AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTE De situatie na hedenmiddag 1 uur. Duitsche troepen in Praag. SCHOORL ST. PANCRAS EGMOND AAN ZEE GROOTSCHERMER ZIJPE EGMOND A. D. HOEF BERGEN OBDAM HOORN ff ff ff ft ff ft ft DERDE BLAD. 3. {ONGECORRIGEERD). Teneinde een meer zuiver beeld te krijgen in de ontwikkeling van den toe stand in Midden-Europa, waar alles zich van uur tot uur wijzigt, mogen wij weliswaar verwijzen naar wat elders ge publiceerd is, maar daarnaast kunnen wij gevoegelijk de nieuwe berichten apart houden. Hedenmiddag dan werd uit Praag gemeld, dat de eerste Duitsche soldaten vanmorgen om 9 uur Praag zijn binnengerukt. Een uur later werden zij gevolgd door de gemecha niseerde afdeelingen. De troepen trokken door de hoofdstraten naar het Wenceslaus- plein waar de meeste regeeringsgebouwen staan, o.a. het ministerie van landsverdedi ging en het hoofdpostkantoor. Beide gebou wen werden onmiddellijk bezet. Ernstige incidenten hebben zich niet voor gedaan, wel mengden zich de vijandige kre ten van de Tsjechen met het „heil" van de Duitschers. Op sommige plaatsen zongen de Tsjechen hun volkslied toen de pantserwa gens voorbijreden. Duitsche troepen in Slowakije. Intusschen had de Duitsche generale staf den Slowaakschen minister van buitenland- sche zaken verzocht toe te staan dat Duit sche troepen de grens tusschen Moravië en Slowakije bezetten, ter bescherming van den vleugel van de Duitsche troepen in Moravië. Volgens het Slowaaksche persbureau zijn echter de Duitsche troepen de grens bij Kralovska ten zuid-oosten van Bratislava overgetrokken. Geen Duitsche troepen naar Roethenië? De geruchten dat Duitsche troepen oo weg zouden zijn naar de sub-Karpathische Oekraine worden te Boedapest tegengespro ken. De opmarsch van de Hongaarsche troepen verloopt naar wensch. Vanavond zal een belangrijk resultaat bereikt zijn en men ver wacht dat binnen enkele uren Hongaarsche er. Poolsche troepen elkaar zullen bereiken In gewoonlijk welingelichte Duitsche krin gen te Boedapest verklaart men, dat Duitschland de actie van Hongarije goed keurt en indien Duitsche troepen op weg zijn naar de sub-Karpathische Oekraine dan kan dit slechts een doel hebben, n.1. de Hongaren te heioen, welker opmarsch men zeer langzaam acht. Hitier naar Bohemen en Moravië. Rijkskanselier Hitier is niet zooals men eerst veronderstelde naar Weenen gegaan, doch naar Bohemen en Moravië. om zich bij de binnenrukkende troepen te voegen. Men veronderstelt dat hij zich eerst naar Moravska Ostrawa zal begeven, waar zich sedert gisteravond zijn lijfwacht bevindt. Weinig zelfstandigheid. Naar Reuter te Berlijn verneemt zal de status van het Tsjechische gebied nog minder onafhankelijk zijn dan die van een protectoraat. Het zal op de officieele kaarten voorko men binnen de grenzen van groot Duitsch land als twee autonome gebieden, Bohemen en Moravië, beide gebieden zullen geen le ger of eigen diplomatieke vertegenwoordi ging hebben en de bewoners zullen Duit sche passen krijgen. Het hakenkruis zal de officieele vlag worden. Men weet nog niet wie benoemd zal wor den tot stadhouder of commissaris voor dit gebied. De naam van Seyss Inquart wordt genoemd. De buitenlandsche legaties te Praag zul len consulaten worden, doch wanneer Slo wakije erkend zal worden zullen daar di plomatieke vertegenwoordigers moeten wor den benoemd. De Joden in Bohemen en Moravië zullen zonder twijfel hetzelfde lot ondergaan als de Joden in Duitschland. BRITSCHE DEMARCHE TE BERLIJN. Reuter verneemt dat de Britsche re geering te Berlijn een demarche heeft ondernomen in verband met het bin nenrukken van Duitsche troepen in Tsjecho-Slowakije. Het is niet bekend of Frankrijk een zelfden stap heeft gedaan, doch de Fransche ambassadeur Corbin, heeft vanochtend een bezoek aan het Foreign Office