WIERINGERWAARD CASTRICUM Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden HEILOO HENSBROEK WARM EN HUIZEN OUDKARSPEL ST. PANCRAS DE RIJP OBDAM BERGEN T- DERDE BLAD. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven Groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasschen, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 stratenma ker, 1 stratenm. opperman, 3 stuc. opper lieden, 1 granietwekerr, 1 motordrijver, 1 uitvoerder, 7 betonwerkers, 14 voegers, 4 stucadoors, 24 opperlieden, 43 schilders, 27 metselaars, 106 grondwerkers, 57 tim merlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers, 10 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 6 electri- ciens, 2 fitters, 3 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 1 loodgieter, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 5 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalscha ver, 2 metaalslijpers, 9 monteurs, 1 orgel maker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 6 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 3 scheepstimmerlieden, 1 scheeps- werktuigkundige, 9 smeden, 10 stokers, 1 tancftechniker, 1 tegenhouder, 1 voor- slaander, 5 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 7 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbe- reiders, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen 52 sigarenmakers, 5 sorteerders, 4 tabaksbe werkers, 3 koks, 9 slagers, 2 bierbottelaars, 1 koffiestroopbrander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 25 bakkers. Groep verkeerswezen: 57 chauffeurs, 14 schippers, 1 machinist binnenvaart, 1 ex peditieknecht, 8 koetsiers, 24 pakhuis knechten, 26 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 6 kellners, 6 loopknechten, 1 buf- fetbediende. Groep houtbewerking 12 meubelmakers, 6 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 fabriekstimmerman. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 2 colporteurs, 1 filiaal houder. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 let terzetters, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuinlieden, 21 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 4 boekbinders, 5 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verf- bereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 3 zakkenstoppers, 1 papierbewerker, 1 batikschilder, 1 verzekeringsagent, 1 in casseerder, 1 secretarieambtenaar, 3 be drijfsleiders, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 tegelzetter, 2 administrateurs, 3 boekhou ders, 11 kantoorbedienden, 38 transport en 257 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos tabaksindustrie 7, overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 12. Vrouwelijk personeel in diveioe beroe pen: 1 steno-typiste, 4 kantoorbedienden, 2 costuumnaaisters, 3 werksters. Alkmaar, 4 Maart 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 23 Februari tot en met 1 Maart 1939, werden vanuit de Cen trale Werkplaats door bemiddeling van de Arbeidsbeurs, geplaatst bij een patroon: 3 timmerlieden, 1 schilder, 1 meubelmaker, 1 kantoorbediende, 2 bankwerkers, 1 be tonwerker. Aan de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 3 kantoorbedienden, 3 tim merlieden, 3 schilders, 3 electriciens, 3 bankwerkers, 1 bouwkundig teekenaar, 1 machine-teekenaar, 4 in andere vakken. QemeetUecadett Maandagavond vergaderde de raad vol tallig onder leiding van burgemeester Kaan. Van den heer Sieswerda was een schrij ven ontvangen, dat hij waarschijnlijk zijn ambt op 1 Mei zal hervatten. Ingekomen was een schrijven van den heer K. Rol, dat hij de gemeente heeft ver laten. Hij