r L 8 8 8 8 8 8 8 8 Qemeeutecaden Jtadioptoqmmma HEERHUGOWAARD ZUIDSCHARWOUDE 1 gJIWII, DERDE BLAD. middenhand willen wij hem gaarne de niet zoo sterke achterhand wel vergeven bij den adel, welken hij in wezen er\ afkomst toont. Ook de zeven tweejarigen vormden een zeer goede collectie, waarvan alleen één zich intusschen op het gevaarlijke af hu meurig toonende, afgevoerd werd. Een tweetal kibbelde om de eer de beste te mo gen heeten, laten wij ze bescheidelijk bei den zeer goed noemen en de uitspraak aan de jury ter centrale keuring laten. Baukjes Bert, thans van W. v. d. Oord e.a. te Barsingerhorn, heeft sedert het vorig jaar iets geleden in de achterhand, terwijl wij Egbert 5 van Jm. Blaauboer Kz. gaar ne nog iets meer gezonken zagen. Constan- tijn Frans 10 van A. Brak e.a. te St. Maar ten kwam in matige conditie (door heftig tongblaar-lijden) naar voren, doch de adel, diepte en het regelmatig kruis doen hem bij de betere behooren. Verder werden goedgekeurd: Athleet Koos 2 van W. v. d. Oord, Aafjes Roose- velt van H. Nobel en Constantijn Albert 27 van P. Grin, allen te Barsingerhorn. De één jarigen vormden een groote mas sa, doch gelijktijdig een keurcorps, waar van er 37 waren aangegeven, doch 3 af wezig bleven. Na afloop van een zeer nauwlettende be schouwing werden 25 stuks voor het stam boek en 2 voor het dekken van fokvereeni- gingsvee goedgekeurd. Slechts 7 werden af gewezen. Mogelijk had de „natuur"-fokker, zooals hij zich belieft te noemen, door een betere verzorging zijn twee diertjes voor deze schande kunnen bewaren. De twee N.H.-stieren waren Jannetjes Frans 4 van P. Hoogland te Schagerwaard en Blok Zeppelin 74 van H. Nobel te Bar singerhorn. De 25 goedgekeurden waren 6 zoons van Mina's Athleet, allen het eigendom en fok- product van den zeer kundigen kweeker Wijbr. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn. Al len in prima conditie voorgebracht, konden ons Athleet 35 en 36 het meest behagen. Van den grootvader der zes vorige stieren werden eveneens alle gepresenteerden goed gekeurd. Het waren in volgorde Athleet 31 van A. Koopmans te Barsingerhorn, Witjes Ahtleet en Athleet 55 van H. C. Kooy te Harenkarspel en Athleet 42 van D. Blaau boer te Barsingerhorn. Vijf goedgekeurden hadden Frans 14 tot vader, het waren Franco 9 en 10 van A. Brak te St. Maarten, Jannetjes Frans 3 van P. Hoogland te Schagerwaard, de nog jeug dige Gretha's Frans van R. Vader te Dirkshorn en de ruim ïy^-jarige Kasper van Jb. Swaan te Schagerwaard. De straks als 3-jarige genoemde Frans 208 van Groenhoven gaf 3 goedgekeurde zoons, n.1. den goedgesloten en ruimen Tar- zan en den iets minderen Roland van K. Reijne Kz. te Barsingerhorn en Constantijn Frans 30 van Jm. Blaauboer Kz. te Schagen. De eerste dezer drie vond terstond plaat sing ad 850 voor Heerhugowaard. Van diverse vaders waren Plesman 43 en Constantijn Frans 35 van D. Sleutel, Frans A 52 van N. Appel, Bertus 2 van A. Francis, allen te Schagen, Piet's Ideaal van Jb. Swaan Jb. te Schagerwaard en lest-best de jonge doch goed geproportionneerde Lode- wijk van K. Reijne Kz. te Barsingerhorn. Te Wieringen. In den namiddag werd bij prachtig voor jaarsweer het werk op Wieringen voortge zet waar 1 vierjarige, 6 tweejarigen en 17 eenjarigen aangeboden werden. De 4-jarige uit Friesland afkomstige Athleet van D. Guther te Wieringermeer maakte een goeden indruk als voldoend ruim en gesloten stier. Van de 2-jarigen, waarin weinig extra's te vinden was, werden goedgekeurd in volg orde der kwaliteit: Ikarus van J. P. Kits te Slootdorp, Gouverneur van wed. D. N. Mulder te Wieringen (fokker J. Montsma te Slootdorp) en de vrij ranke Roosevelt 61 van Kooy te Wieringermeer (fokker A. Francis te Schagen). Ook de kwaliteit der eenjarige „hield niet over". 