Simplex rijwielen, de beste voor den prijs 46' PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. 8 8 8 faovinciaal Tlieuias ibroek op langendijk noordscharwoude zuidscharwoude akersloot heermugowaard hensbroek bakkum koedijk heiloo %xdiapcoqcammai wieringerwaard 'i»&oo@®oe®od@soooooog§30000@6# tweede blad. het concours van den bond van zangkoren in noordholland. Naar wij van officieele zijde vernemen, zal het concours van den bond van zang koren in Noordholland op 9 en 23 Juli wor den gehouden te Schoorl. Er hebben reds een twintigtal koren voor dit concours ingeschreven. Geslaagd. Aan de nat. schildersschool te Utrecht slaagde voor het diploma mr. schilder de heer K. W. van der Molen, alhier. 95 jaar. Onze oudste inwoner de heer H. Jes vierde Donderdag onder groote belangstel ling zijn 95sten verjaardag. De heer Jes geniet nog een goede ge zondheid. F eestvergadering. Door de geref. meisjes en jongelings vereniging werd in de geref. kerk de jaar- lijksche feestvergadering gehouden, waar voor een flinke belangstelling was. Met voordrachten en een tweetal inlei dingen werd de avond gevuld. De avond werd geopend en geleid door ds. Richel, terwijl de heer R. Schuil sloot met dankgebed. Benoemd. In de Woensdagavond gehouden be stuursvergadering is de heer P. Boon be noemd tot directeur van de Coöp. Boeren leenbank I in de vacature Berkhout. De heer Boon was secretaris van de bank. Geschorst. Naar wij vernemen, zijn een zestal ar beiders, werkzaam in de werkverschaffing diepspitten, geschorst. Zij zouden het hun opgedragen werk niet goed hebben ver richt. Een sirene op het raadhuis. Op het gemeentehuis alhier is een si rene aangebracht, ten behoeve van den. Luchtbeschermingsdienst, voor het waar schuwen bij eventueele vliegeraanvallen in tijden van oorlog. Autobotsing. Donderdagmorgen had op den hoek BuurtwegBreedelaan 'n aanrijding plaats tusschen een luxe auto van dr. S. alhier en een vrachtauto van den heer L. van Cas- tricum. De auto van dr. S. kwam uit de Breedelaan waar op den Buurtweg het zicht zeer slecht is. De auto van Castricum kwam van Limmen en verzuimde bij deze hoek signalen te geven. De auto van dr. S. werd aan de voorzijde danig gehavend. De vracl uto mankeerde niets. Beide wagens konden op eigen kracht vertrekken. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De burgemeester en de gemeenteveldwach ter hebben de situatie ter plaatse opgeno men. Beide automobilisten waren verze kerd. De laatste eer. Donderdag vergaderde de Prot. Begra fenis vereeniging „De Laatste Eer" in het café van den heer A. Rus. Voorzitter was de heer Th. v. d. Meer. Uit het jaarverslag bleek, dat er slechts 6 begrafenissen waren uitgevoerd en wel van 3 leden, 1 levenloos geboren kindje en 2 niet-leden. Het ledental was gedaald van 482 op 463. Dit groote getal vond zijn oorzaak hierin, dat er één gezin van 11 personen was ver trokken naar elders. De secretaris drong er vooral op aan om bij verhuizing hiervan kennis te geven om eventueele moeilijkheden te ontgaan. Vervolgens werd het verslag van de bondsvergadering voorgelezen en voor ken nisgeving aangenomen. Hierna was aan de orde bestuursver kiezing. Aftredend waren de beeren H. Bruin, W. Mantel en G. Dirkmaat. De beide laatsten werden herkozen, ter wijl voor den heer Bruin, welke bericht had gezonden, dat hij wegens drukke werkzaam heden zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer P. v. Leyen werd gekozen. De heeren Mantel en Dirkmaat namen de herbenoeming