Agenda koedijk bergen broek op langenduk zijpe schoorl west-graftdijk de rijp limmen uitgeest België-Nederlemd 3-1. Verdiende overwinning der Belgen EERSTE BLAD. r Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Zij, die van <je straat leven (real.); hoofdrol Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Land zonder vrouwen (real.); hoofdrollen Kirsten Heiberg, Viktor Staal, Grethe Wei ger e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Alarm in Indië (rom.); hoofdrollen Sabu, Ray- mond Massey, Va"'erie Hobson en Roger Livesey. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 13 Maart. 8 uur, Waakt en Bidt, film van den arbeid onder toevallijders; 's middags 5 uur voor kinderen. Dinsdag 14 Maart. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Vink uit Rotterdam. Woensdag 15 Maart. 2.30 uur, de Unie, film Jopie Slim en Dickie Bigmans. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 7.30 uur, café van Truijen te Grootscher mer, lezing ir. Swart over Ruilverkaveling in verband met de plannen in den Eilands polder. 8.15 uur, de Rustende Jager te Heiloo, laatste uitvoering in dit seizoen door ,,'t Ontluikende Roosje", Benoemd. De heer Y. Rensma volontair ter se cretarie dezer gemeente, is met ingang van 15 Maart a.s. aangesteld als lijdelijk amb tenaar ter secretarie te Rijnsburg, Z.-H. Ledenvergadering van het Ned. Roode Kruis. De afd. Bergen van het Ned. Roode Kruis hield Vrijdagavond een ledenvergadering in het Oranje-hotel, waarvoor van den kant der leden een slechts zeer geringe belangstelling bestond. De voorzitter, mr. A. M. Ledeboer, richtte zich in zijn openingswoord speciaal tof den Kringcommissaris jhr. mr. F. H. van Kinschot en den eere-voorzitter mr. H. D. A. van Reenen, wien de voorzitter verzocht zich met de leiding van deze vergadering te willen belasten. De eere-voorzitter zeide met genoe gen aan dit verzoek te willen voldoen om daar mede openlijk hulde te brengen aan de ver- eeniging voor het werk sinds haar oprichting verricht. Door den secretaris, den heer J. W. Hop, werd het jaarverslag gelezen. Daarin mocht de secretaris constateeren dat het de vereeniging wat ledental, financiën en sympathie der bevolking betreft, goed gaat. De vereeniging heeft in den loop van 1938 in velerlei opzichten haar activiteit ontplooid. De opleiding van adspirant-helpers van de Transportcolonne vond haar voltooiing in het behalen van het Eenheidsdiploma E. H. B. O. en het slagen van den ploegcommandant, den heer A. Prins. De opleiding van een 27-tal helpsters en nog 17 adspirant-helpers wettigt het vermoeden dat binnenkort de vereeniging in het bezit zal zijn van een staf van helpsters en helpers, die in tijden van nood of oorlog de vereischte hulp aan derden zullen kunnen verleenen. Melding werd gemaakt van de paraatheid der transportcolonne bij bloemencorso en harddraverij. Deelgenomen werd aan oefenin gen uitgeschreven door de afd. Alkmaar, waar bij de transportcolonne in de gelegenheid werd gesteld daadwerkelijk bij de verschil lende verrichtingen mede te helpen. De collecte te Bergen en Schoorl gehouden bracht 373.17 op. De propaganda-avond in October 1938 te Schoorl gehouden, bracht de stichting van een afd. daar ter plaatse met zich mede. De pogingen ook in de Egmonden tot stich ting van een afdeeling te komen, hebben ech ter nog geen resultaat gehad. Het afgetreden bestuurslid, de heer G. Grin, vond een opvolger in den heer C, J. van Wijk te Schoorl. De zilveren gesp voor 20-jarigen trouwen dienst werd uitgereikt aan den 2en voorzitter, den heer G. van Terwisga. De koninklijke