SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALS MORGEN DE ALKMAARSCME CLUBS EENS WONNEN. Belemmeringswet privaatrecht. Critiek op voorgestelde wijziging. minister steenberghe op bezoek bij funk. Voor duizend gulden aan bont gestolen. ziekenfondsen en verplegings- fondsen wenschen centralen raad. Deensche juweelendief aangehouden. Diverse bezwaren tegen Dieselbelasting. Voorgestelde regeling „schijnbaar billijk". Van paarden en menschen. DE EINDSPURT IN ALLE AFDEELINGEN. Hel tweede klas-programma. Qe elfta[[en yoor morgen. TWEEDE BLAD. straat vallen op den hoek van de Parkstraat en de Kazernestraat, vlak voor het gebouw van het dagblad „Het Vaderland". De twee politiemannen wierpen zich op hem en heb ben hem naar het hoofdbureau van politie gebracht, Goud en diamanten. Bij fouilleering werd op den man gevon den: 1. 9 platina-armbandhorloges met brillanten ingezet, 2. 3 partijen brillanten: bestaande uit een partij brillanten van 140 karaat, een partij zgn. rozen-brillanten van 40 karaat, waaron der zgn. baguets en een partij emeralden. Alle brillanten waren afkomstig van „uitge broken goed". 3. Eenige staven en plakken goud, wegende ongeveer 4 kilogram, ter waarde van onge veer 4400. 4. Een paar brillanten oorringen en een brillanten stuk afkomstig van een collier. Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang. Gisteren in den loop van den morgen heeft de Haagsche politie nog verschillende arrestaties verricht. Onder de arrestanten is ook de tweede inbreker, waarmede de Engelschman ge durende zijn tweedaagsch verblijf in Den Haag contact heeft gehad. Nog niet opge helderd is of de eerste arrestant de dader of de heler is van de op hem gevonden voor werpen. Ook de herkomst van deze voorwer pen is nog niet vastgesteld. Aan het voorloopig verslag over het ontwerp van wet tot wijziging en aan vulling van de belemmeringenwet privaatrecht wordt o.m. ontleend: Verscheidene leden verklaarden, met be vreemding van dit voorstel te hebben ken nis genomen. Kennelijk is het, dus betoog- gen zij, bedoeld om aan publieke lichamen mogelijk te maken, te ontkomen aan de dwingende bepalingen van de pachtwet. Sommige andere leden waren eveneens van meening, dat dit wetsontwerp het aan de regeering en eventueel aan andere pu bliekrechtelijke lichamen te gemakkelijk maakt, zich van pacht- en andere overeen komsten te ontdoen. Deze leden zouden dit recht slechts willen toekennen, indien werd aangetoond, dat gevallen, waarin het open baar belang vordert, dat zulke lichamen op korten termijn vrij kunnen beschikken over door hen verpachte onroerende goederen, zich herhaaldelijk voordoen. Dan immers zou de door de pachtwet ontnomen be voegdheid, om bij verpachting die beschik king te reserveeren, door een bijzondere bevoegdheid, zooals de hier voorgestelde, moeten worden vervangen. Weder andere leden oefenden eveneens critiek op dit wetsontwerp. Zij achtten het in strijd met een der hoofdbeginselen van ons verbintenissenrecht, dat namelijk alle door partijen gemaakte overeenkomsten haar tot wet strekken, het „pacta sunt servanda". De Duitsche rijksminister voor economi sche zaken, Funk, heeft gisteravond ter eere van minister Steenberghe een recep- ie gehouden, waaraan werd deelgenomen o.m. door den Ned. gezant, jhr. mr. H. M. van Haersma de With, den rijksminister voor verkeerswezen, Dorpmüller, rijksmi nister Lammers en een reeks andere lei dende persoonlijkheden uit kringen ambtenaren, industrie, bankwezen handel. van doch stelle evenmin in de plaats er van een heffiilg, die op andere wijze die groep van motoren extra belast en daarmede onver mijdelijk de gebruikers van Dieselmotoren voor andere doeleinden, in een bevoorrechte positie brengt. Onbillijkheid wordt weggenomen. Eenige leden waren van oordeel, dat het streven van de régeering, de onbillijkheid weg te nemen, welke is ontstaan doordat I tot dusverre de auto's met benzinemotor wel en