aan. De heer v. Leijen zal bericht worden gezonden. De rekening van den penningmeester gaf aan ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van 1039,13 met een winst van 139,45, waardoor de reserve is gestegen tot 2190,94. Het salaris van den secretaris-penning meester werd van 50 op 75 gebracht. De heeren J. Duinker en Jb. Lugtig wer den benoemd tot afgevaardigden naar de bondsvergadering. Begrafenisvereeniging. De algemeene vergadering der begra fenisvereeniging „Memento Mori" werd Donderdag gehouden in café Mantel. De voorzitter heette de opgekomenen hartelijk welkom. Het doet ons leed, zeide spr., dat we op het oogenblik voor geen voltallige bestuurs tafel zitten, nj. door het ontbreken van den heer Stapel die helaas gisteren is overle den. Ik geloof wel dat ik namens allen een woord van waardeering mag uitspreken voor al het goede dat de heer Stapel voor „Memento Mori" heeft gedaan. Hij rust in vrede. De ontvangsten over 1938 waren 1142.44 met een saldo van 708.53, de uitgaven over 1938 te samen 346.0 Batig saldo over het afgeloopen jaar 796.43)4. Over 1938 was er een winst van 87. Uit het jaarverslag 1938 vermelden we, dat 1938 weer een voordeelig jaar is ge weest wat betreft de vereeniging. Het le dental bleef ongeveer gelijk. De vereeni ging heeft 4 maal haar diensten moeten doen, en wel twee maal voor leden en twee maal voor niet-leden. Aangekocht is een nieuw dragerspak. De voorzitter deelde mee, dat het be stuur heeft besloten bij gebruik van de rouwkoets gratis een volgkoets te geven, dit had de volle toestemming der leden en werd dus met groote dankbaarheid aan vaard. Afgetreden is de heer D. Leegwater en er is een vacature wegens overlijden van den heer Stapel. De heer Leegwater werd met algemeene stemmen herkozen. In plaats van den heer Stapel werd benoemd de heer C. Boot. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden benoemd de hee ren Jn. Dekker en Dirk Groot. De voorzitter deelde mee, dat als er le den zijn, die voor crematie gevoelen het be stuur daarvoor zijn medewerking wil ge ven. Wat het meer kost dan de "gewone be grafenis-kosten moet echter bijbetaald worden. De heer Boot vroeg hoe het bestuur denkt over het aankoopen van een automa tisch begraaftoestel. Na bespreking werd met algemeene stemmen tot den aankoop van een toestel besloten. Spoed zal in dezen worden betracht. Dan stelde het bestuur nog voor om een krans aan te bieden aan het overleden bestuurs lid den heer Stapel. Dat werd goedgevon den. Afd. Ned. Tuindersbond. De afd. Hensbroek van den Ned. Tuin dersbond vergaderde Woensdagavond m café Mantel onder voorzitterschap van den heer J. Volkers. Deze heette namens het bestuur de opge komenen hartelijk welkom en herinnerde aan de in Alkmaar te houden algemeene vergadering, waar productie en kleine tuinderssteun uitvoerig zullen worden be sproken. De heer Langeries deelde mede, dat hij op de kringvergadering de salariskwestie van den secretaris naar voren heeft ge bracht. Hem werd echter dienaangaande medegedeeld, dat het loon voor alles wat voor den bond wordt gedaan in geen geval salaris kan heeten, maar een zeer kleine vergoeding. Aan B. en W. van Hensbroek en Ursem is een schrijven gericht, dat een afd. van den N.T.B. is opgericht met de vraag, dat als er een vacatare is in de commissie voor kleinen tuinderssteun e.d. het bestuur gaar ne zou willen, dat ook aan de leden van genoemde afd. zou worden gedacht. Van het hoofd der gemeente Hensbroek is in middels een in dien