IBIS MM PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. Jbjuitudatld Spoct 5iidschdftm $i£mtueuws ampo lucht op «ii geneest I Vier bommen ontploft te Sjanghai. Een Chinees gewond. Een geheimzinnig jacht te Arcachon. Met Spaansche minister naar Mexico Italianen in Corsica „vervolgd". Nieuws in 't kort. Verkouden - Grieperig! TWEEDE BLAD. Op den Nanking Road, midden in de In ternationale nederzetting, zijn gisteravond vier bommen ontploft. Eén Chinees werd gewond. Naar Havas uit Tsjoengking verneemt, hebben de Japansche troepen in Midden China een groot offensief ten westen van Lankau ingezet. Het offensief schijnt te zijn gericht tegen Itsjang of Tsjasi, twee steden aan den Jangtse. De Japanners rukten aan vankelijk op, doch slaagden er niet in de rivier over te steken. Volgens Chineesche berichten uit Hwai- Jing, waar de provinciale regeering van Kiangsoe is gevestigd, wordt ook in Noord' Kiangsoe nog steeds verwoed gestreden Naar het Japansche persbureau Domei meldt, zou de Chineesche regeering hebben besloten de regeeringsburaux uit Tsjoeng king naar Koengming in de provincie Jun- nanfoe over te brengen. Sedert eenige dagen houden de inwoners van het Fransche kuststadje Arcachon (niet ver van Bordeaux) zich bezig met 'r. geheimzinnig jacht, dat in de haven ligt Het is een stoomjacht, genaamd Vanadis; van naar schatting 1450 ton en met onge veer dertig man aan boord. Nooit komt de bemanning aan wal en de kok Spanjaard die alleen het schip verlaat wanneer hij in de stad boodschappen moet doen, heeft tot nu toe slechts het hoogst noodzakelijke gezegd, hoezeer ook de winkeliers, die hem aan levensmiddelen hielpen, hun best doen iets te weten te komen. Dezer dagen ves tigde een incident nog eens extra de aan dacht op het schip. Eenige zeelui zagen dat er aan boord brand was uitgebroken zij wilden onmiddellijk hulp verleenen maar het werd hun geweigerd en zij kre gen te hooren, dat de brand mat eigen mid delen gebluscht zou worden. Van dit oogen blik af deden allerlei wilde geruchten om trent de Vanadis de ronde. Men herinnerde zich o.a. dat het jacht vroeger het eigen dom was van Raymond Patenotre, minister van economische zaken. De tegenwoordige eigenaar is niet bekend, maar er wordt verteld, dat deze een Spaansche milionnair is, waarover den laatsten tijd nogal veel is gesproken. Sommigen weten, dat de ruimen van de Vanadis een deel van de schatten der Spaansch-republikeinsche re geering bevatten. De Vanadis zou dezer da gen het anker lichten om naar Mexico te gaan, met aan boord verscheiden leden van de Spaansche republikeinsche regeering. In officieele kringen wordt hieromtrent het diepste stilzwijgen bewaard. Op hst oogenblik wordt er aan boord van de Va nadis hard gewerkt; het heele jacht wordt naar het schijnt van binnen gerepa reerd en het ziet er naar uit, dat het spoe dig zee zal kiezen. Aan boord van de Citta di Napoli en van de Citta di Livorno zijn te Livorno 800 Ita lianen uit Corsica aangekomen die „we gens de vervolgingsmaatregelen van de zijde der Franschen genoodzaakt waren te repatrieeren", aldus het Italiaansche pers agentschap. Afgevaardigde Decicco, minister voor de in het buitenland wonende Italianen, auto riteiten, vertegenwoordigingen van fascisti sche organisaties en een groote menigte bereidden den 800 Italianen een hartelijke ontvangst. De gerepatrieerden, aldus Stefani, heb ben mededeeling gedaan van weerzinwek kende episoden van Franschen haat jegens hen, die door hun werk toch steeds hun bij drage hebben geleverd aan het welzijn van het eiland. Na een kosteloozen maaltijd hebben de menschen allen geschenken in geld en levensmiddelen ontvangen, waarna zij met verschillende treinen vervoerd werden naar plaatsen waar hun de noodige bij stand en werk zal worden gegeven. Tra»m ontspoort en botst tegen boom. - Te Boston is