Agenda LAATSTE BERICHTEN, Jkauiftciaal llleuws SCHOORL KOEDIJK HOOGKARSPEL ANNA PAULOWNA ONZE STADSRUBRIEK ALKMAARSCHE COURANT EERSTE BLAD. 2. BENOEMING VAN EXAMINATOREN. Voor de op 1 April a.s. te Alkmaar te houden gecentraliseerde practijk-examens in de typografie zijn door den minister van onderwijs, tot examinatoren benoemd de heeren A. W. van der Hoek, F. Meijer van Putten, W. Harsevoort, J. M. van Zanten en W. Hoek Gzn. te Alkmaar; J. Muusses en H. J. Lindelauf te Purmerend; P. Houdijk, K. Fijma en J. Vermeulen te Hoorn en W. Plukker te Schagen. Als reserves zijn aangewezen de heeren W. A. Beemsterboer te Bergen, J. Helder te Schagen en W. A. Tegel te Alkmaar. Tot voorzitter van de examencommissies werd benoemd de heer A. W. van der Hoek, tot secretaris de heer W. Harsevoort. BADHUIS „HET WITTE KRUIS" AAN HET KWEERENPAD. In de maand Februari werden in het badhuis Witte Kruis de navolgende baden genomen: kuipbaden 118, douche le klas 117, 2%Jdas 53, 3e klas 725. Werfloozen en hun gezin kunnen aan het badhuis Witte Kruis een douche be komen a 5 cent, op vertoon van stempel kaart, doch alleen de eerste vier dagen der week. WIE REKENT KOOPT FORD. Langs den Tienenwal wandelende, trok het opschrift „Wie rekent, koopt Ford", boven den ingang van het magazijn van den Ford Dealer onzen aandacht. Wij stapten eens naar binnen, omdat wij nog steeds erkennen, dat denken en liefst nadenken elke daad behoort vooraf te gaan. Onbekookt handelen ligt niet in den aard van de Hollanders. De ervaring heeft wel geleerd, dat men, wanneer men dit al eens doet, minder goed uitkomt. Omdat in de showroom aan het Heili- geland de nieuwste Fordmodellen geëx poseerd staan en wij daarover eens, ter voorlichting van onze lezers, met den heer Schmidt een praatje wilden maken, hadden wij twee redenen om ons op de hoogte te stellen. Op onze vraag, hoe de heer Schmidt er toe kwam, het opschrift boven de zaak te plaatsen, zeide hij ons, dat hij dit gedaan had omdat dit thans een bekende slagzin van de Fordfabrieken is, die hij, vooral voor den tijd waarin wij leven, zeer toe passelijk oordeelde. Wie rekent, aldus de heer Schmidt, denkt en bij nadenken koopt hij, als hij zich een auto wil aanschaffen, een Ford. Niet alleen de aanschaffingskosten, maar ook de verbruiks- en onderhouds kosten spelen bij het autorijden een be langrijke rol. Ford, die weet, dat zijn landgenooten tijdverlies hoog aanslaan en daarom overal van zijn daelers eischt, dat ze elk gewenscht onderdeel tegen de vastgestelde lage prijzen in voorraad heb ben, opdat eventueele vernieuwingen in een minimum van tijd en tegen geringen prijs kunnen worden uitgevoerd, heeft zich thans ook volkomen aan de eischen, die het Europeesche publiek stelt, aangepast. Daarom is het voorschrift, dat alle onder- deelen overzichtelijk voor het publiek aanwezig zijn. In de stalen kasten met honderden vakjes kan ieder die onderdee- len ter hand nemen en juist daardoor weet de Fordrijder beter dan de gebrui kers van eenig ander merk, wanneer hij een onderdeel moet vervangen en waartoe dit dient. Wij moesten inderdaad erken nen dat hierdoor een Fordrijdergroote voordeelen geboden wordt. De Europeesche autorijder heeft meer dan de Amerikaansche op het benzine verbruik van zijn wagen te letten, aldus de heer Schmidt. Daarom heeft Ford zijn ingenieurs opgedragen een zoodanigen motor te construeeren, dat deze met be houd van de bekende kracht der Ford wagens en het snelle optrekken, toch een minimum