zin gunstig antwoord ontvangen. Van den burgemeester van Ursem was nog geen bericht ingekomen. Het hoofdbe stuur van den bond stelt voor 'n volledige productiesteun tevens een ondernemings winst voor bedrijfsrisico. Hiermee ging de vergadering accoord. De meeste voorstellen der afd. zijn allen als bovengenoemd of komen op hetzelfde neer, verhooging kleine tuinderssteun, op heffing van de heffing db vroege aardap pelen, verhooging richtprijzen enz. De vergadering ging ook met deze voor stellen accoord. Verder deelde de voorzitter mede, dat aan het hoofdbestuur der N.T.B. een nieu we kostenberekening is toegezonden van witlof, spruiten en roode bieten. In overleg met Obdam is een kosten- en een op- Lrengstberekening gemaakt. De heer Langeries zeide dan nog, dat van een vermindering van een kleinen tuin derssteun zooals de geruchten luiden niets bekend is. Bij de rondvraag zeide de heer Langereis, dat op de kringvergadering hem de vraag is gesteld of de kostenberekening van de spruiten niet te hoog is opgegeven. Spr. vroeg de commissie of dit werkelijk zoo is. De heer Jn. Volkers, lid van de commis sie tot regeling en opname der vorstschade, deelde mede, dat toen de buitengewoon strenge vorst inviel nog niet de helft der spruiten was geplukt. Deze waren dit jaar zeer laat in het gewas. De commissie was ervan overtuigd, dat de vorstschade zooals zij is opgegeven goed is. Zij durft de volle verantwoording op zich te nemen. Na rondvraag volgde slui ting na een woord van dank voor de aan gename besprekingen. Een succesavond voor S.D.A.P. en N.V.V. Wederom was de groote zaal van Borst vol toen de voorzitter, de heer Hellinga, namens de S.D.A.P. en vakbeweging de ver gadering met een welkomstwoord opende en een pleidooi hield voor partij en N.V.V. Eenige komische teekenfilms brachten de lachspieren in beweging, waarna een film volgde uit Frankrijk, welke 'n beeld gaf van 'n kolonietehuis voor de Spaansche kinderen die meestal hun ouders kwijt waren, zelfs de volksdansen mankeerden niet in dit ko loniehuis. Hierna sprak de N.V.V.-propa- gandist den heer A. de Ruijter. Spr. betoog de, dat de toestand in Spanje nog lang niet was zooals die wezen moest. Men heeft nu gezien wat de internationale arbeidersbe weging tot stand heeft kunnen brengen in Frankrijk, door vluchtelingen-koloniehuizen te stichten voor de Spaansche kinderen. Spr. zeide, dat in Engeland, Noorwegen, Zweden en andere staten slechts één ster ke vakbond bestond, terwijl hier zoow&t elke Hollander een vakbor.dje op zich zelf wil zijn. Laat men eens xijken naar het aantal nog ongeorganiseerden, die nota bene nog de meeste kritiek oefenen op de georganiseerde broeders, en ziet dan eens naar die landen, die één bond en één doel hebben. Ook de werkgevers zijn wel zoo verstandig goed georganiseerd te zijn. En waarom kunnen de arbeiders dat niet? Het is niet de bedoeling andersdenkenden van hun vakbond te halen, doch de ongeorgani seerden te bewegen zich aan te sluiten. Spe ciaal de vrouwen gaan mank aa~ organisa tiebesef. Er zijn nog 1.000.000 ongeorgani seerde arbeiders in Nederland. Laten deze beseffen hun plichten te moeten doen. Spr. besloot zijn vlot uitgesproken rede met een krachtig beroep zich te vereenigen om het doel te bereiken. Voor het Plan van den Arbeid was geen geld, zeide Colijn, doch voor de plannen Westhof en Hille-Nijland zal wel heelemaal niets terecht komen. (Ap plaus). Hierna werd de film van A. M. de Jong vertoonde, die mede heeft bij gedragen tot