s NIORTH CTATE 5So»5T" I Vergadering van Eenheid door Democratie. Oud-burgemeester Wendelaar en dr. Brugmans als sprekers. Vrijheid en onafhankelijkheid slechts mogelijk door democratie. 1 m AMfRICAN «/ClOARETTlS) Een gezondheids verzekering voor Uw kinderen! Of DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 30 MAART 1939L jjgj en Omgevinti De democratisch voelenden uit Alk maar en omgeving hebben zich gister avond niet onbetuigd gelaten: in dichte gelederen zijn zij opgetrokken naar de Harmonie, waarvan de groote zaal om 8 uur geheel bezet was, alsmede het grootste deel van het balkon. Er was een vergadering van Eenheid door Democra tie, waarvoor beide bovengenoemde leden der Tweede Kamer als sprekers optra den. Zij hebben ieder op zijn wijze het nationaal-socialisme bestreden als staatsgevaarlijk en als een bedreiging van de vrijheid en onafhankelijkheid van ons land en volk. Tijdens beide redevoeringen werden herhaaldelijk teekenen van instemming vernomen, hetzij door het plaatsen van interrupties, hetzij door applaus. De eerste van de twee sprekers, oud-burgemeester van Alkmaar, kreeg bij zijn binnentreden in de zaal reeds een luid applaus en even later werd hem namens een der be zoekers een cadeautje overhandigd, over welk bewijs van vriendschap mr. Wen delaar zich aangenaam verrast toonde. De opening. De heer A. Eriks, voorzitter der Alk- maarsche af deeling van E. d. D., opende met een woord van welkom, zijn voldoening uitsprekend over de groote opkomst, die z.i. is veroorzaakt niet alleen door de namen der sprekers, maar ook door sympathie met het doel van E. d. D., welke beweging de groote geestelijke goederen ons door het voorgeslacht geschonken, wil verdedigen. Spr. wees erop, dat E. d. D. geen politieke partijen kent, maar vereenigt allen, die democratisch denken. Tot toetreding als lid van de afdeeling Alkmaar, die verschillende leden heeft verloren door de oprichting van afdeelingen in den omtrek, wekte spr. op. Hierna kreeg mr. W. C. Wendelaar, die met applaus werd begroet, het woord voor het uitspreken van zijn rede, over het onderwerp HOU op ZEE je roer recht! Met groot genoegen, zei spr., ben ik weer eens in Alkmaar, waar ik vanaf deze plaats zoo vaak tot de Alkmaarders heb gesproken. Steeds had spr. geweigerd om in deze omgeving voor een bepaalde politieke partij op te treden, omdat hij hier altijd was ge weest de man voor allen. Wel meende hij hier te mogen spreken voor E, d. D., omdat zij de eenheid wil van de heele bevolking van Nederland. In verband hiermee stelde spr. vast, dat 93 van de 100 Kamerleden behooren tot de democratische partijen, ver- kozen bij geheime stemming. Voortgaande, constateerde spr., dat het m de wereld heel anders is dan wij allen zoo graag zouden zien. Immers, we hooren Mussolini zeggen, dat eeuwige vrede een ramp voor de beschaving zou zijn. Dit be wijst wel, dat we erg afgegleden zijn van den weg, dien we 25 jaar geleden zouden willen gaan. Voorts wees spr. op hetgeen Hitier heeft gedaan en doet. Hij heeft weder floepen Duitschers in het Duitsche rijk ingelijfd. We mogen daar verschillend over denken, hadden toch een verontschuldiging: waren Duitschers, die hij inlijfde. Maar heeft hij de machtskwestie gesteld en ook eenige millioenen Tsjechen, die heelemaal geen Duitschers zijn, onder Duitsch bewind gebracht. Hij draait om zijn v™®g*r standpunt heen en vond een verontschuldi ging voor deze machtsdaad. Het blijkt wel, dat de chefs van dictatuui- staten slechts rekening houden m macht. j:*. Dat ziet er voor Nederland al is (Indië inbegrepen) zeker ookgr0° t it grootsch om zijn verleden ni in Zeker, het is in ons land niet een Pa™ J den tegenwoordigen tijd. Gaarne zouden wy verschillende dingen veranderd zle^ vast staat, dat wij onze onafhankelijkheid niet willen prijs geven aan de Het laarsde heeren van de de S. S. is aan te nemen, dat er Nederianders zgn die onder de bekoring komen van zaken in Duitschland, b.v.de