PELS Agenda JhotHHciaal TUeuws Weec&ecicht Huisvesting militairen. SAILOR EGMOND BINNEN Verwachting. Buitenlandsch weeroverricht. OBDAM EERSTE BLAD. Alkmaar, Maandag. Gebouwen en terreinen worden verhuurd. De vorige week nam de raad te Egmond aan Zee een beslissing, waarbij hij aan Defensie een school en een gemeentéwoning verhuurde, welke gebouwen bestemd werden voor tijdelijke huisvesting van manschappen en materiaal van het 2e regiment luchtdoel artillerie De raad van Alkmaar zal Donderdag een dergelijke beslissing moeten nemen. In bijlage 39 lezen wij, dat vanwege het departement van defensie het ver zoek was binnengekomen, tijdelijke huisvesting te verleenen aan een drietal batterijen van het 2e regiment lucht doelartillerie, welke huisvesting medio Juni a.s. zal moeten plaats hebben. Het bleek B. en W. mogelijk, om twee batterijen huisvesting te verleenen, ter wijl de derde batterij nu naar Egmond aan Zee zal worden overgeplaatst. Wij hebben, zoo meldt de bijlage verder, met de militaire autoriteiten overeenstem ming verkregen omtrent het verhuren van het schoolgebouw aan de Brille- steeg en de Laat voor het personeel en de ingebruikgeving van de Graanbeurs voor het materieel, met dit voorbehoud, dat de graanbeurs niet alleen van Don derdagavond tot Vrijdagavond geheel, maar voor een derde gedeelte ook op Zater dag ter beschikking zal blijven van de ge meente, zulks met het oog op de boter- en eierenmarkt. De militaire autoriteiten stellen er prijs op, dat de huur ingaat op 1 Mei a.s., opdat tijdig de noodige voorbereidende maatre gelen aan en in de gebouwen kunnen wor den getroffen. In verband daarmede zal het noodig zijn, dat de school voor het Centraal 7e en 8e leerjaar en de twee klassen van de Bos boom Toussaintschool in de a.s. Paaschva- cantie worden overgebracht naar andere gebouwen. Eerstgenoemde school kan wor den gehuisvest in het gehouw der Hofdijk- school, terwijl de eene klasse der Bosboom Toussaintschool kan worden overgebracht naar het gebouw der Rochdaleschool, de andere naar dat der Tesselschadeschool. Voor de vrijwillige burgerwacht, die lokaalruimte van de Bosboom Toussaint school in gebruik heeft, zal een andere op lossing worden gevonden en voor de deel nemers aan de Centrale Werkplaats, die in twee lokalen van de Hofdijkschool onder wijs ontvingen, zal ook andere lokaalruimte werden beschikbaar egsteld. Voor de beschikbaarstelling der gebouwen zal de gemeente een huur van 90 per maand ontvangen, terwijl zij de zekerheid heeft, dat de gebouwen bij het eindigen der overeenkomst in den tegenwoordigen toe stand worden hersteld. Bovendien is overeengekomen dat de Commandant indien en voor zoover noodig voor oefeningen zal kunnen beschikken over de Krocht naast de gevangenis. HET ANTWOORD AAN DEN HEER SIETSMA. Geen nadeelige gevolgen voor het onderwijs. In bijlage No. 43 schrijven B. en W.: Ondergeteekende A. Sietsma, lid van den Raad, heeft de eer de volgende schriftelijke vragen tot Uw college te richten: 1. Heeft het college kennis genomen van het artikel in de Schager Courant van Maandag 27 Maart j.L, betreffende de be noeming eener wachtgeldster van het bij zonder onderwijs bij het openbaar lager on derwijs hier ter stede? 2. Kan het college mededeelen of de in dit artikel vervatte bewering, dat deze on derwijzeres bij een eventueel ontslag ten laste zal blijven van het openbaar lager on derwijs in deze gemeente, juist is? 3. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord kan het college dan mededeelen, welke beweegredenen er toe geleid hebben, deze wachtgeldster een vaste aanstelling te geven aan een school, waarvan aangenomen moet worden, dat zij dit jaar zal worden op geheven, zoodat voor de gemeente Alkmaar zonder noodzaak het moeilijke probleem van de tewerkstelling van eigen wachtgel ders wordt verzwaard? 4. Is het college bereid stappen te doen om de eventueel nadeelige gevolgen voor het openbaar lager onderwijs hier ter stede, alsnog ongedaan te maken? B. en W. antwoorden hierop als volgt: Naar aanleiding van Uw bovenaangehaal- den brief deelen wij U mede, dat wij de daarbij gestelde vragen als volgt beantwoor den: 1. Het door U bedoelde artikel in de Schager Courant was ons onbekend. Dank zij het door U overgelegde uitknipsel heb ben wij daarvan kennis genomen. 2. Blijkbaar bedoelt U met deze vraag, te worden ingelicht of de hierbedoelde onder wijzeres bij ontslag zal worden beschouwd als wachtgeldster van de gemeente Alkmaar Deze vraag beantwoorden wy bevestigend. 3. Voor zooveel noodig verwijzen wij naar ons voorstel, opgenomen in bijlage nr. 105 tot het raadsverslag 1938, welk voorstel de raad op 30 Juni van dat jaar zonder be raadslaging en onder hoofdelijke stemming heeft aangenomen. Aan dat voorstel lag ten grondslag de steeds aangenomen gedragslijn om op wachtgeldstelling van eigen reeds in dienst zijnd personeel zoo eenigszins mogelijk te voorkomen. Uit uien hoefde is mej. H. G. Kaeseberg overgeplaatst van de Bosboom- Toussaintschool naar de Nicolaas Beets- school. In haar plaats aan de Bosboom-Toussaint- school moest overeenkomstig den eisch van den minister van Onderwijs, een wacht geldster worden benoemd. Na gedane open bare oproeping meldde zich één aan dezen eisch voldoende sollicitante aan, die over eenkomstig het gunstig advies van het hoofd der Bosboom-Toussaintschool, den heer J. G. van Burken, waarmede de inspec teur van het lager onderwijs zich vereenigde, op ons voorstel door den raad op 21 Juli 1938 werd benoemd (zie bijlage nr. 120 tot het raadsverslag 1938). Een andere oplossing was intusschen ook mogelijk geweest. De plaats aan de Nicolaas Beetsschool had door een andere niet in gemeente-dienst zijnde leerkracht kunnen worden inge nomen, i.c, een wachtgeldster, omdat de ge meente nog eigen wachtgelders had. Bij deze oplossing zou dan echter mej. Kaese berg met ingang van 1 Augustus 1939 wacht geldster zijn geworden. Uiteindelijk is er dus ten slotte slechts verschil in de persoon van de wachtgeldster. 4. Wij zijn niet van meening, dat nadee lige gevolgen van dezen gang van zaken voor het openbaar onderwijs zijn te duchten. Wij nemen aan, dat mej. van Raalte wel spoedig weer aan een der scholen zal kun nen worden tewerkgesteld. GASKAMER TE ALKMAAR. Van de hoofdleden der Vrijwillige Brandweer alhier ontvingen B. en W. het verzoek het lokaal, grenzende aan de brandweerkazerne aan de zijde van de Schoolstraat, beschikbaar te stellen en in te richten tot gaskamer en magazijn ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst. De gaskamer is noodzakelijk voor het be proeven van gasmaskers en voor oefening met gasmaskers. De beschikbaarstelling van het lokaal ontmoet bij B. en W. geen bezwaar. Voor het inrichten van een gaskamer met ma gazijn zal een bedrag van 1600 noodig zijn. B, en W. stellen voor tot inriehting van een gaskamer met magazijnruimte te be sluiten en het college daarvoor een