RENAULT AUTOMOBIELEN de vries Reeds 20 jaren de beste sigaret voor Uw gezondheid! u.p.l. behangsels u.p.l. behaïigsels u.p.l. staalboeken GARAGE V.D. KOMMER ZONEN de sensatie van 1939. zijn echte kunstenaars producten. bij iederen goeden vakman ter inzage. HALTERJEUGD-AVOND. Ook de ouderen konden genieten. DIE thee doel je goed! EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. DE VOLKSTUINTJES AAN DEN FRIESCHE WEG. Hoe is het mogelijk zoo vraagt ons een onzer abonné's, die reeds 15 jaren een volkstuintje aan den Friesche weg in ge bruik heeft hoe is het mogelijk dat, ter wijl onze geëerbiedigde Vorstin aandringt op moreele en geestelijke herbewapening en zelfs de plaatselijke overheid daarvoor con tact met de burgerij zoekt, dat men dat mooie ideaal hier ter stede afbreekt. Immers men neemt ruim 130 volkstuin ders hun tuintje af op een tijdstip, dat deze menschen reeds kosten van spitten, mest, zaad enz. achter den rug hebben. Waarom niet gewaarschuwd, b.v. in December j.1.7 Waar blijft nu toch dat moreele en gees telijke medeleven. Is dit nu geestelijke en moreele herbewapening? Ja, wat moeten we daar nu op zeggen? Met geestelijke en moreele herbewape ning hebben de Volkstuintjes niet veel te maken, maar wij zijn het met den inzender van deze opmerkingen eens, dat de Volks tuinders wel iets te klagen hebben. Natuurlijk is de grond van de gemeente en alleen maar in gebruik gegeven voor den tijd dat de gemeente dien niet noodig heeft. De volkstuinders weten dus, dat er een tijd kan komen, dat de gemeente de waar schuwing laten hooren, dat zij voor haar uitbreidingsplannen en voor den verkoop dezen grond weer ter eigen beschikking moet hebben. Maar en er is een groote maar zoo vlug gaat het hier toch niet met <ie uitbrei dingsplannen en zoo plotseling vliegt de grond toch niet weg of de gemeente weet geruimen tijd van te voren wel, dat zij dit terrein noodig zal hebben en wanneer dat het geval zal zijn. En wanneer de gemeente tegen 1 April dezen grond in eigen beheer wenscht te hebben, had zij den huurders, die daar vijf tien en twintig jaar lang geploeterd hebben en er allerlei gebouwtjes, prieeltjes en schuurtjes hebben gemaakt, zeker in het laatst van het vorige jaar of in het begin van dit jaar wel kunnen waarschuwen, dat de tuintjes dezen zomer niet meer in hun bezit zullen zijn. Men had den menschen dan heel wat werk en kosten kunnen besparen. Zij hebben thans den grond bewerkt, er allerlei zaad in gebracht en den mest er door gewerkt. Al het voorbereidende werk is achter den rug en nu komt plotseling de gemeente en neemt alles in beslag op een tijdstip, dat niets van dit werk en deze kosten rendabel kan worden. Dat voelt men algemeen als een groote onbillijkheid en daarom ondersteunen wij gaarne het verzoek van deze volkstuinders om wanneer de gemeente den grond niet in de allernaaste toekomst noodig heeft deze menschen nog tot het najaar in het bezit van hun tuintjes te laten opdat zij hun offers niet tevergeefs gebracht heb ben. JUBILEUM. De 25-jarige ambtsvervulling bij de Ne- derlandsche Spoorwegen door den heer K. J. Bloodhooft, assistent bij den stations dienst, is in veler kringen niet onopgemerkt gebleven. Namens het personeel werd een fraaie C. J. Boot hem gelukgewenscht. Hij her dacht in goed gekozen woorden het wel en wee van den spoorwegarbeid, de onregel matige diensten in het bijzonder, daar de jubilaris 18 jaar als reserve-ambtenaar voor vele stations, vooral in Noordholland, de vervanger was bij ziekte en verlof. Na den wensch, dat de heer B. nog vele jaren voor de spoorwegen zijn goede diensten zal kun nen geven, ontving deze de enveloppe met inhoud. De stationschef, de heer v. Bommel, roem de de goede wijze van samenwereking met den jubilaris, medo