7275 punten behaalden (dus NH ver kregen): Tarzan en Blok Zeppelin 14, beiden van wed. D. N. Mulder, Wieringen en Pietje's Frans van M. Bakker Sz. te Ooster- land. Goedgekeurd werden: Constantijn en Jan van J. D. Ay te Anna-Paulowna, Simson van wed. D. N. Mulder voornoemd en Klaske's Lindberg 2 en Etje's Lindberg 9 van Jn. Montsma te Slootdorp. Door het hebben van een „wilde" moe der moest een vrij aardige stier van den laatsten fokker het loodje leggen. Liefhebbers zij er op gewezen, dat a.s. Maandag te Assendelft en Dinsdag te den Hout, Hoogkarspel en Binnenwijzend de slotkeuringen worden gehouden. In Midden-Westfriesland. Thans, voor de eerste maal dit jaar opge- vroolijkt door het voorjaarszonnetje, had de jury de stieren in het hartje van het aloude Westfriesland te beoordeelen. Te Twisk. Donderdagmorgen kwam Twisk aan de beurt, waar de plaatselijke autoriteiten en vele leden van omliggende fokvereeni- gingen van hun belangstelling blijk gaven. Allereerst werd de 4-jarige Theodoor van H. B. Kielstra te Wieringermeer voorge bracht. Wel is deze uit Friesland bij ver huizing meegebrachte vrij zware stier voor Alkmaar aangewezen, doch een groote be koring ging er niet van uit, gezien den kruisvorm. Negen van de tien aangegeven 2-jarige stieren verschenen op het appèl, waarvan vier, die reeds het vorige jaar van het N.H.- nummer (dus goedgekeurd voor de fokver- eeniging) waren voorzien, thans afgekeurd werden, doch desniettemin voor de fokver- eenigingskoeien disponibel blijven. Goedgekeurd werden: Athleet Roos van T. Groote te Twisk (fokker W. van den Oord te Barsingerhorn), welke zijn positie van het vorig jaar (no. 3 ter Centrale keu ring) niet beschaamd maakt; Frans 217 van Groenhaven van Jn. Stapel te Abbekerk (fokker F. A. F. Groneman te Wieringer- waard, welke meer in vóór- dan in achter stel bekoort; Martinus, een fokproduct van Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker, eigendom van V. Kay te Twisk; Aschwin van P. Pij per te Twisk, gefokt door N. Spaans te Bar singerhorn, en Constantyn Frans 6, eige naar-fokker K. Metselaar te Twisk. Moge lijk zou een enkeling dezen wat hoogen, ma- tigbreeden stier verwisseld hebben willen zien met Athleet 22 van C. Donker Pz. te Twisk, welke door zijn te fijne, doch vooral buitengewoon slecht verzorgde beenen, waar door ook het kruis geleden had, afgekeurd werd. Het kwaad strafte hier zijn meester. Slechts 2 der aangegeven 20 éénjarige stie ren waren thuis gebleven. De overige 18 vormden een goed verzorgde en bevredi gende collectie, waarvan er slechts 5 afge keurd moesten worden. Onder deze waren er 3 van zuiver Frieschbloed. De resteeren- de 13 werden verdeeld in zes goedgekeurden er. zeven met 72-75 punten, dus toegelaten. Goedgekeurd werden, waarschijnlijk zon der dat voor algemeen voorkomen ooit an ders dan bc dus voldoende, gegeven werd: Roland 12 van K. Stam en Roland 4 van C. Zeilemaker, beiden te Twisk, vader Pel Boothe Roland 2, welke ook nog 2 toe- gelatenen vertoonde: helaas hadden allen dezelfde fout, n.L rondkruis, Constantyn Frans A 4 van C. Donker Pz. en Constantyn Frans A 51 van K. Metselaar, beiden te Twisk, kinderen van Constantyn Frans 5, welke oude vader nog steeds op Twisk zijn werk verricht, thans weer bij een andere groep fokkers; Janus, een wat te beknopte stiertje van K. Metselaar te Twisk en de adellijke, doch wat smalle Jan, gefokt door Fokke Wassenaar te Jelsum, eigendom van H. B. Kielstra te Wieringermeer. Toegelaten werden: Desillusie van G. Blokker te Opperdoes; Plesman 35 van Jac. Broers te Benningbroek, gefokt door D. Sleutel te Schagen; Frans van J. Kay te Twisk, fokker G. Dekker te Ooster-Blok ker; Roland 16 en 9, respectievelijk van P. Wijdenes en K. Metselaar, beiden te Twisk, en een zeer goed ontwikkelde doch niet be paald correcte tweeling Constantyn Frans A 39 en 40 van C. Kok te Twisk. Te Hauwert. In den namiddag werden op een wegen kruispunt te H a u w e