eenhieid J verkiezingen daar te lande. aa laat je niet verlakken, er is z minder kool bij. De eenheid is daarveel groot dan het lijkt en in ons Ga deeldheid eveneens veel ™tad^e^en^hen dat zelf maar eens na als je bliikt van verschillende partijen spre al dra dat zij het in verschillend opzicht toch eigenlijk eens zijn. En zo keerd de eenheid Dmtschl ruiger dan men meent. SP tusschen deze bewering met een „gesp ernstig Hitier en Göbbels", wat, naar hy ernstig zei, geen grapje was. ,,„rvolede spr-, Het kan ook niet anders, 01Invrbheid be" want in Duitschland, waar geen vrij hem staat, moet men wel d o ef n hoe wijl in ons land ieder gerus gk denkt, hij over het een of ander v g Qnze Van zeer nabij wist spr., da de Oosterburen velen zijn, die jodenpogroms schamen Duitse Inderdaad ia het daarmee dat is te betreuren, omdat Duitscm niet te ontkennen hooge beschaving gehad en vele groote mannen heeft voor gebracht. Spr. vertelde nog, dat de weduwe van prof. Erich (den uitvinder van het salversaan, waardoor millioenen men- schen werden gered) het land is uitgewe zen. Voorts gaf spr. nog een paar verhaal tjes in verband met het ariseeren van jood- sche zaken. Terugkeerend tot den draad van zijn be toog, zei spr., dat hij zich heelemaal niet ongerust maakt over de toekomst van Ne derland in verband met Duitsche opslok- pogingen. Zeer zeker zal Engeland niet kun nen dulden dat anderen dan Nederlanders en Belgen aan de Noordzeekust zitten, het zal uit eigenbelang wel zorgen, dat Duitsch land niet zoo maar hier komt. Maar wel was spr. eenigszins ongerust over de inwendige politiek van een deel van het Nederlandsche volk: de namen Seiss Inquart, Henlein en Kurt herinneren we ons wel en we denken erbijpasop, dat we zoo'n smakker niet hier krijgen. Men vergeteniet, dat die heeren niet zoo maar op eigen initiatief optraden. In verband hiermee las spr. uit een brief voor dat Degrelle (de bekende Belg) erkende financieel gesteund te worden door Italië. Intusschen hebben we hier te lande al een stelletje reguliere landverraders, zei spr., en dan noemde hij den naam van dr. van Rappard, van wiens pennevruchten hij een en ander voorlas, waarvan hij conclu deerde, dat dit zuiver landverraad is. Een andere landverrader is de man, die zich majoor Kruyt noemt en zijn vergaderingen opent met een bede voor Hitier, vorsten huis en koningin. Let op de volgorde, zei spr. En dan wees hij op het Nat. Dagblad, dat dezer dagen insinueerde, dat ons land zijn onafhankelijkheid had verkocht. Op hefti- gen toon ging spr. te velde tegen genoemd blad, dat zich keerde tegen Rotterdams burgemeester na diens verbod van den voetbalwedstrijd HollandDuitschland. Dit noemde hij een groote fout /an dat blad, ons heele volk had achter mr. Oud moeten staan. Een uiterst gevaarlijk spelletje van de N. S. B. was ook de verdediging van de inlijving van Bohemen en Moravië door Duitschland. Ook hier had ons volk zonder uitzondering voor de vrijheid van de be volking aldaar moeten opkomen. Tegenover het buitenland moeten wij ook ernstig en eensgezind opkomen voor onze eigen vrijheden. En daarom drong spr. met klem aan op toetreding tot E. d. D., dat ons Nederland wil handhaven en onze natio nale vrijheden wil doen eerbiedigen. We mogen dan onder elkaar wel eens kibbelen en redetwisten spr. zag in de zaal ver schillende personen met wie hij tijdens zijn verblijf in Alkmaar meermalen den degen had gekruist tegenover het buitenland moeten we één zijn. Spr. eindigde zijn rede met aanhaling van een gedicht, dat op 8 Oct. voor zijn woning werd gezongen: Wie gaat mee over zee, Houdt het roer recht, enz. (Daverend applaus). De wereldstrijd der vrijheid. Dit onderwerp werd behandeld door den tweeden spreker, dr. H. Brugmans, die begon met erop te wijzen, dat velen in deze dagen, gedwongen door de omstandighe den, meenen ook iets te moeten doen en dan vervallen in de politiek der onervarenen en losgeslagenen, het nationaal-socialisme. Wat in