De huisvesting van het garnizoen. Agenda ÏBucQediike Stand Ons openbaar onderwijs opnieuw gedupeerd? Adres van den ouderraad. Een geschenk voor het garnizoen. Naasting is nog geen opheffing. ST. PANCRAS EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. Het Plaatselijk Comité voor de Openbare School schrijft ons: De vreugde, waarmede het garnizoen te Alkmaar wordt verwacht, wordt voor ons in belangrijke mate getemperd door het te leurstellende en o.i. beschamende feit, dat B. en W. geen oplossing voor de huisvesting er van hebben kunnen vinden, zonder dat de belangen van het openbaar onderwijs worden aangetast. Het college stelt n.1. voor de twee klassen der Bosboom Toussaintschool in verschil lende gebouwen bij andere scholen onder te brengen. Dit beteekent practisch het einde van die school en de onmogelijk heden, die ze met het oog op de uitbreiding der bevolking nog had, worden meteen ver nietigd en weer zal in de rij der openb. scho len hier ter stede 'n gaping ontstaan, die door de voorstanders er van smartelijk wordt ge voeld. De centrale school voor het zevende en achtste leerjaar wordt voor de vierde maal tijdens haar nog kortstondig bestaan overgeplaatst en moet zich maar zoo goed mogelijk behelpen in de HofdijkschooL Wat blijft er op deze wijze over van de voor goed onderwijs zoo noodzakelijke rust? We zouden de kreet van verontwaardiging wel eens willen hooren, die in het kamp van het bijzonder onderwijs zou opgaan, als een van zijn scholen door het gemeentebestuur werd verscheurd of in een hoek geduwd, waar ze maar moet zien er zich door te slaan. Onmogelijk zal men zeggen, dat mag de overheid nietNeen, zeker niet, maar met het openbaar onderwijs schijnt lang zamerhand alles te mogen. Men spreekt wel eens over gelijkstelling zeker, wat het financieele betreft, voor de rest durven we gerust van achterstelling spreken. Wat zal het gevolg van dit alles zijn? Zullen weer onderscheidene ouders, evenals door het starre toelatingssysteem voor de scho len, er toe gedreven worden, in arrenmoede hun kinderen naar het bijzonder onderwijs te zenden? We vreezen het ergste. Ons ver trouwen in het overheidsbeleid hier ter stede is er de laatste jaren niet grooter op geworden. Nergens lezen we, dat door B. en W. bij de diverse onderwijscommissies advies is ingewonnen. Blijkbaar staan de belangen van het onderwijs zoo zeer op den achtergrond, dat alleen die voor openbare werken in deze commercieele aangelegen heid is gehoord. De ongelukkige geste van het gemeentebestuur een wachtgeldster van het bijzonder onderwijs te benoemen en daardoor de moeilijkheden van het op on derwijs te vergrooten, ligt nog de versch in het geheugen. Buitenleerlingen worden van de stedelijke openbare lagere scholen ge weerd. Een zonderlinge houding als men centrumgemeente wil zijn. We zouden wel een willen weten, wat het gemeentebestuur doet om buitenleerlingen naar zijn Op. Ulo school te trekken. We doen een beroep op U ouders. Geeft Uw kinderen aan ten stadhuize voor de openbare school nu deze week is er aangifte. Den betreffenden raadsleden roe pen we toe: „Staat pal voor Uw openbare school". En de voorstanders van het bijzon der onderwijs willen we herinneren aan hun vaak verkondigde leuze, dat ook voor het openbaar onderwijs de ontwikkelingsvoor- waarden zoo gunstig mogelijk moeten zijn. Als we misschien ergens wat bitter zijn 'geworden, dan is dat, omdat we willen, dat deze cri de coeur van het openbaar onder wijs door de bevolking en den raad van Alkmaar gehoord en verstaan zal worden. Adres aan den Raad. Het comité, dat ons bovenstaande ter pu blicatie toezond, heeft inmiddels het volgen de adres aan den Raad der gemeente Alk maar gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen: het Plaatselijk Comité voor de Openbare school, te Alkmaar, waarbij aangesloten de afdeelingen Alkmaar van: de Vereeniging voor Volksonderwijs, den Bond van Neder- landsche Onderwijzers, het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap, de Vereeniging van Mulo-onderwijzers, dat het