Vraag en Aanbod PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. Woensdags en Zaterdags. 3{&ck d. School Jno&zonden Stukken Jijdschaften £attd* en Juiti&ouia Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Kampioen klein biljart. DERDE BLAD. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Wanneer we het programma voor morgen nagaan, dan blijken er weer verschillende belangrijke wedstrijden in de le klasse te zijn vastgesteld. In de eerste plaats zijn we benieuwd of L.S.V.V. zich van haar jongste nederlaag zal hebben hersteld. De gelegenheid ervoor is er, vooral nu zij op eigen terrein spelen en nr. 10 van de ranglijst ontvangen, n.1. E.S.V. Doch de Egmonders zullen er wel anders over denken en het zou ons dan ook niets verwonderen wanneer zij minstens een gelijk spel zou weten te bereiken. U.S.V.K.G.B. is wel de minst belang rijke ontmoeting in deze afdeeling, alhoe wel beide ploegen nog niet geheel veilig staan. Een gelijk spel zou voor beiden een gunstig resultaat opleveren en beiden iels meer in veilige haven doen belanden. De derby H.S.V.Limmen is de meest onberekenbare ontmoeting die in deze af deeling is vastgesteld. Wie de rivaliteit tus- schen beide ploegen kent, weet dat hier morgen iets bizonders staat te gebeuren. Honderden toeschouwers worden dan ook verwacht en Limmen zal er een eer in stel len H.S.V. van de bovenste plaats af te werken, terwijl de Heilooërs daarentegen het gelijke spel in het begin der competitie bereikt te Limmen, nu in éen overwinning willen doen veranderen. Wij houden het dan ook op de Heilooërs en zouden het een bi zonder goede prestatie no°men wanneer de Limmers een gelijk spel zouden behalen. De Valken krijgen de moeilijke opgaaf om R.E.O. in eigen huis te kloppen, iets, wat dit seizoen zeer moeilijk schijnt te zijn. De Valken zullen dan ook wel met leege han den naar Venhuizen terugkeeren. In de 2e klasse Centrum is onze plaatse lijke vereeniging A.F.C. vrij van spelen en kunnen zij toezien hoe S.D.E. haar rival n.1. Berdos zal ontvangen. Het wispel turige S.D.E., dat verleden week niet min der dan 12 doelpunten wist te scoren. Dat is dus al een zeer moeilijke opgaaf voor de Bergenaren en wij hopen slechts voor haar dat zij er zonder kleerscheuren zal af komen. S.V.W. ontvangt het sterke Amsterdam sche N.V.A. en zal dan waarschijnlijk ook wel beide punten mee naar Amsterdam ne men. Een gelijkopgaande strijd verwachten we in Amsterdam tusschen S.V.O. en S.V.A, Een gelijk spel zou een goed resultaat voor beiden zijn. Hockey. DE ALKMAARSCHE HOCKEYWEDSTRIJDEN. Het hockey-programma voor Zondag luidt als volgt: 11.30 uur: Alkmaar III—Amsterdam VI. 1 uur: Alkmaar IIHurley. Alkmaar IAmsterdam VI (dames) 2.30 uur: Alkmaar IH. D. M. II. Alkmaar is Zondag a.s. overladen met een aantal thuiswedstrijden. Zoo zal reeds om half twaalf het derde aantreden tegen Amsterdam VI. Ofschoon we verwachten van het derde, dat het zal doen wat het kan, vreezen we toch het ergste voor de Alkmaar jongeren en gelooven we in een overwin ning voor Amsterdam VI dat hierdoor een beslissingswedstrijd kan spelen met Alliance II om de bovenste plaats. Het tweede speelt eveneens tegen een Amsterdamsche ploeg, n.1. Hurley. Doch het tweede geven wij meer kans dan het derde, ja, we rekenen zelfs op een overwinning van het enthousiaste team, dat tot alles in staat geacht mag worden. Als de halflinie iets beter speelt dan Zondag is naar onze meening het tweede moeilijk te verslaan. De dames spelen haar laatsten wedstrijd en wel tegen Amsterdam VI. Door een over winning komen de dames voor promotiewed strijden in aanmerking. Dit is voor de dames een voldoende aansporing om zich tot het uiterste in te spannen. Waar Amsterdam VI tot de zwakkere zusters behoort in de af deeling van de Alkmaarsche dames, twijfe len wij niet aan een Alkmaarsch succes Aan de dames om niet voor een teleurstel ling te zorgen!