TRÏUMPH NEEM GEEN ,ryRISICO, NEEM «:^4triumph 'N TRIOMF VAN SMAAK lüeerAedcfit ytfieepsUidmgm AMSTERDAMSCHE BEURS diefstal uit een automaat. hoofdbesteller benoemd. DE VRIES 1 CENT VIRGINIA kerkdiensten en de koude. Circus van Bever te Alkmaar Spaanders modellen blinken uit. Laat eens een costuum bij ons maken. BROEK OP LANGENDIJtf NIEUWE NIEDORP Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. stoomvaartlijnen. t EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Zaterdag. VECHTPARTIJ DOOR WERKLOOZEN. Twee werkloozen uit Alkmaar, die te werk gesteld zijn in den Westelijken proefpolder van het Geestmerambacht, kregen gistermiddag tijdens den schafttijd ruzie, doordat de een den ander om een kleinigheid plaagde. Een der arbeiders, Van 't V. uit Alk maar, nam in zijn drift een flesch op en gaf daarmee den arbeider O. een fikschen tik op het hoofd. O. liep een bloedende wonde op. Hierbij bleef het. Althans wat de ruzie betreft. Het naspel was, dat de burgemeester dezer gemeente, rijks- en gemeentepolitie in den polder verschenen en proces-verbaal opmaakten. Naar wij vernemen, is het met O. nogal goed afgeloopen, al heeft hij een flinke wond opgeloopen. De beide vechtersbazen hebben den vrede al weer geteekend. Niettemin zijn beiden geschorst, terwijl dit muisje nog wel een staartje zal heb ben, in den vorm van een rechtzaakje. Hedennacht betrapte een banketbakker in de Houttil, die in zijn winkeldeur een auto maat heeft, den 37-jarigen l. er op, dat deze een taartje uit de automaat haalde, na van te voren een op bijzondere wijze bewerkten halven cent erin te hebben geworpen in plaats van het verplichte dubbeltje. Het was den winkelier opgevallen, dat dit bedrog den laatsten tijd reeds eenige keeren gepleegd was en daarom was hij zeer op zijn qui-vive. En met succes! De dief werd overgeleverd aan een juist passeerenden agent van politie, die den man meenam naar het politie-bureau, waar hij werd ingesloten. Hij zal terzake diefstal ver volgd worden. Het betreft hier een kwaad, dat herhaal delijk voorkomt en zeer moeilijk te achter halen is. Vandaar ook, dat de betrapte zwaar gestraft wordt. Zoo eischte een recht bank elders eenige dagen geleden tegen twee personen, die hetzelfde feit gepleegd hadden, een gevangenisstraf van een half jaar! De heer G. D. Rijke, die onlangs slaagde voor het vakexamen, is thans benoemd tot hoofdbesteller bij den PTT-dienst. De heer Rijke was reeds in Januari 1935 belast met de functie van besteller-voorman en heeft zich als zoodanig als een buitengewoon flink ambtenaar en aangenaam medewerker on derscheiden. Zijn benoeming werd dan ook door het personeel van het postkantoor met algemeene voldoening vernomen. Hedenmorgen werd de heer Rijke door den directeur in het bijzijn van het perso neel met zijn promotie in kennis gesteld, waarbij de directeur zijn bijzondere waar deering uitsprak voor hetgeen de nieuw benoemde in het belang van den Alkmaar- schen postdienst en het personeel heeft ver richt. PRIJS BEHAALD. In den grooten wedstrijd, uitgeschreven door „de Centrale Modegids", het vakblad voor coupeurs en kleermakers, behaalde de heer C. Bierman, coupeur bij de firma Spaander en Co, den tweeden prijs. De firma zal deze nieuwe aanwinst, er zijn er reeds 4 in hare étalege, ten toon stellen. PAARD TE WATER. Een paard van den heer K. kwam heden morgen, blijkbaar doordat het verkeerd geleid werd, op het Kwakelpad in het water terecht. Het dier werd natuurlijk door het on verwachte bad duchtig afgekoeld en ae groote vraag was hoe men liet weer op den wal zou krijgen. Men heeft het naar de overzijde laten zwemmen en daar met vereend s krachten weer op het droge getrokken. GESLAAGD. Onze stadgenoote mej. Gr. Vos slaagde op 16 dezer te 's-Gravenhage voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VII, huishoudkunde en wasch- behandeling. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VIII, leerares koken en voedingsleer slaagde op 17 dezer te 's-Gravenhage onze stadgenoote mej. Tr. Vos. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Op Woensdag 29 Maart a.s. spreken in de groote zaal van de Harmonie voor de Neder- landsche Beweging voor Eenheid door Demo cratie: mr. W. C. Wendelaar, lid der Tweede Kamer en oud-burgemeester van Alkmaar en dr. H. Brugmans, lid der Tweede Kamer en voorzitter van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Eerstgenoemde zal in onze stad geen nadere introductie behoeven en velen zullen ongetwijfeld naar het ernstige woord van hun oud-burgemeester komen luisteren. Dr. Brugmans is, hoewel nog zeer jong, reeds een bekend spreker, wiens geest driftig betoog niet zal nalaten grooten in druk te maken. De toegangsprijs is laag gesteld en be draagt slechts 10 cent, terwijl werkloozen vrijen toegang hebben. In uitvoering de beite. In prijs de laagste. Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 3045 - 2 lijnen. Tel. 44504 AANWIJZING MILITAIR LUCHTVAARTTERREIN EN BOUWVERBOD. Vrijdag is ten raadhuize te Bergen een commissie bijeen gekomen ter behandeling van door belanghebbenden ingebrachte bezwaren tegen: lo. de aanwijzing door den minister van defensie van het te Bergen te vestigen vliegveld tot luchtvaartterrein voor alle militaire luchtvaarttuigen en tot noodlan dingsterrein voor alle burgerlijke lucht vaarttuigen; 2o. het vestigen van een bouwverbod op de terreinen waarop het militaire vlieg veld wordt aangelegd, alsmede op de per- ceelen gelegen op minder dan 400 meter van den Oostelijken buitengrens van het luchtvaartterrein. Tegen de aanwijzing tot luchtvaartter rein zijn naar wy vernemen geen bezwaren door belanghebbenden ingebracht. Tegen de voorgenomen vestiging van het bouwverbod werden door een 4-tal be langhebbenden bezwaren ingediend, nl. door de wed. P. J. Bloetjes en den heer Mr. H. Judell, beiden te Bergen, en voorts door den heer Stuij te Alkmaar en den heer Boon als dijkgraaf van den Berger meerpolder. De commissie bestond uit de navolgende personen: voorzitter de heer A. W. Michels, lid van gedeputeerde staten en secretaris, de heer mr. A. J. Backer, administrateur ter provinciale griffie. De burgemeester maakte r.mbshalve deel uit van de commissie. De minister van defensie had als des kundige in de commissie aangewezen de kapitein van den generalen staf A. Baret- ta .werkzaam bij den staf van de lucht vaartbrigade te Soesterberg. Voor wat de technische zijde der aan wijzing van het te vestigen bouwverbod en de grondwaarden der perceelen e. d. be treft, werd de commissie bijgestaan door kapitein J. R. van Wijk, werkzaam bij het bureau van den eerstaanwezend ingenieur te Haarlem. De commissie zal thans aan den minister van defensie een voorstel doen betreffende vergoeding van de door genoemde belang hebbenden te lijden schade ingevolgde de vestiging van het bouwverbod. Aangewezen zijn tot het uitbrengen van advies betreffende de toe te kennen scha devergoeding de heer J. Blankman, taxa teur en grondeigenaar en de heer D. G. G. Margadant, directeur van gemeentewer- 'ken, beiden te Alkmaar. In verband met de toegenomen koude zal de dienst in de Groote Kerk morgen niet doorgaan. In plaats daarvan zal ds. War ner.s voorgaan in het gebouw Waakt en Bidt op denzelfden tijd. Een buitengewoon goede voorstelling. Men zegt wel eens, dat een circus een internationaal cachet