heeft kennisgenomen van het voorstel van B. en W. om de klassen van het Centraal 7e en 8e leerjaar en die van de Bosboom-Toussaintschool voor één of hoog stens ruim twee jaar over te brengen naar lokalen in de Hofdijkschool en in de Tessel- schade- en de Rochdaleschool, dat het Centraal 7e en 8e leerjaar reeds eerder heeft moeten verhuizen. dat zulk een rustelooze verhuizing telken male niet bevorderlijk is aan het te geven onderwijs, dat het onderwijs aan de leerlingen van het Centraal 7e en 8e leerjaar voor de meesten eindonderwijs is, zoodat een groot aantal teerlingen door deze maatregelen ernstig in hun ontwikkeling geschaad wor den, hetgeen den strijd om het bestaan voor hen noodeloos zwaarder maakt, dat het voor het onderwijs in het alge meen en voor het (opleidings) onderwijs aan de Bosboom-Toussaintschool in het bi- zonder hoogst ongewenscht, zelfs schadelijk is om in twee verschillende scholen te wor- 3en ondergebracht, dat zulks een opheffing van de Bosboom- Toussaintschool vóór haar uitsterven volgens het genomen besluit zejsr in de hand werkt, dat dit tegen den draad der ontwikkeling in die richting ingaat, omdat, met het oog op te verwachten meerdere leerlingen voor opleidingsonderwijs door de komst der mili tairen en mede gelet op het aantal leerlin gen dat zich vorig jaar voor opleidings onderwijs heeft opgegeven en niet op een dergelijke school geplaatst werd, het eerder gewenscht is de Bosboom-Toussaintschool als opleidingsschool uit te breiden, dat inzake de huisvesting der militairen volgens de bijlage wel de Commissie van Bijstand voor de Openbare Werken is ge hoord geworden, maar niet de Commissie van Bijstand voor het Onderwijs, nóch de Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs, dat het Plaatselijk Comité voornoemd be treurt zoowel dat een voorstel tot verhui zing wordt gedaan, terwijl het Onderwijs toch rust behoeft, als dat de beide laatst genoemde Commissies niet zijn gehoord ge worden, die o.i voorzeker ernstige bezwaren tegen het door B. en W. aan U gedane voor stel zouden hebben ontwikkeld, redenen waarom het verzoekt 1. het voorstel van B. en W. niet aan te nemen, doch inplaats daarvan de militairen te huisvesten in te maken barakken, opdat de scholen niet verplaatst behoeven te wor den, 2. B. en W. uit te noodigen plannen te ontwerpen en alle pogingen in het werk te stellen om de Bosboom-Toussaintschool te behouden door o.a. geen leerlingen wegens plaatsgebrek meer af te wijzen, zelfs al ko men deze van buiten Alkmaar. Aan den raad dezer gemeente is heden het volgende adres gezonden door den ouder raad: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, de Ouderraad voor de openbare lagere scholen te Alkmaar, dat hij heeft kennis genomen van het voorstel van B. en W. om de klassen van het Centrale 7e en 8e leerjaar en die van de Bosboom Toussaintschool voor één of hoogstens ruim twee jaar over te brengen naar de lokalen in de Hofdijkschool en in de Tesselschadeschool en de Rochdale school; dat naar het oordeel van onzen Ouder raad de belangen der openbare scholen in de gemeente in ernstige mate door de voor gestelde maatregelen worden geschaad, welk oordeel gegrond is op het navolgende; dat door de voorgestelde verhuizing het onderwijs aan de leerlingen van het Cen trale 7e en 8e leerjaar, welk onderwijs voor de meesten dier leerlingen eind-onderwijs is, in hooge mate wordt belemmerd en de ontwikkeling wordt geschaad; dat het voor het onderwijs in het alge meen zeer ongewenscht moet worden ge acht, dat de klassen van dezelfde school in verschillende schoolgebouwen worden on dergebracht; dat door de voorgestelde maatregelen, in het bijzonder t.a.v. de Bosboom Toussaint school het opleidingsonderwijs ernstig in het gedrang wordt gebracht, terwijl geble ken is, dat juist voor dit soort van onder wijs, blijkens de daarvoor opgegeven aan tallen leerlingen, toenemende belangstel ling bestaat, welke belangstelling door de vestiging van de gezinnen van militairen waarschijnlijk nog grooter zal worden; dat, gelet op het