Agenda IMeecAecUftt §0 C' A"ANAS~ mr Ba Êamr op Marasquin SPAANDER Go. N.V 1 directeur. 400 Vara-Leden naar Hilversum. 1 October de J.A.V.A. naar Bergen Tel. 2585. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. BELEGT UW GELD IN GOEDE KLEEDING. Onze voorraad Engelsche stoifen is nog zeer groot. EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. KWADE DRONK? Zaterdagavond tegen 12 uur werd door een burger waargenomen, toen hij langs de Kanaalkade liep, dat een manspersoon uit de Peperstraat met een rijwiel naar den walkant van het Noordhollandsch kanaal liep en dit daar te water wierp, waarop de onbekende met een anderen man hard wegliep. Op aanwijzing van den burger zijn de twee mannen op de Nieu- wesloot door een agent van politie aange houden. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat ongeveer tegelijkertijd aangifte was ge daan -van diefstal van een rijwiel, dat voor een café aan de Houttil had gestaan. In dat café hadden ook de beide aange houdenen, C. en S., vertoefd en verteerd zonder te willen betalen, waardoor een handgemeen met den caféhouder was ontstaan. Vermoedelijk uit een soort wraakneming hebben zij daarop het voor het café staande rijwiel van een der an dere bezoekers weggenomen en te water gegooid. Proces-verbaal is opgemaakt. MINISTER VAN DIJK NAAR DEN HELDER. Naar wij vernemen zal de minister van defensie dr. J. J. C. van Dijk, Woensdag een bezoek brengen aan Den Helder. Hij zal dan de officieele inspectie hou den in het instituut voor de marine te Willemsoord. VRIJZINNIG HERV. ZANGKOOR. Men schrijft ons: Het laatste gedeelte van het verslag van de uitvoering van het Vrijz. Herv. zang koor, in de Alkmaarsche Courant van Za terdag 18 Maart behoeft eenige aanvulling. De componist Jac. Bonset ontving van de beschermvrouw van het koor, mevrouw Cohen StuartWichers, een prachtige bloemenmand bij monde van den voorzit ter en van het zangkoor een fruitmand. Den heer P. Dalenberg, den zanger, werd een Brahmsalbum aangeboden namens het zangkoor. Nadat de componist zijn dank had be tuigd, werd den dirigent een keurige mand met fruit aangeboden. GESLAAGD. De heer H. A. Bulten, onderwijzer alhier, slaagde te Leiden voor het getuigschrift Spreekonderwijs, uitgaande van de Ver- eeniging van Spraakleeraren. RECLAMES ONGELDIG. Men maakt ons er op opmerkzaam dat op de thans uitgereikte aanslagbiljetten voor de gebouwde eigendommen de gemeente ontvanger nog steeds is aangewezen als de man die op eventueele reclames kan be slissen. Zooals men weet neemt de Raad van Be roep het standpunt in, dat de gemeente ontvanger niet als vertegenwoordiger van den Raad in de verordening zelf is aange wezen, zoodat hij niet bevoegd zou zijn eventueel reclames in behandeling te ne men. HET CIRCUS VAN BEVER. De directie van het circus Van Bever zal er geen spijt van hebben naar Alkmaar te zijn gekomen, want zeer velen hebben Za terdag en Zondag van de diverse nummers genoten. Er is weer gul geapplaudiseerd en men was algemeen zeer tevreden over het ge- bodene, zoowel wat de paardensport, de acrobatiek en het rolschaatsen-nummer als de clowns betreft. Wie van een goede en goedkoope circus voorstelling wil genieten kan heden- en morgenavond de laatste voorstellingen bij wonen. Het geheele progr. wordt dan weer afge werkt en men zal voor de laatste maal van de zeer goede prestaties in dit circus kun nen genieten. 