MORTH CTATE USucqediikz Mand WEST-FRISIA ALKMAARSCHE BOYS 1-3 DERDE BLAD. De rood-witten stellen zich volkomen veilig. Neen,een fraaien strijd is het in Enkhuizen geenszins geweest, die de Alkmaarders de noodige ja zelfs volle winst gaf. Of de Alkmaarders verdiend wonnen? Niet geheel over eenkomstig den uitslag. Wel waren de capaciteiten van de Boys beter, maar de Enkhuizenaren legden een meer dere werkkracht en enthousiasme aan den dag. Maar het is reeds meerdere malen gebleken, dat deze factoren den doorslag niet brachten. Het was de beter-spelende ploeg die ten slotte won. De Alkmaarders stel den zich hierbij volkomen in veilig heid, terwijl het er voor de rood-gelen duister begint uit te zien. Er waren natuurlijk oorzaken voor dit minder goede spel en naast het slechte ter rein ongetwijfeld de ongunstige weersge steldheden. Een ijzige straffe wind en vele buien na de thee, hoe kon het ook an ders, of dit moest z'n stempel drukken op het spel. Spelers beoordeelen? Hoe was dit thans eigenlijk mogelijk. Boven het normale spel van verdediging en halflinie, blonk Pater Sr. iets uit, terwijl Indri Jr., Mulders op de linksbinnenplaats op waar dige wijze verving. Natuurlijk kan het ook bij hem beter, maar gezien de omstandig heden kon hij er best zijn. En bij de Enkhuizenaren bemerkten we ook niet bepaalde uitblinkers; het is een stoere hardwerkende ploeg. Merkwaardig was dat gevoel, dat een Alkmaarsche nederlaag bijna onmogelijk bleek te zijn. De Alkmaarders deden het wel kalmpjes aan dochzeker! En toen de rust met gelijken stand inging en de ge- blokten nog windvoordeel zouden krijgen, stonden de kansen voor de in ernstig de- gradatie-gevaar verkeerende rood-gelen ver van goed. En toen de bezoekers opnieuw een voor sprong namen, was wel een gelijk spel mo gelijk, maareven goed een grootere achterstand voor de gastheeren. En die achterstand kwam endaarbij tevens de beslissing. Uit den wedstrijd zelf, de volgende grepen: De Boys winnen den toss en verkiezen eerst tegen den wind in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor de Enkhui zenaren en als Pater er een enkele maal even naast is, kan v. d. Horst echter erger voorkomen. Het is een over een weer gaan de strijd van slecht spel, waarin weinig ,.groote" gebeurtenissen vallen. Nadat het Enkhuizer-doel eens zonder resultaat be laagd is, worden enkele corners op 't Boys- doel verwerkt. De eerste stompt v. d. Horst keurig weg, doch de tweede wordt gemist en levert eenig gevaar op; het loopt echter goed af. Bij een duel tusschen den West-Frieschen doelman en Goudsblom, gaat het leder juist over. De West-Friezen zijn iets sterker en een maal gaat opnieuw het Boys-doel door het oog van den naald. Dan werken de Alkmaarders zich wat los, Goudsblom zet goed voor, doch Indri schiet juist over. Even later zet de Grand het leder goed in, wel tracht een West-Fri- siaan den bal van achter de doellijn weg te werken, doch de uitwerking is verkeerd het leder suist verder in het r.et. De Alkmaarders hebben een voorsprong, 01, doch dadelijk meenen we den stand gelijk te zien worden; de bal gaat echter juist over het Boys-doel. Na eenige wezerzijdsche aanvallen, plotse ling een doorbraak die den Alkmaarders noodlottig wordt. Een goede pass naar de midvoor die zich tusschen Pater en Slik ker heeft opgesteld, en onhoudbaar gaat de bal in en is de stand gelijk, 11. Nog een gevaarlijk moment voor het Boys-doel, eenig veldwerk en dan is het rusten. Na de thee hebben de Alkmaarders het windvoordeel, terwijl de weersgesteldheden