s 8 PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. SANOSTOL Jladi apcogcamna tweede blad. yJs het wel Sanostoli ouden Stukken het gemeentepersoneel en de luchtbescherming. wan rLo?- ,}Y.1Jj1Sen> dat een ambtenaar, tf>r 1 °e door den burgemees- JUovUiciaal Tlieuws KOEDIJK OUDKARSPEL HENSBROEK „Het lékkere levertraan-product OUDORP 3. De Klipfontejn te water. - Het nieuwe schip voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij te 's-Gravenhage, „Klipfontein", dat bestemd is voor den dienst op Zuid-Afrika, is Zaterdagmiddag van de stapel geloopen. Exploitant van speelhol gearresteerd. - pe Rotterdamsche politie heeft aangehou dene D. C. de R., exploitant van het speelhol, aan de Aelbrechtstraat te Rotter dam, waarin de politie Donderdagavond een inval heeft gedaan. Dr. E. Jensema overleden. - Zaterdag avond is te zijnen huize te Groningen na een korte ongesteldheid in den ouderdom van ruim 71 jaar overleden dr. E. Jensema, oud-inspecteur van het middelbaar onder wijs te Groningen. Hij werd 13 Juni 1867 te Stedum (Gr.) geboren en promoveerde in 1900 aan de universiteit te Groningen tot doctor in de wis- en natuurkunde. Hij begon zijn loopbaan als leeraar aan de R.H.B.S. te Hoorn. In 1900 werd hij benoemd tot inspec teur bij het middelbaar onderwijs, welk ambt hij vervulde tot 1934. Doctor Jensema was ridder in de Orde van den Nederlandschen leeuw. Het rooken in autobussen. - De Anti- Tabaksbond heeft tot den minister van wa terstaat het verzoek gericht de hand te wil len houden aan het verbod in autobussen te rooken, welk verbod, aldus adressante, dage lijks veelvuldig wordt overtreden. Faillissement aangevraagd. - Twee ma chinisten van de N.V. Zwemstadion te Naar- den hebben het faillissement dier vennoot schap aangevraagd omdat zij nalatig is in het uitbetalen van loon. Mr. j. p. de Meijere t. - In 67-jarigen ouderdom is na een korte ziekte gister te zijnen huize te 's-Gravenhage overleden mr. J. P. de Meijere, oud-secretaris-generaal van het departement van justitie. Minister van Boeyen voor de radio. - Morgen zal de minister van binnenlandsche zaken, de heer van Boeyen, des avonds van 19.45—20 uur een voordracht over de lucht bescherming houden, welke toespraak door de K.R.O. zal worden uitgezonden. Geachte Redactie, lk H voor overstaand ingezonden stuk beleefd een plaats verzoeken in Uw dank waarvoor bij voorbaat hartelijk in ni16^6/313* Van den Gemeenteraad, la«nT bjad van 2 Maart j.1. opgenomen, 'k. onder het hoofd „Rechtspositie ge- TrSTel" het besluit conform het danit t om.het ambtenarenreglement zoo- aangewezen, verplicht is, mfncf d te, verrichten voor de bescher ming der bevolking tegen luchtaanvallen vredestijd verplicht is deel te nemen e, 0 ninSen, het volgen van cursus-» sen inbegrepen, welke door den burge meester noodig worden geoordeeld. eze regeling geldt ook voor de ge meentewerklieden. Deze wijziging is inderdaad een goed besluit van den gemeenteraad, maar dat het weer geld moet kosten is m. i. zeer af e keuren Waarom moet daar nu weder uit voortvloeien, dat overwerk extra be taald moet worden. Heeft het personeel der gemeente dan geen moreele plicht. De heer Stoutjesdijk merkte terecht op, dat er zich honderden menschen belange loos beschikbaar hadden gesteld en vond het niet gewenscht, dat het gemeenteper soneel er vergoeding voor krijgt. Deze honderden worden door hun mo- reelen plicht gedreven hun hulp aan te bieden, indien onverhoopt een luchtaanval mocht plaats hebben. Zij vragen niet hoe word ik er beter van, maar getroosten zicht belangeloos de moeite cursussen te volgen en oefeningen mede te maken. Onderhen zijn vele rijksambtenaren, die zich, zij het dan ook na een zachten drang van de regeering, voor dat doel be schikbaar hebben gesteld. Het grootste 8 8 8 8 8 Dinsdag 7 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pi. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Avro- Amus.-orkest. tl.Voor de huish. 11.30 Bert van Dinteren's ensemble. 12.15 Ber., orgelspel. 12.30 Bert v. Dinteren's ensemble. 1.Omroep orkest. 1.45 Gr.platen. 2.Omroep orkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Disco-Variété. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Avro-Aeo- lianorkest. 6.15 De Twilight Sere- naders. (6.25 Ber.) 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor Zanglust met pianobegeleiding. 7.30 Engel- sche les. 8.ANP-ber., radiojour naal, mededeelingen, 8.20 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10. Radiotooneel. 10.20 Disconieuws. 11.ANP-ber., hierna: Vola Dars- ky's ensemble. 11.30—12.Eddy Oliver's dansorkest. HILVERSUM, 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Gr. pl. 11.30 Rel. causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.Voor de vrouw. 3.Modecur sus. 4.KRO-Kamerorkest. 4.45 Gr. pl. 5.KRO-Melodisten. 5.45 Ge- lukwenschen. 6.05 Verv. concert m. m. v. solist. 6.35 Ber., Sportpr. 7. Ber. 7.15 Naar de nieuwe gemeen schap, cyclus. 7.45 Gr.pl. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Lijdens meditatie. 9.30 KRO-Symph.-orkest en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40 G. Serban en zijn orkest. 11.0512. Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.45 Gr.pl. 12.20 Progr., gewijd aan Buckingham Palace. 12.50 Het BBC- Welsorkest en soliste. 1.352.20 Gr. pl. 4.15 Sportrep. 4.30 Vroolijke voordr. 4.45 't Londensch ensemble. 5.20 Gr.pl. 5.40 Gilbert Stacey en zijn sextet. 6.20 Ber. 6.45 Variété- progr. voor de vrouw. 7.20 Zang. 7.50 Causerie „The „strategie" loca- tion of industry". 8.20 Glamorous Night, operette. 9.20 Ber. 9.45 Cau serie doo: een uitgever. 10.05 Het BBC Harmonie-orkest en solist. 10 35 Viool en piano. 11.20 Het Grosvenor House Dansorkest en so listen. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr. platen). RADIO PARIS, 1648 M. 9 10.—, 10.25 en 11.20 Gr.pl. 12.35 Zang. 1.10 Gr.pl. 1.25 Het Derveaux- orkest. 2.— 2.35, 4.05 en 4.40 Gr.pl. 5 25 Pianovoordr. 5.35 Gr.pl. 6.35 Viool en piano. 7.20 Het Cantrelle- orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.35— 11.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pl. 7.50 Omroepschiammelensemble met pianobegeleiding. 11.20 en 12.35 L. Eysoldt met zijn orkest en solist. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Het Rhein-Mainische Landesorkest en solist. 4.35 Omroepkoor en solist, met pianobegeleiding. 6.30 Winter- hulpprogr. 7.30 Mil. concert mmv. solisten. 9.35 Gr.pL 9.50—11.20 H. Heinemann's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepdansorkest en gr.pl. 1.30 Omroépdansorkest. I.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroepdansorkest en soliste. 9.35 Omroeporkest en soliste. 10.30 —11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Radio-orkest. 7.35 Lit.-muz. progr. 8.20 en 9.35 Om- roepsymph.-orkest en solist. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Versterkt Omroepkamerkoor, Omroeporkest, solist en sprekers. 8.30 Politiek dagbiadoverzicht. 8.45 Gr.pl. 9.20 Ber. S.50 Pianovoordr. 