die met Dieselmotor niet aan een speciale heffing zijn onderworpen, in begin- nister Funk verwelkomde den Neder- gel toejuiching verdient. De gekozen modus landschen gast en zeide, dat zijn bezoek reeds daarom bijzonder belangrijk en noo- dig was, omdat de economische betrekkin gen tusschen Nederland en Duitschland be langrijk en voor beide partijen met succes ontwikkeld zijn. Spr. gaf uitdrukking aan de overtuiging, dat ook de thans gevoerde onderhandelin gen gebracht kunnen worden tot eén voor beide partijen bevredigend slot. Nauwe handelsrelaties. Minister Steenberghe verklaarde in zijn antwoord-rede, dat de verzorging van net uitgebreide NederlandschDuitsche han delsverkeer een deel def veelvuldige en vriendschappelijke betrekkingen tusschen Nederland en Duitschland vormt, welke be trekkingen tusschen Nederland en Duitscn- land vormt, welke betrekkingen er een waarborg voor bieden, dat van beide kan ten ook de eventueel bestaande verschil len de opvattingen met grootste objectivi teit beschouwd zullen worden. De handels statistiek van beide landen toont, dat Ne derland den grootsten handelsomzet met Duitschland heeft en dat ook Duitschland met geen ander land een grooteren omzet heeft als met Nederland. Een saneering van de wereldeconomie kan eerst geschieden, wanneer de belangrijkste problemen der nationale economie zijn opgelost. De sanee ring van de nationale huishouding biedt den grondslag voor den wederopbouw van de wereldhuishouding. De bij de onderhande lingen der wederzij dsche regeeringscom- missies getoonde gezindheid vol begrip geeft spr. het vertrouwen, dat in gemeen schappelijke samenwerking de wegen zul len worden gevonden, die de wenschelijke uitbreiding der wederzijdsche economische betrekkingen zullen bevorderen. Op buitengewoon brutale wijze hebben inbrekers in den afgeloopen nacht hun slag geslagen in een bontwinkel in de Kinker straat te Amsterdam. Naast dezen winkel is een café gelegen. Hier wisten zij via het belendende perceel binnen te komen door enkele vloerluiken open te breken. Via het café bereikten de inbrekers de binnen plaats van den bontwinkel en door het ver breken van een ruit wisten zij hun doel te bereiken. Met medeneming van 21 zilver vossen en één blauwvos verlieten zij langs denzelfden weg de panden. De waarde van den buit is ongeveer duizend gulden. led spoor van de daders ontbreekt tot dusverre. De besturen van, een Centralen bond van Ziekenfondsen en de Federatie van verëe- nigingen voor Ziekenhuisverpleging in Ne derland zijn in principe tot overeenstem ming gekomen over een vorm van samen werking in een Centralen raad voor het ziekenfonds- en ziekenhuisverplegingfonds- wezen. De voorwaarden dezer samenwerking zullen door de besturen dezer organisaties aan hun resp. algemeene vergaderingen ter goedkeuring worden voorgelegd. Eenige dagen geleden is door de po litie te Rotterdam aangehouden een Deen, wiens houding aanleiding gaf tot vermoedens, dat hij betrokken zou zijn bij een belangrijken juweelendiefstal, gepleegd te Kopenhagen. De man woonde reeds eenige weken te Rotterdam en heeft in dien tijd in schillende pensions en hotels gewoond. Het opvallende was, dat hij in verschillende kleine bars, o.a. op den Stationsweg en op den Ziergaardesingel veelvuldig verscheen en er juweelen toonde, zooals edelsteenen, broches en armbanden. Aan verschillende menschen heeft hij deze armbanden, die hy om de armen droeg, ook getoond en hy ga te kennen, dat hij ze graag kwijt wilde De man sprak slechts Engelsch Duisch en in verschillende cafe s men hem alleen als „Alfred". «"'baTÏn' deTDierïaliSge" «enma.1 I dreven, doch daarnevens alle ander gebruld gesprek Spénhagen gevoerd, van van banaten - 21 met zijn verloofde, zooals hij zei. In een hotel, waar hij vertoefde, kwam hy slechts om zijn kamer te betalen en bleef des nachts altijd weg. Den volgenden morgen verscheen y weer, betaalde en verdween weer. Dit