Agenda TRiUMPH Weec&etichi KIJKENisKOOPELCLOECK OBucQecliike Stand WOENSDAG AVOND ISTRÏÜMPH- AVOND DAARBIJ BEHOORT DE BESTE Ic SIGARET 2. Franco zal onderscheid maken. Oude en nieuwe vrienden. Azana afgetreden Veertien aanslagen in Palestina. Dertig dooden, veertig gewonden. Nieuws in 't kort. MIJNHARDT'S laxeer- T f tabletten^^As^k EERSTE BLAD. De minister van binnenlandsche zaken van Burgos, Serrano Suner, heeft een in terview toegestaan aan den correspondent van de „Völkische Beobachter". Hij heeft hierin o.a. gezegd, dat Barcelo- na geheel gebolsjewiseerd was en men moet zich niet laten misleiden door de enthou siaste ontvangst. De bevolking is politiek en moreel ziek en zal als zoodanig behan deld worden. Ten aanzien van den geest van het nieu we bewind in Spanje zeide Suner, dat de ze geest katholiek is, welke eenheid gaf aan de beweging, doch dit beteekent geen politieke afhankelijkheid van Rome. Men is niet bereid alle grillen van Rome te volgen. Suner gaf de grenzen van de geestelijke macht van de kerk en de politieke macht van den staat aan. Het is gerechtvaardigd de Godsdienstige en moreele opvoeding over te laten aan den priester, doch de po litieke opvoeding is aan de beweging. Tenslotte zeide hij, dat niet vergeten zal worden, dat Duitschland en Italië niet ge aarzeld hebben in de onzekere tijden te helpen. Nu de overwinning zeker is, komen de nieuwe vrienden in massa, zij zullen goed worden ontvangen, doch men zal on derscheid weten te maken. Azana heeft een schrijven gericht tot den president van de Cortes, Martinez Barrio, waarin hij zijn ont slag aanbiedt als president van de Spaansche republiek. Azana schrijft, dat sedert het oogenblik, waaorp de generale staf van de Republi- keinsche troepen den nederlaag onver mijdelijk achtte, hij een voorstander van het snel sluiten van een wapenstilstand. Dit was niet alleen zijn eigen meening, volgens zijn eigen geweten, doch ook de meening van de meerderheid van het Spaansche volk. Bij het verlaten van den Spaanschen bodem trad hij niet onmid dellijk af, aangezien hij van meening was, dat een goed oogenblik was aangebroken om vredesonderhandelingen te openen. Nu evenwel Frankrijk en Groot-Britannië de regeering van generaal Franco de juve hebben erkend, is geen mogelijkheid meer open voor onderhandelingen of actie van zijn kant. Het aftreden bevestigd. De chef van het protocol van het'Repu- blikeinsch Presidentiele Bureau heeft in het bijzijn van de vertegenwoordigers der internationale pers den brief voorgelezen, waarin president Azana mededeelt af te treden. In een officieel, communiqué wordt ge zegd,, dat sedert Zondag veertien aanslagen zijn gepleegd. Onder de Arabische bevol king zijn 32 menschen om het leven geko men en vijftig gewond. Bij een botsing ten Zuiden van Jaffa zijn gisteren twee Britsche soldaten gewond, een derde is gesneuveld. De Arabische tegen standers werden met zware verliezen te ruggedreven. Volgens latere berichten zijn nog vie*- personen omgekomen en twee gewond bij nieuwe aanslagen. Het gemeentebestuur van Tel Aviv heeft de bevolking tot kalmte en tucht aangemaand. Arrestaties in Joodsclie kringen. In verband met de terroristische aansla gen van gisteren, die door de publieke opi nie algemeen aan extremistische Joodsche kringen worden toegeschreven, zijn acht zionisten, behoorende tot de revisionistische partij, gearresteerd, o.a. de voorzitter van de sportorganisatie „Maccab" te Jeruzalem en de schrijver Korfiz. „Tipperary" is schokkend! - De cor respondent van de „Daily Telegraph" te Warschau verhaalt, hoe Gayda, hoofdredac teur van de „Giornale d'Italia", die ter ge legenheid van Ciano's reis in Polen vertoeft, met een aantal Italiaansche en Poolsche col lega's een bezoek heeft gebracht aan een club. Een der Polen verzocht het orkest eeni- ge Italiaansche liederen te