SPORT EN WEDSTRIJDEN. Vraag en Aanbod Nederland trekt over den Moerdijk! Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Gelijke kansen voor beide elftallen. ONZE DEBUTANTEN.... Een jubileum in de sport. DERDE BLAD. Oude Mahonie stoelen alsook ronde tafel en groote vergulde spiegel te koop gevraagd, voor pension te ge bruiken. DEFECT GEEN BEZWAAR. Brieven onder letter L 634 aan net bureau van dit blad. Ter overname: 350 c.c. Rudge, kop- kleppen, loopt prima, sportmodel, 95, incl. 3 mnd. wegenkaart tot eind Mei '39. Ook Zondag. C. HENDRIKS, Straatweg A 265, Heiloo. Woonwagen met laadruimte te koop, 4M. lang, 2.30 M. breed, 3 M. hoog. Br. onder letter R 731 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd een badgeyser ,zoo goed als nieuw. Brieven met prijs en omschrijving onder letter T 733 aan het bureau van dit blad. Te koop: zwart gebloemd em. fornuis 8.5 grasmachine groote maat z. g. a. n. 6, autoband 32 x 6, extra zwaar, met binnenband 12, alles in prima staat. LIJTWEG 21, Bergen. Chevrolet '31 200, F.N. 500 c.m. '34 f 135 of ruilen D.K.W. RT., Chevrolet '32 225, Chevrolet '32 175. J. STROOMER, Bergen aan Zee. Te koop een goed onderhouden kinder wagen. KENNEMERSTRAATWEG 100. Motorrijwielen: le klas gebruikte machines: 1 Matchless 1937, 500 c.c. k.k., 1 Matchless 1933, 350 c.c. k.k., 1 Ariel 1936, 350 c.c. RH; 2 Ariels 1935, 550 c.c. ZK; 1 Ariel 1933 250 c.c. RH; 1 Zündapp 937, 200 c.c., 1 D.K.W. 1938 RT, Luxe; 1 Gazelle 93? 120 c.c. ILO. J. SPANJAART. Oudkarspel, Telef. 219 B.O.L. Afbraak: ramen, deuren, kruideelen, vloer- en zolderhout, enz. HOLLEWEG 10, Heiloo. Tel. 2330. 2e handsch Transportfietsen met en zonder torpedonaaf. W. METZ, Hoogstraat 2, Alkmaar. Te koop: Motorrijwiel, belastingvrij. REGULIERSLAAN E 7. Te koop: een 4 1. N.S.F. gelijkstr. toe stel, speelt schitterend, prijs zeer bil lijk en eenige toestellen voor den sloop Ook een beige kinderwagen opvouwb. OUDORPERDIJKJE 29, Alkmaar. Aangeboden: wegens plaatsgebrek eenige gebruikte vaste waschtafels, zeer voordeelig. VAN DER WOUDESTRAAT 31. Te koop: pracht damesrijwiel, een prima racefiets, bill. prijs. LIMMERHOEK 18. Te koop uit netten inboedel: prima veerenbed voor 5, kapokbed f 6.50, Litsjumeaux 12.50, vast vloerkleed 6.50, pracht Singer trapnaaimachine (koopje). DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop aangeboden: een massief eikenhouten twee persoons ledikant met prima spiraalmatras voor 15. Adres HOEKMEIJER, Comansstraat 2. Te koop: petroleumkachel, 1 kinder stoel, 1 rolschuier, 1 bloemtafel met zinken bak, Eng. open haard. WESTERWEG 47. Een in goeden staat zijnd klein B. M. zeilbootje te koop. LANGESTRAAT 39. Te koop: zoo goed als nieuw, Tandem bij W. METS, Rijwielhandelaar, Nieuwesloot. Ply.nouth '33, luxe auto, prima staat, zeer billij] aangeboden. Ook Zondag. NIEUWPOORTSLAAN 164. Als nieuw H. rijwiel 15—17.50, Damesrijwielen 15—17.50. Meis- jesfiets 15, Jongens rijwiel merk Simplex ƒ15. NIEROPS Rijwielhandel, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop: prima Dames- en heeren rijwiel m. Torpedon. en lanv. SCHUTTER, Achterom 8. Te koop: 1 wit circ. fornuis 12.50, 1 zwart fornuis, eenige fauteuils, in besten