op treden heeft tot nadenken gestemd en e hotelier meende ten slotte het beste te doen met de politie van zijn vreemden gast op de hoogte te stellen. Bij eenige bekende firma's heeft hij o.a. kleeren gekocht. Een Deensche inspecteur van politie is in verband met het onderzoek het betre hier een diefstal sieraden ter waarde van eenige duizenden guldens naar Rotter dam gekomen. De man zal waarschynnjk uitgeleverd worden. en kende Aan het Voorloopig Verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van de Motorrijtuigenbelastingwet wordt o.m, ontleend: Verscheidene leden verklaarden, voor de voorgestelde regeling weinig waardeering te hebben. Schijnbaar billijk, zal ze nochtans, naar de meening van deze leden indien toe gepast, tot gevolg hebben, dat opnieuw las ten worden gelegd op een speciaal vervoer middel, namelijk den voor goedkoop perso nen- en goederentransport bij uitstek ge- schikten Dieselautomobiel. Toch al zwaar belast. De leden, hier aan het woord, betoogden, dat met name de Dieselautomobielen al zwaar zijn belast door de, ten behoeve van het Verkeersfonds als bestemmingsheffing geheven, motorrijtuigenbelasting. De aanslag er in geschiedt volgens gewichtsschalen, het geen, gelet op het zware gewicht van de Dieselauto's op deze een extra zwaren last legt, zoodat bijvoorbeeld de Dieselauto mobiel een niet gering deel zal bijdragen in de 23.750.000, waarop da regeering de opbrengst van de Motorrijtuigenbelasting voor 1939 heeft geraamd. Van deze belasting moet geheel wor den afgescheiden de benzinebelasting, waarvan de opbrengst aan de algemeens middelen ten goede komt. Deze belasting treft hoofdzakelijk de motorrijtuigen, die met benzine worden ge m. bij kleinere scheepsmoto ren, motoren voor de 'dein-industrie e.d. Op den Dieselautomobiel drukt zij derhalve niet en dit houdt, dus werd erkend, een onbillijk heid in, welke evenwel niet moet worden overschat, aangezien immers de Dieselauto bijzonder hoog is aangeslagen in de motor rijtuigenbelasting. De leden nu, hier aan het woord, namen te dien aanzien het volgende standpunt in: of de heffing op de Dieselolie is raad zaam, dan voere men haar in voor alle motoren, door die olie gedreven en belaste men niet alleen den Dieselautomobiel, of een algemeene heffing van een recht op Dieselolie is niet gewenscht, dan voere men het niet in met betrekking tot een speciale groep van Dieselmotoren, namelijk die, welke in automobielen aanwezig zyn, quo had echtér niet hunne instemming. Deze leden zouden aan een 'algemeene be lasting van de Dieselolie de voorkeur heb ben gegeven b ven dé door de regeering voorgestelde oplossing. De leden, hier aan het woord, waren van gevoelen, dat de regeering dit voorstel niet had mogen indienen, alvorens ten aanzien van de benzine- en motorrijtuigenbelasting voorzieningen waren getroffen, waardoor aan gemeenten een evenredig deel van de opbrengst dier belastingen ter bestrijding van het onderhoud van hare eigen wegen zou toevloeien. Sommige leden betoogden, dat de indie ning van dit wetsontwerp- veel te laat is geschied en daarvoor talloozê bedrijven, die inmiddels geheel op de Dieseltractie'zijn ingericht, voor tjina onoverkomelijke moei lijkheden plaatst, Vele leden ver' laarden zich met de voor stellen, der regeering te kunnen vereenigen. Kind bij aanrijding gedood. - Gister middag is op den provincialen weg nabij den watermolen van den polder Roosendaal in Boven Haastricht het driejarig dochtertje van den koopman, W, Visser door een autq- bus aangereden en vrijwel op slag gedood. LANGS DEN WEG. Er wordt van: een paard in het moderne leven nogal tamelijk veel geëischt. Daaronder zijn zelfs reacties, waartoe wij met al onze menschelijke wijsheid eri logisch denkvermogen nauwelijks of in het geheel niet m' staat zijn. En een paard, dat immers 'n logisch denkvermogen mist laten we dat nu maar aannemen, al zou het alleen zijn'om. weer niet dadelijk wrevel