dankte voor de prettige samen werking. De voorzitter wenschte hem wederkeerig alle goeds toe. In verband met deze vacature is de heer Nieuweboer als plaatsvervanger aangewe zen. Nadat de vereischte eeden waren afge legd, complimenteerde de voorzitter het nieuwe raaslid. De begrooting 1939 is nog niet volledig goedgekeurd. Enkele opmerkingen van ad ministratieven aard zijn gemaakt. Daaraan is voldaan en de begrooting is opnieuw verzonden. Over den schoolartsendienst zeide de voorzitter van meerdere kanten gehoord te hebben, dat deze voldoet. De schoolarts was uiterst tevreden over de zindelijkheid en de voeding en was verrukt over de goe de gelegenheid om de kinderen te onder zoeken. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat het parkeerterrein eigendom van de ge meente is. Ook is nog ingekomen een besluit van Ged. Staten, waarbij de "bvereenkomst in zake het zwembad is goedgekeurd. In verband met het zwembad deelde de voorzitter nog mede, dat de belangstelling zoo groot is geweest, dat de exploitatie ver zekerd is. Het Witte Kruis heeft de ver schillende overheidsgoedkeuringen ontvan gen. De heer W. Uiterdijk is aannemer ge worden. De heer Goosens vond het jammer, dat er geen gelegenheid werd gegeven om ar beiders uit onze gemeente aan het werk te laten deelnemen. De voorzitter zeide, dat de kans inderdaad gering is dat Wieringer- waarders er bij zullen komen. De aannemer is niet vrij, maar moet nemen wie hem ge stuurd worden. Van de commissie van toezicht op het I Lager-onderwijs is een zeer gunstig rap port ingekomen. Het aantal leerlingen is ruim voldoende. Het percentage geoorloof de verzuimen was 4.4 pCt. en dat der onge oorloofde verzuimen nul. Voorgesteld werd tot den verkoop van 240 M2. bouwterrein uit den N.W. hoek van het parkeerterrein aan den heer F. Zwaag. Na breedvoerige discussie werd het voor-, stel van B. en W. (12 M. breed en 20 M. diep) met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren van der Kolk, Visser, Blaauboer en weth. Sijbrands. De voorzitter zal zich nu in verbinding stellen met den heer Zwaag of deze met elf meter breedte genoegen wil nemen. Een parkeerverordening werd vastge steld. Daarna volgde een voorstel tot het bou wen van twee nieuwe arrestantenlokalen, waartoe werd besloten. Aan den heer Jan Bakker Cz. werd on geveer 400 M2. tuingrond bij het parkeer terrein verpacht, voorloöpig voor één jaar voor f 5, onder voorwaarde, dat hij de ber men netjes zal onderhouden. Verder werd goedgevonden een voorstel van B. en W. tot verlenging van het ak- kerbouwvoorschot. Het bedrag is nu van 3100 teruggeloopen tot 1770. De burgemeester en de heer van der Kolk werden benoemd tot vertegenwoordigers van het gemeentebestuur in het bestuur van de bad- en zwemvereeniging. De heer I. W. Schellinger werd benoemd tot vierden ambtenaar van den burgelijken stand. Tenslotte werd door den voorzitter nog ter sprake gebracht de beharding van het parkeerterrein. Het was oorspronkelijk de bedoeling om te bestraten, doch bij nader inzien werd de manier waarop de Polder het doet, n.1. met fijn keislag en een groven ondergrond beter gevonden. De vergadering was het met deze ziens wijze eens. Verder had de voorzitter, mede in ver band met de sterke verlaging van den wa terstand, minder mooie ervaringen opge daan betreffende W.C.'s boven water. Het is wel wenschelijk dat krapper wordt op getreden. Een onderzoek zal worden inge steld. De heer Blaauboer wees op het vasthou den der honden en was van meening, dat de politie er nooit naar kijkt. De voorzitter zal de politie er op wijzen. De heer Goosens zou in verband met de a.s. verkiezingen