Agenda Tn/xoJLaM^- %Lv ko0u&. ZIJ r net BDigerwooDhDis, BADHUIS WITTE KRUIS HEILOO. w m die uan de straat leueti CHARLES LAUGHTON Dagblad-Reclame is actueel. Weec&etkht £uchtoaact Jfeavuiciaal Tlieims £xuuU en Jmh&ouw 3$iicqedüke Stand Mackt&ecichten HARMONIE THEATER fW&r Vrouwelijke Kantoorbediende zelfstandig Meisje. GEVRAAGD NET DAGMEISJE, GORDIJNEN-NAAISTER. blijft gesloten ERICH POMMER Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. LIMMEN WARM EN HUIZEN TEXEL NOORDSCHARWOUDE LANGENDIJK OUDKARSPEL Acquisiteurs. Te koop gevraagd Wegens sterfgeval is de zaak VRIJDAGMIDDAG van 1-5 uur GESLOTEN. JOH. SWIER. Dames- en Heeren kapper. Koorstraat 35. KWEERENPAD fot 17 MAART a.s. wegens reparatie der installatie. 3000 M2. DEKKING, REDERIJKERSKAMER ,,'T ONTLUIKENDE ROOSJE". WOENSDAG 15 MAART Laatste Seizoen-Uitvoering voor Donateurs. Maal zélf Uw koffie direct voor 't zetten. U proeft duidelijk, dat U dan een veel pittiger, veel smakelijker kop koffie krijgtl Vanaf ZONDAG 12 tot en met WOENSDAG 15 Maart der meestersckepping. Ven twee genieën iii® WOENSDAGMIDDAG MATINÉE E3RSTE BLAD. Voor het geheele land: Aanvankelijk meest matige, later zwakke tot matige noordwestelijke tot noordelijke wind, af wisselende bewolking, weinig of geen regen, koude nacht, weinig verandering in tempe ratuur overdag. Uit het gisteren gemelde daalgebied van den lUchfcfriik boven Schotland ontwikkelde zich een diepe secundaire depressie, die met groote snelheid in oost-zuidoostelijke richting over de Noordzee trok en in een groot gebied storm bracht. Hedenmorgen waren de barometers in het westen alle weer gestegen en lag het gebied van lagen luchtdruk met verschillende kemen in het oosten van centraal-Europa. Het gebied van hoogen luchtdruk ten zuiden van Ier land houdt stand, evenzoo het arktische ge bied van hoogen luchtdruk boven Groen land. Over de Noorsche zee vormt zich een verbinding van deze beiden. Een diepe de pressie bedekt het westelijke deel van den oceaan. De oceaan-depressies blijven ver in bet westen. Een uitgestrekt gebied van la gen luchtdruk beslaat het geheele noord westelijke deel, met centrum tusschen Groenland en New Foundland, over het zuidwestelijke deel heerscht hooge lucht druk. De depressie bracht langs haar baan buiïg weer met veel regen en zware stor men. Te de Bilt werd te 17.48 uur bij een hevige bui en windstoot van 33,5 meter per seconde (120 K.M. per uur) geregistreerd. De bui ging vergezeld van weerlicht en on weersverschijnselen. Ook enkele stations in het buitenland maakten gisteren melding van weerlicht en onweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 18.20 tot 5.59 uur licht op. ONZE POSTVLUHTEN. Hedenmorgen is de „Emoe" van Schiphol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is Steinbeck. Meegenomen wordt 408 kg briefpost, 40 kg pakketpost en 182 kg vracht. Twaalf passagiers hebben voor deze reis geboekt. Op de uitreis bereikten de Reiger Ban- doeng, de Nandoe Aléxandrië en de Uil Rangoon. Op de thuisreis landden de Buizerd te Athene en de Wielewaal te Rangoon. R.K. Staatspartij. Dinsdagavond werd in de Piuszaal een vergadering gehouden van de r.k. staats partij, waar onze plaatsgenoot J. Valkering Tzn. en Clynk, als Statenleden en 1 en 2 op de nieuwe groslijst