een tram ontspoord en tegen een langs den weg staanden boom gebotst. Vier voetgangers en een trampassagier wer den gedood. Dertig personen werden ge wond. Noorsche visschersschepen in nood. - Gemeld wordt, dat de drie Noorsche vis schersschepen Quest, Selis en Nyken in het Noorden van den Atlantischen Oceaan in moeilijkheden verkeeren. Er bevinden zich zeventig Noorsche matrozen aan boord dezer schepen. Norma Shearer wordt weer beter. - De filmster Norma Shearer, die lijdende was aan een ernstige keelontsteking, is aan de beter hand. Waarschijnlijk zal zij over eenige dagen het ziekenhuis kunnen verlaten. Nomaden in Algerije door overstroo- mmgen bedreigd. - De bewoners van een Nomadenkamp bij Guelma worden door het rijzende bedreigd. Het geweld van de berg- stroomen, opgezwollen door de smeltende sneeuw van het Atlas-gebergte en door voortdurende regens, maakt het onmoge lijk de menschen te hulp te komen. In het departement zijn dan ook zware overstroomingen en nabij Constantine, waar door op vele plaatsen het verkeer is gestag neerd. Er zijn bruggen weggeslagen, boer derijen vernield en veel vee is verdronken. DDan Dampo inwrijven en diep inademen. Pot 50. Doos 30 cc. Bij Apoth en Drogisten. Aantal studenten in Godgeleerdheid te groot? - Schwarzes korps keert zich tegen het feit, dat in Duitschland bijna 9.000 stu denten zouden zijn ingeschreven in de facul teiten der Godgeleerdheid en dat slechts 4500 het beroep van ingenieur zouden heb ben gekozen, in welk beroep een tekort zou zijn van 17.600 specialisten. Het is zeker, aldus het blad der S.S., dat de parochies zielen noodig hebben, maar wij hebben meer dan voldoende kalotjesdragen- de ophitsers zonder werk die politiseeren. Ctai deze reden is de voorraad voor ettelijke jaren voldoende. De kerken zijn het eenige gebied in Duitschland, waar nog hoopen werkloozen zijn. Zij onderscheiden zich van onze vroe gere werklooze door het feit, dat zij door den staat betaald worden. Wij kunnen deze werkloozen niet langer dulden en evenmin dat zij betaald worden. Een afschrikwekkend voorbeeld. - Het gerecht te Glamorgan heeft gisteren een smid, die zijn sympathie met de Iersche ter roristen had toegegeven maar wiens eenig verder misdrijf daarin bestond dat hij een voorraad ontplofbare stoffen zonder voor kennis der autoriteiten in zijn bergplaats verborgen had, tot zeven jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechter zeide, dat een voorbeeld noodig gesteld moest worden, want dat het bezit van ontplofbare stoffen tot diefstal aanleiding kon geven, waardoor groote schade aan eigendommen of verlies van menschenlevens kon ontstaan en boven dien was het feit van het opslaan reeds straf baar, omdat geen mensch deze stoffen op sloeg om er te gelegener tijd geen gebruik van te maken. Geruchten rond Schuschnigg. - Ten aan zien van de geruchten, welke in het buiten land de ronde hebben gedaan inzake een binnenkort in vrijheid stellen van Schusch nigg, geven de Duitsche autoriteiten te ver staan, dat het niet onmogelijk is, dat Schuschnigg op een nader te bepalen datum van hotel Metropolle, waar hij in verzeker de bewaring wordt gehouden, zal worden overgebracht naar een villa in Duitschland. Omtrent het regime, waaraan hij onderwon pen zal worden, noch omtrent de plaats wordt iets gezegd. Het schijnt, dat hij in dat geval een soort „bewaakte vrijheid" zal ge nieten. Ontploffing in een arsenaal. - In het militair arsenaal te Hirakata in de Japan sche prefectuur Osaka. is tengevolge van een ontploffing brand uitgebroken. Men vreest, dat talrijke slachtoffers te betreuren zijn. Officieel wordt medegedeeld, dat de brand ontstaan is in een arsenaal. Ongeveer zes honderd huizen zijn uitgebrand, tengevolge waarvan omstreeks 5.800 personen dakloos zijn. Nationaal-socialisten gearresteerd. - De correspondent van de New