PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN. bergen koedijk noordscharwoude oudkarspel blroek op langendijk schoorl ursem st. pancras egmond binnen egmond aan zee castricum limmen kennemerland. Glimlachje DERDE BLAD. JUovinciaal Tlieuws Pro paganda-filma vond Het Witte Kruis. Een zeer behoorlijk aantal belangstel lenden had gehoor gegeven aan de uitnoo- diging tot het bijwonen van een propagan- da-filmavond, welke de afdeeling van het Witte Kruis, alhier, Woensdagavond in het Oranje hotel gaf. De vereeniging had hiertoe beslag weten te leggen op een tweetal bij uitstek propa gandistische filmwerken, n.1. „het paradijs der kinderen", welwillend afgestaan door 't Centraal Genootschap, en de klankfilm „Roeping" van het Groene Kruis. De eerste film gaf een reëel beeld van de volksge zondheid, de schadelijke toestanden onder de Kinderverzorging en de bestrijding er van door middel van uitzending naar va- cantie-kolonies; de film „Roeping" deed den toeschouwer den innerlijken strijd gevoelen van de wijkzusters in opleiding en haar op offerend leven ten dienste van haar hulp behoevende medemenschen. Zulk een imposant filmwerk moet indruk maken en al ondergaat men die niet zóó, dat navolging de eerste gedachte is, men onwillekeurig den drang naar hulpvaardig heid in zich opkomen. 'n Film, die zulk een sfeer weet te scheppen, kan niet anders dan op een avond als dezen rijke vruchten afwerpen. Het bestuur van het Witte Kruis staat klaar om den oogst binnen te halen. Naar de voorzitter in zijn openingswoord mededeelde, bestaat er voor de Emma- bloemcollecte op 19 April a.s. nog een groote behoefte aan collectrices. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer C. Bak ker alhier is aanbesteed het bouwen van een landhuis te Vogelenzang. Hoogste inschrijver was de N.V. Bouw en Expl. Mij. te Santpoort voor f 14.444, laag ste inschrijver de heer A. Prins te Bergen voor 9.500. Het werk is aan den heer A. Prins gegund. Het schilderwerk was hierbij niet inbe grepen. ■De balans van de spaarbank sloot op 198.635.11. Tot lid van den raad van toezicht werd de heer C. de Groot herkozen. Tot plaats vervangende bestuursleden de heeren S. Wagenaar en Jb. Wagenaar. Operette „Zonnekind". Woensdagavond werd onder leiding van den heer Westenberg, in de zaal van den heer Vjjzeiaar alhier, de eerste uitvoering gegeven door het kinderzangkoor. Opgevoerd werd de operette „Zonnekind". De zaal was geheel bezet. De aanwezigen hebben ongetwijfeld genoten van deze uit voering, welke door het leuke spel der kin deren uitstekend geslaagd is. De heer Wes tenberg heeft aan het eind van de uitvoe ring de aanwezigen bedankt voor hun be langstelling, het gemeentebestuur voor het geven van de gelegenheid in de school te repeteeren, den heer Vijzelaar voor het af staan van zijn zaal, de dames Westenberg en Kaas voor de vele arbeid besteed aan de vervaardiging der costuums, den heer A. ten Bruggencate voor de tooneelaankleeding en den heer J. Bakker voor de verzorging der verlichting. Namens het publiek sprak de burgemees ter den heer Westenberg toe. Spr. felici teerde den heer W. met deze goedgeslaagde uitvoering en dankte hem voor al hetgeen hier hedenavond door hem ten beste is gegeven. Vermelden wij nog dat de muzikale illus- stratie verzorgd werd door mej. L. C. v. d. Worp uit Alkmaar. Hoezeer men een feestelijke bijeen komst van het Schoolverbond, zooals op b April a.s. zal worden gehouden, waardeert, bewijst wel, daar de zaal Groot op dien dag geheel gevuld zal zijn met introducees en er nog vele aanvragen zijn, zoodat men zou kunnen spreken van een uitverkochte zaal. Op dezen avond zal het uitreiken der ge tuigschriften plaats hebben aan hen die op 31 Maart de school verlieten. De kinderen, bijgestaan door ouderen, zullen toor.eel, muziek enz. ten tooneele brengen. L.T.B.