17.59 precies verdok de trein. Meer dan 400 Vara-leden uit Alkmaar en Castricum trokken naar Hilversum naar het cen trum van den arbeidersomroep, die met de lange extra-treinen met Vara-leden eiken Zaterdag aan groot theater vult. Met veel succes. En dat is ook niet verwonderlijk: Zoolang de televisie nog een uiterst kostbaar experi ment met zeer beperkte mogelijkheden is, zal de wensch bestaan al de door den aether bekende menschen ook eens te zien. En daartoe schept de Vara door haar Zater- dagsche reizen naar theater „Gooiland" de gelegenheid. Aldus vertrokken we dan om één minuut voor zes per extra-trein. Toen met zestig Castricummers erbij de Hilversum-expres „afgeladen" vol was, kwam de stemming erin en tegen den tijd, dat Hilversum was bereikt waar tamboers en pijpers ons op wachtten was de groote Vara-familie van meer dan 400 menschen volkomen in de stemming, die een Pechavond moét doen slagen. Dat een Pechavond tegelijk een succesavond kan zijn dat zal maar heel weinig menschen meer een contradictie toe- Üjken. Want wie kent onzen tot ver buiten de Vara-grenzen vermaarden en dikwijls ge- citeerden pantoffelheld Peter Pech niet? Zoo er al van die onwetenden mochten rondloo- pen onder de 400 Vara-leden, die Zater dagavond in de luxe stoelen van het groote en modern ingerichte „Gooiland" gezellig diep wegzonken, waren er zeker niet. Peter Pech was er. Maar nu dan in leven den lijve. En behalve hij verschenen nog veel meer goede Vara-bekenden ten tooneele. Daar was het Vara-orkest onder leiding van Joseph Holzer en daar waren de mede werkers aan het oké-programma: Isja Ros- si^an, de Flierefluiters onder aanvoering van Eddy Walis, de Vara-omroeper Arie van Nierop en er was last not least Corrie Vonk. Bovendien traden op de zangeres Olga Praguorcoelho en de zanger van het populaire lied: Kees Pruis. En allen hebben uitstekend voldaan: Peter Pech vertelde van een nieuw avontuur, dat hij in de afgeloopen week weer met z'n boezemvriend Bassie beleefde het Vara- orkest met Joseph Holzer verzorgde op uit stekende wijze het eerste deel van het program de Flierefluiters bleken het „fluiten" nog niet verleerd Corrie Vonk gaf een goed geslaagde imitatie van het groote-stadsjongetje, dat „op z'n zussie mot passé", maar door een optocht het heele kind vergeet; met het gevolg, dat het plotseling verdwenen is, maar gelukkig weer in bia- kenken welstand teruggevonden wordt. Kees Pruis zong z'n levensliedjes en wist met een aardig refreintje in de zaal de stemming erin te houden. Maar het is niet noodig, al de andere medewerkenden stuk voor stuk te noemen: We kunnen volstaan met één pluim op hun collectieven hoed, die we ze hierbij van harte geven: Vara- medewerkers: het was inderdaad oké! Het was half twaalf, toen het programma was afgewerkt en om 0.24 vertrok de trein naar het Noorden. Vol met een volkomen voldaan publiek, dat zeker het plan heeft, de kennismaking met de Vara-medewerkers nog eens te hernieuwen. BLOEMISTEN- PATROONSVEREENIGING. Naar men ons mededeelt werd alhier in café Central opgericht de Bloemisten patroor.svereeniging Alkmaar en omstre ken benoorden het IJ. Doel is &e wantoe standen uit het bloemist-hoveniersvak zooveel mogelijk te weren door toepassing van de vestigingswet. Voorzitter der ver- eeniging is de heer J. W. Teerink, pen ningmeester de heer H. J. M. van Kessel beiden alhier. Secretaris is de heer G. v. d Spiegel, Molenstraat 12 te Bergen. Molenstraat 12 te Bergen. UITBREIDING HOTEL PROOT. Heden voor zes weken v:ng het bouw bureau van de firma F. H. Ringers de werk zaamheden aan voor de belangrijke uitbrei ding van het hotel Proot, waarvan wij des tijds melding maakten. Het was de wensch van den heer Proot in de nieuwe zaal en bar hedenavond de jubileumvergadering van den Armenraad te kunnen ontvangen. Gezien het omvang rijke werk leek dit een onmogelijkheid, doch dank zij de eminente dagelij ksche lei ding van den heer Krom, die per uur klop pend de verschillende werkzaamheden van sioopers, metselaars, timmerlieden, schil ders, electriciens, decorateurs, meubelma kers, stoffeerders enz. had berekend, kan hedenavond deze wensch in vervulling gaan. Voor de feestzaal, die plaats biedt aan een 200 bezoekers, is een aparte ingang tot stand gebracht aan de v. d. Boschstraat. Deze entree is tot iets bijzonders geworden. De ingang is rijk van glas en licht voorzien en in brons afgezet. De opgang is van zacht marmer, terwijl de wanden bekleed zijn met kunstmarmer, een nieuw product van de Nederlandsche Kunstmarmerfabriek