- Last but not least het eerste elftal. Dit is Zondag wel het belangrijkste van alles. De onderstaande rangorde van de drie ondersten op de ranglijst spreekt voor zich zelf: Strawberries, 14 wedstrijden, 10 pt. Zandvoort, 13 wedstrijden, 9 pt. Alkmaar, 12 wedstrijden, 9 pt. Wint Alkmaar Zondag, dan is redding nog mogelijk en kan Zandvoort nog voorbij ge streefd worden, want dat Zandvoort in haar laatsten uitwedstrijd een punt verovert op Victoria, is uitgesloten. Alkmaar heeft thuis nog nimmer verloren van H. D. M. II en deze traditie alleen al geeft hoop. Doch genoeg is dit lang niet. Met inzet van alle krachten, d.w.z. met zoo weinig mogelijk zenuwen zal Alkmaar moeten spelen. Moge de precaire toestand het elftal prikkelen tot het schier onmoge lijke en den aanhang tot een record-opkomst, die Alkmaar tot groote daden in staat stelt! ALCMARIA-NIEUWS. Alcmaria is wakker geschud! Bijtyds hopen we heeft het zijn precairen toestand ingezien. Dat meenen wij tenminste te mogen opmaken uit het Maartnummer van de withemden. Bram Elte heeft n.1. zijn traditioneele artikel „Herbewapening" ge noemd en hij schrijft daarin o.m.: Het is onze stellige overtuiging, dat een goed moreel en geestelijk bewapend Alc maria bijna iedere tegenpartij uit dezelfde afdeeling kan staan. Maar wat geeft het als ten koste van zware offers Alcmaria bekwame trainers enga geert wier lessen niet of onvoldoende worden bezocht of wanneer het geleerde niet in de practijk wordt uitgevoerd,, wat geeft het, wanneer bestuurs-, commissieleden en an dere werkers in de vereeniging zich tot het uiterste inspannen om alles zoo goed moge lijk en naar beste weter. te leiden en te organiseeren, wat geeft tenslotte een uit nemende generale staf als het moreel van de troep niet voor 100 deugdelijk is, wat geeft hetdoch genoeg. De innerlijke kracht moet uit de spelers Zeer bill. te koop: een pracht en z. g. a. n. eikenhouten piano bij A. J. OVERDIJK, Breédstraat 49, Alkmaar. Handnaaimach. met gar. 5-10 en 15 gulden, luxe trapmach. 45, traptoe- stellen 5-10 guld. Dames- en Heeren-, jongens- en m. rijw. 10, naaimach.- rep.inr. Guus Klünnen, Hofdijkstr.s13. Te koop in goeden staat zijnde kleer makers nachine, merk Pfaff, een looper zoo goed als nieuw pl.m. 14 meter lang 1 M. breed. Te bevragen SNAARMANSLAAN 63. Te koop gevraagd: goede gebruikte accordeon met pianoklavier 10 a 15. Brieven onder letter N 751 aan het bureau van dit blad. Als nieuw D. rijw. 17.50, Heeren- rijw. 15.0016.0017.50, Jongens fiets 15.00, enz. Alle met garantie. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop gevraagd: zwarte Duitsche Studiepiano. Br. onder lett. F 753 aan het bureau van dit blad. Te koop aangeboden een goed onderh. modern wandelwagentje (v. Delft). Adres te bevr. bureau van dit blad. Te koop: z. g. a. n. heeren rijwielen vanaf 8.50, 10, 12.50, 15.00. Damesrijwielen 8.50, 10.00, 15. Transport 12.5015.00, bij C. HEINIS, Mient 31, Alkmaar. Een prima E. M. Jaarsma haard te koop. VRIESMAN en Zn., Verdronken- oord 8a. Telef. 2469. Te koop: diverse gebruikte driewielige karren. Electr. Wagenmakerij ,,DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Telef. 