TRIUMPH Agenda 'N TRIOMF VAN SMAAK VOOR f||§ IEDERS 1 CENT VIRGINIA SPAANSGHE WeecAeeicht KOMT DE NIEUWE ZIEN IN DE SHOWROOM VAN DEN OFFICIAL-DEALER GARAGE SCHMIDT - Heiligland Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. U en Uw rheumatiek liggen samen onder één deken. ZIJPE ZUIDSCHARWOUDE CASTRICUM EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. ONGEVAL. Hedenmorgen liep het 2 V, -jarig dochter tje van den heer Hes op den hoek van de Rochdalestraat-Friedrich Engelstraat der mate tegen een motorrijwiel aan dat het een lichte hersenschudding bekwam. AANVARING. Heden om ongeveer 12 uur voer het vrachtschip „De Risico" door het afslaan van de motor, tegen de spoorbrug aan. Het schip moest met behulp van een sleepboot worden vrij gemaakt en het scheepvaartverkeer kreeg een half uur vertraging. De spoorbrug bekwab geen schade. INBRAAK TE HEILOO. Vannacht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan het manufacturen- magazijn van de fa. Th. Roozen, Westerweg te Heiloo. Door het uitsnijden van een ruit zijn de dief of dieven aan den achterkant het perceel binnengekomen. Voor zoover thans nagegaan kon worden, worden een tweetal heerencostuums vermist. De politie heeft direct, met behulp van een politie hond een onderzoek ingesteld, helaas raakte de hond op den straatweg het spoor bijster, zoodat nog geen resultaat behaald werd. 8-JARIG JONGETJE AANGEREDEN. Gisteravond om 7 uur werd op den Rijksweg te 't Zand het 8-jarig zoontje van den heer J. de Boer, brugwachter aldaar, aangereden door een motorrijwiel, komende uit de richten den Helder en bestuurd door den handelsreiziger H. C. uit Scheveningen. Het jongetje speelde met andere kinderen en stak plotseling den weg over. De motorrijder deed nog alle moeite om de aanrijding te voorkomen, doch te vergeefsch. Het kind werd binnengedragen in den winkel van den heer Zwart, waar dr. Boerema de eerste geneeskundige hulp verleende. Het bleek dat het kind een zware hersenschudding had opgeloopen, benevens een buikwonde, terwijl beide beenen gebroken waren. De toestand van het jongetje is hoogst ernstig. Het is ver voerd naar het St. Elisabethziekenhuis in Alkmaar. Volgens de politie, die procesverbaal op maakte, treft den motorrijder geen schuld. DE SCHOOLKWESTIE TE OTERLEEK. In de heden gehouden raadsvergadering, waarvan het verslag, wegens plaatsge brek, heden niet kon worden opgenomen, werd na een toelichting van den architect Saai, met de stem van den heer Witteveen tegen, besloten de school t>- Stompetoren, in verband met de opheffing van de school te Oterleek met ingang van 1 Mei, de met 2 lokalen uit te breiden. De raming be droeg 13.500. meubileering en cen trale verwarming inbegrepen. Aan het hoofd der school te Oterleek, de heer de Wit. wordt met ingang van 1 Mei op de meest eervolle wijze ontslag verleend. BOTSING TE AKERSLOOT. Donderdagavond ongeveer 7 uur had op den hoek Dorregeester en Uitgeester- weg een aanrijding tusschen een vierwielige vrachtauto en een motorrijwiel plaats. De bestuurder van 't rijwiel, de hr. S., van Span broek botste tegen de auto op, kwam te vallen en brak zijn linkerarm De melk rijder M. uit Limmen bracht hem naar dr. Schaars te Akersloot, die hem voorloopig heeft verbonden waarna hij is overge bracht naar het Elisabeth ziekenhuis. De vrachtauto werd bestuurd door den heer R. te Akersloot. De politie heeft de zaak in onderzoek. AANBESTEDING ONDERBOUWEN VOOR TWEE ANLEOiNRICHTINGEN TE VELSEN. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van de onderbou wen voor twee aanleginrichtineen ten be hoeve van de stoomnont-vecverbinding over het Noordzeekanaal te Velsen met bijkomende werken. De hoog'L inschrijver was ir. A. A. Gnirreo t° 'terd^m veir 113.000 en de laagste W. Bakker Tzn. te Gouda voor 96.800. FILM-AVOND DRANKBESTRIJDING. Gisterenavond belegde de Alkmaarsche Loge „Na strijd herboren" van de Intern. Orde van Goede Tempelieren een film-avond in het gebouw „De Unie". Na een welkomstwoord van den voorzit ter, den heer A. van Galen toog de heer J. Harders van Amsterdam, leider van het Reizend Drankweer-Museum, aan 't werk, en vertoonde allereerst een vermakelijk teeken filmpje, waarna hij de toeschouwers ver schillende gebeurtenissen liet zien uit de drankbestrijdersbeweging, o.a. de kamp- week van de Nederl. Vereen, te Soesterberg, het 100-jarig bestaan var de afd. Rotterdam der N. V., het kampeeren van de I. O. G. T. bij den Holterberg, de massale sluitings- demonstratie van de Blauwe Week 1938 te Rotterdam, enz. Hierna werd de hoofdfilm „Nelly" ge draaid, een Zwitsersch werk in 5 acten, waarin op ontroerende wijze een eenvoudige geschiedenis wordt weergegeven. Nelly on dervindt reeds als kind de verderfelijke werking van den alcohol, doordat haar vader drinkt en haar moeder vermoordt, en in de gevangenis terecht komt. Dit maakt zulk een diepen indruk op haar, dat zij tegen haar vriendje Peter zegt, nooit te willen trouwen met een man, die drinkt. Vijftien jaar later komen Nelly en Peter zeer toe vallig op een voorjaarsfeest weder met el kander in contact. Na korten tijd volgt een verloving. Peter, die' de zoon is van een wijnbouwer, vergeet echter zijn belofte en drinkt, na behaalde lauweren bij de wed rennen, champagne. Het dreigt tusschen de gelieven tot een breuk te komen, doch Nelly vergeeft hem, na zijn stellige belofte nooit weer te zullen drinken, zijn fout. Peter houdt, trots de vele moeilijkheden, zijn woord. In de 4e acte wordt Nelly door een reiziger, die te veel wijn uit den kelder van Peter's vader had gedronken, met een auto overreden en wordt zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. In de 5e acte weet Peter zijn vader voor zijn onthouders-idee te winnen en besluit deze zijn geheelen wijnbouw om te kappen. Ten slotte vindt Nelly echter een oplos sing om hun broodwinning niet op te offeren en wordt de druivenoogst benut voor het bereiden van ongegiste dranken, de z.g. „zoete most". Als huwelijksgeschenk ont vangen Nelly en Peter van een oom de vol ledige installatie hiervoor. MUZIEKAVOND DOOR BLINDEN. Donderdag 30 Maart des avonds te 8 uur wordt in de Evang. Luth. kerk op de Oud gracht een muziekavond door blinden ge geven. Het openingswoord wordt gesproken door ds. S. v. d. Woude. In de pauze zullen beelden uit den arbeid der blinden vertoond worden. HET KOLONIEHUIS „PRINSES BEATRIX" TE EGMOND AAN ZEE. Donderdagmiddag is in tegenwoordig heid van talrijke autoriteiten en belangstel lenden het nieuwe koloniehuis „Prinses Beatrix" te Egmond aan Zee, behoorende aan de vereeniging voor christelijke gezond heids- en vacantiekoloniën, geopend. Wij merkten o.m. op dr. C. van den Berg, directeur-generaal der volksgezondheid, dr. van den Brekel, inspecteur der volksgezond heid in