van benzine verbruikt. Uit de reisbeschrijvingen van Dr. van Blanken- stein, die momenteel in Zuid-Afrika door de Sahara trekt, kunt u weten, dat het de Ford is, die het ongelooflijke presteert. U weet ook dat de Europeesche autorijder prijs stelt op een eleganten bouw en op de souplesse van zijn wagen. Dat Ford hierin voor de V-8 modellen 1939 is geslaagd kan u blijken wanneer u de verschillende typen, die bij ons in de showroom staan, zult hebben bekeken. Wij hebben kennis genomen van de be langrijke nieuwe details, die de Ford V-8 de luxe en de Ford V-8 standaard voor 1939 kenmerken. De fraaie stroomlijnvorm van beide, die van uiterlijk en interieur- afwerking verschillen, zijn geinspireerd op de Lincoln-Zehyr, het duurdere pro duct van de Fordfabrieken, erkend als een voorbeeld van stijl voor de moderne auto. Beide typen zijn op moderne wijze geluid loos gemaakt, zij zijn voorzien van hydrau lische remmen en den fameuzen 8-cylinder Fordmotor. De 60 P.K. (deze kracht heeft de motor bij 3800 toeren, met een topsnelheid van 115 K.M.) wordt gegarandeerd voor een verbruik van 9 K.M. op 1 L. benzine. De 85 P.K. Ford heeft eei topsnelheid van 140 K.M. en voor de open modellen van 150 K.M. De Ford Junior, voorzien vsn een 10 P.K. viercyiinder (34 P.K. op 4000 toe ren heeft een topsnelheid van 1O0 K M. en een benzineverbruik van L. op 14 K.M. Ook deze wagen in de laagste prijsklas se is een lust voor het oog en is ook als cabriolet vier onder de kap aanwezig. Voorts vindt men nog geëxposeerd een tusschentype, voorzien van dezelfde motor als de Junior, doch met een langere wielbasis en in een luxere uitvoering als de twee en vierdeurs Juniors. De 6ö P.K. Ford-standaard vindt men zoowel tweedeurs als vierdeurs en in ver schillende kleuren geëxposeerd. De 85 P.K. Ford de Luxe vindt men als vier- deurswagen direct leverbaar aanwezig. Ruimtebeperking noopt ons te volstaan met auto-belangstellenden den raad te geven de geëxposeerde modellen aan het Heiligland in oogenschouw te nemen en den slagzin: „Wie rekent, koopt Ford" te overwegen. AFDEELING ALKMAAR VAN DE VER. FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. De afdeeling Alkmaar van de Vereeni- ging voor Facultatieve Lijkverbranding hield in het Loge-gebouw een algemeene vergadering. De voorzitter heette de opge komen leden welkom, sprak de beste wen- schen uit voor den bloei der afdeeling en herinnerde aan wat in 1938 voor ons van belang was, vooral aan de herdenking van het 25-jarig bestaan der afdeeling op 13Dec. Nadat de secretaris het jaarverslag had gelezen dat met dank werd goedge keurd was aan de orde verslag der kas- commissie over ontvangsten en uitgaven in 1938. Hieruit bleek, dat de financieele toestand goed is. De rekening werd goed gekeurd en de penningmeester gedéchar- geerd. Als leden der kascommissie voor '39 werden benoemd de heeren A. Dam en F. Rempt. Vervolgens bracht de voorzitter als af gevaardigde verslag uit van de algemeene vergadering, die te Apeldoorn werd ge houden, en werden afgevaardigden voor dit jaar benoemd. Door het vertrek van den heer Groebe was een vacature ontstaan in het bestuur. Hiervoor werd gekozen de heer M. Zwaan. Bij de rondvraag bracht eèn der leden hulde aan het bestuur voor de wijze, waarop het 25-jarig bestaan der afdeeling was gevierd. Van het hoofdbestuur was toestemming ontvangen voor het houden van een excur sie naar het Crematorium te Velsen op den laatsten Zondag in Juni. Met algemeene stemmen werd