Agenda Victoria-Waier Spoel LAATSTE BERICHTEN. Jkouitidaal Tlieims JUi&ticaties tüeecAeüchl Rechtszaken EEN KORTE TOELICHTING OP DE PACHTWET. Prijs f 0.25 - Bureau Alkm. Courant. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Herm. Coster i Zn. RadioredevanpausPiusXII 20 weken thuis met rheumatiek 2IJPE hinderwet. OUDKARSPEL 2UIDSCHARWOUDE Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. 7 DERDE BLAD. 2. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Mannen met vleugels (vliege niersfilm); hoofdrollen Fred Mac Murray, Ray Milland, Louise Campbell. Toegang bo ven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag,'half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ver zegelde lippen (rom.); hoofdrollen Brigitte Horney, Mathias Wieman e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Pa- rijsche ondeugd (rom.); hoofdrollen Da- nielle Darrieux, Douglas Fairbanks Jr. e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zondag 5 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert muziekvereen. Alcm. Victrix voorh. Sted. muziekcorps, m. m. v. tooneelgezelschap Loevens. Turnen. DE UITVOERING VAN ODIS. Vlot afgewerkt programma. De christelijke gymnastiekvereniging Odis heeft Donderdagavond in de groote zaal der Harmonie haar jaarlijksche uitvoering gege ven. Een geheel gevulde zaal en een uitste kend bezet balkon is getuige geweest van een zeer vlotte uitvoering, welke niet alleen de vereeniging, maar ook haar directeur, den heer Jb. Heinis, tot eer strekte. Dat deze uitvoering zoo slaagde, lag hem wellicht aan den zorg, waarmee het pro gramma was samengesteld. Men had ge tracht, zooveel mogelijk variatie in dat pro gramma te brengen en daarin slaagde Odis volkomen. Om te beginnen, kregen we niet de be kende opmarsch te zien. Neen, een heraut verscheen ten tooneele en declameerde de Verkrijgbaar aan ons bureau: Uiteengezet door een ter zake kundig Jurist, met eenige modellen van brieven en eenige verzoekschriften aan de Pacht- kamer benevens eene eenvoudige uiteenzetting van hetgeen verpachter en pachter te doen staat met het oog op de overgangsbepalingen der pachtwet (loo- pende contracten.) Onmisbaar voor ieder, die iets met de pachtwet te maken heeft Pachtcontracten A 15 ct. idem B 7Vs ct. Voor dam 9 Alkmaar, (ONGECORRIGEERD). DOODELIJK ONGEVAL IN STAATSMIJN „EMMA". Vanochtend is de 18-jarige sleeper P. Florax uit Hoensbroek in de ondergrond- sche werken van de staatsmijn „Emma" tusschen twee mijnwagens bekneld geraakt tengevolge waarvan hij onmiddellijk over leed. INVAL IN EEN SPEELHOL. Het was de Rotterdamsche politie ter oore gekomen, dat in het pand aan de Aelbrechtstraat 33b gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Gisteravond om streeks tien uur deed de politie er een inval. Haar onverwacht verschijnen ver raste een dertiental personen dat volop bezig was het roulettespel te beoefenen. De spelers hadden de beschikking over een volledig uitgeruste roulettetafel, terwijl er met tamelijk groote bedragen werd ge speeld. De tafel en de bijbehoorende speel- benoodigdheden werden in beslag ge nomen. De spelers werden naar het politiebu reau vervoerd. Nadat tegen verschillende personen procesverbaal was opgemaakt, werden zij op vrije voeten gesteld. GRAANPAKHUIS, WONING EN KANTOOR UITGEBRAND. Schade ruim vijftigduizend gulden. Vanochtend heeft een felle brand de op slagplaatsen, woning en kantoor van de N.V. WijkCatz' Zaadhandel aan den Cruqiusdijk te Haarlemmermeer geheel ver woest. Omstreeks tien uur had in de droogkamer van het pakhuis, dat geheel met graan en zaad gevuld was, door nog niet bekende oorzaak een explosie plaats. Er ontstond brand en de vlammen grepen direct snel om zich heen. Zij vonden gretig voedsel in de groote voorraden graan en zaad. Onmid dellijk waarschuwde men de brandweer uit Haarlemmermeer. Toen zij ter plaatse kwam, had het vuur reeds een zoo grooten omvang aangenomen, dat ook de