Agenda AKKERTJES Sclioonniaak-gebeurtenissen. Stad en Om jhi&Ücaties jüxtcgezliike Stand Weet&eüdd fuchivaact Gemeenteraden. „Eén „Vraag en Aanbod" en 't is klaar; Vijf regels: zeven stuivers maar!" Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. Midden-Europa wordt verdeeld 1 Eiken dag brengt de Alkmaarsche Courant het laatste nieuws. Leest de A.C. gratis tot 1 April Dat kan, als U zich nu voor minstens 3 maanden abonneert. DE DIRECTIE. Belangen van K.L.M. en het land niet identiek. NIEUWE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE EERSTE BLAD. 2. HET ZANDVERVOER NAAR HET VLIEGVELD. Naar wij vernemen wordt met ingang van a.s. Vrijdag het zandvervoer per vrachtauto van de duinen naar het vlieg veld stopgezet, aangezien de voor transport bestemde hoeveelheid zand in de provin ciale duinen is opgebruikt. Met ingang van genoemden dag zullen dus de Euwigelaan, Hoflaan, Maesdammer- laan, Meerweg en Groeneweg hun rustig karakter hernemen. Als gevolg van een en ander ontvalt aan de door den Raad voor de Maesdammer- laan en den Meerweg ingevperd maximum snelheid van 40 K.M., practisch haar grondslag. Waar het snelheidsverbod Vrij dag in werking is getreden, zal het dus slechts gedurende één week practisch effect hebben gesorteerd. HULDIGING VAN HET 1573STE LID DER 8 OCTOBER VEREENIGING. Gisteravond is het 1735ste lid op waardige wijze een aubade gebracht. Aanwezig waren het bestuur, feest- en propaganda-commiss;e der 8 October Vereeniging, terwijl de Post- fanfare voor het muzikale gedeelte heeft ge zorgd. Met opgewekte tonen trok de stoet naar het huis van het 1573ste lid, den heer Boesenkool op het Varnebroek, waar hem een taart werd overhandigd, die vervaardigd was door de fa. P. Kokkes. In den optocht werden borden met opschriften meegedra gen, o.a. een bord met de tekst: Wie wordt het 2000ste lid? Het is dan ook de bedoeling van de pro- paganda-commissie der 8 October Vereeni ging om de actie vol te blijven houden tot dat de vereeniging 200 leden telt. Zij ver wacht, dat vele Alkmaarders zich nog voor 1 April zullen melden. Als belooning ont vangst ieder lid 2 gratis kaarten voor de feestavonden in April. Er dient nog vermeld te worden, dat na afloop mr. C. J. de Lange de Postfanfare in het Gulden Vlies eenige ververschingen heeft aangeboden. En nu zijn wij in afwachting van het 2000ste lid. Wie zal het worden? DE VOGEL IN HET KANAAL BIJ KOEDIJK. Een abonné uit Warmenhuizen schrijft ons nog het volgende: Omtrent de ten Noorden van Koedijk in het Noordhollandsch Kanaal opgemerkte vogel, meen ik U afdoende te kunnen in lichten. Toevallig kom ik bijna dagelijks daar langs en meermalen zag ik den bewusten vogel, 't Is één van onze mooiste duikers, de fuut, en waarschijnlijk een mannelijk exem plaar, daar het vrouwtje meen ik iets kleiner is. 's Winters komt het vaak voor, dat de fuut, evenals de meerkoet, de groote water-, wegen opzoekt. Tegen den broedtijd krijgen man- en vrouw-fuut het mooie zomerkleed. De kop heeft dan een mooie dubbelwig- vormige kuif, de nek wordt bruinrood, de rug krijgt een bruinachtigen spiegel, terwijl de borst vuilwit blijft. De fuut broedt op meren en plassen. Het nest is bevestigd aan een paar riet stengels, en drijft op 't water, zoodat 't dikwijls doorweekt is van water. Zit man- of vrouw-fuut op de wit-gele eieren te broeden, en dreigt gevaar, dan glipt de vogel van 't nest. en werpt slik over de eieren, om ze onzichtbaar te maken. Zijn de jongen uitgekomen, dan zien we er vaak enkele op den rug van de oude ronddrijven. Dat het onderhavige exemplaar hier steeds alleen gezien wordt, is zoo vroeg in 't voorjaar niets abnormaals. Ten slotte ontvingen wij nog over de vogel te Koedijk de volgende mededeeling De vogel die te Koedijk in het kanaal gezien is, is m. i. geen