AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad. rechtspositie gemeentepersoneel rn verband met diensten ten behoeve van de gemeentelijke luchtbescherming. wijziging rechtspositie regelingen. hinderwet.- wijziging gemeentebegrooting dienst 1938. classificatie personeele belasting. samenstelling stembureaux en hoofdstembureaux. verkoop grond aan de gerard doustraat. opcenten gemeentefonds belasting. wijziging algemeene loonverordening voor de werklieden. ZUIDSCHARWOUDE BLOKKER LUTJEWINKEL HEILOO BtROEK OP LANGENDIJK SCHERMERHORN EGMOND BINNEN opgave van noordhollandsch landbouwcrediet n.v. den te stellen de wijziging van In bijlage No. 26 stellen B. en W. Raad voor te besluiten vast navolgende verordening tot het Ambtenarenreglement: n Artikel I. jjet derde lid van artikel 10 van het Ambtenarenreglement wordt aangevuld als volgt: Voorts is de ambtenaar verplicht, indien hij' hiertoe door den burgemeester wordt aangewezen zoo noodig ook buiten den normalen werktijd diensten te verrichten voor de bescherming der bevolking tegen aanvallen uit de lucht en in tijden van vrede deel te nemen aan de oefeningen, elementaire oefeningen en opleidingscur sussen inbegrepen, welke door den burge meester in verband met de uitvoering van he Wet betreffende de bescherming teeen luchtaanvallen noodig worden geoordeeld" Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. En tevens vast te stellen de navolgende verordening tot wijziging van het Werk liedenreglement. Artikel I. Het derde lid van artikel 9 van het Werk liedenreglement wordt aangevuld als volgt: „Voorts is de werkman verplicht, indien hij hiertoe door den burgemeester wordt aangewezen zoo noodig buiten den nor malen werktijd diensten te verrichten voor de bescherming der bevolking tegen aanvallen uit de lucht en in tijden van vrede deel te nemen aan de oefeningen, elemen taire oefeningen en opleidingscursussen in begrepen, welke door den burgemeester in verband met de uitvoering van de wet betreffende de bescherming tegen luchtaan vallen noodig worden geoordeeld." Artikel II. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 24: De minister van Binnenlandsche Zaken heeft er door tusschenkomst van Ged. Staten onze aandacht op gevestigd, dat bij Koninklijk Besluit van 27 October 1938 o.m. de artikelen 18 en 19 van het Algemeen Rijks-Ambtenarenreglement zijn gewijzigd, terwijl bij Koninklijk Besluit van dezelfden datum (Staatsblad nr. 353) de overeenkom stige artikelen 16 en 17 van het Arbeids- overeenkomstenbesluit in dezelfden zin zijn gewijzigd. Deze wijzigingen betreffen de bepalingen van het z.g. militair verlof en houden ver band met de onlangs gewijzigde Dienst plichtwet. Bovendien zijn eenige artikelen der Dienstplichtwet vernummerd. Aangezien de in bovenvermelde Konink lijke besluiten bedoelde artikelen behooren tot die, welke ingevolge den wensch van 's ministers Ambtsvoorganger in de rechts positieregelingen der gemeenten dienden te worden opgenomen, acht de minister van Binnenlandsche Zaken het noodzakelijk, dat de thans in genoemde artikelen aangebrach te wijzigingen eveneens in die rechtspositie regelingen worden opgenomen en hebben Ged. Staten op verzoek van voornoemden bewindsman uitgenoodigd te bevorderen, dat de reeds eerder vermelde wijzigingen ook in de Aikmaarsche rechtspositieregeling (en) worden aangebracht. In verband hiermede stellen B. en W. in bijlage No. 24 voor het „Ambtenaren- en werkliedenreglement" dezer gemeente,^ de „Verordening inrichting gemeentepolitie" en het „Ambtenarenreglement Gymnasiaal- en Handelsonderwijs Alkmaar" te wijzigen. 