voor de staatspartij het woord voerden. De heer Valkering bracht in korte trekken het werk van het prov. bestuur in Noord holland naar voren. Op het gebied van we gen en bruggenbouw staat Noordholland aan de spits. In het kort stipte spreker aan de lichtkwestie, waarover het laatste woord nog niet is gesproken. Zoo is het ook met de wateronttrekking uit ons duingebied. Er is voor de Statenleden veel dat de aandacht vraagt. De heer Clynh besprak de sociale zijde van het instituut, waar bestuurd en geleid werdt. Het is ook een politiek orgaan en wie het sterkst is, kan het meeste bereiken. Onze strijd tegen de socialisten is geen strijd tegen hen persoonlijk, doch hun stel sel. Bij de beoordeeling der communisten en de n.s.b. was spr. niet malsch in zijn oordeel. Spr. gaf een schema van wat door de staatspartij is bereikt en hoewel niet alle wenschen zijn vervuld, mogen we niet ontevreden zijn. Hij sprak de hoop uit dat de katholieken de Statenleden in hun moei lijken strijd zullen steunen. Na behandeling van huishoudelijke zaken volgde sluiting. Benoemd. De heer A. M. L. van Delft, in de laatste raadsvergadering benoemd tot controleur der werkverschaffing (in samenwerking met Castricum), is benoemd tot onbezoldigd ge meenteveldwachter. Ned. Bond v. Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Woensdagavond werd een lezing ge houden door mej. N. Van Vuuren uit Wie- rmgerwaard over het boek „Gij vrouwen" van H. L. Smith. De hoofdpersoon in het boek is een Nel Smith die zich als vele andere meisjes uit Engeland voor de W. A. A. C. naar Frank rijk had begeven tijdens den oorlog van 1914 tot 1918. Zij waren daar als chauffeuses voor het invalieden- en lijkenvervoer van het oor logsveld naar het ziekenhuis of begraaf plaats. Als men dan in dit boek verneemt hoe of deze meisjes haast geen rust krijgen en ondervoed werden, dan kan men zich begrijpen dat ze ruw worden in hun uit drukkingen. Met aandacht werd er naar de gloedvolle rede der spreekster geluisterd en het is aan te bevelen dat dit boek veel wordt ge lezen, zoodat er meer en meer het afschu welijke van den oorlog wordt ingezien. De heer v. d. Ban, directeur der lagere landbouwschool te Texel, heeft voor de verschillende landbouworganisaties in deze gemeente, in hotel „De Lindeboom" een causerie gehouden over „een Glijdende Pachtechaal voor Texel". De heer v. d. Ban had dit onderwerp ernstig bestudeerd en alle hem ten dienste staande gegevens benut, om een concept voor een glijdende pachtschaal voor Texel samen te stellen, die zoowel in het belang zal zijn van verpachters als van pachters. Deze poging staat in verband met het in werking treden van de nieuwe pachtwet, waarin, wanneer niet anders is bepaald, de termijn loopt over tien jaar en 1^ jaar opzeggingstermijn. In zoo'n langen tijd kan zooveel veranderen, dat de pachtrege- ling ernstige nadeelen voor één der partij en kan met zich brengen. Spr. behandelde eerst een schaal over uitsluitend schapenbedrijf, waarbij hy uitging van 't standpunt, dat pachtsom en veevoeder betaald moeten worden uit de opbrengst der lammeren. Hij behandelde hierbij drie verschillende kwaliteiten land. De pachtprijzen zouden in de beste jaren hoog en in de slechte jaren laag moeten zijn. Toch meende hij