r t, waar het ver keer nog al eens storend werkte, een collec tie stieren afgewerkt, welke wat de jongere betreft betere doch ook veel slechtere die ren dan te Twisk te zien gaf. Van de 8 tweejarigen verschenen er 7, waarvan 1, n.1. Victor Pel van G. Berkhout te Benningbroek, met goed gevolg het „toe- latings"-examen deed en 4 goedgekeurd werden. Het waren Frans 218 van Groen hoven, gefokt door F. A. F. Groneman, eige naar J. Butter te Hauwert, welke de „tong- blaar" in de beenen nog niet te boven was; Oldambtster Meine van Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker, gefok in Overijsel, een for- sche stier zonder adel; Constantyn Frans 22 van J. P. Bakker te Hauwert (fokker G. Blokker te Opperdoes) en Diana Lindbergh van S. Bontekoning te Nibbixwoud (fokker Jac. Broers te Bobeldijk). Van de éénjarigen vonden goedkeuring: Adelbert 3 van Joh. Blom te Zwaagdijk; Lize's Frans en Lize's Cullinan van C. Win kel te Hauwert, Frans 13 van E. Koster te Hauwert, Egbert 8 en Egbert 7 van D. Ruy ter te Nibbixwoud en Jan van A. Neefjes te Hauwert (fokker P. v. d. Molen te Nibbix woud). De beide laatste konden ons door hun gesloten bouw het meest interesseeren. Het N.H.-nummer verkregen Sophie's Senator van D. Ruyter te Nibbixwoud, Ro land 2 van K. Kaper Cz. te Zwaagdijk, Con stant van C. Stapel Cz., Cullinan 3 van J. Gelder, beide te Hauwert, en Egberg 2 van Jb. Wiering te Zwaagdijk. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag avond ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer Krom, loco-burgemeester, wegens ziekte van den burgemeester. Voor diens spoedig herstel sprak de voorzitter de beste wenschen uit. Het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim werd voor kennisgeving aangenomen. De heer Nic. Bart verzocht om vergoeding van de kosten, verbonden aan het volgen van een cursus en het behalen van een diploma voor vakbekwaamheid van bakkers door zijn zoon. Dit diploma is volgens de Vestigingswet vereischt. B. en W. vestigen er de aandacht op, dat ingevolge de vestigingswet degenen, die neringdoende wenschen te worden, aan verschillende eisehen moeten voldoen, t.w. algemeene handelskennis, vakkennis en eisehen van financieelen aard. Aangezien aan de eisehen van finan cieelen aard niet voldaan wordt, blijkende uit dit adres, en met het oog op de conse quenties, die aan de inwilliging van het ver zoek zijn verbonden, stelden B. en W. voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. Aldus besloten. De heer P. J. Commandeur berichtte, dat hij bedankt als lid van den raad. De voorzitter dankte hem voor zijn arbeid in het belang van de gemeente. In verband met de ontvangen rouwcircu- laire van mevr. HartogFlens, mede- deelende, dat haar echtgenoot, de heer C. Hartog, hoofd der o. 1. school no. 2, is over leden, heeft de voorzitter eenige harte lijke woorden van waardeering gesproken ter nagedachtenis aan den overledenen, die zeer veel heeft gedaan in het belang van het onderwijs en van de gemeenschap. Aan mevr. de wed. Hartog zal een schrijven van rouwbeklag worden gezonden. Van het bestuur van den Ned. Ouderraad bij het o. L onderwijs was een verzoek ontvangen om over te gaan tot instelling van een ouderraad voor het o. 1. onderwijs in deze gemeente. Aangezien in deze gemeente slechts twee o. L scholen bestaan en voor elk dier scholen een oudercommissie is ingesteld, wordt er geen behoefte aan een ouderraad gevoeld. Er werd dus afwijzend beschikt op het verzoek. Aangenomen. Van W. Bakkum en anderen was een verzoek ontvangen, den grondslag paarden voor de personeele belasting te willen verlagen. B. en W. stelden voor, dit verzoek in hunne handen te stellen om prae-advies vóór October 1939, als de gevolgen voor de gemeentefinanciën aan een eventueele in williging verbonden, zullen kunnen worden overzien. De heer Tromp had geen bezwaar