bewilliging op de statuten werd verkregen op 12 Juli 1938. Het ledental bedroeg in Januari 1938: 159 en steeg tot 178 in Januari 1939. Door den penningmeester, mr. Moens, werd verslag uitgebracht van zijn financieel beheer. De ontvangsten hebben bedragen 580.49, de uitgaven 540.49, derhalve is er een saldo van 40.Van het gemeentebestuur is echter de toezegging ontvangen bij te dragen in de kos ten tot aanschaffing van een transportwa gentje. De helft dier kosten, zijnde 172, zal door de vereeniging worden vergoed. De reke ning werd goedgekeurd. De bij loting voor periodieke aftreding aan gewezen bestuursleden: mevr. Taets van Amerongen, baron van Fridagh en de heer E. Miltenburg werden bij acclamatie herbenoemd. Voor de te Dordrecht te houden algemeeoe vergadering van het Roode Kruis werd als afgevaardigde aangewezen de voorzitter, mr. A. M. Ledeboer, en als plaatsvervanger de beer G. van Terwisga. Vervolgens vond de uitreiking der Eenheids diploma's en distinctieven plaats aan de leden der Transportcolonne, de heeren Breeuwer, Verburg en Tielrooij. De voorzitter sprak de geslaagden toe en ■wees hun op de eer welke hun te beurt vie sioch ook op de verplichting welke zij thans op zich genomen hadden. Na de rondvraag sloot de voorzitter on er dankzegging de vergadering. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer J. Bregman, slaagde Vrijdag voor het Middenstandsdip oma v akbekwaaraheid (bakker). Stemming voor den gemeenteraad. B. en W. hebben de stemming voor den Gemeenteraad bepaald op Woensdag 21 Juni 1939. 6 Moeilijk bouwvergunningen ver krijgen. Van verschillende zijden vernamen we ernstige klachten over moeilijkheden die geen of onbeteekenende redenen van be staan zouden hebben met het verkrijgen van bouwvergunningen in de gemeente Schoorl. Bij onderzoek ontdekten we ter dege zeer ernstige feiten die dringend op lossing behoeven. Zoo verzekerde men ons, dat afgeloopen winter voldoende werk voor de bouwvak ken op stapel stond om een aantal men- schen uit deze gemeente, dat nu in de werkverschaffing was of bij de steunver- leening was ondergebracht, aan den slag te houden, indien de bouwvergunningen maar spoediger waren afgekomen, wat redelij kerwijs toch mogelijk moest zijn geweest. Dit werk komt nu straks met zooveel ander tegelijk, dat personeel van buiten de gemeente in dienst moet worden genomen. De fout kan hierbij natuurlijk liggen bij het gemeentebestuur aan de eene zijde, aannemers en bouwkundigen aan de andere zijde of bij beide partijen. Laten we inmiddels constateeren, dat door alle misère de verhouding tusschen deze twee groepen niet best is. Bij aannemers en bouwkundigen is figuurlijk gesproken, het bloed tot kookpunt gestegen. Aan de hand van voorbeelden heeft men ons van de zijde der laatste groep trachten aan te toonen, dat van gemeentewege de bouwverordening niet steeds op deskundige en practische wijze wordt nageleefd. Door al deze narigheid, die zeker grooten- deels voorkomen kan worden, wordt door aannemers, bouwkundigen en personeel, maar daarnaast ook door gemeentenaren, die ook maar in eenigerlei opzicht hierbij betrokken zijn, soms belangrijke schade ge leden. Zaterdagmiddag werd te West-Graft- dijk het jubileum herdacht van den heer D. Kool, poststationhouder en besteller der P. T. T. Een comité uit de ingezetenen van Oost- en West-Graftdijk had zorg gedragen dat een „huldeblijk" aanwezig was. De burgemeester bood dat aan en feliciteerde den heer Kool met zijn 25-jarig ambtsju bileum. De plaatselijke harmonie bracht den ubilaris een serenade. Rijper ziekenfonds. Vrijdagavond was het Rijper zieken fonds in jaarvergadering bijeen. Na ope ning door den voorzitter werd overgegaan tot het doen van het jaarverslag. Hieruit bleek dat in 1938 551-ziektedagen, met een totaal bedrag van 386.20 waren uitge keerd. De ontvangsten bedroegen 850.70, de uitgaven 809.71, winst 40.99. Het bezit van het fonds bedroeg op 31 Decem ber j.1. 