. De heer Ringers ontkent nadrukkelijk, dat wij ons in dezen geest tot hem gewend zouden hebben en ons van het onderzoek dus op al te gemakkelijke wijze zouden hebben afgemaakt. Integendeel, wij hebben den heer Rin gers van de hoogst alarmeerende bericht geving in kennis gesteld en ze uitvoerig eerst telefonisch en daarna monde ling met hem besproken. Daarbij kwam vast te staan en de heer Ringers handhaaft dit ook nu nog ten volle: le dat het verkeer aan het kruispunt KerkpleinLangestraatKoorstraat in werkelijkheid geen gevaar loopt; 2e. dat de gevaarlijke toestand waarin het kerkgebouw verkeert op pure fantasie berust. Waarom de restauratie tot dusver nog niet ter hand is genomen, is, zooals wij reeds mededeelden, een geschilskwestie over het beheer en over de verdeeling der kosten. Men vindt dienaangaande een volledig overzicht in onze courant van Vrijdag avond en deze mededeelingen welke wij van volkomen deskundige zijde hebben ontvangen zijn na onze publicatie ook door den heer Ringers als volkomen juist en betrouwbaar gekenschetst. Wij nemen hierbij afscheid van de Schager Courant met de verzekering, dat wij wat de Groote betreft, van alarmee rende artikelen in dat blad voortaan geen notitie zullen nemen. GOUDEN ECHTPAAR. De heer en mevrouw P. J. LentingR Vader waren gister 50 jaar getrouwd. Deze dag is voor hen tot een vreugdedag gemaakt en daarvoor bestond alle reden. Hun huwelijk toch werd gezegend met 8 kinderen, waarvan er zes zijn gehuwd met een nakomelingschap van 39 kleinkinderen zoodat het voortbestaan van het geslacht Lenting wel tot in lengte van dagen is verzekerd. De man, die in Opmeer werd geboren, heeft vele jaren in de bekende smederij te Oudorp, bij de Halvemaansbrug, het smids vak uitgoefend en is thans 75. Zijn echtgenoote, thans 70 jaar, werd in Oudorp geboren. Beide zijn hardhoorend, doch desondanks vol levensvreugde. De feestelijkheden namen gistermorgen in de Parochie Kerk aan het Verdronken- oord waar ter hunner eere een plechtige H. Mis werd opgedragen een aanvang. De buren hadden voor een aardige gevel versiering zorg gedragen, die des avonds was verlicht. Ook in de woning was een passende versiering aangebracht. Bloemstukken en gelukwenschen getuig den van het medeleven van velen in dit heugelijke feest, en tot in den nacht werd het familiefeest voortgezet en in goede harmonie beëindigd. Wij wenschen ook hier het gouden paar geluk met hun 50-jarig huwelijksfeest. EEN REUSACHTIGE LUCHTBALLON BOVEN TEXEL. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur wer den de bewoners van het Zuidelijk deel van dit eiland opgeschrikt, doordat plotseling een reusachtige luchtballon zich boven de duinen vertoonde. De ballon ging zoo laag over het eiland, dat een der kabels den grond geraakte en men nog pogingen aanwendde om deze vast te houden. Dit gelukte echter niet en de ballon verdween in Noordelijke richting en ging in de geheele lengte over Texel heen. In Eierland kwam hij in aan raking met het telefoonnet, waardoor voor een poosje het net defect raakte en de ver binding met het Noorden van Texel ver stoord was. Ook werden nog een paar dam- hekken vernield. De ballon zette onverdro ten zijn reis voort en verdween in de rich ting Vlieland. Men heeft niet kunnen vast stellen vanwaar het gevaarte kwam, doch vermoedelijk is het een Engelsche bescher mingsballon geweest. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag, 2 Maart a.s., nam. één uur, teneinde te be raadslagen en te besluiten omtrent de hier onder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid-werknemer van de commissie van toezicht op de ge meentelijke arbeidsbeurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken (bijlage nr. 10). 