Wordt Lebrun opnieuw president? Spoct Waardige antwoorden op Chamberlain's verklaring. De kans door velen vrij groot geacht. DE GANG VAN ZAKEN TE VERSAILLES. Terugkeer van het normale leven in Madrid. Waarschuwingen van Gayda. „Iedere dag, die voorbijgaat, brengt den vervaldag van de Fransche schuld aan Italië nader." Eensgezindheid over den nieuwen koers. DEBATTEN IN HET LAGERHUIS. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 4 APRTL 1939. (Van onzen Parijschen correspondent.) De gewone zitting van de Fransche Kamer en den Senaat i> tot 11 Mei verdaagd, den dag volgende op dien der installatie van den nieuwen presi dent van Frankrijk. Naar diens ver kiezing op den eerstvolgenden Woens dagmiddag gaat thans wel aller be langstelling uit. Reeds thans zijn alle tafels in de groote restaurants van Versailles besproken; het „tout Paris", Daladier en heel de minister- schaar, het diplomatieke corps, vooraan staande politici, in totaal een duizend per sonen, heeft het Trianon-Palace aan den boulevard de la Reine voor zich gereser veerd. Versailles zal voor één dag de glorie van weleer beleven. Opnieuw Lebrun? Het is geen geheim meer, dat er tal van pogingen worden aangewend om den tegenwoordigen president, den 67-jarigen Albert Frangois Lebrun, te bewegen op zijn besluit om zich geen herkiezing te laten welgevallen, terug te komen. Namens een bijna unaniemen Senaat heeft Jules Jeanneney, die de vereenigde vergadering van Versailles zal presidee- ren, deze weder beschikbaarstelling be pleit, en de voorzitter der Kamer, Edouard Herriot, heeft desgelijks gedaan. Ofschoon de Union Républicaine, de partij van Léon Bérard, en de Gausche Démocratique, de „partij die den president kiest", aldus ge noemd omdat ze bij de verkiezingen den doorslag pleegt te geven, zich voor de ver kiezing van Lebrun hebben verklaard, zijn de radicalen verdeeld en socialisten en communisten officieel tegen. Maar in laatstgenoemde kampen is geen enkel be sluit gevallen, men zal den Woensdag moeten afwachten en Lebrun behoeft geen candidaat te zijn om niettemin te kunnen worden verkozen. Albert Lebrun, de president die altijd glimlacht, heeft reeds een welbesteed po litiek leven achter den rug. Hij werd 29 Augustus 1871 te Mercy-le-Haut geboren, bezocht de polytechnische school en de school voor de mijnen, werd ingenieur,doch heeft dit beroep niet uitgeoefend. Reeds in 1898 werd hij gekozen tot conseiller géné- ral, lid der provinciale staten zouden wij zeggen, en in 1905 was hij voorzitter dezer departementale vergadering. Sedert vijf jaren was de heer Lebrun toen al afge vaardigde voor Briey in de Kamer en zijn mandaat eindigde pas in 1920, toen hij senator werd voor zijn departement Mourthe en Moselle. Lebrun is minister van koloniën geweest van 27 Juni 1911 tot 13 Januari 1913, en één week minister van oorlog, .ïamelk van 13 tot 20 Januari 1913. Zeven dagen daarna werd hij vice-presi- dent van de Fransche Kamer en van 9 December 1913 tot 8 Juni 1914 was de heer Lebrun nogmaals minister van koloniën. Gedurende den oorlog is Albert Lebrun titulair minister geweest in de bezette Fransche gebieden; in 1924 werd hij als senator herkozen, was van 1926 tot 1929 vice-president van den Senaat, die hem 11 Juni 1931 tot voorzitter koos. Nog geen jaar later werd Albert Lebrun de opvol ger van Paul Doumer als president der Fransche republiek. Deze afgeloopen zeven jaren zijn voor Frankrijk niet de gelukkigste geweest. In de ambtsperiode van president Lebrun vielen de verbreking der onlangs weer aangeknoopte relaties met Italië, het volksfront-experiment, de sociale onrust en de werkstakingen, drie devaluaties van den frank. Men kan zich indenken, dat na al die ervaringen van verdeeldheid der natie de president beleefde in zeven jaren zestien ministeries de heer Lebrun weinig gevoelde voor een herkiezing, al