dood-op? e amateur detective SANOSTOL leuiltetw het Belgische bezoek van de koningin. Officieel programma thans vastgesteld. Overval op een chauffeur. 17-jarig scholier de dader. Wagen door trein gegrepen. Totaal vernield. De surtaxes d'entrepot et d'origine. Het accoord Nederland- België-Frankrijk. Explosie in kunstvuurwerk fabriek. Eén ernstig gewonde. Huiswerkvrije week-ends. Middelbare scholen te Rotterdam hebben de primeur. r: Naar het Engelach van ANTHONY BERKELEY 2 Het programma van het officieele bezoek van Hare Majesteit de koningin aan Zijne Majesteit den koning der Belgen is thans definitief vastgesteld en luidt als volgt: Dinsdag 23 Mei. 16.30; Aankomst van Hare Majesteit de koningin te Brussel. 19.30 Ontvangst van het corps diplo- matique in het paleis te Brussel. 20.30 Gala-diner in het paleis te Brussel. Woensdag 24 Mei. 11.45 Bezoek aan het stadhuis. 13.30 Noenmaal in het kasteel te Laeken. 14.45 Garden-partij. 17.45 Ontvangst door Hare Majesteit de koningin van de Nederlandsche autoriteiten en gencodigden in België, in hoogstderzelver gezant schap. 20 uur Intiem diner in het paleis te Brussel. 21.15 Gala-voorstelling in den Munt schouwburg. Donderdag 25 Mei. 10.40 Vertrek naar Luik. 16 uur Bezoek aan de Intern. Waterten toonstelling. 20 uur Diner aangeboden door Hare Majes teit de koningin in hoogstderzelver gezantschap te Brussel. Vrijdag 26 Mei. Des voormiddags vertrek van Hare Majesteit de koningin van Brussel. Maandagavond omstreeks tien uur is op den Amersfoortschen chauffeur van G. te De Bilt een overval gepleegd. De dader, een 17-jarige scholier uit Amersfoort, is gisternacht te Maurik aan gehouden en naar de Bilt overgebracht. De jongeman had Maandagavond met een ongeveer dertigjarigen venter te Amersfoort een auto met chauffeur ge huurd. Zij gaven den bestuurder opdracht naar het ziekenhuis ,,De Lichtenberg" te rijden. Bij het ziekenhuis gekomen, stapte de scholier uit. Na eenige minuten kwam hij terug en gaf last naar den Doornschen weg te rijden, waar het tweetal zekeren P. zeide te willen bezoeken. Op den Doornschen weg gaf de jongeman den chauffeur order via Zeist en de Bilt naar Utrecht te rijden. Dicht bij De Bilt. riep hij plotseling uit: „hier is het" en toen de chauffeur uit den wagen wilde stappen gaf de jongen hem eensklaps met een hard voorwerp eenige slagen op het .hoofd. Van G. riep luidkeels om hulp en onmiddellijk schoten omwonenden toe. Het slachtoffer begaf zich met den venter, .die hem zoogenaamd te hulp wilde komen, naar het Politiebureau, waar de venter in arrest werd gesteld. De chauffeur kon, na verbonden te zijn, naar zijn woning te Amersfoort terugkeeren. De dader, die inmiddels met de auto was doorgereden, werd op aanwijzing van de politie te De Bilt bij het veer te Maurik aangehouden. Hij was in het bezit van een revolver met twaalf scherpe patronen. Gistermiddag is te Heino op den onbe- waakten overweg, nabij café Kappert een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Op den overweg passeerden twee wagons, beladen met hout, bestuurd door den sleepersknecht J. B. H. uit Raalte toen er uit de richting Heino een losse lo- comotiéf kwam. De machinist trachtte nog te.remmen, maar kon niet verhinderen, dat de laatste wagen werd gegrepen en totaal vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Het ongeluk is te wijten aan onoplettend heid van den knecht. Van vooraanstaande zijde uit Amster- damsche handelskringen schrijft men ons: De Rijnvaart is voor Nederland van eminent belang. Dit blijkt al uit de omstan digheid, dat in 1938 als bestemd voor Nederland te Lobith werden ingeklaard bijna 21 millioen ton goederen en als af komstig uit Nederland uitgeklaard bijna 22 millioen ton. Rijnvaartakte van Maiinheim. Dit is zeker voor het belangrijkste deel te danken aan de over het algemeen voor