tegen dit voorstel, doch stelde het zeer op prijs, als dit prae-advies inderdaad in October werd uitgebracht. Daarna werd het voorstel aangenomen. Ged. Staten hebben niet goedgekeurd het raadsbesluit om B. en W. te machtigen tot den aankoop van een perceel grond, be stemd om te worden afgegraven voor de slootdemping aan den Hensbroekerweg. Vervolgens werden de geloofsbrieven van den heer P. J. Laan, het nieuwbenoemde raadslid, onderzocht. De heer Quant rapporteerde, dat zij in orde waren bevonden. Hij adviseerde tot toelating. Aldus besloten. De veldwachtersverordening werd ge wijzigd, in verband met de wijziging van de Dienstplichtwet. Vervolgens werden de voorschotten aan de bijzondere scholen vastgesteld en wel aan de school van de parochie van den H. Dionysius op 2791,80, van de H. Familie op 1716,44, van het H. Hart 2491,94, van de hulpvereeniging voor Chr. Nat. Schoolonder wijs op 909,92. Hierbij vestigde de heer Quant er de aandacht op, dat 't voor de schoolbesturen van groot belang is, als deze uitbetalingen op tijd geschieden. Anders konden zij wel eens in moeilijkheden komen. De secretaris zeide, dat de school besturen het geld kunnen halen. Als ze op tijd komen, krijgen ze hun geld ook op tijd. De heer Tromp, die zeide, dat het soms weken duurt, eer de gemeente betaalt, diende, toen hem niet toegestaan werd, over de te late betaling aan leveranciers, daar over een schriftelijke vraag in, welke later bij de rondvraag behandeld werd. Aldus besloten. Hierna werd een suppletoire begrooting voor 1939 vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Dek kers, waarom de kosten van de kabel verlichting niet in de begrooting waren op genomen. De secretaris deelde mede, dat verschillende voorzieningen moesten worden getroffen, nu daar een weg komt. De kosten hiervan waren niet bekend, dus konden ze niet begroot worden. De heer Dekkers vroeg of de verlich ting nu voldoende zal zijn, met de post van f 450. Hierop antwoordde de secretaris, dat er twee lampen bij geplaatst zullen worden. De heer Dekkers vroeg voorts, of de gemeente niets meer te zeggen had over de werkzaamheden, welke in werkverschaffing worden uitgevoerd. De gemeente-opzichter had, nu de Heide Maatschappij er bij is, niets meer te zeggen. De voorzitter gaf een toelichting. In verband met de subsidieering zal de Heide Maatschappij het toezicht moeten hebben. De langzame betaling door de gemeente werd hierna in bespreking gebracht. De heer Tromp klaagde er over, dat de leveranciers zoo lang op hun geld moeten wachten. De voorzitter zeide, dat er geen enkel mandaat meer op de secretarie ligt. Alles is naar den gem.-ontvanger verzonden om uitbetaald te worden. De secretaris deelde mede, dat op de secre tarie nooit klachten zijn gekomen. De voorzitter ried den leveranciers aan, hun nota's niet meer om het jaar aan te bieden, doch bijv. per maand. Weth. Kooij zeide, dat het altijd dezelfde personen zijn, die over de te late betaling klagen. Nadat nog gesproken was over het stroeve loopen van de spaarregeling, doordat de middenstanders op hun geld moeten wach ten, waarop de secretaris antwoordde, dat alles betaald is en de klacht, dat de sub sidie aan de voetbalvereeniging te Heerhu- gowaard-Noord nog niet betaald is, ont zenuwd werd door de mededeeling, dat de vereisebte bescheiden niet waren ingeleverd, volgde sluiting. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 31 Maart 's avonds acht uur. Voor zitter was de heer J. du Burck, wegens ziek te van den burgemeester. De voorzitter heeft in zijn openings woord de beste wenschen uitgesproken voor diens herstel. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat Ged. Staten berichtten, dat zij een be zoek van B. en W. over de afgewezen sub sidie voor den kweekeling met akte van geen nut achtten en dit dus beter achter wege kon blijven. Men legde zich bij de be slissing van Ged. Staten neer. Het onderhoud van den Twuijverweg heeft in totaal 105,28 gekost. De gemeente Zuidscharwoude zal hiervan f 17,55 moeten betalen. Ged. Staten hebben de verordening op de heffing van 75 opcenten op de gem.