wenschte men die in naam van de eenheid der natie. En ditmaal heeft ook mevrouw Lebrun, al kent de wet dan geen presiden te, stem in het kapittel. De gang van zaken. Welke is de gang van zaken bij een presidentsverkiezing? Zooals men weet komen Kamer en Senaat op den dag der stemming in vereenigde vergadering te Versailles bijeen. Men kan die bijeenkomst moeilijk een vergadering noemen, want er wordt niet gedelibereerd; ze heeft meer van een conclave. In een „voorbereidend congres", dat een dag tevoren in de zit tingszaal van den Senaat is gehouden, wordt wèl gepraat, en meestal wordt daar de teerling reeds geworpen. In het onder havige geval zien we eigenlijk naar twee mogelijkheden. Als er één naam wordt genoemd is het die van Albert Lebrun; start men met meer candidaten dan zijn het minister Queuille, de sportieve senator Frangois Piétri, geboren 8 October 1882 te Bastia, die achtereenvolgens minister van kolo niën, begrooting, defensie, financiën en marine was, Henri Roy en Fernand Bouis- son. De drie eerst genoemden, waarvan Piétri de meeste kans heeft, zullen zich echter vrijwillig terugtrekken voor presi dent Lebrun, die overigens geen candi daat is. In een schrijven aan Jeanneney heeft president Lebrun heden medegedeeld, dat hij besloten heeft zich weer caniidaat te stellen voor het presidentschap der re publiek. Men verwacht thans, dat de meeste andere candidaten zich zullen terugtrekken. Den volgenden dag trekken alle senato ren en kamerleden, die vandaag stuk voor stuk een speciale convocatie, aan henzelf beteekend, hebben ontvangen, per specia- len trein of eigen auto naar Versailles. Het zijn er in totaal negenhonderdendertig personen; de vergadering houdt zitting in een zaal, die in 1876 tot parlementszaal werd ingericht en kort als zoodanig heeft gediend. Na voorlezing van de decreet der convocatie trekt president Jeanneney een naam meestal door een willekeurig blad op te slaan in een telefoonboek van Parijs en daarna heeft alphabetisch de stemming plaats. Ieder stemgerechtigde moet in eigen persoon zijn stembiljet in de urn deponeeren en ontvangt een balletje ten teeken, dat hij heeft gestemd. Het aan tal uitgegeven balletjes moet kloppen met het aantal ontvangen biljetten, eerder wordt niet tot opening der briefjes over gegaan. Men stemt en herstemt net zoo lang tot op een naam de vereischte meer derheid van stemmen is uitgebracht. In de gangen van het gebouw zijn thans telefooncellen ingericht; een minuut nadat de president is gekozen is het nieuws be kend over heel de wereld. Wanneer zal dat zijn? De vergadering begint om twee uur, doch vóór vier uur, dus vier uur twin tig ten onzent, zal het resultaat der stem ming en te verwachten herstemming hoogstwaarschijnlijk niet bekend zijn; wel licht later. Van het verloop der zitting wordt een proces-verbaal opgemaakt; op een kleine handpers, die normaliter slechts eens per zeven jaren wordt gebruikt en daarom de Paresseuse, de luiaard wordt genoemd, wordt sedert Felix Faure, 1895, het decreet van de presidentsverkiezing onmiddellijk na den uitslag gedrukt. In 1932 werd president Lebrun gekozen met 633 stemmen en een centrum-meer derheid. Ook ditmaal zal de nieuwe pre sident naar het schijnt worden verkozen met de stemmen van rechts en centrum. Bijna altijd bij vorige verkiezingen was het de candidaat van den Senaat, die tot de hoogste waardigheid in den lande werd geroeen. Maar naast den bijkans unanie men Senaat staat ditmaal een Kamer, welke hopeloos in zichzelve verdeeld is, en voor een verkiezing is de ab.