er niet beter op worden. Reeds dadelijk wordt een goed schot van de Groot even goed gestopt, ter wijl de Enkhuizer-midvoor even later een pracht kans door pingelen verloren doet gaan. Een corner op het doel der gastheeren levert ook al niets op, terwijl we even la ter hier een spannend moment beleven, als Goudsblom goed voor zet en Indri Jr. goed heeft ingeschoten. Het gevaar kan echter met moeite worden gekeerd. Het Boys-offensief duurt voort. Pater Sr. schiet van ver in, doch de doelman kan juist nog corner werken. Ook deze levert niets op. Dan is het Brouwer, die den bal ver door zet naar de Grand. Even naar binnen zwen ken en onhoudbaar is de stand 12. Nog even zeten de rood-gelen alles op alles en eenmaal weet v. d. Horst op schit terende wijze redding te brengen. Enkele wederzijdsche corners volgen, doch veran dering in den stand komt er voor eerst nog niet. Eindelijk heeft Indri over links succes, als hij een boogbal inzendt, die over de vingertoppen van den keeper doeltreft, zoodat de voorsprong is vergroot, 13. Nog eenige wederzijdsche aanvallen vol gen, doch zonder een verdere wijziging breekt het einde aan. ALCMARIAVELOCITAS 2—2. Alcmaria speelde gisteren een oefenwed strijd tegen het Groningsche Velocitas. De belangstelling was zeer gering, wat echter geen wonder was, want de kou dreef de menschen naar huis. Beide elftallen hebben voldoenden strijd geleverd en hoewel het feu sacré natuurlijk ontbrak, was er zeker geen sprake van een lauwen wedstrijd. Alcmaria kreeg ondanks een veldmeer- derheid een 2O-achterstand, welke voor de rust tot 21 verkleind werd. Na de thee kwam de gelijkmaker en de uitslag 22 was voor beide partijen goed. JONG HOLLAND—D.E.S. 1—1. Op een zeer zwaar te bespelen terrein heeft Jong Holland met een gelijk spel te gen 't Zaansche D.E.S. genoegen moeten nemen. Jong Holland had Hartog en J. Kui per weer in de gelederen. Dit bleek een groote versterking van de voorhoede. De achterhoede was als van ouds; de midden linie echter was ditmaal 't zwakste deel van de ploeg. D.E.S. kreeg meer dan zij verdien de, want Jong Holland was vrijwel den ge- heelen wedstrijd sterk in de meerderheid. Steeds werd een groote druk uitgeoefend op 't D.E.S.-doel. De achterhoede, met aan 't hoofd de keeper, was in buitengewonen vorm, zoodat de Oranje-truien maar een maal konden scoren. Aan den keeper dankt D.E.S. dan ook voor een groot deel 't ge lijke spel. Voor de rust hadden onze plaats- genooten het spel geheel in handen. D.E.S. kon zich niet uit den druk, die op haar doel werd uitgeoefend, los werken. Gedoelpunt werd er echter niet. Talrijke schoten, w.o. vervaarlijke kogels van Hartog, J. Kuiper en van Westrienen, werden op meesterlijke wijze door den D.E.S.-keeper gestopt. De vele corners brachten ook geen succes. Een keurige kopbal van P. Papa werd op onbe grijpelijke wijze uit 't doel gewerkt. De en kele D.E.S.-aanvallen gaven de Jong Hol land-verdediging niet de minste moeite. De rust ging in met dubbelblank, hoewel Jong Holland een 20-voorsprong zeker verdiend had. Na de hervatting bleef Jong Holland het beste van het spel behouden. Eindelijk was het Hartog, die uit een goed opgezetten aanval onhoudbaar inschoot, 10. Jong Holland voelde zich nu voldaan en speelde wat mjnder enthousiast, 't Gevolg was, dat D.E.S. sterk kwam opzetten. Jong Hollands middenlinie raakte er nu hopeloos uit. Meermalen dreigde er gevaar en 't was D.E.S. rechtsbuiten, die met een harde schuiver, onhoudbaar voor den Jong Hol land-doelman de gelijkmaker scoorde, 11. Jong