te wekken in al die Zoo ver schrikkelijk logisch denkende hoofden moet. dal,da^.inaar -prestoeren, als ©f het.de.rneeft,gewone zaait van .de wereld, .is. .Voorbeelden te over kan je dagelijks opmerken in het verkeer, waardoorheen een paard zich bewegen moet volgens -de wonschen van den ruiter: rustige beheeischt, vertrou wend. Vele van onze prévineialè wegen, maar die toch hoofdverkéfirsaders zijn, worden of zijn reeds te smal'voor het snelverkeer, dat zijn reuzen van- vrachtwagens in het geding brengt. De i-uiter zal ze bij voor keur niet opzoeken maar ook dat is geen axioma, want'ér zijn ruiters, die er om allerlei voorwendsels en uitgezochte drogredenen een pervers genoegen in vin den om het wék te doen - te vèrmijdeh zijn ze niet altijd. Dan kan het gebeuren, dat eèn auto, bezeten door een logisch denkend- wezen, rakelings langs het rustig stappende paard heen raast. En dat paard mog dan niét schrikken. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik, als het mij te voet een enkelen keer gebeurt op een buitenweg, waar geen voetpad is, wél schrik en niet zoo'n klein beetje'ook. Gelukkig zijn wij moderne menschen voldoende van kind af getraind om naar rechts tè schrikken. Zou je bij ongeluk een ongelukkige reactie hebben naar links, dan Nu ja, er zijn gelukkig nog ambulance-auto's en zieken huizen, waar ze je vrij aardig weer weten op te lappen. Wij raakten laatst in een verkeersknoop ergens op den Arnhemschen weg, waar voor een boerderijtje links een paard en wagen stond. Rechts stapten, netjes achter elkaar, onze twee paarden. Ons tegemoet kwam een flink formaat auto, die blijk baar ontzaglijke haast had. Want hoewel de weg geen voldoende breedte meer had om hem tusschen het Utrechtsche wagen tje en een paard door te laten-, wou hij er toch door. Het iweede paard, dat het hopelooze van dit beginnen inzag, werd onrustig. Siegfried die vooraan was, ging op zij zoo veel hij koh. Maar dat was te weinig. Bovendien stond hij met een voorvoet tegen een mijlplaaltje, zoodat hij heelemaal niet meer uit den weg' kon. Hij loste toen het verkeersprobleem op eigen manier op door naar rechts op een walletje te springen, daar het vehikel te passeeren en daarna weer op den- weg te komen.- Oe chauffeur schreeuwde iets onvriendelijks en 't tweede paard verontwaardigd, sloeg met de achterbeenen den vertrekkenden wagen' achterna. Voetbal. De beide Alkmaarsche clubs komen morgen weer in het veld .en- het is slechts te hopen, dat het succes mor gen grooter is dan een week geleden. Toen mochten we een nederlaag van de Boys als vrij normaal voorspellen Goudsblom H. Appel en daarentegen op' een zege van Alc- maria rekenen. Maar toen was Alcmaria nergens. En we noteerden gèen enkel winstpunt vóór de Alkmaarsche voet ballers. Gelukkig zijn e- óok andere autobe stuurders. Je kunt wel eens langs den weg heel aangename verrassingen hebben. Die werd ons bezorgd door een automobilist uit Zuid-Holland. Hij reed in een perso- nehwagentje van het courante model, vier onder den kap en hij ïiad geen gezelschap. Alleen ontdekte ik achter in den wagen een paardedeken, die ergens overheen lag. Er stond een groentenkar rechts tegen het trottoir, de auto passeerde links en wy En nu? Alcmaria moet naar E.D.O- en mag daar eervol verliezen, terwijl de Boys thuis spelen tegen O.S.V, en moeten win nen, O.S.V. heeft deze competitie heel wat goede wedstrijden gespeeld, maar toch ge- looven we, dat de Boys op eigen terrein hun a.s. tegenstanders de baas zullen zijn. Natuurlijk hangt alles vrijwel af van den vorm, waarin de voorhoede der thuisclub speelt. Haar achterhoede is zeker wel in staat, om de score daar tot nihil te beper ken, mits men Göbel in de gaten houdt. Als nu de middenlinie zich maar iets meer naar voren durft wagen om de voorhoede te steunen, dan meenen we een kleine, doch nuttige zege van de Boys te mogen voor spellen. Met Alcmaria is het anders. Zy speelt