PAM'S WONDERLIJKE AVONTUREN Stad en Onwemna 'f O 1CTOR1A Dat kan HIJ doen OTERLEEK CASTRICUM DERDE BLAD. Tooneelvereeniging. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht", sloot Zondag j.L haar seizoen af met de opvoering va „De Vreemdeling", tooneelspel in vier bedrijven door Antoon Coolen. Zooals we dat gewend zijn was de zaal in café de Vries weer tjokvol. Wanneer we het spel van de medewer kers in het kader van het dilettantisme on der de loupe nemen dan kan het niet an ders dan dat we K .n. K. lof toe zwaaien. Op sublieme wijze is dit moeilijk te spelen stuk opgevoerd. Zeer uiteenloopende ka rakters botsen hier tegen elkaar en dit is de oorzaak dat er onder het publiek de grootste spanning heeschte. Goed beschouwd vonden we de keus van het stuk niet zoo gelukkig en daarbij meenden we dat het iets boven de kracht van K. n. K. lag. Toch mogen we op een bijzonder goed geslaagde uitvoering terug zien, waaraan niet weinig medewerkten, de grime van den heer B. L. Loevens uit Alkmaar, de tooneelaankleeding en de rol vastheid. Een gezellig bal hield velen tot sluitings tijd bijeen. Wethouder Dekker gaat heen. Naar we vernemen zal wethouder Dek ker bij de gemeenteraadsverkiezingen zich niet meer candidaat laten stellen. Laffe diefstal. Tijdens de uitvoering van K. n. K. heb ben eenige rovers zich meester gemaakt van een partijtje reepen, visch en fruit, van de kar van onzen plaatsgenoot J. M. die altijd met uitvoeringen bij het café staat. Het jaarfeest der C. N. A. B. De afdeeling Castricum van den Cen- tralen Nederl. Ambtenarenbond hield Zaterdagavond in de zaal van den heer Borst het jaarfeest, dat zich in een goede opkomst mocht verheugen. Nadat de voorzitter, de heer Zijlstra, ge opend had. hield de heer Vrijibrief, secre taris van het hoofdbestuur zijn propagan- de-rede. Hieruit ontleenen wij het vol gende. Toen MaartenHarpszoom Tromp met zijn vloot de Engelschen moest gaan bestrijden, had hij er zorg over dat zijn vloot er heelhuids zou afkomen. Ondertusschen vond hij den tijd zijn zuster een brief te schrijven over den toestand, en daarbij be sloot hij, met te zeggen „zuster, houdt goe den moed, want waarachtig het zal wel weer gaan". Zoo ook moeten de bestuurders denken van onzen bond Veel is er verloren gegaan doch veel is er ook nog gebleven. Ook de afdeeling heef kans gezien in den crisistijd een feestavond te beleggen, en met Tromp zeggen wij: „houdt goeden moed het zal waarachtig wel weer gaan". Spreker behandelde achtereenvolgens de toestanden hier te lande en in de totali taire staten waar men zelfs niets eens zijn huisgenooten kan vertrouwen. Na het werkloosheidsvraagstuk onder handen te hebben genomen en de politiek der regeering te hebben afgekeurd, verwees hij naar den bond die de belangen te allen tijde weet te behartigen, om onder applaus te eindigen met de wooden door admiraal Tromp gesproken. De jonge sprekers, onder leiding van Jan Lamaire Jr vertolkten tot genoegen der aanwezigen een vier-acter in vijf min- nuten, een declamatie van Heijermans, de Kanarie, „de Vlucht" van Adama v. Schel- tema en „Redt de kinderen", wat door Nel- ly Eernst werd voorgedragen. Ten slotte werd door drie aansprekers op het N. S. B.-lijk gewacht om dat te be graven. waarna Jaap Smid een gezellig bal leidde met diverse attracties. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. PROPAGANDA-AVOND ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Wanneer een vakbonds-organisatie haar ledental met duizenden ziet groeien en wanneer die groei reeds enkele maanden duurt is er zeker reden om een feestavond te beleggen. Eerder reeds waren alle leden verrast met een mooi geschenk, maar Zaterdag avond heeft de leden er nogmaals aan her innerd, dat het overschrijden van de 53.000 leden meer beteekent dan slechts het getal, nml. de grootere macht en de positie der leden. Het was een zoo goed als geheel bezette zaal van het Gulden Vlies toen de voorzit ter der afdeeling Alkmaar van den alg. Ned metaalbewerkersbond zijn openingswoord uitsprak. Hij riep in het bijzonder het welkom toe aan den bondsvoorzitter den hr. H. J. v. d. Bom, die 'n propagandistisch woord zou spreken. Eerst heeft de voorzitter de heer J. Meyer, een drietal zilveren iubilarissen een kistje siearen aangeboden. Het waren de heeren Mooy, Mans en Schenken, die 25 jaar onafgebroken lid waren. Later op de avond werd hen door den bondsvoorzitter het gouden bondsinsigne opgespeld. Rede H. J. v. d. Born. Wanneer men, aldus spr„ in de afgeloo- pen weken de kranten goed heeft gelezen heeft men kunnen vernemen, dat op 5 Maart het ledental v. d. alg. Ned. metaalbe werkersbond de 53000 was gepasseerd. Een feit dat de stoutste verwach ingen over trof. ODgericht met 637 leden heeft de bond in de 53 jaren van zijn bestaan vele ups en downs gekend. De toestanden waren voorheen verre van ideaal. Werkweken voor volwassenen van 100 uur waren geen zeldzaamheid en G v/ w Alle tijd om aan liefhebberijen te be steden I Mijnheel heeft geld Bijeengespaard met een spaarverzeke- ring van de Victoria. Voor een weekpremie van 25 cents (thuis afgehaald) krijgt U later drie honderd gulden uitbetaald. Zend deze bon voor nadere inlichtingen nog vandaag aan ons in. voor inlichtingen A c 00 N en brochure. /i.nV f V tracht N V VCTZÖCERINGSBANK kinderen van 12 of 13 jaar stonden dikwijls 72 uur per week, waarbij het vaak voor kwam, dat ze 36 uur achtereen werkten. Veel is er sindsdien veranderd. De drang bij de arbeiders om hieronder vandaan te komen bracht de behoefte van organisatie met zich mede en in 1886 werd tot oprich ting v. d. A. N. M. B. overgeaan. Ondanks de lange werktijden trok men er in de „vrije uren" voor den bond op uit. In de 50-jarige periode heeft de A. N. M. B. een snelle ontwikkeling meegemaakt. De arbeiders lieten het gevoel van onder danigheid, dat steeds on hen drukte, varen en men begon met eischen te komen. In 1905 scheidde de A. N. M. B. zich van het N. A. S. van Domei a Nieuwenhuis af en trad toe tot het N. V. V. In 1916 waren er 10.000 leden, in 1928 30.000, in 1931 was dit reeds 40.000, terwijl dit aantal op 1 Januari j.1. gestegen is tot 50.800 leden. In het metaalbedrijf heeft ook de crisis haar invloed doen velden en er waren mo menten dat ruim 55 pet. der leden werk loos was. Ook in Alkmaar is in den groei der laatste jaren niet achtergebleven, hoewel niet ge zegd kan worden, dat hier de victorie is behaald. Men spreekt in dezen tijd veel over gees telijke en moreele herbewapening, maar men vergeet daarbij, dat de moderne ar beidersbeweging reeds jaren alles doet om de geestelijke en moreele verheffing van den arbeider te bevorderen. Men zal moeten gaan inzien dat de ar beider recht heeft op een volledige plaats in het maatschapDelijk leven. Het probleem der werkloosheid dient op gelost te worden, niet door oorlogsvoorbe reiding, maar door werk in het belang van den vrede. Tegenover de onderdrukking der dicta tuur, stellen wjj de vrijheid der democratie. Wij hebben tot taak, aldus eindigde spr zijn met groote aandacht gevolgde rede, ons aan te sluiten bij den A. N. M. B., in de moderne arbeidersbeweging om de gees- teliike en moreele herbewapening der ar beiders-klasse beter te kunnen doorvoeren. Het feestprogramma. Het programma werd verder verzorgd door het cabaret-gezelschap „Mac Vawin", waarbij Tilly de Vries, Célène de Vries en Mac Vawin, als conferencier, medewerkten. Als gast was aanwezig Emmy Arbous, de populaire VARA-artiste. Reeds spoedig had het kleine gezelschap contact met de zaal gekregen en op vlotte