3. fyiMicaties Heden is op de gemeente-secretarie ter !"Za^,rgo£.gd 6611 verzoek met bijlagen TElRKEN> alhier, om vergunning Jf °Prichten van een sigarendroog- nrichting in het perceel Perronstraat 17. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, monde ling op DINSDAG 14 MAART a.s., voor middags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden uag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 28 Februari 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Jlcooinciaal Tlieuws WIJZIGING SALARISVERORDENING AMBTENAREN. B. en W. stellen den raad in bijlage no 27 voor te besluiten vast te stellen de na- volgende verordening tot wijziging der al gemeene salarisverordening voor de ambte naren. Artikel I: Artikel 4 der algemeene salarisverorde ning voor de ambtenaren wordt gewijzigd als volgt: in groep II wordt in plaats van „adjunct rapporteur instelling voor maatschappelijk hulpbetoon" gelezen: „rapporteur instelling voor maatschappelijk hulpbetoon"; in groep III wordt in plaats van „rap porteur instelling voor maatschappelijk hulpbetoon" gelezen: „hoofdrapporteur in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon" en vervalt de functie van „klerk-boekhou der instelling voor maatschappelijk hulp- betoon"; aan groep IV wordt toegevoegd: „boek houder instelling voor maatschappelijk hulpbetoon"; Artikel II: Deze verordening wordt geacht in wer king te zijn getreden op 1 Maart 1939. Onder overlegging van het advies der commissie van bijstand voor de financiën bieden b. en W. in bijlage no. 19 ter vast stelling aan een besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1938. B. en W. schrijven in bijlage No. 21: Bij raadsbesluit van 21 Juli 1938 werd, naar aanleiding van een daartoe strekkend voorstel van den inspecteur der directe be lastingen, le afdeeling, alhier, met ingang van 1 Januari 1939 wijziging gebracht in de classificatie van deze gemeente voor de hef fing van de personeele belasting. Voor wat het tijdstip betreft, waarop tot deze wijziging werd besloten, voldeed de gemeente aan artikel 31 duodecies, 4 der wet op de personeele belasting, waar wordt bepaald, dat een besluit als het hier bedoelde eerst van kracht is met ingang van het be lastingjaar, dat aanvangt, nadat sedert de vaststelling 'van het besluit vier maanden zijn verloopèn.' Op 30 Nóvemb'er j.1. verzochten Ged. Staten ons tvijkiglng van het besluit te be vorderen in dén nader door den inspecteur aangegeven zin. In Uw vergadering van 15 December j.1. werd het besluit van 21 Juli 1938 dienovereenkomstig gewijzigd. Thans bericht de voorzitter van het college van Ged. Staten ons, dat de ver ordening in haar gewijzigden vorm te laat is vastgesteld om nog voor het kalenderjaar 1939 te kunnen werken en wordt ons in overweging gegeven te bevorderen, dat Uw vergadering vóór 1 September 1939 besluit den datum van inwerkingtreding te bepa.en op 1 Januari 1940. Wij hebben tegen den gevolgden gang van zaken onze bezwaren bij genoemden voorzitter ingebracht, al betreft het een aangelegenheid, die financieel voor de ge meente van weinig of geen belang is. Naar ons voorkomt verdient het ae.n- beveling het besluit van 21 Juli tot 15 De cember 1938 in te trekken en een besluit vast te stellen. nie uw VERKOOP GROND FONTEIN VERSCHUIRSTRAAT. De