moet hebben om tot de goede te worden gerekend. Laten wij dan beginnen met te zeggen, dat het Circus Van Bever tot in alle onderdeelen Hollandsch is. Het is als het ware Hollandsch fabrikaat en het is toch een der beste circussen welke wij hier ooit gezien hebben. Het is betrekkelijk klein en dat is te begrijpen omdat het binnen onze grenzen blijft, maar het is een echt gezellig circus, het heeft een flinke hooge tent en wat daarin vertoond wordt is zoo goed, dat het programma niet behoeft onder te doen bij het allerbeste dat wij hier zagen. Alles is welverzorgd. De allereerste indruk, die men van deze inrichting krijgt is, dat het alles zoo wel verzorgd, zoo proper is en het heeft daar mede al het cachet van echt Hollandsch te zijn. De tent is eenvoudig maar keurig in gericht, de costumes zijn tot in de puntjes verzorgd, alle requisieten geven den in druk, dat men zijn uiterste best doet zoo netjes mogelijk voor den dag te komen. En wanneer mén de paarden ziet, waar van er hier een groot aantal in den keurig onderhouden stal staan, dan krijgt men eerst recht den indruk, dat dit Holland- sche circus wel het beste is, dat wij ooit in ons eigen land hebben bezeten. Er is een prachtige collectie dieren van allerlei afstamming, vanaf eenvoudige trekpaar den tot de trotsche Arabieren, die in de manége hun opwachting komen maken. En al deze kostbare dieren zien er zoo welverzorgd, zoo mooi en zoo glanzend uit, dat men wel constateeren moet, dat zij een uitstekende verzorging hebben. Waar zagen wij elders een olifant, die er zoo helder, zoo bijna wit uitzag als in dit cir cus. Waar waren de tuigen, de pluimen, de kwasten, alles wat aan en om de paarden zit, zoo keurig in orde als in dit Holland- sche circus, waar elke viervoeter in zijn box een passend opschrift heeft, dat er aan herinnert, dat het dier recht op de vriendschap van den mensch heeft. Uitstekende artisten. Het circus is klein maar in zijn soort uitstekend. Er is een kapel, die uit een stuk of zes leden bestaat, maar zoo en thousiast is als een volledig fanfarecorps en onvermoeid zijn plicht doet. Er zijn en dit is "het kenmerk van het ware circus paarden, die niet alleen de aandacht trekken door hun edel bloed en hun welverzorgdheid, maar ook door de correcte wijze waarop zij onder leiding van den directeur of de directrice hun proeven van bekwaamheid afleggen. Wat men hier met deze edele dieren bereikt, is van het allerbeste wat wij op dit gebied zagen. En daarnaast zijn er natuurlijk diverse mannelijke en vrouwelijke artisten en ook wat deze betreft krijgt men hier iets zeer goeds te aanschouwen. Op het gebied van acrobatiek en van krachtsport demonstreert men hier zeld zame staaltjes. De drie Janeke een trio, dat uit een lieftallige jonge dame en twee jonge mannen bestaat geeft staaltjes van buitengewone kracht en durf. Twee jonge mannen laten hier de spieren van hun prachtig ontwikkel de lichamen bewonderen en men behoeft hen met hun vrouwelijke partner maar even aan het werk te zien om te weten, dat dit nummer in de grootste circussen op zijn plaats zou zijn. Wat dit drietal boven in den nok van het circus vertoont zonder dat er hier van een valnet sprake is doet de toeschouwers vol vrees bedenken, wat er wel zou gebeuren als ook maar iets aan de samenwerking van dit drietal zou mankee- ren. Een vrouw, die met één hand twee vol wassen mannen boven een vele meters hoo- gen afgrond houdt, die aan haar tanden hangt en daarbij nog vliegensvlug in het rond zwaait, is een der beste artisten welke een circus zich maar kan wenschen. Veel acrobatiek. Trouwens op acrobatisch gebied is er nog veel meer te genieten, o.a. de spring- nummers