laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS de mishandeling van mr. blaupot ten cate. door den trein gedood. conflict in een regenkleeding- bedrijf te groningen. meisje doodgereden. minister j. a. de wilde hersteld. Rechtszaken Jiunst en Wetenschap JUovmdaal tlieuws BROEK OP LANGENDUK OUDKARSPEL HEEMSKERK jBucgediike Stand EERSTE BLAD. en van aangenamen aard. Het aantal leden is 1722, waarvan 155 verzekerd tegen 150 en 154 tegen 100. In ziekenhuizen werden opgenomen 17 mannen en 24 vrouwen. Nieuwe statuten en verzekering» reglement. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur, van meening dat statuten en regle- men niet meer voldoen, nieuwe in ont- werp had vastgesteld, welke hij artikels gewijs in bespreking bracht. Hij gaf hier en daar de noodige toelichting, waarna beide onveranderd werden vastgesteld. De belangrijkste wijziging in de statuten is de volgende: Bij bedanken van een afdeeling bunnen hare leden, mits zij aan hun finan- cieele verplichtingen blijven voldoen, nog een jaar lid blijven van de O.O.K., waardoor zij tijd hebben om zich bij een andere ver- eeniging aan te sluiten en dus by een ziekte geval niet gedupeerd worden. Het is dan ook mogelijk, dat zij hun vereeniging in dien tijd weer doen toetreden. De nieuwe statu' ten zullen terstond in werking treden. De voornaamste bepalingen in het nieuwe verzekeringsregleonent zijn: De premie be draagt in klasse a 3 cent per week (ook voor kinderen beneden 16 jaar, waarvoor tot heden 2Yz cent werd betaald; deze wijziging werd aangebracht, omdat voor kinderen meermalen hooge operatiekosten moesten worden betaald); voor klasse b 4 cent en voor klasse c 5 cent per week. De uitkeerin- gen werden vastgesteld op resp. 75, 100 en 150 per ziektegeval, terwijl voor een tweede geval in hetzelfde ziektejaar in de verschillende klassen nog extra wordt uitge keerd resp 25 (tot nu toe 50), 50 en 50. Een ziektejaar wordt gerekend aan te vangen met den eersten verpleegdag in een ziekenhuis. Het recht op uitkeering ontstaat nadat een wachttijd van zes maanden is doorgemaakt (dit was tot nu toe 3 maanden). Indien de uitgaven in een jaar hooger zijn dan de ontvangsten, kan de commissie van toezicht een omslag vaststellen voor alle deelnemers. Bij toetreding als lid kan ge noemde commissie, indien zij zulks wen- schelijk acht, een gezondheidsattest eischen, af te geven door een door haar aan te wijzen geneesheer. Hieruit moet dan blijken, dat 't candidaat-lid niet lijdt aan ziekte, welke operatief ingrijpen noodig maakt. Een als lid toetredende man verzekert meteen zijn vrouw en alle inwonende minderjarige kin deren. In gevallen, waarin een belanghebbende zich niet kan vereenigen met de beslissing van de commissie van toezicht betreffende een uitkeering, kan hij in beroep komen bij een dan in te stellen commissie, waarvoor hij zelf een lid aanwijst, terwijl de c.v.t. een tweede lid benoemt en deze twee gezamen lijk een derde aanwijzen. Dit nieuwe reglement treedt voor hen, die reeds lid zijn, in werking op 1 Juli a.s. en voor nieuw toetredenden op 1 April. De rekening 1938 en begrooting 1939. De rekening over 1938 sloot in ontvangsten en uitgaven met 3088,58. De operatiekosten hadden de geraamde 2000 met 422 over schreden, de overige posten waren, behalve de drukwerken, alle beneden de ramingen gebleven. Uit het reservefonds had een be drag van 97.36 moeten worden geput, oni de meerdere uitgaven te kunnen dekken. Het reservefonds is nog nog groot