heer A. Vos, alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen koopen een pei- ceel bouwterrein, gelegen aan de Fontein Verschuirstraat hoek Waerdendelstraat, groot ongeveer 253 M2., voor den prijs van f 1650 in totaal, teneinde daarop een wo ning te bouwen. B. en W. stellen in bijlage no. 25 voor, daartoe te besluiten. In bijlage nr. 18 schrijven B. en W.: Op 1 April a.s. eindigt de termijn voor welken de stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, de Provinciale Staten en den gemeenteraad zijn samengesteld, terwijl die voor de hoofdstembureaux voor de verkie zing van de leden van den gemeenteraad eveneens op 1 April a.s. afloopt. In verband hiermede en tevens met het oog op de a.s. verkiezingen van leden voor de Prov. Staten en den gemeenteraad is het noodig nieuwe bureaux samen te stellen. B. en W. geven in overweging de stem bureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamers der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den gemeenteraad en de hoofdstembureaux voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad voor den tijd van vier jaren, ingaande 1 April 1939, samen te stellen overeeenkomstig een door hen vastgestelde lijst. In bijlage nr. 17 schrijven B. en W.: De heer C. Flink, te Amsterdam, heeft ver zocht van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Gerard Doustraat, groot ongeveer 1678 M2., voor den prijs van 11.746 in totaal, teneinde daarop 12 woningen te bouwen. Tegen verkoop van genoemd perceel bestaat geen bezwaar. B. en W. bieden in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. B. en W. schrijven in bijlage nr. 20: Bij raadsbesluit van 27 Januari 1938, goed- gebeurd bij Koninklijk besluit van 17 Maart 1938, nr. 15, is vastgesteld een verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1 Mei 1938 tot en met 30 April 1939. De minister van binnenlandsche zaken wenscht, dat verordeningen tot heffing van meer dan 55 opcenten op genoemde belasting niet voor onbepaalden tijd, doch telkens voor een jaar worden vastgesteld. B. en W. bieden mitsdien een nieuwe ver ordening voor het belastingjaar 1 Mei 1939 tot en met 30 April 1940 ter vaststelling aan. B. en W. schrijven in bijlage No. 23: Op 1 Octcber 1938 heeft de gemeente het gasbedrijf der gemeente Warmenhuizen aan gekocht. Eén van de fitters, behoorende tot het personeel, dat op dien datum van dat gasbedrijf is overgenomen en in dienst dezer gemeente is getreden, maakt aldaar gebruik van de aan de gemeente in eigen dom toebehoorende fitterswoning. Evenals op de looner. van de fitters te Heiloo, Ber gen en Nieuwe-Niedorp behoort derhalve ook op het loon van dezen fitter de ver mindering ad 175 per jaar, bedoeld in artikel 6 der Algemeen»3 loonsverordening voor de werklieden (Gemeenteblad nr. 1426, zooals dat sedert is gewijzigd) wegens het genot van vrije woning, vuur en licht te worden toegepast. Wij stellen U daarom voor artikel 6 van de Algemeene loonverordening voor de werklieden in dezen zin te wijzigen. BESTUURSCOMMISSIE VOOR DEN WIERINGERMEER. In de gistermiddag gehouden vergadering van de bestuurscommissie voor den Wie ringermeer constateerde de voorzitter, ir. S. Smeding, dat de commissie met voldoe ning op het verstreken, voor den Wierin- germeer productieve jaar 1938 kan terug zien. Er staan echter ook in 1939 belangrijke werkzaamheden tot den verderen opbouw van dit nieuwe koloniegebied te wachten. Allerlei maatregelen zullen noodig