vorenstaande, dus eerder aanleiding tot uitbreiding inplaats van be perking van het opleidingsonderwijs zou bestaan; dat uit de besprekingen in de* vergade ring van den Ouderraad is gebleken, dat de ouders van de kinderen, die de in de bij lage genoemde scholen bezoeken, door de voorgestelde maatregelen, ernstig zijn ver ontrust. Redenen waarom de Ouderraad Uwen Raad beleefd doch dringend verzoekt de voorgestelde plannen niet aan te nemen, doch medewerking te verleenen, dat voor de huisvesting van de militairen een oplos sing worde gevonden, die geen nadeelige gevolgen voor het openbaar lager onder wijs medebrengt. Hetwelk doende De Voorzitter, A KLEIJMEER. De Secr. Penningmeester, H. v. d. AAKSTER. Een stadgenoot schrijft ons: Blijkens mededeeling in uw blad van Maandag zal de raad dezer gemeente in de Donderdag te houden vergadering het besluit nemen tot den verhuur van eenige gebouwen tot voorloopige huisvesting van het 2e regiment luchtdoelartillerie, in afwachting van de totstandkoming van de nieuw te bouwen kazerne. Door het nemen van dit besluit zal Alkmaar dus binnen luttele weken tot vaste garnizoensplaats worden verheven. Dat beteekent dat de pogingen van ons gemeentebestuur en van den burgemees ter in het bijzonder met succes zijn be kroond en dat beteekent tevens, dat in deze voor allen zoo moeilijke tijden toch nieuwe perspectieven vooral voor den middenstand worden geopend. Het beteekent tevens, dat Alkmaar, dat toch zeker geen „ville morte" wil zijn, doch zich integendeel steeds wil verjongen, opnieuw in be langrijkheid toeneemt, nu het straks een volledig regiment met alles wat daar bij behoort, binnen haar muren krijgt. Dat alles geachte redactie is on getwijfeld iets dat tot verheugenis stemt. Het wil mij voorkomen dat de burgerij van Alkmaar dit in een stoffelijk blijk tot uitdrukking moet laten komen en ik geloof zeker, dat hier voor vereenigingen als Alcmaria V.V.V., de middenstandsvereeni- gingen, de Ontzetvereeniging, N.J.V. om er maar enkele te noemen een dankbare taak is weggelegd. Het 2e regiment luchtdoelartillerie is n.1. nog een zeer jong regiment, aat pas het vorig jaar is opgericht. Natuurlijk is het van regeeringswege geheel uitgerust met het benoodigde materieel. Maar toch is er in den laatsten tijd iets van die uitrusting, dat overal in den lande door de burgerij wordt geschonken. Tal van regimenten hebben onlangs hun 125-jarig bestaan herdacht en alom heeft de burgerij zoogenaamde diepe- of parade- trommen en klaroenen met oranje vaantjes aangeboden. Het wil mij voorkomen, dat bij gemoto riseerde eenheden als het 2e regt. lucht doelartillerie trommels sporadisch of in het geheel niet zulten worden gebruikt, docht met de trompetten (klaroenen) is het geheel anders. Doel van dit schrijven geachte redac tie is de aandacht van de burgerij en in het bijzonder die van bepaalde organi saties te vestigen op hetgeen overal elders en ook in nieuwe garnizoenssteden heeft plaats gevonden. Wanneer iemand daartoe het daadwer kelijk initiatief neemt, zal üe burgemeester zeer binnenkort namens de burgerij een aantal fraaie klaroenen met vaantjes kun nen aanbieden als blijk van verheugenis, dat Alkmaar wederom garnizoensstad is geworden. Tot zoover het voorstel van dezen stad genoot. Wij hebben reeds vroeger de beteekenis van de vestiging van een garnizoen voor Alkmaar in het licht gesteld. Is er tot dus ver nog onzekerheid of het royale Alk- maarsche aanbod, een cadeau in grond ter waarde van pl.m. 2 ton, van hoogerhand zal aanvaard worden er is uitzicht, dat het aanbod heel wat minder kostbaar zal moeten zijn vast stond sedert langen tijd wel, dat het 2e reg. luchtdoelartillerie in derdaad in Alkmaar zou worden gevestigd. Nu door de onzekerheid van de houding der regeering met den kazernebouw nog niet kan worden begonnen en het regiment of een deel daarvan niet langer in Amsterdam kan worden gehuisvest, was het noodzakelijk hiervoor tijdelijk ruimte in Alkmaar te zoeken en dat was een zeer moeilijk vraagstuk omdat het aantal be schikbare openbare gebouwen