PELS AMSTERDAMSCHE BEURS Schoonmaak-gebeurtenissen. |i Stad en Omgeving Tüeec&eticht !Bucq zc&jke Stand jPu&licaties Wat ik als vreemdeling over Alkmaar zou vertellen. Tel. 2585. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. „Eén „Vraag en Aanbod" en '1 is klaar; vijf regels: zeven stuivers maar!" EERSTE BLAD. DE RAADSELACHTIGE VOGEL UIT I KOEDIJK. Een deskundige schrijft ons: De merkwaardige vogel, die bij Koedijk is waargenomen, was zeer waarschijnlijk de Roodkeelduiker, Columbus Stellotus. Deze vogel broedt in het Hooge Noorden: IJsland, Shetlands, N.-Scandinavië,' Finland, Siberië, enz. en wordt in ons land in den winter als doortrekker en wintergast niet alleen aan de kust, maar ook op rivieren en plassen waargenomen. De lengte be draagt 57 c.M. De snavel, die spits is, 6 c.M. Meest zien wij hier jonge dieren met onvolkomen kleed. De kruinroode keel ver toont het dier alleen bij het pronkkleed. Deze vogel kan duikende op visch jagen, zooals ook de aalscholver doet. Ik heb zelf al enkele malen den vogel in het kanaal waargenomen, zoodat ik wel geloof, dat het ook nu weer de Roodkeel duiker is geweest. De grootere Parelduiker is veel zeld zamer en mist de bruine tint. Van andere zijde schrijft men ons nog het volgende: In uw courant van Zaterdag werd door een abonné gevraagd naar den naam van een grooten vogel welke de laatste dagen in het kanaal nabij Koedijk gezien 'is. Be doelde vogel is een scholekster. De eerste week in Januari 1939 met strenge vorst en sneeuw waren er een 6-tai in den polder Geestmerambacht en nu is deze vogel daar alleen achtergebleven. Maar een feit is, dat dergelijke vogelsoor ten hier weinig gezien worden. Meer ko men ze voor op de Wadden-eilanden. Onge twijfeld zijn ze op zoek gegaan naar open water tijdens de vorst. OPROEPING. De commissaris van politie te Alkmaar verzoekt de dame, die ongeveer 3 weken geleden, haar rijwiel, gemerkt „Coventry". bij het St. Elisabethziekenhuis vermiste, zich aan zijn bureau, afdeeling recheche, te willen vervoegen. DE RUITERTJES OP DEN WAAG- TOREN. Van verscheidene kanten zendt men ons van verontwaardiging getuigende brieven over het feit, dat de ruitertjes van den Waagtoren zoo nu en dan tevergeefs op zich laten wachten. Tientallen vreemdelingen hebben Zater dagmorgen weer in blijde verwachting naar den Waagtoren gekeken, maar de ruitertjes hadden blijkbaar juist weer besloten een sitdown-staking te beginnen en de paarden vertikten het om zelfs om den hoek van een luikje te kijken. Dat is geen reclame voor onze stad, want een vreemdeling, die teleurgesteld heen gaat, is geen propagandist voor een bezoek aan onze gemeente. Wij hebben ons vanmorgen dadelijk van den toestand op onzen Waagtoren op de hoogte gesteld, maar de staking is blijkbaa" afgeloopen want de ruitertjes draafden weer of er een prijs van den Kennemer Sport club moest worden gewonnen. De stoornis schijnt dus weer achter den rug, maar toch is er iets niet heelemaal in orde. Toch is er onzekerheid of de steekspe len al dan niet vertoond zullen worden en deze onzekerheid zal natuurlijk moeten verdwijnen. De optimistische klaroenblazer geeft zqn muzikale prestaties of er veel of weinig publiek is, zelfs midden in den nacht als er niets anders op het Waagplein staat dan een paar mauwende katten. Maar de ruitertjes „gelooven" het zoo nu en dan wel en de dienst van Gemeentewer ken moet nu eens niet langer aan het knut selen blijven maar dat speelgoed voor groote menschen eens duchtig onderhanden nemen. Weldra breken de mooie maanden weer aan en zullen duizenden vreemdelingen weer naar de verrassingen onzer