Holland viel nu wel verwoed aan, maar D.E.S. verdedigde stug. Met Jong Holland sterk in den aanval werd deze ontmoeting beëindigd. MONNIKENDAM—C. S. V. 0—0. Het is C. S. V. gelukt (wat haar voor gangers nog niet gelukt was) om Monni kendam op eigen terrein een punt afhandig te maken en zelfs zouden wij zeggen, dat Monnikendam nog blij mag zijn met dezen uitslag. Hieraan moeten wij toevoegen, dat de heer Merison, die den wedstrijd leidde, een pluim toekomt voor zijn eminente lei ding. Ware hij niet zoo krachtig opgetre den, dan zouden ongelukken en zelfs een kloppartij niet uitgebleven zijn! Nu bleef het bij het uit het veld sturen van den M.- midvoor. Monnikendam begon met den storm mee het C. S. V.-doel te bestoken, doch de C. S. V.-verdediging, waarin Koot als invaller fungeerde bleef meester van het terrein. De C. S. V.-voorhoede trachtte door snelle uitvallen succes te behalen. Zoo brak Bakker eens keurig door doch in het strafschopgebied gekomen struikelde hij in den modder en de keeper kon redden. Monnikendam zette toen de eene aanval na den ander op, doch strand ie steeds op buitenspel. Weer brak Bakker door en hoe wel de keeper reeds was gepasseerd, kon bij niet hard genoeg schieten omdat de modder hem dit belette en tergend lang zaam rolde de bal naar de doellijn, waar een der backs op de lijn wegwerkte. Na de rust was het C. S. V., die het Monnikendam doel onder vuur nam, doch daar de arbiter reeds tientallen vrije schop pen uitgedeeld voor ruw spel, waren de C. S. V.-ers te bang den bal bij zich te houden en schoten dus naast het doel. Schoten van v. Zon, Bakker, Boott en Beusman misluk ten om die redenen. De midvoor, die reeds een waarschuwing had gekregen werd toen weer na onbesuisd te hebben gespeeld, door den arbiter van het veld gezonden. Het einde kwam even later met een 00 uitslag, waar Monnikendam mee tevreden mag zijn. UITGEEST—BERGEN 3—1. Uitgeest heeft den wedstrijd verdiend ge wonnen ofschoon een gelijk spel de verhou ding beter had weergegeven. Bergen speel de zonder Ludding en Koster. De eerste aanvallen waren voor Uitgeest, doch de verdediging van Bergen bleef voor- loopig meester van het terrein en zette af en toe haar voorhoede aan het werk. De aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Eenmaal trapte de middenvoor van Bergen een mooie door Plomp aangegeven bal, vlak voor open doel over de lat h°sn. Een. an dere maal bracht de scheidsrechter een aan val van Bergen om zeep door voor ver meend buitenspel te fluiten. Uitgeest zat ook niet stil en brak verschil lende malen fraai door. Na 25 minuten moest Half voor een on houdbaar schot van dichtbij zwichten, 10. De linkervleugel van Bergen deed aar dige dingen, vooral Sloot speelde een goede partij. Na een half uur spelen kreeg Plomp een corner te nemen; deze werd voor doel na eenig heen en weer getrap door een der backs van Uitgeest het veld weer ingezon den en ook deze kans was verkeken. Even later werd de bal door Sloot goed aange geven, Visser trok er tusschenuit en besloot zijn aanval met een keihard schot, 11. Na de thee, toen Bergen het windvoordeel had, wilde in de voorhoede niets lukken; de verdediging ruimde wel goed op maar plaatste onvoldoende, zoodat de midden spelers van Uitgeest aan het werk konden zetten. Na een kwartier spelen kreeg Half een schot te stoppen doch beoordeelde den bal verkeerd en het was 21. Hierna was Bergen korten tijd in den aanval en oefen de een grooten druk uit op het Uitgeester doel. In deze periode was Bergen bepaald