besloten, in den nazomer weder te vergaderen ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Ver- eeniging. Hierna sluiting. VEREENIGING „KINDERKLEEDING" TE ALKMAAR. Aan het jaarverslag over 1938 ontleenen wij het volgende: In 1938 heeft onze vereeniging wederom nuttig werk verricht. Gezien de steeds voortdurende werkeloosheid blijft het aan tal bedeelde kinderen nog steeds groot. Te genover hen, die de lagere school verlaten, staan de nieuwelingen, die gedurende het loopende jaar de school betreden, terwijl het aantal, dat wegens vertrek uit de ge meente afgeschreven kan worden, wordt opgeheven door hen, die in deze gemeente komen wonen. Vooral in het najaar is dit aantal dikwijls veelvuldig. Het aantal uitdeelingen bedroeg 1502. Bedeeld worden ten hoogste 3 kinderen uit ieder gezin. Hierdoor kan aan een grooter aantal be hoeftige huishoudens tegemoet gekomen worden. Wegens vertrek uit deze gemeente en we gens overlijden van leden is het bedrag aan contributies teruggeloopen van 306.35 tot 288.63. Door de omstandigheid, dat zeer veel ge vraagd en gecollecteerd wordt, is het bui tengewoon moeilijk om nieuwe leden te werven, hoewel de bestuursleden te dien opzichte niets ongedaan laten. De ontvangsten bedroegen totaal 1413.63, terwijl de uitgaven 1491.22 bedroegen. Uit bovenstaande berekening blijkt een te kort van 77.59, waarvoor aanwezig was een overschot aan kleeren en kousen, wel ke voor de Februari-uitdeeling van 1939 zijn overgebleven. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Hartelijk dank werd voorts gebracht aan de schoolhoofden voor het verstrekken van de namen der kinderen, benevens aan den Armenraad voor het zoo omvangrijk werk, besteed aan de samenstelling van de rap porten met inlichtingen. MEDISCHE SPORTKEURING. In een der zalen van het café van Doorn aan den Kennemerstraatweg werd gister avond de jaarvergadering gehouden van het bureau voor medische sportkeuring te Alk maar onder voorzitterschap van den heer W. Bulens. Na het openingswoord werd door den secretaris-penningmeester, den heer J. Jonker, het jaarverslag uitgebracht, waar aan wij het volgende ontleenen: Jaarverslag 1938. Er is eens door een leider van een veree niging gezegd: „Dat Bureau voor Medische Sportkeuring heeft niet veel te beteekenen en zal dan ook wel verdwijnen". Het tegendeel is in den loop der jaren ge bleken. Het bureau voor medische sportkeu ring heeft zeer veel te beteekenen. Een duidelijk bewijs hiervan is, dat belangrijke sportbonden tot verplichte keuring van haar leden hebben besloten. Maar ook de vereeni- gingen in Alkmaar en Omstreken komen meer en meer tot het besef van het nut en de noodzakelijkheid van de medische sport keuring. Bij de oprichting sloten 11 vereenigingen zich aan en nu in 1938 zijn 25 vereenigingen lid van het bureau. Dank werd gebracht aan de doktoren Fre- derikse, Moolhuijzen, Maats, Louis, Haver kamp, Steensma, Leeuwenberg, v. Gilse, Lourens en Destree voor hun medewerking in 1938, evenals aan dr. A. K. Dijkhuizen, geneesheer-directeur van het Centraal Zie kenhuis en zuster Meindersma Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Speciaal verlof (rom.); hoofdrollen Inge borg Theek, Fritz Kampers, Rolf Moebius, Berta Drews e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De terugkeer van den rooden Pimpernel (avont.); hoofdrollen Barry K. Barnes, So- phie Stewart, Margaretta Scott, James Mason. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 2 Maart. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gym- nastiekver. O.D.I.S. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering A. van Diepen's zangklassen. 8.15 uur, de Unie, lezing over wichelroede, aardstralen en gezondheid. 8.30 uur, r.k. kerk a. d. Laat, conferentie voor niet-kath., onderwerp: Het oordeel. Toegetreden zijn in 1938 Athletiekver. „A.V. 1937" en de gymnastiekver. „Voor waarts", Koedijk. Van de aangesloten vereenigingen zijn in het afgeloopen jaar 368 leden gekeurd. Hiervan werden er 15 afgekeurd en wel 6 voor een jaar, 5 omdat de door hen te beoe fenen sport voor hun gestel te zwaar was, terwijl 4 geheel werden afgekeurd, omdat zij lichamelijk voor sport ongeschikt waren. Bij de onder controle gestelden betrof het geringe afwijkingen, maar dan is juist con trole van den huisarts zoo van belang, om erger te voorkomen en zeker te zijn, dat men van de sport geen nadeel voor de ge zondheid ondervindt. De rekening. De rekening sloot op een bedrag van 458.02 in ontvangsten en uitgaven. In kas was nog 80.38 en het giro-tegoed bedroeg 77.07. De rekening werd zonder discussie goed gekeurd. De begrooting werd vastgesteld op 270 met een post onvoorzien van 31. Bestuursverkiezing. Het bestuur, dat geheel aftrad, werd weer herkozen op één uitzondering na: de heer J. G. Kemp had zich namelijk wegens drukke werkzaamheden niet meer beschikbaar ge steld. In zijn plaats werd gekozen de heer Uitenboogaard met 18 van de 20 stemmen. Den heer Kemp werd door den voorzitter dank gebracht voor wat hij gedaan heeft voor het bureau, terwijl de heer Bulens ver volgens het nieuwe bestuurslid hartelijk welkom heette. De turnvereeniging Advendo werd aange wezen om de boeken te controleeren. De heer Glijsteen (S.S.S.) vroeg bij de rondvraag of het wel goed was, dat leden van niet-aangesloten vereenigingen toch ge keurd kunnen worden. De voorzitter zou het verkeerd vinden, om bona-fide sportmenschen uit te sluiten, als hun vereeniging geen lid is. Zij moeten ech ter een dubbel tarief betalen. Het bestuur beschouwt deze sportmenschen als goede propagandisten voor het bureau. De voorzitter sloot daarna de vergadering met dank voor de besprekingen, de hoop uitsprekende, dat het komende jaar voor het bureau een succesvol jaar moge zijn. HET UITLEENBUREAU VAN DE OPENBARE LEESZAAL TE BERGEN. Wij hebben gister een korte beschouwing gegeven over het door de Openbare Lees zaal en Boekerij hier ter stede genomen initiatief om voortaan elke week zitting te houden in het mooie kunstzaaltje van den heer de Vries in de Kerkstraat, waar men des Dinsdagmiddags boeken kan ruilen en rustig van allerlei boeken en tijdschiften kennis zal kunnen nemen. Het lidmaatschap is zoo werd gemeld 1.50 per jaar. Wij wijzen er hier op, dat-de minimum-contributie 2 per jaar bedraagt. Slechts wanneer man en vrouw beiden lid zijn en dus beiden elke week een boek kunnen uitzoeken is het lid maatschap voor elk hunner op 1.50 gesteld. Voorjaarsvergadering Witte Kruis. Maandagavond vond in café „De Rus tende Jager" van den heer N. Schuijt te Schoorl de voorjaarsvergadering van het Witte Kruis afd. Schoorl plaats. De voorzitter S. G. L. F. baron van Fri- dagh opende met een woord van welkom. De vooi'zitter deelde mede, dat binnenkort wordt overgegaan tot aanschaffing van een brancard met verbandkist, welke zullen wor den geplaatst in de kom van het dorp Schoorl, namelijk bij Hotel „De Roode Leeuw". Hierna deed de secretaris der afdeeling, de heer Joh. Tromp,, voorlezing van het jaarverslag. Daaruit bleek o.m., dat uit het magazijn van de afdeeling aan ruim 125 zie ken verplegingsmateriaal ter beschikking was gesteld. Ten behoeve van de t.b.c.