f 2154.63. De begrooting voor 1939, werd vastgesteld op 2900 in ontvangsten en uitgaven; de operatiekosten werden geraamd op 2150. Een en ander werd goedgekeurd. Na rondvraag, waarbij een paar interne zaken aan de orde kwamen, de propaganda betreffende, volgde sluiting der vergadering. De vo orzitter merkte daarbij op, dat de O.O.K. haar bestaansrecht in 1938 zeker wel heeft bewezen, getuige de hooge uit gaven voor operaties. Hij sprak den wensch uit, dat steeds meerderen zullen toetreden, opdat zij haar zegenrijk werk des te beter zal kunnen vervullen. UITBREIDING CENTRALE WERKPLAATS. Zooals men weet is de „Centrale Werk plaats" gevestigd in de „Nieuwe Doelen in de Doelenstraat, een instelling die zich ten doel stelt jonge werkloozen, die niet ouder mogen zijn dan 24 jaar, in de gelegenheid te stellen zich in hun vak verder te bekwa men. Zij kunnen dat doen onder bekwame lei ding en uitgebreidheid der werkplaatsen is een waarborg, dat men zooveel mogelijk in het eigen vak werken kan. Schilderen, tim meren, metselen, metaalbewerking, electri- cienswerk, teekenen en administratie zijn zoo ongeveer de vakken, die er worden be oefend. En het is allemaal goed en nuttig werk, wat men er kan doen, zoodat een en ander niet het karakter heeft van „maar wat bezighouden". Thans zijn er een der tigtal jongelieden werkzaam, maar dat aan tal kan dubbel zoo groot zijn. Jonge vak- menschen, die ledig staan, doen dus goe zich bij de Centrale Werkplaats aan te melden en bovendien hebben zij, daar wer kende, veel meer kan een betrekking e krijgen, want er zijn al heel wat patroons, die hun personeel alleen via de Centra Werkplaats wenschen te betrekken. Omdat de werkplaats weer een uit breiding heeft ondergaan, hebben we ex- Vrijdagmiddag eens een bezoek gebrac Door de jonge werkers is de uitbreiding, evenals alle vorige, zelf tot stand gebrac Er is een ruim administratielokaal bij ge komen, dat voortreffelijk en smaakvol is ingericht en waar administratief aangelegde jongelieden onder leiding van den nog e benoemen administrateur zich in de admi nistratie kunnen bekwamen. De administra tie van de werkplaats is n.L vrij omvang rijk. Verder is er een nieuwe teekenzaa eveneens keurig ingericht. Beide nieuwe vertrekken hebben heel wat werk gek°st, omdat het gebouw zeer oud is en verval e De Centrale Werkplaats is zoo zoetjesaan bezig tot een heel bedrijf uit te groeien met goed ingerichte werkplaatsen en een goede organisatie. De werkzaamheden be staan hoofdzakelijk in het verbeteren van bet groote, verwaarloosde .gebouw. Tal van dingen, waaraan alle genoemde vakken e pas komen, staan nog op het programma. Ce Centrale Werkplaats is een nuttig instelling, welke belangstelling verdient, vooral van de jongeren, in wier belang ze is opgericht. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den landbouwer M. Kootwijk, die, na eerst door de recht- te Zutphen veroordeeld te zijn tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden in hooger beroep door het ge rechtshof is veroordeeld tot een gevange nisstraf van 1 jaar onvoorwaardelijk wegens mishandeling van mr. Blaupot ten Cate. Vanmorgen omstreeks zeven uur werd angs de spoorlijn, nabij den onbewaakten overweg en den Kapel weg te Belfeld (l.) het verminkte lijk van een man gevonden, ie klaarblijkelijk door den sneltrein venlo Roermond van half zeven was over reden. De rijksveldwacht stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat men te doen had met het stoffelijk overschot van een broeder van het Missiehuis te Steyl. Het lijk is naar het lijkenhuisje te Belfeld vervoerd. Bij de firma Meinen en Post, regenkleo- dingfabriek London House te Groningen, is een conflict uitgebroken. De moderne-, r.k.