door diens opgeruimd karakter. Namens het personeel werd een fraai crapaud en bloemen aangeboden. De heer van der Heide sprak namens de vakvereeniging. Een zeer groot aantal geschenken, bloem stukken en schriftelijke felicitaties mocht de jubilaris nog ontvangen. Velen van het per soneel kwamen hem en zijn familie persoon lijk geluk wensch en. OUD-BURGEMEESTER G. J. BISSCHOP OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is op 69-jarigen leeftijd na een vrij langdurig ziekbed, overleden mr. G. J. Bisschop, oud-burgemeester van Hoorn, die daar ter stede een zeer geziene figuur is geweest. Mr. Bisschop was achtereenvolgens ad vocaat-procureur, gemeentesecretaris van Vlissingen, van Schiedam, secretaris van het Hoogheemaadschap Rijnland, referen daris ter algemeene secretarie te Buiten zorg, gouvernementssecretaris, secretaris van het Dep. van financiën, waarnemend inspecteur van financiën, burgemeester van Batavia in welke functie hij zeer veel voor Indië's hoofdstad heeft gedaan en in 1921 burgemeester van Hoorn. In 1933 noopte zijn gezondheidstoestand hem te be danken waarna hij als ambteloos burger naar Den Haag vertrok. In Hoorn houdt men de herinnering aan een man aan wien de stad zeer veel te danken heeft. Onze verwarmingsinstallatiei zijn in aanschaffing en gebruik het voordeeligst. Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tei. 3045 - 2 lijnen. Tel. 44504 OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Bij graafwerk voor den bouw van het nieuwe „Wapen var. Heemskerk" aan de Breedstraat, werden eenige oude potten e.d. en diverse tegels gevonden. Dit aardewerk, wel rneerendeels uit de 17de eeuw dateerend, heeft de eigenaar, de heer Th. van Gijzen, thans ten geschenke gegeven aan het Stedelijk Museum. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Nauta, slaagde te Amsterdam voor het diploma vakbekwaamheid in de broodbakkerij. HET NADEREND DRAFSEIZOEN. Over het stopzetten van de draverijen door de Kennemer Sportclub in het Sport park, lezen wij in „De Drafsport", het or gaan van den Bond van Harddraverijveree- nigingen op de korte baan in Nederland, het volgende in een beschouwing over het na derend drafseizoen: „Als minder verblijdend verschijnsel zien we op de kalender van a.s. courses in Ne derland, dat de plaatsen Alkmaar, Scheem- da en Valkeveen ontbreken. De laatste twee buiten beschouwing latende is het Alkmaar, dat een lange reeks van jaren nimmer ontbrak op het bekende lijstje. De Kennemer Sportclub gaf in vroeger jaren meestal 5 of 6 courses per jaar, later 3 of 4. Alkmaar was door de jaren heen steeds een bekend draverspaardencentrum in N.- Holland. Voor deze provincie en niet het minst voor Alkmaar zelf beteekent de ver dwijning van deze baan een strop voor al degenen, die aan de paardensport een stuk je brood verdienden. In sportkringen weet ALKMAARSCH STRIJKORKEST. Vrijdag 17 Maart a.s. zal in de groote zaal der Harmonie te Alkmaar een buitengewoon concert gegeven worden. Het Alkmaarsch Strijkorkest zal dan, versterkt tot volledig Symphonie-orkest door leden van de HaarL Orkestvereeniging, onder leiding van den dirigent Albert Sluyter en met medewerking van de solisten Jan Couvée (piano) en Jaap Stotijn (hobo) een concert geven, waarvan de eventueele baten worden afgedragen aan de algemeene armen te Alkmaar. Het lag in de bedoeling door een zeer lagen entreeprijs zoo ook door het beschik baar stellen van scholierkaarten, dit con cert binnen ieders bereik te brengen. Om dit doel tot stand te brengen heeft zich een werkcomité gevormd bestaande uit: mejuffrouw dr. A. van Beek, mevr. G. Elte—de Ruiter, dr. C. A. T. Engelman, mejuffrouw A. C. Gouwe en mr. F. A. Jo- sephus Jitta, penningmeester. Reeds hebben vele vooraanstaande