10.05 Ber. 10.20—11.20 Dresdensch Philh. orkest en soliste (opn.) GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— II.20, Parijs Radio 11.20—12.35, Brussel VI. 12.35—14.20, Motala 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40 —15.30, Keulen 15.30—16.20, Nor- mandië 16.2016.35, Keulen 16.35 17.20, Brussel VI. 17.20—18.50, Keu len 18.5019.35, Beromünster 19.35 —21.35, Keulen 21.35—22.20, Brus sel VI. 22.2023.20, Danmarks R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—13.05, Droitwich 13.05—14.20, Lond. Reg. 14.2015.20, Droitwich 15.2015.55, London Reg. 15.55— 16.45, Droitwich 16.4519.20, Brus sel VL 19.2019.50, Straatsburg 19.50—20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20 Droitwich 21.2024. Lijn 5: Diversen. O deel echter bestaat uit particulieren, die zich voor de luchtbescherming opgaven, en daadwerkelijk hulp willen verleenen, wanneer de nood aan den man komt. Dat is te respecteeren, daaruit spreekt naas tenliefde. En nu komt de gemeente en zegt: als het gemeente-personeel verplicht deel neemt aan cursussen of oefeningen, of daadwerkelijk optreedt bij oorlog, dan krijgt dat personeel vergoeding voor de uren, die van hen gevergd worden buiten den gewonen diensttijd. Het kan ook zoo goed lijden bij de ge meente Alkmaar. Zij is immers zoo goed als noodlijdend! Het komt wel uit de be lastingpenningen. En dan lees ik bij de behandeling van dat voorstel een opmerking van een der raadsleden, dat niet het personeel, maar het college met den maatregel komt en daarom moet voorkomen worden, dat ge dacht wordt, dat het personeel vergoeding eischt. Het personeel heeft m. i. niets te eischen en zal dat zeker in dezen tijd wel uit het hoofd laten. Het kan hoogstens het ver zoek daartoe doen en als dan zulk een verzoek binnenkwam, zou ik, als ik bur gemeester was, voorstellen: afwijzend op dat verzoek te beslissen, om de volgende redenen: lo. de gemeentekas vordert geen extra uitgaven; 2o. het gemeentebelang vordert ver plichte deelname van het gemeente-per soneel; 3o. het gemeente-personeel is ver plicht aan deze vordering te voldoen, ge heel belangeloos als contra-prestatie voor de vele vrijheden, die het geniet bij vacan- tie, verjaardagen van het Koninklijke huis, of gemeentelijke festiviteiten, enz. Waarom moet altijd met geld geram meld worden ten koste van de belasting betalers, die reeds zooveel moeten op brengen in deze buitengewoon zware tijden? De gemeente moet eens een onderzoek instellen naar wat van de rijksambtena ren gevergd kan worden in tijden van achterstand in het werk, of in buitenge wone omstandigheden, zonder ook maar de geringste vergoeding daarvoor te ge nieten. Echter het besluit is eenmaal genomen; alle extra uren zullen worden vergoed. Heel het gemeente-personeel moet nu deelnemen aan den luchtbeschermings dienst. Het zou m. i. het beste zijn, dat deze dienst nu maar geheel door de gemeente geëxploiteerd werd met een directeur aan het hoofd, dan konden alle vrijwilligers verdwijnen. Dat zou voor hen gelukkig zijn, want treft deze menschen een onge val, dan zal het zeer de vraag zijn, wie alle onkosten voor zijn rekening zal moe ten nemen en treft hen algeheele invalidi teit, wie zal hen aan onderstand helpen? Het gemeente-personeel daarentegen is verzekerd; zoo noodig geeft de Invalidi teitswet uitkomst. Met dank voor de "opname. v. H. (Wij willen hierbij opmerken, dat door het genomen besluit komt vast te staan, dat het personeel bij luchtbescherming gemeentedienst doet, wat waarschijnlijk noodzakelijk is voor eventueele uitkeerin- gen bij invaliditeit en dat wethouder Bon- sema in den Raad mededeelde, dat na bewezen diensten niet steeds met geld maar ook met extra vrije uren kan be taald worden. Reed. Alkm. Crt.) HONGERELLENDE IN INDIE. Geachte redactie. In Uw nummer van Donderdag deed U, onder het hoofd „Onze