BROEK OP LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP SCHERMERHORN WARMENHUIZEN ST. PANCRAS HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE Sproeten komen vroeg jn het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BERGEN DIRKSHORN TWEEDE BLAB. Jkovinciaat Tlieuws Bestuursvergadering Langendijker Groenten Centrale. De vergadering van het bestuur van de Langendijker Groenten Centrale had plaats op Vrijdagmiddag in het vergaderlokaal der veiling. Voorzitter was de heer H. Schelhaas, burgemeester van Broek op Langendijk. Deze herdacht in zijn openingsrede het overlijden van den heer P. Klant, secretaris van de Prov. Comissie uit de Veilingen in Noordhol land. Wat hij voor den tuinbouw heeft ge daan, dwingt aller waardeering af. Deze rede werd staande aangehoord. De voorzitter hoopte, dat de internationale toestand geen nadeelige gevolgen voor den afzet van de tuinbouwproducten zal hebben. De voorraad stapelproducten bij de L.G.C. is nog gering: 23 wagons roode kool, 68 wagons gele kool, 80 wagons Deensche witte kool, 6 wagons uien en 4 wagons peen. De voorzitter hoopte, dat deze geringe voorraad een goe den prijs tnag opbrengen. Het plan voor het parkeerterrein is onder zocht en goedgekeurd. De aanbesteding wordt heden gehouden. De omzet in de maand Februari was 198.530.15 (V.j. 130.810.09). De voorzitter betwijfelde, of gezien de ge ringe voorraad, de omzet in de vier maanden van dit jaar hooger zal zijn dan die van 1938. Op voorstel van het bestuur besloot men de vergoeding aan den penningmeester in verband met de groote toename van de werk zaamheden, van 450 tot f 600 te verhoogen. De heer Jb. Glas, Heerhugowaard, bracht een klacht over van zijn vereeniging, over het niet opnemen in den beschrijvingsbrief van de balans en de rekening. Hieraan kah nu niet worden tegemoetgekomen. Men kan een volgend jaar weer zien. Hierna werden eenige opmerkingen ge maakt t.a.v. de steunuitkeering op verschil lende artikelen. Men besloot tenslotte, er de aandacht op te vestigen, dat de gele kool in September en October 1938 héelemaal niet gesteund is. Ook zal naar de resultaten van het adres der L.G.C. worden gevraagd. Er was voor de laatste steunuitkeering slechts 9000 door de L.G.C. ontvangen. In vergelijking met den Noordermarktbond is de verhouding tusschen omzet en ontvan gen steun wel goed, zeide de voorzitter, naar aanleiding van een vraag van den heer Mad- dercm. Als afgevaardigden naar de alg. verg. van het Centr. Bureau werden de heeren H. Schelhaas, S. de Boer, W. Visser, P. Kwadljk en H. Schouten benoemd. Een breedvoerige gedaohtenwisseling werd gevoerd over het voorstel van het Centr. Bureau v. d. Veilingen om te komen tot ver betering van den afzet van de tuinbouwpro ducten, waarvoor een bijdrage van de veilin gen wordt gevraagd van 1 van den omzet van 1938. - Zoowel de voor- als nadeelen van deze poging van het Centraal Bureau werden naar voren gebracht. stemmen van de heeren H. Glas; J» Bijpost, J. Speets en K. Koning tegen werd besloten aan de alg. verg. voor te stellen het voorstel van het Centr. Bureau aan te hemen. Bij de behandeling van de andere voor stellen voor de alg. verg. van het, Centr. Bureau werden nog eenige wenschen naar voren gebracht t.a.v. verhooging van den minimumprijs tot aan den kostprijs en, de heffing op de vroege aardappelen. De voorzitter heeft in zijn sluitingswoord de heeren La Mair en Schaap, die voor de laatsten keer de vergadering bijwonen, har telijk bedankt voor hun arbeid voor de vereeniging. De telefoniste gehuldigd. Het veilingsgebouw van de Langendij ker Grentencentrale was Zaterdagmorgen van een feestelijke versiering voorzien. Mej. W. Vroegop, de telefoniste, was