inge zetenen, door zich voor een eventueel na- ALKMAARHEILOO aangehoord, eenige oogenblikken stilte te betrachten, om zoo de nagedachtenis van een trouw Halter-lid te eeren. De voorzitter heeft daarna een gloed volle toespraak gehouden over de licha melijke opvoeding der jeugd en o.m. erop gewezen, dat de Nederlandsche overheid op de laatste plaats staat wat haar werken in het belang der lichamelijk opvoeding betreft en dat hier vrijwel alles aan het particulier initiatief wordt overgelaten. Tenslotte hoopte spr., dat de aanwezi gen een prettigen avond zouden hebben en dat er van dezen avond propaganda zou uitgaan voor de lichamelijke opvoeding. Het programma. Het programma was aangekondigd als 11 CHIEF WHIP EEN NIEUW GEBOUW VOOR DE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK N.V. De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. en de Nederlandsche Middenstands Spaar bank hebben te Alkmaar een nieuw kantoor gekregen. Zij resideerden tot dusver in de Huigbrouwerstraat maar krijgen nu, met ingang van Maandag 13 Maart a.s., een ge heel nieuw kantoorgebouw in de Koor straat, waarin o.a. een moderne kluis- inrichting gebouwd is, een ondergrondsche Lipskluisinrichting met aparte kofferber ging. HET DRAMA TE KOEDIJK. Ongeval of misdrijf? Dinsdag open bare behandeling. Voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar zal Dinsdag a.s. terecht staan de arbeider J. Bakker te Bergen, aan wien ten laste wordt gelegd, dat hij op 2 Jan. 1938 opzettelijk getracht heeft zijn vrouw en kinderen door verdrinking van het leven te hebben willen berooven. Zooals men weet, maakte verdachte op 2 Jan. 1938 met een huurauto, waarin zijn vrouw en 4 kinderen waren gezeten, een familiebezoek aan de wederzij dsche ouders. Op den terugtocht kwam de auto (het had geijzeld) te Koedijk in het N.H. kanaal terecht, met het gevolg, dat zijn 5- 4- en 3- jarige dochtertjes om het leven kwamen. B., zijn vrouw en de baby werden gered en aanvankelijk nam ook de justitie aan, dat hierbij sprake was van een ongeval. Later doken geruchten op, dat er sprake was van een misdrijf, met het gevolg, dat 28 Octo- ber B. in voorarrest werd gesteld en zich Dinsdag voor de rechtbank in openbare zitting zal hebben te verantwoorden. In deze zaak, waarin mr. C. de Groot als toe gevoegde verdediger zal optreden, zijn 21 getuigen gedagvaard. De dagvaarding. Aan B. wordt ten laste gelegd, dat hij opzettelijk en met voorbedachte rade heeft gepoogd zijn echtgenoote Comelia Besse- ling, door verdrinking van het leven te be rooven, door, na te voren het voornemen daartoe te hebben opgevat en het besluit daartoe te hebben genomen, na kalm beraad en rustig overleg, met het motorrijtuig in het N.H. kanaal te rijden, nadat hij te vo ren eerst tijdig zich zelf daaruit had ver wijderd, waardoor zijn echtgenoote en kin deren in het kanaal terecht kwamen. Ten gevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat zijn echtgenoote tijdig uit het water werd gehaald, werd ten aan zien van zijn vrouw zijn voornemen niet voltooid, doch zijn kinderen werden van het leven beroofd. Zooals wij reeds mededeel den ontkent B. zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt en blijft zijn vrouw, die hij van het leven zou hebben willen berooven en niet gedagvaard is, in zijn onschuld gelooven. Als getuigen zijn gedagvaard: 1. Corne- lis Prins, tuinder te Koedijk; 2. Maria Ariaantje Boon, echtgenoote van A. Sloot te Koedijk; 3. Maarten Muis, tuinder te Koedijk; 4. Jacob Steyn, timmerman te Koedijk; 5. Marinus Godefridus Jacobus Aarte, agent van politie te Alkmaar; 6. An- dreas van der Kooy, chef-veldwachter te Bergen; 7. Maria Ludwina Dekker, dienst bode te Heemstede; 8. Augustinus Antho- riius Wilhelmus de Hart, priester