crediet toe te staan van 1600. DE HEER MAK BEDANKT ALS LID VAN DEN RAAD. Naar wij vernemen gaat het raadslid de heer E. Mak, lid der fractie van de Liberale Staatspartij niet accoord met de houding door zijn partijgenooten in de afd. Alkmaar tegen hem aangenomen en wijt hij het feit, dat hij een lage plaats op de lijst der candidaten voor de a.s. raads verkiezingen heeft gekregen, voornamelijk aan den voorzitter zijner fractie, den heer mr. C. A. de Groot. De heer Mak kan zich niet vereenigen met de tegenwerking welke hij meent ten opzichte van het voortduren van zijn raadslidmaatschap van de zijde van mr. De Groot ondervonden te hebben. Dit heeft den heer Mak aanleiding ge geven Zaterdag j.1. aan de afdeeling Alk maar van de Liberale Staatspartij het volgende schrijven te zenden: Gezien den uitslag van de plaats gehad hebbende nummering van de candidatenlijst voor de a.s. Raadsver kiezing en de omstandigheid, dat de voorzitter van onze raadsfractie geen prijs stelt op mijn raadslidmaatschap, heb ik heden mijn ontslag als lid van den Raad genomen. Aan den Raad dezer gemeente heeft de heer Mak heden het volgende schrijven gezonden: Ondergeteekende, E. Mak, wonen de Kennemerstraatweg 22, deelt U hierbij mede, dat hij ontslag neemt als lid van Uwen Raad. EEN ADRES AAN B. EN W. Men verzoekt ons te melden, dat de arbeiders in werkverschaffing een motie hebben aangenomen en aan B. en W. hebben gezonden met het verzoek werk- kleeding te verstrekken, aangezien zij dit van het loon in werkverschaffing zelf niet kunnen koop'en. Dit verzoek is geteekend door ruim 180 werkloozen. FRAUDE BIJ HET R.K. VLUCHTELINGEN-COMITE? De president van de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht heeft op een door mr. J. Roelse, namens mr. dr. Sindermann, een tijdelijk in Bergen wonend Duitsch-politiek vluchteling, de leiding van het R.K. Vluch telingen-Comité, bestaande uit prof. dr. J. L. J. M. Schmutzer, P. Luetsches, beiden te Utrecht en H. J. V. Venings te Amersfoort, d.d. 5 April op verkorten termijn voor de rechtbank gedagvaard tot betaling van 600 dollar, welk bedrag het comité voor de emigratie van mr. dr. Sindermann en zijn kinderen, in opdracht van den aartsbisschop van New Orleans, mgr Rummle, van pater Joseph Ostermaon te New York in Januari en Maart 1938 had ontvangen en niet aan dr. Sindermann heeft uitgekeerd, doch te zijnen behoeve op een onafhankelijke en ge renommeerde bankinstelling heeft geplaatst. Ten gevolge van een hierover ontstaan conflict hield het comité de 14 steun, die dr. Sindermann voor zich en zijn twee kin deren genoot, in, benevens drie weken de 7 steun per week, die het R.K. comité van het Joodsche comité voor den steun van zijn Joodsche echtgenoote ontving, zoodat ook uitbetaling van dit bedrag wordt gevorderd" plus 4500 of zooveel minder als de recht bank bepaalt, voor de schade, ontstaan door de verhindering van de emigratie naar Amerika, aangezien een Amerikaansch visum alleen dan wordt verleend, wanneer een aanvrager kan aantoonen, in het bezit te zijn van de passagegelden. Het is ons bekend, dat dr. Sindermann. alvorens zijn klacht in te dienen, gepoogd heeft hooge katholieke instanties tot bemid deling *e bewegen, doch zonder succes, aan gezien het comité de beschuldigingen van dr. Sindermann als laster afwijst. Tientallen merken oude jenever komen in den handel en tochkomt men steeds weer op Sailor terug. Per Literfl. f 3.35. Tel. 2585. In gebouw Langestraat 87 tot 10 April tentoonstelling van werken van leden der Berger Kunstenaarsvereen., eiken dag 2—5, Zondag 1012 en 25. Dinsdag en Woensdag, van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur, in de huish.school tentoonstel ling van het werk der leerlingen landbouw- huishoudschooL Bioscopen. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdag, 's av. 8 u., hoofdn. Prinses Tarakanova (hist.-rom.)i" hoofdnummer Tarakancva (hist.-rom.); hoofdrollen Anny Vernay en Pierre R. Willm. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.); hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Morgen gaat 't beter (Holl. amus.-film); hoofdrol Lily Bouwmeester. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 4 April. 8 uur, Heul 3, Volkszang (met verloting). In een schrijven aan een steun instantie te Bergen erkent het comité, van pater Oster- mann te New York, als vertegenwoordiger van het Amerikaansche Vluchtelingenwerk, voor dekking van de passagekosten, voort vloeiende uit een eventueele emigratie van dr. Sindermann, 225 dollar te hebben ont vangen, echter onder uitdrukkelijk verbod, dit bedrag aan dr. Sindermann zelf ter hand te stellen, waarom het geld gedeponeerd is op de Twentsche Bank te Utrecht. Bij navraag bij de Twentsche Bank in Utrecht is echter gebleken, dat er door het comité ten behoeve van dr. Sindermann geen bedrag is gedeponeerd. Wij krijgen dan ook sterk den indruk, dat de leiding van het comité zich niet heeft ontzien, hoogere r.k. instanties om den tuin te leiden en dit te meer, waar het adviseerde dr. Sindermann eiken steun te onthouden en zijn uitwijzing bepleitte zon der mede te deelen, wat er met het geld zou gebeuren, dat het comité ten behoeve van dr. Sindermann ontving. Moge de rechtbank te Utrecht er spoedig in slagen deze onverkwikkelijke zaak tot klaarheid te brengen. BOND VAN OUD-LEERLINGEN VAN DE LANDBOUW-HUÏSHOUDSCHOOL. Zaterdagavond vïer3e de afd. Alkmaar van den Bond v. Oud-Leerlingen v/d Land- bouw-huishoudschool haar 10-jarig jubileum in de groote zaal van de Harmonie. Voor dezen avond waarvoor veel belang stelling bestond was het eerste gedeelte gereserveerd voor een non-stop programma van zang, dans en muziek, waarvan de ver schillende nummers op origineele wijze werden aangekondigd. Het tweede gedeelte gaf een schets ..Een bijzondere vergadering" door de leden zelf in elkaar gezet en opgevoerd. De verschil lende scènes werden vlot en goed afgewerkt en vooral de balletten (ingestudeerd door den heer Boot) oogstten veel bijval. In de pauze bestond gelegenheid de ver- eeniging te feliciteeren, waarvan o.a. ge bruik maakten: de verschillende leeraressen en leeraren van de Landbouwhuishoud- school Alkmaar; mevr. Waiboer, voor den Prov. Bond van Boerinnen en Plattelands vrouwen; mevr. Klerk voor de afd. Stompe- toren van dezen bond; burgemeester Posch •"oor de afd. Schermer; de heer E. Govers voor de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw; de heer Eenhoorn voor den Prov. Bond van Oud-leerlingen van het Land- en Tuinbouwonderwijs in Noordhol land; voorts de besturen van de zuster veyeenigingen te Hoorn. Schagen en Purmerend. Het tooneel was inmiddels in een bloe mentuin herschapen. Het geheel was een goed geslaagde avond. DE CHR. DEM. UNIE EN DE STATENVERKIEZINGEN. Men schrijft ons: De Christ. Dem. Unie. die op het stand punt staat, dat de huidige sociale verhou dingen in strijd zijn met de beginselen van het Evangelie van