-cursus. De tweejarige tuinbouwcursus van den L.T.B. is geëindigd. Aan 20 leerlingen kon het diploma worden uitgereikt. Bij de eindles waren tegenwoordig het bestuur van de L.T.B.-afdeeling en de heer C. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent. Ir. Rietsema heeft de cursisten toegespro ken. Ook de heer P. Duijves voerde het woord. Namens de cursisten werd den heer Mal- lekote, den leeraar, een kistje sigaren aan geboden. Een meevallertje voor de tuinders. Het gemeentebestuur heeft bericht ont vangen van den minister van sociale zaken, dat de toeslag van 0.45 per week alsnog met terugwerkende kracht wordt uitge keerd. Dit wil dus zeggen, dat de tuinbou wers dezen toeslag nog zullen ontvangen vanaf 3 Augustus 1938. t Coöp. Boerenleenbank. De coöp. boerenleenbank vergaderde Dinsdagavond bij den heer J. de Boer on der voorzitterschap van den heer S. Wage naar, die in het bijzonder verwelkomde den burgemeester, den heer Schelhaas. De heer C. Spaans werd met groote meer derheid van stemmen herkozen als be stuurslid. Het jaarverslag vermeldde, dat aan spaargelden was ontvangen 111.494.90, te rugbetaald 104.883.62. De rente voor spaargelden is op 2 1/4 pCt., voor voorschot ten op 4 1/4 pCt. gesteld. De ontvangsten in loopende rekening waren 249.966 van re keninghouders en 153.978.65 van de Centr. Bank. Aan rekeninghouders werd uitge keerd 227.132.23, aan de Centr. Bank 193.539.72. Het ledental was per 1 Januari 1939 268. Het eindcijfer van de rekening is 589.985..19. De winst beliep 919.72. Vergadering Schoorlsche burgerwacht. Dinsdagavond vond in het café van den heer Rohde een vergadering plaats van de Schoorlsche Burgerwacht. De voorzitter, de heer N. Kaag, deelde mede, dat de Burgerwacht in verband met de zoo gewijzigde internationale toestanden, zijn werkzaamheid tot vele andere terrei nen ging uitstrekken, waarbij spr. o.m. \«ees op de medewerking die de leden van de Burgerwacht geven bij oefeningen van de Luchtbescherming. Spr. meende, dat deze meer uitgebreide werkzaamheden der Burgerwachten wel licht voor velen die tot dusver in de Bur gerwacht slechts zagen een instrument in handen van bepaalde politieke partijen aanleiding zal zijn zich bij de Burgerwacht aan te sluiten. Uit het jaarverslag bleek, dat de oefenin gen van de Burgerwacht eenigermate waren uitgebreid, terwijl het ledental was geste gen tot 65. Ook is enkele malen deelgeno men aan wedstrijden in andere plaatsen. Een plaatselijke wedstrijd is gehouden met de Afdeeling Schoorl van den Bijz. Vrijwii- ligen Landstorm, waarbij de Burgerwacht met de door den burgemeester beschikbaar gestelden wisselprijs is gaan strijken. Het bestuurslid, de heer C. J. Dongelmans, werd bij acclamatie herkozen, De ontvangsten bedroegen over 1937-1938 82,53 en de uitgaven 50,23. Hierna werden in behandeling genomen de door de Inspectie der Burgerwachten model vastgestelde statuten, die na uit voerige bespreking ongewijzigd werden vastgesteld. In verband met het twintigarig bestaan van de Burgerwacht sprak de heer Hare maker uit Alkmaar een herinneringsrede uit, waarbij het terugblikte op hetgeen dooi de Burgerwachten in de afgeloopen twintig jaar is verricht. Het ontwerp-huishoudelijk reglement werd z.h.s. vastgesteld. Vervolgens vond de prijsuitreiking van de 1937 en 1938 gehou den schietwedstrijden plaats. 