Koloniën", een ern stig beroep om steun voor de arme slacht offers van den hongersnood te Bodjonegoro middels een storting op 't gironummer van de A. S. I. B. (Algemeen Steunfonds voor Indische Behoeftigen). Het is van harte te hopen dat de ergste nood intusschen wat is gelenigd, want het lijden moet daar onder die bevolking wel ontzettend zijn geweest, getuige het be doelde artikeltje dat o.m. sprak van „Le vende skeletten, slechts beenderen met een in breede plooien neerhangende huid er omheen". Het zal bovendien velen verbazen, dat zooiets in het rijke Indië kan plaats vinden, en het allerergste is wel dat zelfs honger oedeem is opgereden, iets wat men toch niet maar zoo direct kan krijgen, doch al leen bij gebrek aan goede en voldoende voeding over vrij langen tijd. Hoe is dit mogelijk, is ongetwijfeld de vraag van velen. Hoe is het mogelijk, vraagt ook 'n recente Java-Bode een op Java verschijnend dagblad terwijl de A. S. I. B. een kapitaal van 40.0'JO gulden op een bank heeft belegd? Hoe kon daar hongeroedeem optreden, terwijl A. S. I. B. volop geld heeft? roept het blad uit. Het schijnt mij hoog tijd voor de arme stakkerds in het Rembangsche, dat het 152. Het is kermis in reuzenland en P^cies als bij ons, zijn overal tenten opgesiagen waar v ontbreken Circussen, draaimolens, enz. Gok ae hier niet. 153. Er is ook een enorme glijbaan. Jammer genoeg kan Pam hier echter niet van profiteren. Vergeleken met deze enorme gevaarten zouden onze glijbanen zeker in het niet verzinken. hoofdbestuur der Asib spoedig een afdoend antwoord op de vragen der Java-Bode zal willen geven. Inderdaad zal dan ook het beroep op hen, die gelukkige herinneringen of dank ver schuldigd zijn aan het mooie land waar zij eens vertoefden, van meer succes blijken te zijn. U, gedachte redactie, mijn hartelijken dank voor de opname, omdat de weg der publi catie hier zal blijken te zijn een stimulans in de goede richting. Met dank voor de opname, C. TEN BRUGGENCATE. Heiloo. AANBESTEDING PROVINCIALEN WEG HOORN—ENKHUIZEN. Door Ged. Staten van .Noordholland zal Donderdag worden aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van teer- steenbeslag of een ander gelijkwaar dig materiaal op de fundeering van eenige gedeelten van de rijbaan in de aar- debaan van den provincialen weg Hoorn Enkhuizen, het aanbrengen van eenige ge deelten rijwielpad, alsmede het maken van een gedeelte voetpad in bovengenoemde aardebaan, met bijkomende werken, in de gemeenten Blokker, Schellinkhout, West woud, Venhuizen, Hoogkarspel, Groote broek en Enkhuizen. Ouderavond. Vrijdagavond werd een Ouderavond gehouden in de O. L. S. Het lokaal was met hyacinthen getooid en op een tafel stonden verschillende pot ten met dit bolgewas als kweekproduct der kinderen. Deze bollen waren via de regeering gratis voor de school beschikbaar gesteld. Er waren aardige prijsjes voor de mooiste plant. Onder leiding van mej. Janssonius wer den door de kinderen der eerste en tweede klas op zeer verdienstelijke wijze een tien tal liedjes gezongen. Er was zelfs een der kleinen die een solo ten beste gaf. Het h. d. s., de heer Struffers, dankte de leidster en de kinderen voor den hoogst beschaafden zang. Een meisje uit de twee de klas las een door haar zelf gemaakt opstel voor. Hierna hield de onderwijzer Schut een inleiding over het nut van Esperanto in het algemeen. Het nut van deze taal voor de kinderen werd zeer duidelijk naar vo ren gebracht. Het wordt nu na schooltijd onderwezen door den heer Schut. Door den inleider werd een film ver toond van ditcongres, bestaande uit twee deelen. Het eerste gaf meer het officieele