brandweer van Heemstede ter assistentie werd geroe pen. Inmiddels waren de vlammen overge slagen naar de silo, het voorgebouw en de woning. Met alle kracht bestreed men het vuur, dat in de voorraden graan en zaden en de houten gebouwen gretig voedsel vond. Men kon niet verhinderen, dat de pakhui zen, woning en kantoor een prooi der vlam men werden. Een groote loods, waarin veel regeeringsgraan was opgeslagen, bleef ge spaard. De schade bedraagt ruim vijftigduizend gulden. De firma was tegen brand- en be drijfsschade verzekerd, zoodat het perso neel, dat uit dertig man bestaat, geen schade ondervindt. GANDHI IS EEN NIEUWE HONGER STAKING BEGONNEN. Gandhi is een hongerstaking begonnen om kracht bij te zetten aan de actie der bevolking van Rajkot voor een meer demo- cratischen regeeringsvorm, waartegen de vorst van dezen staat zich verzet. Als laat ste maaltijd heeft de Mahatma gebruikt een kop warme geitenmelk met brood, tomaten, gekookte groenten en sinaasappelen. Gandhi is thans 70 jaar. De bevolking van de stad 'Rajkot is uit sympathie met den Mahatma een dag in staking gegaan. (Gandhi had een ultimatum gezonden aan den heerscher van Rajkot en hem 24 uur ge laten om te antwoorden op zijn voorstellen voor een minnelijke schikking van het con flict tusschen den vorst en zijn onderdanen. Aangezien het antwoord niet binnenkwam, is Gandhi weer, evenals bij vorige gelegen heden, tot een hongerstaking overgegaan. Aan den vorst van Rajkot was verzocht een regeeringsvorm in te voeren, welke aan zijn volk een stem gaf in het bestuur. Begin Februari was reeds een actie van burgerlijke ongehoorzaamheid ontstaan om den eischen kracht bij te zetten, doch Gandhi had de actie afgelast, teneinde persoonlijk stappen te doen. Bij meer dan een gelegenheid, waar groote politieke belangen op het spel ston den, is Gandhi, zelfs met gevaar voor zijn leven, in hongerstaking gegaan). PACELLI MET ALGEMEENE STEMMEN GEKOZEN. De Italiaansche bladen wijden geheele pagina's aan de verkiezing van kardinaal Pacelli op den troon van den H. Petrus. Volgens „Messagero" zou de vroegere staatssecretaris bij de derde stemming met algemeene stemmen tot paus gekozen zijn. Hieruit zou blijken, dat ook de kardinalen Boggiani en Marchetti-Selvaggiani, die we gens ongesteldheid hun „cellen" niet had den verlaten, hun stem op Pacelli hebben uitgebracht, die na zijn verkiezing niet vergat zich naar de patiënten te begeven. Door den naam Pius XII te kiezen, heeft de nieuwe paus, zoo vervolgt het blad, wil len te kennen geven zoo te willen heeten, omdat bijna zijn geheele kerkelijke loop baan gevallen is onder twee pausen van dien naam, en vooral uit erkentelijkheid jegens Pius XI, die hem altijd zijn genegen heid heeft getoond. Volgens de traditie moet de nieuwe paus op den Zondag volgende op zijn verkiezing gekroond worden, maar daar men nog slechts twee dagen van den Zondag af is en men geen tijd heeft om alle voorbereid selen voor de grootsche plechtigheid te tref fen, zal de kroning plaats vinden op Zon dag 12 Maart. Amerikaansche pers over de paus keuze. In het commentaar op de verkiezing van kardinaal Pacelli tot paus schrijft de „New York Times", dat wederom de katholieke kerk naast de democratische volken staat in de verdediging van de onaantastbaarheid van den menschlijken geest en de broeder schap der menschheid tegen geestelijke sla vernij. De „New York Herald Tribune" schrijft, dat niemand zal veronderstellen, dat kardi naal Pacelli is gekozen om slechts politiek paus te zijn, doch de snelheid waarmede hij is gekozen, is een bewijs, dat de belangrijke politiek en sociale problemen den doorslag hebben gegeven. Vanmiddag te negen minuten over twaalf (Italiaanschen tijd) sprak paus Pius XII zijn eerste boodschap tot het geheele katholieke volk uit voor de radio. De paus sprak vier en een halve minuut, waarna hij zijn zegen gaf. Hij hield een hartstochtelijk pleidooi voor den vrede tus