-, chr.- en federale bond in de kleeding-industrie deelen mede de staking gproclameerd te hebben voor de huisarbeiders en hulpen (samen 30 perso nen), omdat de firma niet bereid is geble ken, ten aanzien van verzwaring van werk- eischen en loonsverlaging overleg te ple gen met de samenwerkende bonden. DE WILDE AUTOBUSSEN. Vijfhonderd gulden boete geëischt. Voor den Amsterdamschen kantonrech ter, mr. G. F. Haaze, stond vanmorgen te recht de heer P. C. van Nie, directeur van de Touringcaronderneming 1 N.V. v.h. Sudmeier en Vermij, omdat hij na 15 Februari zonder de vereischte vergun ning, omschreven in artikel 2 van het R. A. P., een autobusdienst had onderhouden tusschen Haarlem, althans Amsterdam en Dusseldorf. Volgens verdachte zou slechts strafbaar kunnen worden gesteld voor het traject AmsterdamHollandsche grens, dus niet het gedeelte in Duitschland. Voorts kon de heer Van Nie er zich niet mee vereenigen, dat hij aansprakelijk woidt gesteld voor de daden van een N.V., waarvan hij direc teur is. Immers zoo zeide hij neem ik in wezen dezelfde positie in als een chauffeur die vervoert en dien men, gezien de be sprekingen in de Tweede Kamer, niet strafbaar heeft willen stellen. Verder acht verdachte artikel 39 van het nieuwe R.A.P. onverbindend ten eer ste omdat artikel 2 beperkter geredigeerd is en ten tweede omdat dit artikel ver zuimt aan te geven, dat, wanneer de N.V. in overtreding is, de directeur daarvoor moet worden aansprakelijk gesteld, zooals dat uitdrukkelijk is voorgeschreven in de wet openbare middelen ven vervoer. De ambtenaar van het openbaar minis terie achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde vijfhonderd ulden boe te, subs. honderd dagen hech tenis. Uitspraak op 13 Maart a.s. EEN BUREAU STELLINGBOUW VAN DE GENIE OPGERICHT. In de vergadering van de Eerste Kamer van 22 Februari j.1. heeft de minister van defensie, dr. J. J. C. van Dijk, medegedeeld, dat binnen zeer korten tijd een belangrijke reeks grensversterkingen zal worden uit gevoerd tot een aantal, dat een veel voud zal zijn van het cijfer 250, door het liberale Kamerlid mr. A. G. A. Ridder van Rappard genoemd. De voorbereidingen, zoo voede de mi nister aan deze mededeeling toe, zijn goeddeels getroffen, zoodat straks over de geheele linie, d. w. z. over het geheele grensgebied van ons land, oost, zuid en aan de kust, overal gelijktijdig kan en zal worden gewerkt. Naar wij thans vernemen is opgericht een bureau stellingbouw, ressorteerende onder den inspecteur der genie, kolonel F. A. Vaillant, dat de taak van de genie bij de voorbereidingen en uitvoeringen van deze versterkingen, heeft overgeno men. Als hoofd van dit bureau is aange steld de gepensionneerde generaal-majoor van het Indische leger, L. C. A. v. d. Kasteele, die inspecteur der genie in Ne- derlandsch-Indië is geweest. Reeds zijn eenige ingenieurs en middel bare technici (opzichters) in dienst van dit bureau getreden, dat ongeveer een jaar zal functioneeren. De genie is zoo zwaar belast in deze dagen, zoo vernamen wij, o.a. met den bouw van kazernes, dat het gewenscht werd geoordeeld, een apart bureau voor deze werkzaamheden op te richten. Op dit oogenblik werkt de genie reeds met ongeveer 500 tijdelijke krach ten, die