spelen. De musici brachten een Italiaansch soldatenlied ten gehoore en speelden vervolgens „It is a long way to tipperary". Gayda en de andere Italianen vertrokken onmiddellijk. Kapitein weigerde zijn schip te verlaten. -Het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft de Stanhope Steamship Co. medegedeeld, dat de gezagvoerder van de „Stangrove", Richards, op 23 Februari leven loos in zijn hut is gevonden. Het schip was door de rechtsche strijdkrachten bij Palma gepraaid. Richards weigerde evenwel hun instructies op te volgen en liet zijn schip op de rotsen looperi. De bemanning kon gered worden, doch Richards weigerde de „Stan grove" te verlaten. Ter dood veroordeeld. - Het bijzondere gerechtsohf te Berlijn heeft gisteren in het proces tegen de autobandieten, die Donder dag bij Berlijn een roofoverval gepleegd had den op een automobilist, den 19-jarigen Arthur Gose op grond van de wet tegen straatroof door middel van autovallen in drie gevallen drie maal ter dood veroor deeld. De 16-jarige beklaagde Heiz Gose kreeg zes jaarg cvangenisstraf en een andere 19-jarige beklaagde kreeg wegens heling 6 maanden gevangenisstraf. Alkmaar, Dinsdag. UITGEVER NIEUWE LANGENDIJKER COURANT VRIJGESPROKEN. De heer J. K., uitgever van de Nieuwe Langendijker Courant, te Noordscharwoude, die de vorige week terecht heeft gestaan wegens beleediging van een tweetal plaats- genooten in een artikeltje is heden v r ij- g q s p r o k e n. De eisch luidde 75 boete of 30 dagen hechtenis. DE SCHOOL EN DE LUCHTBESCHERMING. Men schrijft ons: Dat er hier in breedere kringen aandacht wordt geschonken aan de luchtbescherming moge uit het onderstaande blijken. Zaterdag werden de leerlingen der R. H. B. S. opgeschrikt door een alarmsignaal. Alle klassen, die van te voren onderricht waren volgden de voorschriften onmiddel lijk op en stelden zich zoo verdekt mogelijk langs de verschillende binnenmuren der benedenverdieping op. Het geheel stond onder leiding van den directeur, bijgestaan door het hoofd der luchtbescherming. De geheele oefening had een betrekkelijk vlot verloop. Moge dit navolging vinden hij de ver schillende publieke instellingen hier ter stede. BEGRAFENIS CORRY BRUIN. Toen de Halter in het begin van deze maand haar veertig jarig bestaan herdacht, werd op het feest een schaduw geworpen: een van haar damesleden was ernstig ziek en lag in het ziekenhuis, waar zij een strijd streed tusschen leven en dood. En toen de heer Reurslag op dien Zaterdagavond, toen alle Halterianen zich aan een maaltijd ver- eenigd hadden, herinnerde aan het wel en wee van de Halter, toen moest hij helaas ook bekennen, dat een van de damesleden zeer, zeer ernstig ziek was en dat de hoop op genezing zeer gering was. En Corry Bruin is gestorven in de kracht van haar leven, het leven, dat zij zoo lief hadBij de Halter liet zij een leege plaats achter, bij het dameskoortje Half Vijf zal men haar blijven missen, bij de tooneelvereeniging Alkmaarsch Tooneel heerschte eveneens diepe verslagenheid Corry Bruin, nog geen 21 jaar oud, is niet meer. Gistermiddag hebben mannen in 't zwart haar naar haar laatste rustplaats gebracht, naar den stillen doodenakker aan den Westerweg. En honderden vrienden en vriendinnen hebben haar daar een laatsten groet gebracht, hebben daar afscheid van haar genomen. Toen de kist ten grave werd gedragen, gingen aan den droeven last de damesle den van. de Halter vooraf met het omfloerst vaandel, terwijl achter de baar eveneens dames van de Halter haar vriendin op heur laatsten tocht vergezelden tot de geopende groeve. En daar heeft onder doodsche stilte de Halter Corry Bruin een laatsten groet ge bracht; daar heeft het vaandel, zich boven de baar genegen. En daar heeft de Halter's voorzitter, de heer Reurslag, een afscheids woord gesproken en de overledene dank gebracht voor de