wonder- mooien toren komen kijken. Laten de ruitertjes dan blijk van een voortdurende activiteit geven. ERNSTIG ONGEVAL TE WARMENHUIZEN. Zaterdagnamiddag heeft de heer K. Kossen te Warmenhuizen een ernstig onge luk gehad. Hij wilde een dakraampje dicht doen en moest daartoe op den zolder wezen. Deze bleek niet voldoende stevig meer te zijn, want plotseling zakte de heer Kossen geheel door den vloer heen. Een buurvrouw kwam als gewoonlijk om melk te halen en vond hem badend in zijn bloed op den grond liggen. Met ern stige hoofd-, schouder- en borstwonden is hij naar het St. Elizabethziekenhuis te Alk maar overgebracht. Zondagmorgen was zijn toestand naar omstandigheden redelijk wel. STEUNUITKEERINGEN. Door het gemeentelijk bureau voor so ciale zaken werd gedurende het tijdvak van 3 October31 December 1938 (4de kwar taal) uitgekeerd aan werkloozensteun 82.259.90, alsmede 6.425.26 aan brand- stoffentoeslag, totaal 88.685.16. Over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar bedroegen de cijfers aan werkloozensteun 129.968.78 en 9.038.36 aan brandstoffen- toeslag, totaal 139.007.14. De totaalcijfers over de 4 kwartalen 1938 zijn: aan werkloozensteun 403.950.88, als mede 21.547.63 brandstoffen toeslag. Dezelfde cijfers over de 4 kwartalen 1937 zijn resp. 496.180.92, 20.212.45. Aan kerstgave werd in 1938 uitgekeerd 2.808.14 en over 1937 3.248.41. RAGMO, HET NIEUWE KOPER POETSMIDDEL. Tijdens'het jubileum van zijn zaak in October j.1., ontving de heer Haijtema een foto uit Indië, waarop drie Javanen bezig zijn met koperpoetsen. Hiervoor gebruiken zij het poetsmiddel Rogmo, wat door den heer Haijtema in den handel wordt ge bracht. Van deze foto heeft de firma van der Horst alhier een vergrooting gemaakt, die allerwege de aandacht trekt. Het origineel én de vergrooting bevinden zich in de etalage van De Friesche Winkel. AMERICAN CICARETTE Dit was het onderwerp voor een opstel op een onzer lagere scholen en het hoofd der school stuurt ons ter kennisneming de beide opstellen, die z.i. de beste waren. Alcmaria V.V.V. kan hieruit de noodige wenken putten er komen veel vreemde lingen, die in een korte beschouwing het voornaamste over Alkmaar willen weten. En de heer van Drunen, die zijn boekje over Alkmaars geschiedenis op de scholen verspreid heeft, zal uit deze opstellen kun nen constateeren, dat er van zijn jaartallen over de voornaamste gebeurtenissen en bouwwerken reeds een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Wij laten nu beide opstellen hier volgen, zonder aan taal, stijl of spelling iets te ver anderen. „Alkmaar" zoo schrijft een der leer lingen is al een oude stad, want het kreeg in 860 al een Christenkerkje. Ook' is het vaak door de West-Friezen platgebrand. Maar telkens werd Alkmaar weer opge bouwd. In 1470 werd begonnen met de bouw der tegenwoordige Grote Kerk. Deze werd in 1520 voltooid. De kerk heeft veel geleden door de Beeldenstorm in 1566. Talloze mooie voorwerpen zijn toen verloren gegaan. In het jaar 1573 werd Alkmaar belegerd door de Spanjaarden. Op de plaats, waar nu het Victoriabeeld staat, is het hevigst gevochten. Eindelijk moest de Spanjaard wegtrëkken, doordat de dijken doorgestoken werden. D3t was op 8 October. Elk jaar wordt het nog gevierd. De kaasmarkt te Alkmaar is be roemd. Uit alle landen komt men kijken. Bij de kaasmarkt staat de Waag. Deze is vroeger een klooster geweest. Nu dient het om kaas te wegen. In de Waag zijn de rui tertjes, die op verscheidene uren van de dag te zien zijn. Verder is van Alkmaar be kend de Accijnstoren, die verrold is. Ook is Alkmaar bekend om de mooie Alkmaarse Hout. Midden