gebracht, vermoedelijk om de laatste gebeurtenissen te bespreken. Karpathische Oekraine bij Hongarije? Volgens het officieele Duitsche stand punt hebben de Tsjechen van hun recht tot zelfbeschikking gebruik ge maakt door Duitschland te vragen hun land in bescherming te nemen. Men is van meening, dat de arbitiale uitspraak van Weenen, waarbij de Tsjecho-Slowaaksche grenzen in het Oosten werden vastgesteld, door de ge beurtenissen achterhaald is. Daarom heeft Duitschland geen bezwaar tegen de inlijving der Katpathische Oekraïne bij Hongarije. VOORSTEL TOT WIJZIGING VAN HET REGLEMENT VAN ORDE. De leden der Eerste Kamer, van Lanschot (r-k.), de Zeeuw (s.d.), Diepenhorst UW. de Savornin Lohman (c.h.), Gelderman i en van Embden (v.d.) hebben een voorsiei ingediend tot wijziging van het reg ,c" Van orde. De ervaring heeft volgens geleerd, dat de versterking van de bevoeg beden van den voorzitter noodig is. Volgens het voorstel zouden in het regle ment van orde van de Eerste Kamer der btaten-Generaal na Artikel 16 de volgende artikelen worden ingelascht: Artikel 16a. Indien een spreker van het onderwerp in beraadslaging afwijkt, wordt hem dit door en voorzitter onder het oog gebracht en wordt hij tot de behandeling van het on derwerp teruggeroepen. Wanneer een lid zich beleedigende uit rukkingen veroorlooft, de orde verstoort °f, zij het slechts door het betuigen van in stemming, aanspoort tot onwettige hande lingen, wordt hij door den voorzitter ver maand en in de gelegenheid gesteld de woorden, die tot de waarschuwing aanlei ding hebben gegeven, terug te nemen. Maakt hi) van die gelegenheid gebruik, dan worden die woorden in het stenographisch verslag van de beraadslaging der vergadering niet opgenomen. Artikel 16b. Wanneer een spreker van de gelegenheid,, in het vorige artikel bedoeld, niet gebruik maakt dan wel voortgaat van het onderwerp af te wijken, zich beleedigende uitdrukkin gen te veroorloven, de orde te verstoren of, zij het slechts door het betuigen van instem ming, aan te sporen tot onwettige hande lingen, kan de voorzitter hem het woord ontnemen. In de vergadering, waarin dit plaats heeft, mag het lid, wien het woord is ontnomen, aan de beraadslagingen over het voorstel in behandeling niet meer deelnemen. Artikel 16c. De voorzitter kan een spreker, op wien het vorige artikel is toegepast, en ieder ander lid, dat zich schuldig maakt aan ge dragingen, als in dat artikel zijn bedoeld, uitsluiten van de verdere bijwoning van de vergadering of van de vergaderingen, wel ke aanvangen op den dag, waarop de uit sluiting plaats heeft. Artikel 16d. De voorzitter is bevoegd te gelasten, dat in het stenographisch verslag van de be raadslaging der vergadering niet worden opgenomen de gedeelten van het gespro kene, die hem tot het nemen van een of meer der in de artikelen 16a en 16b ge noemde aanleiding hebben gegeven. Alvo rens hiertoe over te gaan, pleegt de voor zitter overleg met de leden der kamer, die zitting hebben in de commissie voor de ste- nographie. Artikel 16e. Van de beslissingen, ingevolge de artike len 16a tot en met 16d door den voorzitter genomen, is beroep op de kamer niet toe gelaten. Artikel 16f. De uitsluiting, bedoeld in art. 16c, kan op voorstel van den /oorzitter door de kamer worden verlengd voor een bepaalden tijd, den verderen duur der zitting niet te boven gaande. Van zijn voornemen tot het doen van zulk een voorstel geeft de voorzitter bin nen twee uren na de sluiting der vergade ring, waarin de uitsluiting plaats vond, schriftelijk kennis aan de leden. Het voor stel wordt gedaan en in beh ndeling ge bracht bij den aanvang van de eerste ver gadering na den dag, waarop de uitsluiting heeft plaats gehad. Over dit voorstel wordt niet beraadslaagd. Artikel 16g. Een lid, op wien het bepaalde in art. 16c. is toegepast, is