wijze heeft men het programma, dat naast den vroolij ken ook den ernstigen kant van t leven gaf, afgewerkt. Speciaal noemen we het „Concentratie kamp", van Mac Vawin, dat op schitterende wijze vertolkt is. Emmy Arbous oogstte een groot succes. Van haar noemen we het lied op de para- pluie en op deze z.g. „verlichte eeuw" die vol is van duistere onzekerheid. Célène de Vries toonde zich behalve een goede begeleidster der artisten ook een uit stekend accordeoniste, terwijl Tilly van Vliet met haar liedjes veel succes oogstte. Alles bij elkaar een goed en beschaafd cabaret-programma. Na afloop is men nog geruimen tijd op het bal bijeen gebleven waarbij C. Severein voor de muziek zorgde. BEBOL'WINGSVOORSCHRIFTEN VOOR DE NASSAULAAN EN EENIGE ANDERE WOONWIJKEN. In bylage nr. 34 schrijven B. en W.: Het is tot dusver niet mogelijk, in woon wijken, welke niet in een uitbreidingsplan zijn begrepen, tegen te gaan het oprichten van winkels, fabrieken, werkplaatsen e.d„ indien althans de hinderwet daartegen geen beletsel vormt, of de welstandsbepa ling der bouwverordening geen bezwaar op levert. In de bij de verschillende uitbreidings plannen dezer gemeente behoorende be bouwingsvoorschriften daarentegen zijn be palingen opgenomen, die er voor waken, dat het karakter van woonwijken in de nieuwere stadsgedeelten bewaard blijft. Naar B. en W. meenen, moeten er eenige be palingen zijn, welke een met den aard dezer stadsgedeelten strijdige wijze van gebruik der gronden of woningen zooveel mogelijk verhinderen. Zjj doen den Raad een ontwerp voor de doelde voorschriften, betreffende de Nas- saulaan, het Nassauplein en eenige andere daarvoor in aanmerking komende kwartie ren toekomen. Reeds gelden bebouwings voorschriften in samenwerking met een uitbreidingsplan voor de volgende stadsge deelten: Het Bergerkwartier, de Tienenwei c.a., de Rozenstraat c.a., het Emmastraatkwartier, het Juliana van Stclbergkwartier, het Ly ceumkwartier, Rochdale en de verdere be bouwing in den polder Overdie en Achter- meer. B. en W. achten het wenschelijk een door artikel 58 der woningwet en artikel 195 der gemeentewet mogelijk gemaakte strafbepa ling in deze verordening op te nemen. TROTTOIR KENNEMERSTRAATWEG. Ruiling van grond. In verband met de stichting van een rusthuis aan den Kennemerstraatweg door de Noordhollandsche Levensverzekering maatschappij alhier, hebben wij ons met ge noemde N.V. in verbinding gesteld, ten einde haar medewerking te verkrijgen voor de verbreeding van het langs haar eigendom loopende trottoir van den Kennemerstraat- I weg, dat ter plaatse slechts 1.50 M. breed is. Verbreeding van het trottoir tot 2.27 M. is zeer gewenscht. De gemeente zou daarvoor noodig hebben een strook grond van de N.V. ter grootte van ongeveer 62.60 M2. De N.V. is bereid bedoelde strook ter grootte van 71 M2. aan de gemeente in ruil af te staan tegen een smalle strodk grond langs de Westzijde van haar eigendom, een en ander, zooals op de bij de stukken ter inzage gelegde teekening is aangegeven. De N.V. heeft toegezegd, dat door deze ruiling aan de aangrenzende beplanting van den Hout niets zal behoeven te worden ver anderd. B. en W. stellen in bijlage 33 voor tot de ruiling te besluiten. INDEELING DER GEMEENTE IN STEMDISTRICTEN. B. en W. stellen in bijlage nr. 35 voor te bepalen, dat met ingang van 1 April 1939 de gemeente Alkmaar wordt geacht, voor de verkiezing van de leden van de Tweede Ka mer en van de leden der Prov. Staten, te zijn verdeeld in stemdistricten als omschre ven in de Verordening tot verdeeling der kieskringen vcor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad in stemdistricten (gemeenteblad nr. 1409), met dien verstan de, dat de stemdistricten in art. 2 dier ver ordening genummer van 1 tot en met 