Beslissende dag in de voetbalcompetitie. alkmaarsche courant van maandag 3 april 1939. N.E.C. kampioen van het Oosten. E.D.O. viert feest. Om het kampioenschap van Nederland, Ajax wint met 3—0. Eindhoven D.W.S. 2-2. moderne machines voor uw drukwerk: bij coster. alkmaarsche courant. tel. 3320. DE DERDE KLASSERS. DE VIERDE KLASSERS e. V. C.Monnikendam bracht de te ver wachten puntendeeling 11. k. v. v. 16 14 0 2 68—20 28 i. V. V. 15 9 4 2 61—34 22 e. V. C. 13 7 4 2 36—25 18 de reserve klasse. k. f. c. hl 15 13 2 0 38—16 28 verfraai UW bibliotheek. binderij coster. Engeland-Nederland 3-0. Goede tweede helft van het Ned. elftal. alkmaar i—delft i 1—0. alkmaar nstrawberries h 8—1. alkmaar iii—h. b. s. iii. 3—3. DERDE BLAD. SPORT EN WEDSTRIJDEN Eigenlijk tegen de verwachting in is N.E.C. kampioen geworden, dank zij een 2O-zege op A.G.O.V.V., dat dus juist een puntje te kort kwam. De Apeldoorners hadden de beste kansen, omdat zij aan een gelijk spel reeds genoeg hadden, maar zelfs dat gelijke spel lag niet in het bereik. Wel was A.G.O.V.V. in het veld sterker, wel was het technisch heel wat beter, maar haar voorhoede kon geen doelpunten ma ken. En waar hun achterhoede enkele zeer zwakke oogenblikken had, die N.E.C. net jes afstrafte, daar werden de Nijmegenaren kampioen! 't Was trouwens voor Nijmegen een beste dag, want Quick stelde zich geheel in vei ligheid. Ze zorgde er reeds zelfs voor door Go Ahead te verslaan, wat achteraf nog niet eens noodig zou zijn geweest, want Z.A.C. liet zich thuis door Heracles klop pen, zoodat de voorsprong op de Zwolsche hekkesluiters nu zelfs vier punten be draagt! In het Westen viel ook de eenige restee- rende beslissing, want D.F.C. was zoo onge lukkig om in Delft te verliezen, zoodat R.F.C. onbereikbaar werd. D.F.C. en H.B.S., twee der alleroudste clubs, moeten nu vechten om hun behoud E.D.O. kampioen. E.D.O. had nog één puntje noodig, om kampioen te worden en H.F.C. had eigen lijk nog meer noodig dan één puntje, om aan de onderste plaats te ontsnappen. Beide clubs speelden tegen elkaar en er kwamen geen doelpunten. Zoo werd E.D.O. kam pioen en zoo werd H.F.C. een kostbaar puntje rijker. Maar toch was de dag van gister voor H.F.C. geen beste dag en eigenlijk was hij voor Alcmaria evenmin best. Want terwijl H.F.C. tegen E.D.O. streed, had West-Frisia tegen R.C.H. moeten vechten, tegen een R.C.H., dat nog een theoretische kans op de eerste plaats had. Was de wedstrijd in Enkhuizen doorgegaan, West-Frisia zou verloren hebben Maar ziet, het Enkhuizer terrein werd afgekeurd! Je moet maar boffen! Want nu kan West-Frisia tegen een kansloos R.C.H. spelen en nu is er kans op winst! W.F.C. deed nog een serieuze poging, want ook de Wormerveerders hadden nog een kans op den titel. Ze won van de Ken- nemers, dat dus ook nog niet geheel vei lig is. De stand luidt thans: E.D.O. 17 12 2 3 39—8 26 W.F.C. 17 9 5 3 31—17 23 R.C.H. 16 9 3 4 39—25 21 H.R.C. 17 7 5 5 42—39 19 Alkm. Boys 17 6 4 7 32—31 16 Kennemers 17 6 2 9 4145 14 O.S.V. 17 5 4 8 31—36 14 Alcmaria 17 5 3 9 3045 13 H.F.C. 17 4 4 9 27—43 12 West-Frisia 16 2 6 8 24—47 10 Westel. f 2e kl. A MJ j :jh! i i c/5 W.Frisial oig! g i j j X osj Q u, ui j 33 Alcmaria A 12-li j 4-21 3-3| 1-2:4-2 1 -3 0-2:3-1 Alkm. B. !5-3| F jU lj 2-2 M 3-1 3 4 2-4 0-lj4-2 W.F.C. jl.lj0.3jDj 1-0:80 2-2 2-0 2-01-0:3-1 S. V. |3-0jl-lil-3| E !2-0;3-4|3-lj3-l|0-2| - W.Frisia jl-3;i-3:0-014-2: E 1 -1:1-1 i - I 1-6:1-0 H.R.C. 14-1:3-2:4-2 6.3: - i L 4-4:2-2 2-01-1 Kennem. 