zijn om deze nieuwe gemeenschap verder maat schappelijk te outilleeren. Met leedwezen moest hij evenwel constateeren, dat den laatsten tijd symptomen van „prinzipienrei- terei" optreden, welke deze outillage tot stilstand brengt, hetgeen voor den polder tot zeer ongewenschte gevolgen aanleiding kan geven en dit ondanks het feit, dat vele der Wieringermeerbewoners, vergeleken bij andere streken, nog een bevoorrechte po sitie innemen. Tgt1 gemeentegeneesheer, tevens belast met de armenpraktijk, werd benoemd num mer twee van de voordracht, de heer A. J, Tamsma, arts te Wieringerwerf. Overeenkomstig het voorstel van het dagelij ksch bestuur werd besloten om voor de uitvoering van de vleeschkeuringswet toe te treden tot den keuringskring Barsin gerhorn. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat aangewende pogingen om te geraken tot de oprichting van een landbouwhuis- houdschool in den Wieringermeer, zijn ge strand op gebrek aan medewerking van de plaatselijke afdeeling van den christelijken boeren- en tuindersbönd, ondanks het feit, dat rijkssubsidie afhankelijk was gesteld vap de samenwerking van de drie plaatse lijke organisaties. Besloten werd een verzoek om rijkssub sidie in te zenden en inmiddels te trachten alsnog samenwerking tot stand te brengen. Een bonte avond. Zondagavond werd in het lokaal van den heer P. Kramer alhier een bonte avond gegeven, uitgaande van de oudercommissie van de o. 1. school, ter stijving van de kas van het fonds voor den kweekeling met akte aan deze school. De belangstelling voor de zen feestavond was groot. Het gebodene, dat voor elk wat wils was, viel zeer in den smaak. Noodlottig ongeval. Gisteravond kwart voor zeven is op den Blokdijk te dezer plaatse de 67-jarige heer Van der Laan, die naast zijn met paard bespannen bakkerskar stond, door een -pas seerende auto aangereden, waarbij hij vrij wel op slag werd gedood. De heer Van der Laan was de eerste wet houder der gemeente Blokker en kerk meester van de parochie Ooster-Blokker, Voorts vervulde hij nog tal van andere functies op maatschappelijk en kerkelijk gebied. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding bouw garage te Lutjewinkel op 25 Febr. '39 voor rekening van de Coöp. Zuivelfabriek „West-Fries land" te Lutjewinkel: O. Hamstra te de Rijp 22.230 (gegund); J. Wittebrood te Beemster 23.200; van 't Hek en Stroet te Hoorn 23.496; J. van der Velde te Balk 23.967; P. Tuin te 't Zand 23.998; Hartog en Wakker te Edam 24.129; Fa. Noppert te den Helder 24.500; F. Kuipers te Aartswoud 24.860; Pik te Barsingerhorn 24.884; B. Kuipers te Hei loo 24.890; Slot en Oudejans te de Rijp 25.056; O. de Vries te Kortezwaag 25.384; Joh. Schutte te Zaandam 25.388; Blokker te Lutjewinkel 25.500; P. Doorn te St. Maartensbrug 25.800; Gebr. de Vries te N.Niedorp 25.800; Koorn en de Jong te Medemblik 25.900; J. Faus te N.Niedorp 26.157; C. de Graaf te Alkmaar 26.700; G. Botman te Westerblokker 26.936; C. Rutsen te N.Niedorp 26.700; Lampers te Kolhorn 27.000;H. Koorn te Alkmaar 27.200; Gebr. Botman te Wervershoof 27.400; Buter te Andijk 29.150. Begrooting van architect D. S. de Boer te Alkmaar 24.000. Prov. Statenverkiezing. De uitslag der gehouden grosstemming voor de Prov. Statenverkiezing is als volgt: Politiek advies 63 st., J. Valkering Tzn. 153 st., E. P. Clijnck 1 st., A. J. A. Keesom 6, G. C. Bos 1 st., C. P. Spaansen 2 st., T. A. v. d. Laan st.; Vrije lijst: T. A. Th. v. Ditshuizen 1 