7, worden genummerd van 8 tot en met 14, en de stemdistricten in art. 3 dier verordening genummerd van 1 tot en met 7, worden ge nummerd van 15 tot en met 21. VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE.COM. VAN TOEZICHT OP HET L.O. B. en W. schryven in bijlage nr. 37: In de vacature-Hoogenboom als lid der Commissie van toezicht op het Lager On derwijs zendt de commissie de navolgende aangeveling van twee personen in: 1. J. Maats, Steijnstraat 1; 2. Mr. E. H. J. Wynne, Nassaulaan 18. VERPLICHTE SLUITING VAN KAPPERS- EN BARBIERSZAKEN. De com. tot ontwerpen der strafverorde ningen schrijft in bijlage nr. 32: Artikel 1 van de verordening met betrek king tot een namiddagsluiting voor het kap- persbedrijf verbiedt een open of besloten ruimte, waar pleegt te worden gewerkt in een kappers- of barbiersonderneming, voor het publiek geopend te hebben op Dinsdag na 1 uur des namiddags. Gebleken is, dat artikel 1 der hiervoor ge noemde verordening een ruime strekking heeft en niet alleen verbiedt om de kap- en scheersalons op Dinsdagnamiddag geopend te hebben, maar ook de ruimten in kappers- en barbierszaken, die uitsluiten worden ge bruikt voor den verkoop van winkelwaren. De Raad betoogde slechts op dezelfde uren voor alle zaken het kappen en scheren te verbieden, maar niet in te grijpen in het gewone winkelbedrijf, voorzoover dit in af zonderlijke vertrekken wordt uitgeoefend. Het verdient daarom aanbeveling artikel 1 der vastgestelde verordening zoodanig te beperken, dat de verplichte sluiting niet geldt voor die afgesloten ruimten in kap pers- en barbiersondernemingen, die uit sluitend gebruikt worden voor den verkoop van parfumerieën, kapbenoodigheden, scheerartikelen e.d. Ook artikel 2 dezer verordening heeft be zwaren doen rijzen. De huidige redactie van dit artikel: „Het verbod, bedoelde in artikel 1, geldt niet: a. op den dag, voorafgaande aan of vol gende op 8 October, Nieuwsjaarsdag, 15 Augustus en 1 November; b. op den dag, voorafgaande aan den eer sten Kerstdag; c. op den dag, volgende op den tweeden Paaschdag, den tweeden Pinksterdag en den tweeden Kerstdag; d. op den Dinsdag, vallende in de kermis", staat den kappers en barbiers slechts in en kele jaren toe hunne zaken geopend te heb ben op den Dinsdagnamiddag, voorafgaande aan een der in dit artikel genoemde feest dagen. Aangezien het ons gebleken was, dat juist de mogelijkheid van openstelling hun ner ondernemingen op dezen namiddag door de betrokkenen op hoogen prijs zou worden gesteld, hebben wij P en W. verzocht, het gevoelen in te winnen van de beide hier ter stede gevestigde kappersorganisaties om trent een ruimere openstelling van kappers- en barbierszaken op Dinsdagnamiddagen in verband met bijzondere feestdagen. Blijkens haar brief van 13 Februari 1939 geven deze organisaties t.a.v. het vaststellen van de dagen, waarop de verplichte Dins dagnamiddagsluiting niet zal gelden, de voorkeur aan de hiernavolgende regeling: Het verbod, bedoeld in artikel 1 der ver ordening zal niet gelden: a. op den Dinsdag, voorafgaande aan Pa- schen, Hemelvaartsdag, Pinksteren, Kerst mis en Nieuwjaarsdag; b. op den Dinsdag, vallende in dezelfde week als 15 Augustus, 8 October en 1 No vember; c. op den Dinsdag, vallende in de kermis. Een wijziging, als hier bedoeld, heeft onze instemming. In verband met het bovenstaande biedt de commissie een ander ontwerp-besluit ter vaststelling aan. VERPACHTING BOERDERIJ NOORDERKADE. In het besluit tot verpachting van ver schillende landelijke eigendommen der ge meente, is als pachter vcor de boerderij aan de Noorderkade (de huur van het huis loopt af op 1 Mei a.s., die van de landerijen ein digde met Kerstmis j.1.) vermeld de heer W. Hopman, melkslijter, alhier. Wegens ziekte van zijn echtgenoote is Hopman