treffelijke regeling, welke de Rijnvaart akte van Mannheim van 1868 had gescha pen. Dank zij dat Rijnvaartregime kon de scheepvaart over den belangrijksten Euro- peeschen stroom zich voortreffelijk ont wikkelen. Het verdrag van Versailles bracht wijziging in enkele bepalingen der acte, doch Nederland heeft zich van den beginne af aan op het standpunt gesteld, dat wijziging in het regime op zijn ter ritoir slechts kon worden aangebracht, voor zoover het zich daarmede accoord kon ver klaren. En het heeft zich dan ook steeds verzet tegen uitbreiding van de bevoegd heden van de Rijnvaartcommissie. Daar door heeft het lang geduurd, voordat die commissie een ontwerp tot wijziging van de Rijnvaartakte had tot stand gebracht. Voorloopige regeling. Zoo ontstond uiteindelijk in 1936 bij den z.g. modus viver.di een voor loopige regeling, die voor Nederland wei aanvaardbaar zou zijn geweest, indien aan de Nederlandsche zee havens de vrijstelling van de Fransche surtaxes d'entrepot et d'origine werd verleend, gelijk de Belgische havens reeds genoten. Toen n.1. in 1919 Straatsburg een Fran sche haven werd, wilde het de mogelijk heid hebben goederen van Overzee via den Rijn aangevoerd te krijgen. Aangezien echter in Frankrijk rechten plachten te worden geheven voor den aanvoer van goederen via een niet-Fransche zeehaven, moest een regeling getroffen worden, waarbij ten behoeve van Straatsburg vrij stelling van deze rechten werd gegeven. Dit geschiedde voor de Belgische havens bij een besluit van 1919 en bij een Fransch- Belgisch accoord van 1921. Aldus werd een ongelijkheid verkregen tusschen goe deren, bestemd voor Straatsburg en ver voerd via Antwerpen of Gent, en ander zijds goederen, bestemd voor Straatsburg en vervoerd via Amsterdam, Rotterdam of Dordt. Hoewel door Nederland deze on gelijkheid als in strijd piet de Rijnvaart- akte werd heschouwd, mocht het tot nu toe niet gelukken deze. ongelijkheid te doen verdwijnen. Dat thans aan deze discrimi natie geleidelijk een einde wordt gemaakt, stemt tot groote dankbaarheid. Belangrijke bepalingen. Het belangrijkste van het accoord is voorts als volgt samen te vatten: 1. de Nederlandsche zeehavens zullen op gelijke wijze als de Belgische profitee- ren van de vrijstelling van de surtaxes d'entrepot et d'origine. Deze vrijstelling wordt blijkbaar evenwel aan Nederland niet in eens gegeven, doch geleidelijk. Men zal in deze regeling een compromis moeten zien; dat echter de.vrijstelling van de surtaxes verkregen wordt, kan over dit bezwaar doen heenstappen. 2. Daarnaast wordt een pacificatie pp het gebied van de Rijnvaartpremies voor geschreven. Te dien aanzien zal, bij handhaving van den bestaanden toe stand, een regeling in werking treden, die beoogt een verdere ontwikkeling ten nadeele van één der beide partijen tegen te gaan. 3. De Nederlandsche en Belgische regee ringen hebben besloten, tot instelling van een gemengde commissie, die de mogelijkheid zal bestudeeren om in gemeen overleg de havent^rieven in de havens van Antwerpen, Gent, Am sterdam en Rotterdam vast te stellen. Dit mag wel het voornaamste heeten van hetgeen thans is bereikt, waarmede tevens een niet onbelangrijke bijdrage is gele verd tot- het herstel van het internationale regime over den Rijn. In de kunstvuurwerkfabriek van de firma Kat te Leiden heeft zich giste ren een ontploffing voorgeoaan, waar door de 59-jarige arbeider W. de Jong uit de Amaliastraat ernstige brandwonden aan gelaat en armen bekwam. t De Jong was met zijn circa 35-jarigen zoon in een der gebouwtjes bezig met het vullen van vuurpijlen met sas. Door nog niet bekende oorzaak hééft zich hierbij een ontploffing voorgedaan, waardoor een begin van brand ontstond. Zoowel de Jong als zijn zoon snelden naar de deur van het slechts enkele vierkante meters groote gebouwtje. Inmiddels Was hulp