dezen succesvollen avond, waarna de voorzitter onder dank de bijeen komst sloot aan Heideheuvel en Vechtheuvel. Een on derzoek naar de kosten zal gedaan worden. Uit het verslag van den secretaris noteer den we dat het ledental (312) stationnair is gebleven. Aan contributie werd 376.15 ontvangen. Uit het magazijn zijn aan 61 gezinnen 117 artikelen in bruikleen gegeven. De rekening van den penningmeester gaf een ontvangst aan van 565.80, uitgaven 329.60, batig saldo 236.20. Daarna deed de voorzitter eenige mededeelingen betref fende het zwembad. Het gemeentebestuur was bereid de overeenkomst aan te gaan. Een reglement werd vastgesteld. Naar aanleiding van besprekingen met den in specteur der volksgezondheid is het wen- schelijk gebleken, dat het bestek eerfigzins wordt gewijzigd. Het zwembad zal iets kleiner worden omdat er een vijver rond om gemaakt zal worden voor voorverwar ming en ontijzering van het water. Het gevolg is geweest, dat de kosten hooger worden. Er komt een tekort van 1080. Er is een hernieuwde aanvraag naar het provinciaal bestuur om de subsidie eenig- zins te verhoogen. De goedkeuring op het bestek was ontvangen. De gunning voor het maken van het zwembad is aangehouden. Laagste in schrijver was de heer W. Uitendijk voor 10293. Een nieuwe teekening is gemaakt en er is overeenstemming bereikt dat deze het za Imaken voor 9663.De gelden voor het tekort zullen op de een of andere ma nier gezocht moeten worden. De boerenleenbana is bereid het geld te leenen tegen een rente van 3 Indien noodgedwongen nog tot een leening zal overgegaan moeten worden zal dit door de nieuwe vereeniging gedaan moeten wor den. Ten slotte moeten er nog 2 leden uit het bestuur'van het Witte Kruis worden gekozen om deel uit te maken van het nieuwë bestuur. Op voorste' van den heer Daan Kaan werden de heeren C. Haring huizen en dr. D. de Vries bij acclamatie aangewezen. Ned. Tuindersbond. Woensdag vergaderde de afdeeling Koe dijk van den Nederlandschen Tuindersbond, De voorzitter ging bij de opening na, wat de oorzaak was van de verbeterde prijzen vcor de producten. Dit zijn niet de verbeterde economische omstandigheden, want deze wijzen eerder op verslechtering, maar het is de strenge vorst geweest, die voor deze streek verbetering bracht, terwijl het andere tuinders in de grootste moeilijkheden bracht. De afgeloopen herfst heeft echter al veel van de streek gevraagd en de verbetering van heden is ook maar een aanvulling op dit tekort. Om tot algeheele verbetering te geraken zal volle activiteit van de tuinders noodig zijn. Wij zien maar naar het voorstel van het Centraal Bureau van Veilingen omtrent cen tralisatie van handel en de actie daartegen door de Vereeniging van Handelaren. Om uit deze voorstellen het goede te putten, eischt de volle aandacht van den tuinbouw. Naar aanleiding der notulen deelde de secretaris mede, dat de L.C.O. bericht zond, dat met het verzoek van uitreiking der teelt vergunningen in avonduren rekening zal worden gehouden. Besloten werd met algemeene stemmen om ter stijving van de bondskas 30 z.g. bouw- steenen af te nemen en daarvoor de 3 maan- delijksche contributie van 75 cent met 10 cent te verhoogen voor de 3 nog te innen kwartalen, waarmee dan juist die 30 be taald zal zijn. Hierna volgde behandeling der agenda van de vergadering Kring Noordholland van den Bond. Vrijwel algemeen kan men zich met de prae-adviezen vereenigen, maar niet met het punt. van de afd. Anna Paulowna, dat er bij de regeering druk