onfortuinlijk. Verschillende corners werden goed genomen, maar telkens wist een been van een Uitgeester op het laatste oogenblik doelpunten te voorkomen; eenmaal zelfs schoot de middenvoor juist tegen de knie van den doelman van Uitgeest. Toen bij een uitval van behoorlijken af stand op het doel van Bergen werd gescho I V AMERICAN «JCIGARETTES ten, ving Half den bal, liet dezen weer val len en de bal rolde tusschen zijn beenen in het doel. 31 voor Uitgeest. In het laatste kwartier was de wedstrijd het aankijken niet meer waard. Achterhoe de en middenlinie van Bergen moesten alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Het einde kwam met onveranderden stand. In Bergen speelden des morgens ter gele genheid van het behaalde kampioenschap, de adspiranten een eerewedstrijd tegen de Koedijker-adspiranten. Koedijk bood Ber gen een bloemstuk aan en na afloop van den wedstrijd sprak de voorzitter de spe lers en scheidsrechter Friedt toe, terwijl hij aan elk der Berger adspiranten een door den beschermheer Voute beschikbaar ge steld clubspeldje overhandigde. Des middags werd Bergen III door den laatsten wedstrijd tegen Dirkshorn met 30 te winnen, kampioen van haar afdeeling. WEER EEN WEDSTRIJD NEDERLAND—DUITSCHLAND. Schrijven van den K.N.V.B. Naar wij vernemen is door het bestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond een schrij ven gericht aan den Duitschen voetbalbond, waarin voorgesteld wordt opnieuw een wedstrijd tusschen Nederland en Duitsch- land vast te stellen op een nader te bepa len datum. Deze ontmoeting, welke zeer waarschijnlijk niet meer in dit seizoen zal kunnen worden gespeeld, omdat daarvoor in beide landen nu geen tijd meer be schikbaar is, zal in Nederland plaats vin den. De wedstrijd komt in de plaats van de ontmoeting, welke op 11 December van het vorig jaar te Rotterdam was vastgesteld en welke door den burgemeester verboden werd. OM DEN ENGELSCHEN BEKER. Wolverhampton Wanderers en Porth mouth in den eindstrijd. Te Manchester is Zaterdag in tegenwoor digheid van 80.000 toeschouwers de halve eindstrijd voor den beker tusschen de Wol verhampton Wanderers en Grimsby Town gespeeld. De Wolverhampton Wanderers wonnen deze ontmoeting met 50, nadat de., rust met .20 was ingegaan. Grimsby Town speelde voor de rust met tien man, daar de doelverdediger Moulson na twintig minuten gewond raakte. George Moulson had nog npoit een cup- of league-wedstrijd gekeept en verving vandaag den internatio nal Tweedy, die door ziekte verhinderd was voor zijn club uit te komen. Verder is te Highfcury de andere halve eindstrijd tusschen Porthmouth en Hudders- field Town gespeeld, welke tegen de ver wachting in, door Portrpouth met 21 werd gewonnen. Barclay maakte vcor de rust het eenige doelpunt voor Huddersfield Town. In de tweede helft maakte deze club de fout, zich geheel op de verdediging te concen- treeren. In de laatste tien minuten wisten Barlow en Anderson echter door de ach terhoede te komen en niet alleen den gelijk maker, maar het winnende punt voor Porth mouth te scoren. Door deze uitslagen komen de Wolver hampton Wanderers en Porthmouth in den eindstrijd, welke op 29 April te Wembley wordt gespeeld. Hockey ENGELAND—NEDERLAND. Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat Zaterdag 1 April a.s. te Luton tegen Engeland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Koelesmidt (Amsterdam); achter: de Waal (Amsterdam) en Postma (Zutfen); midden: de Looper (Hilversum), Caviet ('t Gooi) en Ankerman (H.D.M.); voor: Roodenburgh (Amsterdam), Schnit- ger (P.W.), van der Doll (H.D.M.), Hey- broek (Amsterdam) en Esser (Togo); reserves zijn: Bom (Zwart-Wit), Overing (Amsterdam) en Steinz (B.H.V.) ALKMAAR IH.D.M. II 5—1. Alkmaar heeft de laatste kans om het degradatiespook te ontwijken aangegrepen en voor een overwinning gezorgd op H.D.M. II. Deze overwinning is echter gemakke lijker geworden dan de Alkmaarders ge dacht hadden, want waar H.D.M. met ne gen man verscheen, was er niet veel moeite voor noodig om te zegevieren. Het gevolg was dan ook, dat de wedstrijd tamelijk een zijdig verliep, ofschoon de H.D.M.-spelers zoo goed weerstand boden als zij konden, waardoor zij een debacle voorkwa men. Alkmaar verscheen met het volgende elftal in het veld: Voute Grondsma v. Buren Lensinck Dijkstra Berkhouwer Erdtsieck Stroink v. d. Wilk Burlage Dun Worm Meteen na den aanvang nam Alkmaar het initiatief en een serie aanvallen op het H.D.M.-doel was hiervan het gevolg, zoo dat de eerste goal niet lang op zich liet wachten, 10. Deze eerste goal werd regel matig opgevolgd door de tweede en derde goal, de één uit een strafcorner, de ander uit een schot van Dun. Met een 30-voorsprong trad dus de rust in. Na de rust nam Alkmaar het vrij kalm op. Toen het 40 geworden was, wist H.D. M. nog een strafcorner te forceeren, waar uit indirect de eenige goal ontstond. Alk maar voegde daarna nog een goal aan de score toe, zoodat de wedstrijd met 5—1 in 't voordeel van Alkmaar eindigde. De juichkreten over deze overwinning zullen echter op gedempten toon gehouden moeten worden, want gesmeerd ging het nog lang niet in de Alkmaarsche ploeg. Er zal dan ook naar een beter ploegverband gestreefd moeten worden wil er ook maar een kans op succes zijn tegen Delft op Zon dag a.s. Uitslagen der gister gespeelde hockey wedstrijden: Alkmaar I—H.D.M. II 5—1 Alkmaar IIHurley I 50 Alkmaar IIIAmsterdam VI 07 Alkmaar IAmsterdam VI (dames) 20 ALKMAAR II—HURLEY I 5—0. Met deze mooie 50 overwinning heeft Alkmaar II getoond dat ze tot meer in staat is dan haar plaats midden op de ranglijst aangeeft. Hurley immers is een van de twee candidaten voor de bovenste plaats. Hurley's droomen werden wreed ver stoord en de Ijsvogels zijn door dezen uit slag kampioen. Het Alkmaarsche team func- tionneerde goed en was vrijwel voortdurend in de meerderheid. De stand werd dan ook regelmatig tot 50 opgevoerd. Er werd sterk gespeeld, hoewel toch iet wat rommelig. Het effectvolle terrein ver oorzaakte heel wat overtredingen wat het spel erg ophield. Bovendien had Alkmaar's voorhoede het nog al eens met den buiten- spelval te kwaad. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. De Alkmaarders waren tactisch en technisch de meerderen en speelden veel productiever dan het „kick and rush" sys teem van de Hurley-voorhoede. De ruststand was 20 en na de rust werd nog drie maal gedoelpunt. De Alkmaarsche keeper wist het in doel op overweldigende wijze schoon te houden, de backs ruimden resoluut op, de halflinie speelde verdedigend iets beter dan aanval lend en bleef soms wat te veel achter, vooral de kanthalfs. De voorhoede combineerde keurig en was zeer schotvaardig. Al met al een gezellige wedstrijd tegen prettige tegenstanders. ALKMAAR—AMSTERDAM VI (DAMES) 2—0. Het Alkmaarsche elftal heeft Zondagmid dag op volkomen verdiende wijze met 20 van Amsterdam gewonnen. De Alkmaarschen speelden technisch een betere partij hockey en gedurende een groot gedeelte van den wedstrijd waren onze stadgenooten in het veld in de meer derheid. Vóór de rust werden herhaaldelijk strafcorners