staat. Bill. prijs. S. VISSER, Kooir .eerlaan b. d. Kenn.str.Areg. Te koop: 1 Gebr. Driewielde kar, compleet met hooikroswielen, hooi- beun, hooiraam en giertank, alles prima. Electr'. Wagenmakerij ,,De Valk", Friescheweg 4, Alkmaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein alhier en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zacerdagen tus- schen 11 en 1 uur, de navolgende voor werpen als gevonden gedeponeerd op 5 tot en met 14 Maart 1939: hoofddoek, sleuteltje van rijwielslot, rij wiel belastingmerk (kosteloos), honden penning, kinderschoentje, dasje, wollen handschoen, rood portemonnaitje inh. o.m. een sleuteltje, glacé handschoen, sleutel, kinderwantje, armband en een rijwielslot aan ketting. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 5 tot en met 14 Maart 1939: geel-witte wimpel, J. Kesselaar, 2e Tuindwarsstraat nr. 11; rijwielbelasting- merk, P. Klaver, Druivenlaan 45; sjaal, J. B. Bos, Heemraadstraat 1; sigarenpijpje in étui, J. Woudman, Prins Hendrikstraat nr. 16; borstel van stofzuiger, J. Hof, Lief- delaan; hoeveelheid gordijnringen, Jan Oudes, Eilandswal 10a; kam in étui, W. Himmelreich, Stuartsraat 1; actetasch met inhoud, Nieuwkuyk, Houttil 17; dames handschoen, J. Boertien, St. Josephstraat 25; autocrick, J. Wetsteyn, Huiswaard 8; autoped, J. Klaver, Westerw eg 10; gegal vaniseerde plaat, J. Adams, Noodwonin gen Noorderkade 8; bruine portemonnaie met inhoud, J. Beentjes, Limmen, Boom gaardlaan 28; pakje inhoudende broekjes, L. G. J. Berman, Nieuwlandersingel 51; unster, S. Aukes, Snaarmanslaan 90; sleu teltje (Lips) J. Pilkes, Visscherslaan 19; kindertaschje, C. Betlem, Vrouwenstraat 11; een schaap, P. Roskam, Meerweg, Alkmaar; 1 paar motorhandschoenen, Brouwer, Koorstraat 25; pijp, C. Jonker, Limmerhoek 18; regenkapje, K. Klerk, Nieuwlandersingel 78; rijwielbelasting- merk, D. Brak, C. W. Bruinvisstraat 7; heerenhandschoen, N. J. Blankman, Julia- nastraat 16; rozenkrans, P. Bijl, Wognum- schebuurt 17; riem met hondenpenning, H. de Wol, Emanuel de Wittestraat No. 4; zilveren vulpotlood, H. Veenstra, Scher- merweg 103; handwarmer, W. van Veen, Achterstraat 46; pakje, J. van Leeuwen- stein, Heiloo, Holleweg 127; pakje inhou dende babyslofjes. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. Voetbal. Morgenmiddag wordt een der aller belangrijkste wedstrijden, welke de Ne- derlandsche voetbalsport kent, gespeeld: de beroemde BelgiëNederland ont moeting staat weer voor de deur! En om nu maar dadelijk met de deur in huis te vallen, het is met geen moge lijkheid te zeggen, wie van beide deze 61ste ontmoeting zal winnen. Afgaande op het resultaat van Oranje tegen Hongarije zou men geneigd zijn om Nederland de beste kansen te geven en af gaande op de commentaren in de Belgische pers over de samenstelling van het Belgisch elftal zou men zelfs vrij zeker zijn van een Nederlandsche overwinning. Maar er is niets onzekerder dan het voorspellen van den uitslag van den wedstrijd van morgen. Voetbal moge dan al een verrassend karak ter dragen, een interlandwedstrijd van de onzen tegen de Belgen moge nog grooter verrassend cachet hebben, juist de wedstrijd van morgen kan eiken uitslag brengen. Ne derland kan winnen, maar