-fonds- belasting goedgekeurd, evenals het besluit tot ruiling van water met de provincie. Op verzoek van Ged. Staten besloot men de suppl. begrooting, waarin de onderhouds kosten voor het raadhuis op 250 zijn op genomen, zoodanig te wijzigen, dat deze kosten over drie jaren verdeeld worden. De in de vergadering van de vijf gemeen teraden aangenomen gemeenschappelijke regeling voor de gasfabriek van de Langen- dijker gemeenten en Sint Pancras werd al dus vastgesteld. Het verzoek van de afd. r.k. Volksbond en de St. Josephgezellenvereeniging om een subsidie van 30 voor de ontwikkeling en ontspanning van werkloozen werd inge willigd. Het fanfarecorps Kunst na Arbeid had een verzoek om subsidie ingediend, daar het corps in moeilijke financieele omstandig heden verkeert. Het nut van deze vereeni- ging wordt zeer goed ingezien, doch daar de gemeente is aangewezen op een extra uitkeering uit het werkloosheidssubsidie- fonds, zal men geen subsidie mogen geven. Noodgedwongen zal men dus afwijzend moeten beschikken. De heer P. d e G e u s vestigde de aan dacht op het groote belang van dergelijke vereenigir.gen voor de gemeente. Hij hoopte, dat het aantal donateurs mag toenemen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. In verband met de verstrekte opdracht tot het maken van een uitbreidinsgplan stelden B. en W. voor, een besluit te nemen, waarin wordt bepaald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbe reid; dan kunnen B. en W. event. aanvra gen, welke in strijd zouden zijn met het ontwerp-plan, weigeren of opschorten. De heer VanKleef vroeg eenige in lichtingen over het plan. Zal hij, als hij aan stonds bouwen moet, dit wel kunnen? De heer P. 4 e G e u s beval in de aan dacht van B. en W. aan, dat rekening worde gehouden met degenen, die bij het bouwen gebonden zijn aan een bepaalde plaats. De voorzitter antwoordde, dat het thans te nemen besluit slechts een formali teit is. Als het uitbreidingsplan gereed is, zal het eerst in den raad worden behandeld. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Bij de behandeling van de opmerkingen ever de gemeenterekening 1937 merkte de heer P. d e G e u s op, dat de boeking van de huurkoop-artikelen van de gasfabriek wel eigenaardig aandeed. De voorzitter zeide, dat dit reeds de aandacht heeft gehad. De accountant had een lager bedrag dan de directeur. De ge vraagde wijzigingen in de rekening 1937 werden aangebracht. Hierna werden de stembureaux vastge steld. De bezetting is als volgt: Hoofdstem bureau: de burgemeester, ambtshalve voor zitter; leden J. du Burck, C. Kramer en P. de Geus. Plaatsvervangers D. de Geus, D. van Kleef en D. Bakker. Stembureau I: burgemeester ambtshalve voorzitter; leden C. Kramer en P. de Geus. Plaatsvervangers D. de Geus en C. A. Berk houwer. Stembureau II: J. du Burck voorzitter; leden J. Weel en D. van Kleef. Plaatsver vangers G. G. Post en D. Bakker. De heer P. de Geus werd met- algemeene stemmen gekozen als plaatsvervangend lid der gascommissie in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer K. Dijk huizen. Op voorstel van B. en W. werd een derde ambtenaar van den burgerlijken stand be noemd (onbezoldigd). De heer K. G. Rein- ders, no. 1 van de aanbeveling, werd geko zen met 5 stemmen;; de heer C. A. Berkhou wer had 2 stemmen. Samenvoeging van gemeenten. Van de B. en W.'s van de gemeenten Zuid scharwoude, Oudkarspel en Noordschar- woude was een brief ontvangen met een voorstel om tot de Kroon het verzoek te richten, de gemeenten Zuidscharwoude, Oudkarspel en Noordscharwoude, die niet alleen door haar bebouwing, doch ook door haar