in de Hout staat het Wester- licht. Alkmaar heeft ook nog een paar mooie grachten, zoals de Oudegracht en het Verdronkenoord. Ook zijn er drukke mark ten op bijna alle dagen van de week. Ik ge loof, dat ik nu het belangrijkste van Alk maar verteld heb". De tweede jeugdige voorlichter over Alk maars voornaamste bij zonderdeken heeft het volgende litteraire kunststuk gewrocht: „Eerst over de kaasmarkt daar is de Waag en als er Vrijdags markt is, en het is zomer, dan is het er het drukst. Want dan hebben de kaasdragers witten pakken aan en aller lei kleuren van strooi hoeden op en linten om de hoeden. Eerst wordt de kaas op zeilen gelegd en dan als er iemand komt en men wil proeven. Dan hebt men zo'n buisje steekt dat in de kaas en dan komt er een rond staafje uit als men dan die kaas koopt. Dan word die kaas door de kaasdragers meegenomen en dan word de kaas gewogen. Dan schrijft die meneer die er staat op zo'n verhoogentje hoeveel de kaas woog en dan krijgt de kaas een blauwe leter en dan gaan ze naar het schip dat is ook zo leuk dar, staat er zo'n schuine bak tegen het schip aan en onder in het ruim daar ligt een leren kussen en dan rolt de kaas door die bak en komt zo op het kussen terecht om niet te beschadigen en dan neemt die man de kazen op en legt ze netjes neer. Dan gaan we naar het Victoriapark en naar de Frieze brug. Alk maar is in 1573 Belegen. Toen was Haarlem ingenomen. En toen was Willem van Oranje een vijand van de Spanjaarden. Mij wij wouwen Willem van Oranje gelijk geven en toen had je de poppen aandansen. Toen kwa men de Spanjaarden en wouwen de stad be legeren. 8 October 1573 Alkmaar onzet. Nou gaan we naar het stadhuis, het stadhuis is gebouw in 1509 het was klaar in 1520. Het politiebureau is gebouwd in 1937. Nou gaan we naar de grote kerk. In 1470 begonnen ze te bouwen het was een katolieke kerk maar toen in 1566 Beeldenstorm was hebben ze alle beelden kapot geslagen nu is het een Prottestanten kerk en dan gaan we naar de achterkant van de kerk daar liggen er nog een heleboel begraven. Daar vlak bij de grote kerk daar staat een stenen bank dat is de bank van Burgemeester Wendelaar hij heeft gewoont op de Kennemerstraatweg. Er staat 'zo'n leeuw met pijlen in zijn hand en er on derstaat Je Maintie drei dat beteekent Ik zal handhaven. We gaan naar de hout en komen langs een gedenkteken van truitje Bosboom. Dat was een Beroemt schrijfster. Op de vest daar staat het kruidhuisje. Er lag vroeger een eilandje in de Singel maar het is nu weg. Alkmaar krijgt een kazerne en in de omtrek een vliegveld het is al half klaar. Er zijn ook veemarkten in Alk maar. het verfijnde product van suiker, kipeieren en brandewijn. De advocaat voor hen, die eischen stellen. Pr. fl. I 1.40, I 1.60. Voor het geheele land meest matige wes telijke tot noordelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, mogelijk enkele regenbuien, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zelfde temperatuur. De beide maxima van den luchtdruk ten zuidwesten van Ierland en over zuid-Scan- dinavië vereenigden zich tot een machtig ge bied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern reikt van den oceaan tot diep in het vasteland van Europa. Naar het noordwes ten zet het zich voort over de geheele breedte van den oceaan en het reikt tot in Canada. Het breidt zich thans naar het noorden over IJsland uit, waar de lucht druk snel stijgt aan de achterzijde van een secundaire van een diepe depressie, die gis teren door het noordwesten trok en thans verdwijnt naar de Poolzee. Deze secundaire ligt voor de Noorsche kust. Haar invloed reikt tot op de