den vori» gen dag in ondertrouw gegaan en te harer eere hadden een aantal kooplieden het kan toortje, waar zij steeds haar werkzaamhe den verricht, met vlaggedoek en bloemen versierd. De voorzitter der L.G.C. heeft mej. Vroegop hartelijk toegesproken. Hij wenschte haar in haar verdere leven alle góeds toe. Spr. bood mej. Vroegop rozen aan. Namens de kooplieden voerde dè heer J. Kramer het woord. Hl) huldigde mej. Vroegop voor de wijze, waarop zij steeds gereed stond, de heeren op hun wenken te bedienen. Het bruidje, zeer verrast door deze harte lijke blijken van waardeering, dankte al len hiervoor met een enkel woord. Begrafenls-vereenlglng. De algemeefie vergadering van de begrafenisvereenlging werd gehouden ln het lokaal van den heer H. J. Kossen. Voorzitter was de heer G. Gaayaard. Uit het jaarverslag bleek, dat het vóór de vereeniging geen gunstig jaar is ge weest. Medewerking werd verleend bij 14 begrafenissen, n.1. 12 voor leden en 2 voor niet-leden. Aangezien de begrafenissen voor leden steeds verlies opleveren, werd de rekening ongunstig beïnvloed. Niette min werden drie kwartalen contributie geïnd en werd het vierde kwartaal ge» schonkeft. Het leden-aantal bedroeg op 1 Janüari 1939 824. Verder bleken volgens het verslag dat de begrafenissen tot genoegen der nabe staanden te zijn uitgevoerd en hiervoor kwamen meermalen dankbetuigingen in voor de vereeniging. Het dragerscorps ondervond eenige ver andering. De ontvangsten hebben bedragen 1261,91 en de uitgaven 1522,41, alzoo een nadeelig saldo van 280,60. Het bezit van de vereeniging op 1 Jan, 1939 bedroeg 2180,—. Omdat het bezit thans minder bedraagt dan het bedrag vastgesteld door de vergadering op een minimum van 2280,zullen er over doetje goed! 1939 vier kwartalen contributie moeten worden geheven. De heer J. van der Steen, bestuurslid, stelde zich wegens vertrek naar elders niet herkiesbaar. Gekozen werd de heer H. Boer. Als afgevaardigde naar de Bondsverga dering werden aangewezen voorzitter en secretaris. Het reglement werd gewijzigd. Vergadering Boerenleenbank. Donderdag vergaderde de Coöp. Boeren leenbank te Schermerhorn onder voorzitter schap van den heer J. Los. In zijn openingsrede verheugde de voor zitter zich over de talrijke aanwezigen en gaf te kennen dat het afgeloopen jaar voor de bank voordeelig is geweest. De rekening van de bank over 1938 gaf aan een bedrag in ontvangsten en uitg. groot 589627.38; de balans in bezittingen en schulden gaf aan een bedrag van 448701.56, de balans van de spaarbank 339968.83. De gemaakte winst van dit jaar was f 1531.20. De heer Joh. Th. v. Saasse bracht namens de financieele commissie verslag uit en roemde de nette, accurate boekhouding van den kassier. Uit het jaarverslag van den kassier stippen wij aan de gunstige bedrijfs- üitkoirtsten, het aantal geplaatste spaar boekjes, hetwelk 527 bedraagt en het bedrag der inlagen 339.968.83. De bank telt thans 198 leden. Eenige achterstallige betalingen gaven geen reden tot ongerustheid. Spr. memo reerde het 40-jarig bestaan van de Coöpe ratieve Raiffeisenbank te Utrecht, waar aan de aangesloten vereenigingen een gedenk boek was uitgereikt van mr. van Balen, „Groeizaam geld". Tot lid van het bestuur werd herbenoemd de heer C. de Goede; tot leden van den Raad van Toezicht de heeren J. Govers en J. de Boer; tot 2 plaatsvervangende bestuurs leden uit den raad van toezicht de heeren H. Zeeman en A. de Lange; tot lid van de financieele commissie werd benoemd de heer S. Stokman, in plaats van den heer Joh. Th. v. Saasse, die niet herkiesbaar was. Wegens vertrek uit de gemeente werd de heer C. Bakker als lid afgevoerd. De heer H. Zeeman sprak zijn dank uit voor het aandenken, dat hij