schen alle landen, alsmede rechtvaardig heid, liefde en eensgzindheid. Hij bad, zeide hij, dat alle volken mogen komen tot wel vaart en vooruitgang in de beschaving. De paus sprak met een heldere, duidelijke stem. Na den pauselijken zegen werd een korte latijnsche hymne gezongen. HOFBERICHT. Men meldt ons van officieele zijde, dat zuster Trijntje Boonstra, diacones van het Haagsche diaconessenhuis, namens Hare Koninklijke Hoogheid uitgenoodigd is we derom hulp te verleenen bij de aanstaande blijde gebeurtenis, welke dezen zomer in het prinselijk gezin wordt verwacht. Zuster Boonstra zal terzijde worden gestaan door zuster Feith, die, zooals bekend, reeds thans met de verpleging van prinses Beatrix is belast. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Oude vrouw aangereden en ernstig gewond. Vanochtend wilde een 63-jarige vrouw van den vluchtheuvel bij de kruising We teringschans en Vijzelgracht te Amsterdam den rijweg oversteken. Ofschoon het licht signaal op groen stond, stak de vrouw toch den weg over met het gevolg, dat zij tegen een wielrijder, die voorrang had, opliep. De vrouw kwam ongelukkig terecht en werd zeer ernstig gewond. geschiedenis van Alkmaar's Ontzet en toen daarna het Victorie-lied gezongen was, ver schenen alle leden uit een groote burcht, welke achter op het tooneel was opgesteld, voor het voetlicht, stelden zich op en zoo was dit traditioneele beginnummer een aardig kijkspel geworden. Daarna mocht de voorzitter, de heer Chr. Knaap, het welkomswoord uitspreken de avond zelf was vanzelfsprekend met gebed en zang geopend in welk woord spr. aller eerst de afgevaardigden van zuster vereeni- gingen uit stad en omgeving begroette, als mede andere figuren, die in de sportwereld een bijzondere plaats innemen, zooals het bondsbestuur, e.d. Spr. herinnerde verder aan de successen, welke Odis behaalde op den gewestelijken turndag en op den kringturnavond en stond vervolgens eenige oogenblikken stil bij het meer interne: Odis telt thans in totaal 130 leden, welk getal moet groeien. Spr. riep daartoe de medewerking van alle aanwezi gen in en hoopte, dat ieder een goede pro pagandist mocht zijn voor Odis. Na nog even het 15-jarig bestaan geme moreerd te hebben, dat indertijd in 't Gul den Vlies gevierd werd, kwam spr. tot dezen avond. Hij verzekerde, dat er hard en geanimeerd geoefend was, hoopte, dat de zoo noodige sfeer aanwezig mocht zijn en sprak tevens den wensch uit, dat de ouders en vrienden een goede uitvoering zouden mo gen meemaken. En toen tenslotte verzocht de voor zitter de aanwezigen het Odis-lied mee te zingen, aan welk verzoek vanzelfsprekend gaarne werd voldaan. De uitvoering. Wanneer wij tot de uitvoering zelf komen, dan herinneren wij allereerst aan wat wij hierboven reeds schreven: dat de directeur gezorgd had voor variatie. Zoo kregen wij voor de pauze o.a. te zien de club uit Vo- lendam (al waren allen dan ook Odis- leden!), die een vlotte vrije oefening demon streerde. Niet minder mooi eigenlijk nog wel ele ganter, gratie-voller was de hoepeloefe ning der meisjesadspiranten. Hier werd met ernst gewerkt en hier bleek, dat de oefe- ningsstof beheerscht werd. Het volksdansje der meisjesadspiranten bleek verder in den smaak te vallen, terwijl de Bloemendroom, het slotnummer van het proramma, een zeer succesrijk nummer was voor de dames. Spe ciaal hulde aan de solo-danseres! Wanneer wij nu nog vermelden, dat de ge broeders Dekker voor eenige zangnummers zorgden op de bekende wijze en dus met veel succes dan hebben wij „de voor naamste variaties" in het turnprogramma gememoreerd. Wat nu het eigenlijke turnen betreft, di recteur Heinis heeft geheel Odis van jong tot oud op de planken gebracht. Natuur lijk kon daardoor niet alles vlekkeloos ver- loopen, maar wel werd hier gedemonstreerd, wat Odis doet en hoe Odis werkt. We hebben goede oefeningen gezien (nog eens noemen we de hoepeloefening der meisjesadspiranten en