gedeelte en liet ons tevens de mooie stre ken uit Noord-Holland zien. Deze film, die door den inleider is ver vaardigd, draait thans ook in Frankrijk en Engeland, en na 17 Maart ook in België en draagt veel bij tot populariseering van het Esperanto onder de jeugd in de di verse landen. Een dankbaar applaus der aanwezigen en een dankwoord van den heer Stuffers waren het slot van deze nuttige en leer zame lezing. Vervolgens werd thee en koek geser veerd en het werk der kinderen nagegaan. Tot slot werd nog een ernstig stukje door het h. d. s. voorgelezen. Bij de rondvraag werd nog gevraagd naar de tandverzorging. Hiermede zal spoedig begonnen worden, maar het is bekend, dat er op dit gebied veel te doen zal zijn. Vergadering Nederl. Tuindersbond. De af deeling van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde Vrijdagavond in het lokaal van den heer C. Vis, hoofdzakelijk ter bespreking van de agenda voor de al- gemeene vergadering van het district Noord holland van den Bond. De voorzitter besprak den gang van zaken met de producten. Deze is niet gunstig. De toestand van den tuinbouw is slechter dan ooit. Er is niet veel voor noodig, om het vertrouwen, dat nog aanwezig is, te schok ken. Hiervan is een gevolg, dat de prijzen van de tuinbouwproducten instabiel zijn. De prijzen zijn nu redelijk loonend, al moet het noodig zoo zijn. Op steun heeft men niet te rekenen, zoodat met de ontvangsten van thans het nieuwe seizoen gehaald zal moeten worden. Het is zeer moeilijk te zeggen, hoe het met de aardappelen en de andere pro ducten zal gaan. Het is volgens den voor zitter slechts een verschuiving van de moei lijkheden. De plannen van het Centr. Bureau werden door den voorzitter besproken. De voorzitter deelde mede, dat een aantal bouwsteenen ten verkoop zijn ontvangen van het hoofdbestuur. Hij deed een beroep op de leden, zoo mogelijk een steentje bij te dragen. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Bond leverde stof tot vrij veel besprekingen. Men kon vrijwel met alle voorstellen accoord gaan. Een tweetal afgevaardigden zou de alg. vergadering bezoeken. Uitslag verkooping. Donderdagavond vond in het café van den heer Homan te Wogmeer, gem. Hens broek een publieke verkooping plaats door notaris Noot te Benningbroek van een huis manswoning, waarin veestalling, zoo goed als nieuwe schuur, brongasinstallatie, erf, tuin, boomgaarde, dijk, eenige perceelen weiland en bouwland (dit laatste gedeelte lijk bezet met tulpen) gelegen te Wogmeer, gemeente Hensbroek, samen groot 4.73.60 H.A. Huismanswoning, schuur, erf en tuin met 1 Mei a.s. te aanvaarden en de lande rijen bij betaling of eerder bij overeen komst. Dit z(jn eigendommen van den heer J. Poland te Wogmeer. Het geheel werd opgehouden op 6800. Wees maar gerust, kleine meid. Moeder geeft je voortaan alleen nog maar Sanostol: het lékkere levertraanproduct. Want dat heeft niet alleen een frisschen sinaas- appelsmaak, het is ook het eenige levertraanproduct, dat zóó'n schat aan vitaminen A, B, C en D bevat. Endaarom neemt het heele gezin Sanostol, de natuurlijke krachtbron. De „familieverpakking" van f. 2.75 is voordeelig. Zij bevat 2'/i x zooveel als de bekende flacon van f. 1.40. BROCADESSTHEEMAN i PHARMACIA U Ouderavond o. 1. school. Donderdagavond werd in de o. 1. school alhier een eerste ouderavond gehouden, welke zeer druk was bezocht. Het voltallige college van B. en W. was mede aanwezig. Burgemeester W. Bos sprak het openings woord en verheugde zich over de groote belangstelling van de ouders. Spr. herin nerde nog even aan de moeilijkheden, die moesten worden overwonnen voor