te N.Nie- aorp; 9. Jacobus Egbertus Miltenburg, dir. eener N.V. te Bergen; 10. Anna Duives, re- ligieuse-yerpleegster te Alkmaar; 11. Pie- ter Bakker, expediteur te Brgen; 12. Dirk Blaauwboer, chauffeur te Bergen; 13. Ru- dolf Kolkman, journalist te Schagen, en als deskundigen: 1. dr. J. H. den Hartogh te Koedijk; dr. H. W. J. M. Poot te Bergen, dr. J A. Blok te Bergen, dr. G. Hoeneveld te Alkmaar, ir. H. D. E. Zoetelief Norman te Oosterbeek en H. U. Schleurholte Tiche laar, expert te Amsterdam. NED. LEGER DES HEILS. Maandagavond om 8 uur zal er een openbare ontspanningsavond worden ge houden, waarbij evenals de vorige maal voordrachten en samenspraken zullen wor den gehouden. Ieder heeft vrij toegang tot de zaal en ontvangt gratis een kopje thee met koekje. En ook ieder mag bijdragen om dien avond te doen slagen. De feest avond zal worden gehouden in de Hekel - straat C. 9, alhier, en zal geleid worden door 2e luitenant P. Elzinga. een ieder onder welke moeilijke omstandig heden het bestuur van „De Kennemer Sportclub in liquidatie" de laatste jaren heeft gewerkt. Zijn ambiteuze pogingen den gang er in te houden ten koste van groote opofferingen werden helaas slecht beloond. De strenge handhaving van de bekende ze delijkheidswetbepaling mag te Alkmaar worden aangemerkt als een boei, waaraan „De Kennemer Sportclub" gekluisterd lag en welke tot gevolg heeft gehad, dat een bron van inkomsten voor vele menschen en ook voor de stad zelf teloor is gegaan. De verdwijning van het mooie Alkmaarsche baantje wordt in de omgeving zeer be treurd. Het gevolg van de opheffing van deze baan zal zijn een verplaatsing van het dra verspaardencentrum naar andere plaatsen. Mogelijk zal Schoorl een goede toekomst tegemoet gaan in dit verband. Overigens verwachten we als gevolg van Alkmaars opheffing meer centralisatie naar 't Zuiden, (Houtrust, Duindigt, Hilversum, Mereveld). Hieruit blijkt wel, dat Alkmaar geen re den heeft om de hoogste Alkmaarsche po- litie-autoriteit dankbaar te zijn voor het straffer handhaven van het Bookmakers verbod dan dit elders geschiedde. Wat in Schoorl en elders in dit opzicht mogelijk was, moet ook hier mogelijk zijn geweest. Dat dit niet gebeurd kunnen wij, in het belang van Alkmaar, niet anders dan be treuren. KAMP-AVONTUREN. Onder leiding van den heer en mevr. Zaal, geassisteerd door het hoofd der school, den heer Beets en mevr. Beets, hebben gister in „De Rustende Jager" de leerlingen van de openbare lagere school te Bergen, het kinder-zangspel in 3 bedrij ven „Kampavonturen", tekst en muziek van den heer H. J. Zaal, opgevoerd. Het publiek heeft uitbundig genoten en hoe kan het anders, wanneer ouders hun eigen kinderen, waarvan ze zelf vaak zoo weinig gedaan kunnen krijgen, onder de uitnemende leiding van den heer en mevr. Zaal zien acteeern en dans m en allerliefst hooren zingen. Want allerliefst waren de liedjes en melodietjes in dit zangspel, dat in het tweede bedrijf in den droom van den kampvuurwerker, waar kabouters, eenden, mieren op vlinders verschijnen, tot een betooverde revue wordt. De verdienste van dit zangspel is ook, dat daarin de liefde voor plant en dier wordt aangekweekt, zonder dat de kinderen het vervelend gaan vinden. De heer en mevr. Zaal bewezen gister avond ten volle het talent te bezitten om aan kinderen leiding te geven. Prettig was het ook dat dit zangspel niet te laat ein digt, zoodat de kinderen niet al te zeer over tijd te bed kwamen. Aan het slot van den avond wees de heer Baretta, in zijn dankwoord namens de ouders, er terecht op, dat er heel veel tijd en geduld moet worden geofferd om een dergelijk zangspel zoo goed verzorgc. naar voren te brengen. Onder applaus der aanwezigen werden den heer en mevrouw Zaal en den heer Beets