York Times te Mexico meldt, dat acht nationaal-socialisten zijn gearresteerd, voor het meerendeel onder de beschuldiging van spionnage. Tot hen behoort baron von Holleneuffer, een zwager van den politiepresident van Berlijn. Nieuwe ontploffing in Londen. - Van ochtend vroeg is het aquaduct, dat het Grand Union Canal over den North Circular Road, een van de voornaamste wegen ten Noordwesten van Londen leidt, door een ont ploffing ernstig beschadigd. De ontploffing was op een afstand van ruim 15 K.M. nog te hooren. In de muur van het Aquaduct is een groot gat geslagen, doch de stalen bedding is vrijwel niet be schadigd, zoodat slechts een klein straaltje water ontsnapt; een ramp is derhalve voor komen. Niemand werd bij de ontploffing ge wond. Men veronderstelt, dat hier sprake is van een nieuwen aanslag in de reeks terroris tische aanslagen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. In het café van den heer Stadegaard te Obdam vond Dinsdagmiddag ten ver zoeke van de familie Stuyt, eveneens te Obdam, door notaris P. H. Hilbrand de j verkoop bij afslag plaats van: 1. De rentenierswoning met erf en tuin, gelegen aan de Dorpsstraat A 182 te Obdam, grootte 3.30 A. 2. Twee boerderijen aaneen gelegen in de Berkmeer, tegenover den Obdammer watermolen, onder Obdam en wel: a. huismanswoning, schuur, gierkelder, I boomgaarde, erf, wei- en bouwland, groot ruim 8 H.A., in huur bij den heer J. Stuijt; b. huismanswoning, annex schuur, gier kelder, erf. wei- en bouwland, groot bijna 10 H.A., ir. huur bij den heer Nic. Stuijt. 3. Het landbouwbedrijf bestaande uit: I boerenwoning met schuren, erf, wei- en bouwland aan den Molenweg, groot 2.11.00 H.A. en den Veer.huizer Middelweg, groot 25.20 A., onder de gemeente H.H.Waard, in huur bij den heer H. Smit. Perceelen 2 en 3 zijn verhuurd tot 1 Mei 1940 en Kerstmis 1939. Vorige week Dinsdagmiddag vond de verkoop bij opbod plaats. Toen werd ge boden: perceel I 3420.perceel 2a 15632.29, perc. 2b 22125.C7, perc. 3 6249.25. Thans werd kooper van perceel 1 de heer J. Tambach te Obdam voor 3420. Perceel 2a werd opgehouden. Perc. 2b werd gekocht door den heer C. Dekker Sz. te Obdam voor 22126. Van perc. 3 werden de gedeelten 1 t/m. I 7 door den heer P. Schouten te Opmeer gekocht voor 5909, terwijl gedeelte 8 van dit perceel voor 430.50 eigendom van den heer J. van Stipriaan te Heer- hugowaard werd. Onderhandsche verkoop. Een gedeelte bouwland, groot ongeveer I 1 A. is bij onderhandschen verkoop over gegaan van dokter Lohman op den heer J. Blaauw, te Obdam. Voetbal. ZONDAG GEEN INHAALDAG! In tegenstelling met het Dinsdag gepu bliceerde wordt thans medegedeeld, dat a.s. Zondag voor afdeeling I en II geen in- haal-Zondag is. Het oorspronkelijk vastge stelde programma zal worden afgewerkt, zij het dan ook met enkele kleine wijzi gingen. Zoo zal Alcmaria Zondag thuis spelen tegen H. R. C., terwijl de Boys naar R. C. H. moeten. DE SALARISSEN VAN ENGELSCHE BEROEPSSPELERS. De Players' Union, een vereeniging van Engelsche beroepsvoetballers, hield te Lon den een algemeene vergadering. Het is be kend, dat de spelers met de regeling der salarissen niet tevreden zijn. Een der be zwaren is b.v. dat de salarissen weinig ver band houden met de capaciteiten en te veel met de dienstjaren. Men kan echter aan de bezwaren der spelers eenigszins tegemoet komen, door de toelagen, die de spelers krijgen voor het winnen van bekerwedstrij den te verhoogen. Op het oogenblik mogen de clubs voor een bekersucces in de tweede ronde aan haar spelers een toelage van 4 en in de derde ronde een van 6 uitkee- ren. Verder voor de laatste ronde 8, voor den halven eindstrijd 10 en voor het winnen van den eindstrijd 12. Een speler, die het met zijn elftal tot een over winning in den bekereindstrijd brengt, heeft dus financieel een goed jaar, daar de club aan de