scholekster. De scholekster heeft n.1. een lange roode snavel. Indien dus de vogel 'n scholekster geweest was, zou de waarnemer zeer waarschijnlijk dien langen rooden snavel wel opgemerkt hebben. Bovendien zwemt een scholekster hoog op het water. Een "an van Gent is meer een vogel van de open zee, zoodat het mij onwaarschijn lijk lijkt dat de vogel een Jan van Gent was. Ik vermoed dat de vogel een roodkeel- duiker of een fuut is geweest, beiden heb ben een spitsen snavel. De roodkeelduiker heeft een kortere hals dan de fuut' en hij zwemt ook in een meer voorover liggende houding. Tevens wil ik opmerken dat de zee- duiker geen aparte soort is, doch een groep vogels, waartoe o.a. de roodkeelduiker behoort. Wanneer iemand nu nog eens een onbekenden vogel ziet zal hij het best doen het dier in een kooitje te lokken. Wij komen dan met een specialen des kundige en een hoeveelheid vogelboeken zoodat elke twijfel over de indentiteit van het dier direct kan worden opgeheven. Eerst was de zolder aan de beurt en al weer zei mevrouw: „Bewaren!" Maar tenslotte vroeg ze zich af: wat doe ik eigenlijk met dat kastje, met dien stoel? Toen wist ze het: WOENSDAGS EN ZATERDAGS DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 opz. teekenaar, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 straten maker, 1 stratenm. opperman, 3 stuc. op perlieden, 1 granietwerker, 2 uitvoerders, 8 betonwerkers, 13 voegers, 6 stucadoors, 25 opperlieden, 39 schilders, 23 metselaars, 108 grondwerkers, 54 timmerlieden. Groe metaalindustrie: 2 afbramers, 11 bankwerkers, 2 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 2 constructiewerkers, 7 electri- ciens, 2 fitters, 3 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 2 loodgieters, 2 lijn werkers, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 5 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalscha ver, 2 metaalslijpers, 10 monteurs, 1 orgel maker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 6 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden, 10 stokers, 1 tandteehniker, tegenhouder, 1 voorslaandei, 5 vuurwer kers, 3 wagenmakers, 7 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 5 zandvor- mers. Groep voedings- en genotmiddelen: 54 sigarenmakers, 5 sorteerders, 3 tabaksbe werkers, 3 koks, 9 slagers, 2 bierbottelaars 1 koffies troop brander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 23 bakkers. Groep verkeerswezen: 59 chauffeurs, 14 schippers, 1 machinist binnenvaart, 1 ex peditieknecht, 7 koetsiers, 23 pakhuis knechts, 26 magazijnbedienden, 1 embal- leur, 6 kellners, 6 loopknechten, 1 buffet- bediende. Groep houtbewerking: 11 meubelma kers, 7 stoffeerders, 6 mach. houtbewer kers, 1 kistenmaker, 1 beeldhouwer, 1 fa- briekstimmerman, 1 borstelmaker. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek -en steendrukkerijen: 2 let terzetters, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 21 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 4 boekbinders, 5 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verf bereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 3 zakkenstoppers, 1 papierbewerker, 1 batikschilder, 1 verzekeringsagent, 1 in caseerder, 1 secr. ambtenaar, 3 bedrijfs leiders, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 te gelzetter, 2 administrateurs, 3 boekhou ders, 12 kantoorbedienden, 36 transport en 252 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaks ndustrie 8, overige beroepen 10. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 raar diverse beroepen: 10. Vrouwelijk personeel 1 steno-typiste, 4 kantoorbedienden, 1 coupeuse, 3 werksters Alkmaar, 11 Maart 1939. De directeur, v. d. HEUVEL CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 jaar tot 25 jaar. Over de week van 2 tot en met 8 Maart 1939, werden vanuit de centrale werk plaats door bemiddeling van de Arbeids beurs beplaatst bij een patroon: 1 bank werker, 1 metselaar, 2 timmerlieden en 1 electricien. Bij de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 2 kantoorbedienden, 3 tim merlieden, 3 schilders, 1 bouwkundig tee kenaar, 1 machineteekenaar, 1 magazijn bediende en 4 in andere vakken. ORIGINEELE OUDE KAZAKS. Zooals bekend heeft de firma N. Masée en Zonen een speciale afdeeling voor oude waardevolle Oostersche tapijten. Zij etaleert thans eenige exemplaren van een zending prachtige, origineele, oude Ka- zaks, Russische kleeden uit Kaukasië, die be kend staan als de mooiste en fijnste soorten der Oostersche tapijtknoopkunst. Een dergelijk tapijt is een kostbaar bezit. Het is onverslijtbaar en op zich zelf een kunststuk van bijzondere waarde. Vanaf 15 tot 30 Maart worden deze tapij ten bij den heer Masée op het Ritsevoort ge- exposeerd. BAKKERS-VAKONDERWIJS. Het A. C. O. B. A. V. O. Alkmaarsch comité voor bakkers vakonderwijs heeft dezen winter een spoedcursus ge houden voor jonge bakkers, van 20 tot 32 jaar, die in 5 maanden opgeleid werden voor het examen voor „Vakbekwaam heid". Aan dezen cursus is door 22 perso nen deelgenomen, waarvan 12 reeds examen hebben gedaan met resultaat dat 11 zijn geslaagd. De namen der geslaagden zijn: A. Nau- ta, Alkmaar; W. E. Buisman, Bergen; C. J. Rus, Heiloo; Th. Smit, 'tZand; J. Oost- wouder, 't Zand; J. M. Magielse, Oudkar spel (met lof); M. Beerse, St.-Pancras; N. Beerse, St.-Pancras; J. Beerse, St.-Pan- cras (met lof); J. Bregman, Broek op Langendijk, J. Karsten, Hoogkarspel. S YMPHONIE-CON CERT TE ALKMAAR. Wjj herinneren onze lezers er aan, dat het reeds aangekondigde Symphonie-con- cert door het Alkmaarsch Strijkorkest, ver sterkt met leden der Haarl. Orkestvereeni- ging, onder leiding van den dirigent Albert Sluyter en met medewerking van de solis ten Jan Couvée (piano) en Jaap Stotijn (hobo) op Vrijdag 17 Maart a.s. in de Har monie gegeven zal worden. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 8 uur, hoofdnummer Zij, die van de straat leven (real.); hoofdrol Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Land zonder vrouwen (real.); hoofdrollen Kirsten Heiberg, Viktor Staal, Grethe Wei- ser e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Alarm in Indië (rom.); hoofdrollen Sabu, Ray- mond Massey, Va:erie Hobson en Roger Livesey. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 Maart. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 7.30 uur, café van Truijen te Grootscher mer, lezing ir. Swart over Ruilverkaveling in verband met de plannen in den Eilands polder. 8.15 uur, de Rustende Jager te Heiloo, laatste uitvoering in dit seizoen door ,,'t Ontluikende Roosje". Donderdag 16 Maart. 2.30 uur, 't Guldenvlies, voor de Vereen, van huisvrouwen, causerie over Zweden door mej. J. Dekker uit Oterleek. 8 uur, Harmonie, concert vrijz. herv. zangkoor, gemengd-, vrouwen-, mannen- en knapenkoor. 8 uur, de Unie, film Jopie Slim en Dickie Bigmans. 8.15 uur, 't Gulden V' ies, openbare verga dering, Stichting Opbouw. 8.30 uur, r.k. kerk a. d Laat, conferentie vóór niet-kath., onderwerp: Het vagevuur. Vrijdag 17 Maart. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, laschtechnische filmavond. 8.15 uur, Harmonie, concert Alkm. Strijk orkest met leden H.O.V. SPELDJESDAG. De vereeniging Het Hoogeland zal mor gen hier ter stede een speldjesdag houden. Zooals men weet, werkt zij in het belang van den arbeid van hulpbehoevenden in hare kolonies, zoodat verwacht mag wor den, dat de collecte den steun zal vinden van vele liefdadigen. AANBESTEDING. Het bestuur van de vereeniging „De Am bachtschool" te Leiden heeft hedenmorgen aanbesteed het verbouwen van het schoolge bouw en het aanbouwen van een nieuwen vleugel. Er waren 74 biletten ingekomen. Hoogste inschrijfster was de firma Splinter en Zn. te Leiden voor f 209.985. Laagste inschrijfster de firma A. Buur te Alkmaar met 169.900. DIENSTPLICHT. Jaarlijksch onderzoek. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in de tweede helft van Mei a.s. en in Juni d.a.v. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben van de gewone dienstplichtigen der Landmacht van de lichtingen 1930 en 1931. De plaats en tijd van het onderzoek zul len nader bekend worden gemaakt. Alkmaar, 15 Maart 1939. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. ALKMAAR. GEBOREN: Dorothea M. J., d. van Edward J. N. M. Endel en M. M. G. de Wit. Cornelis J. G., z. van Cornelis Schot en J. M. van der Schot. Marijtje N., d. van Arie Moeijes en T. Kok. GETROUWD: Jan Buurs en Leentje Morelis. Pieter A. Veer en Aleida Brinkman. OVERLEDEN: Jan Kerssens, gehuwd met A. Brakenhoff, 75 jaar. Voor het geheele land: Afwisselende be wolking zonder neerslag van beteekenis, krachtige tot matige noordelijke wind; iets kouder des nachts, overdag weinig verande ring in temperatuur. Het gebied van hoogen luchtdruk, waar van de kern over Ierland ligt, houdt onver anderd stand, doch over IJsland en Groen land zijn de barometers snel dalende, zoodat daar het gebied van hoogen luchtdruk weer aan het verdwijnen is. In oost-Duitschland en oost-Europa is de luchtdruk sterk gedaald en er ontwikkelde zich daar een afzonder lijk gebied van lagen luchtdruk, waarvan het centrum hedenmorgen in de omgeving van Polen lag. Als gevolg van deze lucht- drukverdeeling waaien over west-Europa krachtige tot stormachtige noordelijke win den, welke koude lucht rechtstreeks uit het Poolgebied aanvoeren. De temperatuur is in Duitschland en onze omgeving gedaald. In ons land wijkt zii echter nog weinig van de normale af. In Duitschland en Scan dinavië is de temperatuur onder normaal, in Frankrijk en op de Eritsche eilanden nog daarboven. In Scandinavië is de tempera tuur overal onder het vriespunt, overigens komt alleen in midden-Duitschland lichte vorst voor. De hooge Alpenstations melden sneeuw met mist en temperaturen van 10 tot 15 graden onder het vriespunt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.30 tot 5.45 uur licht op. Bij de rondvraag in de vergadering van den Amsterdamschen Kamer van Koop handel bracht de heer A. Asscher n.a.v. de mededeeling in de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer over de wa terstaatsbegrooting voor 1939, opnieuw de kwestie van het centrale vliegveld ter sprake. Het ontgaat spr. totaal, waarom nog weer een commissie noodig is, nu de zaak van alle kanten bekeken is. Met een nieuwen luchthaven in Leider dorp of daaromtrent zal de luchtvaart in Nederland een klap krijgen, welke zij nog tal van jaren zal gevoelen, doordat het or ganisch verband met het economisch leven wordt verbroken. Slechts een op lossing, welke èn aan Amsterdam èn aan Rotterdam geeft wat deze steden noodig hebben en die, wat Amsterdam betreft, voor de hand ligt door middel van behoud van Schiphol, schept de mogelijkheid, dat het luchtverkeer in Nederland zijn plaats zal behouden en tot verdere ontwikkeling zal kunnen worden gebracht. De voorzitter, de heer Gottfried H Crone, antwoordde, dat ook het bu reau in hooge mate verbaasd was, toen het vernam, dat de regeering, nadat zij op grond van langdurige en veelzijdige overweging had besloten tot behoud van Schiphol en bestem ming daarvan tot centrale lucht haven, thans daarop terugkomt en een commissie opdraagt van advies te dienen. In de huidige ontwikkeling ingrijpen door Schiphol de best geoutilleerde luchthaven van ons land uit te schake len en elders een centrale luchthaven te scheppen, beteekent het in de waag schaal