5-1: - =2-3! 4-1:2-1 !4*3! 1 1-5: 1-2|5-1 R. C. H ll-l!l-0;0-l|0-0|7-5i4-l|6-2j N - 13 1 E.D.O. =5-0 4-0il -0 l-l|4-0|3-0|2-l|0-l G0-0 H.F. C. |4-2|0-l|l-l |2-4|4-4|3-2j3-2;3-l 0 6 West-Frisia kan dus nog 14 punten be reiken, als ze thuis van R.C.H. en uit van H.R.C. wint. Als H.F.C. dan uit van O.S.V. zou winnen, zouden de Haarlemmers even eens 14 punten hebben en O.S.V. op dat aantal blijven staan. En stel dan eens voor, dat Alcmaria tegen W.F.C. gelijk speelde en dat de Kennemers van de Alkmaarsche Boys zouden verliezen, dan zouden én Alc maria én de Kennemers eveneens met 14 punten eindigen! Met andere woorden: er is theoretisch veel kans, dat hier beslissings wedstrijden noodig zijn. Tenzij West-Frisia één der twee wedstrij den verliest en H.F.C. nog één puntje ver overt! De kampioenscompetitie is op den eersten Zondag in April aangevangen met een tweetal wedstrijden, waarvan de uitslagen geenszins verrassend waren: Ajax won met 30 van Achilles, een overwinning, welke niet gemakkelijk verkregen werd, dank zij het goede spel, dat de Assenaren vertoon den. Eindhoven wist het op eigen terrein niet verder dan tot een gelijk spel tegen D.W.S. te brengen, een verdienstelijk resul taat van de Amsterdammers, gezien de sterke verdediging en de goede voorhoede der Eindhovenaxen. N.E.C. is de vijfde mededinger gewor den, zoodat in de volgende weken de kam pioenscompetitie op volle kracht kan door draaien. De stand luidt: 1 1 1 1 10 0 3—0 2 0 10 2—2 1 0 10 2—2 1 0 0 1 0—3 0 0—0 0 Ajax D.W.S. Eindhoven Achilles N.E.C. 0 0 0 0 Achilles viel zeer mee. Het debuut van Achilles in de kam pioenscompetitie is uitstekend geweest, veel beter, dan de 30-nederlaag tegen Ajax misschien zou doen vermoeden. De noordelijke kampioenen demon streerden in de eerste helft een vlotte aantrekkelijke partij voetbal met open spel, waarbij wij met vreugde consta- teeren, dat ook technisch zeer verdien stelijk gespeeld werd. Dit onderdeel was beter verzorgd, dan wij de laatste jaren van de noordelijke kampioenen gewend zijn, een bewijs, dat het spel peil in dat district zich in strijgende lijn bevindt. In de tweede helft konden de meeste spelers het hooge tempo van de eerste drie kwartier niet meer volhou den, hetgeen verklaarbaar was op dit zeer zware terrein, waarop men zich uiterst moeilijk staande kon houden. De verdediging van de Assenaren was zeer sterk. In doelverdediger Brons had men een speler, die volkomen voor zijn taak was opgewassen. Aan de drie doelpunten had hij niet de minste schuld. Hij werd prach tig bijgestaan door de beide achterspelers; Biemold en van Stave en, van wie vooral Biemold opviel door keurig ingrijpen en zuiver plaatsen. De middenlinie heeft niet gefaald, doch zij maakte een groote fout, n.1. zich te veel op de verdedigende taak te concentreeren. Mede door het feit, dat de beide binnenspelers der voorhoede vrij wel nooit terugkwamen om den bal op te halen, ontstonden er voortdurend groote gapingen tusschen deze beide linies. Dit vergemakkelijkte het werk van Anderiesen c.s. natuurlijk ten zeerste. Maar in defen sief opzicht heeft de Achillesmiddenlinie dan