van A. Lubbers te Amsterdam, dat in elke gewenschte kleur verkrijgbaar is. De zacht groene kleur die hier gekozen is, geeft aan de entree een ge- distingeerden indruk, die nog verhoogd wordt door de fraaie lampen van Bo- heemsch kristalglas. De opgang van de entree voert naar een fraaie hall, die den naam van Drebbelhall heeft gekregen. Deze hall is volgens advies van den decorateur W. Koster, die ook voor de inrichting de kleur-adviezen gaf, op mo derne wijze ingericht. Voor het fraaie buf fet staan aardige nikkelen barkrukken, ter wijl aardige zitjes met glazen verlichte ta feltjes, moderne met rood leer bekleede stoeltjes en banken met blauw leer bekleede kussens tot gezelligen kout noodigen. Een verhooging biedt plaats voor een strijkje, terwijl ook daar aardige zitjes zijn aange bracht. De verlichting, verzorgd door de firma Pedroli, is feeëriek. Links van de hall bereikt men de prach tige feestzaal, die, ter herinnering aan Alk- maars historie, tot van Teylingenzaal is ge doopt. Deze zaal, uitgevoerd in mahonie- en pa lissander hout, met groene stof afgezet en geheel bedekt met een terra tapijt, maakt een buitengewoon gedistingeerden indruk. Dank zij de fraaie daglantaarn is deze zaal ook bijzonder geschikt vcor dagbijeen komsten, terwijl de avondverlichting, dank zij de indirecte verlichting en de kronen van Boheemsch kristal, fantastisch is. Aan de zuidzijde is een aardig tooneel aangebracht, waaronder zich kleedkamers bevinden, terwijl de noordzijde, voorzien van een groot raam, waarvoor keurige handgeknoopte gordijnen hangen, ons aan hotel Europe in Amsterdam herinnerde. De keuken is naar de eischen des tijds gemoderniseerd. De binnenbuffetten, voor zien van een inrichting om de dranken op de gewenschte temperatuur te houden, ma ken de serveering gemakkelijk. Het sanitair is hoogst modern. Onder de zalen vonden het ketelhuis voor de centrale verwarming, linnenkamers, provisiekamers, wijnkelders, dienkelders, tooneelkamers en bergplaatsen benevens een rijwielstalling een plaats. Links van de hall komt men naar het voorgedeelte van het hotel, dat echter nog geheel gemoderniseerd wordt, welke werk zaamheden nog wel een paar maanden zul len vorderen. Reeds thans kan geconstateerd worden, dat het bouwbureau Rir.gers een uitbreiding van het familiehotel tot stand heeft ge bracht, die dit hotel tot een sieraad voor 1721 Maart, av. 8 uur, oude ziekenhuis terrein, voorstelling Circus van Bever. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Sta op en vecht (sens.); hoofdrollen Robert Taylor, Maureen O'Sullivan, Frank Morgan. Edward Arnold e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Alexan- der's Ragtime Band (muz. cavalcade); hoofd rollen Tyrone Power, Alice Faye en Don Ameche. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dagavond, 8 uur, hoofdnummer Vroolijke muzikanten (muz. comedie), hoofdrollen Paul Hörbiger, Erika Drusiwitsch, Lucie English en Rudolf Carl. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 20 Maart. 8 uur, De Nachtegaal, Langestraat, voor het genootschap S.N.S.S.,' lezing over af standsbepalingen in het heelal. Dinsdag 21 Maart. 8 uur, café Populair, -'erg. communistische partij, spreker Beuzemaker. 8.15 uur, Doopsgez. kerk, verg. Doopsge zinde zendingsvereeniging; spr. ds. Meer- dink v. d. Ban, lichtbeelden van de zending in Ned. O.-Indië. Woensdag 2." Maart. 