waarbij een man hoog door de lucht vliegt en boven op de schouders van een pyramide van drie collega's terecht komt, of wel na een driedubbele salto mor- talé in een soort bovenaardsche fauteuil wordt gesmakt. Het zijn staaltjes van bui- Amump/A tengewone behendigheid, en zy trekken evenzeer de belangstelling als de beide meisjes, die hoog in een door een partner gedragen trapze de meest gedurfde toeren te aanschouwen geven. Vermelden we daarbij'het optreden van den olifant, een kolossus van 2000 kilo, die dit geheele gewicht; o$ "één poot laat rusten, van de ponney's en dwerpaardjes, die per fect gedresseerd zijn, van de jockey's man nelijke en vrouwelijke, die acrobatiek te paard vertoonen, dan moeten wij nog even stilstaan bij het rolschaatsennummer, een nummertje van The Blizzards, waarin deze kunstenaars volkomen evenaren wat de wereldkampioenen op het gladde ijs ver toonen. De clowns. Er is een zoogenaamde vallende man, die bij al zijn komische intermezoo's den indruk maakt, dat hij van elastiek is en ten slotte willen wij dan nog iets zeggen over de clowns, die in dit circus bijzonder goed zijn, Wij hebben in heel wat groote circussen clowns zien optreden wier zoo genaamde grappen twintig jaar geleden al vertoond werden, maar het duo van het circus Van Bever brengt iets nieuws. Deze clowns voeren eigenlijk een paar tooneel- stukjes op, zooals de geschiedenis van den gebroken spiegel èn de spookhistorie in de slaapkamer van het geheimzinnige slot en voornamelijk het spiegel-blijspel is vol kostelijke humor. Wie een ganscher harte wil lachen, moet deze combinatie eens aan het werk zien. Al met al is dit een circus, dat niet al leen door zijn betrekkelijk lage entree-prij zen, maar bovenal door zijn welverzorgd heid en uitgebreid programma aller aan dacht zal trekken. Hedenmiddag wordt een matiné gegeven. Deze zou op Zondagmid dag herhaal worden, maar om de een of andere reden schijnt dat in Alkmaar niet mogelijk te zijn. Om 3 uur is dus ma tiné met het volledige programma en ver der heeft men Zondag-, Maandag- en Dins dagavond nog gelegenheid de prestaties van dit troepje te bewonderen. Wie van een circus houdt en in Alk maar en omgeving zijn er dat gewoonlijk zeer velen mag niet verzuimen dezer da gen een kijkje op het terrein van het voor malige ziekenhuis te nemen. Het circus Van Bever verdient, dat het bij elke voorstelling uitverkocht is. JUBILEUM VAN DEN ARMENRAAD. Maandag 20 Maart a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de Armenraad te Alkmaar werd ingesteld. De Armenraad dankt zijn ontstaan aan de Armenwet 1912, die ten doel had samen werking en ordening tot stand te brengen op het breede terrein van Armenzorg en maatschappelijke hulpverleening. De Armenraad heeft zich in deze kwart eeuw ontwikkeld tot een instituut van be- teekenis voor de plaatselijke instellingen van weldadigheid, die ook allen voor- zoover daarvoor in aanmerking komende in den Armenraad zijn vertegenwoordigd. De Armenraad heeft zich niet minder verdienstelijk gemaakt jegens de hulpzoe kenden en nam steeds het initiatief, waar het gold de bevordering van een juiste doel-1 treffende Armenzorg. De herdenking vindt plaats op Maandag 20 Maart. Des avonds 8 uur wordt een her denkingssamenkomst gehouden in de nieuwe van Teijlingenzaal van Huize Proot, met leden, autoriteiten en verdere genoodigden. Sprekers zijn: mr. J. Everts, secretaris van den Armenraad te Amsterdam over de 25- jarige werking van den Armenraad en G. Figée, secretaris van den Armenraad alhier (met vertooning van een smalfilm over den Armenraad, zyn bureau en enkele van zijn bemoeienissen). Des middags van 3.305 uur