ook prachtig gespeeld en de anders zoo snelle en gevaarlijke buitenspelers der Amsterdammers, Fischer en van Wijngaar den, konden zich slechts zelden vrijspelen. Alleen in het laatste half uur van den wed strijd, toen de vermoeidheid zich deed gel den, en duidelijk bleek, dat Ajax over een grootere reserve beschikte, was de Achilles middenlinie niet meer zoo zeker in haar optreden, waardoor de aanvallen van de Amsterdammers een gevaarlijker karakter kregen. De voorhoede van Achilles vertoonde een vlot open spel met rechtsbuiten van Zand als uitblinker. Herhaaldelijk bleef deze spe ler meester in duels met Leemhuis of met Schubert en zijn zuivere voorzetten vorm den altijd een gevaar voor het Ajax-doel. Het binnentrio combineerde aardig, maar aan de afwerking der aanvallen ontbrak veel. Doorzettingsvermogen misten wij en Achilles zou ook productiever zijn, indien men den goeden schutter zou hebben. Wel deed midvoor Kamphuis zijn best, doch zijn schoten verontrustten doelman Keizer toch niet. Het optreden van deze noordelijke kam pioenen maakte een bijzonder prettigen indruk en menigmaal klonk een hartelijk applaus op de volle tribunes bij staaltjes van technisch frisch en aantrekkelijk spel, hetwelk bovendien uitermate fair was. Ajax had misschien gedacht van Achil les te kunnen winnen, zonder zich al te veel in te spannen. Wij hebben den indruk ge kregen, dat enkele spelers inderdaad voor een groot gedeelte van den wedstrijd met een dergelijke mentaliteit voetbalden. Want het vurige willen, de geestdrift ontbrak er in enkele perioden totaal aan. Technisch waren de Amsterdammers wel iets beter en ook het ploegverband viel te roemen, doch wij zijn van meening, dat de Ajaxieden on getwijfeld tot betere prestaties in staat mogen worden geacht. Bij Ajax begint men gewoonlijk op rustige wijze om dan tegen het einde van de competitie den „grooten" vorm te pakken te krijgen. De wedstrijd. Achilles was het eerst in den aanval en met snel open spel op het zeer zwaar ter rein werd enkele malen het Ajaxdoel be dreigd. Vooral rechtsbuiten van Zand was zeer actief en van dien kant dreigde het meeste gevaar. Kamphuis kreeg den bal een paar keer goed toegespeeld, doch zijn schoten werden gemakkelijk door Keizer gestopt. De Asser-middenlinie bleef te veel achter, zoodat elke aanval, die werd afgeslagen, nooit door een nieuwen werd gevolgd. De Amsterdamsche aanvallen hadden voorloo- pig nog weinig om het lijf, vooral ook om dat Biemold c.s. blijk gaven tegen het korte spel uitstekend te zijn opgewassen. In een periode, waarin Achilles het beste van het spel had, wist Ajax de leiding te nemen. Van Wijngaarden zag kans een goe den voorzet te geven, waarop Fischer naar binnen zwenkte en den bal voor de voeten van Bijl legde, die geen moeite had Brons te passeeren (10). Dit doelpunt, dat na 24 minuten werd gescoord, inspireerde Ajax tot beter speL Overigens kreeg Achilles nog voldoende kansen voor den gelijkmaker, doch het bin nentrio was niet productief en zette te weinig door om succes te hebben. Tien minuten voor de rust kreeg Achilles een schitterende kans om te scoren, toen een voorzet van van Zand door Keizer werd weggetrapt, tegen Kamphuis aan, waardoor het leder in de richting van het doel rolde. Maar Blomvliet wist den bal van de lijn weg te