het be houd der openbare school. De raad besloot niet alleen tot instandhouding van de school, maar besloot tevens een nieuw schoolgebouw te stichten, dat zeer zeker een schitterend figuur zal maken aan den Munnikenweg, waar men inmiddels reeds met den bouw is aangevangen. Het hoofd der school, de heer S. van Stralen, was het een genoegen B. en W. het welkom toe te kunnen roepen en uitte voorts zijn tevredenheid over de aanwezigheid van zoo'n groot getal ouders. Gaarne bracht hij warme hulde aan het gemeentebestuur voor de wijze waarop de belangen aan de open bare school worden behartigd. Nadat het hoofd der school een causerie had gehouden over „de beteekenis der oudercommissie" werd overgegaan tot het benoemen van 5 leden voor deze commissie. Gekozen werden de dames S. N. van Zwa nenburgde Vet en G. SchotKuin, als mede de heeren A. Ott, C. Mantel en P. J. Potgieser. In de pauze werd gelegenheid gegeven zich te verstaan met het personeel en het gemaakte werk in oogenschouw te nemen. De St. Nicolaasrekening werd in orde bevonden: de inkomsten bedroegen 81,10 en de uitgaven 61,46, alzoo een batig slot van 19,64. Een deel hiervan zal worden besteed voor het aankoopen van bloem- stekken, die door de leerlingen zullen wor den verzorgd en bij de opening der nieuwe school tot versiering zullen dienen. Burgemeester Bos verklaarde met veel ge noegen dezen avond te hebben bijgewoond en sprak woorden van waardeering voor de wijze waarop deze eerste ouderavond werd gehouden. Zeer zeker heeft deze goedge slaagde avond de band tusschen school en huis versterkt. De oudercommissie zegde nog toe een vol genden ouderavond voor thee te zullen zorgen. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Deze vereeniging hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het vereenigingsge- bouw. Van de ingekomen stukken vermelden we, dat de gemeente Oudorp 230 en de gemeen te Koedijk 100 subsidie hebben toegezegd. De gemeente Oterleek wenschte geen subsi die te verleenen, maar had geen bezwaar tegen het houden van een collecte onder haar ingezetenen. Voorts was ingekomen een dankbetuiging van den heer J. van Baar en kinderen, wegens ondervonden hulp van de ziekenzuster en het Wit-Gele Kruis. Uit het jaarverslag stipten we aan, dat de ziekenzuster in het afgeloopen jaar 3914 be zoeken in 98 gezinnen heeft afgelegd. Ten behoeve van de baby-verzorging legde zij 472 bezoeken af. Een verheugend verschijn sel was, dat het aantal leden met 11 is ge stegen en op 31 Dec. 295 bedroeg. Het plan tot het organiseeren van een cursus voor E.H.B.O. is werkelijkheid geworden. De cur sus is eenige maanden geleden reeds aan gevangen met een 25-tal deelnemers. Uit het financieele verslag van den heer G. Vader namen wij over, dat de totale ont vangsten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 2282,29 en de totale uitgaven 2295,16, w.o. het nadeelig saldo 1937 ad 29,02 y2Het nieuwe nadeelig saldo bedroeg per 31 Dec. '38 derhalve f 12,87. Voorts heeft de afdeeling nog een schuld aan rente loos voorschot ad 420. Namens de controle-commissie deelde de heer v. d. Gragt mede, dat de commissie alle bescheiden in orde had bevonden. Tot leden van de nieuwe commissie wer den benoemd de heeren G. v. d. Waal en A. Wester. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Comimendeur en C. Groenland, werden bei den met groote meerderheid van stemmen benoemd. Geslaagd.. Op het examen van de Haagsche Mode- vakschool-vereeniging slaagden de dames R. Dekker te Oudorp en P. Mors te Tuitjehorn voor coupeuse in costuum en mantelvak.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7