verder de vrije oefeningen voor de dames, het bokspringen voor de jongensadspiran- ten en wat de ouderen betreft de brugoefe- ningen zoowel van de dames en heeren). Het hoogrek, speciaal heerennummer, was zeer goed te noemen en getuigde evenals al de reeds genoemde nummers van vooruitgang en het was alleen jammer, dat de vrije oefe ning der heeren er „niet in zat". Onze algemeene indruk is, dat Odis een zeer goede damesploeg heeft, dat de jonge ren veel beloven en een waardevolle kern vormen, maar dat de heerenafdeeling eigen lijk te klein is. Al willen wij de kwaliteit hier niet onderschatten! Zoo kan Odis op een goeden avond terug zien, al was het programma dan ook iets te overladen! Rest ons nog te vermelden, dat er diverse cadeautjes werden uitgereikt, dat de dames voor het eerst optraden in hun nieuwe turn- kleeding die getuigde van smaak en een voud en dat de heer S. Lodder, jarenlang Odis-lid, afscheid nam van zijn vereeniging wegens zijn aanstaand vertrek naar het bui tenland. Vrouw dacht, dat haar man nooit meer -zou kunnen werken. Toen haar man 20 weken thuis was geweest met rheumatische pijn in zijn rug, begon deze vrouw te vreezen, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Ten einde raad probeerde hij Kruschen en de ver andering was „als een wonder". Lees haar brief: „Mijn man heeft rheumatiek en leed vreeselijke pijnen in zijn rug. Eenigen tijd geleden was hij 20 weken thuis. Ik dacht werkelijk, dat hij nooit meer zou kunnen werken. We probeerden alles, wat we maar bedenken konden en niets hielp. Toen nam hij Kruschen en sindsdien weten we, dat Kruschen zijn gewicht in goud waard is. De verandering die het teweeg bracht is als een wonder." Mevr. B. Twee bestanddeelen in Kruschen zijn de meest werkzame oplossingsmiddelen van urinezuur, die de wetenschap kent. Het urinezuur en andere schadelijke afvalstof fen worden door Kruschen Salts langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam ver wijderd, waardoor de pijnen spoedig zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Vergadering middenstand. In „Het Zijper Veerhuis" werd Woens dagavond een vergadering gehouden van de afdeeling „Schagerbrug en omstreken" van den Nederl. Middenstandsbond, onder leiding van den heer C. Brugman. Na eenige discussie werd o.m. besloten, dat de afdeeling zich zal uitspreken als voorstander van regeling der attracties van den Middenstand door de afdeeling zelve en dus niet districtsgewijze. Vervolgens werd vastgesteld de rekening EEN HEERLIJKE DRANK Bij besluit van 2 Maart 1939 is aan J. Walvisch te Amsterdam, vergunning ver leend tot het oprichten van een ondergrond- sche petroleumbewaarplaats in het perceel BAANPAD nr. 6, alhier. Alkmaar, 3 Maart 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. van de afdeeling over het jaar 1938, aan wijzende in ontvang 369.90 en in uitgaaf 227.56, voordeelig saldo alzoo 142.34. Daarna kwam aan de orde de rekening van de filmfeestavonden van den Zijper Middenstand, aangevende in ontvang 675.90 en uitgaaf 821.22, nadeelig saldo 1445.32. Op een desbetreffende vraag van den heer D. Veeter gaf de voorzitter een uit eenzetting van de redenen van het tekort op deze rekening, waaruit bleek dat de kosten eigenlijk hooger zijn dan aanvanke lijk de bedoeling is geweest. De voorz. geeft toe dat deze feestavond bij nader in zien door het bestuur te groot zijn opgezet. Het nadeelig saldo van den midden stands-spoedcursus, georganiseerd door de gezamenlijke middenstandsvereen. in Zijpe, werd geraamd op totaal 30. De heeren H. L. van der Poll en P. Hooij werden herkozen als bestuursleden. De vergadering sloot zich aan bij een bestuursvoorstel om te trachten te Scha gerbrug een twee- of driejarigen midden standscursus op te richten. Bij de rondvraag kwam in bespreking de vraag of het al dan niet wenschelijk is, dat de Zijper Middenstand wordt vertegen woordigd in den gemeenteraad. Na uitvoe rige bespreking