stellen van de positie van Neder land in het internationale luchtverkeer Het bureau kan zich niet aan den indruk onttrekken, dat deze positie te zeer iden tiek wordt geacht met de K. L. M., hoe zeer de kamer den bloei dezer maatschap pij voor ons land van beteekenis acht al ware het slechts door haar financieelen band met den staat toch moet de plaats van Nederland in het internationale luchtverkeer ruimer worden bezien. Ook valt het te betreuren, dat andere plaatsen in ons land in haar gerechtvaar digd verlangen naar een behoorlijke in schakeling in het, luchtverkeer, zich heb ben laten verleiden tot een actie, niet v ór hetgeen zij zelf noodig hebben, maar tegen Schiphol. Economische structuur pleit voor Schiphol. Indien men, met negatie van het sim pele feit van het bestaan van Schiphol, wil bepalen waar het theoretisch meest juiste punt zou zijn gelegen voor een een traal vliegveld, dan behoort niet uitslui tend naar kilometerafstanden te worden gezien, doch tevens naar de economische structuur van ieder der plaatsen, die op een luchthaven in het westen des lands zijn georiënteerd. Wanneer aldus het vraagstuk wordt bezien, dan blijkt, dat dit theoretisch meest wenschelijke punt op korteren afstand van Schiphol is gelegen dan van Leiderdorp. Van nog grooter be lang is echter te bedenken, dat Schiphol er is en zich tot verreweg de belangrijk ste luchthaven in ons land heeft ontwik keld, dank zij haar economisch meest juiste ligging. Het is niet gewettigd in dezen tijd, waarin de financieele behoeften van den staat reeds zoo aanzienlijk zijn, ten koste van vele millioenen een nieuwe luchthaven in het leven te roepen, die de kapitalen, met overtuigend resultaat in Schiphol gestoken, waardeloos zal maken. Moge de regeering, welke ook de ziens wijze der commissie moge zijn, beseffen, dat het lands belang hetgeen z ij uiteraard moet beoordeelen onvoor waardelijk het behoud van Schiphol eischt. Maandagmiddag vergaderde de raad volledig onder leiding van burgemeester P. Pluister. Ingekomen was een verzoek om toe te treden tot de Nederlandsche Zijdeteeltver- eeniging. B. en W. zagen daartoe geen aan leiding. De heer de Boer bepleitte toetreding zulks met het oog op werkverruiming en oordeelde zulks aanbevelenswaardig. Na voorlezing van het schrijven werd tot toetreding besloten. Vaststelling geschiedde van het besluit tot heffing van 75 opcenten op de gemeen tefondsbelasting voor het belastinei aar 1939/1940. 6J Vastgesteld werd de algemeene politie- Brf«V 's Middags: Onprettig hangerig, koortsig! 's Avondsn AKKLRIJE en naar bed! 's Morgens: Meestal zijt Ge dan weer "fit"j Zoo niet, blijf er dan in en neem 's mor gens, 's middags en 's avonds nog een "AKKERTJE"en de GRIEP wordt verdreven! Griep-beatrijden wil zeggenAKKERTJES nemen Géén imitaties, géén namaak, maar werkelijke "AKKERTJES" nemen. Let op het AKKER-merk. "AKKERTJES" zijn het goedkoopste middel, want ze helpen sneller en afdoender, dan alles wat od AKKERTJES lijkt, maar geen AKKERTJES zijm Laat U niets anders aanpraten voor Uw GRIEP Hèt GRIEP-middel bij uitnemendheid zijn de Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS Per koker van 13 stuks - 12 stuivers Per doos van 2 stuks - 2 stuivers verordening en de verkeers-verordening. Ten aanzien van bioscoop-voorstellingen zullen strengere maatregelen worden ge nomen en op een vraag van den heer Borst werd medegedeeld dat des Zondags na 9 uur melkventen niet meer geoorloofd is. Men besloot tot het aangaan van een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering bij de Incasso-bank te Amsterdam. Kosten 0.50 per 100 inwoners en tot het doen van af- en overschrijvingen op de be grooting voor het loopende dienstjaar. Voorgesteld werd in het raadhuis een archiefkluis en een arrestanten-lokaal in te