-be- strijding waren door de wijkverpleegster, mej. de Looper, 90 bezoeken afgelegd. De op brengst ten behoeve van de Emmabloemcol- lecte heeft in 1938 82,35 bedragen. De totale ontvangsten t.b.v. de t.b.c.-bestrijding be droegen 1070,36 en de uitgaven 460,23. Het batig saldo van de onderafdeeling Huisverzorging bedroeg over 1938 317,68. Ten slotte vermeldde het jaarverslag nog, dat de op initiatief van de afdeeling gehouden moedercursus een groot succes was geweest. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer N. Kaag, bleek, dat de ontvangsten der afdeeling over 1938 1113,20 en de uitgaven 754 62 hadden bedragen. Van het batig saldo zal een bedrag ad 100 worden gestort in het fonds tot stich ting van een nieuw magazijngebouw, ter wijl het resteerende gedeelte aan de reserve zal worden toegevoegd. De heer Kos stelde voor aan dr. Heringa een vergoeding toe te kennen ad 100 per jaar in verband met het door hem gehouden consultatiebureau voor zuigelingen. Dit gaf aanleiding tot een zeer uitvoerige gedachtenwisseling, tusschen het bestuur en {ONGECORRIGEERD). CANADEESCH SCHIP IN NOOD. De kustwacht te Boston heeft een S.O.S. opgevangen van het Canadeesche schip „S. S. Ranger", waarin werd gezegd, dat het schip snel water maakte. De „S. S. Ranger" is slechts klein en be vindt zich 385 mijl ten noordoosten van Halifax. Volgens de laatste opgevangen draad- looze berichten van het Canadeesche stoomschip „Ranger" bevinden zich 150 personen aan boord. Het L een houten schip, metende 520 ton, gebouwd in 1871. Het behoort aan Bowring Brothers te Saint Jones op New Foundland en wordt gebruikt voor walvischvangst. Twee schepen zijn uitgevaren om hulp te verleenen. MAARSCHALK PETAIN AMBASSADEUR TE BURGOS. Officieel wordt te Parijs medegedeeld, dat maarschalk Pétain is benoemd tot Fransch ambassadeur te Burgos. DE PAUSKEUZE. Uitzendingen door de K.R.O. Gedurende het conclaaf zal de K.R.O. in samenwerking en in verbinding met de Vaticaansche radio de korte mededeelingen, die te Rome voor de radio worden gegeven ook in het Nederlandsch uitzenden op alle dagen, waarop de K.R.O. in den aether is. Afhankelijk van de mededeelingen te Rome zullen 's-morgens omstreeks half elf, en 's-middags omstreeks half vijf deze korte uitzendingen in het gewone programma worden ingelascht. Wanneer de beslissing gevallen is zal voor de microfoon worden meegedeeld, over hoeveel tijd de plechtige afkondiging en de naam van den nieuwen paus door den kardinaal-deken wordt bekend ge maakt. De reportage daarvan te Rome, als mede de plechtige zegen Urbi et Orbi van de buiten-loggia wórden eveneens uitge zonden. Van de kroningsplechtigheid zal de K.R. O.-reportagedienst een eigen verslag ver zorgen. Datum en uur daarvan worden na der bekend gemaakt. DE TWEEDE STEMMING VOOR DE PAUSKEUZE. Nog geen resultaat. De tweede stemming voor de paus keuze heeft eveneens geen resultaat opgeleverd. Vanochtend zijn de eerste levensmidde len voor de deelnemers aan het conclaaf door middel van een der tourniquetten af geleverd. Deze levensmiddelen bestonden uit brood, visch uit de Adriatische zee, kaas en groente uit de tuinen van Castel Gan- dolfo. Vanochtend te acht uur werden twee andere tourniquetten geopend in tegen woordigheid van prelaten en den maar schalk van het