de papieren der Belgen staan even hoog, misschien zelfs nog wel iets beter! Wij hebben een verjongde ploeg, die het er tegen Hongarije buitengewoon goed heeft afgebracht, maar het zal de vraag zijn, of de jongeren zich ook kunnen aanpassen tegen de Belgen', die bovendien het groote voor deel van eigen terrein en entourage hebben. En dat beteekent dezen keer heel wat. Daar om geldt hier de vraag voor alle jonge spelers zes in getal hoe zullen zij het er afbrengen, nu er onder zeer moeilijke om standigheden gespeeld zal moeten worden? Onze verdediging was tegen Hongarije uit stekend op dreef, maar het werd haar toch ook wel eenigszins gemakkelijk gemaakt door het spel der tegenstanders, die steeds maar weer in het short-passing bleven vol harden, zoodat de Oranje-defensie steeds tijd en gelegenheid kreeg, om op het juiste mo ment aan te vallen. De Belgen spelen zeker niet zoo peuterig dan de Hongaren en dus zal onze verdediging voor heel wat moei lijker werk geplaatst worden. Wat de middenlinie betreft, Anderiessen kan met goeden moed beginnen, doch als zijn beide, kanthalfs eens faalden Zij heb ben nog nimmer tegen België gespeeld en zullen dus eerst eenigen tijd noodig hebben, om „er in te komen". Het is maar de vraag, of ze daar den tijd voor krijgen! En tenslotte de Oranje-voorhoede. Wat zal die presteeren? Zal Vente weer zijn vorm van tegen Hongarije kunnen bereiken? Zal hij weer verwarring kunnen stichten in de vijandelijke defensie? En zal Drager weer zoo productief kunnen zijn? En de Harder? En v. d. Veen? Eigenlijk kunnen we alleen rekenen op Smit, die dan ook de leidende figuur zal moeten worden in onze stormlinie. Wil het met dit vijftal wel vlotten, dan is het gevaarlijk, dan komen er Nederlansche doelpuntén. Maar er behoeft maar o zoo weinig te gebeuren of het is fout. Maar de Belgen dan, onze tegenstanders? Ook hier kunnen zich allerlei mogelijk heden voor doen. De voorhoede kan gevaar lijk zijn, maar Capelle bijvoorbeeld heeft tegen Nederland nog nimmer een goeden wedstrijd gespeeld en Voorhoof doet wel al tijd fraai werk met den bal, maar snel af geven is zijn fort niet. Het zal waarschijn lijk voor een groot deel van Braine moeton komen en van de beide vleugelspelers. Het overige deel van het Belgisch elftal is vrij normaal te noemen, al is er dan ook speciaal kritiek uitgeoefend op de verkie zing van Badjou, die niet in topvorm schijnt te zijn. Maar is van Male dat wel? Wat zullen we meer van den wedstrijd zeggen? We weten zoo weinig. We weten alleen, dat Nederland met iets meer zelfver trouwen kan starten dan tegen Hongarije en dat is feitelijk alles. Hopen we inmiddels, dat Oranje zijn suc cessen mag voortzetten en dat bewezen mag worden, dat de overwinning op Hongarije geen toevallige overwinning was. De wedstrijd begint om drie uur, d.w.z. om 3.20 uur Ned. tijd. Ongeveer 15.000 Nederlanders zullen mede den Moerdijk overtrekken, om getuige te zijn van den jaarlijkschen kamp aan de Schelde. De samenstelling der elftallen is: België Badjou (Daring) Paverick Van Calenberg (Antwerp) (Anderlecht) van Alphen Stijnen Hertry (Beerschot) (Ol.Charleroi) (Daring) Voorhoof Braine (Liersche) (Beerschot) Fiéves Capelle