besloot men tenslotte hieromtrent overleg te plegen met de an dere middenstandsvereenigingen in Zijpe, om daarna eventueel gezamenlijk candida- ten uit den middenstand te stellen voor de gemeenteraadsverkiezing 1939. Begrafenisvereeniging. De jaarvergadering van de begrafenis vereeniging werd Donderdag gehouden in café Jansen. De voorzitter was de heer Jb. de Boer. In het jaarverslag deelde de secretaris mede, dat het ledental is teruggeloopen van 785 tot 755. Dit is wel een gevolg van de slechte tijdsomstandigheden. Uitgevoerd zijn 14 begrafenissen, waarvan 9 voor le den-en 5 voor niet-leden. De uitbreiding van de begraafplaats is een groote verbetering, waarvoor de se cretaris het gemeentebestuur hulde bracht. De kleeding bevindt zich in goeden staat. Er wordt goed voor gezorgd. Het voorstel t. a. v. de leden van andere vereenigingen, die opgenomen zijn in het Tehuis voor ouden van Dagen, is aangeno men in de Bondsvergadering. De volgwagen zal ook in 1939 aan de le den worden vergoed. De rekening van den penningmeester sloot op een totaalbedrag van 1350.67, de uitgaven waren 1314.94 geweest. Het kassaldo was 35.73. De balans gaf een to taal bezit aan van 1790.18, hetgeen een vooruitgang van f 40.39 beteekende. Deze rekening werd met een woord van dank aan den penningmeester goedgekeurd. Een vrij breedvoerige bespreking werd gevoerd over het voorstel van den heer A. de Jong om de dragers een pensioen te géven bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Dit bleek nogal wat moeilijkheden op te leveren; het zou een contributiever- hooging beteekenen van 30 cent per jaar en per lid. Tenslotte besloot men op voorstel van den heer A. Kroon het personeel op 65- jarigen leeftijd vrij te stellen van contribu tie, met terugwerkende kracht. De heeren C. Boon Pz., E. Slooves en H. Joman werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen tot bestuurslid. Zij na men hun benoeming aan. Men had voor de alg. vergadering van den bond geen voorstellen Eenige wenschen zul len naar voren gebracht worden. Tot afgevaardigden werden de heeren Jb. de Boer en C. Borst aangewezen. De heeren S. de Beurs en A. Timmerman werden benoemd tot kasnazieners. Na eenige gedachtenwisseling besloot men, dat voor z.g. afgehuurde begrafenis sen naar buitengemeenten in overleg met den adviseur de kosten zullen worden vastgesteld. Tot adviseur werd de heer Carnas her kozen. De heer Borst bracht het bedanken uit armoede ter sprake. Daarvoor moest eigen lijk iets gevonden worden. De voorzitter zeide, dat dit een moeilijk geval was. Waar moet de grens getrokken worden? De heer Volkers vestigde de aandacht op het M. H. Men zal hieraan aandacht schenken. Ned. Tuindersbond. De afd. van den Nederlandschen Tuin dersbond hield Donderavond in café Kaper een ledenvergadering. De opkomst der leden was niet zeer groot. De voorzitter, de heer P. de Geus, memo reerde in zijn openingswoord den gang van zaken in den tuinbouw. Van opleving kan niet gesproken worden, al zijn de prijzen tengevolge van de vorst hooger dan andere jaren. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den N. T. B. werd behan deld. Men kon zich met de prae-adviezen van het hoofdbestuur vereenigen. Het bestuur zal een paar afgevaardigden aanwijzen. Voor het geheele land: Helder tot licht be wolkt, iets kouder des nachts met kans op nachtvorst, overdag zacht, zwakke tot ma tige zuidelijke tot zuidoostelijke wind. De ontwikkeling van het gebied van hoo- gen luchtdruk in Duitschland en rond dè Oostzee had nog verder voortgang. Over Frankrijk veranderde de luchtdruk weinig zoodat thans over west-Europa warme droge luchtmassa's in noordelijke richting getrans porteerd worden. Het weer is over het alge meen helder tot lichtbewolkt geworden. Tengevolge van uitstraling zijn de nachte lijke minima laag, in Duitschland onder het vriespunt, in noord-Frankrijk tegen het vriespunt aan. Overdag stijgt de tempera tuur echter