8 uur, dancing Hari.ionie, voordrachtavond vanwege het Nut. Alkmaar heeft gemaakt. De heer Proot smaakte reeds de voldoening, dat de tot standkoming van deze feestelijke gelegen heid zeer op prijs wordt gesteld. De zaal werd reeds voor verschillende festiviteiten die Alkmaar wachten, besproken. VERHUUR GROND NIEUWE NIEDORP. B. en W. stellen den Raad in bijlage No. 31 voor te besluiten hen te machtigen het perceel bouwland, kadastraal bekend ge meente Nieuwe Niedorp, in sectie D, nr. 1054 ged., groot ongeveer 0.32.30 H.A., te rekenen met ingang van 1 Maart 1939 van jaar tot jaar voor ten hoogste 5 achtereenvolgende jaren of, indien zulks in verband met de pachtwet noodzakelijk is, voor onbe- paalden tijd te verpachten aan een door hen aan te wijzen pachter tegen een pacht som van tenminste 25 per jaar en voorts onder de nader door hen te bepalen voor waarden. UITBREIDINGSPLAN ALKMAARDER HOUT E.O. B. en W. schrijven in bijlage No. 30: Uwe vergadering heeft op 7 April 1938 een besluit genomen in den zin van artikel 36, lid 4 der woningwet, teneinde bebou wing, strijdig met het bij Ged. Staten dezer provincie in voorbereiding zijnde uitbrei dingsplan „Alkmaarder Hout e.o." te kun nen voorkomen. De vaststelling van genoemd uitbreidings plan door Ged. Staten werd vertraagd door de onzekerheid, die er bestond t.a.v. het tracé voor de omlegging van den Rijksweg om Alkmaar. Hoewel, naar wij hopen, dit college binnen afzienbaren tijd met zijn taak in dezen gereed kan zijn, aangezien blijkens een door den Hoofdingenieur- Directeur van den Rijkswaterstaat in Noord- holland aan ons gerichten brief d.d. 20 Sept. j.1. genoemd tracé voorshands niet zal wor den vastgesteld, zoodat de samenstelling van bovenbedoeld uitbreidingsplan nu voortgang zou kunnen hebben, meenen wij toch, dat het aanbeveling verdient wederom een be sluit, als bedoeld in het bovenaangehaalde artikel der woningwet te nemen, daar het besluit, dat ten vorigen jare genomen is, weldra zal vervallen. Er is sprake van, dat reeds per 1 Octo ber a.s. een gedeelte van het personeel en het materiaal, alsmede van den tech- nischen dienst van de Jachtvliegtuigen- afdeeling J.A.V.A. Schiphol, waar van kapitein van Weerden Poelman com mandant is, van het Amsterdamsche vliegveld zal worden overgebracht naar het nieuw aan te leggen militaire vlieg veld bij Bergen. De uitvoering van deze plannen hangt af van den voortgang, die de aanleg van het nieuwe militaire vliegveldterrein te Bergen zal hebben. Gaat de aanleg vlot in zijn werk, dan zal dit vliegveld vóór den genoemden datum gereed zijn en in dat geval zal de overbrenging van een deel der J.A.V.A. naar het nieuwe terrein tegelijkertijd een feit worden. Reeds is de J.A.V.A.-Schiphol op het Am sterdamsche vliegveld sinds eenigen tijd min of meer gedecentraliseerd, sinds de militai ren de links op het vliegveld nieuw-gebouw- de loodsen in gebruik genomen hebben, waarin vooral de grootere toestellen met name de Fokker-luchtkruisers van het type T5 zijn ondergebracht. Als geheel is de J.A.V.A.-Schiphol vanzelfsprekend blijven bestaan, welk bestaan trouwens voor de toekomst ook verzekerd is bfj de militaire bezetting, die op Schiphol blijft, ook al gaat een gedeelte hiervan over naar Bergen Het materiaal, waarover de J.A.V.A. be schikt, is vooral den laatsten tijd aanzien lijk uitgebreid met de nieuwe militaire toe stellen, die door de nationale vliegtuigin dustrieën voor de Nederlandsche luchtmacht werden gebouwd en die over de verschillen de afde Jlingen werden verdeeld. De J.A.V.A. de te heeft hiervan een groot gedeelte tot haar beschikking gekregen en de nieuwe loodsen die de grootte hebben van normale han gars, zooals die b.v. bij de K.L.M. op Schip hol in gebruik zijn zijn dan ook juist or tijd gebouwd, zoodat de stallingsruimte inclusief de vijf houten loodsen, waarin d< J.A.V.A. al sinds jaar en dag is onderge bracht is aangepast aan de hoeveelheid van het beschikbare meteriaal. Deze verhou ding is niet altijd evenredig geweest. Of na de overbrenging van een deel van manschappen, het jnateriaal en den techni schen dienst deze vijf houten loodsen al: huisvesting van de J.A.V.A. gehandhaafd zullen blijven m.a.w. of de J.A.V.A. ge noeg zal hebben aan de twee loodsen van elk circa 400 M2. grondoppervlak kan op het oogenblik nog niet met zekerheid worden gezegd. Het is, naar men weet, wel de bedoe ling van den Gemeentelijken Havendiens t.z.t. aan de gemeente Amsterdam voor t< stellen de houten loodsen te sloopen, opdat een flinke ruimte zal vrijkomen, waarmee men reeds de noodige plannen heeft (uit breiding van het publieke terrein; bouw van nóg een nieuwe eventueel militaire loods; bouw van een nieuw hotel of een nieuw stationsgebouw etc.) Doch de omstan digheden laten op het oogenblik een derge lijk voorstel nog niet toe. Zeker zal met afbraak van de houten J.A V.A.