4197.54. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Acrombie, D. C. de Moes, H. van Oenen en B. Visser. Tavenu. Zaterdagavond heeft Tavenu haar ge- zelligen avond gehouden. De voorzitter de heer de Leeuw heette allen welkom. De zang, door vier dames en heeren, de heerenzang en het zangstukje van mevr. Vennik en den heer Blaauw vielen zeker in den smaak. Na de pauze werd het tooneelstukje: Mijnheer de In specteur opgevoerd dat zeer geapprecieerd werd. De avond is goed geslaagd. Tooneelvereeniging Heijermans met „Een Moeder". Zaterdag gaf de arbeiderstooneelver- eenigng „Heijermans" voor een stampvolle zaal een opvoering van het tooneelspel in drie bedrijven van Cor. Hermus, getiteld „Een Moeder". Ook nu weer was de groote zaal bezet, terwijl het balcon op enkele plaatsen rta ook geheel bezet was. Alle rollen werden uitstekend vertolkt, niettegenstaande -sommige zeer ondank baar waren. De rest van den avond was in goede handen zoodat „Heijermans" met haar regisseur den heer Van Dokkum op 'n alleszins goed geslaagden avond kan terug zien. Met een gezellig bal werd het slot. €xux<L- en Juhtèouw FRUITTEELT-DEMONSTRATIEBEDRIJF. Aan het verslag van het Fruitteelt-demon- stratiebedrijf van den Economisch-Techno- logischen Dienst der provincie Noordholland te Schellinkhout, over de maand Februari 1939 ontleenen wij het volgende: In Februari werd het snoeiwerk voor een groot gedeelte gedaan, dit zal in het begin van Maart geheel gereedkomen. De winterbespuiting met carbolineum is uitgevoerd bij de roode en zwarte bessen en voor een klein gedeelte bij de peren. Appe len zijn alleen met carbolineum bespoten in het nieuwe bedrijf en wel in het oude gedeelte der aanplanting. In de eerste dagen van Maart zijn op beide bedrijven alle pruimen bespoten met Shell W. U 117 ter sterkte van 6 De ap pelen, welke niet met carbolineum werden bespoten, zullen in Maart eveneens met 6 Shell W. U. 117 worden bespoten, de peren voor zoover noodig voor spintaan tasting met Shell W. E. 103. In Februari werd ook de kunstmest uit gestrooid, voor een deel bestaande uit A. S. F. korrels 10-12-18, voor een ander deel met superfosfaat 20 en patentkali. In Maart moet nog kalkammonsalpeter worden uit gestrooid, behalve op het gedeelte dat met A. S. F. korrels is bemest, de andere helft met enkelvoudige meststoffen, ten einde na te kunen gaan of verschillen in opbrengst en groei optreden. Eenzelfde proef werd verricht in de struikaanplanting met de variëteiten Bonne Louise d' Avranches en Conférence. Tusschen de struiken zal de grond voor een deel worden gespit, ten einde op dit gedeelte aardappelen te telen. Het over blijvende gedeelte zal met den cultivator worden bewerkt. £uchtvaact VLIEGTUIG IN TRIPOLIS VERONGELUKT. Vijf personen, van wie vier officieren, zijn om het leven gekomen, toen een Duitsch vliegtuig Zaterdagmiddag te Tripolis wilde opstijgen met bestemming Stettin (Duitsch- land). DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Uitreis: Nandoe te Singapore, Emoe te Jodhpoer. De Gier bleef wegens het slechte weer in Athene. Thuisreis: Valk te Rangoon, Pelikaan te Bagdad. De Wielewaal is niet verder gegaan dan Napels, omdat het toestel in verband met het slechte weer te laat uit Athene ver