gaarne zien dat er plaat3 werd aangewezen voor aanbevelingen. Hiervoor zal gezorgd worden. De heer Nieuweboer zeide, dat hem ge bleken was, dat er nog 31 werkloozen wa ren en vroeg of er niet wat meer werkge legenheid was. De voorzitter zeide, dat er de volgende week nog wel een paar kleine karweitjes zijn. Hierna sluiting. JlcovwdaaJl TUeuws Bijeenkomst witlofteelers. Onder leiding van de L. T. B. heeft in café de Harmonie (Kehl) een bijeenkomst plaats gevonden van witlofteelers waar als spreker optrad de assistent van den Rijks- tuinbouwconsulent den heer v. d. Helm uit Amstelveen. De spreker stond langdurig stil bij zijn toelichting aangaande het in kuilen van witlof en behandelde de ver schillende systemen o.a. de warmwaterke tels en de electrische verwarming en haar juiste toepassing. Ook de koude grond inkuiling behan delde hij uitvoerig, zoodat hij duidelijk het verschil aantoonde tusschen beide syste men. De belangstelling der witlofteelers was begrijpelijk zoodat de spreker een goed gehoor had, dat met aandacht zijn causerie volgde. Het is een goed denkbeeld geweest van het L. T. B. bestuur deze leer zame lezing te hebben georganiseerd, het geen de vele vragen bewezen, welke de spreker kreeg te beantwoorden en welke tot genoegen werden beantwoord. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan den spreker voor zijn lezing. Goed afgeloopen. Het driejarig dochtertje van de fami lie B. aan den Breedeweg alhier kwam vanuit een dakkapel te vallen. Dr. v. d. Sluis constateerde hersenschudding. Was het kind tien c.m. verder gevallen dan was het op hét beton terecht gekomen. Onderlinge ziekenhuis- en Operatie verzekering. Toen de voorzitter, burgemeester Sloet de vergadering opende, bleek de opkomst niet groot te zijn. Daar er vorig jaar geen jaarvergadering was geweest en de agenda verschillende belangrijke punten inhield, was een groote opkomst zeker verwacht. Spreker memoreerde in korte trekken de afgeloopen jaren en gaf verbolgens het- woord aan den heer N. van Lunen, secre taris-penningmeester om de jaarverslagen uit te brengen. Het vele werk dat de heer van Lunen hiervan gemaakt heeft, maakte dat dit nogal eenigen tijd in beslag nam. Hij gaf een duidelijk overzicht der gebeurtenissen. Uit het financieel overzicht van 1937 bleek dat de vermindering der reserve reeds met een bedrag van 1732.06 was teruggeloo pen, terwijl dit op 1 Januari 1938 tot een nadeelig saldo van 100.17 was gekomen. Op 1 Januari 1937 bedroegen de ontvang sten en uitgaven 10378.22 mst een reser ve van 413.22. Er was een verlies aan reserve van 1732. De ontvangsten en uitgaven over 1938 waren 10575.01 met een nadeelig saldo van 100.17. Het was dan ook niet te verwonderen, dat het bestuur met een con tributie-verhooging moest komen om de zaak intact te houden. Zoo werd dan ook na eenig debat van de heersn Hellinga, Visser, Bodegraven en v. Limmen tot ver hooging met 1 cent per lid en per week overgegaan, doch niet dan nadat de voor zitter uitdrukkelijk verklaard had, dat er weer reserve moest komen, omdat een ver- eeniging zonder reserve geen bestaansrecht had. Bovendien werden de onkosten voor Dampo verkoudheids-balsem, Pot 50, Doos 30 ct. Dampo-hoeitbonbons, Doos 25 ct Dampo -neusdruppels. Flacon met druppelspuitje 60 ct de operaties met 10 vergoeding verlaagd en gesteld op 50. Aftredend waren burgemeester Sloet en de heeren N. van Lunen en G. de Louter Sr. Doordat er geen candidaten werden ge steld werden deze heeren bij acclamatie herkozen. De heer Nijzen, voorzitter M. H., verzocht de reden te mogen vernemen waarom er verleden jaar geen jaarverga dering was