3939. Goed radiotoestel te koop, zonder luid spreker, 6.50. SPOORSTRAAT 5a. zelf komen en er zijn gelukkig vele van die spelers die zulk een kracht bezitten. Zij hebben recht op ons aller waardeering voor hun rusteloos en onbaatzuchtig werken om ons good-old Alcmaria te houden waar het is en het zoo mogelijk op hooger plan te brengen Deze waardeering strekt zich ook uit tot al de overige elftallen van het tweede tot het laagste adspirantenelftal. Wij zelf weten uit eigen ervaring onder welke moei lijke omstanigheden al die lagere elftallen dikwijls in ver afgelegen dorpen moeten kampen en wij respecteeren al hun spelers. Goede woorden, vooral dooi ouderen ge sproken, kunnen heel dikwijls een uit stekende uitwerking hebben op spelers, wier moreel en geest niet up to date is. Maar wanneer alle goede raadgevingen falen, wanneer de spits door enkele goed- willenden moet worden afgebeten, wanneer Alcmaria's eer en goeden naam in het ge drang komen, dan zal tot krachtdadiger maatregelen moeten worden overgegaan. Hopen wij dat het bestuur hiertoe nimmer zal worden genoopt, hopen wij, dat ook bij Alcmaria een nieuwe moreele en geeste lijke herbewapening haar intrede zal doen Verder schrijft hij een ware geschiedenis over zijn vriend Piet, die in het dagelijksche leven echter Bertus heet. Geheel Alcmaria zal weten, hoe „waar" deze schets is! Baardman's verhalen lezen wij steeds met veel genoegen en zijn pennevrucht van deze maand maakt geen uitzondering op den regel. Resten dan nog twee bijdragen van de beide trainers, de maandoverzichten, de burgerlijke stand en een verslag van den jeugdavond. Dit nummer van het Nieuws behoort tot de beste van den jaargang! Hoogland wint zyn twee eerste partijen. Vrijdag zijn te Leeuwarden in de Frie- sche biljartclub de eerste twee ronden gespeeld voor het kampioenschap van Nederland klein biljart. Hieraan werd deelgenomen door onzen stadgenoot H. J. Hoogland, (kampioen 1938), van der Veen, I. de Wied, G. J. Beekhof, C. de Bruin, K. Kohier en B. H. Borrenkamp. Over het algemeen waren de praestaties niet te roemen. Alleen Beekhof en Hoogland speelden een behoorlijke party, doch de overigen bleven allen beneden de verwachting. De uitslagen luiden: Eerste ronde: pnt. brt. h.s. gem. Beekhof 261 18 91 14.50 Hoogland 400 18 98 22.22 van der Veen 298 33 44 9.03 De Wied 400 33 45 12.13 De Bruin 400 55 38 7.27 Kohier 356 55 40 6.47 Tweede ronde: Borrenkamp 312 39 34 8.— De Wied 400 39 45 10.25 Beekhof 400 26 86 15.38 De Bruin 217 26 52 8.34 Hoogland 400 24 43 16.66 Kohier 276 24 57 11.50 VIJFDE CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN. De hemel. Dood en verrijzenis, wereldbrand en oordeel, hel en vagevuur, zijn in de vorige conferenties ons oog voorbijgetrokken. Thans sprak de conferencier over den he mel, die is de eindbestemming van eeuwig geluk voor heel de menschheid, ook voor iederen mensch persoonlijk. Die hemel is ook het einddoel van de katholieke kerk op aarde. De eenige reden van haar bestaan is de menschen tot de eeuwige zaligheid te leiden. Daarom zal ze blijven bestaan tot het einde van de wereld. Dan gaat ze over tot de zegepralende kerk in den hemel. Twee punten worden verder behandeld. Vooreerst: er bestaat 'n hemel van eeuwi ge zaligheid. Ten tweede dat hemlsch ge luk ontvangt iedereen, die sterft als kind van God. Geen denkend mensch is tevreden met het leven hier op aarde; hij wil een eeuwig en volmaakt geluk. Dat zulk een geluk bestaan zou, is in overeenstemming met zijn bestaan als redelijk schepsel Gods Maar is het er ook? Dat kan alleen Gods openbaring ons leeren, en van die open baring getuigen Schrift en Overlevering, Christus zelf is ten hemel opgeklommen. (Mare. 16, 19; Hand. 1, 9—11; Joh... 20, 17). Maar die hemel is niet voor Hem alleen. Hij wil hem geven ook aan ons (Joh. 3, 16) De Bijbel is er vol van. De hemel is de plaats, waar de zaligen in alle eeuwigheid gelukkig zijn door God te aanschouwen, te beminnen en te bezit ten. Gods oneindige majesteit, volmaakt heid, goedheid, schoonheid zullen we daar zien, liefhebben en genieten. Daartoe zal het bovennatuurlijk licht der