trokken was. OUchtsza&en EEN BURGEMEESTER STAAT TERECHT. Wegens uitlokking van oplichting. Voor de strafkamer van het Haagsche ge rechtshof heeft zich Zaterdag te verantwoor den gehad de 35-jarige L. G. L. L., burge meester van de gemeente den Bommel, die in den tijd, dat hij nog alleen gemeente secretaris was, een schilder zou bewogen hebben de gemeente voor een bedrag van 45 op te lichten. Voor dit feit was hem door de Rotterdam- sche rechtbank een gevangenisstraf van veertien dagen opgelegd. Oorspronkelijk waren hem meer feiten ten laste gelegd. Verdachte zou nl. den schilder L. hebben bewogen goed te vinden, dat op een beta lingsmandaat een post zou worden opge voerd van 45.70 voor het verven van een der kamers in de ambtswoning van ver dachte, terwijl de betrokken kamer niet voor doeleinden van de gemeente diende. Ver dachte zou toen den betreffenden post toch op het mandaat gebracht hebben en dit ver- valschte mandaat later hebben zoek ge maakt. Voorts zou hij een kwitantie van 10 hebben uitgeschreven, en zelf met den naam van den schilder L. hebben onderteekend. welke kwitantie moest dienen om een door B. en W. toegestaan bedrag van 35.70 voor het verven van een andere kamer in de ambtswoning te verhoogen tot het ver eischte bedrag van het mandaat. Zaterdag kwam alleen de uitlokking tot oplichting welk misdrijf niet gevolgd is ter sprake, daar de burgemeester van het overige hem ten laste gelegde is vrijgespro ken. Als. eerste en voornaamste van de vele ge tuigen werd de schilder L. gehoord. Deze verklaarde, dat verdachte hem opdracht heeft gegeven tot het schilderen van de beide kamers. Zonder er om te vragen heeft verdachte hem toen een voorschot van tien gulden gegeven. Later heeft getuige een rekening van f 70 ingediend. De burgemees ter toen nog secretaris had toen al dus getuige gezegd: „Zoo moet je geen rekening indienen, ik zal het wel voor je opschrijven". Verdachte heeft toen een kladje gemaakt, waarop allerlei andere din gen dan het schilderen voorkwamen. Ge tuige heeft geweigerd volgens dit kladje een rekening op te maken. Later heeft de burgemeester zeer veel moeite gedaan om die kladjes terug te krijgen. Hij heeft de 70 onmiddellijk betaald, op voorwaarde, dat hij de kladjes terugkreeg. Volgens verdachte sloegen die kladjes evenwel op een geheel andere rekening, nl. voor werkzaamheden, welke de schilder L. aan het huis van den dokter verricht had. Verdachte had den schilder alleen eens wil len laten zien, hoe men bij de gemeente een rekening indient, niet een globaal be drag, doch alles gespecificeerd. De advocaat-generaal was het eens met het vonnis van de Rotterdamsche rechtbank en vorderde bevestiging daarvan. De beide verdedigers, mrs. A. Blom te Rotterdam en E. J. E. G. Vonkenberg te Gorinchem hielden uitgebreide pleidooien, waarin zij de zaak zoowel van psychologi- schen, als van den juridischen kant beke ken. De kwestie, "ldus mr. Blom, is zelfs in de Tweede Kamer ter sprake gekomen. Hoe wel het de gewoonte is, dat men een burge meester, die in eerste instantie is veroor deeld, zijn ontslag geeft, heeft men in dit geval een uitzondering gemaakt en heeft men de uitspraak van het hof willen af wachten. Wel een bewijs, hoe men aan de schuld van verdachte twijfelt. Wat nu het verlangen van den burgemees ter betreft om de kladjes papier terug te krijgen, het zou, aldus soreker, zeer goed mogelijk zijn, dat deze of gene er misbruik van zou willen maken. Vooral schilder L. was den burgemeester niet goed gezind en wanneer deze tegenover de gemeente wilde fraudeeren de reke ning was immers te hoog