geweest omdat dit z. i. niet strookte met het reglement. Tevens drong hij er met klem op aan al vorens tot royement over te gaan, zich eerst met M. H. in verbinding te stellen omdat het meermalen is voorgekomen, dat dit lichaam bij royement van leden door werkloosheid alles moest betalen, hetgeen voorkomen had kunnen worden indien b.v, M. H. in de gelegenheid was gesteld die contributies door te betalen. De voorzitter zeide dat de drukke werk zaamheden van den secretaris de oorzaak waren, dat hij zijn uitgebreid werk niet klaar had kunnen krijgen, doch hij kon verzekeren dat het niet meer zou voorko men. Wat betreft de vraag over geroyeer- den in overleg te treden met M. H. zou hier rekening mee gehouden worden. De heeren Bodegraven en Visser meenden dat het nieuwe reglement niet klopte met het oude omdat hierin voorkwam dat bij ver huizing royement zou volgen. Dit werd door den heer van Lunen als juist opgemerkt en zou veranderd worden. Het aantal gezinnen en leden der ver- eeniging bedraagt momenteel: voor zie- kenhuisverpleging: 1054 gezinnen met 4275 leden, contributieopbrengst 7646.08. Voor operatiekosten: 307 gezinnen met 1061 le den, contributieopbrengst 1580.23, totaal 9226.36. De inkomensgrens voor Castricum be draagt 2600 terwijl die voor Friesland 1500 is. NOORDHOLLAND IN HET DUISTER. Naar de Vr. Westfr. meldt, ligt het in de bedoeling van den commissaris van de koningin in Noordholland, mr. dr. A. baron Röell, om voor de geheele provincie Noord holland een groote verduisteringsproef te houden. Deze proef zal eenzelfde karakter hebben als die, welke eenigen tijd geleden in de provincie Zuidholland gehouden werd. Hoe wel de juiste datum nog niet bekend is, staat wel vast, dat deze verduisteringsproef in ieder geval gehouden zal worden voor de landelijke luchtbeschermingsproeven, die kort geleden door den minister van binnen- landsche zaken zijn aangekondigd en waar in dan ook Noordholland betrokken wordt. Tal van steden en streken in de provincie hebben in de afgeloopen maanden reeds hun verduisteringsproeven gehad, zoodat ver reweg het grootste deel van de bevolking thans bekend is met de eischen waaraan zij tijdens dergelijke proeven moet voldoen. Volkshuisvesting. Eindelijk is er overeenstemming bereikt omtrent de rioleering en bijkomende werken bij de woningen van Volkshuisvesting en spoedig zal men tot de aanbesteding kunnen overgaan. Van de aangevraagde verbouwing van de keukens en achterkamers zal niets komen. Er is onder oogen gezien, dat het aantal op richters (aandeelhouders) door overlijden en vertrek nogal is afgenomen. In de jaarver gadering zal ter sprake worden gebracht of nieuwe aandeelhouders zullen worden ge zocht, waartoe dan grond zal dienen te wor den gekocht en nieuwe huizen zullen moeten worden gebouwd. Uitbreiding Sportgebouw? In de gecombineerde vergadering van het bestuur van de V.V.V. en de Commissie van Beheer is ter tafel gekomen de even- tueele uitbreiding van het Sportgebouw. De Comm. van Beheer is ietwat huiverig voor verbouwing, zoolang zij geen zekerheid heeft, dat tegenover de uitgaven daarvoor ook ontvangsten staan. Er wordt tusschen het gemeentebestuur en het bestuur der V.V.V. gecorrespondeerd om tot overeen stemming te komen. In bedoelde vergadering is besloten om andermaal aan B. en W. toestemming te vragen voor de uitgifte van 2000 loten a 10 cent, teneinde het budget van de C. v. B. Sportgebouw te versterken. Staatspensionneering. De jaarvergadering van de afd. Hensbroek- Obdam van den Bond voor Staatspensionnee ring werd Dinsdag gehouden in café Kossen. Uit het jaarverslag vermelden we, dat de afdeeling