het vorige jaar had ontvangen, toen hij 30 jaar lid was van den raad van toezicht. Dit bestond uit een groote reproductie van een ansicht van het Zuidje te Schermerhorn, een mooie her innering, welke door spr. op hooge waarde werd geschat. De voorzitter dankte in zijn slotwoord voor de aangename samenwerking tusschen bestuur en kassier. Rijksiandbouwconsulent. Onze vroegere plaatsgenoot, de rijks iandbouwconsulent dr. ir. M. J. Boerendonk te 's-Gravenhage, is met ingang van 1 Mei a.s. ontheven van zijn tegenwoordige werk- Bestuursvergadering Centrale Veilingsver. „Warmenhuizen en Omstreken". Het bestuur vergaderde onder leiding van den heer K. Molenaar. De heer Molenaar opende de vergadering en verzocht de leden op te staan om en kele wóórden te Wijten aan den zoo plot seling overleden betaalmeester en secreta ris den heer P. Klant. Spr. schetste hem als een man bezield met groote gaven naar geest en hart, die zijn gaven ten volle heeft weten te benutten, iemand die gewerkt heeft voor de belangen van den tuinbouw niet alleen van onze veiling maar van heel Noordholland. Wij hebben een groot ver lies geleden nu wij 'n man met zulke ga ven begiftigd zoo onverwachts moeten mis sen. Zijn nagedachtenis zal bij ons lang in eere blijven. Dat hij moge rusten in vrede. Voorz. deelde mede, dat door het dag. be stuur een schrijven was verzonden aan de Kamer van Koophandel waarin hare mede werking werd ver2ocht voor het behoud Van onze tram. Verder dat theoretisch per i5 Maart nog aanwezig moet zijn bij de tuinders 106 wagons roode kool 66 wagons gèle kool 116 wagons D. Witte kool 4 wa gons uièh en 3 yt Wagons peen. Hierbij is géén rekening gehouden met den afval. De laatste steunuitkeering aan onze vei ling zal bedragen 1657.89. Vervolgens kwam aan de orde de agenda van het Cen taal bureau van veilingen in Nederland. Het bestuursvoorstel om aan het Cen traal bureau 1 pet. van den omzet af te dragen ten einde te komen tot een beteren afzet van onze producten vond niet veel tegenkanting. De voorziter lichtte het voor stel nader toé en zeide dat er wel iets ha pert met onzen afzet, tróts het beste weer op het oogenblik en de gunstige omstan digheid voor onze producten loopt het toch niet met onzen afzet. Sommige contingenten worden niet eens benut. De voorzitter noemde het een stap in de goede richting, dat het Centraal bureau iets wil probeeren om een beteren afzet voor onze producten te verkrijgen. Sommige leden hadden lie ver, dat de stahdsorganisaties hier in ge kend werden al was het alleen maar om onderlinge strijd te voorkomen. In de L. G. C. worden ook de veilingen erkend en den kelijk ook wel bU de aanstaande ordening. De voorzitter zeide, dat dit met de orde ning niets heeft uit te staan. Na eenige dis cussies wordt besloten den afgevaardigden vrij mandaat te geven. Üe voorstellen van Grootebroek. Hoog- karspel en Warmenhuizen werden tegelijk behandeld daar ze hetzelfde beoogen. De voorzitter was het met het preadvies niet eens en zal blijven vechten voor afschaf fing, althans verminderen tot 30 per H.A. Ook de andere leden zijn het hierme de eens en vinden de heffing onbillijk en overbodig. Het voorstel van Broek op Langendijk vond nogal bestrijding. Men was van mee ning, dat hier een gevaarlijke kant aan zit. Als men uit-betaüng verlangt tot kostprijs loopt men de kans dat de regeering gaat zeggen, maar dan ook nooit daarboven. Wel kan men meegaan met het voorstel tot 100 pet. van den richtprijs te doen betalen daar er voor de tuinders dan altijd nog een beetje muziek in zit. Besloten werd dat voortaan 4 afgevaardigden deze vergade ring van het Centraal bureau zullen bezoe ken om een beter inzicht te krijgen in den gang van