-olute meer derheid van stemmen, de helft plus één, op zijn minst noodzakelijk. Menleest daar in het Palais Bourbon nog te vaak „parti" voor „patrie" en schijnt nog nie» voldoen de .van den ernst van den toestand door drongen om zich boven partijbelangen te kunnen verheffen. Wat niet wil zeggen, dat het Woensdag, ondanks alles in de stampvolle in zeventiende eeuwschen stijl gehouden zaal, die te klein is en nog kleiner lijkt dan ze is door de vele gobelins en de rood en gouden presidentstribune, nog niet tot een manifestatie van eenheid en samenhoorigheid kan komen. Die de meerderheid van het Fransche volk wenscht en welke voor de rust in Europa niet anders dan heilzaam zou zijn. De bank van Spanje heeft het gemeente bestuur van Madrid een ruim crediet ver leend om de financieele positie der stad, welke door den burgeroorlog sterk geleden heeft, zoo spoedig mogelijk te herstellen. Er is een commissie gevormd welke het eigen domsrecht van onroerende goederen moet vaststellen en de industrie meet helpen om weer op gang te komen. Ook in ander op zicht tracht men in de stad de sporen van den burgeroorlog uit te wisschen. De guar- dia civil, het befaamde politiecorps met de merkwaardige driehoekige zwarte hoofd deksels, is weer op straat verschenen, en wel voor het eerst sedert kort na het uitbre ken van den burgerstrijd, toen de trouw van het corps jegens de Republiek in twijfel getrokken werd. De standbeelden worden ontdaan van hun beschermende omhulsels van zandzakken, en gebroken winkelruiten worden hersteld. De vrouwen tooien zich weer met hoeden en de mannen verschijnen weer met boord en das. In den eersten nood van de uitgehongerde bevolking is thans voorzien, hoewel dagelijks nog 1J4 millioen maaltijden worden uitgedeeld. Ér zullen voortaan vijf dagbladen verschijnen, t.w. „A.B.C.", het oude monarchistenorgaan, „Ya", het conservatieve avondblad, „Infor- maciones", oorspronkelijk in bezit van den financier Juan March, en twee nieuwe orga nen, n.L Arriba en Madrid. Voor den burger - oqrlog verschenen er in Madrid 17 ochtend en avondbladen. Mexico en de Spaansche vluchtelingen. De officieuse organisatie van de Mexi- caansche regeering, D.A.P.P., heeft te ken nen gegeven, dat uit Spanje alleen Spaan sche vluchtelingen zullen worden toegelaten in Mexico en geen genaturaliseerde vreem delingen. De vluchtelingen moeten verder beschikken over voldoende middelen om te kunnen leven gedurende de periode van vestiging. Bij voorkeur zullen Basken en Galiciërs worden toegelaten, in het bijzon der visschers, die zich aan de kust van de Mexicaansche Golf kunnen vestigen. Ook landbouwers en intellectueelen zullen wor den toegelaten, doch zij moeten zich op het land vestigen en niet in de steden. Mexico zal geen groepen vluchtelingen opnemen, doch slechts individueele aanvra gen zullen door het immigratiebureau wor den behandeld. Gelet zal worden op gezond heid, politieke antecedenten en het straf register. Bij voorkeur zullen jonge men schel), die staat zijn te werken worden op genomen. De D.A.P.P. maakt erop opmerkzaam, dat Mexico 300,000 werkloozen telt en dat vele Mexicanen, in het buitenland, tengevolge van gebrek aan werk niet naar hun vader land kunnen terugkeeren. Het jacht Vita te Tampico. De identiteit en de missie van de Baski- sche opvarenden van het Donderdag te Tam pico aangekomen jacht Vita blijven in een waas van geheimzinnigheid gehuld. Zeven der opvarenden zijn gisteravond met 37 pakkisten te Mexico aangekomen. De kisten worden op last van de Mexicaansche regee ring scherp bewaakt.Zij zouden of wapens öf Spaansch goud bevatten, dat onder de bescherming van de Mexicaansche regeering zou worden gesteld. Men gelooft, dat als de lading uit goud of uit andere voorwerpen van waarde bestaat, een en ander zal wor den gebruikt om de emigratie van Spaan sche vluchtelingen naar Mexico te betalen. Onderhandelingen om deze vluchtelingen in Mexico toe te laten worden reeds gevoerd tusschen de Mexicaansche regeering en Prieto, den vroegeren minister van oorlog der linksche regeering, die hier reeds meer dan een maand geleden, is aangekomen. De directeur van de Giornale