trappen! De tweede helft zette in met een offen sief van de gasten. Na acht minuten zond v. Staveren Jr. een scherp schot in, bulten het bereik van Keizer. Tegen den onder kant van de lat kwam de bal terecht en sprong weer in het veld terug! Achilles had hier bepaald pech, maar twee minuten later kopte Bijl aan den anderen kant, buiten bereik van Brons, tegen den paal! Het spel golfde daarna op en neer en op nieuw kreeg Achilles kansen te over voor den gelijkmaker. Een doelpunt kwam even wel juist aan die zijde, waar men het het minst verwachtte. Na goed opbrengen door de Amsterdamsche voorhoede wist Gischler van eenige verwarring in de Asser-achter hoede te profiteeren en met een fraai schot den stand op 20 te brengen. Dit doelpunt bleek beslissend. De tegenstand van Achil les was gebroken en het gevolg was, dat Ajax nu een sterken druk kon uitoefenen. Een kwartier voor het einde kopte Anderie sen den bal uit een hoekschop keurig in (3—0). Om beurten zijn Eindhoven en D.W. S. in hun eersten wedstrijd voor de kampioenscompetitie in het offensief geweest, om beurten hebben zij de lei ding veroverd en weer verloren, doch ondanks deze schijnbaar op volkomen gelijkwaardigheid wijzende factoren zal de Eindhovensche club over het resultaat stellig, meer verheugd zijn dan de Amsterdamsche. Wij willen niet direct zeggen, dat de draw voor Eindhoven niet verdiend was, daar toe waren de beide goals, die de Eindhove- naren scoorden te regelmatig en te fraai en trad de onproductiviteit van de Amsterdam sche voorhoede te duidelijk aan den dag, doch het overwicht, dat de D.W.S.'ers mees tentijds op het middenveld hadden, was toch wel zoo groot, dat een zege voor hen tot de mogelijkheden heeft behoord. Van die superioriteit bleek in de eerste twintig minuten van den strijd niets. De Eindhovenaren startten zelfs zoo goed, dat de Amsterdammers zich aanvankelijk in de verdediging moesten terugtrekken. Had D.W.S. zich in die „Eindhoven-perio de" tot enkele ongevaarlijke uitvallen moe ten bepalen, geleidelijk hervonden de Am sterdammers hun zelfvertrouwen: de ach terhoede, vooral van Stokken, werd zeker der en de kanthalfs durfden nu ook in aan vallenden zin te gaan spelen. Dientenge volge kreeg ook de Amsterdamsche voor hoede meer kans om haar spel te ont plooien. Na twintig minuten was de Am sterdamsche ploeg ingespeeld. En toen bleek, dat zij qua techniek en positiespel sterker was dan het team der gastheeren. Vooral op het middenveld combineerden de Amsterdammers goed, zij konden dat trouwens te gemakkelijker doen, omdat de Eindhovensche spil van Gemert pas her steld was van een zware griep, en veel min der actief speelde dan gewoonlijk. De wedstrijd. Eindhovens start was zeer goed en de Amsterdamsche verdediging moest alle zei len bijzetten om de over de vleugels geleide aanvallen te stuiten. Keer op keer brachten de Gier en van Liempd de aanvallen goed voor doel, doch het mankeerde voorloopig aan correcte afwerking. Na elf minuten spelen echter bracht de Gier den eersten Eindhovenschen corner goed voor doel. Linkshalf Koole ving den door van Stokken weggetrapten bal op en gaf een hoogen voorzet, waaruit van Donk prachtig inkopte (10). Na dit doelpunt hield Eindhovens over wicht nog eenigen tijd aan, doch daarna nam D.W.S. de teugels in handen. Vele malen