3. Benoeming van een directeur van de Handelsavondschool (bijlage n. 12). 4. Benoeming van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van stembureaux en hoofdstembureaux (bijlage n. 18). 5. Voorstel tot het yerleeften van de me dewerking der gemeente tot verbetering van arbeiderswoningen. Verleenen van een bijdrage in de kosten van verbouwing van het perceel Omval nr. 5 tot drie jaar ar beiderswoningen. (Aangehouden in de raadsvergadering van 19 Januari jl.) (bij lage nr. 5). 6. Idem tot wijziging van art. 141a van de Algemeene Politieverordening (bijlage nr. 9). 7. Idem tot wijziging van art. 226 van de Algemeene Politieverordening (bijlage nr. 16). 8. Idem tot verhuur van een perceel tuin grond nabij den Schermerweg (bijlage nr. 13). 9. Idem tot verhuur van een perceel tuin grond aan den Helderscheweg (bijlage nr. 14). 10. Idem tot verhuur van een voormalige stokerswoning te Nieuwe Niedorp (bijlage nr. 15). 11. Idem tot verkoop van grond aan de Gerard Doustraat (bijlage nr. 17). 12. Idem tot verkoop van grond aan de Fontein Verschuirstraat (bijlage nr. 25). 13. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1938 (bijlage nr. 19). 14. Idem inzake vaststelling van een ver ordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting (bij lage nr. 20). 15. Idem tot wijziging van de verorde ning, betreffende de classificatie van de ge meente Alkmaar voor de heffing der per- soneele belasting (bijlage nr. 21)). 16. Idem inzake den aanleg van den ver keersweg AlkmaarOmval en den verbin dingsweg tusschen dezen weg en den Schermerweg (bijlage nr. 22 en nr. 28). 17. Idem inzake regeling van den aftrek voor het bewonen der fitterswoning te Warmenhuizen (bijlage nr. 23). 18. Idem inzake wijziging van de rechts positieregelingen van het gemeenteperso- neer (gevolgen wijziging Dienstplichtwet) (bijlage nr. 24). 19. Idem inzake wijziging van de rechts positieregelingen van het gemeenteperso- neel (verplichtingen ten aanzien van den luchtbeschermingsdienst) bijlage nr. 26). 20. Idem inzake wijziging in de perso- neelformatie bij de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon bijlage nr. 27). MAANDAGMARKT. Het vroolijke voorjaarszonnetje, dat he den onze markt opluisterde, vermocht niet ook de stemming tot een levendige te maken. Speciaal voor varkens en nuchtere kalveren was het niet alleen heden duister, doch ook voor de naaste toekomst is het uitzicht zeer matig. Het uit de markt nemen van het knorrend deel der vleeschproductie zal veel sneller moeten gaan om niet alleen de markt vol doende te kunnen steunen, maar ook zelfs om de toenemende groei van de nog niet af genomen varkens te -chterhalen. Doordat koopers uit de Noordelijke pro vinciën voor het eerst op onze markt ver schenen, was het mogelijk het marktprijs niveau tot regeeringsprijs op te voeren. Bij enkele hokken a 24 cent was de doorsnee wel tusschen 2323 ets. gelegen. De nuchtere kalveren bleven op het ver bijsterende peil van 11 ets. per pond voor de lichtere en 14 ets. per pond voor de betere kalveren. De schapenaanvoer was te gering om een richtige noteering te krijgen. De vraag overtrof het aanbod merkbaar. Bij het rundvee bleef bij een trage markt het prijspeil der vorige week goed gehand haafd. De koopers bleven lang ter markt zoodat, in tegenstelling met de varkens, de afloop hier niet lager was. UITVOERING ZANGKLASSEN. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Donderdag 2 Maart een uitvoering wor den gegeven door de zangklassen van den heer A. v. Diepen in 't Gulden Vlies. Mede werking wordt verleend door mej. Gerda Pons, sporaan, een zangeres die in Alkmaar voor het eerst optreedt. Hoewel zij nog zeer jong is, heeft zij door haar begaafdheid al vele malen de aandacht in radio- en con certzalen in groote steden getrokken. De kinderen zullen opvoeren de operette „Als de kinderen slapen" van Brandts Buys. De regie is in handen van den heer Eli Prins, de dansen zijn ingestudeerd door me vrouw Of f en berg. Het belooft een mooien avond te worden. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag, 's avonds 8 uur, hoofdnummer Als ik koning was (avont.); hoofdrollen Ro nald Colman, Frances Dee, Basil Rathbone, Ellen Drew. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Speciaal verlof (rom.); hoofdrollen Inge borg Theek, Fritz Kampers, Rolf Moebius, Berta Drews e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De terugkeer van denrooden Pimpernel (avont.); hoofdrollen Barry K. Barnes. So- phie Stewart, Margaretta Scott, James Mason. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 28 Februari. 3.30 uur, Nassaulaan 9, alg. verg. Tessel- schade. 8 uur, café Central, lezing over aanleg van tuinen door tuinarchitect Rens. 8 uur, 't Gulden Vlies, Zwitsersche avond vanwege de N.R.V. Woensdag 1 Maart. 7.30 uur, Stadhuis, vergadering „Kinder- kleeding". Harmonie, bonte avond van den opvoering van „De door het selskip 8 uur, N. K. B. 8 uur, 't Gulden Vlies, eare fen mijn slachte" Friso. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, Ned. Vereen, v. spiritisten „Harmonia", spreker de heer W. Haven. 8 uur, dancing Harmonie, Bellamy-avond. spreker mr. C. P. van Oostveen. SCHOORSTEENBRANDJE. In een woonhuis aan de Juliana van Stol berglaan moest Zaterdag een schoorsteen brandje door de politie gebluscht worden. Het bleek, dat de schoorsteen, welke is aangesloten op de kachel der centrale ver warming, te zeer was verhit, waardoor «het tegen deze schoorsteen aangebracht mate riaal bij niet tijdig ingrijpen zou zijn gaan branden. Thans was de schade gelukkig zeer miniem. Zaterdagavond was door den Jeugdraad van het N.V.V. alhier een propaganda avond belegd in 't Gulden Vlies. De voorzitter van den Raad, de heer Schaddenhorst heette in het bizonder den spreker, den heer Lindeman, voorzitter van den Jeugdraad van het N.V.V., welkom De heer Lindeman spreekt In het eerste gedeelte heeft hij een kort propagandawoord gesproken. Hij zeide o.m het volgende: Feitelijk is een propaganda woord op een avond als deze overbodig: hi. toont voldoende wat'de vakbondsjeugd heeft bereikt. Hij bewijst, dat in den loop der jaren door de arbeidersbeweging heel wat op cultureel gebied tot stand is gekomen Speciaal ook in de laatste jaren is in de arbeidersjeugd actief en energiek geworden Juist in dezen tijd van groote onzekerheid is het een troost, dat de jongeren blijk geven tot veel in staat te zijn in de toe komst. In het spel, de muziek en al wat de arbeidersjeugd doet, komt tot uiting, dat de wil om in de toekomst iets goeds en iets moois van de arbeidersbeweging te maken, bestaat. De jeugd van nu juist in deze omstan digheden moet de moeilijkheden blij moedig tegemoet gaan. Naast vroolijkheid, waar deze avond blij I: van geeft, bestaat bi; dé moderne arbeiders jeugd een groote interesse voor de proble men van onzen tijd. Laten we zorgen, aldus de heer Lindeman, een kader te vormen om de moderne arbeidersjeugdbeweging in haar groei te bevorderen. Spr. twijfelt er niet aan, dat de arbeiders jeugdbeweging een goede toekomst tege moet gaat wanneer allen meewerken