1937 le pr. H. Druijven, 168 pnt.; 2e pr. Jb. Kaandorp, 166 pnt.; 3e pr. Jb. Polle,-165 pnt. 1938 le pr. Jb. Kaandorp, 177 pnt.; 2e pr. A. Dapper, 176 nt. en 3e pr. J. Timmer, 175 pnt. Met een toepasselijk woord werden door kan. Haremaker de prijzen uitgereikt, waarbij spr. wees op de goede schutterscapaciteiten van de leden der Schoorlsche Burgerwacht, daar het hoogste aantal punten, dat bereikt kan werden, 180 is. De burgemeester bood hierna ter gelegen heid van het twintigjarige bestaan aan het bestuur een voorzittershamer aan. De heer Kaag dankte den burgemeester zeer voor zijn sympathieke geste. Kapitein Haremaker dankte voorts den burgemeester zeer voor zijn steeds terug- keerende hartelijke belangstelling. Verbouw café Halfweg. Bij de gister gehouden aanbesteding voor de verbouwing van café Halfweg, was de uitslag als volgt: P. Obdam te Heiloo 2693; D. Baas 3510; N. Bakker 3515; C. Jonker 3600; G. Jonker f 3583; Th. Iioogewerf 3610, allen alhier; P. Schots man te Schermerhorn f 3608; C. Mulder te Obdam 3543; C. Overtoom te Goorn 3557; A. Verberne te Alkmaar 3525; A. de Geus te Heiloo 5170. Propaganda-avond Staatspensioen. De afd. van den bond voor Staatspen- sionneering hield Dinsdagavond een propa- ganda-feestavond in het lokaal van den heer Bouwstra, waar als spreker optrad de heer van de Vall uit Alkmaar. De zaal had beter bezet kunnen zijn. De heer van de Vall besprak het onder werp „Levensavond". Hij herinnerde aan Dec. 1928, toen het eerste staatspensioen werd ontvangen en constateerde, dat thans, 25 jaar later, nog steeds het premievrij pen sioen geen werkelijkheid is geworden. Over het geheele land wordt aan invaliditeits-, weduwen- en' weezen- en ouderdomsrente betaald 35.000.000, echter zijn nog vele oudjes van allen steun verstoken; de zelf standige werkers hebben moeite het hoofd boven water te houden en zij vallen buiten de regeling. Als de vrouw gaat trouwen en met moeite rond moet komen, wordt aller eerst het vrijwillig plakken gestaakt, met gevolg dat op lateren leeftijd geen uitkee- ring geschiedt. Op het congres in 1938, te Utrecht gehouden, werd door de commissie gerapporteerd, kosteloos staatspensioen voor alle inwoners van Nederland die geen in komstenbelasting betalen. Er is geld voor kanonnen, is er dan geen geld voor de ouden van dagen? Hierna werd de avond verder verzorgd door het cabaret-ensemble „De vier K's" met de opvoering van de revue „Kom, zet de bloemetjes buiten". Op voorbeeldige wijze hebben zij zich van hun taak gekwe ten. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren Verburgt e.a. die de stem ming in de zaal hielden. Een gezellig dansje besloot de avond. De raadsverkiezingen Als voorloopige candidaten voor den gemeenteraad zijn door de r.k. kiesver- eeniging te Egmond-Binnen gesteld (alfa betische volgorde): de heeren Corn. Baltus, N. Bommer, P. E. Bommer, Ant. Klaver, J. Liefting Gz., J. Liefting Jz., P. v. d. Mo len, F. M. v. d. Reep, J. Sentveld Pz., Th. W. Straathof, Nic. Tromp, J. Verheggen, P. Zentveld Az. Vergoeding lager onderwijs. Bij beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen van 27 Maart 1939 is aan de gemeente voor het jaar 1939 krachtens artikel 56 der Lager- onderwijswet een vergoeding toegekend voor de openbare lagere school van 13.020. Rookverbod. Krachtens gemeentelijke verordening zal het gedurende de maanden April, Mei, Juni, Juli, Augustus en September verbo den zijn in het provinciale duinterrein on der de gemeente te Egmond aan Zee te roo- ken of zich daar op te houden met een brandende pijp, sigaar of sigaret. Paarden sloegen op hol. Gistermorgen omstreeks 12 uur sloegen twee paarden, gespannen voor een boeren wagen, welke bestuurd werd door den heer KI. Bos, ter hoogte van de bakkerij De Hoop op hol. In dolle vaart reed de wagen den Ruijterweg op, terwijl de heer Bos nog steeds op den bok zat. Met groote tegen woordigheid van geest wist hij de paarden aan het einde van den Ruijterweg een land weggetje in te sturen. Hier viel hij van den wagen en kwam onder de wielen terecht.' De ontboden geneesheer