Isemborghs (Wh.Star) (Standard) (Beerschot) Scheidsrechter Delasalle (Frankrijk) De Harder Jr. Vente Drager (VUC) (Feijenóord) (DWS) Smit v. d. Veen (Haarlem) (Heracles) Schubert Anderiessen Stam (Ajax) (Ajax) (VUC) Caldenhove Blomvliet (DWS) (Ajax) Van Male (Feijenoord) Nederland LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Distr iets wedstrijden op het Alkm. Boys-terrein. AlkmaarZaanstr./ Waterland en DrechterlandDen Helder. Flink lagere klasse programma. In den "Noordhollandschen" meent men den interland-Zondag te moeten gebruiken tot het verspelen van een paar districts wedstrijden en een flinke hoeveelheid wed strijden in lagere afdeelingen, waar men geen diverse spelers voor een districts-elf- tal behoeft af te staan. Wat de oefen-wedstrijden tot de uit eindelijke samenstelling van het N. H. V. B.- elftal, betreft, zullen deze worden gespeeld op het terrein van de Alkmaarsche Boys en wel als volgt: Om 10 uur: District AlkmaarDistrict Zaanstreek-Waterland; terwijl de ontmoe ting van District Drechterland tegen Dis trict Den Helder vanaf 11.30 uur zal plaats vinden. Dat beloofd dus een interessanten speeltijd te worden, waarin ongetwijfeld alle spelers hun beste beentje voor zullen zetten, om tot een juiste keuze te geraken. En waar heel veel goede voetballers zijn opgesteld, zal men stellig van menig fraai spelmoment getuige kunnen zijn. De op stelling van den 10 uur wedstrijd is als volgt: District Alkmaar en Omgeving: M. Stam (Koedijk I) G. Temming C. Baars (M.E.V.O. I) (Alkmaar I) J. Mollevanger Jb. Henneman E. v. d. Wissel (Oudorp I) (Schoorl I) (Alkmaar I) C. Buis Th. Bakker (Ursem I) (Oudorp I) C. Hoogland J. Koning J- R. v. Marle (Vrone I) (Vrone I) (Alkm. Boys 3) District Zaanstreek/Waterland: J. Vink (Beemster I) K. Wynia D. Visser (W.F.C. V) (D.R.C. I) K. de Moes Jb. Rerssens A. Middèlveld (De Rijp I) (K.V.V. III) (De Rijp I) D. Visscher J. Kraaier (K.F.C. IV) (Zilverm. Jun.) K. Nielen A. de Radder W. Krijt (Krom. Boys I) (Zilverm. II) (Z.V.V. III) Wat de ontmoetingen in de lagere af deelingen betreft, laat de tweede klasse D een paar belangrijke wedstrijden zien. Het leidende Krommeniedijker Boys I zal bij W. F. C. VI wel op moeten passen, doch het zek r tot de volle winst brengen. Iets zwaarder krijgt Z. F. C. VII het, dat bij Uitgeest II op bezoek gaat. Echter ook de Zaandammers achten we in staat, beide punten te incasseeren. Alkmaarsche Boys IV gaat naar Z. V. V. IV en zou de laatste plaats aan de blauw zwarten kunnen overdoen. Natuurlijk zul len de gebloketn izch geducht inspannen, doch we vreezen dat het niet lukken zal. Of? rood-witten! Nu in de derde klasse D de beslissing gevallen is, zijn de ontmoe tingen natuurlijk vrijwel onbelangrijk, of het moet om de een of andere plaatsbezet ting gaan. Nu M. E. V. O. II er geducht uit blijkt te zijn, zien we Vrone II in Sint Pancras van de Mevo-reserves winnen. Ook Bergen II kan het bij Oudorp II tot de volle winst brengen. Koedijk IISchoorl II kan veel spanning en ongetwijfeld een puntendeeling geven, evenals Alkmaar IIID. T. S. 3. De vierde klasse D laat enkel het treffen van D. T. S. IV tegen Nieuwe Niedorp III zien. Nu de Niedorpers afgeloopen Zondag een leelijke