sneden de Amsterdammers door de Eindhovensche verdediging heen, doch het schieten der Amsterdammers bleek erbar melijk te zijn. Men moest dan ook tot tien minuten voor de rust wachten op den ge lijkmaker, tóen Slot van zeer dichtbij scoorde. Direct na de rust breken Drager en de Zeeuw door, doch de schoten werden door van Veghel en Bruist uitnemend gestopt. Daarna nam D.W.S. het offensief over en de Eindhovensche veste kreeg een serie aanvallen te doorstaan, waarbij Slot een maal tegen de lat schoot en Dijkstra een buitenspeldoelpunt maakte. Na 25 minuten scoorde Dijkstra een doelpunt, dat op onna volgbare wijze was voorbereid door Drager, die met den bal van den rechter- naar den linkervleugel rende om het leder daarna voor de voeten van zijn midvoor te schui ven, die hard inschoot (12). Eindhoven zette daarna een verwoed of fensief in, langen tijd zag het er naar uit dat dit vruchteloos zou blijven, daar D.W.S. zich uitstekend verdedigde. Vijf minuten voor het einde echter gaf de Gier een goe den voorzet, Muilekom plaatste het leder door naar de Zeeuw, die uit zeer moeilijke positie met een juweel van een schot den gelijkmaker scoorde (22). Het is met de Heldersche withemden dan toch bepaald droevig gesteld, want nu weer werd op eigen terrein van Hollan- dia, met nog betrekkelijk flinke cijfers, 14, verloren. De Heldernaren zijn zoodoende op de voorlaatste plaats terecht gekomen, die ze wel niet meer zullen, verlaten, zooals de stand in de onderste regionen laat zien: Kinheim 17 4 6 7 35—38 14 Hollandia 17 6 2 9 38—41 14 Helder 17 4 4 9 32—40 12 Assendelft 18 3 1 14 26—58 7 Hier resten nu nog de ontmoetingen KinheimHollandia en Q. S. C.Helder. A. P. G. S. in gevaar! In de derde klasse B is de positie van de Amsterdamsche politiemannen zeer slecht geworden. Eerstens verloren zij zelf bij Aalsmeer met 42 en tweedens zag hun medegegadigde T. I. W. voor de on derste plaats kans, van het bezoekende Zandvoort juist met 21 te winnen. De staartgroep ziet er thans als volgt uit: Zeemeeuwen 17 5 5 7 2945 15 De Germaan 17 3 5 9 3239 11 T. I. W. 17 4 3 10 24—36 11 A. P. G. S. 17 3 3 11 23—45 9 Hier resten nu nog een drietal ontmoe tingen. De ontmoeting AssendelftB. K. C. werd uitgesteld, zoodat de promotie-degradatie-competitie derde-vierde-klasse, nog een weekje stil kwam te staan. De ontmoeting WieringerwaardAtlas bracht het door ons voorspelde gelijke spel met de cijfers 11, terwijl Nieuwe Nie- dorp toch nog op behoorlijke wijze het ter rein-voordeel wist uit te buiten en M. F. C. met een 31 nederlaag naar huis zond. Ook hier nog drie wedstrijden, waarna we den eindstand kunnen publiceeren. In de vierde klasse B zijn I. V. V. en Uitgeest schijnbaar aan het „korfballen" geweest, want er werden niet minder dan 13 doelpunten gescoord en die lieten de merkwaardige verhouding zien van 76; juist nog in het voordeel van de Hpers. De stand is hier thans: Monnikendam 15 7 4 4 2921 18 Bergen 16 6 3 7 37—40 15 Uitgeest 16 5 1 10 37—54 11 C. S. V. 16 3 3 10 26—44 9 Sporters 15 2 4 9 2243 8 Andijk 14 3 1 10 22—52 7 De reserve derde klasse A liet slechts het resultaat van K. V. V. II tegen Q. S. C. II zien, waarbij de punten broederlijk werden gedeeld, 22. In de reserve B-af deeling deden de Koo- gers, wat van een kampioen verwacht mocht worden; de