verplicht het Kamergebouw onmiddellijk te verlaten. Heeft de voorzitter van zijn voornemen tot het doen van een voorstel, als in arti kel 16f bedoeld, kennis gegeven, dan mag dat lid het gebouw niet weder betreden al vorens over dat voorstel is beslist. Wordt het aangenomen, dan geldt dit verbod tot dat de termijn van uitsluiting is verstreken. De voorzitter zorgt, dat het uitgesloten lid zoo noodig tot het verlaten van het ge bouw gedwongen wordt, en dat hij, het ge bouw gedurende den gestelden termijn be tredende, daaruit verwijderd wordt. SCHEEPJE GEZONKEN. Gisteravond was men in den nieuwen havenkom te Goes bezig boomen te laden in het 58 ton groote scheepje Maria Aagje, schipper A. Muller uit Dordrecht. Het schip lag wat schuin. Daarom wilde men een boom aan den anderen kant laten zakken. De boom zwaaide echter te ver door, waardoor de staaldraad, waaraan hij hing, knapte. De boom kwam daardoor op het schip terecht, dat toen zooveel water maakte, dat het in korten tijd zonk. De opvarenden konden zich redden. Men zal trachten het vandaag te lichten. Verzekering dekt de schade. VERLAGING POSTTARIEVEN. Inwisseling briefkaarten en zegels. In verband met de verlaging der posttarie- ven kunnen de bij het publiek voorhanden postzegels van 4 en 27 X cent, alsmede de briefkaarten (enkele en dubbele) met een zegelafdruk of opdruk van 4 cent, mits gaaf en ongeschonden, tot en met 31 Mei a.s. op de postkantoren worden ingewisseld tegen respectievelijk postzegels van 3 en 22 X cent en briefkaarten van 3 (6) cent, eventueel met verrekening van het overschietende be drag in geld. Inwisseling tegen eenzelfde aantal zegels of briefkaarten met terugbetaling van 1 cent, c.q. 5 cent per ingewisseld exemplaar (per dubbele briefkaart 2 cent) kan desge- wenscht eveneens geschieden. De bij het pu bliek voorhanden arbeidslijsten met aange hechte briefkaart van 4 cent en die met aan gehechte briefkaart van 5 cent worden tot en met 31 Maart a.s. tegen vergoeding van 9 cent per lijst teruggenomen. Na dien datum hebben de briefkaarten met een zegelafdruk van 4 cent, welke deel uitmaken of uitgemaakt hebben van ar beidslijsten, alsmede zoodanige briefkaarten van vroegere uitgiften met een zegelafdruk van 5 cent, nog slechts een waarde van 3 gent. INCIDENT BIJ DE AANKOMST VAN DE KONINGIN. Toen hedenmorgen te ongeveer half elf de auto, waarin de koningin zich naar het paleis Noordeinde begaf na haar aankomst uit Zwitserland te Den Haag, het plein voor het paleis opzwenkte, heeft zich een klein incident voorgedaan. Een man trachtte op dat oogenblik de auto van de koningin te bereiken. Hij werd evenwel door een brigadier van politie ge grepen. Bij onderzoek op het politiebureau bleek hij een reserve-officier uit Rotterdam te zijn, die in verband met een militaire kwes tie een verzoekschrift aan de koningin wilde aanbieden. Na verhoor is hij op vrije voeten gesteld. DE BRAND IN HET KASTEEL BERGH GEBLUSCHT. De brand in het kasteel Bergh', welke een groote verwoesting heeft aangericht, was hedenmorgen bedwongen. De brandweer is om half twaalf ingerukt.. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. LESSEN IN DOOFHEID. Keuringsraad misleid. Geruimen tijd geleden ontdekte de re cherche dat een groot aantal Amsterdam mers die voor den keuringsraad voor den militairen dienst moesten verschijnen, zich doof hielden en ten onrechte werden afgekeurd. Het bleek, dat het initiatief tot dit be drog uitging van een 42-jarigen diamant bewerker, die de jongens uitvoerige in structies en lessen gaf. Hij oefende voort durend met zijn „cliënten", die na de repetities precies wisten wanneer zij tegen den keurenden arts moesten zeggen, of zij een geluid niet hoorden, of slechts flauw of tamelijk duidelijk om zich doof voor te doen. De diamantbewerker kreeg voor zijn bemoeiingen