genomen wat geen resultaat opleverde. De 2e helft werd door de Alkmaarsche dames goed begonnen. Het duurde niet lang of uit een strafbully werd het eerste doelpunt gemaakt. Regelmatig kwam thans de Alkmaarsche voorhoede in den slagcirkel der Amster- damsche dames terug, goed gesteund door de middenlinie. Na een fraaien score bracht onze midvoor den stand op 20. Nog deden zich enkele spannende mo menten voor, doch verandering in den stand kwam er niet, zoodat de Alkmaar sche dames nu voor de promotie-wedstrij den in aanmerking komen. Schaken NOORDHOLLANDSCHE SCHAAK BOND—AMSTERDAMSCHE SCHAAK BOND 5—5. De gedetailleerde uitslagen van den wed strijd tusschen den Noordhollandschen Schaakbond en den Amsterdamschen Schaakbond, welke Zondag te Haarlem werd gespeeld, luiden: N.H.S.B. A.S.B. K. GeusH. T. Herikhuyzen yy D. J. S. de LangeC. Struylaart *1 E. de WaalJ. Amerongen yy, J. van DijkW. Knip 0l" J. ZoontjesJ. Been yy C. Pels—J. Dekker 1o A. BreetJ. op 't Einde yy2 J. J. van Bert—P. Witteman y—y Dr. P. Feenstra KuyperJ. Boas yy H. BlokkerG. H. Loman Jr. 01 Door dezen uitslag is de Noordholland- sche Schaakbond kampioen. Biljarten HOOGLAND NEDERL. KAMPIOEN HOOFDKLASSE KLEIN BILJART. Zondag zijn te Leeuwarden de Neder landsche kampioenschappen hoofdklasse klein biljart beëindigd. In da laatste ronde moest de beslissing vallen, want Beekhof en de Wied hadden toen elk 4 en Hoogland 3 y gewonnen partijen. Hoogland won zijn laatste party, terwijl Beekhof en de Wied gelijk eindigden, waardoor deze drie deel nemers allen 4y gewonnen partijen had den. Hoogland werd echter kampioen door beter algemeen gemiddelde. De uitslagen van de tweede beslissende partijen waren: Beekhof 400 33 68 12.12 de Wied 400 33 62 12.12 Hoogland 400 21 86 19.04 de Bruin 287 21 61 13.66 De einduitslag luidt: gew.part. pt. brt. a.g. h.s. Hoogland 414 2347 144 16.29 124 Beekhof 4 2261 167 13.53 92 de Wied 4K 2318 204 11.36 99 Kohier 3 2220 201 11.04 118 de Bruin 2 1936 194 9.97 61 v. d. Veen IX 1861 169 11.01 157 Bornkamp 1 1723 197 8.74 47 9 Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. S 1 Gisteren heeft Alcmaria ondanks het gure weer nog een trainingsrit gehouden en wel voor de A- en B-klasse over 37 K.M., voor de C-klasse over 28 K.M. en voor de junio ren 18 K.M. Hoewel de opkomst der renners niet groot was, hebben degenen die er waren, goed gereden. Vooral het goede rijden van de B- en C-klasse viel op en hier is flinken vooruitgang te bespeuren. Vooral Jn. Glas rijdt op het oogenblik sterk, doch ook de anderen, zooals C. Schipper, Schilte en Holtes draaien goed. Bij de C-klasse waren het Wayering en Schoute die weg wisten te komen, doch ook Groot, Kemp en Visser gingen goed. Bij de junioren is het aantal niet zoo groot, maar Myer en P. de Boer laten el kaar niet los, en betwisten onderling hun kansen. De uitslagen waren: A-klasse P. Evers tijd 1 uur 5 minuten. B-klasse: 1 Jn. Glas tijd 1 uur 5 minuten; 2 W. Wester; 3 C. Schipper. C-klasse: 1 Wayering, 2 J. Schouten, 3 Groot, 4 W. Visser, 5 Kemps, 6 G. Schouten. Junioren: 1 C. Myer, 2 P. de Boer. A. S. V. VICTRIX. Zondag heeft Victrix een trainingsrit ge houden, die voor de A en B 27 en voor de Junioren 18 K.M. groot was. De opkomst was niet groot, wat wel zijn oorzaak zal vinden in den kouden guren wind die gistermorgen op het traject stond. Maart heeft tot nu toe geen ideaal weer gebracht, wat ook weer met zich meebrengt, dat de afstanden niet te groot genomen kunnen worden. Ondanks dit weer is er toch goede strijd geleverd en het