op het oogenblik 136 leden telt, 't bestuur is uitgebreid met twee leden. Ge houden zijn 6 bestuurs- en één algemeene vergadering. Tevens is gehouden een pro- paganda-avond, waar door de tooneelver- eeniging „Falkland" Wet en Leven werd op gevoerd. In Augustus werd een autotocht voor de ouden van dagen gehouden. Rekening penningmeester. Ontvangst met saldo 1938 te samen f 149,08, uitgaven over 1938 139.24, saldo f 90,84. Voor den autotocht waren de ontvangsten 137,49, de uitgaven 129,01, het saldo 8,48.. Aftreden moesten de heeren J. Volkers en K. Bobeldijk en er was een vacature wegens bedanken van den heer Koning. De heer Volkers wenschte zich niet meer herkies baar te stellen als bestuurslid. De heer Bobeldijk werd herkozen en als nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren K. de Hart en K. Bas. De winterpropaganda werd aan het be stuur overgelaten. Bij de rondvraag dankte de heer Bobeldijk de scheidende bestuurs leden voor de medewerking die hü altijd van hen heeft gehad. Dan dankte de voorzitter voor de waardeerende woorden en sloot deze lSatste vergadering, die onder zyn leiding heeft plaats gehad, met de beste wenschen voor de afdeeling Hensbroek van den Bond voor Staatspensionneering. Jaarvergadering Ziekenhuis- verpleging. In het lokaal van den heer H. Slikker, had Dinsdagavond een vergadering plaats onder leiding van den heer Jn. Strijbis. De heer H. G. Rijs bracht het jaarverslag uit en vermeldde, dat het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1938 1745 en op 31 Dec. 1938 1791, waarvan 1442 betalende en 342 niet-betalende. Verpleegd zijn in 1938 57 leden met een aantal ligdagen Van totaal 833. Verleden jaar zijn verpleegd 55 leden. Voorts is in 1938 besloten tot toetreding van het instituut van controleerend arts. De heer A. Vergaij bracht verslag uit van de controle en adviseerde tot goedkeuring van de rekening. Tot reserve-lid van de commissie is be noemd de heer W. Tesselaar Gz. De penningmeester, de heer P. Mink, deelde mede, dat er een nadeelig saldo was van 102. De periodiek aftredende heeren Jn. Strij bis, H. G. Rijs en W. Dijkstra zijn herkozen. Voor den heer K. Koning, die vertrekt naar Alkmaar, is gekozen de heer P. Pie.- De voorzitter dankte den heer Koning voor het vele werk, dat hij in het belang van de vereeniging heeft gedaan. Ook de heer Rijs betuigde den heer Koning* zijn dank voor de aangename samenwerking. De heer Koning zeide gevoelig te zijn voor de hem toegesproken woorden. Namens den voorzitter las de heer Rijs de voornaamste wijzigingen voor in het nieuwe reglement. De voorgestelde wijzigingen werden aan genomen. De voorzitter zeide, dat men, gezien de uitkojnsten van het laatste jaar, met een contributie van 3lA ct. per week niet kan voortgaan en, dat het bestuur voorstelt de contributie te verhoogen tot 4% cent per week en per lid. De penningmeester zeide, dat het de bittere noodzaak is met dit voorstel te komen, want het bestuur moet de leden kunnen garandeeren de nota van het ziekenhuis te kunnen betalen en bij dezen voortgang kan dat niet meer. De leden moeten niet denken, dat een contributie van 4 Yt ct. hoog is vergeleken bij andere kassen in deze buurt. De heer Reinders bepleitte, naast deze regeling de gelegenheid open te stellen om een langeren ligduur te verzekeren, dan 25 of 35 dagen. Vanzelfsprekend zal dat voor diegenen, die zulks wenschen een premie- verhooging tot gevolg hebben. De te be rekenen premie voor een langeren ligduur liet spr. gaarne aan het bestuur over. De voorzitter zegde toe in de eerstvolgende bestuursvergadering deze zaak te be spreken. Na eenige besprekingen