wordt een receptie gehouden in de raadzaal ten Stad- huize. Ter herinnering aan deze herdenking ver schijnt een gedenkschrift met artikelen over de instelling van den Armenraad en zijn werk, voorafgegaan door een bijdrage van den gemeente-archivaris over de armenzorg te Alkmaar in vroeger eeuwen. De Armenraad en zijn bureau heeft zich in den loop der jaren vele vriènden gemaakt en allerwege medewerking en sympathie ge vonden. Er bestaat dus voor dit jubileum een begrijpelijke belangstelling Vergadering Chr. Schoolvereeniging. De Chr. Schoolvereeniging vergaderde onder leiding van den heer H. Glas in het schoolgebouw. Er moest worden voorzien in de bestuurs- vacature wegens bedanken van den heer H. van Zuijlen Sr. Er waren twee candidaten gesteld, t.w. de heeren Jb. Huibers en A. Blom Az. De uitslag der stemming was, dat de heer Huibers met 59 stemmen gekozen werd. De heer Blom had 54 stemmen. Donderdagavond had in het lokaal van den heer de Weerd de laatste nutsbij een komst in dit seizoen plaats. Allereerst hield de heer J. Lont een zeer interessante lezing over zijn reis naar Tsjecho-Slowakije. Met groote belangstel ling werd het zeer onderhoudende betoog gevolgd. Opgevoerd werd een dramatische een- acter, die zeer in den smaak viel. Bijdragen kregen we nog te hooren van mevr. Smit en de jeugdige Jacob Blokker. Een verloting werd gehouden voor ver sterking van de kasmiddelen. Op 4 ver schillende wijzen droeg de heer Jacob Besoo een gedicht voor. De heeren Persijn en G. Langedijk brachten er evenals vori ge malen de goede stemming in. De belangstelling voor de nutsbijeen- komsten neemt steeds toe. Dit winter seizoen heeft bewezen dat het Terdieker nut recht van bestaan heeft. Criaia-publicatie. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedena tureerd van 13 t/m. 18 Maart 1939, zal bedragen 2.— per 100 kg. voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C en 1.50 per 100 kg. voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938, in genoemd tijdvak door telers of handelaren gedenatureerd en voldoende aan de kwaliteitseischen, zal 2.per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 17 Maart 1939. Aanvankelijk betrokken met sneeuw, overgaande in regen, later gedeeltelijk op klarend. Matige, tijdelijk krachtige weste lijke tot noordelijke wind, iets zachter. De depressie welke gisteren over ons land lag, trok naar Italië af en werd door een krachtige drukstijging gevolgd. Over de Randstaten bleef echter de luchtdruk laag. De oceaandepressie welke gisteren haar centrum over IJsland had, werd in den nacht dieper en trok snel naar de Noorsche kust. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië was vanmorgen, als gevolg van de naderende depressie, vrijwel geheel ver dwenen. Ook in Schotland daalde de baro meter snel. De hooge druk in Ierland houdt echter stand en nam nog iets in beteekenis toe. Aan de achterzijde van deze oceaan depressie stijgen de barometers weer sterk onder invloed van een uit het Poolgebied komende koude luchtstrooming. Over het vaste land van west-Europa heerscht nog een koude noordoostelijke luchtstrooming. welke echter wel belangrijk in kracht is afgenomen. De temperatuur is hier overal tot onder het vriespunt gedaald, behalve in west-Frankrijk, en zij is ook overal aan- merkeliik onder normaal. Onder invloed van de nadeiende depressie is de temperatuur in Scandinavië weer gestegen, alleen in midden-Zweden komt plaatselijk nog dertig graden vorst voor. Ook in Schotland is de temperatuur gestegen en de wind is hier meer naar west omgeloopen. STORMWAARSCHUWINGSDIF.NST. Hedenmorgen om 7.45 uur werd geseind aan alle posten: „Attentiesein neerhalen". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 18.35 tot 5.39 uur licht op. Uitsluitend in mefaalverpakkinf. Blijft kraakversch. Stoomv. Mij. Nederland. Saleier thuisr. te Amsterdam 18 Maart. Johan de Witt thuisr. v. Port Said 18 Maart Djambi S. J. P. L. v. San Francisco 16 Maart Bengalen S. J. P. L. te Portland 16 Maart, Poelau Tello thuisr. v. Batavia 18 Maart. Kon. Holl. Lloyd. Waterland 17 Maart van Amsterdam. Cheres 17 Maart 14 uur van Bremen naar Brazilië. HollandAmerika Lijn. Edam 18 Maart v.m. te Antwerpen. Veenda mte Plymouth verwacht 20 Maart middernacht G. T. Zaandam 17 Maart n.m. te New York. Volendam 17 Maart n.m. te New York. Beemsterdijk 17 Mrt. n.m. te New Orleans. Achilles, 17 Maart 18 uur Quessant gepass. Ajax, 17 Maart van Kopenhagen n. Aar. hus, 18 Maart te Aarhus. Baarn, 17 Maart 4 uur San Miguel gep. Berenice, 17 Maart v. Amst. naar R'dam, 18 Maart te R'dam. Bodegraven, 16 Maart van Antofagasta n. Callao. Deucalion, 17 Maart van A'dam n. R'dam, 18 Maart te R'dam. Euterpe, 17 Maart van Bordeaux n. La Pallice. Fauna, 16 Maart n. Gibraltar gepass. Iris 17 Maart van Danzig n. Amsterdam. Mars 17 Maart n.m. Gibraltar gepasseerd. Nereus 16 Maart te Bilbao. Odysseus 17 Maart n.m. Holtenau gepass. Pericles 17 Maart v. A'dam n. Boulogne. Perseus 17 Maart v. A'dam n. Gdynia. Pluto 16 Maart v. Gothenburg n. A'dam. Pygmalion 17 Maart v. Malta n. Calamata. Simon Bolivar 16 Maart 12 u. v. Barbados n. Plymouth. Theseus 18 Mrt. v. A'dam n. Kopenhagen. Tiberius 17 Maart v.m. Gibraltar gepass. Titus 17 Maart v. Barcelona n. Palermo. Trajanus 17 Maart van Bari n. Palermo. Triton 17 Maart te en v. Piraeus n. Candia Ulysses 17 Maart te Izmir. Vesta 17 Maart v. Rotterdam n. Oran. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 18 Maart 1939. Vorige Laatste koers 2.45-3.00 STAATSLEENINGEN. 3-334 Nederl 1938 100 999/16 3 Ned -Indië 1937 97W]6 5J4 DuitSvhl. '30 m verkl. 22'/, 2I-V4 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 1273 126 Handel Mij Cert, v. 250 128V» Koloniale Bank 9 152V» 149 Ned. lnd Handelsbank 118 115 INDUSTR. OND. BINNENL. 33»/,-4 Alg Kunstzijde Unie 357» CaTvé Delft Cert. 83 V, 83 Lever Bros 9 1333/s 1251/,-3 Nederl. Ford 369 369 Philips Gloeit. Gem Bezit 200 1921/,-3 INDUSTR. OND. BU1TENL. 333/, 32»/, Am Smelting 0 2I.1/4 20-7i« Bethleh Steel 9 SU/ie 49-1/, Cities Service 9 §5'Vl6 Generaal Motors 9 36'/i6 25-61/8 Kennecott Copper 2 ?V« 14'/, 131/,-Vs Standard Brands 57I6 53/s Steel comm 44»/. 42-7H U. S Leather 9 33/s 3Wie CULTUUR MAATSCH. H V A 9 413 403-5 Java Cultuur 9 182 179 Ned lnd Suiker Unie 2U/Vj 199 Vereen Vorstenlanden 9 807, 75-»/, MIJNBOUW. 55 V, 551/, Redjang Lehong 9 10U PETROLEUM. 294 285 308 3021/,.7 62'/, 293/, Shell Union 9'/S m lOl/a 91%6-v, RUBBERS. 189-90 Amsterd Rubber 1967, Deb Kat Rubber 13-3/, 134 Hessa Rubber 110 105 Oostkust 113 U7i/, 94 88 25/s 3>/g SCHEEPVAARTEN. HollandAmerma lijn 102 101 Java -ChinaJapan lijn '3 70 Kon Ned Stoomboot. 115V, 110 Scheepvaart Unie 107 104-V, TABAKKEN. 190 190 Oude Deli 215'/, 2'0 i99V, AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 9 2/3/8 253/, Southern Pacilic 12"/1« 1 113/15-s Suutbern Railw Cert.. 13 "V;, 131/, 78V, 76 C nadian Pac. 33/, 3'/, §Noteering per 50. x) ex-coupon tExcla.m. "Exdivider.d. Proioi.gatie vorige «.oers Y, heden Y pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers heden OFFICIEEL. New-York 1.887/i„ 1.887»» Londen 8.827, 8.81'A Berlijn 75.60 75 55 Parijs 4.99'/, 4.98»/, Brussel (Belga) 31.70 31 69 Zürich 42.66 42.6314 Kopenhagen 39 40 39.35 Stockholm 45.45 45.40 Oslo 44.35 44.30

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2