uit het burgerlijk leven zijn ge worven. Vanmorgen is op een terrein, grenzende aan de Van Hallstraat en den Haarlemmer weg te Amsterdam, waar zand wordt ge stort, een zesjarig meisje onder een achter uitrijdende zandauto terechtgekomen en overreden. Het kind moet op slag zijn ge dood. De minister van financiën, mr. j. A. de Wilde, heeft vanmorgen zijn ambtsbezig heden hervat. fONOECOUUGEnD). DE OMWENTELING TE MADRID. Toen gisteravond de journalisten te Ma drid naar gewoonte te negen uur naar het hoofdkwartier kwamen om inlichtingen te vragen, vonden zij buiten het gebouw een sterke wacht, terwijl een groot aantal auto's voorstond en nog steeds aanreden. Zij werden in de wachtzaal gelaten, waar zij tot middernacht bleven, om vervolgens te worden uitgenoodigd te luisteren naar de radiorede van de leden van den defensie raad. Vervolgens werden zij door kolonel Casado ontvangen, die zeide: „Gij hebt een historischen nacht beleefd, wij zijn overtuigd Spanje en de republiek een dienst te heb ben bewezen". Op een vraag omtrent den opstand in Carthagena zeide hij, dat de vloot niet in opstand is gekomen tegen de republiek, doch tegen de regeering, welke geen macht meer had. Tijdens zijn onderhoud met de journalis ten werd kolonel Casado verscheidene ma len aan de telefoon geroepen. Eerst door generaal Manuel Matallana, den chef van den generalen staf. Casado zette uiteen wat was geschied. Vervolgens had hij een telefoongesprek met Paulino Gomez Saenz, den ex-minister van binnenlandsche zaken, wien hij zeide: „Iedereen is in opstand, rond mij staan ver tegenwoordigers van alle partijen en vak- vereenigingen, behalve de communisten. Allen zijn U moe. Gij vertegenwoordigt het volk niet, want ge zijt geen regeering. Gij regeert met u drieën het land". Tenslotte had hij nog een telefoongesprek met Miaja, die hem niet goed scheen te be grijpen. Casado noodigde den generaal uit naar Madrid te komen. Uit alle deelen van het linksche Spanje kreeg- kolonel Casado betuigingen van aan hankelijkheid en vertrouwen. STAKING IN DE BOUWVAKKEN TE BRUMMEN. Door den r.k., den chr. en den algemee- nen bond van arbeiders in de bouwvakken is vanmorgen een staking geproclameerd te Brummen in verband met een geschil tus schen deze organisaties en de plaatselijke patroonsvereeniging, die niet genegen is een collectief contract af te sluiten op basis van het landelijk collectief contract in het bouwbedrijf. GROOTE RADIO-LUISTERWEDSTRIJD. Op de golflengten 1875 M. en 301.5 M. Morgenavond tusschen 9.30 en 10.00 uur houdt de A.V.R.O. een grooten luisterwed strijd ten bate van het pensioenfonds van het concertgebouworkest onder den titel: ,„Snapt u 't beter dan Snip en Snap?" Hoofdprijs een 4-persoons Fordauto Junior Tudor, 10 hoofdbelooningen en 250 troost prijzen. WEER EEN STRAFZAAK TEGEN MR. ROST VAN TONNINGEN. Op 11 Maart voor de Maastrichtsche rechtbank. Op Zaterdag 11 Maart zal het Tweede Ka merlid mr. Rost van Tonningen zich voor de Maastrichtsche rechtbank te verantwoorden hebben wegens beleediging van den Cen- tralen Raad van beroep. Het betreft hier enkele zinsneden, geuit in een vergadering op 10 December j.L te Nuth, waar mr. Rost van Tonningen het woorde voerde. Raadsman is mr. W. J. C. A. Nijgh te 's-Gravenhage. DREIGEND VERBOD DER SOC.-DEMO- CRATISCHE PARTIJ IN HONGARIJE? Meer en meer blijkt, dat in Hongarije de ontbinding dreigt van de Hongaarsche soc.