groote en oprechte vriend schap, welke zij aan geheel de Halter schonk. En daar heeft de heer C. Jonker namens het dameskoortje Half Vijf met sobere, maar gevoelige woorden afscheid genomen van een, die behoorde bij het groepje, trouwe, elkaar aanhankelijke vriendinnen. En tenslotte heeft daar de heer B. Bruin Jr., broer van de overledene, woorden van dank gesproken tot allen, die hebben me degeleefd met zijn zuster, tot allen, die hier gekomen waren, om zijn zuster de laatste eer te bewijzen. Diep bewogen verlieten daarna allen de begraafplaatsEen schat van bloemen meer dan veertig bloemstukken! ge tuigden toen nog van de groote plaats, die Corry Bruin bij zoovelen had ingenomen Cholera-epidemie. - In Afghanistan heerscht, naar vernomen wordt, een cholera- epidemie. Van Iraansche overheidszijde is thans bevel gegeven tot preventieve inentin gen in verscheidene Oost-Iraansche steden. Moordpartij te Caxaga. - De minister, president van Mexico heeft een telegram ontvangen uit den staat Caxaga, waarin wordt gemeld, dat een bende opstandelingen het dorp Guichicova heeft overvallen en tal rijke boeren, die geprofiteerd hadden van verdeeling der groote landerijen, vermoord. Onrust te Rangoon. - Gisteravond zijn in een gevecht tusschen Mohammedanen en Hindoes een Mohammedaan gedood en negen Mohammedanen en zeventien Hindoes ge wond. De man, die gedood werd, werd vermoord door een Gurkha, toen hij zijn zuster, die door den Gurkha werd aangevallen, wilde redden. De politie herstelde de orde en patrouilleert thans het gebied. Vrijdag j.1. hebben Birmanen in het dorp Shwebo zeventig huizen van Mohamme danen platgebrand. Tijdens de gevechten, welke hierbij werden gevoerd, is een per soon gedood en vijf gewond. Opvarenden van walvischvaarders ge red. - Het Zweedsche schip „Brotningholm" heeft de opvarenden van den Noorschen wal- vischvaarder „Isfhell", welke in den Noor delijken Atla'ntischen Oceaan in nood ver keerde, geredi STROOPTOCHTEN IN ONZE OMGEVING. In den afgeloopen nacht is door één of meer onbekenden een strooptocht onderno men langs de Noordervaart, terwijl verder een ongewenscht bezoek werd gebracht aan Oudorp en Oterleek. Door verbreking van sloten van achter de huizen gelegen schuur tjes hebben de dieven aan de Noordervaart op drie plaatsen een fietsplaatje en twee electrische lantaarns gekaapt, terwijl zij in Oudorp een Turner-rij wiel gestolen hebben en in Oterleek' eveneens een rijwiel ont vreemdden. De twee laatste inbraken moeten na mid dernacht geschied zijn, want de bewoners van bedoelde huizen gingen pas tegen 12 uur te ruste. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 21 TOT 38 FEBRUARI 1939. Ni euwe zaken: Alkmaar: N. Ruiter, v. d. Woudestraat 19, motor- en rijwielhandel. Mej. H. Versteeg, Langestraat 56, winkel in manufacturen. „Het Isolatiehuis Jac. van 't Hof", K. van 't Veerstraat 10, isolatie op elk gebied. Nieuwe Niedorp:: J. A. Arts, Westerweg D 46 a, schilder en behanger. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Bond van op Coöperatieven grondslag werkende zuivelfabrieken in Noordholland, Kerkplein 13, bestuurswijzi ging. Café 't Hoekje, Houttil 2, cafébedrijf; overgegaan aan: C. Jongert. Zuidscharwoude: Ver. voor Ziekenhuis- verpleging, Dorpsstraat 216; reglement ge wijzigd. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe Aanwinsten 2e suppl. lijst 30. Duitsche letterkunde. 833A33 Andrees. Mozart und da Ponte. 833B29.51t Baum. Liebe und Tod auf Bali. 833B85.2 Brentano, von. Prozess ohne Richter. 833B85.2t Brentano, von. Theodor Chiqd- ler. 833F44.2 Frank. Die kleinen Romane vom törichten Herzen. 833G43.8 Gmelin. Das Haus der Traume. 833Kllg Kdstner. Georg und die Zwischenfalle. 833K11.4 Kajka. Der Prozess. 833K35.5g Kesten. Der Gerechte. 833L30bw Lederer. Blatt im Wind. 833L30b Lederer. Blumen ffir Corneiia. 