toegesneld en met eenige emmers water bluschte men het vuur. De Jong Sr. had ernstige ver wondingen aan hoofd en armen, zijn zoon liep geen brandwonden op. In zorgwek- kenden toestand is het slachtoffer naar het St. Elisabeth-zoekenhuis overgebracht. Na afloop van de Paaschvacantie zal ouders van leerlingen der zeven open bare middelbare scholen, welke Rotter dam telt, een -brief -bereiken, waarin aangekondigd wordt een verandering in het huiswerk, voor zoover dat de weekeinden betreft en waarop reeds langeren. tijd critiak isuitgeoefend. Verschillende .overwegingen van den s wethouder van onderwijs te Rotterdam, den heer J.' B. J. Ratte', hèbbèn ér1 toe geleid, dat met ingang van den niéuwen cursus in Sept.embéf.,vap dit .jaar geen huiswerk op^. de weekeinden meer zal worden opgegeven.' Deze materie-is besproken met de commis sie van toezicht op helmiddel baar onder wijs te Rotterdam, dé vergadering' dér di recteuren van de gemeentelijke middelbare scholen en de commissie voor het onderwijs én de volksontwikkeling^ welke lichamen zich met de nieuwe regeling hebben kunnen vereenigen. x Deze regeling, die in 's-Gravenhage op een school als proef ingevoerd is, omvat on geveer 2500 leerlingen,-terwijl een proef genomen zal worden voor het gymnasium- onderwijs. Het ligt overigens niet in de bedoeling het middelbare onderwijs voor de leerlin gen gemakkelijker te maken, want het on derwijs is voor den gemiddelden leerling in geen enkel opzicht t& zwaar. De beweegredenen. De voornaamste beweegredenen voor het invoeren van deze nieuwe regeling, die het huiswerk beperkt tot de eerste vijf dagen der week, zijn: dat er thans ruimte is ge komen voor vrije zelfwerkzaamheid, waar door het zelfstandig werken, waartoe ons middelbaar onderwijs in den regel weinig gelegenheid biedt, wordt bevorderd en de practische bruikbaarheid der leerlingen, zoowel voor de voortgezette studie als in het bedrijfsleven, in ruime mate zal stijgen. Det wethouder acht ook het feit, dat het huiswerk tijdens den Zaterdag en Zondag nu niet meer hiaten zal teweegbrengen in het familieleven van groot belang, evenals het feit, dat leerlingen, die door ziekte ten achter zijn geraakt, op deze dagen rustig kunnen inhalen, evenals degenen, die in een enkel vak „zwak" zijn. Ten slotte meent men, dat het geestelijk leven in zijn ver schillende uitingsvormen gestimuleerd zal worden, terwijl voor rust, ontspanning, sport en spel tijd gevonden kan worden. In een brief aan de directeuren van de middelbare scholen wordt deze regeling in den breede uiteengezet, terwijl daarin tevens de verwachting wordt uitgesproken, dat de docenten onder leiding van directrice of directeur deze regeling zullen uitvoeren op de wijze, waarop dit gedacht is: het stimu- leeren van de zelfwerkzaamheid van den leerling. Hoewel het karakteT, noch de resul taten der middelbare school zal worden aangetast, zullen maatregelen getroffen worden om overschrijding van de door de wet gestelde grenzen der leerstof te treffen. Een tweetal hiertoe ingestelde commissies heeft de begrenzing voor enkele vakken aangegeven. Regelmatig zal op naleving hiervan toegezien worden. De wethouder is van meening, dat aldus de overbelasting van het middelbaar onderwijs teruggebracht kan worden tot de grenzen, welke de wet getrokken heeft en dat daarmede aan vele bezwaren zal zijn tegemoetgekomen. De wethouder deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt ook voor het u.lo.