Noordholland, dr. J. A. Putto, direc teur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te 's-Gravenhage, dr. Tuntler, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Amsterdam, den Amsterdamschen wethouder voor de open bare gezondheid en 't ziekenhuiswezen, den heer Baas, burgemeester Eyma van Egmond aan Zee met de beide wethouders en den gemeente-secretaris, directrice E. Cohen van Huis ter Duin, den heer Ruytenburg, be stuurslid van de kolonie St. Jozef, dr. C. Belonje en vertegenwoordigers van Het Centraal Genootschap voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies, Trein 8.28, de Katholieke Kinderuitzending in het bisdom Haarlem, het kinderfonds der P.T.T. te Den Haag, de Unie van Christelijke onderwij zers e.a. De voorzitter der vereeniging, ds. Corn. J. van Paassen uit Zutfen, heette allen welkom. Het verheugde hem zeer, dat dr. van den Berg de openingsplechtigheid wilde verrich ten; nu H.K.H. Prinses Juliana door omstan digheden hierin verhinderd was. Het heen gaan van dr. Doyer wierp over dezen dag een schaduw. Zijn opvolger in Noordhol land, dr. van den Brekel, hielp enthousiast mede aan den bouw van het nieuwe kolonie huis. Ook met den opvolger van dr. Heyer- mans, dr. Tuntler, hoopte het bestuur prettig samen te werken. Aan dr. Putto, die thans een andere functie bekleedt, dankte het be stuur veel, doordat hij het was, die het oude koloniehuis afkeurde en zoo den stoot gaf tot den bouw van dit nieuwe huis. Veel dankte de vereeniging ook aan het lid van Ged. Strten van Ncordholland, den heer A. W. Michels, die helaas op het laatste moment verhinderd was te komen, evenals aan den heer Hooft Graafland, directeur van de Raif- feisenbank te Utrecht. Zich tot het gemeentebestuur van Egmond aan Zee wendend, noemde hij het een groote eer, dat de heeren ook bij de opening van dit nieuwe tehuis in hun gemeente aanwezig wilden zijn. Bijzonder verheugde hem ook de aanwezigheid van zoovele zusterverenigin gen. Dank bracht hij tenslotte aan zijn mede bestuurder jhr. Röell, den architect M. J. Holst uit Zeist, den aannemer ten Elze uit Zutfen en allen, die aan den bouw hadden meegewerkt. De directeur-generaal der volksgezond heid, dr. C. van den Berg, zeide met genoe gen de uitnoodiging tot opening van het ko loniehuis Prinses Beatrix te hebben aan vaard. De koloniehuizen nemen immers op het gebied der volksgezondheid een voor name plaats in. Wij mogen in ons land trotsch zijn op de volksgezondheid. Enkele maanden geleden wees namelijk de statistiek der sterfte in de verschillende landen uit, dat Nederland een uitzonderlijk gunstige positie inneemt. Het bezet de tweede plaats achter Nieuw-Zeeland. Dit is niet te danken aan na tuurlijke invloeden, ras, klimaat e.a. Niet de natuur, maar de cultuur, de verzorging der volksgezondheid heeft dit bewerkstelligd. Een voorname rol speelden daarbij de voor zieningen voor het kind. De laatste 20 jaar zijn deze sterk toegenomen. In die 20 jaar bouwde ook de vereeniging voor christelijke gezondheids en vacantiekoloniën in Neder land haar tehuizen, eerst op de heide, later ook aan zee. Te Egmond aan Zee verrees eerst het Zeehuis, toen het Prinses Juliana - huis en nu het Prinses Beatrixhuis, ter ver vanging van het Zeehuis. Het nieuwe tehuis maakt direct een prettigen indruk. Met den wensch, dat op den arbeid in dit nieuwe te huis zegen moge rusten, verklaarde spreker onder applaus het Prinses Beatrixhuis voor geopend. De genoodigden waren hierna in de ge- Bioscopen, City-theater, 8 uur, hoofdnummer Haven kwartier (real.); hoofdrollen Jean Gabin, Michèle Morgan en Michel Simon. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondagnam. van 2 uur af doorloopende voorstelling; Maandag en Dinsdagav. 8 uur en Woensdagmiddag half 3 (matinee): hoofdnummer Jij en ik (rom.-dram.); hoofdrollen George Kraft en Sylvia Sidney. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.)- hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 24 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, operette Het jonge leven, door kinderkoor Nico Snel. Maandag 27 Maart. 8 uur, 'Waakt en Bidt, prop.-avond jongel. chr. geh. onth. bontl. lëgenheid het fraaie tehuis te bezichtigen. Hoog op een duintop gebouwd, geniet men er aan alle kanten een schiterend uitzicht op zee en duinen en ook op het dorp, ja zelfs op Alkmaar. Gedeeltelijk in het duin gebouwd, bevat het sousterrein de keuken, waschge- legenheid en andere dienstvertrekken. Daar- bo\ .n bevinden zich de eetzaal, de speelzalen voor jongens en meisjes en de ziekenafdee- ling. De bovenste verdieping bevat de slaap zalen, met vaste waschtafel voor ieder kind, douche en badgelegenheid e.d. Alles is vol gens de nieuwste vindingen der techniek en volgens de laatste eischen der hygiëne inge richt. Maar bovenal is het tehuis, dat plaats biedt aan 50 jongens en 50 meisjes, licht en vriendelijk, vooral de speelzalen en de eet zaal, waar een groot portret van Prinses Beatrix, een geschenk der directrices, de kin deren vroolijk toelacht. HÉ SMAAK Het tehuis wordt centraal verwarmd door een oliestookinrichting van de firma Heringa en Wutrich te Haarlem. Aannemer was de firma ten Elze uit Zutfen, onder-aannemers de heeren Keuter te Alkmaar en J. Koeman en H. J. van Workum te Egmond aan Ze. Na de bezichtiging werden in de eetzaal ververschingen rondgediend. Mr. Th. Lim- perg uit Amsterdam, penningmeester van Het Centraal Genootschap voor Kinderher stelling- en Vacantiekolonies maakte zich hier tot tolk der zusterverenigingen. Hij sprak woorden van hartelijke gelukwenschen en vooral van bijzondere waardeering, omdat de zusterverenigingen dien naam verdie nen. Zij doen elkaar geen concurrentie aan, maar houden alleen het oog gericht op de be langen van het zwakke kind. Ds. van Paassen las tenslotte de tallooze telegrammen en andere gelukwenschen voor, van welke wij noemen, die van het Zieken fonds Voorzorg, de Ver. Leert goed doen, dr. Deyl, de centr. cornm. Kinabu, Elim e.a. Voorts vermeldde hij met dankbaarheid de vele ontvangen bloemstukken en geschenken, speciaal van de Unie voor Christelijke onder wijzers, die een eerste gift voor de biblio theek gaven. de wijn, bij uitstek geschikt voor feestelijke gelegenheden. Zacht, zoet, doch zonder te zwaar te zijn. Per flesch 10.85 en f 1.20. Per 12 tl. f 0.80 en f 1,10 per fl. Tel. 2585. -MERCURY 8. De producten van de Fordfabrieken, de Ford 8 en de 12-cylinder Lincoln-zephir, die in prijsklasse wel een beetje erg veel uit elkaar liepen, hebben er nu weer een nieu we auto bij gekregen, de Mercury, die een waardige tusschenvorm is bij de genoemde merken. Deze Mercury, die een 8 cylinder 95 P.K. motor heeft, is nu ook in Alkmaar versche nen bij den official dealer de garage Schmidt aan het Heiligland, en een paar fraaie wagens