pl.m. 300 per „patiënt" en tientallen jongens hebben van zijn lessen gebruik gemaakt en zijn op deze wijze af gekeurd, zoodat zij niet behoefden te dienen. Tenslotte lichtte iemand de politie in, met het gevolg, dat tegen den diamant bewerker en 24 jongemannen een vervol ging werd ingesteld. Vandaag stond de diamantbewerker en een van de jongens terecht voor de vierde kamer der Amster^amsche arr. rechtbank. De officier van justitie was in zijn re quisitoir van oordeel dat het ten laste ge legde was bewezen. Wegens oplichting eischte hij tegen den jeugdigen koopman een jaar gevange nisstraf en tegen den diamantbewerker vorderde hij twee eneenhalfj^ar. ]koMtciaat TUmws EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij K.B. van 11 Maart 1939 is aan H. Cram- winckel, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1939 eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Purmerend. Uitbreiding r.k. school te Catrijp. Onder architectuur van den heer P. J. de Kort te Alkmaar werd gistermiddag aan besteed het uitbreiden van het r.k. schoolge bouw te Catrijp met één leslokaal, gang, toiletten, kamer voor het hoofd, enz. Er waren 15 biljetten ingekomen. Hoogste'was de heer Roosloot te Bergen met 8935, laag ste de heer C. Schotvanger te Schoorl met 6954. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. „Het Platte Land". Maandagavond werd de algemeene ver gadering van „Het Platte Land" gehouden in het café van den heer Bouwstra onder lei ding van den heer A. Verduin. De voorzitter betreurde de kleine opkomst. De secretaris-penningmeester, de heer G. Booij, bracht verslag uit van het gehouden beheer. Over 1938 bedroeg de ontvangsten der ongevallenverzekering 890,66, de uit gaven 992,62 en het nadeelig saldo 101,96. Bij de ziekte-verzekering waren de cijfers: ontvangsten 1816,12, uitgaven 1912,86, na deelig saldo 96,74. De heeren A. Stammes en K. Ursem advi seerden tot goedkeuring. In de nieuwe commissie werden benoemd de heeren S. Duif Siz. en A. Stammes. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren A. Verduin, C. Tromp en Jb. Kloosterboer werden herkozen. Een breedvoerige discussie ontstond over de vraag of de premies niet hooger mogen zijn dan bij de rijksverzekeringsbank. Dit is wel mogelijk, doch het wordt be paald na de voorkomende ongevallen en ziekten. Hierna sluiting. Vandalisme. Een leegstaand huis is door de jeugd het mikpunt van hun vernielzucht geworden. Geen ruit is meer te bekennen. Geheele stuk ken muur zijn afgebroken. Het huis, dat in de kom van de gemeente staat, biedt een vreeselijken aanblik. De politie schijnt mach teloos te staan tegenover deze boosdoeners. Visschers uit Duitschland. De Egmondsche visschers, die nu vanaf verleden jaar September op de Duitsche trawlers gevaren hebben, zijn in de laatste dagen bijna allen uit Duitschland terugge keerd. Nog slechts een enkele heeft op het oogenblik een plaats op een Duitschen trawler. Kolonie Prinses Beatrix. De nieuwe kinder-vacantie-kolonie der Vereeniging voor christelijke gezondheids- en vacantiekolonies in Nederland is bijna ge reed. Het is een machtig bouwwerk, dat zich op den top van het duin, hoog boven het dorp verheft. Het nieuwe koloniehuis zal op Donderdag 23 Maart a.s. officieel geopend worden door den directeur-generaal voor de volksgezondheid, dr. C. van den Berg. Het zal genoemd worden naar prinses Beatrix. Aanbesteding. B. en W. hebben aanbesteed de bestra ting van het Pompplein en de Voorstraat, bij de Marinestraat. Laagste inschrijver was de aannemer G. de Graaff te Egmond aan Zee, met 9 cent per M2. voor het straatwerk en 8 cent per M2. voor het leggen van trottoir, alles zonder levering van materiaal. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund en zal reeds dezer dagen worden uitge voerd. Niet meer beschikbaar. De heer F. Posch, gedurende 32 jaar lid van den gemeenteraad van Zuid- en Noord-Schermer, waarvan vele jaren als wethouder, stelt zich bij de a.s. raadsver kiezing niet meer herkiesbaar. T.b.c.-bestrijding. Wij vernamen, dat aan de gemeente Zijpe voor het jaar 1938 een Provinciaal subsidie is toegekend van rond 516. Rijwielpad. Het is thans zeker, dat het rijwielver- keer van Alkmaar naar Egmond aan Zee v.v. om Egmond aan den Hoef zal gelegd worden. Het rijwielpad langs den Hoever- weg zal nabij Egmond aan den Hoef aan sluiting vinden met de voormalige tram baan, die voor het rij wiel verkeer in orde zal worden gemaakt. Zooals bekend heeft die voormalige trambaan precies aanslui ting met het nieuwe weggedeelte naar Eg mond aan Zee. Ook de hoek HeerenwegNieuwe Zee weg (weg Egmond aan den Hoef naar Eg mond aan Zee) zal voor het verkeer ver beterd worden. Er zullen aldaar breede grondstrooken ter weerszijden van den Heerenweg worden aangekocht. Een en ander zal door het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier te Alkmaar worden ter hand genomen. Het besluit tot aankoop der gronden is reeds door Ged. Staten van Noordholland goed gekeurd. Herdenkingsplechtigheid. Zondagmiddag heeft op de Algemee ne Begraafplaats alhier de jaarlij ksche her denkingsplechtigheid plaats gevonden van de in den Wereldoorlog gesneuvelde Duit schers, welke op de begraafplaats alhier zijn begraven. De plechtigheid droeg een sober karakter. De heer K. Rothaar te Alk maar hield een korte toespraak, waarna op de graven der oorlogsslachtoffers een krans werd gelegd. Er waren ongeveer 15 perso nen bij deze plechtigheid aanwezig. „Hulp in Nood". Maandagavond werd in het café van den heer J. Tambach alhier de jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. De voorzitter, de heer J. W. de Moei, heette in z'n openingswoord allen hartelijk welkom. Hierna was het woord aan den penning meester voor het geven van z'n jaarverslag. Hieruit releveeren we, dat 1938 in tegen stelling met 1937 een gunstig jaar voor de vereeniging is geweest. Immers, was er in 1937 een verlies van 145,17, thans viel er een batig saldo te constateeren van 4.34. De ontvangsten bedroegen 399,60 en de uitgaven 395,26. Op 1 Jan. 1938 was in kas 79,44 en stond als bezit der vereeniging bij de plaatselijke boerenleenbank 362,39, alzoo totaal bezit per 1 Jan. 1939 441,80. Het winnen van nieuwe leden, waarvoor in de laatste jaarvergadering propaganda was gevoerd, bleek succes gehad te hebben. Tien nieuwe leden waren ingeschreven. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren J. Tamhach, Jb. Tromp, J. W. de Moei en Jb. Heddes herkozen. Medegedeeld werd nog, dat voortaan de verplichting gesteld is, dat om voor uitkee- ring in aanmerking te komen, men zich ten spoedigste onder doktersbehandeling dient te stellen. Land in de Wieringermeer. Maandagavond werd in het café van den heer Th. Stadegaard een vergadering ge houden van landgebruikers uit deze gemeente in de Wieringermeer, waarbij alle tuinders, die aldaar land gehuurd hebben, zestien, aanwezig waren. De heer H. P. de Wijs deelde mee, heden met de directie van de Wieringermeer ge confereerd te hebben en de toezegging te hebben verkregen, dat Donderdag a.s. a.s. op 't land in de Wieringermeer zelf het uitwijzen en toebedeelen zal plaats hebben. Met het smalspoor zullen twee uitgangs punten bereikt kunnen worden. Op andere wegen mag absoluut niet gelost of geladen worden, waarop ten strengste toezicht zal worden uitgeoefend. Het land uit deze gemeente, 16 H.A., zal voor gezamenlijke kosten geëgd worden. Naar de kosten van het doen aanbrengen van een drinkwaterkraan op de waterlei ding zal geïnformeerd worden. De fa. Bijvoet alhier zal voor het vervoer van gereedschappen, zaaizaden, enz. zorg dragen. Een benoeming. Bij beschikking