onze dagen nog romantisch lijkt, waardoor mannen als de dichter Marsman zich aangetrokken voelden, is niet anders dan een groote anti-cultuur, de vrijheid bedreigende. En daarachter staat een ge- militairiseerde macht, die minstens Europa wil beheerschen, van wie het schijnt dat hij werkt met de regelmaat van een kalen der: van elke onrust partij trekkend, ge reed tot inlijving. Wij hebben allen den plicht wakker te zijn, de idealen der vrijheid te verkondigen niet alleen, maar ook in practijk te brengen. Wij moeten onze taak kennen, bezieling hebben en voelen voor hetgeen er thans in ons land wordt geleden. Tevens hebben wij vooral aan de jongeren duidelijk te maken, dat er een oplossing is. We mogen er niet op vertrouwen, dat „de dingen vanzelf wel terecht komen". Dat mag de houding der democratie met zijn wanneer zij dat wel doen, dan zou zy stel lig de jeugd verliezen. Wij staan in een wereld van nieuw hei dendom, vol van spionnage, een macht d:e richtlijnen geeft aan nationale minderhe den voor het uitoefenen van pressie op de eigen regeering. We beleven thans de slui pende nationaal-socialistische internationale en die beteekent meer dan een imperialis tische oorlogzuchtige staat. De verschillen de deelen ervan vormen een wereldleger van fanatici. In de wereldgeschiedenis is meermalen een staat voorgekomen, die uitging op in lijving van andere volken, immers de ge schiedenis der menschheid is er een van bloed en tranen maar wat wij thans be leven was er nog niet eerder. Alles ver- trippende horden zijn niet nieuw, maar nieuw is wel, dat de horden van onzen tijd zich aandienen als verkondigers van een nieuwe wereldbeschouwing, die opzettehjk X beschaving vertrapt en zich opwerpt SfbeooSaLt van kunst en religie en daarom verbiedt dat er anders wordt ge zien, geloofd en geleefd dan zy in fana tieke bekrompenheid de zaken beziet. De strijd die aan de democratie wordt opgedrongen - en welke door deze op den duur zeker zal worden gewonnen houdt bedreiging van oorlog in, zeker, maar hy £n in Europa geen honderd jaar bestaan. Wij moeten erkennen, dat aan onze Oost grens een regiem is opgestaan, waarmee niet gesproken kan worden over de tegen stellingen met de democratie. Pacifisme is in de huidige omstandighe den verkeerd, omdat we te maken hebben met een ideologischen kruistocht die tegen ons hart is gericht. We hebben in de wereld beleefd schen ding van vertrouwen en verbreking van verdragen, dat cynici de opvatting verkondigden dat verdragen door a n- deren moeten worden nageleefd, maar niet is voorgekomen, dat dergelijke cynici durfden te zeggen, dat dit een nieuwe we reldbeschouwing is. We moeten ons op strijd hiertegen instel len. Dat besef is voor de democratie zeker wel nieuw, maar het is bezig zich baan te breken in verschillende kringen. Spr. ci teerde hier o.a. den theoloog Karl Barth, die betoogde, dat de kerk thans niet neu traal kan zijn, nu er een nieuwe religie opkomt, die iedere andere religie wil ver dringen en wil voorschrijven wat we moe ten gelooven. Het gaat hier om een staats- en wereldbeschouwing, die zich aan het hoofd stelt van nieuwe mystiek, het Oude Testament wil verbannen en daarmee ook den Christus en we weten dat dit een aanranding is van wat steeds in den mensch heeft geleefd als een eeuwige vonk. Men „probeere" het met deze nieuwe dingen niet, omdat het een streven is, dat moet uitloopen op een geestelijk kerkhof van Europa. Het is een beweging van an ti-cultuur zonder logica en daarom mag men het er niet mee „wagen" door middel van het stembiljet. Het gaat om geest te genover ras en cultuur, bloed en bodem. Het nationaal-socialisme is een be weging, waartegen we ons hebben te verzetten, naar het oude Romeinsche woord vóór het te laat is, omdat het de lichten van den menschelijken geest wil dooven. We mogen er daarom niet in gemoedelijkheid tegenover staan. In een volk als het Duitsche, dat alleen fluisteren of schreeuwen kan, is verwezen lijkt