d'Italia, Virginio Gayda, verklaart, dat de politiek van Frankrijk ten aanzien van Italië en de Britsch-Fransche politiek ten aanzien van Duitschland een verkeerden weg volgen, omdat zij geïnspireerd worden door illusies en intrigues. Frankrijk maakt zich illusies door te meenen dat het, nu Italië een af wachtende houding aanneemt, eveneens kan wachten. Door te verklaren dat het kan wachten, heeft Italië slechts, voor de Jaat- ste maal, blijk willen geven van matting, om Frankrijk in staat te stellen, hiervan gebruik te maken. Doch dit wachten duurt niet onbeperkten tijd en iedere dag, die voorbijgaat, brengt den vervaldag van de Fransche schuld aan Italië nader. Aan den anderen kant beoogt het nieuwe Britsche initiatief, dat door Frankrijk ge steund wordt, onder den dekmantel van een reactie op de Duitsche politiek in het Do- nau-bekken, in werkelijkeheid de omsinge ling van Duitschland, die zich automatisch tot Italië zou moeten uitbreiden. Daarom moet aan alle landen, die uitgenoodigd zijn, om zich bij dit initiatief aan te sluiten, den raad worden gegeven, goed de oogen te ope nen en de beteekenis van dit initiatief en de zeer ernstige gevaren, die het medebrengt, op de juiste waarde te schatten. Wat in het bijzonder Polen betreft, dient Warschau te bedenken, dat op het voor het lot van Tsjecho-Slowakije beslissende oogenblik, noch Rusland, noch Frankrijk, de militaire bondgenooten van Praag, een vin ger hebben uitgestoken. Ook dient Polen zich het lot te herinneren van den ex-keizer van Abessinië, van het China van Tsjang Kai Sjek en van het Spaansche regime van Negrin, die door Londen en Parijs be schermd, geholpen en tot verzet aangemoe digd werden. In het licht van deze gebeur tenissen kan een natie, die rustig wil leven en zijn onafhankelijkheid bewaren, niet af gaan op beloften van te elfder ure verkre gen vrienden. Het wijs beleid van Polen, dat zijn buitenlandsche politiek steeds in evenwicht heeft gehouden, is, zoo besluit het artikel, sedert den tijd van Pilsoedski de voornaamste oorzaak van zijn grootheid geweest. Voetbal. DE KAMPIOENSCOMPETITIE VAN DEN K. N. V. B. Het programma van de kampioenscompe titie van den Kon. Ned. Voetbalbond is als volgt samengesteld: 9 April: (eerste Paaschdag) Achilles DWS. 10 April: (tweede Paaschdag: Eindhoven NEC. 16 April: NEC—Achilles, DWS—Ajax. 30 April: AjaxNEC, AchillesEind hoven. 14 Mei: NECAjax, DWSEindhoven. 18 Mei (Hemelsvaartsdag) DWS Achilles. 21 Mei: AchillesNEC, EindhovenAjax. 29 Mei (tweede Pinksterdag): NEC DWS, EindhovenAchilles. 4 Juni: AjaxDWS, NECEindhoven. 18 Juni: DWSNEC, AchillesAjax. 25 Juni: AjaxEindhoven. WEDSTRIJDEN VOOR MAANDAG A.S. Afdeeling I. Ie klasse. XerxesSparta HBSStormvogels 2e klasse A. Programma wordt nader bekend gemaakt 3e klasse A. KinheimHollansJia QSC—Helder 3e klasse B. WADe Germaan TIWDe Zeemeeuwen APGSZandvoort Promotiecompetitie 4e klasse. BKC-KW 4e klasse A. AtlasWieringerwaard DTSNieuwe Niedorp 4e klasse B. EVC—IVV Reserve 3e klasse A. Alcmaria Victrix 2KW 2 West Frisia 2HRC 3 Reserve 3e klasse B. Purmersteijn 2Meervogels 2 WFC 4—ZW 2 OSV 2—WFC 2 Afdeeling H. Ie klasse. DOS—DHC RFC—'t Gooi DFCHaarlem Afdeeling IV. Ie klasse. Willem II—PSV Behalve Greenwood hebben nog ver schillende Lagerhuisleden gisteren het woord gevoerd over de buitenlandsche po litiek van Engeland. Zoo zeide de vroegere minister van buitenlandsche zaken, Eden, dgt hij in de eerste plaats de motie wilde intrekken die hij de vorige week ter teeke- ning had gelegd om een breeder basis voor de regeering. Lloyd George had het feit over het hoofd gezien van den enormen in vloed in de geheele wereld van de verkla ring van den premier. Op het zoo lang be twiste punt der buitenlandsche politiek had de regeering thans het geheele volk weer hereenigd. De beteekenis van de verklaring was naar spr. inzicht voorts dat