werd be sloten de premie vast te stellen op 4 yï cent per week per lid. De heer Rijs drong er bij de leden met klem op aan bij eventueele verhuizing naar een andere plaats dit direct op te geven bij het bestuur, opdat het bestuur voor over schrijving kan zorg dragen in het belang van de leden zelf. Bij de rondvraag bracht de heer Rijs nog ter sprake, dat ook bij de Federatie van Ziekenhuisverzekeringen in Nederland de gelegenheid bestaat zich te verzekeren tegen de kosten van sanatoriumverpleging. Wan neer blijkt, dat ook in Warmenhuizen daar voor interesse bestaat, dan zal het bestuur gaarne bereid zijn een spreker daarvoor te laten komen. De kosten van deze verzeke ring bedragen 1 cent per week per lid, en dan moet het geheele gezin verzekerd zijn. Benoemd. Door B. en W. van Warmenhuizen zijn volgens arbeidsovereenkomst benoemd als lantaarnopstekers voor de gemeentelijke straatverlichting alhier, de heeren Jac. Slot en Ant,. Spaansen. Bouwvergunningen verleend. B. en W. dezer gemeente hebben aan de provincie Noordholland vergunning ver leend, om in den westelijken proefpolder van het Geestmerambacht twee woonhuizen met schuur te bouwen. Beplanting Prov. Weg. De Procvinciale weg vanaf de schut sluis te Noordscharwoude tot de Weelbrug bij Zijdewind wordt beplant met stamboo- men en sierheesters. Deze aanleg geschiedt door den heer D. Meinisz, Laanweg, te Oudkarspel. Verloting voor de kleuterscholen. Naar wij vernemen zal vanwege het bestuur der kleuterscholen aan den Langendijk een verloting worden gehou den, waarvoor B. en W. dezer gemeente reeds vergunning hebben verleend. „Witte Kruis". De afdeeling van het Witte Kruis hield haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Schuur. De opkomst was vrij goed, waar over de voorzitter zijn voldoening uitsprak. Door het bestuur is controle uitgeoefend op het magazijn en alles is in de beste orde bevonden. Voorts deelde spr. mede, dat zuster Noppen niet aanwezig kon zijn, en een der bestuursleden wegens ziekte ver hinderd was. Van het hoofdbestuur was een schrijven in gekomen inzake de hoofdbestuursverkiezing. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Uit het jaarverslag bleek, dat vele nuttige werkzaamheden door de afdeeling verricht zijn, 556 maal is van het materiaal gebruik gemaakt, het ledental bedraagt 467, door zuster Noppen werden 2691 bezoeken af gelegd, 75 t. b. c. en 239 voor zuigelingen zorg. Eén patiënt werd in een sanatorium op genomen en 3 kinderen in een vacantie- kolonie. Twee bestuurs- en 2 ledenvergade- ringen werden gehouden. De rekening luidde aldus: Ontvangsten 1294.56, uitgaven 668.60, saldo 625.95 t. b. c.-bestrijding ontvangsten 512.34, uit gaaf f 413, saldo 99.34. Geadviseerd werd om de beide rekeningen te splitsen. Hieraan zal worden voldaan. De heer Boskamp bracht verslag uit van de algemeene vergadering. De heer M. Hoogland vroeg naar de toe treding van nieuwe leden. Dit wordt door het bestuur geregeld. Hierover ontstond eenige discussie, doch over het geheel was men het toch met het bestuur eens. In zijn sluitingswoord wees de voorzitter nog op het feit, dat weinig materiaal in ge bruik is. De ligtenten zijn alle binnen, iets wat bijna nog nooit is voorgekomen. Woensdagavond gaf V.C.J.B., afd. de RijpGraft, haar jaarlijkschen propaganda- avond in de Doopsgezinde kerk te de Rijp. De avond stond onder leiding van ds. W. A. Kastein, N.H. predikant Graft—de Rijp. Na een toepasselijk openingswoord van ds. Kastein, waarin hij wees op het nut van de vrijz.-jeugdbeweging, werd gemeenschappe lijk gezongen. Daarna gaf ds. Kastein een inleiding over het op te voeren bijbelspel „Naaman de Syriër". De V.C.J.B.