bloemen aangeboden. HAARLEM EN HEEMSTEDEFILM. Uitgaande van de Af deeling der Veveeni- gin? ter verpleging van Lijders aan vallende Ziekte afdeeling Alkmaar zal a.s. Maandag den 13 Maart een film worden vertoond in het gebouw Waakt en Bidt, Laat, van het werk in en buiten de stichtingen, dat van wege deze vereeniging in Nederland wordt gedaan. Hierbij zal een der reizende Broe ders van de stichtingen te Haarlem en Heemstede de noodige toelichtingen geven. Voor kinderen zal des middags een speciaal voor. de jeugd vervaardigde film van het werk worden vertoond met eenige teeken films, die ongetwijfeld door de jeugdige be zoekers op prijs zullen worden gesteld. Bovendien wordt een vlotte film vertoond getiteld „Beelden uit het leven van Prinses Juliana". De Haarlem en Heemstedefilm heeft een zeer goede pers. Men zegt er o.a. van: „Tijd noch moeite is gespaard om in dezen het beste te berei ken. Dit is wat de waarde van de film be treft zeker bereikt". „Met smaak, met liefde en met diepe ken nis van zaken is de film opgezet en ver vaardigd". deelig saldo garant te stellen, hun steun gegeven. Wij kunnen betreffende het programma nog mededeelen, dat Jan Couvée het prachtig concert in c mineur van Mozart voor piano en orkest zal spelen, en Jaap Stotijn, behalve een concert van Pergolesi- Barbirolli, een aan hem opgedragen werk van de onlangs overleden Hollandsche componiste Dina Appeldoorn ten gehoore zal brengen. Het orkest zal o.a. een opus van Wilh. Fr. Bach en de Italiaansche Symphonie van Mendélssohn uitvoeren. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een kennisgeving elders in dit nummer. WAT IS DAT VOOR EEN VOGEL? Men schrijft ons uit Koedijk: Dit is een vraag die nu al een poosje door de vogelliefhebbers met aandacht wordt gevolgd en die ook bij ons opkwam, toen wij vandaag tot driemaal toe, onge veer op dezelfde plaats, in het N.H. kanaal even ten Noorden van Koedijk, een tame lijk grooten vogel zagen zwemmen. De vogel was bruinachtig grijs getint, hier en daar tot bijna wit, dreef vrij plat op het water, terwijl hij de laatste maal zelfs on derdook. We hebben gedacht aan een Jan van Gent en misschien is 't er inderdaad wel een, maar omdat die hier vrij zeldzaam voor komen is hij ons niet zoo bekend. De kleur- gelijkenis is slecht te bepalen, daar hij bij deze soort in de eerste jaren nogal eens verandert. Misschien is er iemand onder de lezers die beter met deze vrij zeldzame soorten op de hoogte is.. (Onze lezers worden den laatsten tijd wel op vogelkennis geëxamineerd. Het lijkt ons het best, dat inzender het dier maar eens gaat vangen, dan komen we wel weer eens kijken. Red. Alkm. Crt.) DEZE WEEK GEEN „NOTITIEBOEKJE". Door bijzondere omstandigheden hebben wij deze week van den heer Brusse geen „notitieboekje" ontvangen. Wij plaatsen zijn feuilleton dus weer in het nummer van 18 Maart a.s. Donderdagavond was het de Halter- jeugd-avond! Toen mocht de „toe komst" van deze gymnastiekvereni ging eens laten zien, wat zij leert van haar directeur Boot. Welnu, die naaste toekomst hééft laten zien, wat zij kan en zij heeft dat zóó laten zien, dat de ouderen in de zaal er met groot genoegen naar heb ben kunnen kijken. Het Halter-strijkorkest opende den avond met een soort ouverture, toen gingen de gordijnen vaneen en zag men de jonge Halter-familie op het tooneel opgesteld op een wijze, die bewondering afdwong. Di rect daarop klonk het bondslied en werd de traditioneele vaandelgroet gebracht. Feitelijk had toen de eigenlijke uitvoe ring moeten beginnen, maar de heer Reur- slag, voorzitter der vereeniging, moest eerst herinneren aan den rouw, welke over de geheele vereeniging is gekomen sinds de laatste bijeenkonaet in de Harmonie. Op sobere wijze herdacht hij het