van vol doende grootte hier zeer miniem is. Onze overdekte Korenbeurs biedt vol doende gelegenheid voor de berging van materiaal en dit behoeft daar geen belet sel te zijn om de beurs voor de graanmark ten, alsmede de boter- en eierenmarkten te blijven gebruiken. Moeilijker was het probleem voor de huisvesting der manschappen en het bleek reeds noodzakelijk van de drie naar hier vertrekkende batterijen er een tijdelijk naar Egmond aan Zee over te brengen. Dat voor deze huisvesting twee open bare scholen worden afgestaan is voor den goeden gang van het openbaar onderwijs te betreuren. Het onderbrengen van deze klassen in andere scholen, waarop men ook daar niet is berekend, zal zeker min of meer storend werken, maar we nemen gaarne aan dat B. en W. tevergeefs naar een andere oplossing gezocht hebben. En in dat geval zal dit offer toch gezien moeten worden in het licht van het groote voordeel dat daartegenover staat, wat niet de bescheiden huur is welke men voor het tijdelijk afstaan van deze schoolgebouwen zal verkrijgen, maar wel het bewijs van opofferingsgezindheid en tegemoetkomend heid ten opzichte van het garnizoen waar van officieren en onderofficieren weldra onze stadgenooten zullen zijn. Wij kunnen slechts hopen, dat de Kroon ten opzichte van het Alkmaarsche grond- aanbod spoedig een beslissing zal nemen, da mtet Defensie een overeenkomst kan worden getroffen waardoor de kazerne bouw niet langer behoeft te worden uit gesteld en Alkmaar weer de volle beschik king over zijn schoolgebouwen zal her krijgen. Natuurlijk is de burgerij verheugd over de komst der militairen en zij heeft dit reeds getoond toen haar vertegenwoordi gers door het raadsbesluit deden blijken welke offers men dit waard achtte. Wij meenden te weten, dat geschenken aan een regiment in den vorm van trom mels of klaroenen alleen werden gegeven bij een of ander jubileum, maar men deelt ons mede, dat ook te Grave de daar ge legerde militairen bij hun komst met der gelijke geschenken als blijken van hartelijk welkom bedacht zijn geworden. Welnu, waarom zou Alkmaar dan dat goede voorbeeld niet volgen? Men neme dit eens in overweging en bedenke daarbij tevens of een geschenk, b.v. in den vorm van klaroenen, reeds per medio Juni bij de tijdelijke huisvesting kan worden gegeven dan wel of het beter is daarmede te wach ten tot het volledige regiment in eigen kazerne zijn definitieve verblijfplaats te Alkmaar zal hebben gevonden. Wellicht wil ons gemeentebestuur een en ander eens in nadere beschouwing nemen en zal de burgemeester bereid ge vonden worden voor het aanbieden van een dergelijk geschenk der burgerij te ge- legenertijd het initiatief te nemen. Inmiddels is aan B. en W. reeds een adres gezonden door den ouderraad voor de openbare lagere scholen over deze kwestie, wélk adres wij eveneens in deze rubriek opnemen. In gebouw Langestraat 87 tot 10 April tentoonstelling van werken van leden der Berger Kunstenaarsvereen., eiken dag 25, Zondag 1012 en 25. Heden (Woensdag), van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur, in de huish.school tentoonstel ling van het werk der leerlingen landbouw- huishoudschooL Bioscopen. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdag, 's av. 8 u., hoofdn. Prinses Tarakanova (hist.-rom.V hoofdrollen Anny Vernay en Pierre R. Willm. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.); hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Morgen gaat 't beter (HolL amus.-film); hoofdrol Lily Bouwmeester. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 5 April. 8.15 uur, in de Overdekte, tweekamp D.A.W.Nereus. Donderdag 6 April. 