Christus en steeds scherp stelling heeft genomen tegen oorlog en oorlogstoerusting, hoopt met het oog op de statenverkiezingen een openbare vergade ring te beleggen op Donderdag a.s. in het gebouw „De Unie". Sprekers zijn de heeren J. H. Wolkers en G. B. Neering; de onder werpen: „Onze lichten gaan uit" en „De Sociale taak van de Christen-Democraten en de Staten-verkiezingen". DE VEEMARKT. Had men verwacht, dat met het cog cp het a.s. Paaschfeest niet alleen de aanvoer maar ook de handel ruim zou zijn geweest, zoo werd, in strijd met deze verwachting, de markt een dubbele teleurstelling. Niet alleen, dat de aanvoeren niet groot waren, soms zelfs kleiner dan in een normale week ook van hooge prijzen kon over het algemeen niet worden gesproken. Wel was bij het rundvee een enkel zeer best dier te vinden, dat alleen met het oog op de reclame op de markt gezet was wij noe men daarvan de zware koeien van Eeken en Kager en de mooie dikbillen van J. M. Grcot doch overigens was de kwaliteit in het geheel niet op een Paaschmarkt van toepassing. De prijzen waren niet lager dan de vorige week, doch dit was meer het ge volg van den kleinen aanvoer dan van de kwaliteit. Ook van de varkens was de aanvoer niet geheel voldoende om voor de behoefte vaa twee weken te voorzien. Toch zou 24 cent, zooals de opening was, geen stand houden en was, nadat Amsterdam en Rotterdam niet hooger bleken te zijn, 24 cent ter nau- wernood te maken. Het zaL niet onwaar schijnlijk zijn, dat de stopzetting der regee- ringsovername hierin een rol heeft ge speeld. De nuchtere kalveren, welke in de Paaschdagen«in den regel iets hooger in prijs zijn, moesten door den ruimen aanvoer in prijs nog iets beneden de vorige week blij ven. Toch is het wel wonderlijk, dat de conservenfabrieken in Holland geen kans krijgen om kalveren te koopen tegen de prijzen die in Friesland en andere provin cies in het Noorden door hen worden be taald. De schapen waren over het algemeen van betere kwaliteit dan de laatste weken en werden zeer goed betaald met 70 cent per kg. TE HAASTIGE AUTOMOBILIST. In de Singelgracht gereden. Zaterdagmiddag vond op het kruispunt van wegen GeestersingelGeesterweg Bergerbrug een verkeersongeval plaats, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen opleveren. Vanaf de richting Raad van Arbeid kwam over den Geestersingel met zeer groote snelheid een vrachtauto aan rijden, rijdende in de richting van het Gerechtsgebouw. De bestuurder van een personenauto, rijdende op den Geester weg, wilde de Bergerbrug overrijden. Deze auto reed met matige snelheid. Toen laatstbedoelde bestuurder het kruispunt nagenoeg had genomen, werd zijn auto aan het rechterachterspatbord aangereden door de vrachtauto. Met groote snelheid doorrijdende week de vrachtautobestuur der te veel naar rechts uit, reeds tegen het aldaar aanwezig zijnde kettinghek, ver nielde een rijwielbord en reed vervolgens tusschen de boomen door schuinlinks over den rijweg van den Geestersingel om ten laatste in de Singelgracht terecht te komen. In de cabine zaten behalve de bestuurder nog twee personen. Alle kwa men met den schrik en een nat pak vrij. Tegen den bestuurder van de vracht auto is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Beide wagens zijn verzekerd. AUTOMOBILIST REED DOOR. Op den hoek SnaarmanslaanScharloo werd Zaterdagmiddag een 16-jarige krui deniersbediende, zittende op zijn rijwiel, door een personenauto aangereden, tenge volge