zaken. Rondvraag. Bij de rondvraag werd de vrees geuit dat de regeering dezen zomer de inmaak van doorgedraaide groenten zal ter hand r.emen, die ze dan in den winter in den handel zal brengen waardoor onze stapel producten weer een gevoeligen concurrent zullen krijgen. Ter gelegenheid zal men denkelijk de regeering op de consequenties hiervan wijzen n.1. dat dit inmaken Veel geld zal kosten terwijl onze groenten er minder door zullen opbrengen en Zoodoen de meer steun zullen vragen. De afgevaardigde van Ons Belang wou ook in den zomer de veiling om half negen houden. De voorzitter was hier niet voor. Deze tijd is voor de auto's te vroeg en ook de tuinders komt het beter gelegen. „De Tuinbouw". „De Tuinbouw" vergaderde Vrijdag avond in het café van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer Jb. de Vries. De voorzitter opende met een woord van welkom en zeide dat het wel opmerkelijk is dat indien in een normalen toestand zulk een strenge winter optrad als Wij thans heb ben gehad, de kool goud waard was. Thans is zij riiet goedkoop doch voldoet bij lange na niet aan de verwachtingen. De schuld ligt in den verwarden internationalen toe stand. Wij zullen hopen dat wij gespaard mogen blijven van wat in het buitenland geschiedt, en waar wij toch zoo nauw mee in verband staan. Het onderzoek naar het parkeerterrein door'een deskundige van den Provincialen Waterstaat is goed uit gevallen. Behoudens eenige kleine aanvullingen is alles' in orde bevonden. Het voorstel van het Centraal Bureau over centralisatie van den handel bracht een levendige discussie. Het bestuur weet ook nog niet wat precies wordt bedoeld. De heer C. Duif Sz. vroeg of het veilings percentage moet worden Verhoogd. De voor zitter ontkende dit.De - heer Jb. Duif (be stuur) vulde aan, dat de kosten moeten worden gezocht uit het minimum-prijzen fonds. Vertrouwen in het Centraal Bureau zal noodig zijn. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Het voorstel der L.T.B.-Heerhugowaard, verhooging van dë minimumprijzen, töt den kostprijs werd na eénige besprekingen aan genomen. Een aanvulling komt nog Van het bestuur van de witte kool, om dit zoo te doen, dat de kostprijs wordt benaderd mèt 1.25, Uit te betalen f 1 en de 25 cent later te Verdeelen, Het voorstel „De West" is: bij vorst periode zorgt de handel voor autovervoer. Er bestaat nogal verschil van meening, over, b.v. zooals koophandel dat wil om 's mid dags te veilen en den volgenden dag ver laden. Dit zal wel verruiming geven. De heer Kloosterboer opperde hiertegen bezwaren. De binnen]andsche koopers die met auto's komen zouden twee dagen op stap ihoeten. Dit zou funest werkeh. Ten slotte werd het voorstel als gezien be schouwd. Voorstel-„De West": Onderzoek in te stel len naar betere koolbewaarplaatsen. Hierbij wordt op het praeadvies gewacht en op dè uiteenzetting van den heër Rietsema. Over de rekening opperde de heer C. Groen het bezwaar, dat de rekening wel klopt doch de begrooting is verre overschre den. Als zoo wordt huisgehouden behoeft geen begrooting t- worden gemaakt. Verschillende vragen werden nog gesteld, waarna werd overgegaan tot het benoemen van afgevaardigden. Behalve het bestuur werden benoemd de heëren D. Kansen, Aid. Hopman, J. Schuit, M. Zeegërs, G. Schuur en Jac. Olie. Coöp. Boerenleenbank. Vrijdag 17 Maart vergaderde de Coöp. Boerenleenbank alhier in het lokaal van den heer A. Rus. De voorzitter, de héér A. Kooy, opende mtt eén toepasselijk woord en memoreerde nog dat de voorzitter van den Raad van toezicht, de heer J. Geusebroek, door een hem overkomen ongeval niet aan wezig kon zijn. Hij sprak den wensch uit dat hij Weer spoedig mag herstellen. Het bestuur deelde