Agenda Betrckkeim? ÜSucqecMi&e Stand Jiunst en Wetenschap Jkowiciaal Hieuws IDeec&ecicht Doodelijk verkeersongeluk bij Heiloo. Een zwaar gewonde naar het ziekenhuis overgebracht. Ons nieuwe feuilleton. HAUWERT. Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. ZUIDSCHAP WOU DE 7 EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. Op den rijksstraatweg tusschen Heiloo en Limmen heeft zich hedenmorgen ter hoogte van de Kapellaan een ver schrikkelijk verkeersongeval voorge daan, waarbij één doode en een zwaar gewonde te betreuren zijn. Een personenauto uit Tuitjehorn, eigen dom van den heer J. A. Mors aldaar en bestuurd door pastoor Linthorst, even eens afkomstig uit Tuitjehorn, reed in de richting Heiloo-Limmen. De eigenaar van de auto zat naast den bestuurder, die naar men ons zegt de stuurkunst nog niet geheel machtig was. Pastoor Linthorst wilde even aan deze zijde van vle Kapellaan een vóór hem rij dende handkar passeeren en haalde dus iets naar links uit. Terzelfdertijd zag hij, dat dit niet mogelijk was, aangezien uit de lichting Limmen een zware trailer nader de. Meteen trapte de pastoor de rempedaal in, doch mede door de gladheid van den weg slipte de auto en maakte een slag in de ronde. Op hetzelfde moment vioog de trailer, die met matigen gang reed, met een har den klap tegen de personenauto aan, schepte deze als 't ware en drong met zijn motor en voorwielen in de kleine auto. De gevolgen waren verschrikkelijk. De ongeveer 50-jarige heo Mors werd door de trailer verpletten! en mies na enkele minuten den laatster, adem uit. De pastoor werd door de botsing zeer zwaar gewond en verloor vrijwel direct het bewustzijn. Onmiddellijk werd de politie te. Limmen en Heiloo gewaarschuwd, alsmede de doktoren aldaar. Hoewel spoedig hulp ge boden kon worden, moest bij den heer M. den dood geconstateerd worden. De pastoor werd per ziekenauto naar 't St. Elisabeth- ziekenhuis alhier overgebracht, waarheer. ook het stoffelijk overschot van den heer M. werd vervoerd. De personenauto werd geheel verniel terwijl de trailer zwaar beschadigd werd. De politie van Limmen en Heiloo regel de het drukke verkeer en stelde een uitgebreid onderzoek in iaar de oorzaak van dit ongeluk. De toestand van den pastoor. In den loop van den middag hebben wij nog eens geinformeerd naar den toestand van pastoor Linthorst. Het slachtoffer bleek o.a. een been te hebben gebroken en een hersenschudding te hebben opgeloopen. Waar de pastoor nog steeds buiten kennis is, moet worden afgewacht, hoe zijn toe stand, die zeer ernstig is, zich zal ontwik kelen. TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Zondagmiddag omstreeks 5 uur is op den Duinweg te Schoorl een vrij ernstig verkeersongeluk gebeurd. De 18-jarige J. Bood uit onze stad wilde met zijn motor rijwiel twee vóór hem rijdende auto's voorbij rijden, doch had zulk een groote snelheid, dat hij de macht ove het stuur verloor en met zijn motor tegen een boom op vloog. Dokter Heringa was spoedig ter plaatse, om de eerste hulp te verleener,, waarna B. per ziekenauto naai het centraal zieken huis te Alkmaar is vervoerd. Hij heeft een been op twee plaatsen gebroken, een flinke hoofdwonde en bovendien een her senschudding opgeloopen. De gemeentepolitie stelt een onder zoek in. Dr. J. FORMIJNE t Te Baarn overleed Zaterdag op 75- jarigen leeftd dr. J. Formijne. Dr. Formijne was vele jaren een bekend medicus in Alkmaar. 