aan haar groei. In dat geval ziet het er voor de toekomst der arbeidersbeweging goed uit. Het overige deel van het programma werd verzorgd door de leden van de vakbonds jeugd. Het bleek, dat de verschillende me dewerkers van plankenkoorts totaal geen last hadden, waardoor de diverse nummers van het afwisselend program, dat werd af gewerkt, in het algemeen goed tot haar recht kwamen. We noemen allereerst een tooneelspelle- tje in vier bedrijven met een propagandisti sche strekking, geschreven door Willem van Iependaal. Niet alleen dat dit bizonder vlot werd ge speeld, ook de décors (voor elk bedrijf andere!) droegen niet weinig bij tot het suc ces van van Iependaals „De poort aan den zandweg". Er was heel veel werk aan be steed dat was direct te zien en het resultaat was dan ook navenant. De twee hoofdpersonen bleken volkomen vrij van Bühnenfieber" en ook de andere meespe lenden maakten furore. Ook de wat criti- scher ingestelde toeschouwer zal het applaus volkomen verdiend hebben gevon den. Maar niet alleen tooneel (er werden bo vendien nog twee leekenspelen opgevoerd) ook muziek en declamatie waren onderdee- len van het geheel. Onderdeelen, die hier wat meer, daar wat minder slaagden, maar die door elkaar genomen toch een belang rijk aandeel hadden in het succes, dat deze propaganda-avond van den Jeugdraad van het N.V.V. is geworden. Zaal en balcon van 't Gulden Vlies waren beide gèheel bezet. Elk glas van dezen zachtzoeten Rooden wijn is bij feestelijke gelegenheden een compliment voor den gastheer. AFD. ALKMAAR VAN VOLKSONDERWIJS. Propaganda-avond in de Unie. Gisteravond werd een propaganda- avond van Volksonderwijs in de Unie gehouden. De Voorzitter, de heer Holsmuller, uitte zijn voldoening over de zeer groote op komst, waaronder enkele raadsleden, de inspecteur van het L. O. van de inspectie den Helder, vele bestuursleden van afdee- lingen der omliggende gemeenten en van den Kring Kinheim. Hierna behandelde de heer Th. J. Thijssen, lid der Tweede Kamer, het onderwerp „De openbare school de school voor allen". De openbare school heeft niet alle kinderen, helaas maar 31 pet. Hij noemde het een tragische geschiedenis, van wat eenmaal de school voor allen was. Om streeks 1800 was het mogelijk een natio 'nale school te stichten voor allen. Er was vóór de Fransche revolutie een school die onder de calvinistische staatskerk stond Het kind moest naar die school en werd onderlegd volgens de calvinistische begin selen, waar de kinderen gedwongen wer den te accepteeren wat vele ouders niet wenschten. Spr. wees er' op dat in dien tijd één vierde van de begrooting noodig was om het onderwijs te organiseeren. Na het einde van de dwangschool werd het godsdienst-onderwijs overgelaten aan dominé's, pastoors enz. De groote opdracht van de school was dat de kinderen werden opgeleid tot alle christelijke en maatschappelijke deugden, Dit kon omdat de maatschappij berust op een gemeenschappelijke moraal, de alge meene christelijke moraal. Er was nie mand die deze moraal niet aanvaardde Dat was de groote opdracht van de open bare school in 1805. Die school werd een succes, de -dominé's en de katholieke geestelijken raadden de ouders aan hun kinderen naar de school te sturen. Hierin lag iets gemeenschappelijks, een gevoel van eenheid. Het groote thema, dat ook de Koningin in haar radiorede naar voren heeft gebracht, de saamhoorigheid die eenheid is. Thans gebeurt het, dat er ambachts-onderwijs gegeven wordt vol gens een bepaalden godsdienst of overtui ging. Dit is sectarisme, een blokjesgeest de groote kwaal van onzen tijd. Zelfs de