st., F. M. J. Kamphuys 1 st., G. v. Slinger land 10 st., J. G. Stevens st., P. v. d. Veer st., C. Venneker 2 st., P. C. W. de Wildt 33 st. Van onwaarde 4 st. Aantal uitgebrachte stemmen 277. „Schuttevaer". De schippersvereeniging „Schuttevaer" vergaderde Zaterdagavond ten lokale van den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer J. Hoogland, wek te in zijn openingsrede de leden op, propa gandist te zijn voor de vereeniging en me de te werken, dat het ledental wordt ver dubbeld. In het jaarverslag van den heer J. Kra mer werd de slechte toestand gememoreerd, waarin de Langendijker schippers verkee- ren. Gehoopt wordt, dat spoedig betere tjjden mogen aanbreken. De rekening van den penningmeester, den heer Jac. Droog vermeldde een ontvangst van 155 en een uitgaaf van 121.46, voo^ deelig saldo 33.54. De penningmeestei werd gedéchargeerd. Medegedeeld werd, hetgeen het bestuur heeft gedaan ten aanzien van den bouw van de sluis te Schoorldam, de sluis te Broek op Langendijk en den bouw van een brug voor het nieuwe parkeerterrein bij de veiling, Men heeft daarbij succes gehad. Men besloot, aan Prov. Staten van Noord holland te verzoeken, bij de vernieuwing van de brug tusschen Broek op Langendijk en Zuidscharwoude, de doorvaart ten be hoeve van de scheepvaart op de vereischte diepte te brengen. De heer J. Hoogland werd tot bestuursHd herkozen. Men besloot verder, lid te blijven van de vereeniging IJsstrijd te Alkmaar, wanneer tenminste een vlotte behandeling van zaken gewaarborgd blijft. Besproken werd het doen van een voor stel om aan te dringen op de invoering van een wet, die de vrachten regelt voor de scheepvaart, auto's en spoorwegen. Opge merkt werd, dat een dergelijke wet reeds in werking is. Het H.B. is actief in dit opzicht. Er zal aangedrongen worden, bij den bouw van een nieuwe brug te Muiden, de scheepvaart niet te belemmeren. Voorts zal gevraagd worden in het licht van de Alk- maardermeer een sector te maken, die groen afdekt. De heer J. Kramer werd ge kozen tot afgevaardigde naar de alg. verg, te Roermond. In de rondvraag kwam nog weer eens ter sprake, dat op verschillende plaatsen aan de Langendijk het water ondiep is. Om ver betering zal worden gevraagd. Men besloot, het 25-jarig bestaan der vereeniging, op 20 Juni a.s., eenigszins fees telijk te herdenken. Voor een eventueele hoofdbestuursverkie zing zal de heer J. Kramer candidaat wor den gesteld. Feestavond S. K. V. Zondag gaf onze korfbalclub S. K. V. haar jaarlij kschen roodbonten feestavond. De korfbalclub K. V. K. V. uit Alkmaar verleende hierbij hare medewerking. De zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter de heer P. Kluft den feestavond opende, waarbij hij het welkom toeriep aan de aan wezigen, inzonderheid den burgemeester en de leden van K. V. K. V. Het eerste van het uit II nummers be staande programma „Thomas-Vaer en Pie ternel" werd voorgedragen door den heer C. Krul en mej. M. G. Los, waarna mevr. Offenberg uit Alkmaar eenige zangnum mers ten beste gaf. Hierop volgde een tooneelstukje in 2 bedrijen utgevoerd door leden van S. K. V. Na de pauze kregen wij behalve een paar voordrachten gegeven door leden van S. K. V. een ballet „Tango" en een ballet „Ween- sche Wals" te zien, welke beiden door de dames van K. V. K. V., onder leiding van mevr. Offenberg schitterend werden uitge voerd. De voorzitter sprak in zijn slotwoord zijn dank uit aan alle medewerkenden en reikte aan