16 Mei 1931 legde hij zijn practijk neer en vestigde zich te Schoorl, zoodat hij nog 8 jaar van een welverdiende rust, na een druk werkzaam leven, heeft kunnen genieten. Als huisarts van den ouden stempel en van een rijke praktijkervaring behoorde hij tot die doktoren die zijn patiënten zooveel mogelijk een zelfstandige medische behandeling verschaften. Hij was 'n huis arts die ook de positie van vertrouwens man* in de gezinnen van zijn patiënten vervulde en zijn beroep als roeping ver vulde. EERLIJK DUURT HET LANGST. De stem van het geweten riep. Het gebeurde dezer dagen in of bij de Laat. Een bakker zag, dat een sjofel ge- kleede jongeman een briefje in zijn auto maat wierp en daarna zich snel uit de voe ten maakte. De bakker maakte het papier tje open, zag er een kwartje uitrollen en las, wat dat alles te beteekenen had. Het moeilijk leesbare briefje vermeldde, dat de jongeman eenigen tijd geleden, toen de automaat niet goed gesloten was, een der loketjes had leeggehaald en toen verzuimd had, het kwartje te betalen. Spoedig kreeg de jongeman spijt van zijn daad, zijn geweten begon te spreken en ten slotte vond hij deze oplossing: hij stuurde het kwartje, dat hem in zijn zak brandde en gaf op het briefje tekst en uitleg. Thans kan hij rustig slapen in de weten schap, dat hij zijn fout hersteld heeft, en dat niemand thans iets te kort is gedaan. MET EEN MES GESTOKEN. Minnenijd in 't spel? Zaterdagnacht, ongeveer een half uur na' sluitingstijd, kregen op de Laat eenige man nen ruzie met elkaar,, waarbij het ging om een lieftallige schoone. De twist liep zoo hoog, dat een der ruziemakenden het mes trok en zijn mede-minnaar, den 21-jarigen Alkmaarder C. S., in den rug stak. Hevig bloedend is S. door de politie voorloopig verbonden en vervolgens per ziekenauto door den Geneeskundigen Dienst naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De da der, een arbeider uit Zuid- en Noord- Schermer, zekere v. d. H., is later in den n cht door de Alkmaarsche politie van z'n bed gelicht en overgebracht naar het bureau van politie. Nadat proces-verbaal tegen hem is opgemaakt, is hij Zondagechtend weer op vrije voeten gesteld. Alhoewel S. veel bloed heeft verloren, kan hij zeer waarschijnlijk binnen enkele dagen het ziekenhuis weer verlaten. DE SOCIAAL-DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB 25 JAAR. De groote plaats, welke de Soc. Dem. Vrouwenclub in de Alkmaarsche moderne beweging inneemt bleek nog eens duidelijk, bij de receotie, welke zij ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan Zaterdagmiddag in een der zalen van het A. B. B.-gebouw heeft gehouden, en waarbij vele bloemstuk ken en schriftelijke felicitaties waren inge komen. De voorzitster mevr. Frielink heette allen hartelijk welkom. Zij schetste den moeilijken strijd der vrouwen die de club oprichtten en de socialistische idee trach ten te verbreiden. Hun onvermoeid strij den is velen tot voorbeeld geweest. Vrouwen als Lucie Baart is de vrouwenclub veel verschuldigd. Ook het orgaan „de Proletarische Vrouw" werd in den strijd nooit vergeten. Dikwijls vormde dat het eerste knooppunt dat later tot het lidmaatschap voerde. Uitvoerig schetste spr. de vele moeilijk heden, die overwonnen moesten worden. De propaganda beperkte zich niet alleen tot Alkmaar, maar zelfs tot ver in de om geving kwamen de vrouwen met haar werk. Met eerbied en dankbaarheid noemde zij in dit verband mevr. v. d. Toren en Bets Jetse. Ook de oprichtsters, die ter receptie aan wezig waren n.1. mevr. v. Westerop, mevr. Kuiper en mevr. van 't Veer, werd dank gebracht en zij moesten bloemen in ont vangst nemen. Dat het werk van de bestuursleden door de leden gewaardeerd wordt, werd bewe zen toen mevr. v. Rutten een thee-servies aanbood, met den wensch, dat dit niet al leen lang gebruikt mag worden, maar ook dat het spoedig te klein zal worden. Nadat een kop thee was aangeboden heeft de heer C. Couwenhoven na mens de S. D. A. P.