winnaars bovendien in totaal nog eens 275 mag betalen; verliest de ploeg in den eindstrijd, dan mag de club toch 220 onder de spelers verdeelen. Dit is echter slechts voor een klein aantal spelers weggelegd. Het meerendeel der spelers moet zich met nog minder dan het maximum van 8 per week in het ge sloten seizoen gewoonlijk de helft te vreden stellen, waarbij dan nog komt een toeslag van 2 voor een overwinning en 1 bij een gelijk spel. Op de hierboven bedoelde vergadering is voorgesteld het maximum salaris te brengen op 9 per week en het minimum op 4 gedurende het geheele jaar. Verder vraagt men ver dubbeling van de premies voor de beker wedstrijden en een extra-vergoeding voor de spelers van het elftal, dat aan het hoofd van de ranglijst eindigt. Bovendien vraagt men verzekering van eiken voetballer voor 1000, waarbij de spelers zich bereid ver klaard hebben, extra wedstrijden te spelen om een fonds voor deze verzekering bijeen te brengen. Ten slotte vragen de spelers nog vertegenwoordiging van hun bond in 't bestuur van het Jubileum Fonds van de Football League. Ongeveer 2000 van de 5000 beroepsspe Iers zijn lid van den bond. Kegelen STEDENWEDSTRIJD ALKMAAR— SCHAGEN. In den 1.1. Dinsdag in hotel „Vredelusf" te Schagen gehouden wedstrijd tusschen een 15-tal Schager- en een 15-tal Alkmaar- sche kegelaars is het de gastheeren gelukt 220 hout meer te gooien. De wedstrijd ging over 3 banen, zoodat in totaal door beide partijen 450 ballen zijn geworpen. De returnwedstrijd vindt Vrijdag 10 Maart in de Unie alhier plaats. Hieronder de gespecificeerde cijfers: Wielrennen. SUCCES VOOR KLAAS EENHOORN. Evenals verleden jaar is de Alkmaarsche wielrenner Klaas Eenhoorn weer naar het Bèlgenland vertrokken, om daar op den weg te trainen en in wedstrijden uit te ko men. Dagelijks heeft hij geoefend met be kende renners als Bonduel, d'Hooghe, de Caluwe, v. d. Velde, Verstaeten en vele anderen. En Zondag heeft hij voor het eerst aan een wedstrijd deelgenomen te Lebbeke. Er waren 26 deelnemers en Een hoorn won met 250 meter voorsprong op de Bever, terwijl deze weer 200 meter voorsprong had op de rest. De rit ging over 50 K. M. Als negende eindigde de bekende Nederlander Westbroek uit Utrecht. De uitslag was: 1 K. Eenhoorn, 2 de Be ver, 3 Verstraeten, 4 Deneef, 5 Lerno. Het Maart-nummer van het tijdschrift Fit toont weer, dat een sportief maand blad is dat tot doel heeft: zelfopvoeding tot fitness. Sport en mental-training nemen een belangrijke plaats in, terwijl bekende artsen en psychologen maandelijks deskun dig geschreven korte artikelen geven over de geestelijke en lichamelijke fitness. Dit nummer bevat een beschouwing van generaal Snijders en artikelen over het overwinnen van stotteren, de kunst van goed slapen, en van Justus van Effen, die in 1734 al een lans brak voor fitness. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320. PARIJS CHE ONDEUGD. City-theater. De „Tel." schrijft over „Rage of Paris" (Parijsche Ondeugd): Een eenigszins ver-Amerikaanschte Da- nielle Darrieux, met zeer moderne haren, maar met haar oude Parijsche charme en geestigheid, is de hoofdpersoon in deze film. En dan is daar de jonge Fairbanks en hij is zoo als hij behoort te zijn cynisch, hardvochtig, humoristisch, doch verliefd, zelfs op het oogenblik dat hij meent het niet te zijn. Alkmaar: 1. J. van Spanje 71 77 81 229 2. Joh. Diepen 63 78 75 216 3. P. Hendriks 78 65 70 213 4. C. Klerk 68 72 68 203 5. J. Beerends 72 67 68 207 6. C. van Wijngaarden 63 70 63 196 7. Th. Konijn 65 63 65 193 8. Q. Jonker 75 54 62 191 9. J. Eyckholt 75 58 48 181 10. B. Kosters 78 60 45 181 11. M. Witte 55 61 61 177 12. C. Spierenburg 53 63 57 173 13. J. Langendijk 54 57 56 167 14. W. Burdorf 48 49 59 156 15. C. Rustenburg 56 44 50 150 Totaal 972 938 928 2838 Schagen: 1. C. v. d. Capelle 65 80 77 222 2. C. Rol 