misstap deden, zullen ze stellig nog trachten, het kleine kansje te behouden; zoodat we voor hen de volle winst noteeren. Of, zullen de Oudkarspelieren voor een verrassing en vervroegd kampioenschap zorg dragen? UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Eén der belangrijkste wedstrijden in de le klasse is wel die tusschen E.S.V. en de Valken, resp. nr. 10 en 9 van de ranglijst. Het is een open vraag wie dezen wedstrijd zal winnen. Wij kennen E.S.V. als spor tieve vechters en taaie vasthoudendheid is haar eigen. En diegenen die haar den laat- sten tijd zag spelen krijgt niet den indruk met nr. 10 van de ranglijst te doen te heb ben. Doch daar tegenover staat, dat Zon dag j.1. ook de Valken een prachtige over winning heeft weten te behalen op het toch heusch niet zoo zwakke K.G.B. Daarom flink aangepakt E.S.V.-ers, beide punten zijn hard noodig R.E.O. gaat morgen op bezoek bij W.S.V. in de Wormer en deze ontmoeting wordt er een van techniek contra enthousiasme. De Wormers zullen dan ook wel tevreden zijn met een gelijk spel. Of zal de techniek vol doende zijn om over hét enthousiasme van R.E.O. te zegevieren? Wie weet nu op het terrein van W.S.V. wordt gespeeld. K.G.B., die verleden week, zooals ver meld, verloor van de Valken krijgt morgen bezoek van de Heilooërs, die momenteel de bovenste plaats bezetten. Wij vreezen het ergste voor de K.G.B.-ers. In de tweede klasse Centrum vraagt al lereerst de aandacht de ontmoeting van onze plaatselijke vereeniging A.F.C. tegen St. Louis te Amsterdam. De Alkmaarders zijn gewaarschuwd omdat juist zij het zijn geweest die Berdos eveneens in Amsterdam een gelijk spel wisten af te dwingen. Pak daarom direct flink aan en weet het tempo tot de laatste minuut vol te houden en on getwijfeld zullen wij dan Zondagmiddag 2 winstpunten kunnen noteeren. Berdos gaat eveneens naar Amsterdam en brengen daar een bezoek bij het den laat- sten tijd onoverwinnelijke N.V.A. Wanneer Berdos niet ontmoedigd speelt door haar jongste tegenslag, kunnen zij winnen, maar dan zal ook hier voor 100 pCt. het tempo moeten worden opgevoerd. Misschien heb ben we het mis, maar wij vreezen voor de bezoekers dat zij hier een veer zal moeten laten. S.V.W. krijgt te Heerhugowaard gelegen heid om een overwinning te bewerkstelli gen tegen S.V.A. uit Assendelft, en S.D.E., dat eveneens den laatsten tijd goed op dreef is gaat naar Amsterdam om aldaar S.V.O. met een bezoek te vereeren. Deze Amster dammers hebben echter eerder het zoet der overwining gesmaakt, zoodat we het nu tus schen deze beiden op een gelijk spel aan houden. Korfbal KORFBALPROPAGANDA. De Noordhollandsche korfbalbond orga niseert a.s. Maandag in de bioscoopzaal van de Handelsschool alhier een propagan- da-avond, welke avond niet alleen voor de korballers, maar voor alle sportbeoefenaars interessant belooft te worden. De heer Le- deboer zal een kort propagandawoord voeren, maar hoofdzaak is wel het film programma. De bezoekers zullen den wed strijd Nederland—België en de ontmoeting Noordholland—Zuidholland op het witte doek zien, ze zullen verder zien, hoe er in Indië gespeeld wordt en hoe de korfballers trainen. Tenslotte zullen zij een komische film