833M21.1 Mann, H. Diennt Jugend des Königs Henri Quatre. 833M21bh Mann. Th. Bekenntenisse des Hochstaplers Felix Krull. 833R31 Reimann, Quartett zu Dritt. 833S56.5r Seghers. Die Rettung. 833S78z Speyer. Zweite Liebe.- 833V57s Viebig. Das schlafende Heer (g.) 833Z44v Zweig, A. Versunkene Tage. 834Z44 Zweig, S. Begegnungen mit Men schen, Büchern, Stadten. Scandinavische Letterkunde. 839R53 Ritter. De zwerver met de too- verfluit; Hans Christiaan Andersen. g is geschenk. is hist. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. De minister van Economische Zaken heeft aan mr. H. Th. A. van der Loos, te Alkmaar op zijn verzoek met ingang van 14 Februari 1939 ontslag verleend als rechtsgeleerd lid, tevens secretaris van de commissie voor de crisis-tuchtrechtspraak te Alkmaar. EXPOSITIE VAN MODERNE MEUBELEN. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagmiddag, 's avonds 8 uur, hoofdnummer Als ik koning was (avont.); hoofdrollen Ro nald Colman, Frances Dee, Basil Rathbone, Ellen Drew. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Speciaal verlof (rom.); hoofdrollen Inge borg Theek, Fritz Kampers, Rolf Moebius, Berta Drews e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De terugkeer van den rooden Pimpernel (avont.); hoofdrollen Barry K. Barnes, So- phie Stewart, Margaretta Scott, James Mason. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 28 Februari. 8 uur, café Central, lezing over aanleg van tuinen door tuinarchitect Rens. 8 uur, 't Gulden Vlies, Zwitsersche avond vanwege de N.R.V. Woensdag 1 Maart. 7.30 uur, Stadhuis, vergadering „Kinder- kleeding". 8 uur, Harmonie, bonte avond van den N. K. B. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „De eare fen mijn slachte" door het selskip Friso. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, Ned. Vereen, v. spiritisten „Harmonia", spreker de heer W. Haven. 8 uur, dancing Harmonie, Bellamy-avond, spreker mr. C. P. van Oostveen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Uitspraken van op 21 Februari behandelde zaken. P. P. K. te Limmen. Mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. Eisch 9 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met drie proef jaren en oplegging van bijzondere voor waarden. Vonnis 5 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 3 proefjaren, enz. R., administrateur te Oterleek. Meineed. Eisch vrijspraak wegens goede trouw van beklaagde. Vonnis conform. HET ZANDVERVOER NAAR HET VLIEGVELD TE BERGEN. In de gisteravond gehouden raadsver gadering te Bergen kwam in behandeling een verzoek van de bewoners van den Meerweg om met het oog op de verkeers gevaren door het rijden der zandauto's, langs dezen smaller, weg een maximum snelheidsbepaling in het leven te roepen. De raad erkende unaniem het gevaar door het rijden van de zandauto's ontstaan, doch oordeelde de daar door adressanten gewenschte snelheid van maximum 25 K.M. te gering. Besloten werd deze op 40 K.M. te bepalen. De heer de Koning, die het had bijge woond, dat de chauffeurs tot snelheid werden aangezet, omdat zij een bepaald aantal ritten moeten maken zeide dat door de beperking van de snelheid langs den Meerweg, de chauffeurs langs den Eeuwi gelaan waar vaak met een snelheid van 90 K.M. wordt gereden, nog meer zouden jakkeren om den verloren tijd in te halen. De voorzitter antwoordde, dat in het a.s. seizoen het zandrijden niet mogelijk zal zijn. Reeds thans wordt door automo bilisten de Eeuwigelaan daardoor geme den. De politie heeft echter bevoegdheid op te treden als de veiligheid van het ver keer in gevaar wordt gebracht. Vermoedelijk zal binnen enkele weken het zandrijden langs de Eeuwigelaan wor den beëindigd, doch positieve mededeelin- gen konden daarover niet worc.en gedaan. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen om 18.05 uur licht op. Voor het geheele land: Krachtige, tijdelijk stormachtige, zuidelijke tot zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met eenigen regen, iets zachter des nachts, over dag iets kouder. Het centrum van het uitgestrekte depres- siesysteem over west-Europa verplaatste zich iets zuidwaarts, zoodat de laagste baro meterstanden nu op de faroer gevonden worden. De nieuw-; storing, welke gisteren ten westen van Ierland gemeld werd, ont wikkelde zich tot een diepe kern, welke hedenmorgen over Ierland lag. In de omge ving van deze kern zijn dt luchtdrukver. schillen aanzienlijk toegenomen, zoodat de wind tot krachtig of stormachtig toenam. Ook west-Frankrijk ondervond al den in. vloed van deze storing, de luchtdruk is ook hier sedert gisteren aanzienlijk gedaald. Het weer is hier en op de Britsche eilanden zwaar bewolkt of betrokken, terwijl vrij veel regen waargenomen werd. Een restant van het oude regenfront ligt nog over oost. Europa en veroorzaakt daar sneeuw of natte sneeuw. Overigens bleef op het vaste land van Europa de bewolking meest gering en de wind zwak, zoodat door nachtelijke af koeling de ochtendtemperaturen lager zijn dan gisteren. In midden-Duitschland, Zwit- seriand en oost-Frankrijk daalde de tem peratuur tot onder het vriespunt, zij was hier thans onder normaal. Hoewel in ons land geen vorst waargenomen werd, daalde de temperatuur toch ook iets onder de nor male waarde. In Scandinavië daarentegen was de temperatuur nog aanzienlijk boven normaal, de vorst bleef hier over het alge- meen licht. De hooge Alpenstations melden thans mooi helder weer met zwakken wind. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 9.00 uur werd geseind aan alle posten: „Weest op Uw hoede". ALKMAAR. GEBOREN: Gerardus H. J., z. van Pieter A. Wokke en J. M. Giebels. Johan H. C., z. van Jan van 't Veen en S. A. Brinkhof. Johanna E. M., d. van Johannes F. Keijsper en A. M. Vrijhoef. OVERLEDEN: Engelina H. Hütter, wed. van C. Koster, 85 jaar. NIEUWE VERKEERSWEG ALKMAAR- OMVAL; VERBINDSWEG MET DEN SCHERMERWEG. In bijlage nr. 22 schrijven B. en W.: In verband met uw besluit van 18 Februari 1932, betreffende den nieuwen verkeersweg AlkmaarOmval (z.g. uitvalsweg) en onze mededeeling dienaangaande in bijlage nr. 119 tot het verslag van 's raads handelingen van het jaar 1938, leggen wij u hierbij een plan en een kostenberekening voor den aan- leg van dezen verkeersweg, die zal aanslui ten op den provincialen weg AlkmaarNie- dorper VerlaatSchagen, ter beoordeeling over. Mede voegen wij daarbij een bereke ning der kosten van het maken van het zandbed en de verharding op de door de provincie aangelegde wegbaan van den ver bindingsweg tusschen den Schermerweg en den weg AlkmaarOmval. In beide begroo tingen is rekening gehouden met de bijko mende werken. De uitvalsweg is ontworpen met een rij weg van 6 M. breedte, verhard met klinkers, aan beide zijden een rijwielpad ter breedte van 1.50 M., van den rijweg gescheiden door een grasgazon eveneens ter breedte van 1.50 M.; naast den buitenkant van de rijwielpa den is een berm van 1.50 M. breedte gepro jecteerd en daarlangs een sloot. Ingevolge het besluit van uwe vergadering van 21 Juli 1938 zal de gemeente Oudorp de bevoegdheid hebben om een verbindings weg van de kom dier gemeeente tot den nieuwen uitvalsweg te doen aanleggen. De verbindingsweg tusschen den Scher merweg en den uitvalsweg zal een klinker verharding krijgen ter breedte van 5.50 M., met aan beide zijden bermen van 1 M. breedte. De kosten van den weg AlkmaarOmval zijn geraamd op 69200; voor den aankoop van voor dezen weg benoodigden grond heeft de gemeente besteed een bedrag van rond 19700. De kostenraming voor den verbin dingsweg is 10800. Blijkens mededeelingen d.d. 10 October j.1. van den hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat kan de jaarlijksche