mede, dat, gezien de steeds achteruitgaande bezoeken der alg. vergadering, men er ernstig oVer dénkt om het boetestelsel weer in te voeren. Bekend gemaakt werd dat de rente voor het loopende jaar was vastgesteld op 3.75 pCt. voor voorsdhdtten en 2.75 pdt. voor spaargelden. De proef welke genomen was in 1938 om twee maal per week zitting te houden was uitstekend bevallen, doch het bestuur stelde nu voor om van Ap-il tot Augustus weer 1 keer per week en wel Dinsdagsavonds van 69 uur zitting te houden en de overige maanden 2 keer per week daar zij het in de zomer, gezien de resultaten van 1938, niet noodzakelijk afchttén. Dit Werd aangenomen. Hierna was aan de orde de overlegging der rekening en balans. De rekening sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 444261.04. Hieruit vinden wij bedragen voor ontvangen spaargelden 159120.86 en terugbetaalde 118625.55, terwijl aan nieu we voorschotten is uitgegeven een bedrag van 71150. De balans sloot in debet en credit op een bedrag van 416206.66 met een saldo winst van 2606.29. De commisie belast met het nazien dezer rekening bracht bij monde van den heer Pluister—Meurs verslag uit en adviseerde tot goedkeuring waartoe onder dank aan den kassier werd besloten. Besloten werd om de winst van dit jaar wederom op de reserve te plaatsen waardoor deze zal Stijgen tot 38754.10. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Dirkmaat, bleek, dat er 21 maal was vergaderd door het bestuur en raad van toe zicht. Bij de maandelijksche en onver wachte controles was steeds alles in orde bevonden. Er waren 34 nieuwe spaarboekjes uitgegeven waardoor er thans 441 in omloop zijn en in totaal 55 rekening-couranthou derB. Er waren ih 1938 1792 dagboekposten waarvan 755 voor spaar en 1037 voor leen gelden, terwijl er 30 spaarbusjes in omloop zijn. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid, de heer A. Kooy, herkozen en voor den Raad Van toezicht hét aftredende lid de hëer P. Beers Pz. De twee aftredende plaatsvervangende leden van het bestuur, de heeren H. A. M. Wuis en J. Geuzebroek, werden beiden herkozen. Bij de rondvraag informeerde de heer Haster naar een post nog te ontvangen rente. De voorzitter antwoordde, dat deze post voortvloeit uit de gegeven tuinderscredieten en nog te vorderen was van de provincie en de gemeente, doch öat dit thans betaald is. De heer v. d. Busse vroeg naar een post hypotheekkostert. Geantwoord Werd dat een voorschot omgezêt was in een hypotheek Voor meerdere zekerheid. De heer D. Wagen..ar vroeg waarvoor be lnsting in de doode hand moest worden be tsald. Dit was hopdig óóor de aanwezigheid van het reservefonds. Zusterkring „Odith". De zusterkring „Odith" te Heerhugo waard hield Vrijdagavond haar derde jaarvergadering in de consistoriekamer der Ned. herv. kerk. Door de ongunstige weers omstandigheden waren slechts 19 leden op gekomen van de 32. De presidente gaf een kort overzicht van het afgeloopen vereeni- gingsjaar, Waarna verslag werd uitgebracht door de kascontrole-commissie en de pen ningmeesteresse. De secretaresse liet in korte trekken alle gebeurtenissen de revue pas- seefen en de handwerkcommissie had een lijst samengesteld van alle ingekomen hand werken. Verder werd dë avond gevuld met muziek en Voordracht, thee en tractatie. In totaal was de Zusterkring 17 maal in het vereenigingsjaar bijeengekomen. Tüittbouwver, „Tuihbouwbélang". Vergadering der tuinboüwvereeniging „Tuinbouwbelang" op Vrijdagavond in Cohcordia. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, de heer K. van Dijk het overlijden geme moreerd van den beambte van de poter bewaarplaats, den heer P. de Ruiter, en den heer P. Klant, secretaris van de Prov. Commissie van de Vellingen in N.