8 uur, Bioscoop Harmonie, filmavond van wege N, Malth. bond. 8 uur, De Unie, verg. C.D.U., twee spre kers over de Statenverkiezingen. JONGETJE TE WATER. De 7-jarige Jan Slot speelde gister met een vriendje aan het Kwakelpad, met het gevolg dat het ventje te water geraakte en met het hoofdje nog boven water luidkeels om hulp schreeuwde. De heer ten Pas sprong gekleed te water en slaagde er in den kleinen drenkeling nog tijdig op het droge te brengen. Zal de lijn AlkmaarWarmen- huizen toch nog blijven? In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het ontwerp tot naasting van den tramweg Alkmaar Warmenhuizen, benevens twee locaal- spoorwegen (SauwerdRoodeschool en GroningenWeiwerd) lezen we: Tegenover de beschouwingen der leden, die van meening waren, dat de wetgever, door naasting te bevelen, min of meer zou vooruitloopen op sluiting van de genaaste lijnen, werd van andere zijde terecht er aan herin nerd, dat naasting omtrent voortzet ting of staking van de exploitatie niets beslist. Het is thans slechts de vraag, of de drie lijnen moeten komen te verkeeren in den zelfden rechtstoestand als het geheele overige net, dan wel of het inderdaad redelijk ware voor dit drietal bestendi ging van contracten te verzekeren, die het ten laste der schatkist komend verlies met een totaalbedrag van bedenkelijken om vang zouden blijven vergrooten. De re- geering zou een dergelijke uitzonderings positie niet gerechtvaardigd en jegens hen, die vroeger naastingen moesten onder gaan, niet billijk achten. Eenige stellige uitspaak omtrent het lot van de drie lijnen zou thans nog voorbarig zijn. De na 1 Januari 1940 voor elke lijn afzonderlijk blijkende omstandigheden zullen moeten worden afgewacht. NEDERL. LEGER DES HEILS. Men verzoekt ons te melden, dat a.s. Vrij dagavond twee nieuwe officieren hun in trede zullen doen in Alkmaar in een open bare bijeenkomst in het lokaal van het Nederl. Leger des Heils, Hekelstraat C 9. DE HEER LAKEMAN NEEMT ZIJN BENOEMING AAN. Naar de heer J. Lakeman ons mededeel de, zal hij zijn benoeming tot lid van den raad door het hoofdstembureau, als opvol ger van den heer E. Mak, voor de liberale staatspatij aannemen. GESLAAGD. Onze stadgenoote mej. Gr. Vos slaagde op 3 dezer te Amsterdam voor het prac tisch en paedagogisch gedeelte van het examen voor de acte N VII (huishoud kunde en waschbehandeling). Voor het practisch en paedagogisch gedeelte van het examen voor de rcte N VHI (koken en voedingsleer) slaagde gis teren te Amsterdam onze stadgenoote mej. Tr. Vos. NOG EEN MOTIE VAN DE WERKLOOZEN. De Alkmaarsche werkloozen hebben een motie gestuurd naar B. en W., waarin zij er op aandringen de Christe lijke feestdagen in basis-uurloon uit te betalen. Zij zijn van oordeel dat het billijk is, omdat zulke feestdagen in het vrije bedrijf voor 100 procent worden uitbe taald. GEBOUWDE EIGENDOMMENBELASTING ENZOOVOORT. De heer I. Prns Az. schrijft ons: Naar aanleiding van mijn adres aan den raad betreffende de heffing van de belasting op de gebouwde eigendommen en op het heffen en invorderen van rechten voor diensten door den gemeente-reinigingsdienst bewezen, schrijven B. en W., dat zij voor zooveel hun dat noodig voorkwam, rekening met m(jn adres gehouden hebben. Inderdaad is er eenige verbetering voor de belastingbetalers gekomen. Thans mogen de aanslagen in 4 termijnen betaald worden. De eerste één maand na de dagteekening van het aanslagbiljet, de tweede 3 maanden daarna, de derde vijf maanden en de vierde zeven maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet. Hieruit volgt, dat, waar het kalenderjaar als maatstaf genomen moet worden, dat, wanneer in Januari het aanslagbiljet ver- zonden wordt in Augustus alles betaald moet zijn. Juist in de maanden waarin de andere belastingen (personeele-, grond- en inkomstenbelasting) betaald moeten worden, moet van de geb. eigendommen ton- en beerputten-, riool- en uithangbordenbelas ting een vierde deel betaald worden, het geen bezwaarlijk is. Een oplossing zou zijn, dat wanneer de raad de 4 termijnenheffing aanneemt, hü vaststelt, dat de eerste ter mijn uiterlijk 30 April vervalt. Jammer is het, dat B. en W. voorstellen, dat een gebouwd eigendom 12 achtereen- volgende kalendermaanden onbewoond en ongebruikt moet zijn gebleven om onthef-, fing te krijgen. In de verordening voor d« gemeente-reinigingsdienst wordt een ter mijn van zes achtereenvolgende maanden genoemd. Wat bedoelen B. en W. met ach. tereenvolgende