-leden voerden het spel goed op en er bleek ernstig gestudeerd te zijn. Het was een mooie avond en allen keerden voldaan huiswaarts. Bal door ruiten. Het voetballen of wat daarvoor door moet gaan op den openbaren weg behoort tot die vermakelijkheden der jeugd, zoowel in de stad als ten plattelande. Dinsdagmiddag speelde de schoolgaande jeugd alhier ook zoo'n partijtje. Op een ge geven moment plaatste een toekomstige Lagendaal een onhoudbaar schot, doch naast het doel., in het venterruit van de boerderij bewoond door mevr. de wed. Sp„ waarbij de 89-jarige vrouw de scherven te gen het gezicht kreeg. Aangifte bij de po litie volgde. Ingekomen personen. Ingekomen: C. Kossen van Hens broek. M. Beers van Broep op Langen dijk. J. J. Bes van Herhugowaard. M. Butter van Alkmaar. Vertrokken personen. Vertrokken: D. Hes naar Oudorp. J. Vlugt naar Beverwijk. C. Beets naar Alkmaar. J. de Goede en gezin naar Oudorp. P. K. Brouwer naar Alkmaar. D. Douma naar Heiloo. BROEK OP LANGENDIJK. (Febr.) Geboren: Anna, d. van Cornelis Kra mer en Geertje Kroon. Hendrik, z. van Klaas Wagenaar en Jantje Snippe. Al- bertha, d. van Pieter van der Molen en Cor- nelia Slot. Maartje, d. van Pieter de Geus en Rempje Smit. Overleden: Simon Dirkmaat 42 jaar. Maartje Groen, echtg. van Jacob Boon, 70 jaar (overleden te Alkmaar). Ant je de Boer, echtgen. van Simon Rijper, 58 jaar (overleden te Alkmaar). EGMOND-BINNEN (Febr.) Geboren: Adriana Margaretha d. van J. A. Schoorl en A. C. Bijman. Dirk An- tonius z. van T. Tromp en C. Zandbergen. Maria Alida d. van J. Duinmeijer en C. Apeldoorn. Geertruida Catharina d. van J. C. Butter en G. M. Apeldoorn. Jaco- bus Engelbertus z. van J. E. van der Mo len en C. J. Keijzer. Simon Johannes z. van .J Duin en C. M. Hopman. Sebastia- nus Gerardus z. van N. Peetoom en A. War merdam. Overleden: Eva Hof, 78 j., wed. van J Melker. Brigitta Hendrika Beers, 6 j., d. van C. A. Beers en C. B. Punt. Jacob Olbers, 64 j., echtg. van C. Kroone. Cor- nelia Maria van Moorsel, 38 j., d. van F. v. Moorsel en A. M. Lassooij. Getrouwd: Cornelis Stengs te Heems kerk en A. M. Kool. JCeck School PROPAGANDA VRIJZINNIG HERVORMDEN. Met succes gevoerde actie. De actie tot versterking van het vrijzinnig hervormde kerkelijke leven in Noordholland wordt regelmatig voortgezet. In de classis Alkmaar vindt men de meeste baat bij praatavonden, die in vacante gemeenten met gemeenteleden worden gehouden. Een voudige onderwerpen, als: „Waarom ter kerke?", „Wat heeft de kerk ons te geven?" worden besproken, waarna ieder met zijn bezwaren kan komen tot den predikant, die zich voor het houden van zulk een avond beschikbaar stelde. De leiding in deze clas sis berust bij ds. J. H. Klein Wassink van Alkmaar. In de classis Edam laat men in verschil lende zwakke of verwaarloosde gemeenten spreekbeurten houden van propagandistische strekking. In de classis Haarlem organiseerde men een tweede „streeksamenkomst", en wel te Oostzaan. Waar in Assendelft (in December) het aantal bezoekers ongeveer 500 was, daar telde men in de groote Oostzaner kerk ruim 700 belangstellenden, die uit de heele Zaan streek en daarbuiten waren samenge stroomd. Ds. C. Met van Zaandam sprak over het onderwerp: „Als ds klok niet luidt", terwijl ds. T. de Boer van Wormerveer, en ds. J. Eikema van Zaandam achtereenvol gens de onderwerpen behandelden: „Onze houding tot de kerk" en „Laat de kerk niet los!" Een kerkkoor uit Zaandam zong eenige liederen; de afdeeling „Rijzende Kerk" uit Wormerveer gaf het spel: „Menschen on derweg" ten beste.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10