zijn daar te bewonderen en te beproeven. Ongetwijfeld zal het meeste enthousiasme uitgaan naar de aanwezige club-cabriolet, die, in een prachtige grijs-beige kleur, een zeer vlotten indru' maakt. Deze ,vier- onder-den-kap" is met roodbruin leer be kleed en de kap wordt zeer eenvoudig geopend en gesloten, de plaatsruimte ach terin is meer dan voldoende. Het „bagage ruim", waar ook het reservewiel is geplaatst, is enorm groot en deze wagen lijkt ons dan ook geknipt voor liefhebVrs van groote reizen. Ook de aanwezige 4-deurs-sedan maakt eei. vlotten indruk en het proefritje dat wij met den heer Schmidt maakten, bewees ons wel dat wegligging. stuurvastheid, veilig remmen en al wat tegenwoordig van een moderne auto geëischt wordt, ook in deze Mercury in zeer hooge mate aanwezig is. Geïnteresseerden zullen goed doen zien over nadere details "*n motor en carrosserie met den heer Schmidt te verstaan, die gaarne, enthousiast als hij is, de voordeelen en bijzonderheden -ran de nieuwe Mercun zal mededeelen. MERCURY 8 HET JONGE LEVEN. Uitvoering door Nico Snel's kinderkoor. Vanavond zal het Alkmaarsch kinderkoor o. 1. v. zijn directeur Nico Snel een opvoe ring geven van de kinderoperette „Het jonge leven". De organiseerende vereeni ging heeft veel werk gemaakt van de voor bereiding en alles geprobeerd, om tot een zoo goed mogelijke uitvoering te komen. Wel extra mogen wij noemen het muzikale gedeelte: een symphonie-orkest van 16 man zal met den heer Couvee aan den vleugel den zang en dansbegeleiden en als dit orkest zoo speelt als op de „generale", dan is het luisteren er naar reeds een gang naar 't Gulden Vlies waard. In de operette zijn twee eenvoudige dan sen opgenomen, welke eveneens uitgevoerd worden door de kinderen. De spelertjes hebben, o. 1. v. mevr. Offenberg elke week geoefend en zullen dus ongetwijfeld met hun dansjes veel succes hebben. Waar ver der gezorgd is voor zeer origineele St. Maar tenliedjes en voor echte „Palm-Paschen". daar zal het publiek eenig idee krijgen van folkloristische spelen. Wij wenschen het koor met zijn dirigent een succesvollen avond toe! INKOMENS EN VERMOGENS IN ALKMAAR EN OMLIGGENDE GEMEENTEN. Blijkens een publicatie van het centraal bureau voor de statistiek bedraagt het aan tal aangeslagenen van Bergen voor de rijks inkomstenbelasting over het belastingjaar 1937/'38: 1158. Voor Alkmaar is dit getal 5833, voor Heiloo 1399, voor Castricum 1154 en voor Schoorl 414. Het totaal-bedrag der zuivere inkomens bedraagt voor Bergen 2.726.000 (Alkmaar 11.856.000, Heiloo 2.776.000, Castricum 1.958.000, Schoorl 690.000). Het gemiddeld inkomen per aan geslagene te Bergen is 2354, te Alkmaar 2033, te Heiloo 1984, te Castricum 1697 en te Schoorl 1666). Het gemiddeld inko men te Bergen r 2354 is derhalve hooger dan dat van de omliggende gemeenten. Ter illustratie zij nog vermeld, dat het gemid deld inkomen te Amsterdam ook lager is en 2161 bedraagt. Het aantal aangeslagenen voor de vermo gensbelasting te Bergen bedraagt 274. Voor Alkmaar is dit getal 943, voor Heilpo 324, voor Castricum 83 en voor Schoorl 98. Het totaal-bedrag der vermogens te Bergen be draagt 21.009.000 (Alkmaar 51.718.000, Heiloo 14.454.000, Castricum 3.134.000, Schoorl 3.811.000). Het gemiddeld vermo gen per aangeslagene te Bergen is 77.000 (te Alkmaar 55.000, te Heiloo 45.000, te Castricum 38.000 en te Schoorl 39.000) Ook voor het