Hoogeschool, waar men slechts zoekt naar wetenschap, moet al verschillende richt lijnen hebben. Om allerlei redenen worden tegenwoor dig vaak kinderen naar de bijzondere school gestuurd, een mooie school, dicht bij huis, enz. De bijzondere school heeft vele vereenigingen of kerkgenootschappen achter zich, die haar daadwerkelijk steu nen. De openbare school heeft dat niet. Vandaar de oprichting 60 jaar geleden van de vereeniging Volksonderwijs, de vereeniging die achter de openbare school staat. Wij moeten zoeken naar wat vereenigt en verdeeldheid voorkomen. Het gaat met ons volk verkeerd zooals het nu gaat, maar er breekt een andere tijd aan Daarom wekte spr. op tot den strijd voor de openbare school om de vereeniging Volksonderwijs in haar arbeid te steunen. De rede werd op duidelijke wijze weer gegeven en er volgde een hartelijk ap plaus op. De voorzitter dankte den heer Thijssen voor zijn keurige uiteenzetting van dit onderwerp. Hierna trad het Gemengde Onderwij zerskoor op, onder leiding van den heer Corn. Jonker, dat een drietal nummers ten gehoore bracht, welke voortreffelijk werden vertolkt en met een welver diend applaus werden beloond. Hoewel niet op het programma ver meld, werd nog het woord gevoerd door den heer Schoorl, voorzitter van de vereeniging Alkmaarsche Fröbelschool, school voor algemeen voorbereidend lager onderwijs. Spr. gaf een uiteenzetting over de moeilijkheden waarmede de Alkmaar sche Fröbelschool te kampen heeft, wees op de noodzakelijkheid van de instand houding hiervan en noemde de Fröbel school het voorportaal der openbare school. Na den voorzitter bedankt te hebben voor de gelegenheid hem geboden dit op dezen avond te mogen zeggen, deed hij een ernstig beroep op allen dit werk te steu nen door loten te koopen voor de te hou den verloting. Na de pauze werd door het koor een drietal nummers gezongen, dat veel suc ces had, waarna de heer Jonker opwekte om lid te worden van het koor. Tenslotte werd de smalfilm vertoond van het Alkmaarsche schoolfeest te Schoorl, in den Muziektuin en van de kleuterschool. Deze film, welke opgeno men is door mevr. Holsmüller, verdient alle lof. Hierin zag men het geheele schoolfeest-apparaat in volle werking. Het zou ons te ver voeren hierover een volledig verslag te geven, maar enkele grepen er uit mogen we niet onvermeld laten. Zoo zagen wij het aanbieden van lijsten en inteekening door enkele dames en het voorbereidend werk voor de consumptie en versnaperingen, de jubelende kinderen met de muziek voorop naar de boot, het vertrek der boot, de aankomst te Schoorl, het in gereedheid brengen der tafels door de commissie, het verstrekken van tractaties en het spelen op het veld en in de duinen. Vervolgens kwamen op het doek het ver trek uit Schoorl, de terugtocht langs het Groot-Noordhollandsch Kanaal en de aan komst aan de Bierakede. Oet vertrek der kinderen van het Doelenveld naar den Muziektuin. Ook daar werden de spelende kinderen, het gebruiken van tractaties en het werken der goochelaars op de film vast gelegd. Even interessant was het kleuter schoolfeest, waar vooral het gedeelte zak- loopen en kersen happen. Het was een film, waarop niet alleen Volksonderwijs trotsch mag zijn, maar geheel Alkmaar. Vele der aanwezigen zullen teruggedacht hebben aan den tijd, dat ze zelf het schoolfeest mee- HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! maakten. Deze echt Alkmaarsche film moest eigenlijk ieder Alkmaarder eens zien. Hierna sloot de voorzitter, na dank ge bracht te hebben aan allen die belangeloos hebben medegewerkt voor het welslagen van dezen avond, opwekkend tot