conclaaf, die de voor de kardinalen bestemde correspondentie con- troleerde. Tusschen de eerste en tweede stemming hedenochtend gaf de omroeper van radio Vatikaan een beschrijving van het schouw, spel, dat zich voor zijn oogen afspeelde" Alle uitzendingen werden gedaan in het Fransch, vervolgens in het Engelsch, ita. liaansch, Duitsch, Nederlandsch en Spaansch Na aangekondigd te hebben, dat ook bij de tweede stemming geen resultaat was be reikte, deelde de omroeper mede, dat een nieuwe uitzending zou geschieden te kwart over vier. Het resultaat van de derde stem ming wordt omstreeks half vijf plaatselijke tijd verwacht. Tegen den tjjd, dat men verwachtte, dat het resultaat van de stemming bekend zou worden gemaakt door middel van de rook kolom, had een tallooze menigte zich op het Sint Pietersplein verzameld. DE NIEUWE FASE IN DEN STRIJD TEGEN DE WILDE BUSSEN. Twee exploitanten tot 300 boete veroordeeld. De strijd tegen de wilde autobus diensten is in een nieuwe fase geko men. Nadat het nieuwe R.A.P. op 13 Febr. in werking is getreden is door de po litie een groot aantal processen-verbaal opgemaakt tegen de wilde busdiensten, die zich aan de nieuwe bepalingen niet stoorden. Thans hebben de eerste strafzaken voor den Amsterdamschen kantonrechter, mr. L, van Creveld, gediend. Tegen den eersten verdachte, H. de Jong, die een wilden busdienst onderhoudt tus schen Amsterdam en Haarlem werd door den ambtenaar van het O.M., mr. Overbeek, een geldboete van 500 gevorderd. De kantonrechter wilde, omdat het hier de eerste overtreding betreft na het inwer kingtreden van de nieuwe bepaling, cle mentie betrachten. Hij veroordeelde den autobusexploitant tot 300 boete. Ook de tweede verdachte, J. W. Breden- horst, die een dienst exploiteert tusschen Amsterdam en Utrecht werd tot 300 boete veroordeeld. VRACHTAUTO RAMT VOORGEVEL VAN EEN BOERDERIJ. Vanmorgen is een vrachtauto van de firma van Doorn uit Amersfoort op den provincialen weg door het breken van een koppeling uit een bocht gereden en tegen den voorgevel van een boerderij, bewoond door den landbouwer J. Boer, gebotst. De wagen reed een paar vierkante meter met selwerk uit den muur en kwam in de slaap kamer tot staan. De bewoners van het huis, die op een ongewone wijze ontwaakten, bleven ongedeerd. De chauffeur bekwam geen letsel. dr. Heringa, waarbij bleek, dat het bestuur van meening was, dat het consultatiebureau onder leiding van het Witte Kruis stond, ter wijl dr. Heringa een geheel tegenovergestel de meening was toegedaan. Ten slotte werd besloten, dat een bespreking tusschen het bestuur van het Witte Kruis, den provin cialen kinderarts dr. Ten Bruggencate en dr. Heringa in de toekomst zal plaats vinden. Uit het verslag van de Huisverzorging bleek, dat in 12 gezinnen hulp was verleend, in dit verslag werd tevens de wenschelijkheid aangegeven, dat ook de verzorging van kraamvrouwen ter hand zou worden geno men. Men was het eens met de door deze onderafdeeling uitgesproken wensch, doch kon het nog niet eens worden over de finan cieele regeling. Op voorstel van dr. Heringa werd beslo ten, dat het bestuur in een volgende verga dering met een omlijnd voorstel zal komen. In de onderafdeeling Huisverzorging wer den herkozen de dames Roos, Breed en Sta- degaayd, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van Zr. de Looper voor- loopig niet zou worden voorzien, daar het bestuur hoopte, dat Zr. de Looper binnen afzienbaren tijd haar functie weer zou kun nen