uit tegen E.D.O., nummer één van de rang lijst. En dus zou een kleine nederlaag zeker niet onverdienstelijk zijn. Maar Alcmaria zou van de gelegenheid kunnen profiteeren en daardoor voor een verrassing kunnen zorgen. Er staat n.1. voor de thuisclub veel op het spel en dus zal ze niet erg rustig kunnen spelen. Bovendien, de doelman is niet zoo erg sterk en als nu van Wieringen en Schaaper eens van eiken afstand schoten en de vleugelspelers snelle en hooge voor zetten konden geven, dan zou hier een ver rassing geboren kunnen worden! De vorige week nul punten; laten het er nu eens niet twee van de Boys, maar vier zi.in Inmiddels moet H.F.C. een. zeer moeilij ken wedstrijd spelen, n.1. tegen haar stad- genoote R.C.H. En de laatstgenoemde zal er wel. nieti aan denken, om het spel al te lauw op te vatten, omdat cok R.C.H. nog steeds kans heeft op den titel. We mogen dus re- kepen op een nieuwe nederlaag van H.F.C. Gelukkig voor haar is er West-Frisia ook nog en de Enkhuizer club speelt morgen middag ook al een vrij kansloozen wed strijd in eigen omgeving. De Kennemers, die op bezoek komen, zijn den laatsten tijd heel wat beter geworden en zouden met een overwinning geheel buiten gevaar zijn. We 'vréezen voor de Enkhuizers. W.F.C. speelt thuis tegen H.R.C. en wint. In de tweede klasse B is geen der .wed strijden meer van belang. Hilversum is kampioen en Vriendenschaar staat defini tief onderaan. Dat Vriendenschaar speelt nu Alkm. Boys IO.S.V. I: v. d. Horst h. Pater Slikker Brouwer - Hartog A. Pater de Groot Mulders de Grand H.R.C. m—Alkm. Boys H: Kos Roos Akkerman v. d. Meer v. Oorden Poetskoke V. Indri Tam is Bruin Kwadijk v. Eerden Oudorp (tegen Vrone) i S. Blom C. Sol Koeleman v. 't Voort de Jong Mollevanger R. Bakker Schot Rootring Th. Bakker Delfs passeerde langzaam. Voor zijn goede daad werd hy beloond door het afslaan van zijn motor. Wy raakten voor, even later pas seerde hij weer, zette den wagen bij een hoek rechts van den weg stapte uit en deed het ridderlijkste wat Ik ooit iemand, automobilist of ruiter, heb zien doen. Hij kwam naar ons toe met een verontschul diging voor de mogelijkheid, dat hij ons gehinderd zou hebben. Het was een geste om niet licht te vergeten, het gebaar van iemand, die weet wat een paard toekomt Veel van de zonden langs den weg ge schieden uit onwetendheid daarover. En dan moet je maar vertrouwen op je paard en zien dat je je redt. Het is vaak humo ristisch genoeg en als de onbekendheid met paarden als oorzaak en grond er zoo duimendik bovenop ligt, dan kan je ook niet anders doen dan er om lachen. Zoo reden we door een smalle straat met klei ne huisjes. We waren net een kruispunt gepasseerd met een andere smalle straat, waar een auto, een fietser en een drie wieler elkaar het bestaan onmogelijk trachtten te maken. We moesten in een boog om het kluwen heen. Nauwelijks waren we weer in de rechte lijn, of uit een open deur werd een puts water via het stoepje in de goot gedeponeerd. Van dit wonderlijke verschijnsel verwerken was geen sprake. Dat kan je niet als paard. Schrik, vlucht en zorgen, dat je niet op dat spooksel traptVier beenen te gelijkertijd de lucht in, een sprong vooruit en op zij, je voelde hoe hij in het vooruit springen zich ter zijde gooide. Dan is het gevaar" achter den rug, het spook ver volgt ons niet, er is dus geen reden en aanleiding voor verdere pogingen om te vluchten. Bovendien is het straatje vrij druk, zelfs op dezen triesten morgen, dus.... Hij kreeg een langen teugel, strekte zich even, keek dan om met een onbetaalbaren blik, die zei: Dat was me wat! En ik ben toch wel allemachtig braaf geweest, dat ik niet in een paniek raakte en amok maakte. Ja, ik ben wel een èrg braaf paard. Je kon me wel een kontje geven, ik heb het ver diend, echt. Laat nu niemand zeggen, dat hy den vol genden keer op datzelfde punt wéér een konden er met zijn beiden tusschen blij- j klontje zal willen hebben, want