-on- derwys, dat in zeer vele opzichten niet vol doet, een nadere regeling te ontwerpen. WERKLOOZEN WERKEN VOOR ELKANDER. Landelijke organisatie van werk gemeenschappen in wording. Ongeveer een half jaar geleden begon nen als bescheiden experiment met 30 werkloozen, werken thans in de werkge meenschap van en voor werkloozen te Dordrecht „Door arbeid welvaart", ruim 100 man vrij geregeld in een centraal ge bouw met diverse werkplaatsen aan de reparatie en fabricatie van diverse levens- benoodigdheden, die in hun gezinnen zoo broodnoodig zijn. Immers door hun jaren lange werkloosheid is groote achterstand gekomen in alles, wat behalve brood, nu eenmaal in ieder gezin noodig is. Momenteel wordt in meer dan 100 plaatsen in Nederland ernstig getracht, zulke werkplaatsen op te richten. In vele plaatsen zijn het nog slechts commissies, die de oprichting van werk gemeenschappen voorbereiden, maar er zijn ook reeds andere dan in Dordrecht in werking, n.1-, Hoorn, Apeldoorn, Leeuwar den en,- ofschoon ongecentraliseerd, Utrecht. De groote interesse die voor dit werk bleek te bestaan, heeft er toe geleid dat gisteren te Amsterdam een commissie is gevormd, om te komen tot een landelijke organisatie, die leiding en steun geeft aan het oprichten en instandhouden van gelijksoortige werkgemeenschappen. Voorzitter werd de heer J. Bazen, voor zitter der Dordrechtsche stichting D. A. W. Inlichtingen verstrekt de secretaris, de heer G. J. Hagendoorn, gebouw D. A. W., Riedijk 38, Dordrecht. KATHOLIEK DEMOCRATISCH VERBOND OPGERICHT. Oud-K. D. P.'ers sluiten zich aaneen. Gisterenavond is in een te Amsterdam gehouden vergadering van oud-K. D. P.-ers, besloten tot de oprichting van een katho liek democratische politieke partij onder den naam „katholiek democratisch ver bond" (K. D. V.) Als bestuursleden werden gekozen: L. C. van Rijn, voorzitter; J. van Moorsel, pen ningmeester; me. H. J. C. Grevelt, secre taresse. Dan moet U Sanostol nemen, het natuurlijke levertraan-product voor jong en oud, met het hooge gehalte aan vitaminen A, D, B en C en zoo verrukkelijk van smaak door het toe gevoegde sinaasappelsap! Sanostol verdrijft Uw vermoeidheid en geeft U Uw kracht en uithoudingsver mogen terug. Sanostol is practisch vetvrij en kan dus met water wor den vermengd. Per flacon f. 1.40; „familieverpakking", 2'/, x zooveel inhoudende, slechts f. 2.75, dus extra voordeelig! „Het lékkere levertraan-product BROCADES-STHEEMAN 8. PHARMACIA ZONDERLING VOORVAL OP DE MERWEDEBRUG. Een zonderling voorval heeft zich giste ren voorgedaan op de verkeersbrug over het Merwedekanaal bij Muiden. Een leege materieeltrein, die uit Amster dam naar Laren vertrok met een bestuur der en een conducteur, stopte midden op de Merwedebrug. Toen de conducteur naar de oorzaak hiervan ging kijken, zag hij den 41-jarigen bestuurder over de balie van de brug klauteren, en voordat de conduc teur iets verder had kunnen doen, was de bestuurder van de groote hoogte in het ka naal gesprongen. Gelukkig was er in de buurt een schipper, die den ongelukkige, die in een vlaag van zwaarmoedigheid moet hebben gehandeld, op 't droge bracht. De man was bewusteloos, doch kwam na kunstmatige.. ademhaling weer bij kennis. Hij had veel-water ingekregen en is ter verpleging in het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam opgenomen. Men heeft hem nog niet kunnen hooren over de motieven van zijn daad. Bij de di rectie van de Gooische tram staat de man als een goed bestuurder, op wien geen aan merkingen zijn» aangeschreven. OPLICHTER IN DE HOOFDSTAD AAN HET WERK. - Vele winkeliers gedupeerd. Een 52-jarige kortelings uit de gevange nis ontslagen koopman bewandelt 'weer het zelfde pad als vóór zijn straf en maakt er zijn werk van winkeliers tot afgifte van goederen te bewegen, zonder deze ooit te betalen. Zoo heeft hij een manufacturenhandel op de Leliegracht opgelicht voor een aantal dekens en lakens, voorgevende dat hij ver tegenwoordiger was en de goederen voor de firma zou plaatsen. In de omgeving van de Ferd. Bolstraat heeft hij op dezelfde wijze een handelaar in gouden sieraden zijn winkelwaar afhan dig gemaakt. De koopman zou deze siera den wel eens goed voor hem plaatsen. Zoo treedt hij veelvuldig als vertegen woordiger of tusschenhandelaar op. De winkeliers hpen op een vlotten afzet doch zien nimmer betaling van de goederen, welke zij in goed vertrouwen in consigna tie gaven. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER. D 9) Chitterwick haalde eens diep adem en vond nu pas even tijd, natuurlijk zonder een woord van de tweespraak te missen, om zyn indrukken te regelen. Zoo was de man b.v. lang niet zoo jong als hij gedacht had. Eerder 35 dan 25 jaar; bij de slapen kwam al een beetje grijs tusschen het kort geknipte, golvende roode haar. De gelijke nis met zyn tante was, evenals vroeger, duidelijk te zien en by nadere beschouwing was er nog, behalve de arendsneus, een heele reeks van kleine overeenkomstighe den. Hij was zoo groot als Chitterwick hem in zyn gedachten had, misschien een beetje grooter. Hij scheen nu meer waardigheid in zijn houding te hebben, maakte nu meer den indruk van een gentleman vond Chitterwick dan eerst; zijn optreden te gen zijn tanfe was zonder consideratie ge weest, en in weerwil van zichzelf, onbe schaamd. Maar op dat moment over woog Chitterwick moest hij hoogst ner veus geweest zijn en nu kon hij iedere ve zel van zijn lichaam in bedwang houden, om zijn rol zonder fouten te spelen. En voor de manier waarop hij die rol speelde kpn Chitterwick, ondanks zijn sterken af keer tegen de figuur van dezen man, al leen maar de grootste bewondering voelen Met uitzondering van die eene onhan dige opmerking had hij zich niet het min ste bloot gegeven. Het was voor Chitter wick duidelijk, dat Scotland Yard hoe hoog hij dien dienst ook aansloeg zon der hem en zijn getuigenis niets tegen den roodharigen kon uitrichten en natuurlijk had de rondharige geen idee van het be staan van die verklaringen. Intusschen had Moresby gebruik ma kende van de besprekingen over de ver schillende regelingen met het lichaam van de doode voorzichtig den man uitge hoord. Eén of twee zeer interessante feiten waren hierdoor aan het licht gekomen. De doode was klaarblijkelijk een persoon van gewicht. Sinclair sprak over Earlshaze als of het een groot buiten was. Hij zelf was haar naaste bloedverwant en hij geloofde ook dit liet hy terloops los op een direc te vraag van Moresby maar toch niet terloops genoeg om Chitterwick te ont gaan, de eenige erfgenaam van zijn tante te zijn. Zij logeerde als altijd, als zij in Londen was, met haar juffrouw van gezelschap in het Aldridge-hotel. Chitterwick kende Al- dridge. Daar konden alleen maar personen van gewicht logeeren, terwijl de eigenaar zoo nu en dan ook wel de een of andere buitenlandsche vorstelijke familie onderdak verleende. Het was een klein, onaan zienlijk hotel en misschien wel het meest antieke in den geheelen omtrek. Maar het was iets heel aparts en de lucht, die men er inademde, kostte vele ponden per uur. Waarover zyn tante hem wilde spreken, wist majoor Sinclair in den loop van het gesprek had hij uitgelaten, dat hy in den oorlog deel had uitgemaakt van een garde regiment, later nog een paar jaar by het leger was gebleven en als majoor ontslag genomen had niet te vertellen; hij wist ook niet waarom zij de hall van Piccadilly als punt van samenkomst had opgegeven. Zij had hem geschreven en deze afspraak voorgesteld, of liever gezegd: meteen defi nitief gemaakt, want zy was een heersch- zuchtige vrouw, en hij had haar terugge schreven, dat hy ermee accoord ging. Hij gaf toe volkomen in het duister te tasten. „Nu moet allereerst het lijk worden ver voerd", zei Moresby, „en dan wilt u wel met mij mee naar het bureau gaan om al die verklaringen officiéél te herhalen". „Moet ik een verklaring afleggen?" vroeg majoor Sinclair. „Goed, het is mij best als het waarde voor u heeft. Ik dacht echter, dat u alleen iets had aan verkla ringen van verdachten". Chitterwick vergat adem te halen. Wat