Engeland niet had willen bluffen of aangeven dat het zich zooveel sterker gevoelde dan an deren, maar uitsluitend dat de regeering en zijn volk tot de overtuiging waren geko men dat er geen andere weg meer bestond om den vrede te waarborgen. Spr. zou al les doen wat in zijn vermogen was om den nieuwen koers te helpen bevorderen in de overtuiging dat de regeering met kracht en vastheid op den ingeslagen weg zou voort gaan. Van de latere sprekers zeide Maxton van de onafhankelijke arbeiderspartij, dat hij betreurde dat er zooveel over oorlog en oorlogsgevaar was gesproken. Spr. veraf schuwde alle beginselen die Hitier en Mus- solini aanhingen, maar hij verafschuwde het denkbeeld om millioenen jonge men- schen van alle landen in den oorlog te zenden toch nog meer. Er moest nog een weg gevonden kunnen worden om dien oorlog te kunnen voorkomen zonder Euro pa weer in twee machtige kampen te ver- deelen. De Nat. Lib. Nichelson zeide dat Cham- berlains reputatie in Duitschland als man van den vrede nog niet noemenswaard ge leden had. De groote massa van het Duit sche volk had een afschuw van oorlog en Jodenvervolgingen en daarom moest de regeering dat volk vooral door middel van de radio blijven duidelijk maken dat haar werkelijk doel uitsluitend het bewaren van den vrede was. De latere conservatieve sprekers betuig den hun bijval met de nieuwe vei'klaring van den premier vooral waar Chamberlam met nadruk het denkbeeld van een omsin gelingspolitiek van Duitschland had afge wezen. Baxter vroeg echter of de Ver. Staten niet te weinig in de gebeurtenissen betrokken waren geworden en hy kon evenmin inzien wat de regeering nog te gen invoering van den algemeenen dienst plicht kon hebben. Sir Stafford Cripps twijfelde of de nieuwe koers was ingegeven door aanhan kelijkheid aan de democratische beginselen tegenover het fascisme en hij geloofde dat de regeering haar eigen wankele strategi sche positie nu door een fermen klap had willen versterken. Diverse vragen. In het Lagerhuis heeft Butler op de vraag, of hy, in verband met het feit, dat Duitschland krachtens het Duitsch-Roe- meensche verdrag wapens aan Roemenië levert, wilde overwegen, met Roemenië in onderhandeling te treden over versterking van zijn marinestrijdkrachten, in het bij zonder de gewapende Donauflotieljes, na mens Chamberlain geantwoord, dat de Britsche regeering te allen tijde bereid is, de mogelijkheid, te voorzien in de bewa peningsbehoeften van de Roemeensche re geering, zoowel op vloot- als ander gebied, in welwillende overweging te nemen. Chamberlain heeft, naar aanleiding van de vraag, of hij niet wilde terugkomen op het besluit, geen nationaal dienstpliehtregister aan te leggen, verklaard, dat het pas door de regeering genomen besluit, het territo riale veldleger te verdubbelen, de gelegen heid biedt tot practische expansie van den geest van vrijwillige opoffering, die thans waar te nemen is en beschouwd moet wor den als een voldoend bewijs van den vasten wil van Engeland, in geval van nood een actieve rol te spelen. Volledige dienstplicht zou slechts van nadeeligen invloed zijn op het tegenwoordige stelsel van vrijwillige dienstneming, dat wij snel tot ontwikkeling brengen, teneinde in de behoeften van den tegenwoordigen toestand te voorzien. Toch omsingeling, zeggen de Duitsche commentaren. De „Duitsche dienst" verbindt aan de ver klaring van Chamberlain van gisteravond reeds den volgenden commentaar: De nieuwe verklaring van den Britschen eersten minister levert zakelijk geen nieuwe gezichtspunten op. Zij bewijst opnievw, dat Engeland gelooft, een zwenking van de bui tenlandsche politiek in de richting van Versailles op grond van geruchten on het zaaien van paniek te kunnen volbrengen. Het gaat hier om een „affect-politiek", die zelfs niet meer naar den uiterlijken schijn door de gedachte wordt gedragen den