81 74 63 218 3. Chr. Dekker 76 68 76 213 4. Ds. v. d. Veen 65 79 72 216 5. P. de Vries 75 74 61 210 6. Dr. Groenhart 72 73 65 210 7. Dr. v. d. Sluis 75 70 63 208 8. G. Anneveld 68 70 70 208 9. Not. van Veen 61 80 61 202 10. R. Brugman 71 68 62 201 11. K. Molenaar 57 65 74 196 12. J. H. Schene 49 78 68 195 13. Dr. Boerema 61 65 62 188 14. K. v. d. Ben 61 60 67 188 15. M. de Haas 63 60 57 180 Totaal 1000 1062 998 3060 mmmmmmmê Danielle Darrieux En verder ontmoet ge Mischa Auer als oberkellner een van zijn vele rollen. Doch nooit verlaten hem die sloome def tigheid van zijn geest. Hij is een der meest opvallende en minst geruchtmakende film komieken. Darrieux, Fairbanks, Auer en Helen Bro- derick zijn de vier personen die deze film tot die genoeglijke en vlotte comedie ma ken, die altijd haar ondertoon van ernst houdt en waarbij men menigmaal hartelijk lacht. „VERZEGELDE LIPPEN". Victoria. Victoria geeft deze week een Ufa-pro- duct, n.1. „Verzegelde lippen". De „Tel. schreef o.m. het volgende over deze film: „Een film, die, ondanks een lichte neiging naar het sentimenteele, van begin tot einde boeit en, behalve uitstékend spel van Brigitte Horney en Mathias Wie- mann, veel te genieten geeft aan natuur schoon „Alg. Handelsblad":„laat Uw bewon dering dan des te grooter zijn, als ge ziet wat guand même in deze film aan goeds en schoons tot stand is gebrachteen treffend mooi bedacht liefdesverhaal het hoogtepunt van dramatische spanning en van spelevenwichtig, eerlijk en voor naam K*t\ «•r*t 'k Was per abuis Op 't stadhuis Gepijpesteeld gaan trouwen. De ambtenaar MaakP geen bezwaar: Ik mocht mijn vrouw en Ibis houen w «f voorde pijp Dobbelmannlekker, man „Dagblad van Rotterdam":... „psycholo gisch fijn aangevoeld... Regie, fotografie en spel hebben hier een brok levensgeschie denis van eenige menschen samengsteld waarin inderdaad „licht in een donker huis" gebracht wordt. Er is veel, zeer veel bewonderenswaardigs in deze episode. Het sobere spel van Mathias Wiemann, de voor treffelijke Brigitte Horney en Friedrich Kayssler als de in zichzelf gekeerde vader is prachtig. De andere, wufte zijde van het leven wordt door Waschneck op knappe wijze in behandeling gebracht met Gina Falckenberg en Karl Schönböck. Tenslotte verdient Werner Bohne voor zijn bijzonder fraaie fotografie van de besneeuwde berg landschappen allen lof Brigitte Horney. „De Maasbode":„munt uit door een fijne psychologische schildering... Vooral het spel van het trio Mathias Wiemann, Brigitte Horney en Friedrich Kayssler, met Maria Koppenhöfer als moeder op den achtergrond, munt uit door een groote sub tiliteit „RAMEN MET VLEUGELS". Harmonie. Over deze film van Vrijdag a.s. af in de Harmonie schrijft de Tel. o.m. het volgende: Men moet deze film gaan zien om de verbluffende stuntopnamen, die men er in te aanschouwen krijgt. Sensaties in de lucht zijn en vogue in Hollywood, den laatsten tijd, en nog nimmer zag men ze in zulk een spanning en ijzingwekkende realiteit als ditmaal in deze kleurenfotografie. Doch men kan niet ontkennen, dat de kleur aan de stuntopnamen in een film als deze een bijzonder effect geeft de aarde ligt tien keer zoo diep onder de machine en het brandende vliegtuig uit het begin, schoon nog met vlammen van een onnatuur lijk rood, is van een griezelige echtheid". 146. De reus stopt hem nu in zijn broekzak. Pam kijkt naar beneden of hij de sprong durft wagen, om te ont snappen. Doch de afstnd lijkt hem te groot, om zonder ongelukken op de grond terecht te komen. 147 De reus is naar zijn huis gegaan en heeft Pam op a e geplaatst. De geheele reuzenfamilie staat verbaasd naar het kleine ventje te kijken. Het is een gebrom van jewelste en zelfs het geluid van den kleinen „reuzen- jongen klinkt nog als dat van een zware motor.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8