het: eigen staatsvorm is noodig, maar despotie is de staatsvorm van den angst. Om die reden is het Duitsche regiem een Europeesche zaak. En de N. S. B., die het hier zij het stuntelig na-aapt, is Ne derland-vijandig en Europa-gevaarlijk. De N. S. B. en de communistische partij zijn planten van vreemde bodem en het is de verdienste van E. d. D. dat zij ons de taa van Nederlandschen bodem heeft leeren verstaan. Het communisme is niet actueel in dezen tijd, maar het nationaal-socialisme is dat wél, het is staatsvijand no. 1 en wie den toestand van Europa ziet kan niet het oor logsgevaar ontkennen, dat dreigt van een zijde gesteund door internationale ideolo gie, waarvan het steunen beteekent het in gevaar brengen van onze nationale onaf hankelijkheid. Spr. wees op het Nat. Dagblad met zijn lectuur tegen den Nederlandschen staat en hij vroeg of die ondermijning van de Ne derlandsche volkskracht en vrijheid nog langer veroorloofd mag worden. Hij be toogde dat een wereldbeschouwing zonder democratie den naam van wereldbeschou wing niet waard is. De mensch is meer dan bloed, meer dan een instituut, meer dan een schedel-afme ting en om die opvatting te kunnen uitle ven moet saneering van eigen huis, veilig heid van onze onafhankelijkheid voorop St Strijdgenooten, voor deze dingen op het nad' riep spr. uit, weest verdraagzaam maar niet zóó, dat ge in het graf wordt gewerkt. Het gaat om de gaafheid van het Nederland sche volk als democratisch en vrijheidlie vend en dus onafhankelijk en die idee moet worden uitgedragen, want zy alleen kan medewerken tot redding van Nederland als een stuk Europa. (Daverend applaus). De sluiting. De heer Eriks sprak in zijn slotwoord zijn dank uit aan de beide sprekers voor het door hen geleverde betoog.. Hij hoopte dai beiden hier nog vaker zullen optreden. Ten slotte hoopte spr. dat alle aanwezi gen zich gesterkt zuüen voelen in hun democratie. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steenbikker, 2 steen houwers, 2 stratenmakers, 1 stratenm. opperman, 4 stuc. opperlieden, 1 graniet werker, 2 uitvoerders, 7 betonwerkers, 14 voegers, 6 stucadoors, 26 opperlieden, 33 schilders, 31 metselaars, 115 grondwer kers, 48 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 9 bankwerkers, 2 bliksla gers, 2 carrosseriebouwers, 2 constructie werkers, 9 electriciens, 2 fitters, 3 instru mentmakers, 2 kernmakers, 1 ketelmaker, 4 klinkers, 1 kopergieter, 2 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machine- teekenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaal- vijler, 2 metaalslijpers, 10 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 5 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 scheepsbouwer, 2 scheeps- timmei lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwer kers, 3 wagenmakers, 7 ijzerwerkers, 2 ijzerboorders, 6 zandvormers. Groep verkeerswezen: 55 chauffeurs, 14 schippers, 1 machinist binnenvaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 25 pakhuis knechten, 28 magazijnbedienden, 5 kellners, 1 emballeur, 5 loopknechten, 1 buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 sigarenmakers, 5 sorteerders, 2 tabaksbe werkers, 3 koks, 9 slagers, 2 bierbottelaars, 1 koffiestroopbrander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 19 bakkers. Groep houtbewerking: 12 meubelma kers, 6 stoffeerders, 5 mach. houtbewer kers, 1 kistenmaker, 1 beitser, 1 beeldhou wer, 1 fabriekstimmerman. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, 3 winkelbienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 let terzetters, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 23 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 5 boekbinders, 4 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 3 zakkenstoppers, 1 papierbewerker, 1 batikschilder, 1 verzekeringsagent, 1 in casseerder, 1 secretarieambtenaar, 2 be drijfsleiders, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 reclameteekenaar, 2 administrateurs, 3 boekhouders, 15 kantoorbedienden, 37 transport- en 254 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7, overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden den leeftijd van 18 jaar in diverse beroepen: 8. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 4 kantoorbedienden, 1 coupeuse, 5 werksters. Alkmaar, 25 Maart 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige 14 tot 25 jaar. werkloozen van Over de week van 1522 Maart 1939 werden vanuit de centrale werkplaats door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 3 timmerlieden, 2 rijwielherstellers, 1 schilder, 1 monteur. Bij de centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 2 kantoorbedienden, 3 tim merlieden, 3 schilders, 4 bankwerkers, 1 zouwk. teekenaar, 1 machine-teekenaar, 3 in andere vakken. Men verzoekt ons opname van het volgende: Is het u bekend, dat vanaf 16 Augustus 1936 tot 1 Januari 1939 576 deelnemers vanuit de centrale werkplaats bij een patroon in diverse bedrijven zij i geplaatst, terwijl er van 1 Januari tot 1 April ruim 100 deelnemers zijn geplaatst, waarvan 32 bankwerkers, 25 timmerlieden, 15 electri ciens, 7 kantoorbedienden, 11 monteurs, 2 electromunteurs, 6 schilders, 1 leerling etaleur, 3 metselaars? Dat deelnemers van de centrale werk plaats bij solliciteeren naar rijks- of ge meentebetrekkingen en ook vele groote particuliere instellingen vóór gaan bij sollicitanten, die hun tijd in ledigheid heb ben doorgebracht? Dat deelnemers aan de theoretische ont wikkelingscursussen P.B.N.A. bij rijks- en gemeentelijke instellingen zijn geplaatst, omdat zij dezen cursus volledig hebben doorgewerkt? Dat de centrale werkplaats en de cursus P.B.N.A. u de gelegenheid verschaffen uw Twee lepels Jecovitol per dag: een afdoende be scherming tegen de ge vreesde Engelsche ziekte I Jecovitol bevordert boven dien hun groei en spaart ze voor verkoudheden en vakkennis te onderhouden en uit te brei den? Dat bekwame werkmeesters klaar staan om te helpen met alle moeilijkheden, die het aanleeren en beoefenen van uw vak meebrengt? Dat in de centrale werkplaats gelegen heid bestaat u te oefenen in machine- bankwerken, motorenherstellen, draaien, smeden, lasschen, electro-techniek, tim meren, meubelmaken, enz? Dat een nieuw kantoor en teekenkamer gereed staan u te ontvangen om u te be kwamen in typen, kantoor-administratie, reclame, bouw- en werktuigkundig tee kenen? Dat bij den bouw van het gymnasium, kazerne en andere groote werkobjecten de deelnemers uit de centraie werkplaats voorkeur hebben en volgens contractloon betaald worden? Dat ook voor enkele ongeschoolde krach ten nog plaats op de centrale werkplaats is? Het is toch zeker bekend, dat nu reeds in verschillende bedrijven g brek aan ge schoolde arbeidskrachten begint tn komen en dat behalve technische capaciteiten ook eischen gesteld worden aan de theoreti sche capaciteiten van een arbeider? Aan vergoeding van slijtage aan klee ding en schoeisel wordt 1 per week toe gekend aan eiken deelnemer van 16 tot 24 jaar, jongere deelnemers krijgen 0.50 per week voor slijtage vergoeding. Blijft dus niet doelloos langs de straat slenteren, benut de gelegenheid om spoe dig aan het werk te komen door deelne mer aan de centrale werkplaats te worden. Inschrijvingen kunnen geschieden dage lijks ten kantore van de centrale werk plaats Doelenstraat 3, van 912 uur en van 24 uur. Zaterdags van 912 uur. Oordeel van een bouwvakpatroon. Als ik een jeudig timmerman of metse laar noodig heb, neem ik hem van de centrale werkplaats. Daar zijn de jongens die liefde voor hun vak hebben, die wer ken verkiezen boven slenteren langs de straat. Vrijdag 31 Maart. HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (8.—12.—4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.30—9.— uur). 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO-mor- genwijding. 10.20 Orgelspel. 10.45 Deel. 11.Esmeralda en gr.pl. 12. Orgel en zang. (12.15 Ber.) 12.30 Gr.pl. 12.45 Avro-Amus.