-democratische partij. De extreme groep der regeeringspartij en de katholieken voeren sinds eenigen tijd een campagne in deze richting. Hier toe worden drie voorwendsels aange voerd, aldus Havas: 1. de jongste ontbinding van de natio- naal-socialistische partij 2. de toetreding van Hongarije tot het anti-kominternpact 3. de liquidatie der socialistische ar- beidscoöperatie bij gebrek aan middelen, welke liquidatie door de extreme rechter zijde wordt toegeschreven aan onjuist be heer. Het standpunt der socialisten. De socialisten verklaren, dat daar de minister van binnenlandsche zaken on langs beloofd heeft alle wettig opgerichte partijen te laten bestaan, zij niet ongerust zijn. De vraag is dus te weten, of de re geering, onder pressie der rechtschen en met het oog op ettelijke moeilijkheden, welke door de vrienden van Imredy zijn teweeg gebracht, ten slotte niet zal be sluiten de Hongaarsche afdeeling der tweede internationale te ontbinden. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNDE. Kruidenhandelaar tot 100 boete veroordeeld. Voor den kantonrechter mr. G. F. Haase te Amsterdam stond terecht zekere van Ch., die een kruidenwinkel aan de Oostenburger gracht aldaar drijft, terecht, verdacht van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Verdachte zou een aantal klanten kruiden voor hun kwalen hebben verkoch en afge leverd. Hij onkende. Hy had alleen maar kruiden verkocht, wanneer klanten een be paalde kwaal noemden. Zelf stelde hij nooit een onderzoek in. Hij was slechts een een voudig winkelieren raad gaf hy nooit. De ambtenaar van het O. M. was van oor deel, dat verd. zich een beroep aanmeet, waar hij niet toe gerechtigd is. Spr. eischte 200 boete, subs. 100 dagen hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 100 boete, subs. 25 dagen hechtenis. BEDORVEN KIPPEN IN POELIERSWINKEL. Veertien dagen hechtenis opgelegd. De kantonrechter mr. G. F. Haase te Am sterdam veroordeelde een poelier aldaar, die kippen in zyn zaak aanwezig had gehad en die hy gereed gemaakt had voor verkoop en welke kippen schadelijk voor de gezond heid waren, tot veertien dagen hechtenis. De ambtenaar van het O. M. had tegen verd., die reeds eerder veroordeeld is, een hechtenis van twee maanden geëischt. De knecht van den verdachte werd, we gens het aanwezig hebben van bedorven kippen, tot 15 boete veroordeeld. ALCMARIA VICTRIX. Met een flink programma 8 num mers, waaronder twee suites, elk onder verdeeld in 4 stukken kwam Kohier, wiens eerste concert met A. V. het was, gisteravond op het donateursconcert in 't Gulden Vlies voor den dag. En Kohier zette er vaart achter, met zeer korte rust- poozen werd dit programma afgewerkt, en zijn rustige, maar waar noodig ook vurige leiding deed het kleine ensemble met opgewektheid in de marschen bijv. en met élan de ouverture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien, van Suppé, spelen. Onder de nummers die men veel op een programma van een harmoniekorps aan treft en ook hier een plaats gevonden hadden, was er een dat men wellicht niet zoo dikwijls op een concert van een dus danig korps zal vinden, n.1. de eerste Peer Gynt suite van Grieg. Bij de uitvoering er van kwam men tot de conclusie dat het eerste stuk, „Morgenstimmung" het moeilijkst was; „Ases Tod", „Anitra's Tanz" en „In der Halle des Bergkönigs" gingen veel beter; maar over het geheel genomen is het een zeer goed geslaagd concert geweest en mag men de leden van A. V. met hun nieuwen leider geluk wenschen. De voorzitter van het korps brak een lans voor het oudste muziekgezelschap