bestaansmiddelen en tal van andere belangen, feitelijk één geheel uitmaken, tot één gemeente samen te voegen, op gronden, ontleend aan het algemeen, economisch en financieel belang. Door deze samenvoeging zal volgens de voorstellers een krachtige ge meente ontstaan, welke vooral financieel beter dan elk afzonderlijk in staat zal zijn te beantwoorden aan de steeds groeiende eisehen, die de huidige bestuurstaak aan de gemeenten stelt. De voorzitter herinnerde er aan, dat over de samenvoeging van de vier Lan- gendijker gemeenten ongeveer twintig jaar geleden zeer veel te doen is geweest. B. en W hebben de motieven van het adres zeer goed kunnen onderschrijven. De bestuurs taak is in de laatste twintig jaren zeer om vangrijk geworden. Twintig jaar geleden was de bestuurstaak reeds het motief tot samenvoeging, dit geldt dus nu wel dubbel Er wordt zeer veel arbeid op drie secreta rieën verricht, welke eigenlijk op één secre tarie kon geschieden. De grenzen tusschen de gemeenten zijn niet aan te wijzen. De cijfers achtte de voorzitter een kwestie van later zorg. Natuurlijk wordt het verzoek aan de Kroon nader met redenen omkleed. De heer W e e L in principe voorstander van de vereeniging der gemeenten, kwam er tegenop, dat men deze zaak, welke van het allergrootste belang is, per aanvullende agenda, een dag vóór de vergadering kreeg aangekondigd. Spr. wilde de zaak aanhou den, om nadere bestudeering mogelijk te maken. Hij verwachtte een meer omlijnd voorsteL De heer D. de Geus vroeg, of de ge meente Broek op Langendijk er nog in ge moeid is. Spr. sloot zich voor het overige bij den heer Weel aan. De heeren P. de Geus, D. Bakker en D. van Kleef waren van dezelfde gedachten als de heer Weel. De voorzitter verklaarde, dat de ziekte van den burgemeester wel eenige schuld had aan deze late indiening van het voorstel. Om niet het verwijt te krijgen, te lang te wachten, heeft de burgemeester het alsnog aan de agenda toegevoegd. Spr. kon zich den gedachtengang van de heeren wel indenken. Het is echter weieens moeilijk, de voordeelen aan te wijzen. Men krijgt na tuurlijk minder personen in dienst bij ver eeniging der gemeenten. Een vergelijking van 26 posten der begrooting heeft uitge wezen, dat men, na aftrek van de te betalen wachtgelden, een voordeel zou hebben van ongeveer f 4000 per jaar. Er zullen echter nog wel meer posten zijn, waarop winst wordt behaald. Bij deze berekening is men er van uitge gaan, dat een der burgemeesters, secreta rissen en ontvangers in dienst van de nieu we gemeente zal overgaan. Dat Broek niet is gevraagd, komt doordat dit nog steeds op het standpunt staat van 20 jaar geleden, n.1. een afwijzend stand punt. De historische gronden, waarop dit ge grond is, achtte de voorzitter wel wat te ver gezocht. Hoewel Broek niet rechtstreeks in deze zaak betrokken wordt, zal toch de aandacht op de mogelijkheid van de samen voeging van de vier gemeenten worden ge vestigd. De heer Weel handhaafde zijn stand punt, dat de zaak onvoldoende voorbereid is. Spr. zou zich eerst willen inwerken. Door in zoo korten tijd een beslissing over het al of niet verdwijnen van Zuidschar woude te nemen, doet men aan de waardig heid van den raad tekort. De heer V anKleef sloot zich hierbij aan. Na de toelichting van den voorzitter wil de de heer Baker wel medewerken aan de spoedbetrachting. In stemming gebracht, werd het voorstel van den heer Weel, om de zaak aan te hou den met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Bakker en Du Burck, aangenomen. In de rondvraag drong de heer D. de Geus aan de invoering van den schoonmaak-vuil- nis-ophaaldienst. Hieraan zal aandacht wor den geschonken. Dinsdag 4 April. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.Orgelspel. 8.15 Ber. 8.17 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Cello en piano. 11.Wenken voor de huish. 