eeuwige glorie ons in staat stellen, uit eigen kracht kunnen we dat nooit berei ken. (Cor. 2, 9). Die zielezaligheid straalt eveneens over op ons lichaam. En als bij komstig geluk zullen we ook genieten door het gezelschap van Jezus' mensch heid, van de engelen, en de heiligen in den hemel. Hier vond de spreker aanleiding om een oogenblik de leer der katholieke kerk uit een te zetten over de vereerlng van de heiligen. Die heiligen zijn overleden men schen, die God op aarde bizonder hebben gediend, daarom door Hem op schitteren de wijze in den hemel-zijn beloond en ter vereering en navolging aan de geloovigen worden voorgesteld. Ze zijn Gods uitver koren vrienden en de rijkste vrucht van de heiligheid van Christus' kerk op aarde. De kerk immers predikt een heilige leer, die tot God voert, geeft alle middelen om hei lig te worden door de uitdeeling van Chris tus' verlossingsgenade en brengt altijd vruchten van heiligheid voort. Trouwens katholieken zijn altijd goed. Natuurlijk zijn er ook zondaars onder hen, zelfs misdadi gers. Maar dat is niet de schuld van de kerk, aan wier invloed ze zich onttrekken. Die zijn er overigens onder niet-katholie- ken ook. Maar van een katholiek verwacht men meer en beter, en terecht. Ze kunnen beter zijn door de genade van hun katho liek. zijn, doch blyven vrije menschen. En altyd zijn er die in deugd en liefde hebben uitgeblonken. En redelijk is het om hen als Gods bizondere vrienden te vereeren en hen na te volgen en te vragen om hun voorbede bij God. Wie komen nu in den hemel? Allen, die sterven als kinderen van genade. Want een kind heeft recht op het erfdeel, en dat is hier God zelf. Om die reden doopt de katholieek kerk de kleine kinderen, die daardoor worden tevens kin' deren van God en is het plicht van naas tenliefde een stervend kind te doopen. De hemel is verder ook een loon (Luc. 6, 23; 1 Cor. 3, 14). Dat loon kunnen we zelfs vermeerderen door onzen trouwen dienst van God. Om dat te kunnen doen heeft de katholieke kerk bizonder van Christus een sacrament ontvangen, dat haar geloovigen ontvangen in de H. Communie. Hij, de bron van alle genode. Hij heeft Zijn kerk nooit verlaten, maar is met Godheid en Menschheid altijd bij Haar en geeft Zich als geestelijk voedsel aan haar geloovigen. Is er dan geen troost voor hen, die den rijken parel van het H. Sacrament, den schat van de H. Communie, zonder hun schuld reeds eeuwen hebben verloren? Ze ker, indien zij de ware kerk van Christus niet kennen, missen ze veel, maar ook voor hen staat de hemel open, indien ze door volmaakte liefde of volmaakt berouw over hun zonden zich keeren tot God. De spreker eindigt met te wijzen op de redelijkheid van de leer, die hij in de vijf conferenties heeft uiteengezet, en hoopt, dat zy'n hoorders die leer met ernst zullen willen overdenken. DE BOOMEN IN BERGEN EN NOG WAT. Geachte Redacteur. Verzoeke beleefd een plaatsje in de Alkm. Courant, voor het volgende ingezon- den stukje, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met verbazing las ik in de Alkm. Crt. van heden, 23-3, 3e blad, dat drie raadsleden een telegram zonden aan B. en W. en daarin protesteerden tegen het rooien van enkele boomen in de Stationsstraat, die hen toch niet in den weg staan en wat voor de be woners aldaar een opluchting en verbete ring is. Waarom protesteeren deze heeren niet dat het zoo lang duurt eer er in de Bree- laan een wandelpad komt vanaf de Station straat tot aan de Vijverlaan? Als daar twee auto's elkaar passeeren is er voor een wan delaar geen plaats meer over en moet deze trachten zich het veege lichaam te redden tusschen een boom en een bouwvallig muurtje (riggel) van 20 a 30 cm. hoog, met een nog bouwvalliger ijzeren hek erop. Een