dat is niét ven. De automobilist, blijkbaar met paar- zoo. Of er zou ook weer een puts water bij den en hun gedragingen op de hoogte, moeten zijn. TRIXIE, thuis tegen Watergraafsmeer en misschien wint het nu wel, omdat er rustig gespeeld kan worden. In elk geval is de ontmoeting voor de hekkesluiters een goede oefenge legenheid. Hilversum wint in Amsterdam van de Spartaan, H.V.C. thuis van Zeeburgia, D.W.V. thuis van Hercules en Z.F.C. thuis van A.F.C. FEIJENOORD MOET OPPASSEN. Als Feijenoord morgen niet oppast, krijgt ze weer een nederlaag te slik ken. De Rotterdammers spelen thuis tegen het gevaarlijke V.S.V. en waar hun voorhoede vrijwel niet in staat is om doelpunten te maken, daar is de kans op puntenverlies zeer groot. Wij meenen dan ook te mogen voorspellen, dat de wedstrijd eindigt met een pun- tenverdeeling. En stel je nu eens voor, dat Ajax verloor van R.F.C. Natuurlijk gelooft niemand het, temeer niet, waar er op eigen terrein ge speeld wordt door de Amsterdammers. Maar als het eens gebeurde, dan zouden beide clubs weer gelijk komen. En als dan V.Ü.C. in Delft eens won. Dat kan, want D.H.C. is niet zoo heel sterk. Dan zouden alle drie clubs precies evenveel punten hebben. Rekenen we echter op over winningen van Ajax en V.U.C. en op een gelijk spel van Feljénóord. D.O.S. moet thuis van D.F.C. kunnen winnen en het zoo in vorm zijnde Haarlem moet in staat zijn om 't Gooi te kloppen, al wordt er dan ook in Hilversum gespeeld. In afdeeling I zal D.W.S. wel kunnen winnen van Stormvogels, al zijn de IJmui- denaren thuis' geen gemakkelijke tegen standers. Eveneens rekenen we op een Haagsche zege in den wedstrijd A.D.O. Xerxes. Zoodat de situatie aan den kop der ranglijst gelijk blijft. Hermes-D.V.S. geeft H.B.S. natuurlijk geen kans, zoodat er van ontsnapping der Hagenaars aan de laatste plaats wel geen sprake meer zal zijn, terwy'1 Blauw-Wit thuis wellicht C.V.V. weet te overmeeste ren. In het Oosten moet Heracles danig op passen in Nijmegen, want het ontvangende Quick is in staat, om haar een punt te ont futselen. Trouwens, ook A.G.O.V.V. moet op haar hoede zijn, want de uitwedstrijd tegen Tubantia beteekent zeker geen walk- over. En de derde kampioenscandidaat N.E.C. heeft het al even moeilijk, omdat zij een bezoek moet afleggen by Wageningen. Het zou ons dan ook heelemaal niet ver wonderen, wanneer Enschedé, dat nog steeds niet geheel uitgeschakeld mag wor den, de drie leiders iets benadert, want de Enschedeërs kunnen in Zwolle zeker van Z.A.C. winnen. Go AheadHengelo is van vrijwel geen belang. De thuisclub wint. In het Zuiden gaat de strijd nog slechts tusschen Eindhoven en N.A.C., waarbij laatstgenoemde slechts op een kleine ver gissing van de andere hoopt, om gelijk te komen. Nu is het niet erg waarschijnlijk, dat Eindhoven morgen een punt zal verlie zen, want de uitwedstrijd tegen Longa kan gewonnen worden. Dat N.A.C. in Roermond wint, mag ook veilig worden aangenomen. B.V.V. wint thuis van Juliana, M.V.V. zal het op eigen veld tegen Noad natuurlijk ook wel tot een goed einde brengen en Bleijerheide zal op eigen veld wel niet op gewassen zijn tegen P.S.V. In het Noorden moet Achilles nog even de puntjes op de i zetten en dan is ze kam pioen. Natuurlijk dient morgen thuis van H.S.C. gewonnen te worden, maar dat zal wel lukken. Snéek, dat ook nog een kans heeft, speelt thuis tegen Be Quick en moet erg haar best doen, want de withemden zijn weer in vorm gekomen. Velocitas mag natuurlijk niet rekenen op een zege, nu de bezoekende club Heeren veen is. Tenzij deze club plotseling in een down-stemming is gekomen na de neder laag tegen Achilles. G.V.A.V. behoudt haar kansje door van Veendam te winnen en F.V.C. zal door haar stadgenoote Leeuwarden wel den das om gedaan worden. Men ziet dus, dat het programma voor morgen, zoo vlak by het einde der compe titie, zeer belangrijk is.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 7