waarnemen. De voorzitter bracht op hartelijke wijze dank aan Zr. de Looper voor het vele en goede werk, dat zij in het belang van de Huisverzorging heeft gedaan en sprak den wensch uit, dat zuster ook deze functie weer spoedig kan waarnemen. Een hartelijk ap plaus onderstreepte deze woorden. Op een desbetreffende vraag deelde dr. Heringa mede, dat ontsmetting van wonin gen waar besmettelijke ziekten hebben ge- neerscht, om financieele redenen, slechts in bepaalde gevallen plaats vindt. Door de Oudercommissie van de O.L. school te Groet was aan de afdeeling een bijdrage verzocht in de'kosten van het tand heelkundig schooltoezicht op de lagere sc.no- Icn in de gemeente. Het bestuur stond zeer sympathiek tegen over dit verzoek en stelde voor een bijdrage te verleenen ad 25 voor 1939. Dr. Heringa wees op de noodzakelijkheid van een dergelijk toezicht, maar deelde ook mede, dat desksundigen over het eventueel slagen (daar men hier te maken heeft met een proef) zeer verschillend oordeelen. De kosten zullen bedragen 0,03 per week en per leerling, terwijl begonnen zal worden met de leerlingen der twee laagste klassen. Voorts ligt het in het voornemen, dat er twee bezoeken per jaar door den school- tandarts zullen plaats vinden. Tevens bleek uit de bespreking, dat het niet slechts toe zicht is, doch dat de kinderen bij eventueele gebreken aan het gebit ook zullen worden behandeld. De begrooting van de afdeeling voor 1939 bedraagt in ontvangst en uitgaaf 1108,15 met een geraamd voordeelig saldo ad 223,15. Bij de rondvraag wees mej. Pastoor Hoog- vorst er op, dat het in de gemeente niet vol doende bekend was, dat de vereeniging „Dorcas" voor kraamvrouwen, voor haar die over niet voldoende kleeding enz. beschik ken, dit beschikbaar stelt. Spr. vroeg het bestuur hierop wel de noo- dige aandacht te willen vestigen. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat onlangs het 500ste lid der vereeniging was ingeschreven. Hij bracht hulde aan den heer P. Huibei-ts voor de door hem steeds gevoerde propaganda en liet dit vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardee ring. De heer Akkerman begeleidde. Verzocht werd om er op te wijzen dat niet de heer Zaal in de Zondag gehouden uitvoering der zangvereeniging Schoorl— Koedijk den heer P. Dalenberg begeleidde, maar de musicus N. Akkerman uit Alkmaar. De heer Zaal begeleidde Psalm 42. Benoemd. Bij Kon. besluit van 24 Febr. 1939, is be noemd tot plaatsvervanger van het eerste lid van de Pachtkamer van het kantonge recht te Hoorn: de heer G. Visser Dz. te Hoogkarspel. Afloop verkooping. Dinsdagavond werd in hotel „Veer- burg" ten overstaan van notaris J. Koomen te Wieringerwaard publiek verkocht een woonhuis met garage, groot 21.31 Aren, eigendom van den heer N. Jonker. Het woonhuis werd in bod gebracht op 2500 door den heer J. Dekker te Anna Paulowna en bij afslag niet gemijnd. De garage werd in bod gebracht op 1050 door den heer C. Blaauboer te Schagen en ook niet gemijnd. Beide perceelen stonden dus op 3550 en werden op 2200 daarboven gemijnd door den heer V. Kaan te Anna Paulowna. To taal alzoo 5750. Daarna werd een woonhuis aangeboden bewoond door den heer H. Pennekamp, eigendom van de N. V. houthandel De Ko nijnenburg te Wormeveer. Dit perceel werd opgehouden op een be drag van 1900. bevat voortdurend berichten, die andere bladen pas den volgenden dag hebben. Dat komt, omdat dc tie EENIGE STADSKRANT lil

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2