-afdeeling de geluk- wenschen aangeboden. Mevr. Portegies namens het Insti tuut voor de arb. ontw., mevr. S jo e r t s namens de vrouwenclub aan den Langen- dijk. Mevr. E ve r h ar dD i k namens de propaganda-commissie van het gewest en mevr. Krul voor het Gewest en enkele zusterafdeelingen roemden eveneens de goede verstandhouding en samenwerking in den strijd voor een betere menschheid en tot zege van het ideaal. Th. Schouten sprak namens de bij den Alkmaarschen Bestuurdersbond aange sloten organisaties. Het behoort zeker niet tot de alle- daagsche belevenissen, gttuige te zijn van een kennelijken moord. Wanneer men dit voor oogen houdt, mag het geen wonder heeten, dat net voor den heer Chitterwick, die in de hall van het Piccadilly Hotel te Londen rustig zijn bénédictine zat te drinken, een buitengewone sensatie was, toen hij iets zag gebeuren, dat naderhand vee op een listigen moord leek. En dat nog wel in de hall van een van Lon- dens eerste hotels op het drukste uur van den dag! Een kopje koffie stond op een ta feltje in een rustig hoekje van de hall. Terwijl de deftige oude dame, van wie deze koffie was, even werd afgeleid, bewoog zich een vreemde hand boven het kopje. Korten tijd later bleek de dame overleden. Er was er in de drukke hall één, die het beloop der gebeurtenissen in al haar klemmenden eenvoud had ge zien. Dat was de heer Chitterwick, een goedige man, die door toevallige, maar heel begrijpelijke omstandig heden, alles goed in zich had opge nomen. Chitterwick voelde zich geroepen, aan de oplossing van het vraagstuk van dezen moord op kr. chtige wijze mede te werken, waarbij hij als oog getuige de politie met zijn hulp zeer welkom was. Het was juist een kolfje naar zijn hand, want eigenlijk had hij maar één liefhebberij: detective spelen. En dat het getrainde personeel van Scotland Yard tenslotte dezen ge- heimzinnigen moord to' klaarheid wist te L.engen, dankte zij voor een groot deel aan Chitterwick's onschat bare hulp, in zijn lang niet gemakke lijke rol van den amateur-detective met welk nieuw feuilleton wij heden een aanvang maken. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Haven kwartier (real.); hoofdrollen Jean Gabin, Michèle Morgan en Michel Simon. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, h.'f drie. matinee. Bioscoop Harmonie, Maandagavond en Dinsdagav. 8 uur en Woensdagmiddag half 3 (matinee): hoofdnummer Jij en ik (rom.-dram.); hoofdrollen George Kraft en Sylvia Sidney. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.) hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Maandag 27 Maart. 8 uur, Waakt en Bidt, prop.-avond jongel chr. geh. onth. bond. 8.30 uur, Harmonie, rede Frank Reusch over spreekangst en vlot spreken. Dinsdag 28 Maart. 8 uur, de Unie, openb. verg. Troelstra- beweging; sprekers A. Bakker en Paul'Kiès. 8 uur, Kapelkerk, uitvoering van de Jo- hannes Passion van Joh. S. Bach door Toonkunst. Woensdag 29 Maart. 8 uur, Harmonie, openbare vergadering E.D.D., sprekers mr. Wendelaar en dr. H. Brugmans. Vervolgens sprak namens het Gewest- Noordholland-Noord de heer P. S. v. d. Vaart enkele sympathieke woorden. De strijd van de vrouw heeft ons, aldus spr., veel werk ontnomen. Nadat mevr. M i e d e m aZ ondarvan enkele persoonlijke woorden had gesproken en had gewezen op de vele moeilijkheden die de vrouw in den strijd heeft te overwin nen, heeft de voorzitster nadat ze alle spre kers afzonderlijk had beantwoord de recep tie gesloten. De propaganda-feestavond. Kon van de receptie gezegd worden dat er veel belangstelling was, nog beter kwam dit tot uiting op den grooten propaganda- feestavond, die des avonds in het Gulden Vlies werd gehouden? Geen stoel was on bezet, en daarbij heerschte er direct al een aangename stemming, waartoe het mu- ziek-gezelschap van Cor Severein het zijne bijdroeg. Nadat de Internationale was gezongen opende mevr. Frielink de avond. Als spreekster trad op mevr. Miedema- Zondervan. Het is opvallend, zoo begon zij, dat de S. D. V. C. werd opgericht onder bijna den zelfden druk als die waaronder wij thans leven. Een spanning, die bestaat over de vraag of we de vrijheid, die we thans be zitten en die we door de jaren heen steeds mochten genieten, zullen kunnen behou den. Ook de vrouw heef haar taak in de par tij en vakbeweging begrepen. Werd zij in vroegere jaren nog beschouwd als het vijf de wiel aan den wagen, thans heeft zij de plaats naast den man ingenomen. Langzaam rijpte de gedachte van strijd óók voor de vrouw en zoo zien wij in den loop der jaren, de vrouw zich