verscheiden van het jonge Halter-lid Corrie Bruin, schetste het verlies, dat de Halter leed, herinnerde aan de hartelijke vriendin, die de overledene was, en toen verzocht hij de zeer talrijke aanwezigen, die de woorden van den heer Reurslag staande hadden een non-stop-uitvoering en de heer Boot is er vrijwel geheel in geslaagd, er een „doorloopende voorstelling" van te maken, 't Begon met evenwichtsoefeningen van de jongeren, eenvoudig gehouden, maar vol animo uitgevoerd en onmiddellijk daarna kreeg het publiek een goed idee, hoe deze directeur met zijn kleuters omgaat: het enthousiaste groepje „fietste" naar Cam perduin, heeft zich „aan het strand en in het water" danig vermaak en is tenslotte per „trammetje" teruggekomen! Zoo geschreven lijkt deze „les" zeer ge heimzinnig, maar aldus demonstreerde de heer Boot, hoe hij de kleintjes verschillende oefeningen laat doen op ongedwongen wij ze, bovendien zoo, dat de kinderfantasie zich volledig kan doen gelden. Een uitstekende rhythmische oefening der meisjes werd vervolgd door toestel-turnen van de cursus-jongens (paard en hoog springen) en van de adspirant-meisjes (ringen), terwijl het programma vóór de pauze besloten werd met een bank-oefe- ning voor de cursus-meisjes en een knots oefening van dezelfde klasse. In het tweede gedeelte van het program ma heeft men allereerst de adspiranten- jongens aan het laagrek aan het werk kun nen zien (er zitten een paar veel-belo- vende krachten in deze groep!) en daarna brugoefeningen van de adspiranten-jongens en de adspiranten-meisjes, terwijl tenslotte de jongens nog het bekende tafel-springen demonstreerden. Dat alles had een zeer vlot verloop, er werd goed gewerkt en het publiek had veel plezier met al deze oefeningen, die *- het blijft toch maar uiterst gezellig! be geleid werden door de muziek van het orkest. De tusschen-nu|mmers. Wij hebben hier echter nog geen gewag gemaakt van de „tusschen-nummers", die het programma completeerden. Er was zang van de gebr. Dekker, die een paar nieuwe nummers lanceerden en daarmee veel succes hadden; mej. Bakker en de heer H. Kuiper brachten andere, meer leutige liedjes, waarbij laatstgenoemde het publiek liet meezingen, terwijl mej. B. Stoop een buitengewoon knap uitgevoerde tap-dans demonstreerde. Dan brachten de dames een reprise van het Oostersche ballet en de Wiener Wals en al waren zij in beide gevallen gehandi capt door eenige invalsters, de solo-dans in het laatstgenoemde nummer vergoedde alles: de dames Phaff en Koelemey hebben hier zich ten volle kunnen uitleven: vlot, zeker en gratievol werd deze dans door beiden uitgevoerd en eigenlijk had het duo dit gedéelte van de Wiener-wals gerust nog eens mogen geven. Lest-best! Mej. Phaff en de heer C. Spaan gaven na de pauze elk een vrije oefening en hebben zich daarin werkelijk niet gespaard. Beide oefeningen stondén ver, heel ver boven het peil van den ge middelden turner en eigenlijk was alleen dit nurpmer reeds een bezoek aan den Hal- ter-avond waard geweest. Onze hulde, neen, onze enthousiaste bewondering! Na afloop was er jeugd-bal, dat dezen avond besloot. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 Maart is de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 18.23 tot 5.54 uur licht op. AANSTELLING GODSDIENST ONDERWIJZER. In de gisteravond gehouden vergadering hebben de kiescolleges van de Ned. herv. gemeenten te Koedijk en Zuidscharwoude besloten pogingen in het werk te stellen den heer Korndörffer, godsdienstonderwijzer te Wieringerwaard, aan deze beide gemeen ten te verbinden. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 12 MAART 1939. BROEK OP LANGENDIJK, doopsgezin de gemeente, 9.45 uur, ds. mr. Oosterbaan.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2