Noordzee. De depressie bracht temperatuurstijging van Schotland tot hoog in het noorden langs de Noorsche kust. Continentale winden voeren bij voort during polaire luchtmassa's aan naar cen traal- en zuid-Europa, dat geheel bedekt is met een gebied van lichte en plaatselijk zelfs matige vorst. De koude luchtmassa's trekken over de Alpen en breiden zich uit over het geheele westelijke Middellandsche zee-gebied. In het hooggebergte blijft het zeer koud (Saentis meldt lichte sneeuwval bij temperatuur min 19 graden, Jungfrau- joch onbewolkt weer met min 24 graden Celsius). In Engeland is het eveneens koud, de winden zijn zwak, en er heerscht in het binnenland mist. AUTO MET GROOTE SNELHEID RIJDT EEN MAN AAN. De chauffeur reed door. Zondagmiddag ongeveer half twee liep de heer Jungs uit Alkmaar op den Frie- schen weg in de bocht van den houthandel van den heer Conijn. Plotseling naderde een auto met zoo groote snelheid, dat de chauffeur de bocht niet goed meer kon nemen. J. die geheel rechts van den weg liep, werd gegrepen en op den weg gesmakt waar hij bewusteloos bleef liggen. Dr. Moolhuysen heeft den man, die waarschijnlijk een hersenschud ding heeft gekregen naar het Centraal ziekenhuis in Alkmaar laten overbrengen. Het is de politie van Oudorp gelukt de bestuurder van de auto, die na het ongeluk doorgereden was, nog denzelfden dag op te sporen. Het bleek een 16-jarige jongen te zijn, die zonder rijbewijs reed. TE HANDIGE WINKELIER! Door de politie is Zondag proces-verbaal opgemaakt tegen een fruitwinkelier alhier, die gebruik maakte van een tweetal kaar ten, met verschillende sluitingsuren, en deze voor het winkelraam hing, waardoor hij gelegenheid had vrijwel den geheelen dag te kunnen verkoopen. Dit bedrog is thans ontdekt en zal hij hierover van de Justitie het noodige te hooren krijgen. HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. De landarbeider G. van Boven heeft Zondagochtend te de Cocksdorp in den z.g. „Witten Hoek" het eerste kievitsei gevon den. DE EERSTE SLA AANGEVOERD. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werd heden, door den heer v. d. Velde te Alk maar de eerste sla aangevoerd. DE SCHOOLJEUGD EN DE BEELDENDE KUNST. Men schrijft ons uit Utrech.: In het kader van de pogingen, welke in het werk worden gesteld om de belangstel ling voor de beeldende kunst bij de jeugd op te wekken en aan te kweeken heeft zich thans een commissie gevormd ter be vordering van het ophangen van schilde rijen, origineele teekeningen en zoo moge lijk beeldhouwkunst, in schoolgebouwen, omdat daardoor een levendiger, directer en langduriger contact tusschen Je jeugd en de beeldende kunst tot stand gebracht wordt. Reeds zijn hiermede proefnemingen daan te Hilversum, Alkmaar en op scholen te Amsterdam. De schilder Jelle Troelstra heeft meend na een tijdlang werken in richting door het nieuwe Lyceum te Hil versum grooter belangstelling bij ouders en leerlingen voor de beeldende kunst en een grooter aantal bezoekers op tentoon stellingen te Hilversum te kunnen vast stellen. In Alkmaar hangt in het stedelijk Gymnasium een deel van de collectie Boendermaker. Aan hen, die belangstelling hebben voor, of medewerking willen verleenen aan dit initiatief, worden gaarne nadere inlich tingen verstrekt door het commissielid, mevr. Clasca Ozinga, Jac. van Ruysdael- straat 24 bis, te Utrecht. ge- vijf ge- deze DE MAANDAGMARKT. De matige aanvoer gaf aan de markt een vlot verloop. Dit zou het geheele markt bericht kunnen zijn, doch het minst aange voerde artikel, n.1. de schapen, vragen een oogenblik onze aandacht, aangezien uit den tragen afzet