toe treden als lid van Volksonderwijs, waarna de voorzitter de heer Gerling een woord van specialen dank bracht aan mevrouw Holzmüller voor de opnamen van de film. Men kan op een uitstekend geslaagden avond terug zien. DE FRANSCHE MINISTER JEAN ZAY NAAR DEN AFSLUITDIJK. De Fransche minister van onderwijs, Jean Zay, heeft Zondag, gebruik makend van het fraaie weer, in gezelschap van zijn echtge noote en den heer en mevrouw Guilhou van het Maison Descartes te Amsterdam, per auto een bezoek gebracht aan den Afsluit dijk. Na Volendam en het eiland Marken te hebben bezichtigd, zijn de buitenlandsche gasten in den namiddag naar den Afsluitdijk gereden, welke hun groote belangstelling opwekte. Ook het nieuwgewonnen land van de Wieringermeer werd in oogenschouw ge nomen. ONGEVAL AAN BOORD VAN STOOMSCHIP „BAARN". De opvarende W. Groen uit Egmond aan Zee van het stoomschip „Baarn", toebe- hoorende aan de K.N.S.M. is op zee in het ruim gevallen en op zijn hoofd terecht ge komen. De „Baarn" is direct naar Antwer pen opgestoomd. G. is in een ziekenhuis te Antwerpen op- genomén. Zijn toestand is zorgwekkend. STAATSPENSIONNEERING. Gistermorgen hield de federatie Alk maar van den Bond voor Staatspension- neering haar voorjaarsvergadering in het gebouw de Unie te Alkmaar. De voorzitter, de heer H. Bruin, opende met een kort welkomstwoord, zijn vreugde uitende over de flinke opkomst. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten met kas saldo 1938 groot 118,82 260,31 wa ren, de uitgaven 201,38, het saldo 58,93. Den penningmeester werd dank ge bracht. Bij de bestuursverkiezing, aftredend de heeren J. Bruin, Oudkarspel en P. Butter, Koedijk, werden beiden herkozen. De voorzitter leidde de bespreking over de propaganda in met het door het be stuur ontworpen plan, om, met het oog op de te houden Statenverkiezingen, het geheele rayon dat bij de federatie Alk maar is aangesloten, het mooie schild te laten zien, dat betrekking heeft op staatspensionneering en dit op een auto te plaatsen met een versterkte luidspre ker. Deze laat dan een paar redevoeringen hooren, welke op gramofoonplaten zijn opgenomen. Zoo wordt de volle aandacht gevraagd voor den strijd voor onze ouden van dagen. Door verschillende afgevaardigden werd hierover het woord gevoerd. De afgevaardigden van Oudkarspel en Noordscharwoude deelden mede, dat te hunner plaatse wat de propaganda betreft ook intensief werk is verricht. Zij hebben zich met een eenvoudig geschrift tot de christelijke' jongere en ouders inwoners gericht, om zich ook voor het lot der ouden van dagen te interesseeren en in hun kringen propaganda te voeren op hunne wijze. De voorzitter kon zich hiermede ook best vereenigen, omdat hetzelfde door de federaties bij alle middenstandsvereeni- gingen is gedaan, om den mooien strijd een grootere bekendheid te geven. De afgevaardigde v. d. Belt uit West- graftdijk informeerde wat er eigenlijk op de voorgaande vergadering bedoeld was met het houden van kernvergaderingen, landdagen of meetings. Daar het vorige seizoen te ver gevor derd was, lag het nu in het werkplan der federatie, in samenwerking met andere federaties in N.-Holland, in Juli ongeveer een meeting te doen houden, hetzij in Alkmaar, in den muziektuin, of te Mid- den-Beemster. Hierover zal nader verga derd worden, om deze bijeenkomst zoo goed mogelijk te doen slagen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele wenschen naar voren om het schild op alle propaganda-avonden te gebruiken. Aldus werd besloten. SCHILDER-BEHANGER GAARNE TER INZAGE

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2