van den directeur- generaal de rP. T. en T. is met ingang van 1 Mei 1939 aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Geldrop, den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst H. A. van Meeuwen te Hoorn. JïidschtiftM „Vlucht". Wij ontvingen de derde aflevering van het twee-maandelijksch tijdschrift „Vlucht gewijd aan poëzie en proza. In dit tijdschrift zijn weer diverse bijdragen in dichtvorm en proza opgenomen, w.o. verschillende, van belang voor hen, die zich interesseeren voor de litteraire uitingen van een aantal jongeren, in het bizonder uit onze omge ving. De leiding van „Vlucht" berust bij A. P. Brouwer, J. van Hees en C. B. Ter- maat. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. Jtheepstifdiagm STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aurora 14 Maart van Livorno naar Civita Vecchia. Bar alt 11 Maart van Curagao naar Bo- venw.-eil. Barneveld 13 Maart van Arica n. Mollendo. Cottica 14 Maart 10 u. v. Madeira naar Plymouth. Euterpe 14 Maart te Bordeaux. Hermes 14 Maart 18 uur te Brake. Perseus 14 Maart te Amsterdam. Pygmalion 14 Maart v. Genua n. Malta. Saturnus 14 Maart v. Alexandrië n. Jaffa. Trajanus 14 Maart v. Sushak n. Split. Triton 14 Maart v. Kimassi n. Cavalla. Ulysses 14 Maart v.a Piraeus n. Thessaloniki Vulcanus 14 Maart v. Algiers n. A'dam. Stoomv. Mij. Nederland. Moena thuisr. v. Port Said 15 Maart. TaTrakan uitr. te Antwerpen 14 Maart. Marken S. J. P. L. te Los Angelos 14 Maart Chr. Huygens uitr. van Suez 14 Maart. Poelau Bras thuisr. te Havre 14 Maart. HollandAmerika Lijn. Rotterdam 14 Maart n.m. te N. Orleans. Drechtdijk 13 Maart n.m. v. L. Angeles H. Spaarndam 14 Maart n.m. te Londen. Rotterdamsche Lloyd. Aibajak uitr. 14 Maart 10 u. van Tanger. Sibajak uitr. 14 Maart 14 uur v. Gibraltar. Weltevreden thuisr. 14 Maart 18.45 uur van Rotterdam naar Londen. Ameland 14 Maart 18 uur Finisterre gepass. Marken J. P. L. te j-ios Angeles. Sianter thuisra 15 Maart van Batavia.. Kota Penang thuisr. 15 Maart 8 uur Cape Del Arme gepass. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH! LANDBOUWCREDIET N.V. van Woensdag 15 Maart 1939, STAATSLEENINGEN. 3—3X Neder1. 1938 3 Ned.-lndië 1937 514 Duitsrid. '30 m. verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Lever Bros Neder 1. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leather Vorige koers 100% 987/is 2216/i6 1311/, 1343/, 1521/, 123% 371/, 843/, 139'/, 3673/, 207'/, 35V4 22%6 541/g §6V,6 38s/i6 283/s 15% 5'->/i6 473/16 35/s CULTUUR MAATSCH. 430 H. V. A 1 Java Cultuur 187 Ned. Ind. Suiker Unie 212 Vereen. Vorstenlanden 84% MIJNBOUW. 59% Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong t 115 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 63 Phillips Oil 30i5/lc Shell Union ff 10%9 Tide Water 10% RUBBERS. 205% Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 1433/, Hessa Rubber f 116 Oostkust i i 131 Serbadjadi t 100 Interc. Rubber l 2'/, SCHEEPVAARTEN. 107 HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn 75% Kon. Ned. Stoomboot 120% Scheepvaart Unie 1» 111 TABAKKEN. Oude Deli I f 228 Senembab 210% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka i 2S% Southern Pacific R 13% Southern Railw. Cert. 15 Union Pacific 79% Canadian Pac. 4 Laatste 2.45-3.00 100% 98% 22% 131 13 3% 153%. 122 373/4-Si 84 139!-% 375 207-8 35% 223/is -i 54% 61/8 37%6* 28-Vh 151-11/16 5% 47-7/js 425% 186% 210'/, 83%-% 59% 110 317-% 62% 31 lOè-%6 10% 2033/, 130 983/, 2i%6-7/8 105 75 119 llO'/s 200 228 210 29 13i%> 15-% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.883/» 1.88s/s Londen 8.83% 8.83'/» Berlijn 75.57 X 75.55 Parijs 4.993/, 4.99'/, Brussel (Belga) 31.69 31.71- Zürich 42.84 42.85 Kopenhagen 39.45 39.42 X Stockholm 45.50 45.47 X Oslo 44.40 44.37 X

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11