gemiddeld vermogen staat Bergen derhalve, vergeleken bij de omlig gende gemeenten, ann de spits. Te Amster dam is het gemiddeld vermogen hooger, nl. 93.000. HET KAMPEERKAMP TE BAKKUM. Groote verbeteringen aangebracht. Men schrijft ons uit Bakkum: Daar het kampeerseizoen weer nadert en ons kamp bij de stedelingen een groote aan trekkingskracht heeft, hebben wij, ook al omdat ons- bekend was dat het kampeerter rein een uitbreiding had ondergaan, eens een kijkje'genomen. Wij hadden het geluk in die rondwandeling den heer Duinker te ontmoe ten, die zoo bereidwillig was ons eenige in- Fchtingen te geven, waaraan wij het voigen- de ontleenen. Door de bestaande in- en uitgangen, die niet van gevaar ontbloot waren, af te breken en te vervangen door één grooten li,- en uit gang, is een groote verbetering verkregen Tevens is een ir hout opgetrokken admi- nistatiegebouwtje geplaatst, doch zóó, dat de aanvragers van kampeerkaarten, door achter dit gebouwtje te locpen, direct den rijweg verlaten, zoodat een opstopping niet mogelijk is. Hier worden dus de zgn. kamr,- bevolkingsregisters bijgehouden. Hierdoor 'is het kantoortje van den kampwach'er vrijge komen en bestemd voor hem, de politie en de controle terwijl naast het nieuwe een gebouwtje wordt geplaatst voor het electri- sche kampnet, waar de schakelaars zitten voor de kampverlichting. Een ringweg van circa 8 K.M. lengte, welke om het kamp loopt en met s- -ie klinkers is bestraat, voerde ons langs de nieuwe toiletten en waschgelegenheden. Ook deze laatste zijn verbeterd, doordat het spatwater niet meer over de bakken kan loopen. De toiletgebouwen zijn zoo ingericht, dat aan den eenen kant de dames- en aan den anderen kant de heeren-afdeeling is ge maakt. Er is wederom een gebouw gekomen, dit z'jn de gebouwen woar de vaste ka—'~eer- ders hun tenten en kampbenoodigheden op brengen en nog tegen brand verzekerd zijl ook. Langs de bestrating van den ringweg zijn de zandplekken, evenals elders, met duin zoden belegd, terwijl op verschillende plaat sen nieuwe beplantingen zijn aangebrach van h®estm-s en ro-p-\ de natuurlijke omgeving aanpast. Het kamp heeeft en uitbreiding van 9 H.A. ondergaan en beslaat thans een oppervlakte van circa 22 ha. Hierdoor is verkregen, dat de tenten niet vlak bij elkaar komen te staan. In driehoekvorm, met een onderlingen afstand van 15 m., zijn open plekken in het bosch gemaakt, die de plaats aanwijzen waar de tent komt te staan. Verder heeft de win- Kelstraat een verandering gekregen. Achter Voor het geheele land: Zwakke tot matige wind uit uiteenloopende richtingen, meest zwaar bewolkt, geen neerslag van beteeke- nis, weinig verandering in temperatuur. De depressie ten zuidoosten van IJsland neemt steeds verder in diepte af. Een lang gerekte vore van lagen luchtdruk strekt zich nog steeds uit van dit centrum over de Noordzee en onze omgeving naar Duitsch- land. In deze vore zijn de luchtdrukverschil- len overal zeer gering, zoodat de wind krachten klein zijn. In Scandinavië steeg de luchtdruk gisteren regelmatig. Tengevolge hiervan dringen thans bij oostelijke winden koudere luchtmassa's naar onze omgeving door. Op den oceaan ontwikkelen zich voort durend nieuwe storingen, welke met groote snelheid over den Golf van Biscaye en Frankrijk naar de Middellandsche zee trek ken. Zij brengen in west- en zuid-Frank rijk zeer slecht weer, met krachtige tot