mevr. Offenberg bloemen en aan de dames van K. V. K. V. een taart uit. Mej. Klippel, die steeds de voordrachten met de piano begeleidt ontving 'n aanden ken, evenals de heer Kan als regisseur en de heer Barendregt als medewerker. De secretaresse mej. M. G. Los, die gedurende 6 jaar hare medewerking had verleend aan den feestavond, ontving een zilveren vul potlood. Als gewoonlijk werd het muzikale ge deelte uitgevoerd door den heer Jan Zwart en zijn jongens uit Alkmaar, welk gezel schap voor een echte feeststemming weet te zorgen, zoodat het geheel een avond was, waarop S. K. V. en K. V. K. V. met welge vallen kunnen terugzien. Bloemententoonstelling. De tweedaagsche bloemententoonstel ling in 't patronaatsgebouw is weer geëin digd. Zaterdagmiddag om 2 uur werd ze in tegenwoordigheid van vele genoodigden met hunne dames geopend door burgemees ter Bos, die na een welkomstgroet aan al len de kweekers gelukwenschte met het weer bereikte succes. Er was weer heel veel moois te zien. De stand van de schoolkinde ren was zelfs merkelijk beter dan verleden jaar. Men ziet, dat hier nog liefde voor het vak bestaat en dat men deze ook bij de jeugd wil aankweeken. Spr. feliciteerde den heer Weijers, die zooveel voor dit heer lijke werk doet. Na de van voldoening getuigende ope ningswoorden maakte de heer J. de Waard, die met de heeren Chr. Kieft uit Limmen en Deg. de Jager uit Heiloo de jury vorm de, de bekroningen bekend. Vooraf merkte hij op, dat de beoordeelaars mochten vast stellen, dat er vooruitgang te constateeren Niettegenstaande het broeien dit jaar moeilijker was, zijn de resultaten beter. Voor de inzendingen werden toegekend aan C. Weijers le prijs met lof der jury, Nic. Schuit le pr. met eerv. vermelding; H. Wulp le pr.; Jac. Weijers 2e pr.; O. Teijss- ling 2e pr.; N. Schuit 3e pr.; Gebrs. Kra mer le pr. voor in huis gebroeid; J. v. d. Mey 4e pr. voor ongewoon groote hyacin- thenbol met veel bloemen. Hierna volgde de lange lijst van prijzen voor de jeugd. Bij afwezigheid van den pastoor sprak pater van Buggenum, die den burgemeester dankte voor diens belangstelling en mede werking bij deze tentoonstelling en daarna zijn vreugde uitte over wat hier tot stand gebracht werd. De heer Weyers bood mevr. Bos een bou- quet anjelieren aan en een keuze uit de inzending van den heei Schuit. Nadat de burgemeester nog een dank woord, meer in 't bijzonder tot de jury, ge sproken had, die met zooveel nauwgezet heid haar taak vervulde en die het volle vertrouwen geniet van inzenders en genoo digden, werd thee rondgediend. De tentoonstelling mag zeer zeker weder a's g-slaa^d beschouwd worden. De vele bez Vrs. di? beide dagen een kijkje kwa- rr'n r n. spraken hnrn? bewondering u"' i h ufosr.rd er de rangschik kitig. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Pelikaan te Basrah; Buizerd te Bandoeng; Wielewaal te Jodhpur. Thuisreis: Oehoe te Jodhpur; Emoe te Athene. Hedenmorgen is de „Valk" met gezag voerder Frijns van Schiphol naar Indië ver trokken. Aan boord bevonden zich zeven passagiers. Medegenomen werd 358 3/4 K.G. briefpost, 28 1/4 K.G. pakketpost en 396 K.G. vracht. JkheepsUidMyen STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 28 Febr. te Livorno. Agamemnon 27 Febr. 17 u. Finisterre gepas. Ajax 27 Febr. te Gdynia. Baarn 27 Febr. 16 u. te Hamburg. Baralt 25 Febr. v. Curagoa n. Bovenw. Eilanden. Costa Rica 25 Febr. v. Curagao naar Pto. Cabello. Douro 26 Febr. v. Belize n. Pto