in Alkmaar, wekte op tot het toetreden als donateur, en deelde mede dat men een jeugdkorps wil oprichten voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Na de pauze voerde het tooneelgezel- schap Loevens het stuk „De Gastdag", van mevr. G. J. LoevensJongejan, op. A. K. Dat liep nog vry goed af. Zondagavond om ongeveer tien uur is de heer Jb. W., alhier, ter hoogte van den winkel van den heer Aardema aangereden door een motorrijder uit Heerhugowaard, die onder den invloed van sterken drank was. De heer Wagenaar werd tegen den grond gesmakt, kneusde zich op verschil lende plaatsen, doch gelukkig niet ernstig. Ook werden zijn kleeren beschadigd. De motorrijder werd door de politie per auto naar huis gebracht, nadat hij een bonnetje had gekregen. De motorfiets werd in beslag genomen. Operetteclub Caecilia. De operetteclub „Caecilia" alhier, heeft in Het Huis de Brederode voor een uitverkochte zaal, onder leiding van den heer H. J. Zaal uit Bergen een goed geslaagde uitvoering gegeven met de Amerikaansche revue-operette „Rose Ma- rie." Aangezien deze operette Woensdag nogmaals gespeeld wordt, komen wij hier nog nader op terug. Werkzaamheden in de duinen. Nu de provincie eigen .iresse is geworden van het leeuwendeel der duinen in Heems kerk en haar terreinen thans loopen van Wijk aan Zee tot Egmond, zullen eerlang diverse werkzaamheden in werkverschaffing op bedoelde terreinen uitgevoerd worden. Naast het vastleggen van stuivende gron den, den aanplant van bosschen en het in goeden staat brengen van bestaande bos schen en wegen, zal ook een rijwielpad be nevens een ruiterpad worden aangelegd. BERGEN (23 Febr. t/m 2 Maart). Ondertrouwd: John Willekes Mac- donald en Albertine Trijntje Bogtman. Willem Johan Brouwer te Heiloo en Ca- tharina Maria van den Berg. Matthijs Ravenhorst en Elisabeth Elsa Edith Wunsch. Overleden: Martinus Aardema, oud 57 jaar, echtgen. van Neeltje Boekei. Ger- trudis van der Schueren, oud 62 jaar, wed. van Gerrit Nettenbreijers (overl. te Alkmaar). Willem Koops. 69 jaar, echtgen. van Pieternella Buijtendijk. Dirk Maare, oud 85 jaar, wedn. van Neeltje Vlug. OUDORP (Februari). Geboren: Veronica Catharina, d. v. Adrianus Dudink en Maria Geertruida Hoebe. Johannes Bernardus Abraham Maria, z. v. Franciscus Johannes Maria Nuijens en Alida Martha de Ree. Johan nes Franciscus, z. v. Johannes Kunst en Alida Verduin. Simon Cornelis, z. v. Petrus Hendricus Kuilboer en Anna Mar- garetha Broersen. Jacobus, z. v. Jacobus Adrianus Blom en Anna Albrink. Ondertrouwd: Jan Pancras te Oude Niedorp en Elizabeth Geertruida van der Eng te Oude Niedorp. Jacob Koopmans en Woutertje Wilhelmina Vink. Getrouwd: Adrianus Theodorus Oud huis en Adriana Groen. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 5 Maart 21 uur Brunbuettel gepass. Aurora 5 Maart te en v. Portimao n. Olhao. Baarn 6 Maart 3 uur te Antwerpen. Berenice 5 Maart n.m. Holtenau gepass. Colombia 4 Maart van Dover naar Madeira. Cottica 3 Maart van Barbados n. Madeira. Dido 3 Mart van Cristobal n. Curagao. Euterpe 5 Maart van La Pallice n. A'dam. Ganymedes 4 Maart van Nea Playa naar Volos. Helder 4 Maart 24 u. 200 mijl Z.O. Azoren. Hercules 3 Maart te Fethie. Irene 5 Maart te Amsterdam. Juno 5 Maart v.m. Gibraltar gepasseerd. Merope 4 Maart van Bari n. Catania. Nereus 6 Maart te Amsterdam. Oberon 1 Maart te Aruba. Odysseus 5 Maart van Lissabon n. Vigo. Orpheus 6 Maart te Amsterdam. Pericles 5 Maart 14 u. te Hamburg. Pefseus 5 Maart te Aarhus. Pluto 6 Maart te Amsterdam. Pygmalion 4 Maart v. Rotterdam n. Genua. Van Rensselaer 3 Maart te Paramaribo. Saturnus 4 Maart n.m. Gibraltar gepass. Stella 5 Maart te Piraeus. Theseus 5 Maart te Stettin. Titus 4 Maart van Rotterdam n. Tanger. Triton 5 Maart te Bourgas. Vesta 5 Maart te Rotterdam. Vulcanus 5 Maart v. Piraeus n. Messina. Stoomv. Mij. Nederland. Taj andoen uitr. 5 Maart te Batavia. Tabinta J. N. L. 5 Maart te Belawan. Joh. de Witt thuisr. 