wordt uitgeoefend om een verplichte medewerking van crediteuren bij het regelen der Vaste Lasten door de com missies. Het prae-advies luidde, dat dit wel goed was bedoeld, maar dat er geen rekening was gehouden met crediteuren die de verlaging van rente of vermindering van hoofdsom niet konden missen ten behoeve van hun eigen vaak sober onderhoud. Hierbij werd aan het licht gesteld, dat men dit zakelijk moest bezien en dat dan het bedrijf voorging en indien dezulken in moeilijkheden geraken, zullen deze door sociale zaken geholpen dienen te worden, waar dan door den afgevaardigde ook een krachtig woord voor gesproken zal worden. Als afgevaardigde werden gekozen de hee ren W. Butter en A. Jongsma. Ook de voorloopige agenda van de bonds vergadering, aangevuld met enkele bekende voorstellen, werd behandeld. Als afgevaar digden naar die vergadering werden aange wezen de heeren P. Hart en W. Butter. Lezing met lichtbeelden over Indië. De tweede avond, welke Woensdagavond in „De Onderneming" werd gehouden en waar de heer C. ten Bruggencate een cause rie hield over onze overzeesche gewesten, was uitstekend bezocht. De spreker heette welkom de vele be zoekers, ook de vrienden uit Egmond. Dat hij zich zelf moest inleiden vond hij niet juist. In een gemeente met 8000 inwoners moest er z.i. een comité of vereeniging zijn, waardoor dergelijke avonden worden ge organiseerd. Na deze inleiding zeide spr., dat hij de avonden houdt in overleg met den wensch Het Witte Kruis. De algemeene vergadeirng van de afd. Wieringerwaard van het Witte Kruis werd Woensdagavond gehouden waarbij ook de leden van de bad- en zweminrichting waren uitgenoodigd. Als leden van het hoofdbestuur traden af de heeren dr. Becker en dr. Spiering. Het hoofdbestuu rstelde voor dr. W. Smit te Haarlem en dr. de Vries te Wieringer waard. Het bestuur alhier stelde voor de candidatuur van dr. de Vries, als zijnde een ambitieus lid, te steuuen. Allen waren daarvoor. Er waren als gewoonlijk 300 Emma- bloempjes aangeschaft. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met het hoofd der school om deze bloemetjes door de schoolkinderen te laten verkoopen. Het bestuur wilde de leden in de gele genheid stellen om in den loop van den zomer per autobus een bezoek te brengen 148. Als allen even weg zijn, neemt Pam de kans waa om te ontvluchten. Doch langs de tafelpoot naar benede glijden gaat niet. Hij ziet een grote schotel en klimt er op. Tot zijn schrik glijdt hij uit en valt Deze is gelukkig niet heet meer, zodat de gevolgen vo Pam niet ernstig zijn. 149. Hij begint hard te schreeuwen, waarop het zoontje van den reus verschijnt. Deze ziet wat er gebeurd is, neemt een lepel en vist Pam uit de pap. Hij ziet er uit als een levend stukje deeg. Zaterdag 4 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (VARA-uitzending). 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO- morgen wij ding. 10.20 Uitz. voor arb. in de Continubedr. 12.Gr.pl. (12.15 Ber.) 1.50 Pianovoordr. 2.20 Dertig jaar Hora, causerie. 2.40 Verv. pianovoordr. 3.Rep. 3.30 VARA-orkest. 4.304.50 Esperanto- uitz. 4.55 Res. orkesten solist (opn.) 5.30 Filmland. 6.Orgelspel. 6.28 Ber. 6.30 Betuwsch halfuurtje. 7. VARA-kalender. 7.05 Gr.pl. 7.10 Politiek radiojournaal. (7.30 VPRO: Uit Amerika: causerie „Het Univer siteitsleven in Amerika".) 8. Herh. SOS- en ANP-ber., VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest en solist. 9.Koorzang. 9.15 En nu.... Oké. 10.25 En nu doorzetten, causerie. 