ontmoeting bij W. F. C. III werd eveneens in een volledige zege, 12, omgezet. Z. V. V. II schijnt het nu wel te geloven, want de blauw-zwarten kregen bij Meer- vogels II met liefst 30 klop. De Purmersteijn-reserves moesten na veel spanning de punten aan het bezoeken de O. S. V. II laten, 34. Z. V. V. II 15 9 3 3 41—26 21 Alcmaria III 16 8 2 6 34—34 18 Assendelft II 14 7 3 4 30—15 17 W. F. C. IV 14 4 5 5 28—28 13 Meervogels II 13 3 4 6 2530 10 Z. F. C. IV 15 2 6 7 27—37 10 O. S. V. III 14 4 1 9 36—47 9 Purmerst. II 14 1 2 11 22—52 2 Purmersteijn II 2 verliespunten, w.n.o. tegen W. F. C. IV Onze binderij maakt Uw oudt boeken als nieuw! Hockey. Met 30 heeft het Engelsche hockey- elftal Zaterdagmiddag op het terrein van Luton van de Nederlandsche ploeg gewonnen, nadat de rust met een 20- voorsprong der gastheeren was inge gaan. De belangstelling viel eenigszins tegen, want slechts 2000 toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. Dit geringe aantal kij kers werd voor een belangrijk deel veroor zaakt door de slechte weersomstandigheden. Een kwartier na het begin viel de regen in stroomen neer en eerst tien minuten voor het einde klaarde het wat op. Het behoeft geen betoog, dat het veld zwaar bespeel baar was, maar het pleit voor de techniek van beide teams, dat niettegenstaande deze handicap er zeer goed spel te zien is gege ven. Gedurende den geheelen wedstrijd hebben de toeschouwers kunnen genieten van aantrekkelijk spel, hetwelk in sommige perioden op hoog peil stond. Aan beide zijden viel de snelheid van het stoppen van den bal en het aangeven te waardeeren en stoktechnisch viel er zeer veel te loven. De Oranjeploeg zocht het meer in individualis tische pogingen, terwijl het Engelsche elftal zijn kracht in goed teamwork vond. Uitste kend werd er bij de gastheeren gecombi neerd, doch dank zij het stug verdedigen van de Waal en Postma, vooral in de eerste helft, bleef de score voor de rust tot twee Engelsche doelpunten beperkt. Overigens paste het Engelsche team zich sneller aan de minder gunstige weers- en terreinsom standigheden aan. Nederland had wat lan ger werk noodig om zich in te spelen, maar in de tweede helft ging het dan ook aan merkelijk beter. Zoo goed zelfs, dat het eigenlijk een wonder mag worden ge noemd, dat er toen geen tegenpunten wer den gescoord. Toen Steinz een prachtig schot inzond, dat bijna doel trof, scheen de kans ten gunste van het Nederlandsch elftal te zullen keeren. En inderdaad, als toen een doelpunt door de Oranjevoorhoede zou zijn gescoord, waarvoor alle gelegenheid heeft bestaan, dan zou de overwinning van Engeland nog geenszins zeker zijn geweest. Er waren 14 minuten gespeeld, toen de Engelsche rechtsbuiten Tattersall een prachtigen voorzet gaf, waaruit Hopkinson zijn land de leiding gaf. De Waal en Post ma verdedigden hardnekkig, daarin schit terend bijgestaan door doelverdediger Koe- lesmidt, die enkele fraaie safes verrichtte. Acht minuten voor de rust vergrootte Dickinson den voorsprong van Engeland, toen hij van dichtbij een schot inzond, dat onhoudbaar voor Koelesmidt bleek te zijn. In de tweede helft had Nederland aan vankelijk het beste van het spel. De Engel sche verdediging met Wyatt aan het hoofd moest alle krachten inspannen om een te- genpunt te voorkomen. Verscheidene ma len kreeg