waarvan zijn rijwiel werd bescha digd. De automobilist, wiens autokenmerk bekend is, reed door. Een nader onderzoek wordt door de politie ingesteld. DE EERSTE BLOEMKOOL. Aan de Alkm. Exportveiling is heden door den heer C. Bierman de eerste bloemkool aangevoerd. MOT VRIJE MEUBELEN. De heer C. J. Warmer alhier verzoekt ons te melden, dat hij de eerste meubelzaak in Nederland heeft waarin alles motvrij wordt geleverd. TWEEKAMP IN DE OVERDEKTE. Woensdagavond kwart over acht, zal er in de Overdekte bad- en zweminrichting een tweekamp gehouden worden tusschen D. A. W. uit Alkmaar en Nereus uit Koog Zaandijk, waarbij de Alkmaarsche Red dingsbrigade haar welwillende medewer king zal verleenen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten afd. Jeugdbibliotheek. 810 jaar. B 73k BooneSwartwolt. De kleine Co- lumbus en het paardenspeljongetje. L 35 Leeuwde. Ank en Hans in de rimboe. S 74.3 Sommani. De lotgevallen van Schilletje. 1012 jaar. C 40w CramerSchaap. De wigwam in de stad. F 44.7sa Franke, Si Ardjoe en zijn buffel. O 45.5f Ovenvan Doorn. De familie Knutsel. I. O 45.5o Het oog in 't zeil. II. V 85.5i Vosma. Ineke Holstein 's over winning. W 59.8 Wheeler. Billie Bradley en haar spookhuis. 1214 jaar. B 18.4r Balkom, van. Raadselen rond Boschzicht. B 50.5e Bet tem. Het elftal van wijk ze ven. F 44.5b Frank, Billy de nieuwe kame raad. 14—16. G 75.5j Gredsted. Jean Piaggi. H 57 Hettema. Een Hollandsche jongen en een Fries bij de Trekboeren van Zuid- Afrika (1842—1852). K 73.4 Koning, de. Naar die ou Transvaal V 12. (d Xalkema Blouw. Drie jongens op avontuur. Voor ontwikkeling. 50 B 93 Bürgel. De wonderlijke verha len van Professor Oeleboele. 65 B 48 Berkhoudt. Vóór de seinen vei lig gaan. 65 S 67h Sluys, van der. Hier Holland radio. De heer C. van Duin stelt zich weer herkiesbaar. Naar wy vernemen heeft de heer C. van Duin zich weer herkiesbaar als raadslid ge steld en komt als no. 1 voor op de lijst der Vryz. Protestanten. Pionierswerk. De eerste bosehbouweursus, die onder toezicht van den Rijkstuinbouwdienst in ons land gegeven werd, is Dinsdag te Egmond aan den Hoef gesleten met een openbare les. gegeven dooi de hecren Jager en Duinker, Voor het geheele land: Toenemende be wolking met eenigt regen, later gedeelte, lijk opklarend. Meest matige wind uit zui delijke richtingen, weinig verandering in temperatuur. Op den Atlantischen oceaan bewesten Ier land ligt een zeer diepe depressie, het regenfront hiervan lag hedenmorgen over het zuiden van de Britsche eilanden en west-Frankrijk. Over de Noordzee ligt een secundaire depressie, de regenfronten hier van trokken gisteren en hedennacht over ons land. Ook over Scandinavië ligt nog het restant van een depressie. De wind is in geheel west-Europa zwak tot matig uit zui delijke richtingen, terwijl regengebieden afwisselen met gebieden waar de lucht op geklaard is. In Scandinavië komt plaatselijk weer strenge vorst voor, overigens daalde de temperatuur, echter nergens meer tot onder het vriespunt, zy is vrijwel overal iets boven normaal. Voorloopig overzicht van het weer in Maart 1939. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in Maart de ochtendtemperatuur bijna een halven graad beneden normaal. In de eerste decade was de tempertuur 2% graad boven normaal, in de tweede en derde 1Yi beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 5en en den 18en, resp, 5 graan boven en 4% graad beneden normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was één graad beneden en de gemiddelde minimum temperatuur een halve graad boven nor maal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt bedroeg te de Bilt 11 tegen 12 normaal. De neerslag was over het geheele land boven normaal, in Noord- en Zuidholland 15 tot 25 procent, elders 25 tot 60 procent boven normaal. Te de Bilt werden 98 uren zonneschijn waar genomen tegen 122 uren normaal. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.05 tot 5 uur licht op. en waaraan werd deelgenomen door 21 cur sisten. Deze slotles werd o.m. bijgewoond door den Rijkstuinbouwconsulent, den heer Volkerzs, burgemeester Bos, weth. de Waard, rentmeester Vogelenzang en de hee ren C. Valkering, S. Hopman en W. Witte brood. Na het examen sprak de heer Volkerzs zijn voldoening uit over dezen cursus, en bracht hij het tot stand komen in herinne ring. Toen bij hem het verzoek tot oprich ting inkwam, had dit terstand zijn sym pathie, al was het iets nieuws, omdat het kwam uit dit milieu en van deze heeren. Veel tegenstand is er overwonnen moeten worden vóór het departement bereid was zijn medewerking te verleenen. Na beëindi ging van het eerste half jaar van den cur sus werd in April 1938 eindelijk de goed keuring verkregen. Na het succes, dat deze eerste tweejarige bosehbouweursus gewor den is, kan zeker ook verder op spr.'s steun gerekend worden, als er plannen bestaan voor een nieuwen cursus. Na een hartelijke toespraak tot de jonge mannen, wier ijver hij prees er waren verscheidene gehuwden onder, en sommigen hadden geen enkele les verzuimd kon hij aan de 21 deelnemers een diploma afgeven. Ook de burgemeester sprak zijn dank uit tot de leeraren en over de ondervonden medewerking, waarna hij de cursisten nog enkele welgemeende raadgevingen gaf. De heer Vogelenzang uitte eveneens zijn groote voldoening over dezen cursus, die voor deze streek veel practische waarde heeft. Het verheugde hem, dat reeds meer dan de helft der leerlingen in het bedrijf der provincie in de duinen te werk gesteld was; twee zijn er reeds geplaatst bij de Ned. Heidemaatschappij. Hij hoopte, dat ook de anderen spoedig een plaats zullen kunnen vinden. Namens de cursisten bood de heer Min aan elk der leeraren als herinnering een prachtwerk aan, betrekking hebbende op in de les behandelde onderwerpen. Nadat nog heel wat woorden van dank en waardeering gesproken waren, eindigde de cursus, die een nieuw perspectief heeft ge opend op het terrein van ontwikkeling en uitbreiding van practische kennis, gesteund door het Rijk. Groslijst katholieken. Zondag is door het katholieke gedeelte dezer gemeente, met uitzondering van Spier dijk, de volgende lijst van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing opgemaakt: 1. C. Henselmans, 2. H. P. de Wijs, 3. H. Putter, 4. J. C. Vlaar, 5. P. Dekker Jbz., 6. J. J. Bakker Jz., 7. P. S. Mettes, 8. J. Deen, 9. D Wester Az. en 10. P. Schouten. De heer C. Spil staat dus thans niet meer op de lijst en zal dus niet in de raad weer keer en. BERGEN (24 t/m 29 Maart), Geboren: Bernardina Johanna, d. v. Willebrordus Maria van Kol en Maria Ca- tharina Elisabeth Bos. Nelly, d. v. Jan Kroon en Trijntje Boerwinkel. Anna Margaretha Maria, d. v. Eldert Groene- woud en Maria Admiraal. Walfg Petrus Jacobus, z. v. Willem Vrasdonk en Catha- rina Veld. Overleden: Pieter Johannes Brou wer, oud 70 jaar, wedn. v. Jannetje Kla verblad.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2