op het ter rein der politiek begeven. Zij moest den tijd hiervoor van haar gezin af nemen. Weer en wind is getrotseerd om de zaak van het socialisme te dienen. Zij, die niet geschaard zijn onder de vanen van de S. D. V. C. en geen deel hebben aan dien strijd, zullen moeilijk kunnen beseffen, welk een voldoening ervan uitgaat. Het is een strijd, die moet voeren naar het hooge einddoel: een samenleving, waarin de broe dermoord is uitgesloten, maar waar de vrede zal zijn, een samenleving, waarin het recht op arbeid en brood zal bestaan. Veel zal er in de komende tijden van de arbeidersklasse gevraagd worden. Er zijn elementen in onze samenleving, die werken op den ondergang van de arbeidersklasse en haar rechten. In dit verband deed spr. een beroep op de jeugd, die eens geroepen zal worden, het werk voort te zetten. Deze rede werd met groote aandacht ge volgd en oogstte een dankbaar applaus. De arbeiders-tooneelvereeniging „Ont waakt" voerde hierna op het blijspel van Jaap v. d. Pol, „De Doofpot" Op uitstekende wijze hebben alle spelers zich van hun taak gekweten. Wij noemen hierbij de heer Teeuwen als Jozef, mevr. Kiviet als Cornelia en mevr. Wiedenhoff als Marietje, die zeker een woord van hulde toekomt, terwijl we ook de heeren v. Leijen, Schuurman en Bruins niet zonder meer willen te kort doen. Een goede en vlotte opvoering werd ge geven, die de zaal een aangenamen avond bezorgde. Het was reeds laat, toen het doek voor de laatste maal viel, waarna men nog een tijd gezellig bijeen bleef voor het bal, waarvoor Severein met zijn gezelschap voor de muziek zorgde. KADERVERGADERING S.D.A.P. TE ALKMAAR. Het kader uit Noordholland bijeen. Zooals elk jaar is gister in de groote zaal van het Gulden Vlies de gewestelijke kader vergadering der moderne beweging uit Noordholland gehouden. Zeer velen waren aanwezig en men heeft men aandacht de in leiding van den heer C. Lammers gevolgd over het lang niet eenvoudige onderwerp van den overgang van politieke naar sociaal- economische democratie. Doch zeker is dit ook te danken aan de vlotte, overzichtelijke wijze, waarop de inleider zich van zijn taak heeft gekweten. Ook de discussie, welke des middags werd gevoerd en waar aan velen deelnamen, stond op een kame raadschappelijk hoog peiL Na afloop heeft de voorzitter den inleider dank gebracht en er bij de aanwezigen op aangedrongen het werk voor het Instituut voor Arb.ontw. te propageeren in alle af- deelirgen. DE MAANDAGMARKT. „Het kan verkeeren" is een spreekwoord, dat op de runder- en varkensmarkt van heden volkomen van toepassing is. Het verschil in prijs tusschen 1.1. Maandag hier en Dinsdag te Purmerend voor de varkens was belangrijk grooter dan de vorige week, met het gevolg, dat meer en meer de hou ders der betere kwaliteit naar Alkmaar trokken. Dientengevolge was de aanvoer wat ruim en zeker te ruim voor de afname- mogelijkheid. Hierbij kwam nog, dat de Zondagmorgen-edities van de dagbladen vermeldden, dat de regeering geen zware varkens meer dan reeds opgegeven waren, zóu afnemen. De opening was derhalve traag tot 23 cent. Slechts enkele iets hooger. Niettegenstaande Amsterdam nog lager blèek dan hier en Rotterdam een lage markt vertoonde, was de afloop ruim prijshou dend met 24 cent als top, derhalve 2 cent lager dan de vorge week. Het rundvee was ruim aangevoerd met zeer weinig goede kwaliteit. De markt kon heden, in overeen stemming met de laatste markt der vorige week, geen woord houden en geraakte dan ook niet uitverkocht. De koeien gaven toch nog neiging de ver hooging der vorige week voort te zetten. Praktisch kon voor de doorsnee slachtkal- veren 1 hooger genoteerd worden. Be neden 25 cent per K.G. geslacht was niets te koop. De schapen waren iets ruimer aangevoerd en bleken vaak op bestelling te worden ge leverd. De schaarschte in vleeschmate- riaal maakt den prijs vrij hoog, 70 a 75 cent per K.G. DE NIEUWE NETNUMMERING. Wij brengen in herinnering, dat de in voering van de 4-cijferige