een maximum en een minimum te moeten vaststellen, b.v. voor het beste land maximum 90 en minimum 40. Voor gemengd koeien- en schapenbedrijf kwam spr. tot ongeveer dezelfde besom ming. De lezing werd met de grootste be langstelling gevolgd. Na afloop ontspon zich over deze zaak een aangename gedachte wisseling, waaruit bleek, dat de heer v. d. Ban alles in het werk gesteld heeft om met Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Ver zegelde lippen (rom.); hoofdrollen Brigitte Horney, Mathias Wieman e.a. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Pa- rijsche ondeugd (rom.); hoofdrollen Da- nielle Darrieux, Douglas Fairbanks Jr. e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 9 Maart. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Halter- jeugd. 8 uur, 't Gulden Vlies, Kruger-Wildtuin- film. 8 uur, café Populair aan de Laat, verga dering afd. communistische partij; spreker Lou Jansen. 8.30 uur, r.k. kerk a. d. Laat, conferentie voor niet-kath., onderwerp: De hel. Vrijdag 10 Maart. 7.30 uur, Oranjehotel te Bergen, leden- verg. afd. Ned. Roode Kruis. deze pachtschaal zoowel pachters als ver pachters te bevredigen. Het doel is dit con cept te zenden naar pachtcommissie en pachtkamer en verwacht wordt dat hiermede zooveel mogelijk rekening zal worden ge houden. Dak opgenomen. Woensdagmiddag te ongeveer half vijf is tengevolge van den hevigen wind, het dak van de keet, welke staat bij de in aan bouw zijnde telefooncentrale, ter grootte van pl.m. 70 M2. in z'n geheel opgenomen en weggeslingerd. Het kwam op een achter de spoorbaan liggenden akker terecht. Er deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. De steunuitkeering. De steunuitkeering van 2 millioen zal voor de Langendijker tuinders niet veel te beteekenen hebben. Van alle genoemde producten zijn het slechts de vroege aardappelen, die van 15 Juli tot en met 31 Juli met 0.25 per 100 kg. gesteund worden, welke voor den Langendijk enige beteekenis hebben. De tomaten van 28 April tot 19 Juli zijn nog eenigszins van belang voor St. Pancras. Savoyekool, niet te verwarren met gele- bewaarkool, wordt van 1 Januari31 Mei 1938 gesteund met 0.75 per 100 kg. Voor de bewaarkoolsoorten komt in het geheel geen steun. Het is wel een tegenvaller. Operetteclub „Caecilia". De operetteclub „Caecilia" alhier heeft in de tooneelzaal van den heer C. Vis, Zondag en Woensdag een uitvoering gege ven met de Amerikaansche revue-operette „Rose-Marie". De belangstelling voor deze uitvoeringen was zeer goed. Onder leiding van den heer H. J. Zaal, die de operette aan den vleugel begeleidde, werd deze in twee bedrijven, met muziek van Rud. Friml en Herbert Stothart en tekst van Otto Herbach en Oscar Hanner- stein op verdienstelijke wijze opgevoerd. Men dient echter rekening te houden met de omstandigheid dat een dilettanten-ver- eeniging niet altijd de beschikking heeft ove die krachten, welke voor een bepaalde rol noodig zijn. De inhoud van de operette was sterk af wisselend. Er kwamen verscheidene aar dige tafreeltjes in voor; andere konden ons minder bekoren. De rolkennis liet soms wel eens iets te wenschen over waardoor, vooral in het be gin het niet zoo vlot liep. Later werd dit beter. Te korte voorbereiding zal hieraan niet vreemd