bijdrage van de provincie uit de opbrengst van de rijwiel- en motorrijtuigenbelasting voor den uitvalsweg pl.m. 2750 bedragen. Dit is de hoogste uitkeeering, die verkregen zal kunnen worden; wanneer de weg een an dere samenstelling dan de boven geschetste zou krijgen, zou de uitkeering niet stijgen. De eerste 600 per K.M. blijven ten laste van de gemeente, overeenkomstig hetgeen in de wegenbelastingverordening bepaald is. In verband met den aankoop door de ge meente in 1936 en 1937 van de terreinen, welke voor den aanleg van den weg Alk maarOmval benoodigd waren, heeft de bovenbedoelde uitkeering gedeeltelijk reeds over het jaar 1937 plaats gehad. Ged. Staten hebben ons medegedeeld, dat het weggedeelte HuigendijkOmval, waarop de nieuwe uitvalsweg aansluiting krijgt op het einde van den zemer van dit jaar ver moedelijk in gebruik zal kunnen worden ge nomen. B. en W. stellen voor den aanleg van beide wegen te doen geschieden overeenkomstig de overgelegde plannen. De firma N. Masée en Zonen op het Rit sevoort bekend door de keurige collecties meubelen in ouden stijl, alsmede Oostersche tapijten heeft besloten, ter gelegenheid van het 110 jarig bestaan harer zaak, ook eens te toonen, dat zij wat moderne meu belen betreft, met haar tijd meegaat. Vanaf heden worden daar o.a. moderne zit- en eetkamers, uitgevoerd in blank Hon- duras-mahonie, geëxposeerd. Wie zich daar voor interesseert, moet daar maar eens een kijkje nemen. HAAR ANDERE MAN. Tooneeluitvoering door Voorwaarts. De tooneelvereeniging Voorwaarts heeft Zondagavond voor haar leden, spaarders en donateurs een opvoering gegeven van het blijspel „Haar andere man", een stuk van drie bedrijven, onder regie van den heer A. Kesselaar. De zaal van 't Gulden Vlies was uitstekend bezet. Dank zij de voorlichting van den regis seur hebben de spelers van het stuk een opvoering gegeven die er zijn mocht. Be tallooze misvattingen en dwaze situaties, waarvan het heele blijspel wemelt, kwamen duidelijk uit, maar werden toch ook weer niet als met opzet naar voren gebracht, dank zij het zeer natuurlijke spel, dat de dames en heeren vermochten te geven. Daardoor hebben de aanwezigen van begin tot einde ten zeerste genoten, waarvan zij meermalen door hartelijk applaus blijk gaven. verken zacht en zeker^B DOOS60CT MEDEDEELINGEN VAN DE PROPAGANDA-COMMISSIE VOOR DE 8 OCTOBER-VEREENIGING. Deze week zullen wij in Alkmaar 5000 boekjes en 3600 circulaires laten verspreiden. Ieder, die na 4 dagen het bijgaande invulbiljet ingevuld aan een van onderstaande adressen inlevert heeft kans de volgende kostbare prijzen te winnen: 1 heeren colbertcostuum, waarde 25, beschikbaar gesteld door de fa. H. S. Cloeck, of 1 damesjapon, waarde 25, be schikbaar gesteld door de fa. B. W. G. Lienesch; 1 dames Falcon regenjas, beschikbaar gesteld coor de fa. H. en L. Heeger, of 1 heeren Falcon regenjas, beschikbaar ge steld door de fa. J. B. Koster. Tevens zijn nog een tiental kleine prij zen beschikbaar gesteld door de N V. Karperton Kaasfabriek. Ook degenen, die zich reeds aangemeld hebben, dingen mede naar deze mooie prijzen. Ieder lid ontvangt 2 gratis kaarten voor de Bonte-feestavonden in April en ieder huisgenoot-lid a 0.50 ontvangt 1 gratis kaart. Het ligt in de bedoeling op de feestavon-> den een verloting te organiseeren, waar voor vele firma's reeds schitterende prij zen beschikbaar hebben gesteld Deze week gaven 45 Alkmaarders zich als lid op. Voor aanmelding lidmaatschap en terugbezorging van de invulformulie- ren: H. Stikkel, penningmeester Verdron- kenoord 119; M. G. Grondsma, voorzitter der prop. commissie, Bierkade 10- A Koster, vice-voorzitter der prop commis sie, Langestraat 22; W. Hartong van Ark secretaris der prop. commissie, Lange straat 1; J. Peereboom, Stationsweg 46.&

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2