dr. Leenaers acht te overbrenging naar het ziekenhuis te Alk maar noodzakelijk. De heer Bos heeft waarschijnlijk ver schillende lichaamsdeelen gekneusd. Het bestuur van het Roode Kruis met vijf leden uitgebreid. Onder leiding van den heer J. J. Nieu- wenhuijzen, burgemeester van Limmen, hield de afdeeling CastricumLimmen van het Ned. Roode Kruis haar algemeene ver gadering in hotel Bakker, waarbij, behalve het bestuur, ook tegenwoordig waren dr. Teenstra en mej. Vos, directeur-geneesheer en directrice van het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch. De datum voor de collecte werd vast gesteld op Zaterdag 29 Juli. Een verzoek van de afdeeling Alkmaar, om bij het 25- jarig bestaan met de transportcolonne deel te nemen, werd ingewilligd. Hierbij merkte de voorzitter op, dat de oefeningen méér bezocht dienen te worden. Het afdeelingsjaarverslag werd door den heer E. v. Keeken uitgebracht. Het bleek, dat het begin van het jaar hoopvol tegemoet werd gegaan; in de Septemberdagen werd alles van het bestuur gevergd, doch geluk kig eindigde het jaar nog in vrede. De speld jesdag had 97.83 opgebracht, hetgeen 24.12 minder was dan het jaar daarvoor. Het ledental bestond op 1 Jan. 1939 uit 105 gewone leden en 44 leden der transport colonne. De heer Chr. Kieft bracht vervolgens zijn financieel verslag uit. De ontvangsten in 1938 waren 287.61, de uitgaven f 96.94, zoodat het batig saldo 197.47 bedroeg. De begrooting voor 1939 sluit met het batig saldo van 1938 aan ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 385.44. De heer v. Keeken bracht namens dr. v. d. Sluis rapport uit van de werkzaam heden der transportcolonne, waaruit naar voren kwam, dat de animo onder de leden niet bijster groot was. Overigens waren er geen belangrijke dingen gebeurd. Nadat de aftredende bestuursleden, de doktoren M. J. F. v. Oppen en J. Chr. v. d. Sluis, bij acclamatie waren herkozen, nam de voorzitter het woord om den ernstigen toestand zooals deze zich in de September dagen heeft voorgedaan, te releveeren. Hij was voor het bestuur aanleiding geweest, de personen, die reeds belangrijke diensten aan de afdeeling hadden bewezen, tot be stuursleden te doen benoemen. Spr. rele veerde de verdiensten van deze personen en de ernst, waarmee hij deze woorden uit sprak, bleek op de vergadering te werken, zoodat onder applaus tot benoeming werd besloten van de dames B. A. Vos, directrice van Duin en Bosch en K. Bakker, secr. E. H. B. O. en de heeren dr.Teenstra, directeur- geneesheer, C. Brouwer, kassier, en D. Kaper, bouwkundig opzichter, allen aan Duin en Bosch. Dr. Teenstra zal als vice- voorzitter en de heer Brouwer als tweede secretaris fungeeren, terwijl de overigen als commissarissen dienst zullen doen. Tot afge vaardigden naar de algemeene vergadering van het Ned. Roode Kruis, welke in Dordrecht zal worden gehouden,' werden de beide voorzitters aangewezen. De heer Reurts verklaarde zich bereid, voor den afgetreden heer v. Beek het secretariaat der transportcolonne op zich te nemen. Verder werd N. Bloedjes als helper geïnstalleerd. In de rondvraag, welke geruimen tijd in beslag nam, kwam o.a. naar voren de op richting van een afdeeling te Uitgeest, waar, zooals de voorzitter mededeelde, de heer Kalkman ijverig aan werkt. Eenige heeren, o.a. de heer v. Keeken, zeiden, dat de burgemeester in oorlogstijd beslag kan leggen op iedereen, dien hij noodig acht voor den luchtbeschermings dienst, zoodat degenen, die door het Roode Kruis waren geschoold, niet voor het Roode Kruis beschikbaar zouden zijn. Men was van meening, dat zulks niet toelaatbaar is, want het Roode Kruis zou zelf gevaar loopen, dat de geschoolde helpers door den luchtbeschermingsdienst in beslag genomen zouden worden. De voorzitter