zijn. Alle spelers hier de revue te laten pas- seeren, zou ons te ver voeren. Zij hebben gegeven wat er in hen was. De paar kleine ongelukjes zyn hun gaarne vergeven. De aanwezigen hebben ongetwijfeld, ge tuige het hartelijk applaus en de „open doekjes" welke gegeven werden, genoten. De dansen, welke heel goed werden uitge voerd, waren ingestudeerd onder leiding van mevr. ZaalMul. De décors waren ge schilderd door den heer D. Dirkmaat te Noordscharwoude aan wie dit zeer goed toevertrouwd is. De heer J. Bakker uit Broek op Langendijk zorgde voor een goede verlichting. De grimage, verzorgd door den heer J. Groothuizen uit Alkmaar was, op enkele onderdeelen na, heel goed, evenals de costumeering, waarvan de costumes der dames door de leden zelf verzorgd waren. KENNEMERLAND. De aanvoer wijkt weinig af van die der vorige week. Alleen een beetje meer nieuwe groente en een beetje minder boe- rekool en spruiten. Het is maar gelukkig dat er buitenlandsche groente wordt aan gevoerd, want anders zou er weinig aan voer zijn. Boerenkool was buitensporig duur, nl. 14 a 22, gele kool en roode kool werd ook in kleinere kwantums aangevoerd en gold resp. 2a 4.75 en 2.20 a 5.50, spruiten waren ook duur, nl. 19 a 36, uien was minder in trek, doch de prijs 2.50 a 6.30 was vrij constant. Genoem de prijzen zijn allen per 100 kg. Witlof wordt in beduidende partijen aangevoerd en de kwaliteit is mooi, omreden het lof meer en meer de lengte krijgt. De prijzen blijven hoog, nl. 22 a 31 voor le soort en 12.50 a 17 voor 2e soort per 100 kg. Breekpeen en waschpeen gaat er wat de kwaliteit betreft niet op vooruit, doch de pij zen, resp. 2 a 4.50 en 4 a 8.50, zijn niet laag. Prei was andermaal duurder, deze keer 8.50 a 16.50 per 100 kg., rabarber was minder duur dan we gewoon zijn, nl. 11 a 16.50 per 100 bos. De kleine aanvoer van bosgroente was in trek, selderie bracht op 4.50 a 8,30 peterselie 9 12.50 en raapstelen 2.50 a 3.10 per 100 bos. Spinazie was gewild en bracht op 16 a 31. De kleine kwan tums Present van Engeland (mooie 2e kwaliteit) brachten nog een vrij hooge prijs op, nl. 16 a 29 per 100 kg. De overige aanvoer had weinig te beteekenen, zoodat we ons van een omschrijving ont slagen achten. ALKMAAR. GETROUWD: Gerardus H. Michels en Dieuwertje Schrieken. Arie Rus en Hendrika Bakker. TEXEL (Febr.) Geboren: Petronella Geertruida d. van C. Witte en M. van Heerwaarden. Petrus Wilhelmus Maria z. van J. Th. Boom en N. de Graaf. Lambertus Leonardus z. van H. J. Dijt en J. Th. Elfering. Emma Lu cia d. van J. Smit en P. J. Kuip. Fedde z. van E. de Jong en B. M. J. E. Verstege. Aly d. van F. Visser en M de Jong. Janny d. van A. Lagerveld en A. Zegers. Hans Gerard z. van J. J. Zijm en G. H. Zoetelief. Marius z. van N. D. Vermeulen en H. van den Hoek. Nelly d. van G. A. Spigt en C. Dijt. Johanna Theodora d. van W. Beenen en A. M. Reij. Engelena d. van F. Visser en G. Kuiter. Catharina Petronella d. van C. Hopman en C. W. Bakker. Maatje Marina d. van D. Kuiper en W. J. van Leeuwen. Ondertrouwd: Bernardus Filippus van den Berg en Trijntje Plaatsman. Ja- cob Herman Boekei en Cornelia Catharina Keyser. Getrouwd: Huibert Vermeulen en An- tje Dogger. Overleden: Abraham de Smidt, 92 j., geh. met W. Doorn. Martinus de Ridder, 2 j. Johanna Klaver, 52 j., geh. met C. de Wit. Jacob Huisman, 79 j„ geh. met J. Gieles. BERGEN (16 t/m 23 Februari). Overleden: Johannes Bakkum, oud 77 jaar, wedn. van Johanna Groen. Aafje Bakkum, oud 74 jaar, wed. v. Jan Hooge- boom. KOEDIJK (Februari). Ge b o r e n: Cornelis Johannes, z. van J. C. Louwe en P. Mors. Margaretha Emma, d. van J. Oud en C. M. Comman deur. Gehuwd: J. N. Hartland en J. Zeeuw. Overleden: C. Blauw, oud 24 jaren. AMSTERDAM, 9 Maart 1939. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 37.000 K.G. SCHAGEN, 9 Maart 1939. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Paarden 150400; 2 Geldekoeien (mag.) 140180; 9 Gelde- koeien (vette) 170230; 22 Kalfkoeien 220—260; 3 Vaarzen 140—175; 2 Pin ken 4050; 536 Nuchtere kalveren 4 12; 20 Schapen (vette) 1626; 157 Overhouders 1015; Bokken en Geiten 2—8; 7 Varkens (vette) per K.G. 42—46 cent; 98 Biggen 917; Konijnen 0.40 1.75; Kippen 0.701.20; 60.000 stuks Kipeieren 33.50. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Maart 1939. (Langendijker Groentenveiling). 42000 K.G. Roode kool 5—7.40; 29000 K.G. Gele kool 5.40—6.10; 33000 K.G. D. witte kool 2.90—3.70; 2600 K.G. Uien 2.70— 3.50, grove uien 33.10, drielingen 1.70, stek 0.90—1; 5300 K.G. Bieten 2.70—3.90. NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart 1939. (Noordermarktbond). 80300 K.G. Roode kool 4.50—7.10; 34700 K.G. Gele kool 4.606.20; 59300 K.G. D. witte kool 3— 4; 8200 K.G. Uien 33.30, grove uien 2.90—3.50, drielingen 1.60—1.80; 6500 K.G. Peen 1.603.90, kleine peen 1.70 2.10; 2100 K.G. Bieten 0.80—3.50. WARMENHUIZEN, 8 Maart 1939. 23500 K.G. Roode kool 4.40—7.10; 10000 K.G. Gele kool 4.10—5.90; 7690 K G. D. witte kool 3.20—3.60; 1100 K.G. Uien 3.30, grove uien 3; 275 K.G. Bieten 2.80. PURMEREND, 8 Maart 1939. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappe len (Borgers) 5764 cent per kist, 25 K.G.; Witlof 1.20—1.85 per 8 K.G.; Roode kool 4.80—6.80, Witte kool 2.50—4 en Savoye kool 4.606.70 per 100 K.G.; Spinazie 1.982.10 per kist, 6 K.G.; Rabarber 13 per 100 krop; Wortelen 0.56 1.28 per zak; Uien 8085 cent en Uien drielingen 41 cent per 25 K.G.; Prei 10.60 17 per 100 K.G. gevraagd. In bezit dipl. Steno en Machinesehr. Spoedige indienst treding. Br. m. opg. v. verl. salaris en uitgebreide inl. onder letter S 709, Bureau van dit Blad. Gevraagd voor direct in klein gezin Boven 16 jaar. Van 82 uur. Vrijdags tot 5 uur. Brieven onder letter P 707 Bureau van dit blad. niet beneden 18 jaar. Mej. KORSTANJE, Straatweg A 271, Heiloo. Gevraagd voor direct KORSTANJE, Straatweg A 271. Heiloo. Voor den verkoop van de „Homann" Electr. Fornuizen, vragen wij bekwame Aanmelding uitsluitend schrifte lijk N.V. Gebr. Rolff's Handel-Mij., Luttik-Oudorp 36. netten stand, spoedig te aanvaar den. Brieven met prijsopgaaf onder letter R 708, Bureau van dit Blad. Te huur gevraagd hout of asbest, voor 10 weken. Adres: C. HOEBE, BERGEN, Dorpsstraat 110. Telef. 2135. Aanvang 8.15 uur precies. *1 V'4Jp|| u I ST. MARTIN'S LANE> Alleen een kan U zoö meevoeren van de onpeilbare diepten der menschelijke smart tot de hoogste toppen van verheven geluk! schiep met deze productie zijn triomfwerk. Zondag vanaf 2 uur doorloopend. 18 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3