10.30 ANP-ber. 10.40 Gr.pl. 11.—De Ramblers. 11.30 Gr.pl. 11.50—12.— Zang en orgel. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr. pl. 11.30 Gods. halfuurtje. 12.Ber. 12.15 KRO-melodisten en solist. (1.1.20 Gr.pl.) 2.Voor de rij pere jeugd. 2.30 Gr.pl. 2.45 Kinder uurtje. (4.HIRO: Gr.pl. 4.05 Le zing: Mobilisatie-slachtoffers, moe dig moed houden, lezing. 4.25 Gr.pl. 4.30 Ber. 4.35 Gr.pl. 4.40 Causerie: De handelsreizigers en -agenten tusschen de buffers). 5.KRO- melodisten en solist. 5.30 Esperanto- nieuws. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gr.pl. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gr pl. 7.Ber. 7.15 Lasteraars, kwaadsprekers en bele digers voor den rechter, causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gr.pl. 8.45 R.K. Mond-accordeon-club „St. Caecilia", KRO-orkest, solist en declamator. (10.10.10 Wat nu?) 10.30 ANP-ber. 10.40 Filmpr. 10.55 Gr.pl. 11.— Deel. met muz. omlijs ting. 11.3012.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Julius Kantrovitch én zijn orkest. 12.35 Gr. pl. 1.20 't Aston Hippodrome orkest. 2.20 Orgelspel. 2.50 Het Celebrity- trio. 3.15 Sportrep. 4.50 Vioolvoordr. 5.20 Mantovani en zijn dansorkest. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 BBC- Harmonie-orkest. 7.50 Act. uitz. 8.20 Music Hall-progr. 9.20 Ber. 9.45 Amer. nieuws. 10.'t BBC-Theater orkest en soliste. 10.55 Deel. 11.2Q J. Harris' Band. 11.50—12.20 Oude dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.05 en 10.Gr.pl. 10.05 Het Conservato rium-orkest. 12.05 Gr.pl. 12.30 Zang. 1.Gr.pl. 1.10 Het Laurent-orkest. 2.40 Gr.pl. 2.50 en 3.35 Zang. 3.50 Pianovoordr. 4.05 en 5.05 Zang. 5.20 Het Pasdeloup-orkest. 7.35 Het Van de Walle-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Heruitz. 10.50 Gr.pl. 11.20—12.50 j. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 H. Kallies' orkest. 7.50 Schupo-orkest en soldatenkoor. 11.20 en 12.35 Om roeporkest en solist. 1.30 Gr.pl. 3.20 L. Eysoldt en zijn orkest, solisten en sprekers. 5.35 Populair progr. 6.30 Winterhulp-progr. 7.30 Vroolijk progr. 9.35 H. Hagestedt's Amus.- orkest. 11.20 Omroeporkest (opn.) 1.202.20 Omroep-amus.-orkest, -kleinorkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Het Om roeporkest. 2.25 Gr.pl. met toelich ting. 3.20 Conservatorium-orkest en soliste. 5.05 Gr.pl. 6.20 Het Omroep orkest en solist. 8.20 Cosi fan tutte, opera. 11.20—12.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.55 en 1.30 Het Radio orkest. 1.50—2.15 Gr.pl 2.05 Het Musette-ensemble Marceau Burton. 4.20 Gr.pl. 5.35 en 5.55 Het Radio orkest. 6.35 't Omroepsymph.-orkest 7.35 Gr.pL 8.20 Folkloristisch progr. 10.30 Het Omroepdansorkest. 11.20 —12.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Omroeporkest. 7.20 Ber. 7.30 Gev. concert (opn.) 9.20 Ber. 9.55 Viool en viola. 10.05 Ber. 10.20 Uit Rome: 3e en 4e acte van de opera Faust. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Normandië 9.50—10.—, Parijs R. 10.—12.05, Radio PTT Nord 12.05 —12.20, Brussel VI. 12.20—13.30, Keulen 13.30—14.25, Brussel VI. 14.25—15.20, Keulen 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20—17.35, Fr. 17.35— 18.20, VI. 18.2019.50, Boedapest 19.5020.20, Brussel Fr. 20.20 22.20, VL 22.2022.30, Boedapest 22.30—23.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—11.50, Dröitwich 11.50—14.55, Brussel Fr. 14.5517.20, Dröitwich 17.2022.50, Lond. Reg. 22.50 23.20, Dröitwich 23.2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7