waren W. Visser, J. Alles en Jan Ottenbros, die zich reeds direct van de groep losmaakten en geleidelijk hun voorsprong vergrootten. Hoe de overigen ook zwoegden, zij bleven onbereikbaar. In de B-klasse ging de strijd tamelijk ge lijk op, doch bij de junioren werd gevoch ten. Daar was het Peereboom, die de vlucht nam, op den voet gevolgd door N. de Groot. De gebr. Hennink, die niet slecht reden en een goede plaats bezetten, hebben door de kou den strijd gestaakt. De A-klasse leverde den volgenden uit slag op: 1. W. Visser; 2. J. Ottenbros (plm. 40 M.); 3. J. Alles; 4. Nierop. B-klasse: 1. H. Stroombergen; 2. Jacob Stroet; 3. R. Hiemstra. Junioren: 1. H. Peereboom; 2. N. de Groot; 3. Benart; 4. P. Wante. ANTWERPEN—GENT—ANTWERPEN VOOR MARCEL KINT. Uitstekend rijden der Nederlanders. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden werd Zondag de wegwedstrijd Antwerpen-Gent-Antwerpen gereden, welke werd gewonnen door Marcel Kint in den tijd van 5 uur 18 min. 4 sec. De afstand bedroeg 189 K.M., zoo dat er met een gemiddelde van ruim 35 K.M. is gereden, hetgeen zeer goed moet worden genoemd, gezien de moei lijke omstandigheden. Enkele Nederlandsche renners hebben een opvallenden rol in dezen rit gespeeld. Dat waren niet Overwheel en Verveer, die al spoedig met pech te kampen hadden en door lekke banden gedwongen waren op te geven. Zoo tegen het midden van den wedstrijd trokken Schulte, Gij zen en Bras penning er geweldig aan en uitstekend sa menwerkend wisten zij bij Mechelen, toen er reeds 140 K.M. op zaten, een voorsprong van 500 meter te nemen. De Belgen in het groote peleton zagen het gevaar van een Nederlandsche overwinning en enkele ren ners slaagden er in zich bij de drie Neder landers te voegen. Een ongelukkige val partij maakte evenwel aan de mogelijkheid van een Nederlandsche zege een einde. Schulte en Gij zen kwamen daarbij zoo on gelukkig terecht, dat zij den strijd moesten staken. Alleen Braspenning bleef er dus nog over. Hij werd door het groote peleton opgenomen, doch zakte later, ten gevolge van de te groote krachtsinspanning, af. Mar cel Kint bleek te Antwerpen de snelste in den sprint te zijn. De uitslag Antwerpen- Gent-Antwerpen luidt: 1. Marcel Kint 5 uur 18 min. 4 sec.; 2. Defoordt; 3. Heydens; 4. Christiaens, allen zelfden tijd; 5. Geets; 6. Barbe; 7. Claeys; 8. Reyen, allen zelfden tijd; 9. Clotier op 13 sec.; 10. Stievens op 1 min. 51 sec.; 14. van Gent op 3 min. 37 sec.; 23. Braspen ning op 11 min. 49 sec. Crisis-publicatie» STEUNVERLEENING ZALMVISSCHERIJ. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat ondernemers van kant- zalmzegen- en galgvisscherijen die voor steun, als omschreven in het persbericht van 25 Maart 1939, in aanmerking wen- schen te komen, een aanvrage dienen te richten tot deze centrale, Juliana van Stolbergplein 3-4, 's-Gravenhage, waarna hun de noodige formulieren ter invulling zullen worden toegezonden. 's-Gravenhage, 25 Maart 1939. BERGEN. (20 t/m 25 Maart). Geboren: Joannes Jacobus z. van T. van Ruiten en E. A. Veerman. Ondertrouwd: Dirk Koning te Sint Pancras en Aagje Bakker. Jan Dirk Tijs- sens te 's-Gravenhage en Maartje de Boer. Frederik Baggen te Amsterdam en Jeanette Margaretha Cornelia van Vliet. Getrouwd; John Willekes Macdonald en Albertine Trijntje Bogtman. Matthijs Ravenhorst en Elisabeth Elsa Edith Wunsch. Willem Johan Brouwer te Heiloo eft Ca- tharina Maria van den Berg. Overleden: Pieter Vredenburg, 74 j., echtg. van J. W. Westenberg.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10