de Oranjevoorhoede gelegenheid tot scoren, doch aan de afwerking der aan vallen ontbrak veel. Tenslotte werd de druk op het Engelsche doel minder groot en kreeg ook Engeland weer 'n aantal kansen om den stand te verhoogen. Tien minuten voor het einde viel de beslissing, toen Bor- rett nr. drie achter Koelesmidt deponeerde. In haar laatsten competitiewedstrijd is Alkmaar erin geslaagd de degradatiewed strijden te bezweren. Door een overwinning op Delft kon Alkmaar zich veilig stellen, doch aangezien Delft kampioen is en Alk maar onderaan bengelde, mocht aanvanke lijk nauwelijks aan een overwinning geloofd worden. Niettemin heeft de harde noodzaak zijn woord gesproken en de Alkmaar-spe lers tot een maximum-prestatie gedreven. Het feit dat Delft niet geheel volledig in 't veld verscheen, was een factor die de Alk- jmaarders iets kalmeerde en goed spel van den Alkmaar-kant bevorderde, al kon tegen het einde van den wedstrijd, toen het veld bijna overstroomd was, moeilijk goed hockey meer gespeeld worden. Het belangrijkste was overigens het feit, dat de achterhoede van Delft niet de be kende muurvastheid aan den dag legde, waardoor de Alkmaarsche aanval veel kan sen kreeg, die echter door onsamenhangen dheid dezer linie op één na niet benut wer den. De uitslag van den wedstrijd is dan ook niet in verhouding met de Alkmaar sche veldmeerderheid, waartoe vooral de backs door resoluut wegwerken het hunne bijdroegen. De wedstrijd kenmerkte zich wederom door de sportieve geestdrift waarmede ge speeld werd, die Delft en Alkmaar steeds tot graag geziene tegenstanders maakt. Wanneer Delft dan ook het van Alkmaar kant van harte toegewenschte succes mocht hebben naar de eerste klasse te promovee- ren, zou Alkmaar daardoor een aangena- men tegenstander verliezen. Moge Allernaar daarom in de toekomst zoodanig vooruitgaan, dat we beide clubs nog eens in de eere-afdeeling zien strijden. Laat Alkmaar daarom het volgende seizoen dadelijk beginnen met een intensieve voor bereiding op de competitie, zoodat het eer ste elftal hooger op de ranglijst eindigt en reprises van deze competitie uitblijven. De Alkmaarsche reserves speelden op een veld dat door de sappige regenbuien in een waterpoel was herschapen, een glibberige partij hockey tegen de Beverwijksche Strawberries. Van hockey mag eigenlijk niet gesproken worden. Het was een glijden en vallen tot groot vermaak van de supporters. De groen-witten waren gedecideerd ster ker en voerden den stand regelmatig op, terwijl na de rust een uitval van Straw berries een tegenpunt jopleverde. Voortdurend werd op de Strawberrie- helft gespeeld e.', het aantal corners en strafcorners was legio. De Strawberrie-verdediging maakte een onzekeren indruk en liet zich door de goed samenspelende Alkmaar-voorhoede voortdu rend om den tuin leiden. Nog één wedstrijd en dan is het seizoen voor Alkmaar II weer ten einde, wordt deze gewonnen dan kan Alkmaar no. 4 op de ranglijst worden, een plaats, die naar 't vertoonde spel alleszins verdiend is. Het derde elftal heeft zich weer eens van een betere zijde doen kennen door voor een alleszins verdienstelijk gelijk spel zorg te dragen, waardoor de vierde plaats op de ranglijst geconsolideerd werd. Jammer genoeg werd niet van het be-

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9