kalendermaanden in tegen stelling in de andere verordening van 6 achtereenvolgende maanden. Ik geloof, dat het woord kalendermaanden zeker in maan- den moet worden veranderd wil men kwesties voorkomen. Waarom bij gebouwde eigendommen 12 maanden en in de andere verordening 6 maanden. Ik vertrouw, dat bij de behande ling der verordeningen een voorstel van 6 maanden zal worden ingediend. Deze tijd is meer dan lang genoeg, waar Haarlem 3 maanden, Culemborg 3 maanden, Helmond 4 maanden, Leiden, Enschede en Nijmegen 6 maanden stellen. Dat B. en W. de belastingbetalers zeker zooveel mogelijk in hun grieven willen te gemoetkomen blijkt uit art. 7 der verorde ning waar bij afwijzing van een reclame door den ambtenaar, die in de plaats van den raad uitspraak heeft gedaan, de belas tingplichtige zich nog tot den raad wenden kan. ENGELSCHE SCHOLIEREN NAAR ONS LAND. Het bezoek aan Alkmaar. De dag nadert waarop de Engelsche scho lieren verwacht kunnen worden. Maandag avond om 22.18 uur komt een groep van 60 meisjes en jongpns aan. Dank zij de laatste oproeping in de Alkmaarsche courant zijn nu alle meisjes ondergebracht. Met de jongens is dit nog niet het geval. Daarom doen we nog eens een beroep op die fami lies, die gastvrijheid willen aanbieden ge durende de week van 1017 April aan een of meer Engelsche jongens. Voor jongelui van middelbare scholen is dit zoo'n pret tige gelegenheid om hun practische kennis van de Engelsche taal te vermeerderen. Inlichtingen en opgaven voor gastvrij heid-verleening liefst zoo spoedig mogelijk aan het secretariaat van Nederland: E. C. N. Franchimont, van Breestraat 84, Am sterdam, K. Houtkooper, Corfstraat 10, Alkmaar en mej. M. Roos, Karei de Groote laan 38, Bergen. Op Vrijdag 14 April krijgt de kaasmarkt bezoek van 600 Engelsche leerlingen met hun Hollandsche vrienden en vriendinnen. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van „Het Witte Kruis" aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Maart de volgende baden genomen: 78 kuipbaden, 82 le kl. douche, 347 2e kl. douche, 534 3e kl. douche. Werkloozen en hun gezin kunnen op vertoon van stempelkaart aan het badhuis „Het Witte Kruis" een douche bekomen tegen 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week. EEN BIJZONDERE RECLAME. De N.V. J. Zijlstra geeft ook te Alkmaar van 31 Maart tot Paschen aan iederen kooper van 1 pond Zijlstra koffie een prachtige trommel cadeau. Daarop komen gekleurde reproducties voor van schilderijen van Pieter de Hoogh, van Frans Hals, van Rembrandt en van Van Dijck. Deze fraaie trommel is een cadeau waar van men jarenlang genoegen kan beleven. Is zij bij aankoop bovendien gevuld met een pond Zij Istra-koffie dan is haar "bezit natuurlijk nog des te toegeerenswaardiger. BENOEMING LH) GEMEENTERAAD. De voorzitter van het Centraal stem bureau brengt ter algemeene kennis, dat het besluit, waarbij hij den heer J. Lakeman te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad in plaats van den heer P. Langeveld, die zijn benoeming niet heeft aangenomen, voor een ieder ter ge meente-secretarie ter inzage is nedergelegd. Alkmaar, 4 April 193S. De voorzitter van het Centraal stembureau, F. H. VAN KINSCHOT. ALKMAAR, GEBOREN: Cornelia J. C., d. van Thomas G. de Munk en C. Hoogland. Johanna H., d. van Petrus J. Smolenaars en J. Thijssen. GETROUWD: Willem Koeten en Mietje D. van Rande- raat. OVERLEDEN: Cornelia C. Bruijnzeel, gehuwd met F. van Smirren, 66 jaar. Aaltje Tjaden, ge huwd met J. Mosk, 74 jaar. Ingekomen personen. Ingekomen: H. S. Koeman van Haarlem. S. Duinmeijer van Roermond. Chr. Staal van Aalten. Th. van Hat- tum en gezin van DriebergenRijsenburg. M. Bakker van Huizen. G. Klaij van Berkhout. Vertrokken personen. Verrokken: G. J. Goudsblom naar Wognum. F. W. Weinbrecher naar Alk maar. Y. Rinsma naar Oegstgeest. J. Dekker en gezin naar Papendrecht. C. van Baar naar Bergen. Th. van Hatum en gezin naar Bergen. Wed. Rezelman— Bas en zoon naar Barsingerhorn. F. F. Weel naar Grootebroek,

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2