aanschouwen, die ongetwijfeld de lachspieren in werking zal brengen. Moge deze propaganda-avond zijn nut afwerpen, opdat de korfbalsport in Alk maar en omgeving weer populair worde! Dammen. DAMSPORT UIT ST. PANCRAS. Donderdagavond speelde D.O.S. met haar eerste tiental voor de tweede maal een beslissingswedstrijd tegen Damlust uit Zuidscharwoude voor de nederlaag wedstrijden georganiseerd door Hollandia uit Hoorn en waarin beide tientallen met 146 hadden gewonnen. Ook nu bleef de wedstrijd onbeslist en de gedetailleerde uitslag was als volgt: D.O.S. Damlust. D. Kloosterboer Cz.P. Beers 02 Jb. Toepoel—Th. de Haas l—1 P. Peereboom—G. Huitema 0—2 P. BooiP. de Groot o2 F. KunstJoh. Pluister 20 Jb. Kooi—Joh. Huitema 20 J. Oud—G. Balder 20 K. de RuiterP. Komen 02 K. Bakker Tz.—Jb. Grootjes 11 C. IvanghJ. Pluister 2—0 10—10 Maandagavond a.s. zal te Zuidschar woude de derde ontmoeting plaats vinden. De onderlinge competitie van D.O.S. is thans geëindigd en de kampioenen van de eerste, tweede, derde en vierde klas zijn respect, de heeren K. de Ruiter, D. Buis man, K. Bakker Az. en R. Leyen. De heer Veen van het Stadion. Op 1 April a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat de heer D. Veen als hoofdopzichter in dienst trad van de N.V. Mij. „Het Ne- derlandsch Sportpark". Hij werd in Hoogkarspel geboren. Als jongen van 16 jaar nam hy dienst bij het karps Mariniers en ging kort na zijn in. dienst-treding scheep naar Atjeh. Hij „pro~ moveerde" op 18-jarigen leeftijd tot korPo. raai. Veel heeft de heer Veen in Indië mee gemaakt. Men moet hem op de hem eigen wijze hooren vertellen over de expedities door de rimboe. Trouwens, over zijn diensttijd, over het korps Mariniers, waaraan hij zijn hart ver pand heeft, over van Heutz, onder wien hij gestreden heeft, raakt hij niet uitgepraat. Zyn stoere, oer-gezonde body kenmerkt thans nog, 61 jaar oud, den soldaat, meester op alle wapens. De heer Veen is drager van het eere-teeken voor belangrijke krijgsver richtingen. Na zijn mariniers-tijd is hij verscheidene jaren rijksveldwachter geweest in Noord holland. De ouderen van Beverwijk en Oudendijk b.v. zullen hem nog wel kennen. Thans zijn 25 jaren voorbij, jaren waar- in vele groote en belangrijke gebeurtenis sen zich hebben afgespeeld, zoowel in het oude als in het nieuwe Stadion. De heer Veen gaf steeds leiding aan het personeel en zorgde voor de regeling bin nen de Stadion-hekken en deze is, zooals bekend, altijd tip-top in orde. En dan het veld, waarvoor hij zooveel zorg heeft: als een biljart! Het hoogtepunt in zijn Stadion-loopbaan waren wel de Olympische Spelen in 1928. Hij was toen chef van den controle- en be wakingsdienst en had ongeveer 300 man personeel onder zich. Als voortreffelijk menschenkenner weet hij bijzonder goed met publiek om te gaan. Zijn kwinkslagen en gekruide opmerkingen zijn gewild. Toen de geluidversterker er nog niet was, de speaker bij uitnemendheid. Welke Stadion-bezoeker heeft zijn gewel dig stemgeluid niet eens over de tribunes hooren schallen. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de heer Veen deze 25 jaar slechts 2 dagen wegens lichte ongesteldheid heeft moeten verzuimen. Deze oer-gezonde krachtfiguur! Wij wcnschen hem nog vele jaren! Hockey. HET HOCKEY-PROGRAMMA VOOR MORGEN. Het hockeyprogramma voor Zondag luidt als volgt: Alkmaar IIIAmsterdam VII 1 uur. Alkmaar IIIjsvogels 2.30 uur. Het eerste elftal heeft Zondag vrij af, evenals de dames. Hopenlijk zal de rust bei de elftallen goed bekomen om de eindspurt in de competitie zoo goed mogelijk te vol brengen. Het tweede elftal krijgt Ijsvogels op be zoek, waartegen in Amsterdam een fiksche nederlaag geleden werd. De Ijsvogels, die momenteel bovenaan staan, zullen het echter hard te verduren krijgen tegen het tweede, dat de laatste weken bewezen heeft geducht van zich af te kunnen bijten, getuige de ge decideerde overwinning tegen Kraaien. Wij gelooven daarom, dat het tweede vast be sloten is de Ijsvogels een zelfde lot te doen ondergaan en dat het hiertoe alles zal doen wat in het vermogen ligt. Verleden week had het spel van het onberekenbare tweede grootsche allures, moge a.s. Zondag een her- halng van dit fraaie schouwspel. Het derde elftal heeft de gelegenheid een overwinning te behalen op Amsterdam VII en het zal hiervoor hard moeten werken, want vele nieuwe krachten zijn in de ge lederen opgenomen, waaronder enkele veel belovende. Wij vertrouwen echter, dat het elftal der toekomst van Alkmaar alles in het werk zal stellen om de punten in Alkmaar te houden. Wielrennen. PARIJS—NICE. Tweede étappe met zeer veel uitvallers. De tweede étappe van den wegwedstrijd ParijsNice werd gister van Nevers naar St.-Etienne gereden over een afstand van 233 K.M. De eerste, die uitviel, was de winnaar van eergisteren, Lapebie, die reeds na 22 K.M. het bijltje er bij neerlegde. Na ongeveer 100 K.M. kregen de ren ners met een zwaren sneeuwstorm te kampen en het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat vele deel nemers den strijd staakten. Het peleton was toen al volkomen uiteengevallen. Op nieuw was Van Nek de beste Nederlan der. Hij plaatste zich thans zesde in de étappe met ruim tien minuten achterstand op den winnaar, den Franschman Masson. Anton van Schendel werd vijftiende met bijna een half uur achterstand op Masson. Talrijke renners hebben den strijd tegen de elementen moeten opgeven, en daaron der bevonden zich ook Albert van Schen del en Braspenning, die een uur na de aankomst van Masson nog niet te St. Etienne wéren gearriveerd. In de algemeene rangschikking voltrokken zich groote wijzigingen en van Nek staat thans op de zesde plaats geklasseerd. De uitslag van de étappe Nevers St. Etienne luidt: 1. Masson 6 uur 22 min. 39 sec.; 2. Ar* chambaud zelfden tijd; 3. Bonduel 6 uur 26 min. 1 sec.; 4. Desmedt zelfden tijd; 5. Pirmez 6 uur 33 min. 15 sec.; 6. van Nek, zelfden tijd; 7. Gamard 6 uur 37 min. 59 sec.; 8. Pothier 6 uur 39 min- 44 sec.; 9. Camellini 6 uur 40 min. 55 sec.; 10. Naisse 6 uur 43 min. 47 sec.; 15. Anton van Schendel 6 uur 49 min. 49 sec. Algemeene rangschikking: 1. Archambaud 11 uur 41 min. 50 sec.; 2. Bonduel 11 uur 45 min. 12 sec.; 3. De smedt zelfden tijd; 4. Pirmez 11 uur 52 min. 26 sec.; 5. Masson 11 uur 53 min. 44 sec.; 6. van Nek 11 uur 56 min. 18 sec.; 13. Anton van Schendel 12 uur 9 min- 35 sec.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10