opgegeven dan zou hij den burgemeester er bij kunnen ha len. Mr. Vonkenberg kon niet aannemen, dat verdachte voor die 45 die hij zelf best kon betalen, zijn positie en goeden naam in de waagschaal zou stellen. Volgens pleiter rustte de heele beschuldiging op een mis verstand. Ten sterkste werd op vrijspraak aange drongen. De uitspraak werd bepaald op 25 Maart. MR. ROST VAN TONNINGEN VEROORDEELD. Wegens beleed!ging in een openbare vergadering. Zaterdagmorgen heeft voor den politie rechter te Maastricht gediend de zaak te gen mr. Rost van Tonningen, lid der Tweede Kamer, terzake beleediging van 't ambtenarengerecht op 10 December van 't vorige jaar in een openbare vergadering te Nuth. Mr. Rost van Tonningen had bezwaren ingediend tegen de dagvaarding, waarin hij echter door den politierechter niet ontvan kelijk werd verklaard. De verdachte liet verstek gaan en zijn advocaat was niet verschenen. Als getuige werd verhoord de gemeenteveldwachter van Nuth, die de openbare vergadering van de N. S. B. op genoemden datum had bijgewoond. Na zijn spreekbeurt had mr. Rost van Tonningen, op vragen uit de vergadering, volgens den getuige o.m. verklaard, dat hij verwachtte, dat door het ambtenarenonge- recht de Ossche marechaussee in het onge lijk zou worden gesteld. Het O. M., waargenomen door mr. Deut- zenberg, achtte de ten laste gelegde belee diging van een openbare instelling in een openbare vergadering bewezen. De eisch luidde 200 gulden boete, subs. twee maanden hechtenis. De politierechter achtte het ten laste ge legde bewezen en veroordeelde mr. Rost van Tonningen tot 75 gulden boete of drie maanden hechtenis. Naar wij vernemen zal mr. Rost van Ton ningen in verzet gaan van dit vonnis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 10 Maart 1939. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: H. W. A. Koomen, 2 boete of 1 week tuchtschool. H. K. te Alkmaar, J. H. H. te Haarlemmerliede, G. K. te Zaandam, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. J. B. te Scha- gen, C. H. te Wormer, L. R. te Anna Pau- lowna, ieder 2.50 boete of 2 dagen hech tenis. N. v. d. P. te Alkmaar, H. O. te Op- sterland, B. S. te Avenhorn, G. R. te Hoofd dorp, H. J. V. te Alkmaar, C C. V. te Alk maar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. N. te Dirkshorn, T. K. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. v. d. Z. te Barsingerhorn, H. V. te den Helder, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. B. te Castricum, 2 en 3 boete of 1 en 2 dagen hechtenis. J. N. te Wormerveer, 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hech tenis. G. S. te Haarlem, 5 boete of 5 da gen hechtenis. J. D. M. te Amsterdam, M. L. v. N. te Rotterdam, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen .van de Politieverordeningen: W. E. R. te Castricum, J. J. R. te Cas tricum, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. G. R. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. P. te Beverwijk, 3 boete of 2 dagen hechtenis, D. W. te Amsterdam, C. B. te Uitgeest, J. W. te Uitgeest, H. G. K. te Uitgeest, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van arti kel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dron kenschap L. S. M. te Amsterdam, C. J. v. d. L. te Bergen, J. de J. te Drachten, ieder 6 boe te of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Arbeidswet: A. R. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van het cri sis melkbesluit: J. L. te Oterleek, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Spoct Hockey De Nederlandsche hockeyploeg heeft op het veld van de Leopold-club een nederlaag tegen het Belgische elftal ge leden, een. nederlaag, welke verdiend mocht worden genoemd, dank zij het iets betere spel, hetwelk de gasthee- ren demonstreerden. Van den reeks van 24 wedstrijden, welke Nederland en België thans reeds tegen elkaar hebben gespeeld, is dit de derde ont moeting, waarin België de overwinning behaalde. De laatste jaren is het spelpeil bij onze Zuiderburen aanzienlijk vooruit gegaan en menigmaal mocht het Nederlandsch elftal met de kleinst mogelijke overwinning of zelfs een gelijk spel tevreden zijn. Gisteren heeft het Ned. elftal ondervon den, dat men in België niet alleen hard vooruit is gegaan, doch hetzelfde wapen weet te hanteeren, hetwelk de Nederland sche ploeg altijd een gevaarlijk tegenstan der heeft gemaakt, het wapen van de geest drift en de energie. De wedstrijd. Nederland was het eerst in den aanval, doch België wist zich spoedig van den druk te bevrijden, waarna een gelijk spel zich ontwikkelde. Het samenspel liet aan beide kanten aanvankelijk veel te wenschen over. maar na eenigen tijd kwam zoowel de Ne derlandsche als de Belgische ploeg er beter in. Langzaam maar zeker werd België ster ker en het scheelde weinig of de gasthee- ren hadden uit een strafcorner de leiding genomen. Niettemin waren de Oranje-aan vallen niet van gevaar ontbloot. België nam na ruim een half uur spelen de leiding, toen Delaval een voorzet van Hirsch uitstekend benutte (10). In de resteerende minuten voor de pauze was België sterk in den aanval, doch de Nederlandsche verdediging wist, zij het niet zonder moeite, verdere doelpunten te voorkomen. De rust ging in met een 10- voorsprong voor België, een stand welke geenszins geflatteerd mocht worden ge noemd. Na de hervatting was België onmiddel lijk sterk in den aanval. Opnieuw bleek, dat het samenspel van beide ploegen niet al te zuiver werd uitgevoerd. Nederland kreeg een goede kans voor den gelijkma ker bij het nemen van een strafcorner, doch men wist hier niet van te profiteeren. Op merkelijk was, dat zoowel in de Neder landsche als de Belgische voorhoede te in dividualistisch gespeeld werd, hetgeen de taak van de respectieve verdedigingen aan zienlijk vergemakkelijkte. Naarmate de tijd verstreek werd België weer iets sterker in het veld, doch de tegenaanvallen van de Oranjeploeg waren nu ook zeer gevaarlijk. Na een strafcorner werd er tegen doelman Couteau een strafbully gegeven. Esser wist tenslotte hieruit den gelijkmaker te scoren. Er waren toen nog tien minuten te spelen. Twee minuten later had België opnieuw de leiding genomen door een goed schot van Delaval. Het was Hirsch, die vlak voor het einde de zege van België definitief wist te bewerkstelligen met een prachtig schot. AMSTERDAM IV—ALKMAAR I 4—2. Alkmaar heeft de derde ronde om den Am sterdambeker niet overleefd. Met 42 is Alkmaar ten onder gegaan na een spannen- den wedstrijd, die evenzeer met omgekeer den stand had kunnen eindigen. Im mers, pas na verlenging werd de Alkmaar- sche nederlaag een feit. In tegenstelling met verleden week speelde de Alkmaarsche ploeg met veel meer dash en in dit opzicht kan de wedstrijd als oefenpartij zeer zeker ge slaagd genoemd worden. Op de rechtshalf- plaats debuteerde Dijkstra, wiens debuut op deze plaats heel goed was, al zakte hij tegen het einde af. Ook van der Wilk als rechtsbuiten verrichtte op deze plaats vele goede dingen, evenals zijn collega Prins op de linkervleugel. De off-side val bezorgde de Alkmaarsche voorhoede echter vele teleur stellingen, ofschoon de Amsterdam-keeper geenszins met koude vingers het veld