stormachtige winden en veel neerslag, Pau (ten zuidoosten van Biarritz) had 81 mm. Ook in het Balkangebied ontwikkelde zich een storing. Deze bewoog zich noordwaarts naar Polen. Zij doet hedenmorgen den luchtdruk in de randstaten en rond de Oost zee dalen, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk' in Scandinavië aan zijn zuidzijde weer in beteekenis afneemt. De ochtend- temperaturen zijn over het algemeen nog verder gedaald. In Duitschland komt lichte, in Scandinavië plaatselijk zeer strenge vorst voor. Alleen op IJsland en Janmayen is de temperatuur boven normaal. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.48 tot 5.24 uur licht op. Wanneer U onder de dekens kruipt, blijft Uw rheumatiek niet aan Uw bed staan, al hebt U er 4, 5 of 6. Dacht U nu werkelijk alleen met een groot aantal dekens Uw raeumatische pij'ien te kunnen verdrijven? U ais leek weet niet beter. U denkt „Warmte zal mij goed doen". Maar bij de minste afkoeling is de pijn er weer met verdubbelde hevigheid en te meer, omdat rheumatieklijders door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie extra gevoelig zijn voor koude, tocht en vocht. Pak de koe bij de horens en gebruik niet langer lapmiddelen! Ge moet de oorzaak bestrijden en die ligt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, dat het urine zuur radicaal doet verdwijnen door aan sporende werking op lever, nieren en ingewanden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot pak). het opberggebouw, in hoefijzervorm, is n.1. een ruimte beschikbaar gesteld, waar de winkeliers hun tenten kunnen opslaan. Ieder, die wil inschrijven voor de leveranties op het kamp, kan zich eerst overtuigen waar zijn toekomstige standplaats is. Wij brachten terloops het gesprek op de tentverhuring door beroepsverhuurders. De heer Duinker zeide ons: Uit eigen ervaring weet u, dat wij verleden jaar reeeds daar tegen zijn opgetreden, o.a. hebben wij direct de bordjes tehuur laten verwijderen en ook nu staan wij die niet toe. Ieder, die een plaats in het kamp wil hebben, moet dit een week van te voren aanvragen. Wij hebben van de verbeteringen aan bet kamp en ten aanzien van de tentverhuring met genoegen kennis genomen. Alles ziet er fraai en verzorgd uit, het is aan alles te zien, dat den heer Vogelenzang met zijn twintig jarige ervaring op dit gebied, het den kamp bewoners zoo aangenaam mogelijk wil ma ken. Door de ruimere plaatsing der tenten is het politietoezicht, dat vanwege het P.W.N. wordt uitgeoefend, vergemakkelijkt. Pastoor vertrekt. Pastoor P. van Kampen te Burgerbrug in deze gemeente is als zoodanig benoemd te Kethel. Pastoor van Kampen is hier zeer gezien, zoodat men hem noode ziet vertrek ken. Wij vernamen, dat in zijn plaats is be noemd de heer Olsthoorn, thans kapelaan te Rotterdam. Oudste inwoner overleden. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer J. Schoenmaker, is gisteren op 94-ja- rigen leeftijd overleden. De raadsverkiezingen. In de gisteren gehouden vergadering van de afdeeling der S. D. A. P. werd de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen als volgt samengesteld: 1 T. Hellinga, 2 mevr. E. Bakker—Pieters, 3 W Zijlstra, 4 C. M. Beerenpoot, 5 F. Roosenschoon, 6 G. A. Bohlander, 7 mevr. G. Jacobs—Wenting. 8 J. H. Westerman, 9 p. Dorjee. Er zal nog per referendum gestemd worden.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2