bouwen, welke aan de daaraan door de Overheid gestelde eischen voldoen. Hierbij kan tevens worden voorzien in enkele ern stige gebreken van het gebouw en in de inrichting eenige verbetering worden aan gebracht. De kosten zijn geraamd op 6500, waar voor een geldleening dient te worden aan gegaan waarvan de duur op 30 jaren ware te stellen en de rente op ten hoogte 3 3/4 pet. Op een vraag van den heer Borst werd medegedeeld dat het in de bedoeling van B. en W. ligt een en ander te laten uitvoe ren door vakmenschen uit de gemeente. De voorzitter zeide, dat deze verbouw noodig was om over voldoende ruimte te beschikken om er in uit te oefenen datgene wat de dienst tegenwoordig eischt. Een nieuw raadhuis zou pl.m. 20.000 kosten. Besloten werd den burgemeester te machtigen ten behoeve van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorder kwartier te verklaren, dat de brug over de Sluis en de Slijksteegbrug eigendom van 't Hoogheemraadschap zijn geworden. Ingekomen was een verzoek van acht in gezetenen in de Moerbeek en drie aan de Langereis om voor hun 24 kinderen de ver voerkosten van en naar de openbare lagere school in de kom der gemeente te vergoe den De vergoeding werd bepaald op 30 per kind. Besloten werd accoord te gaan met de toetreding van de gemeente Wieringermeer tot den vleeschkeuringsdienst kring Bar- singerhorn. De veearts van de Wieringer meer wordt dan in zijn gebied belast met de keuring tegen tenminste 500 per jaar tot het tijdstip waarop de Vleeschkeurings dienst wordt omgevormd tot een volambte- lijken dienst. Aangezien er vanwege de regeering op aangedrongen wordt, datgene te koopen, wat noodig wordt geoordeeld om de bevol king een zoo goed mogelijke bescherming te geven bij eventueele luchtaanvallen, waarvan de kosten worden geraamd op 575, zal het noodzakelijk zijn de bij de begrooting voor 1939 geraamde post groot 150 met 425 te verhoogen. Voorgesteld wordt de begrooting in dien zin te wijzigen. De heer Borst, die verklaarde van huis uit anti-militairist te zijn beschouwde dit als een noodzakelijk kwaad. Doen wij niet mee dan zij wij mede schuldig aan de gevolgen, waarom hij er voor wilde stemmen. Voor bescherming voor aanvallen uit de lucht oordeelde de voorzitter dit van geen beteekenis, alleen voor bescherming der bevolking tegen de gevolgen van een luchtaanval. Dit heeft volgens spr. niets met militairisme uit te staan. Moreel is men verplicht datgene te doen wat in ons bereik ligt. Allen gingen met het voorstel accoord. De heer Kooy informeerde naar de mo gelijkheid van een 2e postbestelling en de buitenwijken waarover hij reeds eerder had gesproken. De burgemeester zal er nu aandacht aan schenken en probeeren zulks gedaan te krijgen. De heer Gayaard drong aan op uitvoering van het werk voor uitbreiding der be graafplaats. Als de arbeiders uit de bag- gerregeling komen moest daar mee kunnen worden aangevangen. Wethouder Wit vond dat de goedkeuring van hooger hand op het besluit hierom trent te lang uitbleef en zou desnoods zelf naar de betrokken instanties willen gaan om de goedkeuring te bespoedigen of dat zoo mogelijk 1 April dit werk kan aan vangen. De voorzitter zeide dat de goedkeuring ieder oogenblik mag worden verwacht waarin de uitvoering ter hand zal worden genomen. S ta atspensionneering. De afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering hield baar jaarvergadering Maandagavond in het lokaal van den heer G. Oud. Ei; was vrij groote belangstelling van de zijde der leden, waarover de voorzitter, burgemeester Wijnveldt, zijn genoegen uit sprak. Ontvangen is een schrijven van de afd. Drachten, waarin de aandacht wordt geves tigd op een door haar ingediend voorstel op het congres, om meer actie in het Zuiden en

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2