tusschenruimte van 40 a 50 cm. Mij is be kend, dat één dezer raadsleden (en ook een wethouder) een paar keer per dag deze gevaarlijke verkeersweg moeten pas seeren, om hun woning te bereiken. Heeren raadsleden, -zet daar Uw tanden eens in, pik daar ook eenige boomen en die bouwvallige riggels eens weg en vele inwo ners en wandelaars zullen U er dankbaar voor zijn. Ook het aspect zal er bij winnen en de Breelaan haar naam waardig zijn. Nogmaals mijn dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend K. E. PELS, Stroomerlaan 4, Bergen. „In Weer en Wind", maandblad voor na tuurliefhebbers, onder redactie van Rinke Tolman en ds. J. I. van Schaik, ziet er weer keurig verzorgd uit. Het Maartnum mer opent deze keer met een artikel over Grutto's door R. A. Maas Geesteranus, met aardige teekeningen en foto's van den schrijver. B. J. Lempke schrijft over een nieuwe Nederlandsche vlinder, de Aplasta ononazia; Junius behandelt den plantegroei in de maand Maart, drs. J. J. Smith wijdt zijn derde artikel aan het zonnige Zuiden, dr. W. M. Kruseman zijn tweede aan „Het dier en zijn voedsel". W. A. van Bezooijen toont ons opnieuw, welke prachtige resul taten er met de camera in de natuur te be reiken zijn. Emile Buyssen over „Tusschen Brugge en Sluis", W. H. D. Dingeldein over „Lente in het bos" en dan de gebruikelijke aanwijzingen voor aquarium en terrarium besluiten dit nummer, dat weer tal van mooie fo's bevat. In „De Natuur", populair geïllustreerd maandblad, gewijd aan de natuurweten schappen en haar toepassingen, schrijft J. Jak,, S. C. J over de Kongoleesche beel dende kunst, W. E. van Wijk, de hoofdre dacteur over Sterrenkunde voor middel baar en gymnasiaal onderwijs. Dr. J. van Lohuizen wijdt een bijdrage aan „Noval en Supernovae", H. J. Kerstens besluit 2-,jn artikelenreeks over de functie van het bloed by het zuurstoftransport en J. w g v. d. Stigchel schrijft over de vischgronderi van de Noordzee. Een met diverse teeke rv^1 Hnó'r ziin I ningen verduidelijkt artikel over „Duinpro. God door Zyn Haag„ vm df Q Pro- singe besluit het Maartnummer. STIEREN-VOORKEURING. Te Wieringerwaard. Vrijdagmorgen togen de Noordholland- sche veefokkers voor een groot deel naar Wieringerwaard, een der oudste en beste rundveefokdistricten van onze provincie. Wij zagen belangstellenden uit Uitgeest, Hoogkarspel, Beemster en Schermer, be nevens een heele schare uit den omtrek. Ook aan autoriteiten ontbrak het niet, o. a, was aanwezig ir. Webbens, directeur van het Ned. Rundveestamboek. Of het aange voerde geheel deze belangstelling noodig maakte, is dezen keer eenigermate een vraag. Van de oudere stieren werd alleen At las, van R. L. Wayboer te Anna Paulow- na,' gepresenteerd. Hoewel in prima con ditie, diep en behangen, heeft deze stier van beste afkomst, door zijn matig ruim achterstel niet een ieders bekoring. Slechts vier twee-jarige stieren versche nen op het appèl, waarvan slechts één in de oogen der jury genade vond, n.1. Nie- dorp's Max 57 van J. A. Mooy, gefokt door Jb. Kooy Cz. te Nieuwe-Niedorp. De jury gaf blijk oog te hebben voor den vrij regelmatigen bouw, niettegenstaande de conditie te wenschen overliet. 37 één-jarige stieren waren aangegeven, waarvan er 25 verschenen. Het zij tot eere aan het bolwerk van de fokkerij gemeld, dat slechts 1/5, dus 5 stuks, afgekeurd werden. Van de overige 20 kregen 6 het praedi- caat „Toegelaten", terwijl 15 als goedge- keurden de stamboeknummers verkregen. Ingedeeld naar hun afkomst vinden wyr Vaderdier: diversen, aangegeven zoons 7, toegelaten 1, goedgekeurd4. Vaderdier: Frans 210 v. Groenhoven, aangegeven zoons 3, toegelaten 1, goedge keurd 2. Vaderdier: Constantijn Frans, aangege ven zoons 3, toegelaten geen, goedgek. 