Barrios. Flora 24 Febr. v. New York n. Pt Au Prince Ganymedes 27 Febr. te Yera. Hercules 82 Febr. te Istanboul. Juno 26 Febr. te Messina. El Libertador 23 Febr. v. Curagao naar Maracaibo. Medea 22 Febr. v. Curagao n. Maracaibo. Midas 4 Febr. v. Cura?ao n. Hait' Nereus 27 Febr. te Kopenhagen. Odysseus 27 Febr. te Oporto. Orpheus 27 Febr. te Gothenburg. Perseus 27 Febr. n.m. Brunsbuettel gepass. Plato 26 Febr. v. Curagao n. Maracaibo. Pluto 27 Febr. v. Odense n. Stettin. Stella 28 Febr. te Savona. Strabo 25 Febr. v. Cura^ao n. Dom. havens. Theseus 28 Febr. te Amsterdam. Trajanus 7 Febr. v. Oran n. Malta. Triton 27 Febr. v. Thessaloniki n. Scmir. Venus 27 Febr. 22.30 Lydd gepass. Vesta 27 Febr. v. Cadiz n. Rotterdam. Stoomv. Mij. Nederland. Taj andoen uitr. te Sabang 27 Febr. Moena thuisr. v. Sabang 27 Febr. Tjikandi thuisr. te Genua 27 Febr. Johan van Oldenbarnevelt thuisr. te Suez 27 Febr. Tanimbar (J. N. L.) te New York 26 Febr. Rotterdamsche Lloyd. Dempo 27 Febr. 13 u. passeerde Perim. Kota Agoeng 7 Febr. 18 u. passeerde Point de Galle. Kota Baree 27 Febr. v. Djedda. Kota Nopan pass. 28 Febr. 1 u. Ouessant. Brastagi 27 Febr. v. Nek Orleans. Kota Radja 8 Febr. te Singapore. Siantar 28 Febr. te Tjilatjap. van Dinsdag 28 Februari 1939. Vorige Laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—ZVt NederL 1938 100»R/i6 ioo%6 98% 3 Ned -lndië 1937 Q87. 5 y% Duits-hl. '30 m. verkl. 2417i« 247%; BANK-INSTELLINGEN. 1311/, Handel Mij. Cert. v. 25C 131'/, 132 Koloniale Bank 15074 152 Ned Ind Handelsbank 121V, 122% INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 9 395/, 40%-74 Calvé Delft Cert. 9 843/, 85 Lever Bros 134'/, 1363/g.J Nederl. Ford 36/1/, 3681/,-|- Philips Gloed. Gero. Bezit 2039/J6 205-74 INDUSTR. OND. BUITENL. 9 343/4 Am. Smelting 9 343/, 23 2-78'Vl Bethleh. Steel 9 555/16 55-7/is Cities Service 9 §67/16 67/,6 Generaal Motors 9 371%, 373/4 Kennecott Copper 9 285/, 28%,-1 Republic Steel 9 167/w 16-n/w Standard Brands 9 57. 57, Steel comm. 9 4711/16 481-Vm-J U. S Leather 33/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A 425 430-V, Java Cultuur 9 179'/, 181 Ned Ind Suiker Unie 9 203 208 Vereen. Vorstenlanden t 801/, 823/4-3 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. 9 60i/4 601/4 Rediang Lebong 9 135 135 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 304 305V, Kon. Petr. 9 317V, 3121/4-2 Perlak t 65 V, 65 V, Phillips Oi) 9 30 30 Shell Union 10%, 10f-7/36 Tide Water 9 107/la 10V-6-è RUBBERS. Amsterd. Rubber 9 205'/, 2093-10 Deli Bat.Rubber 9 - 14878 149-51 Hessa Rubber 123 1233-43 Oostkust i 1371/, 138 Serbadiadi 9 102 1031/4 Interc. Rubber 9 21%, 3 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 1073/, 108 JavaChinaJapan lijn 78% 783/, Kon. Ned. Stoomboot 9 UW» 1203/, Scheepvaart Unie 9 109 110% TABAKKEN. Deli Batavia 9 208 208 Oude Deli 9 2261/, 226% Senembah 9 209 211 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 9 285/, 291/4 Southern Pacific 9 133/, 14i-3/36 Southern Railw. Cert.. 9 14% 151/, Union Pacific 9 'Si/. 76V, Canadian Pac. 9 31%, 3»Ao-4 §Noteering per 5G. x) ex-coupon "Exclarm. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden K pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. 1.887* 8.84 75.55 4.99 y2 31.69 42.86 39.47J4 45.52 J4 44.42 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88 8.815/s 75.37 4.987, 31.62 42.75 39.35 45.42J4! 44.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3