netnummering der telefoon-centrale in het district Alkmaar vanaf morgen zal geschieden. Vanaf Dinsdagmorgen half acht kieze men dus voor automatische interlocale ge sprekken de volgende netnummers: Alkmaar K 2200 Koedijk K 2201 Ursem K 2202 Stompetoren K 22G3 Zuidschermer K 2204 Limmen K 2205 Egmond K 2206 Bergen. K 2208 Schoorl K 2209 ALKMAAR. GEBOREN: Henderica, d. van Hendrik Bakker en S. J. L. Kruijt. Maria J., d. van Petrus S. Kuilboer en M. Stet. Trijntje A., d. van Peter J. van Hekezen en A. C. Duin. Ju lianus C. J. M., z. van Theodorus A. Over toom en E. M. Hazes. Cornelis J., z. van Johannes F. A. Smit en E. M. Dekker. Lourens J. C., z. van Cornelis G. den Nijs en E. G. Bakker. Dick, z. van Cornelis J. Visser en A. de Jong. OVERLEDEN: Anna C. H. van Helvert, gehuwd met A. Popken, 55 jaar. Maarten Boot, wedr. v. J. Spaans, 67 jaar. Harmen van Velthoo- ven, wedr. van G. E. Smitselaar, 75 jaar. ONS DRUKWERK VOOR U! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320, ALKMAARSCH KINDERKOOR. Na een langdurige voorbereiding kwam j.1. Vrijdagavond in de zaal van 't Gulden Vlies de nieuwe operette „Het jonge leven" van J. Werkman en Nico Snel tot opvoering. Die lange voorbereiding is oorzaak geweest van een buitengewoon geslaagde voorstel ling, waarvan het jammer is dat deze opvoe ring niet door een tweede gevolgd kan worden. Snel's muziek boeit van het begin tot aan het einde; van Werkman's libretto op folklore gebouwd waardoor fraaie too- neeltjes ontstonden (St. Maarten, Palm- paschen, eierentikken o.a. en in het derde bedrijf het gedeelte waarin de ballonjongen optreedt; ook het liedje met accordeonbege leiding verdient aparte vermelding) heeft de componist een uitstekend gebruik gemaakt; door zijn muzikaliteit ontstonden er stukken die tot de beste van het werk gerekend mo gen worden, wat ook het geval is met den dans in het eerste en dien in het derde be drijf. (Laatstgenoemde werd gebisseerd). De voornaamste rollen werden gespeeld en gezongen door Annie Bakker, Tinie Bak ker en Jan Bakker waarom vele anderen zich groepeerden. Een zeer vlot verloop had de opvoering, van vergissen of haperen was geen sprake. Violisten van Alkmaars Symph.-orkest, aangevoerd (bij de eerste partij) door Willy Kohier en met Jan Cou- vée aan den vleugel (die de belangrijke partij brillant speelde) vormden een dege lijk ensemble voor de begeleiding en gaf onder Snel's krachtige leiding veel kleur aan deze muziek. Na afloop dankte Snel allen die deze op voering mogelijk hadden gemaakt: de leden van het orkest, mevr. G. Offenberg (regie en ballet), Theo en Jac Groothuizen (décor en grimeering) en bovenal J. Jonker die den avond met een kort woord geopend had de persoon die voor zoo vele dingen te zorgen had. A. K. Teraardebestelling K. Ruijterman. Vi ijdagmiddag is op de begraafplaats achter de kerk te Hauwert het stoffelijk overschot van wijlen den heer K. Ruijter man, oud-hoofd der school aldaar, ter aarde besteld. Er was zeer groote belangstelling, zoowel voor deze teraardebestelling als voor den plechtigen uitvaartdienst, welke hieraan vooraf ging. In het kekgrebouw, waar de kist, welke gedekt was met bloemen en kransen, ver zamelden zich tegen 2 uur zeer velen, onder Voor Groningen, Friesland, Drente en Noordholland: Nu en dan eenige lichte re. gen of motregen, betrokken tot zwaar be wolkt, iets zachter. Matige, tijdelijk krach tige noordoostelijke tot oostelijke wind. Voor de overige provincies: Nu en dan eenige lichte regen of motregen, betrokken tot zwaar bewolkt, iets zachter. Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind. Sinds Zaterdag ontwikkelde zich over Scandinavië en de Poolzee een machtig ge bied van hoogen luchtdruk. De hoogste ba rometerstanden worden in Lapland aange troffen (Abisco 1045.6 m.m., is gelijk 785.1 m.m.) In het Middellandsche zeegebied blijft de luchtdruk voortdurend laag. Warmere luchtmassa's stroomen om dit lagedruk gebied heen. Over den Balkan en Duitsch- land in de richting van ons land. Dit geeft aanleiding tot lichten neerslag in onze omge ving en het Oostzeegebied. Ook in Hon garije is het zeer slecht weer, onder invloed van een nieuwe kleine storing, welke zich in noordwestelijke richting naar Duitschland beweegt. In ons land nam de windkracht af, in het Oostzeegebied nam de wind plaatse lijk tot storm toe. De ochtendtempera turen zijn over het algemeen hooger dan Zaterdag. Alleen op de Britsche eilanden werd het iets kouder. Behalve op IJsland is de tempera tuur echter overal nog onder normaaL Op den oceaan trekken storingen in noorde lijke richting naar Groenland. Zij transpor teeren warme lucht naar het Poolgebied en deden de temperatuur op IJsland tot ver boven normaal stijgen. Deze storingen blij ven echter op zoo grooten afstand, dat zy het weer ten onzent niet kunnen beïnvloe den. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.53 tot 5.17 uur licht op. wie zich naast de familie van den over ledene o.m. bevonden burgemeester Wiering van Nibbixwoud, dr. G. C. v. Balen Blanken, burgemeester Kikkert van Beemster, ver tegenwoordigers van het Historisch Genoot schap „Oud-West-Friesland", burgemeester Avis van Midwoud en burgemeester Palen- stijn van Schellinkhout, oud-burgemeester Avis van Midwoud en de heer K. Kuiper van Oostwoud. Na wijdingsvol orgelspel hield ds. Boers van Hoorn, die consulent is te Hauwert, het woord voor het uitspreken van een treffende gedachtenisrede, waarbij hij als uitgangspunt nam de bekende bijbelwoor den: „Gij zijt ons geweest een toevlucht van geslacht tot geslacht". Een neef van den overledene sprak hierop namens de familie. Namens de afd. Wognum, Nibbixwoud e.o. der Holl. Mij. van Landbouw bracht de heer Oudt, voorzitter, met warmen eerbied dank voor wat de heer Ruijterman als leeraar en lid is geweest. De heer v. d. Kuur, van Hoogkarspel, sprak namens het N.O.G. en in het bijzon der namens de onderwijzers uit district West-Friesland. Een treffend moment was het, toen de grijze voorzitter van het Historisch Ge nootschap, dr. Van Balen Blanken, naar de baar trad om een laatsten vriendengroet te brengen bij dit laatste afscheid. De heer K. Butter, gep. schoolhoofd te Soestdijk, sprak als oud-leerling woorden van dank en erkentelijkheid. De heer V. Kay, een der oudste vrienden, wees er op, dat de heer Ruijterman steeds een vooraanstaande positie innam en vele betrekkingen had naast het onderwijs. De heer Galis herinnerde er aan, hoe de heer Ruijterman bijna 50 jaar secretaris is geweest van het Nutsdepartement. De laatste speker was de heer Holman van Hoorn, die terugdacht aan de zoo vele mooie dagen, welke men samen had mogen beleven. Daarna werd onder orgelspl en onder het luiden der klok het stoffelijk overschot ten grave gedragen. Nadat de kist in de groeve was neergela ten bracht een familielid van den overle dene nog dank voor de belangstelling en in het bijzonder voor de blijken van medele ven, den laatsten tijd ondervonden. Candidaten voor den gemeenteraad. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de vrijz. kiesvereeniging is de can- didatenlijst voor den gemeenteraad als volgt vastgesteld: 1. J. du Burck, 2. P. de Geus Jz., 3. Jb. Kroon Az., 4. P. Ploeger, 5. A. Schoen maker, 6. C. Wagenaar, 7. K. G. Reinders, 8. J. Klingeier, 9. W. C. Bouman en 10. J. Schoenmaker. De twee eerstgenoemden hebben thans reeds zitting in den raad. De heer D. de Geus, die bij de gehouden stemming op no. 4 zou komen te staan en dus geen verkiesbare plaats zou hebben, bedankte voor de eer. Hij komt dus niet meer in den raad terug. Ouderavond. Woensdagavond werd in een lokaal van de O.L. school te Zuidscharwoude een ouder avond gehouden onder leiding van den heer J. Renaud, hoofd der school. Aanwezig, be halve het onderwijzend personeel en de oudercommissie, 26 ouders. Medegedeeld werd, dat de heer D. de Geus tot voorzitter van de oudercommissie is ge kozen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2