-Hol- land. De secretaris deelde mede, dat de op gaven voor deh verbouw van Zeeuwsche blauwen zeer slecht binnenkomen uit de buitengemeenten. Daardoor is het niet mogelijk, eert goede regeling te treffen. Voor de te nemen proeven met een hoogeren waterstand besloot men een bij drage in de kosten, tot een maximum van 50, beschikbaar te stllen. De vergoeding voor de aardappel sproeiers werd in plaats van op 2K cent per snees, op 5 cent per uur gesteld. Nu er heel wat landbouwgewassen ge- teèld worden, Zullen eenige cursussen oVer landbouwgewassen worden gehouden. De aanwezige aardappelbakken zullen worden verkocht tegen 20 cent per stuk. De hiervoor ontvangen gelden zullen worden aangewend als aflossing bij de Boerenleenbank. De beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering van den Noordermarktbond Werd vervolgens behandeld. Met het Voorstel van het Centraal Bu reau ter bevordering van den afzet van tuinbouwproducten kon men zich, na eenige toelichting van voorzitter en secre taris, vereenigen. Het voorstel van „De Eendracht" om het mihimumprljzenfonds op te heffen en het percentage onveranderd te laten, zal gesteund worden. Naar de algëmeene vergadering werden de heeren P. Swager, K. v. Nlenes en J. Heeringa en het geheele bestuur afge vaardigd. Plaatsvervangers zijn de heeren H. Swager en M. Smit. Bijzondere vrijwillige landstorm. Vrijdagavond hield de Bijzondere vrij willige landstorm, afd. Noordscharwoude, haar jaarvergadering in hotel „De Burg". De heer Óttéhbros, gewestelijk secretaris, heetté allen welkom, in het bijzonder den heer C. Kramer Gzn., die als voorzitter der afd. Noordscharwjude is benoemd. D6 huidige eritieke toestand besprekend, spoorde spr. aller aah vooral trouwe leden te zijn, terwijl allen zich moeten beijveren nieuwe leden aan te werven, Vervolgens sprak de heer Ottenbros den nieuw benoemden voorzitter toe, daarbij den wensch uitend in den heer Kramer eën Voorzitter te zullen aantreffen die Voor zijn taak berekend is. Spr, overhandigde hierbij den voorzittershamer aan den heer Kramer Deze dankte de heer Ottenbros voor zijn hartelijke woorden, besprak het doel van den Bijzonderen vryw. landstorm, hoopte dat de afd. Noordscharwoude steeds paraat zal zijn en dat de B.V.L. eens haar 180-jarig bestaan zal zieren tp' heil van Nederland. De secr.-penn. las het jaarverslag, hetwelk onder dank werd goedgekeurd, waarna de plaatselijke leider, de heer Jac. Grootjes, een uitgebreid overzicht gaf over het afgeloopen jaar. De afd. telt thans 86 leden. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken van priizen van den onderlingen schietwed strijd. De nriiswlnnaars waren: Klasse A: A. Vonk en G. Spaans, met 558 ptn.; klasse B: Jac. Grootjes, met 540 ptn., G. Jacet, met 532 ptn. en Jb. Bruin Dzn. met526 ptn.; Klasse C: G. Goudsblom met 526 ptn., J. Hensel- mans met 526 ptn. en S. Vader met 814 ptn.; klasse D: A. Blijleven met 479 ptn. en C. Bruin Wzn. met 443 punten. Het brevet scherpschutter werd uitgereikt aan de heeren J. Henselmans en S. Vader, terwijl het ontslagbewijs, wegens het be- reiken van den bepaalden leeftijd, werd uit gereikt aan den heer J. Schuit Kzn. Eenige vragen, door de aanwezigen ge steld, werden naar genoegen beantwoord en nadat de heer Ottenbros het doel en de wer king der B.V.L. had uiteengezet, sloot de voorzitter met een toepasselijk woord de ver gadering. Tooneeluitvoering. Voor een vrij talrijk publiek werd Zon dagavond in Concordia een opvoering ge geven van het tooneelspel „Gekocht en Be taald" door de tooneelvereeniglng „Jong Leven". Het was een mooie avond. Ingekomen personen. E. v. Lunteren (wed. A. j. v. Ligtermoet), N.H., zonder, Ruïnelaan 27, Van