ech ter genoodzaakt een anderen werkkring te zoeken. Hij heeft zijn zaak inmiddels ver kocht aan den heer G. Kuik, thans wonende te Dedemsvaart, die zich tevens bereid heeft verklaard de boerderij van de gemeente te pachten. B. en W. stellen in bijlage 41 voor daar toe te besluiten. AANWIJZING STEMLOKALEN. B. en W. stellen in bijlage nr. 36 voor te besluiten art. 1 der verordening tot aan wijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, de Prov. Staten en den Ge meenteraad in dier voege te wijzigen, dat als stemlokalen worden aangewezen: voor het 4e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten, tevens 4e stern- district van den len kieskring voor den ge meenteraad: het gymnastieklokaal der Juliaschool aan de Emmastraat; voor het 5e stemdistrict voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten, tevens 5e stem district van den len kieskring voor den ge meenteraad, het gymnastieklokaal der Julianaschool aan de Verdoesstraat. TEWERKSTELLING VAN JEUGDIGE WERKLOOZEN. Van de verstrekte machtiging, om de te werkstelling van eenige jeugdige werkloo- zen bij het Staatsboschbeheer in de bosch- wachterijen Schoorl en Petten-Camp. te be vorderen, hebben B. en W. voor wat het jaar 1938 betreft, geen gebruik kunnen maken, doordat de toezegging van den minister van sociale zaken tot het verleenen van een rijksbijdrage in de kosten hen eerst op 28 December j.L bereikte. De voor het eerste halfjaar van 1939 gel dende toezegging, ontvingen zij op 6 Maart j.L de nader te bepalen bijdrage, die zij meenen te mogen stellen op het voor 1939 geraamde percentage van 82.7 in de kosten van werkverschaffing en steun ver leening, heeft betrekking op 24 jongens en een kos ten bedrag van 1.650. 202. Reeds gaat den koning een licht op. Pam geeft hem een teken om te volgen. De koning begrijpt het en volgt den kleinen Pam. Daar komen ze reeds aan de kamergang. 203. Als Pam het vertrek van den kamerheer binnen gaat. begrijpt de koning alles. Dan gaat Pam naar een tafelpoot, trekt een deurtje open en daar ziet de koning het bewuste document. Met de tewerkstelling kan geen voort gang worden gemaakt, zoolang de daaruit voortvloeiende uitgaaf niet in de begrooting is geregeld. Het is gewenscht daarbij aan te nemen, dat ook gedurende het tweede halfjaar zal worden gewerkt, zoodat voor dit jaar op een tijdvak van 38 weken moet worden gerekend. In verband hiermede stellen B. en W. in bijlage nr. 38 een ontwerp-besluit tot wijzi ging van de gemeentebegrooting voor 1939 vast te stellen. VASTSTELLING BELASTING VERORDENINGEN. B. en W. schrijven in bijlage nr. 42: Volgens artikel 301 der gemeentewet kan in de daarvoor in aanmerking komende be lasting-verordeningen worden bepaald, dat voor de toepassing van de artikelen 297, 299 er, 300 dier wet (betreffende het opmaken van kohieren en het behandelen van be zwaarschriften) een of meer gemeente-amb tenaren in de plaats van den raad, van B. en W. of van den burgemeester zullen tre den. Op grond van die wetsbepalingen is in de belastingverordeningen de gemeente-ont vanger aangewezen. Hierop maken slechts een uitzondering de verordening op het heffen van een plaat selijke belasting op de gebouwde eigendom men en de verordeningen op het heffen van een tonnen- en beerputtenbelasting. Voor wat deze belastingen betreft is de aanwij zing geschied in de verordeningen op de in vordering daarvan in dezen zin, dat geen bepaald ambtenaar met name wordt ge noemd, doch de aanwijzing van dien ambte naar aan ons college wordt overgelaten. De Hooge Raad heeft bij arrest van 3 De cember 1930 beslist, dat de aanwijzing van een ambtenaar slechts kan plaats hebben in de belastingverordening zelf en niet, zjj het ook krachtens een desbetreffende bepaling in de verordening, door den