een brutaliteit! „In dergelijke ernstige gevallen heeft het ons meermalen geholpen", zei Moresby vlug. „Goed, ik neem aan, dat,' zooals u zegt, het lijkenhuis en de publiciteit niet te ont gaan zijn. Arme oude tante, wat zou ze dit alles verafschuwd hebben! Wy waren nooit groote vrienden; we hebben beiden te veel temperament, maar ik moet zeggen, dat het mij enorm spijt, dat zij zoo aan haar einde is gekomen. Wat kan die vrouw op haar geweten gehad hebben?" Weer hield Chitterwick zijn adem in. „Nu, zonder twijfel hebben we allemaal wel iets op ons geweten", zei Moresby ha telijk. „Als u nu misschien naar het kantoor van den directeur wilt gaan en u daar bekend wilt maken, dan ben ik met een paar se conden bij u Dan kunnen we daar bespre ken, hoe we haar zullen vervoeren', be sloot Moresby, terwijl hy een paar stappen met hem opliep. „Let eens even op, Parker", zei hij, toen de majoor verdwenen was; „ik ben zoo te rug". Parker, die gedurende het geheele on derhoud gezwegen had, knikte nu ook slechts. Moresby wachtte nog een oogen- blik, liep dan naar buiten en wenkte Chit terwick. Deze sprong van zijn stoel op en in ziin ijver bijna meteen over de touwen. „Heeft u alles kunnen verstaan?" „Ja, alles. De hemel beware me die man is Ik had my zooiets in werke lijkheid nooit kunnen voorstellen!" De hoofdinspecteur grinnikte zachtjes. „Hy dacht die oude dame eenvoudig naar zijn huis te laten brengen, zoo heelemaal voor hem alleenmet haar handelen naar eigen goeddunken. Neen, dien man ver trouw ik niet en hoe eerder wij hem achter slot en grendel hebben, hoe beter". „Zou hy dan geen argwaan hebben?" „Vast niet. Net als iederen moordenaar, waarmee ik tot nu toe te maken heb ge had. Hij voelt zich volkomen zeker. Hy twijfelt er niet aan of hij heeft ons te pak ken. Nu we zullen zien!" „Maar nu heeft u hem toch vry laten gaan, is het niet?" „Twee van mijn menschen volgen hem", stelde Moresby hem gerust. „Maar hy zal nergens anders heen gaan dan naar het kan toor van den directeur. Hy is veel te ze ker van zyn zaak. Nu moet ik opschieten en mij met hem bezighouden. Maar, mijn heer Chitterwick, ik zou graag willen, dat wij met elkaar in contact bleven. U heeft thuis zeker telefoon?" „Neen. jammer genoeg niet", veront schuldigde Chitterwick zich, of liever ge zegd zyn tante, die geen telefoon kon uit staan. „Nu, als u dan op uw club bent „Ik heb geen club", verontschuldigde Chitterwick zich en eigenlijk weer zyn tante. „Hm." Moresby streek over zijn haar. „Nu, dan zullen we het volgende afspre ken: komt u om half zeven naar Scotland Yard, als u wilt, en vraagt u dan naar mij". „Heel goed", sprak Chitterwick verheugd. „Is dat om „Ja, dat is voor de identificatie. En ik laat hem, zoodra u met hem geconfron teerd bent, in hechtenis nemen. Dus, om half zeven. Ik dank u wel, mijnheer Chit terwick!" En Moresby ging heen. Chitterwick liep langzaam door de hall en dacht nog eens goed na. De verant woording, die hij eerst als een moeilijk te torsen gewicht op zyn schouders had voe len drukken, bezag hij nu met heel andere oogen. Chitterwick voelde zich nu een ge wichtig man. Dit geval zou, alleen al door de voornaamheid van het slachtoffer, veel stof doen opwaaien. De woorden, die hij van de getuigenbank uit zou spreken, zou den door alle groote kranten over het ge heele land worden verspreidJa, Chit terwick kon. ondanks zijn aangeboren be scheidenheid, niet ontkennen, dat hy, sinds half drie dien middag, werkelijk een der gewichtigste personages van heel Engeland was. Hij keek eens op de klok in de vestibule. Het was 20 minuten over vieren. Hy kreeg een schok, versnelde zijn pas en ging er op een drafje van door. Hy had namelyk zijn tante beloofd om half vier met de gordijn staaltjes in Chiswick terug te zullen zyn! (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6