Zwolle. A. Okken, N.H., grondarbeider, J. Olden- burglaan 46, van Langbroek. J. T. C. Bückmann, N.H., verpleegster, PrinsesselaaA 44, van Amsterdam. A. F. Scholten, R.K., boerenknecht, Bergerweg 106, van Ursem. A. J. Verhoeven, R.K., bedrijfsleider, Dorps straat 39, van Bergen (L.) W. G. dé Graaf, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Egmond aan Zee. F. C. Streefland, R.K., timmerman, St. Antoniusstraat 11, van Wijk bij Duurstede. C. Wessels, geen, geleid ster, Verspijckweg 5, van Beverwijk. H, C. I. van Spengler, N.H., zonder, Heerenweg 25, van Zuidscharwoude. M. C. den Beems (wed. van J. A. A. Meevers), N.H., zonder, Breelaan 47, van Laren (N.-H.j C. Mienis, N.H., veehouder, Groeneweg 36, van Heiloo. S. J. Knip, N.-Herv., elec- triciën, Midden-Geestweg 2, van Andijk. J. H. Kooijmans, RK„ monteur, Kleine Dorpsstraat 15, van Maurik. G. Moes, N.H., grondwerker, Tuindorpweg 14, Van Wijk bij Duurstede. C. M. de Jong, N.H., zonder, Breelaan 55, van Hilversum. E. Lieshout, R.K., machine-bankwerker, Dorps straat 8, van Wijk bij Duurstede. I. Veen» huijsen, N.H., verpleegster, J. Oldenburg» laan 33, van Zutphen. G. Wever (echtg, van G. T. H. Top), R.K., zonder, Nesdjjk 53, van Amsterdam. J. Weijers, R.K., bakker, Hoflaan 7, van Castricum. T. Kerkmeet (wed. van J. Wielings), N.H., zonder, Natte» weg 66, van Alkmaar. B. Vetman, geert, dienstbode, Eeuwigelaan 24, van Niéuwe- Niedorp. D. Bruin, N.H., dienstbode, V. Reenenpark 2, van Texel. S. Bakkèf (echtg. van T. J. v. d. Wal), N.H., zonder, Achterweg 6, van Amsterdam. A. Schou ten, N.H., hulp in de huishouding, Heeren weg 25, van De Rijp. F. B. Vah Essen, N.H., zonder, Heerenweg 25, van Rotter dam. C. J. Tieleman, G.K., bouwk. op zichter, Dr. v. Peltlaan 24, van Wassenaar, C. van Splunder, N.H., opz. b. d. gertie, Dr. v. Peltlaan 24, van Eikerzee. J, M. J. Jansen, E.L., geleidster, Elzenlaan 2, vaft- Utrecht. I. Neumüller, N.H., dienstbode, St. van Surcklaan 1, van Alkmaar. d. Mac Gillavry (echtgen. van C. Boasson), N.I., zonder, Natteweg 9, van Amsterdam. Ingekomen pensionaat 16 personen. Vertrokken personen. M. C. Bakker, HEvL., leerling-verpleeg ster, naar 's-Gravenhage. -e M. Böhmèrt EvL., dienstbode naar Buer, Dtl. W. G. J. Kortenschijl, rem., zonder n. Cavala Gri. S. de Boer, geen, boerenknecht, naar Alkmaar. C. Klaver, N.H„ schilder, naar Heiloo. D. W. Meppelink, N.H., geleid ster, naar Ruinen. D. Zonneveld, R.K., dienstbode, naar Hilversum. A, Kóól, N.H., echtgertoote van K. Koorn, Zondêf, naar Schoorl. J. P. Beentjes, R.K., kap* per, naar Alkmaar. A. Prijs, N.H,, z. b„ naar Amsterdam, A. de Jong, N.H., bloe mist, naar Alkmaar. J. G. W. Korten schijl, geen, zeeman, naar Amsterdam. - H. Heekstra, N.H., dienstbode, naar Hilver sum. J. Tuinman, N.H., zonder, - naat Egmond aan Zee. J. Konihg, geen, zon der, naar Alkmaar. W, J, Bakkér, R.K>t chauffeur, naar Hoorn. E. F. Verstraeleh,- R.K., dienstbode, naar Alkmaar, Oosting, N.H., geleidster, naar Bussurn» -* T. W. Voorthuijzen, N.H., chauffeur-moö* - teur, n. Beemster. C, M, Mantel, GerG., dienstbode, naar Schemerhorn. ft, jpól»- dervaart, N.H., dienstbode, haar Blöéhiért- daal. A. Hofstede, GèrK., schildéf, naar Leeuwarden. P. Egerér, R. K, dienstbode, n. Langlamnitz (Dtl.). ft- Ecerer, R.K., dienstbode, naar Langlamnlti (Dtl.). N. M. Prins, N.H., zonder n. Alk" maar. C. D. van Vliét, N.H. electrieién, naar Amsterdam. Vertrokken pensionaat 13 personen. Benoemingen. Tot secretaris-penningmeester van deh Voorpolder is benoemd de .ïeer W. Kiste» maker .alhier. Tot seCrecaüS-pennlhg» meester van den polder Koc-tenbül-g is be noemd de heer A. van Dijk, alhier. t

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6