ver laten heeft, want tallooze hooge schoten heb ben zijn doel in gevaar gebracht. Het ontbrak slechts aan een gezamenlijk overrompelend aanvalsspel der geheele voorhoede, al speel de deze linie beter dan de vorige weken. De halflinie en achterhoede speelden htm ge wone spel. In 't algemeen heeft het elftal een nuttigen wedstrijd gespeeld, die begon met een Am- sterdamsche goal direct na het begin (10). Alkmaar viel hierop geducht aan en slaagde erin gelijk te maken (11), met welken stand de rust intrad. Na de rust nam Alk maar de leiding (21) en behield de Alk maarsche ploeg een vrij duidelijke veld- meerderheid, die niettemin niet belette dat de Amsterdammers den gelijkmaker scoor den na een snelle doorbraak (22). Toen het eindsignaal weerklonk, was deze stand nog dezelfde, zoodat verlenging noodzake lijk werd met als ongunstig resultaat voor Alkmaar twee tegengoals (42), die op vrij gelukkige wijze door Amsterdam gescoord werden. Het einde bracht Amsterdam IV dan ook in de 4de bekerronde, zoodat Alkmaar zich weer geheel aan de competitie kan wijden, hetgeen geenszins overbodig is. ALKMAAR II— KRAAIEN I 3—1. De Alkmaarsche reserves speelden een vlotte partij tegen het kraaien-elftal uit Wormerveer. Alkmaar kwam met eenige in vallers wat geenszins een verzwakking bleek te zijn. Aangezien de Kraaien zoowel als Alkmaar geen kans meer hebben op 't bezetten van de onderste of bovenste plaats, konden we rekenen op een geanimeerden wedstrijd, welke verwachting in vervulling is gegaan. Het was een snelle wedstrijd, aanvanke lijk gelijk opgaand, later met Alkmaar iets in de meerderheid. De voorhoede bleek echter onmachtig dit overwicht in doelpun ten uit te drukken." Aan den anderen kant had een misver stand plaats tusschen backs en keeper, het geen door de Kraaien feilloos werd afge straft. Na de thee echter kwam de Alkmaarsche voorhoede, gesteund door de halflinie, in een gewijzigde opstelling opzetten en oefen de grooten druk uit op 't Kraaiendoel. Er werd mooi gecombineerd en zoo kon Alk maar haar achterstand inloopen en wist zelfs door 3 keurige doelpunten van den midvoor den stand te wijzigen in 31. Met dezen stand kwam het einde met een duidelijk Alkmaarsch overwicht. Alkmaar II kan op een heel mooien wed strijd terug zien. Het hooge tempo werd tot het einde toe volgehouden. Mooie staaltjes van sticktechniek en samenspel werden vertoond. Nog enkele wedstrijden en het seizoen is weder ten einde. Maar Alkmaar II krijgt nog de 2 candidaten voor de bovenste plaats, n.L IJsvolgels I en Hurley I thuis. Alkmaar, laat zien wat je kunt en toon dat onze roemruchte hockeyjaren nog niet tot 't grijs verleden behoor en! Ho c k e y (dames) ALKMAAR—V.V.V. 1—3. Het was jammer, dat Alkmaar juist in dezen wedstrijd, waar het om de kam pioensplaats ging, met twee invalsters moest uitkomen. Hierdoor werd het elftal dege lijk ontwricht, hetgeen in de tweede helft het duidelijkst uitkwam. Voor de rust was Alkmaar meer in den aanval. Het resultaat bleef dan ook niet uit en een 10-voorsprong werd behaald. Na de rust kwam V.V.V. opzetten. Alk maar verslapte daarentegen meer en meer. Zelfs uit de vele corners, die er genomen moesten worden, kon geen doelpunt ge maakt worden. Wel wist V.V.V. haar eer ste tegenpunt uit een fraai genomen straf corner te maken. Zij had verder ook geen moeite meer om een 31-overwinning te behalen. Toch is voor Alkmaar de kans om te promoveeren nog niet verkeken. Er zullen dan nog promotiewedstrijden gespeeld moe ten worden. Moge Alkmaar dan gelukkiger zyn!

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 3