-loodsen moeten worden gewacht, tot een gedeelte van deze militaire afdeeling r.aar Bergen zal zijn overgeheveld en men de dan ontstane situatie eenigen tijd van dag tot dag zal hebben gevolgd. Uiteindelijk echter het sloopen var. de loodsen wel verwachten. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Verbetering van inning en vrij stelling van de belasting op de gebouwde eigendommen. De heer I. Prins Azn. heeft aan den Raad het volgende adres gezonden: Ondergeteekende geeft met verschuldig- den eerbied te kennen: dat de Raad van Beroep der Directe Be lastingen te Alkmaar bij uitspraak op mijn reclame betreffende de belasting op ge bouwde eigendommen een beslissing d.d. 22 Febr. 1939 genomen heeft, dat de verorde ning door uwen raad gewijzigd zal moeten worden; dat er in de verordening op de gebouwde eigendommen bepalingen voorkomen, die vooral in den tegenwoordigen tijd dringend verandering behoeven, wijl niet alleen de billijkheid maar zeker de financieele toe stand waarin het meerendeel der belasting betalers zich bevindt, wijziging vraagt, aan gezien in de eerste plaats in deze niet- industriestad vele renteniers wonen, die een bezit hebben van 20.000 en minder en in welk bedrag nog een éigen woning be grepen is, zoodat deze belastingbetalers bij een rentestand van 3 tot 3 lA pCt. nog min der inkomen hebben dan een steuntrek kende; dat in Maart ontvangen worden de vol gende aanslagen: rijksinkomstenbelasting, personeele belasting, grondbelasting en ge bouwde eigendommen; dat de eerste drie belastingen in termij nen mogen betaald worden, zoodat men er minstens 9 maanden over kan doen, ter wijl de belasting op gebouwde eigendom men in 2 termijnen moet voldaan worden, n.1. de eerste helft na één maand en de tweede helft 3 maanden na den datum van uitreiking, terwijl nog de gemeente-, riool-, tonnen-, beerputten-, rioolaansluiting-, uit hangbordenbelasting allen na een maand betaald moeten zijn. dat de betaling van deze laatste belas tingen zooals de ondervinding geleerd heeft op zulk een korten termijn zeer bezwaarlijk is voor die personen, die leven moeten van de opbrengst van kleine verhuurde panden waarin zij hun gelden belegd hebben, terwijl ook de mid denstand groot ongerief ondervindt bij het betalen van al deze belastingen op korten termijn; dat ik de vrijheid neem u te wijzen naar de verordening op de invordering der straatbelasting der gemeente Haarlem, waarin volgens art. 3 dier verordening de aanslagen invorderbaar zijn in zoovele ge lijke termijnen als er na de maand, die in de dagteekening van het aanslagbiljet is vermeld nog maanden van het belasting jaar overblijven. Op den laatsten dag van elk dier maanden vervalt een termijn; dat volgens de verordening op de ge bouwde eigendommen te Alkmaar een per ceel een kalenderjaar onbewoond of onge bruikt moet zijn gebleven wil men onthef fing over dat jaar ontvangen, hetgeen tot gevolge kan hebben, dat, wanneer een pand b.v. in Januari 1939 onbewoond en onge bruikt blijft en in December 1940 verhuurd wordt, er ongeveer 2 jaar gebouwde eigen- dommenbelasting moet worden betaald zonder dat er kans bestaat ontheffing te krijgen. Ook dit is 'n groote onbillijkheid in de belastingverordening. Hoe anders is het met de grondbelasting! terwijl ik uwen raad verwijs naar de verordeningen van de volgende steden: Haarlem art. 9 der ver ordening voor gebouwde eigendommen of gedeelten daarvan, welke gedurende 6 (onlangs veranderd in 3) maanden onge bruikt en onverhuurd gebleven zijn, wordt aan den belastingplichtige, die over dat tijdvak daarvoor is aangeslagen, de belas ting teruggegeven