3. Vaderdier: Frans 104, aangegeven zoons 3, toegelaten geen, goedgekeurd 3. Vaderdier: Atlas, aangegeven zoons 11, toegelaten 4, goedgekeurd 2. Het resultaat van het laatste dier week wel wat van de verwachting af. Als toegelaten noteerden wij: Henk van H. K. Koster, Parmentier 2 van J. Stam mes Dz., Nico van Nic. Kaan Hz., Antjes Atlas van R. L. Wayboer, Nero 2 van C. R. Blaauboer en Frans 231 van Groenho ven van F. A. F. Groneman. Goedgekeurd werden Pel Roland, Ro land 2 en Bontjes Frans van J. Kaan Hz., Klaaske's Atlas en Rosetta's Atlas van R. L. Wayboer, Frans 227, Frans 235 en Frans 250 van Groenhoven van F. A. F. Groneman, Floris van H. Schenk Kz., Ka- rel van P. Saai, Theo en Hoover van N. D. Kaan,Jacoba's Plesman van Albert Re- zelman en Hilda Adema van Miedema te Wieringermeer. Het aanwijzen van bepaalde kopstuk ken zou moeilijk vallen. De meeste inte resse bestond voor den zwaren, breeden Jacoba's Plesman, den adellijken mooien Frans 227 van Groenhoven, welke helaas in wat ruime mate de fout der Constan tijn Fransen (matig droge beenen) ver toonde, en Hilda's Adema. Over de laatste waren de meeningen sterk verdeeld, de een roemde zijn adel, gesloten romp en bekende afkomst; de ander verfoeide, vooral bij den genoem den koopprijs (n.1. 1500) het wat matig ruim en correct achterstel. Keuringen in de volgende week. Als de voornaamste keuringen der vol gende week worden verwacht: Donderdag te Twisk en Hauwert en Vrijdag te Scha- gen, terwijl het vaak teleurstellende Alk maar Zaterdagmiddag de tweede week zal sluiten. 186. Hij heeft eindelijk alles doorzocht, doch niets kunnen vinden. Terwijl hij bijna de moed opgeeft, loopt hij tegen een poot van een tafel. Een deurtje vliegt open en wat ziet Pam? het document. 187. Hij is dolblij, dat hij nu in staat zal zijn om zijn onschuld te bewijzen. Plotseling gaat de deur van de kamer open. Het is de kamerheer, die terug is gekomen! VOORKEURING TE BEEMSTER. In het hart van Neerlands schoonsten polder, te Midden-Beemster, werd gehoopt, te zien het mooie resultaat in den veel lich- teren polder Zijpe en de bemoediging van den rijks veeteeltconsulent in zijn stukje van 1.1. Vrijdag, een keur van mannelijk fok- materiaal te vinden. Helaas, alleen het mooie voorjaarszonne tje en de eerste groep hebben getracht dit te verwezenlijken, doch overigens hebben noch het tweejarige noch het jonge mate riaal, noch de wijze van voorbrengen (manotaan) noch de ware opbouwende fok kersstemming ook maar één oogenblik ge tracht de eer van Beemsters grooten naam hoog te houden. Wel werden alle vijf driejarige stieren aangehouden, doch de te groote Clara's Frans van P. Marrees en de oude voorshands wat lichte Constantijn Ruiter zullen op den centralen keuringsdag niet mogen ver schijnen. Wel mogen naar Alkmaar komen de beide uit den Constantijn Frans-stam voortgesproten stieren Frans 212 van Groenhoven (eigendom van de N.V. Vee- Export te Den Haag) en Constantijn Albert van K. Hamborn. Beiden bezitten voldoenden adel; jammer is, dat de achterhandstand van de eerste nog al geleden heeft en de andere wat groot is. De derde, Peter, van D. Haremaker, van Friesche afkomst, is massief met beste beenen, doch bekoort in type niet iedereen. Op de vier tweejarigen was de jury te spoedig uitgekeken. Toen de leider der keuring, E. Koster Dz., hen op duidelijken toon naar stal zond, wist een ieder, dat de jury van hen geen goeds verwachtte, dus allen afkeurde. Van de 31 aangevoerde éénjarigen ver schenen er 28. Met de beste bedoeling bezield, werden er voorloopig 18 uitgenomen en op de rij geplaatst ,om nader te worden bezien. Doch menig stierenleider vermoeide het voor zün

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10