vrede in Europa te herstellen. Engeland mag dit alles van frasen over den vrede vergezeld doen gaan, voor Duitschland is er toch geen andere conclusie mogelijk, dan dat Enge land al zijn krachten aanwendt zich in den geest van Versailles door middel van een omsingelingspolitiek tegen de vitale belan gen van Duitschland op het continent te verzetten. Het moet aan de andere staten worden overgelaten welke conclusies zij uit de van ouds bekende en weer in eere herstelde methoden van Engeland willen trekken. De rede van den Führer is door de Engelsche regeering blijkbaar niet begre pen. Nog eenmaal moeten wij er met na druk op wijzen, dat Duitschland niet voor nemens is af te wachten, tot de omsingeling voltooid en niet meer te doorbreken is. Ook de Duitsche bladen blijven Engeland er in felle bewoordingen van beschuldigen op te hitsen tot haat jegens Duitschland. De Nachtausgabe schrijft in vette letters: „En geland, politieagent der wereld, handhaaft zijn omsingelingspolitiek. Engeland volgt een gevaarlijken koers en begrijpt de levensnoodzakelijkheden van Duitschland in het geheel niet". Het blad tracht verder de beteekenis van Beck's bezoek aan Engeland te verkleinen. Promotiecompetitie 4e klasse. 10 April: BKC-KW. 16 April: Assendelft—BKC 30 April: KWAssendelft 7 Mei: BKCAssendelft 14 Mei: KW—BKC 21 Mei: Assendelft—KW W andelen. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH. Verschenen is het reglement van de in ternationale Vierdaagsche afstandsmarsch 1939, welk reglement op aanvraag gratis verkrijgbaar is aan het secretariaat: Neder- landsche bond voor lichamelijke opvoeding, Volkenboschplein 18, den Haag! Het reglement bevat de voorwaarden, waaronder men kan deelnemen aan deze afstandsmarschen en verder natuurlijk al- gemeene regels en maatregelen. De in schrijving is opengesteld tot 1 Juli. De marschen worden gehouden op 25, 26, 27 en 28 Juli. Zwemmen. TWEEKAMP D. A. W.—NEREUS. Intermezzo van de Alkmaarsche Reddingsbrigade. Woensdagavond zal voor de vierde maal in de Alkmaarsche Overdekte de jaarlijk- sche krachtmeting plaats vinden tusschen D. A W. en Nereus. Daar bij deze ontmoeting van jaar tot jaar hetzelfde programma verzwommen wordt, is het mogelijk om een duidelijk beeld te krijgen van de wisselende krachtsverhoudingen. In 1936 werd Nereus met flinken voor sprong winnaar van den wisselbeker, in het jaar daarna was de beurt aan D. A. W., dat echter vorig jaar de beker weer moest afstaan. Wel had D. A. W. in de ontmoeting te Alkmaar een voorsprong van 21 punten byeen weten te zwemmen, maar de wed strijd te Zaandijk werd op een voor D. A. W. zeer angunstigen dag vastgesteld, waardoor toch nog weer deze voorsprong moest worden prijsgegeven. Of thans revanche mogelijk is? Ongetwijfeld is Nereus vooruit gegaan vergeleken bij het vorig jaar, maar ook D. A. W. toonde bij de onlangs gehouden jeugdwedstrijden een opmerkelijken voor uitgang. In ieder geval is het voor beide clubs een veelzijdige krachtmeting. De vier categorieën: adspiranten meisjes, adspi- ranten jongens, dames en heeren bekam- Ghazi I, de koning van Irak, die heden nacht bij een auto-ongeluk om het leven kwam. pen elkaar zoowel op rugslag, schoolslag als borstcrawl, terwijl een estafette en een heeren polo-wedstrijd het geheel comple- teeren. Hoewel het wedstrijd-programma dus uit 14 nummers bestaat, kan zeker niet van een overladen programma gesproken wor den, daar op elk nummer voor beide clubs slechts de twee snelste zwemmers(sters) uitkomen. Zoo bestaat elk nummer dus slechts uit één serie, waardoor tevens de noodige af wisseling verkregen is. Bovendien heeft de Alkmaarsche red dingsbrigade zich bereid verklaard om tusschen het wedstrijdprogramma door en kele nummers ten beste te geven, aller eerst een komisch nummer en vervolgens

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 9