indien het verzoek daar toe schriftelijk bij B. en W. wordt ingediend binnen een maand na dat tijdvak, of indien het aanslagbiljet na afloop van dat tijdvak wordt uitgereikt, binnen een maand na de dagteekening van het aanslagbiljet, tenzij tengevolge van bijzondere omstandigheden de aanvrage niet tijdig kon worden inge diend, in welk geval B. en W. genoemden termijn kunnen verlengen; dat ondergeteekende dit artikel zeker in den tegenwoordigen tijd op zijn plaats vindt; dat de onderstaande plaatsen de volgen de termijnen hebben: Culemborg 3 maanden Enschede 6 maanden Helmond 4 maanden Leiden 6 maanden Nijmegen 6 maanden Zeist 6 maanden dat de huurinkomsten over het algemeen geen stijging zullen laten zien en het beeld zeker somberder wordt, waar de regeerins in 1938 nieuwe belastingen op het onroe? rend goed heeft aangekondigd; Redenen, waarom ondergeteekende uwen raad dringen in het algemeen verzoekt: a. de termijnen van betaling der ge. meentebelastingen in overeenkomst te doeii brengen met de termijnen welke de rijks belastingen geven; b. de restitutie op ongebruikte en onbe woonde perceelen in overeenstemming tè brengen volgens de verordening der gem Haarlem. bereid volgens een oud Fransch recept. De finishing touch van het dames-theeuurtje. Per literflacon f 2.40. Voor het geheele land: Meest zwaar be wolkt met eenige buien, matige tot krach tige, later tijdelijk stormachtige, zuidwest®, lijke tot noordwestelijke wind, weinig ver andering in temperatuur. Op den Atlantischen oceaan ten westen van de Britsche eilanden ligt een machtig gebied van hoogen luchtdruk, waaromheen zich voortdurend storingen van noord naar zuid over west-Europa bewegen, welke het weer hier overwegend beïnvloeden. Van de storing, welke giste; en over ons land trok, liggen depressiecentra over het Oostzeege bied en in de Poolzee ten noorden van Scandinavië. In IJsland verscheen weer een nieuwe depressie, welke zich snel uitdiept en welke in de eerstvolgende dagen het weer over west-Europa zal behterschen. Hoewel telkens wel korte perioden voorko men, waarin de temperatuur even stijgt, zoo blijft geheel west-Europa toch in hoofdzaak order invloed van koude noordelijke lucht- stroomingen en de temperatuur blijft laag voor den tijd van het jaar. Met uitzondering van IJsland, Schotland en noord-Scandi- navië is de temperatuur overal onder nor maal. In Zweden is <"e vorst plaatselijk nog zeer streng, in Duitschland, oost-Europa en de randstaten is de temperatuur nog overal onder het vriespunt. De storingen brengen tot dusverre echter betrekkelijk weinig neerslag. Zoolang de hcoge druk bij Ierland nog stand houdt, is een blijvende verbete ring van het weer niet te verwachten. Door de nieuwe tarieven op den invoer zullen de prijzen stijgen. ARMENRAAD. Bestaat vandaag 25 jaar. Bij het zilv'ren jubileum Van den stadschen Armenraad, Dat voor heden op 't bescheiden, Maar toch „feest"programma staat, Willen wij geen jubel dichten, Zij er hier geen huldezang 't Is eenvoudig attendeeren Op zijn sympathiek belang! Deze Alkmaarsche „bekende" Zou er heden nog niet zijn, Als het leven aller menschen Er een was van zonneschijn Deze stadsche Jubilaris Reikt waar mogelijk de hand, Als door armoe en ellende Een gezin wordt aangerand D'Armenraad verlicht de zorgen, Die tè buitensporig zijn En bestrijkt met die verlichting Jaar in jaar een brééd terrein. Nooddruft onzer eigen naasten Deed den Armenraad ontstaan, Vijf en twintig lange jaren Trok men zich die naasten ain. 't Is geen hulde en geen jubel, Die bij zoo'n herdenking past, Maar dat vélen dankbaar denken, Staat op dezen dagen wel vast! PHILIA. (Nadruk verboden) Teil heet water omgetrokken. - Zater dagavond heeft de driejarige Marietje Blom, wonende Oosterstraat 9b te Rotterdam, een teil kokend water van het gasstel getrokken en den inhoud over het lichaam gekregen, waardoor het kind ernstige brandwonden opliep.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2