gemeenteraad. Hieruit volgt, dat ook de aanwijzing door B. en W. niet is toegelaten. Hoewel ook bij de behandeling van be zwaarschriften in hooger beroep tegen de verordeningen dezer gemeente tot dusver geen bezwaar werd gemaakt, heeft de Raad van Beheer zich thans in verband met bo vengenoemd arrest, op het standpunt ge steld, dat de aanwijzing in de belastingver ordeningen zelf moet geschieden. Het is mitsdien noodzakelijk genoemde verordeningen thans, met het voor de overige verordeningen reeds toegepaste systeem in overeenstemming te brengen. Teneinde tegemoet te komen aan de be zwaren, die tegen de invordering van de belasting op de gebouwde eigendommen in twee termijnen uit uw midden werden ge opperd, hebben wij het aantal termijnen (mede voor de tonnen- en beerputtenbelas ting) tot vier verhoogd, waardoor naar wij meenen de aan de betaling van deze belas ting verbonden moeilijkheden belangrijk zullen zijn verminderd. De termijnen voor de betaling van tonnen- en beerputtenbe lasting zijn hiermede in overeenstemming gebracht. Bij een en ander hebben wij, voor zooveel ons noodig voorkwam, rekening gehouden met het ter zake ingekomen adres van den heer I. Prins alhier. Het belasten van tot woning bestemde ge deelten van perceelen, waarin instellingen van het Witte Kruis zijn gevestigd, heeft onze instemming. Overigens dient de reeds langer dan veertig jaar ten aanzien van deze in het belang der volkshygiëne werkzame vereeniging toegepaste vrijstelling naar ons voorkomt te worden gehandhaafd. Er bestaat geen bezwaar, dat de verorde ningen geacht worden op 1 Januari j.L in werking te zijn getreden. Terugwerkende kracht is zelfs gewenscht, om de verorde ningen voor 1939 overeenkomstig voor noemd arrest te kunnen toepassen. B. en W. bieden de nieuwe vastgestelde verordeningen ter vaststelling aan. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie en aldaar te bevragen op alle Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd op 22 Maart tot en met 28 Maart 1939: klein slot. een portemonnaie met inhoud, gedeelte van rozenkrans, ceintuur, kinder- taschje met inhoud, stofzuigersslang, da meshandschoen en een groentenbon. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegv en op 22 Maart tot en met 28 Maart 1939: autoband, de Jong, Heiligland 46; ge deelte van een kunstgebit, T. Rayer, Gel- deloozeweg 6, Hoorn; pakje, inhoudende gordijnstof, S. de Hart, Spoorstraat 15; ge deelte van halsketting, A. Bakker, Sta tionsweg no. 174, parapluie, C. M. Jonkger, Mr. P. J. Troelstrakade 16; portemonnaie, C. Schneiders, Houtweg 21, damesporte- monnaie, J. W. Leep, Rembrandtstraat 29; radiateurdop, Gebr. Jonker, Geestersingel 22; teekenpasser, J. Maaten, B. Botteman- nestraat 41; actetasch, J. Zandbergen, Ka naalkade 58 b; bos sleutels, J. Koolwijk, Heemraadstraat 8; sjaal, C. Slinger, Em mastraat 97; 1 paar gymnastiekschoenen, J. Lenards, Zeglis 93; regenkapje, K. Vos, Rembrandtstraat 27; autobermlamp, J. H. de Haas, Kennemerstraatweg 108; ro zenkrans in etui, T. Groot, Kwakelpad 7; manchetknoop, Jan Dekker, Westerburg straat nr. 1; 1 pakje margarine, A. P. E. v. d. Berg, Overdiestraat 65; collier, C. Kleijn, Westdijk 1; heerenpolshorloge, R. de Vet, Overdiestraat 44; zakmesje. Bureau van politie; babyondergoed, G. J. de Pleyter, Omval 7a; portemonnaie met inhoud, T. Koopman, Kennemersingel 16; apparaat voor mesjes te slijpen, P. de Boer, Stuartstraat nr. 48; zilveren oorbel, C. Rolie. Bergerweg 36; 1 paar wollen wan tjes, W. Hoebing, Schoutenstraat 24; re serveautoband met wiel, garage Vaske, Kanaalkade 33, alhier. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp wordt men ver zocht hiervan keiyiis te geven aan het bureau van politie alhier.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11