5 Maart van Sabang. Marnix van St. Aldegonde uitr. 5 Maart te Sabang. Sembilan thuisra 6 Maart te A'dam. Saleier thuisr. 4 Maart te Havre. Poelau Laut 4 Maart van Genua. Joh. van Oldebarnevelt 4 Maart van Genua. Kon. Holl. Lloyd. Montferland 5 Maart 30 uur van Hamburg naar Amsterdam. Amstelland wordt Dinsdag middernacht te IJmuiden verwacht. Rotterdamsche Lloyd. Kota Gedeh (J. N. L.) 3 Maart 22 uur pass. Kaap de Goede Hoop. Ameland 4 Maart 4 uur te Vlaardingen. Kota Tjandi J. N. L.) 3 Maart te Boston. HollandAmerika Lijn. Boschdijk 4 Maart te Havanna. Edam 5 Maart n.m. te Londen. Dinteldijk 5 Maart v.m. te Londen. Zaandam 5 Maart n.m. van Plymouth. Drechtdijk 4 Maart v.m. te Portland. Leerdam 4 Maart n.m. van Havanna. Blommersdijk 4 Maart v.m. te Baltimore. Noordam 4 Maart n.m. van New York. Veendam 5 Maart n.m. pass. Cape Race. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHl LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 6 Maart 1939. 1 Vorige Laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3—3)4 NederL 1938 lOO'/s 1001/a 3 Ned.-lndië 1937 98'/. 5)4 DuitschL '30 m. verkL 23W16 23 BANK-INSTELLINGEN. 132 Handel Mij. Cert. v. 250 133 134 Koloniale Bank 154'/. 153'/. Ned. lnd. Handelsbank 124V, 1247a INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 40V, 407$ CaTvé Delft'Cert 87 87 Lever Bros 140'/. 1431/,-4 NederL Ford 3681/, 368 Pbilips GloeiL Gem. Bezit 220'/. 2181/, INDUSTR. OND. BUITENL. 35'/. 36 Am. Smelting Anaconda f 247i6 24'/,-»/, Bethleh. Steel 567/18 56'/, Cities Service §6V, 67l» Generaal Motors 3SS/8 38f-Ufo Kennecott Copper 299/16 30-Vie Republic Steel 1611/16 16-VM Standard Brands 5U/l6 5'/. Steel comm. 1 498/1# 48uAa U. S. Leather a 37, 4 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 436 437-8 Java Cultuur 184 1851/, Ned. lnd. Suiker Unie t 210 2121/, Vereen. Vorstenlanden i 83'/, 83»/, MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. 58% Redjang Lebong 135 133 PETROLEUM. 309 Kon. Petr. 321'/, 3247. Perlak 62'/. 63 Phillips Oil t 299/16 30-i/a 107$ Tide Water ioi/, 10'/l6 RUBBERS. 210'/. Amsterd. Rubber i 212 Deli Bat. Rubber 149'/. 151 Hessa Rubber 124'/. 124 Oostkust i 140 140 Serbadjadi 101 101è-2f Interc. Rubber 3 2i%6-3 SCHEEPVAARTEN. 107'/. HollandAmerika lijn 108 JavaChinaJapan lijn 78'/. 78'/, Kon. Ned. Stoomboot i 122'/. 122'/. Scheepvaart Unie a 1137, 1147$ TABAKKEN. Deli Batavia 211 211'/, Oude Deli 2321/, Senembah 212'/. AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 307, 30'/. Southern Paciiio 15 14i'A«-5 Southern Railw. Cert.. a 167, 167:6 Union Pacific a 80'/. 82 Canadian Pac. 41/m 3Wia §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *ExdividencL Prolongatie vorige koers 34, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.88»/$ 1.88'/» Londen 8.83 8.83'/» Berlijn 75.57 X 75.60 Parys 4.991/, 4.99# Brussel (Belga) 31.70 31.70 Zürich 42.81 42.80 i Kopenhagen 39.45 39.45 Stockholm 45.47)4 45.50 1 Oslo 44.37)4 44.40

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3