-orkest m. m. v. solist. 1.30 Viool en piano. 2. Pianovoordr. 2.30 Is de conversatie werkelijk morsdood?, causerie. 3. De Palladians en gr.pl. 4.Gr.pl, 4.305.Fantasia. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.28 Ber. 6.30 Lit. causerie. 6.50 Zang en orgel. 7.VARA-kalender. 7.05 De le venswaarden in verleden en heden, 8.Viool en piano. 8.30 Causerie: Folkloristische ontmoetingen in de Paaschweek. 9.De Ramblers en het Noviteiten-orkest mmv. solis ten (opn.) 9.45 De Stem des Volks, de Haarlemsche Orkestvereen. en solisten (opn.) 10.35 ANP-ber. 10.40 VPRO-avondwijding. 11. ANP-ber. 11.05 Trioconcert. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 415,5 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Bef.) 10.Gr.pl. 11.30 Biibelsche cause rie. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 2.Paul Wynappel's strijkensemble. (2.45 3.Gr.pl.) 3.45 Gr.pl. 4.30 Piano voordr. (4.455.Gr.pl.) 5.15 Het KRO-orkest. 6.Gr.pL 6.20 De KRO-melodisten en solist. (6.30 Ber.) 7.Ber. 7.15 Onderwysher- nieuwing, causerie. 7.35 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.ANP-ber. 8.15 De KRO-New Style-Artists. 9. Radiotooneel. 10.Orgelconcert. 10.30 ANP-ber. 10.40 B. Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 11.12.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Gr.pl. 12.10 Orgelspel. 12.35 Sydney Kyte en zijn Band. 1.20 Causerieën „Empire exchange". 1.352.20 Het Holst-strijkkwartet. 2.453.05 Piano duetten. 4.20 Gr.pl. 4.55 Radiotoo neel. 5.20 Populair concert. 5.40 A. Dulay's kwintet. 6.20 Ber. 6.45 Theateroverzicht. 7.05 Pari. overz. 7.20 Opera II Trovatore. 9.20 Ber. 9.45 The Australian economy, cau serie. 10.05 BBC-Harmonie-orkest. 10.35 Het BBC-orkest. 11.20 J. Loss en zijn orkest. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.— en 10.Gr.pl. 11.20 Het Cantrelle- orkest. 12.30 Zang. 1.25 F. Warms' orkest. 2.35 Zang. 2.50 en 3.30 Gr.pl. 3.35 Cellovoordr. 3.50 Zang. 4.45 Grpl. 4.50 Zang. 5.05 Pianovoordr. 5.25 Het Andolfi-kwartet. 7.20 L. Goldy's orkest. 8.35 Harpvoordr. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Harpvoordr. 11.2012.50 Orkestconcert m.m.v. solist. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 en 7.50 't Omroep-Amus.-orkest. 11.20 Sted. orkest van Recklinghausen. 1.30 Populair concert. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.30 Volksliederencon- cert. 8.50 Cello en piano. 9.35 Gr.pl. 9.50 Dresdensch kleinorkest en so listen. 11.202.20 Populair concert (opn.) BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.23 Gr.pL 12.50 en 1.30 Het Om- roeporkest. 1.502.20 en 5.20, 7.20 en 8.20 Gr.pl. 8.23 't Omroeporkest. 10.3011.20 Het Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.55 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Het Radio-orkest 5.45 Piano voordr. 6.Vervolg Radio-orkest. 6.35 Gr.pl. 7.Het van Heckekwar- tet. 7.35 Gr.pl. 8.20 en 9.35 Het Omroepsymph.-orkest. 10.30 Caba- retprogr. 11.1511.20 Gr.pl. DEUTSCHLAND3ENDER, 1571 M. 7.30 Lit. progr. 7.50 Het Omroep orkest, mmv. soliste. 8.50 Radiotoo neel. 9.20 Ber. 9.50 Orgel en blok fluit. 10.05 Bei. 10.20 Blaasensemble van het Weensch Philh. orkest (opn.) 11.—11.20 Gr.pl. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.209.30, Radio PTT Nord 9.30 9.50, Normandië 9.5010.Parijs R. 10.—10.40, Radio PTT Nord 10.40 —12.20, Brussel VL 12.20—14.20, Motala 14.20—14.40, Radio PTT Nord 14.40—15.20, Keulen 15.20— 17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Droitwich 18.2018.40, Keulen 18.40—19.20, North. Reg. 19.20— 20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Keu len 21.2021.35, Brussel Fr. 21.35 22.20, VI. 22.20—22.30, Keulen 22.30 —24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.35, Droitwich 12.35—13.20, Lond. Reg. 13.2017.20, Droitwich 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20 en Droitwich 19 2024. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9