blijkt, hoezeer het al te goed- koope nuchtere kalf in de volkszaken de af name der andere vleeschsoorten in den weg zit. Niet omdat het slachtschaap te weinig opbrengt, maar veeleer om de buiten gewoon slechte prijzen van de schralere schapen voor een débacle te bewaren, zal het gewenscht zijn, dat de regeering hieraan haar volle aandacht wijdt. Toch zou het nuchere kalf iets vlotter uit de markt moeten komen op een iets hoogere basis, waarbij het kalf beneden 30 kg ge slacht op ongeveer 28 ets. per kg komt en het zwaardere op ruim een stuiver hooger. De topprijs der varkens lag boven den re- geeringsprijs, n.1. 25 ets, terwijl de midden- prijs 24)4 ct. was. Ook het rundvee deelde in het optimisme door een vluggere afname. Van prijsver- hooging werd echter weinig bemerkt. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Dinsdag 14 Maart a.s. belegt de afd. Alk maar van de Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia" haar laatste openbare psycho metrische seance in dit winterseizoen. Als psychometriste treedt dien avond op mevr. Vink uit Rotterdam. Deze bijeenkomst zal wederom plaats hebben in het Logegebouw op de Ged. Nieuwesloot 111. Voor nadere gegevens, zie elders in dit blad. EEN GOUDEN JUBILEUM. Men schrijft ons: De heer H. Meijering, thans rustend godsdienstonderwijzer te Schiebroek, was 11 Maart 50 jaar in 't werk des Heeren. Hij zelf plaatste dit opschrift op deze mijlpaal. De jubilaris was eerst luitenant en kapitein in 't Leger des Heils, 8 jaren lang.D aarna was hij. evangelist met den bijbelwagen met standplaats Heiloo. Ds. de Jonge en de heerRosmale Nep ven namen hem daartoe aan. Met de cornet a piston riep hij in de Noordhollandsche stadjes en dorpen de menschen naar den wagen en dan zong hij liederen van de Blijde Bood schap des Vredes. Jhr Dr. M. Fr. Lennep voorzag hem van prachtige platen om lichtbeelden enz. te geven. In 1903 volgde ten tweedenmale een periode van evan- geliseeren in Noordholland met standplaats Schagen. De heer Meijering herinnerde zich nog, dat een vrijzinnig predikant, ds. Briedé te Kolhorn, in een gesprek met hem toonde te beseffen, dat het prediken van een verzoenend Christus ver uitging boven de vrijzinnige opvatting en deze predikant is later te Amsie-darn zelf prediker van den verzoenenden Christus geworden. Op 37-jarigen leeftijd huwde de heer Meijering met een verpleegster, ingezegend door ds. H. Vinke, destijds te Alkmaar. Later arbeidde de heer Meijering te Tilburg onder de gemobilseerden te Olst en te Rotterdam hier als directeur van 't Ned. Herv. Tehuis voor Ouden van Dagen, in welke betrekking hij pensioen ontving. De heer M. is onlangs 70 jaar ge worden en is nog vol frissche toewijding. PROF. DR. BURTH NAAR NEDERLAND. Prof. dr. Karl Burth, de bekende Zwit- sersche hoogleeraar, thans te Bazel, hoopt vermoedelijk binnenkort in ons land voor drachten te geven aan de universiteiten. Prof. Burth heeft ook interesse voor de reorganisatie der Ned. herv. kerk hier te lande. ALKMAAR. GEBOREN: Petronella A. G., d. van Petrus S. Dik en G. Kuus. Jan F., z. van Cornelis Sint en J. B. van Dam. OVERLEDEN: Maartje Scheerman, wed. van M. Bruijns, 81 jaar. Engelina Schoon, wed. H. P. Ibink Meienbrink, 84 jaar. Jacobus Gilde- meijer, wed. A. Henneman, 63 jaar. Anna M. Hertogs, gehuwd met C. Bourgonje, 64 jaar. Carel J. Snijders, gehuwd met A. Schouten, 61 jaar Jacob Rus, wed. van T. Wiedijk, 79 jaar DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffende den hieronder genoemden persoon de uit spraak gedaan, achter zijn naam vermeld: ALDERT HELDERMAN, lichting 1938, uitspraak: voor goed vr ij gesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, v.'ien de uitspraak geldt of door diens wettelijken verte genwoordiger; b. door elk der o\ erige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den burgemeester ter se*" starie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken die voor de doorzending aan de koningin zorgt. Alkmaar, 13 Marrt 1939. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Achilles 11 Maart n.m. Gibraltar gepass. Agamemnon 13 Maart te Amsterdam. Ajax 12 Maart n.m. Holtenaur gepasseerd op weg naar Kopenhagen. Aurora 11 Maart te Genua. Baarn 11 Maart v. A'dam n. Curagao. Berenice 12 Maart te Amsterdam. Ceres 12 Maart 22.45 uur te Hamburg. Costa Rica 12 Maart te Amsterdam. Hebe 11 Maart te Malaga n. Castellon. Hercules 11 Maart v. Izmir n. Malta F. O. Hermes 13 Maart te Amsterdam. Irene 11 Maart v. Rotterdam n. Lissabon. Iris 13 Maart te Odense. Mars 11 Maart v. Rotterdam n. Piraeus. Odysseus 11 Maart te Amsterdam. Orpheus 12 Maart te Stettin. Pericles 12 Maart te Amsterdam. Perseus 11 Maart v. Danzig n. Amsterdam. Pluto 11 Maart v. A'dam n. Gothenburg. Rhea 12 Maart 23.45 uur te Hamburg. Theseus 11 Maart van Stettin naar Am sterdam 12 Mrt. 24 u. Brunsbuttel gepas. Tiberius 11 Maart van Rotterdam naar Alexandrië. Titus 12 Maart v. Gibraltar n. Malaga. Triton 11 Maart te en van Chanak Kalessi naar Kimassi. Ulysses 11 Maart te Piraeus. Vulcanus 11 Maart van Tunis n. Algiers. El Libertador 9 Maart van Curagao naar Maracaibo.. Flora 8 Maart v. Curagao n. Maracaibo. Dido 11 Maart v. Curagao n. Dom. havens. Strabo 10 Maart v. Curagao n. Haiti. Plato 7 Maart v. Curagao n. O.-Venezuela. Midas 7 Maart te Curagao. Telamon 9 Maart v. Curagao n. Maracaibo. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCHI LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 13 Maart 1939. STAATSLEENlNGEN. 3—354 NederL 1938 3 Ned -Indië 1937 5)4 Duits^hl. '30 m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN, Amsterd Bank Handel Mij. Cert. v, 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Lever Bros NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Vorige koers 1007, 9817e 237, 1323/, 13/3/, 1557, 1267, 39 867, 1437, 3687, 214 367, 237, 567.3 §66/]« 397,, 297, 16//„ 518/l6 48i%6 3'%t 441 1901/, 216 867, 587, 130 3077. 3257, 32i-2J 63 625/, 31 307, 10»Ao. Tide Water t 101%fl ÏO3/, RUBBERS. 2077, Deli Rat Rubber - 1457M Hessa Rubber D2V, 1227, Oostkust 140 133 Serhadiadi 1017, lOlS/g Interc Rubber 2tó/:s SCHEEPVAARTEN. 1087s HollandAmerika lijn 109 JavaChinaJapan lijn 7'7, 765/, Kon Ned Stoomboot. 123 1217,- Scheepvaart Unie i 0 H37, 1127, TAB<\KKEN. Deli Batavia 0 210 206-7 2327, Senembah 0 2147, 210-V, tMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 307, 297, Southern Pacitic 145/, 137,-4 Southern Ratlw Cert.. 16'/lfi '55/, Union Pacific 807, 817, C-nadian Pac. 3'%fi 4-Vl6 Laatste 2.45-3.00 1007, 987, 23-'/I6 1327, 1361/, 153 123 387, 867, 1407, 2077,-8 367, 227, 547s O8/,, 387, 285/, 16-8/ls 5'%6 47'5/16-f 3'/, 432-4 1897, 214 85-7, 587, 115 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclalm. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 54. heden 54 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFK 1KFL. New-York 1.885/io 1.885/i« Londen 8.837, 8.831/, Berlijn 75 57 54 75.55 Parijs 4.99 p- 4.997, Brussel (Belga) 31.68 31.68 Zürich 42.82 42.8254 Kopenhagen 39.45 39.45 Stockholm 45.50 45.50 Oslo 44.40 44.40 De haard voldeed uitstekend, zelfs in de koude December-dagen! Nu mag de kachel wel verkocht worden! WOENSDAGS EN ZATERDAGS

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2