11.30 Orgel en zang. 12.15 Ber. 12.17 Gr. pl. 1.15 Carel Albert's ensemble. 2.Avro-Aeolianorkest (opn.) 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Sylvestre Trio. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalf. uur. 5.30 De Romancers en soliste. 6.28 Ber. (6.30 RVU.: Psychologi sche causerie). 7.Voor de kinde ren. 7.05 De Avro-Dance Band. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., Radio journaal mededeel'ngen. 8.20 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10. Radiotooneel. 10.20 Het Renova- kwintet. 11.ANP-ber., Dansmu ziek (gr.pl.) 11.3512.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. half uurtje. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2.— Voor de vrouw. 3.Modecursus. 4.Gr.pl. 5.KRO-melodisten en solist. (5.45 6.05 Gelukwensclien. 6.30 Ber.) 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 Naar de nieuwe gemeenschap, causerie. 7.45 Gr.pL 8.ANP-ber., mededeelin- gen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 KRO-Symph.-orkest en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40—12.— Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC- Northern-orkest. 12.15 Gr.pL 1.05 Orgelconcert. 1.35 De Koninklijke Marine-Stafmuziek en solist. 2.20 Het Norris Stanley sextet. 2.50 Zang en piano. 3.20 Harry Fryer en zijn orkest. 4.05 Populair concert. 4.20 Het Blech strijkkwartet. 5.20 BBC-Theaterorkest. 6.20 Ber. 6.45 Causerie over National Service. 7. Radiotooneel 7.20 Variété-progr. 7.50 Cabaretprogr. 8.20 Love on Wings, operette 9.20 Ber. 9.45 Luchtvaartcauserie. 10.05 BBC- orkest en soliste. 11.05 Uit Parijs: Fransche causerie „Portrait de Cé- zanne". 11.20 Joe Loss en zijn Band en solisten. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 91— 10.—, 10.25 en 11.20 Gr.pL 12.35 Zang. 1.25 Ellis-orkest. 2.05 en 2.35 Zang. 3.05 en 4.40 Gr.pL 5.05 Zang. 5.25 Cello- voordr. 5.55 Gr.pL 6.35 Viool en cello. 7.20 Bailly-orkest. 8.35 Radio tooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 6.30 Gr.pL 7.50 Omroepschrammelensemble en solisten. 11.20 en 12.35 Omroep orkest. 1.302.20 Populair concert. 3.20 Omroep-Amus.-orkest. 4.30 Omroepkleinqrkest. 6.30 Gr.pL 7.50 H. Hagestedt met zijn dansorkest en solist. 9.35 Gr.pL 9.5011.20 Om- roepkleinorkest en Omroep-Amus.- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest en gr.pl. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.50, 7.20 en 8.20 Gr.pL 9.20 en 10.30 Nat. Orkest van België en solist. 10.50—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Radio orkest en soiisten. 1.502.20 Gr.pL 5.20 en 5.50 Omroepdansorkest. 6.35, 7.35 en 8.20 Gr.pL 8.40 Radio-orkest en solist. 10.30 Omroepdansorkest. 11.15—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Artistieke causerie. 7.35 Piano duo en solisten. 8.05 Politiek dag bladoverzicht. 8.20 Weensch Sym- phonie-orkest. 9.20 Ber. 9.50 Piano- voordr. 10.05 Ber. 10.2011.20 Om roeporkest. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIB UTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.20, Parijs R. 9.20—9.30, Radio PTT Nord 9.30— 9.50, Keulen 9.5010.20, Parijs R. 10.20—10.50, Radio PTT Nord 10.50 —11.20, Keulen 11.2012.20, Brus sel VI. 12.20—14.20, Lond. Reg. 14.20 —15.25, Keulen 15.25—16.20, Radio PTT Nord 16.20—17.35, Brussel VI. 17.35—18.50, Keulen 18.5019.30, Brussel VL 19.30—19.50, Keulen 19.5020.20, Brussel Fr. 20.20 21.20, Lond. Reg. 21.20—21.35, Brus sel Fr. 21.35—22.20, VI. 22.20—22.30, Boedapest 22.30—22.50, Brussel VL 22.5023.20, Parijs P. P. 23 20 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Lu xemburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.3512.15, Droitwich 12.1512.50, Lond. Reg. 12.5013.35, Droitwich 13.3518.35, Brussel Fr. 18.3519.20 Droitwich 19.20—21.45, Lond. Reg. 21-4522.05, Droitwich 22.0524. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 12