onder invloed van de zonnestra ling overal sterk. Zoo waren gistermiddag de temperaturen in'Frankrijk bijna overal boven de vijftien graden Celsius. Biarritz had, mede onder invloed van föhn over de Pyreneeën, zelfs een maximum-temperatuur van 21 graden en meldde hedenmorgen reeds 15 graden. In de bovenlucht zijn de temperaturen nog verder gestegen, zoo werd de nulisoterm hedenmorgen boven ons land aangetroffen op 2800 meter, terwijl het op 1100 meter graad was. Ook de Zwitser- sche bergstations meldden hoogere tempe raturen, bij mooi weer (Saentis min 3, Jungfraujoeh min 8 gr.) De scheidingslijn van deze warme luchtmassa's en de koudere, welke in oostelijke richting van den oceaan aangevoerd werden, liep hedenmorgen van de zuidwestpunt van Engeland naar Schot land. De stations, waarover deze scheidings lijn gepasseerd is, meldden zwaren regen. Dit regenfront verplaatst zich echter nauwelijks meer. Op den oceaan trok weer een zeer diepe depressie van New Foundland oost waarts. Deze bevond zich hedenmorgen op 52 gr. n.b. en 25 gr. w.1., met een barometer stand van 960 millibar (720 mm.) Zij be weegt zich thans nog in oostelijke richting, doch zal zeer spoedig, evenals de vorige, naar het noorden afbuigen en het weer ten onzent voorloopig niet kunnen beïnvloeden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 18.09 uur licht op. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod op Donderdag 2 Maart 1939 te Tuitjenhorn, gem. Harenkarspel, ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange, gevestigd te Alkmaar, van de navolgende perceelen te Tuitjenhorn gem. Harenkarspel en te Sint Maarten, behoorende tot de nalaten schap van den heer P. Borst Az. Gem. Harenkarspel: 1. Huismanswoning, schuur, koeboet en erf, 0.22.45 H.A2710— 2. Huis, koolschuur en erf, 2 A. 35 c.A960— 3. Twee huizen en erf, 1 A. 80 c.A1100— 4. Huis en erf, plm. 2 A. 40 c.A680— 5. Huis en erf, plm. 1 A. 95 c.A440— 6. Bouwland, achter perc. 1 1.10.40 H.A2068— 7. Bouwland a. d. Graafsloot, 0.83.80 H.A1295— 8. Weiland aan de Huizer Sloot, 1.35.60 H.A. 3800— 9. Bouwland, 1.13.00 H.A. 1947.50 10. id. 0.84.40 H.A1455.50 11. Weiland, gen. De Hoofd - weid, pl.m. 2.50 H.A. 5687.50 12. Weiland De Driehoek, 0.92.70 H.A1657.50 13. Bouvland aldaar, 0.52.90 H.A720— 14. Bouwland De Ven, 0.84.10 H.A1171.50 Gem. Harenkarspel: 15/20. Zes perceelen bouw land a. d. Buttersloot, ge naamd De Bisschop, samen groot 3.12.0 H.A4019. Totaal 29711.50 De afslag en combinatiën blijven oepaald op Donderdag 5 Maart aanstaande, n.m. 1 uur, in het koffiehuis van den heer J. Kaandorp, te Tuitjennorn. TEGEN OPRICHTER VAN HET „CHRISTOFFEL-FONDS" 1000 BOETE GEEISCHT. Toen op 15 Febr. j.L het nieuwe regle ment autovervoer personen in werking trad, heeft de politie nog niet dadelijk den auto busondernemers belet hun bedrijven uit te oefenen, doch zij bepaalde zich er toe tegen elke onderneming één proces-verbaal op te maken. Zoo moesten gisteren twee autobus-onder nemers voor den Haagschen kantonrechter, mr. G. A. van Haeften, verschijnen, wien ten laste was gelegd, dat zij in strijd met de bepalingen van het nieuwe R.A.P. een auto busdienst hadden onderhouden. Het eerste geval betrof een autobus van het onlangs opgerichte „Christoffelfonds", waarvan de heer Stoop voorzitter was. De vertegenwoordiger van het O.M. achtte overtreding van het R.A.P. bewezen. De z.g. vrijwillige bijdragen van het fonds zijn gefixeerd. Vaste prijzen voor bepaalde trajecten. Het fonds stelt zich ten doel de internationale betrekkingen tusschen de ver schillende landen van Europa te verbete ren. Zij wil dat doel bereiken door een autobusdienst tusschen Leiden en den Haag te onderhouden! Den tijd, dat deze zaken als principieele moeten worden beschouwd, achtte spr. voor bij. Van nu af aan zou hij hooge boetes eischen en in dit geval requireerde hij een geldboete van 1000 subs.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10