zeide, dit punt met het hoofdbestuur en den burgemeester te zullen bespreken, want hier dient wel terdege éen goede samengaande organisatie in het leven geroepen te worden, opdat beide menschlievende instellingen de toegewezen taak in oorlogstijd naar behooren kunnen vervullen. Spr. zeide vervolgens, dat de E. H. B. O. en de luchtbeschermingsdienst samen de zorg voor gas- en bomaanvallen hadden te verzorgen en het Roode Kruis hier buiten staat. jemeetUecaden 194. Omroepers te paard begeven zich naar de hoofd- pleinen der stad en smeken het volk te willen helpen meezoeken. Het is reeds de twede dag van Pam's ver dwijning en nog is hjj niet terecht. 195. Ook de kamer heer heeft van de beloning verno men. „Laat ze maar zoeken", denkt hij; ik zal alleen de beloning opstrijken". De raad kwam Woensdagavond voltal lig bijeen. De voorzitter, burgemeester J. J. Nieuwenhuysen, deelde mede, dat voort n in verband met den ernst der tijden, tege moet zal worden gekomen aan den wensch van de raadsleden, dat de raadsvergaderin gen met gebed zullen worden geopend. Na de ingekomen stukken (goedkeuring van raadsbesluiten) kwam aan de orde benoe ming leden van het stembureau. Hiervoor werden benoemd: J J. Nieuwenhuysen (ambtshalve voorzitter), J. Valkering Tzn., C. Pepping en N. Kuijs en J. Bult (de laat ste inplaats van Chr. Kieft). In de commissie arbeidsbemiddeling wer den herkozen de heeren D. D. Swart en C. Molenaar en in de vacature-Schellentga de heer W. van der Aar. Het voorschot aan het schoolbestuur van de bijzondere school werd vastgesteld op 3517. Besloten werd tot opheffing van de zekerheidsstelling van den gemeente-ontvanger en andere daar toe verplichte ambtenaren. Besloten werd tot aankoop van een per ceeltje grond aan den Middenweg voor 40. Ingevolge het verzoek van Ged. Staten werden in de begrooting 1939 eenige ad ministratieve wijzigingen aangebracht. Verbetering gemeentewegen. Nadat hierover in vele raadsvergaderin gen was gepraat, kwamen B. en W. nu met een voorstel tot verbetering van gemeente wegen als Disseldorperweg, Molenweg, Schoollaan enz. Hierbij was een rapport van de Ned. Heide Mij. B. en W. denken deze werken in werkverschaffing uit te voeren, hetgeen zeer waarschijnlijk zal worden toegestaan. Uit de mededeelingen en uitvoerige toelichting van den voorzit- er, bleek, dat de bijkomende kosten plm 8500 bedragen en het geheele werk plm' f 15.500. Hierin is 7000 loon berekend te gen een uurloon van 28 cent. De heer Bult vroeg waarom het werk niet in accoord werk kan worden uitge voerd. De voorzitter antwoordde, dat het loon kan worden opgevoerd tot 30.8 cent. De heer Bult critiseerde de uitvoering in werkverschaffing. De voorzitter zeide, dat alleen voor 8500 een geldleening gesloten kan wor den. Na nog een uitvoerige discussie werd het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Kuijs naar de bestemming van de niet meer m gebruik zijnde o.l. school. De voorzitter antwoordde, dat' hierover nog overleg wordt gepleegd. Er zullen t.z.t nadere mededeelingen worden gedaan. De heer Commandeur vroeg naar den ba- zaltaanvoer op de wegen De voorzitter zeide, dat hij hieraan zijn aandacht zal schenken. Ook klaagde de heer Commandeur over het groote gevaar aan den Westerweg (bij den onbewaakten overweg). De voorzitter deelde mede, dat er een kwestie is en spr. had stappen gedaan bjj den prov. waterstaat. Ook vroeg de heer Commandeur naar nadere vaststelling van de bebouwde kom. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat deze zaak niet zoo eenvoudig is. Uit de discussie viel op te maken, dat de raad er prijs op stelt te weten wat er ge. beuren zal. Zeer spoedig, aldus den gehee- len raad, dient verandering te komen. De voorzitter zal deze zaak bij den minister aanhangig maken. Daarna ging de raad in comité ter behan deling reclames plaatselijke belasting. £cuids en JumAouta Het voorjaar begint baan te breken, wat ook te zien is op de groentemarkt. Nieuwe groenten beginnen de overhand te krijgen en oude groenten takelen al meer af. Wat de prijzen betreft, kunnen we meer dan tevreden zijn, immers de prijzen over treffen de stoutste verwachtingen. Spinazie, raapstelen en radijs werden in beduidende kwantums aangevoerd en de prijzen schom melden heen en weer. De prijzen van spi- nazie waren 10 tot 17 per 100 K.G. Raapstelen waren nog duur, n.1. 2.80 tot 3.30 en radijs 3 tot 7. Rabarber was ook duur er was al aanvoer van den kou den grond! en de prijzen waren f 16 tot 20, alles per 100 bos. Witlof werd ruimer aangevoerd, doch over het generaal geno men gaat de kwaliteit niet vooruit, althans zoo was het de laatste dagen. Niettemin waren de prijzen, 14 tot f 23.50 per 100 K.G. aan den hoogen kant. Prei was buitengewoon duur, n.1. 16 tot 20 per 100 K.G. Kool was bijzonder in trek en hoewel de kwaliteit er niet op vooruit gaat, gingen de prijzen niet terug. We noteerden: roode kool 2.50 tot f 6.30, gele kool 4.50 tot f 9.20, witte kool 1.90 tot 2.80 en boerekool f 17 tot 21 pér 100 K.G. Knolselderie werd voor fancy-prijzen verkocht, n.1. 7 tot 16.50 per 100 stuks. Breekpeen en waschpeen gold als de vorige week. Met de uien was het mis. Mooie vaste uien gingen nog wat, doch overigens lagere prijzen, n.1. f 2.80 tot f 3.40 per 100 K.G. Andijvie en sla, waarvan een bescheiden aanvoer, waren duur. De eerste maakte een prijs van f 20 tot 27 per 100 K.G. en de laatste f 7.80 tot 8.90 per 100 stuks. Peterselie en selderie waren wel gewild, doch met de hooge prijzen is het gedaan. De prijzen waren van f 4.59 tot f 6.80 per 100 bos. Er was nog een kleine aanvoer van appelen van eigen bodem en wel Present van Engeland. De prijzen waren vrij hoog, n.1. 3è tot 36 per 100 K.G. Jtach&eeidhUn AMSTERDAM, 29 Maart 1939. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 222000 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Maart '39. (Langendijker Groen ten veiling). 46000 kg Roode kool 8.6011.10; 48000 kg Gele kool 6.107.60; 70000 kg D. witte kool 4—4.80; 750 kg Uien 2.70—3.70, grove uien 3.50. drielingen 1.202, stek 80 cent; 1600 kg Peen 5.906.30, kleine peen 3.50; 500 kg Aardappelen: BI. Eigen heimers 3.30; 233 kg Witlof 19.80 en 650 kg Prei f 17.9019.10. NOORDSCHARWOUDE, 30 Maart 1939. (Noordermarktbond). 69600 kg Roode kool 8.30—12.70; 46900 kg Gele kool 6— 7.30; 89600 kg D witte kool 3.50—4.80; 3400 kg Uien 3.40. grove uien 3.904; 4800 kg Peen 5.405.90, kleine peen f 2.903.20; 2000 kg Bieten 0.60—3.10; 800 kg Blauwe Eigenheimers 1.70; 110 kg Witlof f 17.10—20.70. SCHAGEN, 30 Maart 1939. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 13 Geldekoeien (mag.) f 140 160; 5 Geldekoeien (vette) 160200; 32 Kalfkoeien 230—260; 8 Vaarzen f 150— 170; 6 Pinken 70—125; 426 Nuchtere kalveren f 4—14; 30 Schapen (vette) f 22 36; 211 Overhouders 1019; 7 Bok ken en geiten 0.25—6; 15 Varkens (mag.) 22—30; 75 Biggen 9—17; 8 Kipp en 0.75—1.25; 70000 stuks Kipeieren 3.30—3.90. WARMENHUIZEN, 29 Maart 1939. 22300 kg Roode kool 8.40—10.20; 5100 kg Gele kool 6.407.20; 9300 kg D. witte kool 4.10—4.60. PURMEREND, 29 Maart 1939. „Afslagver. Beemstér, Purmerend en Omstr." Blauwe aardappelen 0.85—1.10 per kist; Witlof f 1525, Roode kool 910.70, Savoye kool 9.2010.60 en Spinazie 7f 17 per 100 kg; Radijs 23.40 en Raapstelen 1.502.80 per 100 bos; Bieten 25 cent per zak; Wortelen 0.71—1.56 en Uien 74 90 cent per zak. Druiven (Alicant) 11— 16.40. Reclamechef: „Wat een verspilling van reclame ruimte!"

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10