Spoct JjiQeioHden Stukken fftImttieuws £uchtaaact GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. D.A.W. wint van Nereus. DERDE BLAD. Zwemmen Fraaie strijd op de 100 M. borst- crawl-dames. Met 79 tegen 55 punten heeft D.A.W. Woensdagavond in de Overdekte een eclatante overwinning behaald op Ne reus en de Zaandijkers zullen van den zomer heel wat moeten presteeren, om den puntenachterstand in een voor sprong om te zetten. Over het algeheel was de sportieve kamp van goede kwaliteit, waarbij we echter een uitzondering moeten maken voor den polowedstrijd, welke ons een spel te zien gaf, dat van D.A.W.-zijde heel povertjes genoemd moet worden. Er was voor deze dual-meet zeer groote, zelfs een ongekend groote belangstelling, waaruit we meenen te mogen opmaken, dat de wedstrijdsport in onze stad trekt en waar bij we ons onwillekeurig afvragen, of D.A. W. niet al te zuinig is met het uitschrijven van dergelijke wedstrijden! De oud-voorzitter van D.A.W., de heer Hansen, was uit Utrecht overgekomen om als starter te fungeeren en hij heeft voor een zeer vlot verloop van de wedstrijden gezorgd, nadat hij eerst namens D.A.W. een kort openingswoord had gesproken. En zoo kon het gebeuren, dat precies op tijd werd begonnen en dat prachtig op tijd het einde kwam. Zooals gezegd, won D.A.W. met 24 punten voorsprong en het waren al weer oude be leenden, die voor dezen puntenvoorsprong zorgden. Oude bekenden, wat echter niet zeggen wil, dat de deelnemers oud waren! Integendeel, alles wat D.A.W. aan den start bracht, behoorde tot die categorie, waarvan juist in de naaste toekomst nog veel ver wacht kan worden! 't Ziet er dus niet slecht uit voor onze Alkmaarsche Waterratten. En nu de wedstrijden. 't Begon met de 50 meter schoolslag voor meisjes, welk nummer onbedreigd door mej. T. Bakker (N.) werd gewonnen in 43.4 sec. Wel trachtte mej. A. Bus na het keerpunt haar achterstand op te halen, maar ze kreeg geen kans. 1. mej. T. Bakker (N.) 43.4 sec.; 2. mej. A. Bus (D.) 48 sec.; 3. mej. M. Koel (D.j 50 sec.; 4. mej. A. Verwer (N.) 51.8 sec. Pun ten: D.A.W. 5 pt., Nereus 5 pt. G. Wulp was in het nummer 50 M. school slag jongens veel te sterk voor de rest en ofschoon het nemen van het keerpunt de zen keer te veel tijd vorderde, kon hij met 2 sec. verschil winnen, v. d. Linden werd tweede en Teeling wist nog juist op de laat ste meters de derde plaats te veroveren. 1. G. Wulp (D.) 37 sec.; 2. K. v. d. Linden (N.) 39 sec.; 3. S. Teeling (N.) 45.1 sec.; 4. A. Slikker (D.) 45.8 sec. Punten: D.A.W. 5 pt.; Nereus 5 pt. Op de 50 meter rugslag dames was mej. v. Maarleveld onbetwist de sterkste. Ze startte snel, nam direct een voorsprong en won op haar gemak. De dames Melk en de Vos Burchart voerden een harden strijd om de tweede plaats en slechts met handslag veroverde de D.A.W.-er de tweede plaats. 1. mej. M. v. Maarleveld (D.) 41.8 sec.; 2. mej. W. de Vos Burchart (D.) 43.6 sec.; 3. mej. A. Melk (N.) 43.6 sec.; 4. mej. L. de Goede (N.) 50.4 sec. Punten: D.A.W. 7; Ne reus 3 pt. 100 meter rugslag heeren. P. Wulp en C. Breedt startten het beste, doch bij het eer ste keerpunt nam Breedt een voorsprong. Wulp spurtte echter weer bij, liep toen uit en ofschoon zijn keeren weer niet geheel vlekkeloos was, was zijn eindspurt zoo goed, dat hij onbedreigd won. Soecker deed op de laatste 25 M. nog een poging, om Breedt te benaderen, doch dit lukte niet. 1. P. Wulp (D.) 1 min. 25 sec.; 2. C. Breedt (N.) 1 min. 26.4 sec.; 3. G. Soecker (D.) 1 min. 29 sec.; 4. J. Koning (N.) 1 min. 35 sec. Punten: D.A.W. 6 pt.; Nereus 4 pt. De familie Wulp liet zich nog eenige kee- ien gelden. Zoo won mej. A. Wulp de 50 M. borstcrawl, terwijl tweede werd mej. T. de Rover. Beide D.A.W.-dames hadden onmid dellijk de leiding genomen en streden om de beste plaatsen. De Nereus-meisjes kwa men er eenvoudig niet aan te pas! 1. mej. A. Wulp (D.) 35 sec.; 2. mej. T. de Rover (D.) 36.7 sec.; 3. mej. I. Koster (N.) 41 sec.; 4. mej. C. Watig (N.) 47.8 sec. Pun ten: D.A.W. 7 pt.; Nereus 3 pt. G. Wulp was weer de sterkste op de 50 meter borstslag jongens. Hij won totaal on bedreigd, J. Quast, zijn clubgenoot kon hem zelfs niet benaderen, ofschoon ook hij niet de minste moeite had met de overige con currenten. 1. G. Wulp (D.) 31.6 sec.; 2. J. Quast (D.) 33.2 sec.; 3. H. Bakker (N.) 35.4 sec.; 4. J. Koopman (N.) 37.3 sec. Punten: D.A.W. 7 pt.; Nereus 3 pt. 100 M. schoolslag dames. Eindelijk weer een Nereus-zege! De eerste 25 meter gingen gelijk op en zelfs na 50 meter was het ver schil nog zeer miniem. Toen echter zakten de D.A.W.-dames wat af en nam mej. Bak ker de leiding. De verrassing kwam echter op de laatste 25 meter. De op de derde plaats liggende mej. v. Loenen ging over tot den vlinderslag en wist daarmee al het ver loren terrein te "heroveren en tenslotte nog te winnen! s 1. mej. A. v. Loenen (N.) 1 min. 33 sec.; 2. mej. T. Bakker (N.) 1 min. 33.4 sec.; 3. mej. C. de Vos Burchart (D.) 1 min. 34 sec.; 4. mej C. Bus (D.) 1 min. 37 sec. Punten: D.A.W. 3 pt.; Nereus 7 pt. Op de 100 meter schoolslag heeren was het succes weer voor D.A.W. Frans Mays en Dick Imhiilsen namen direct de leiding, maar na 50 meter spurtte eerstgenoemde weg en Imhülsen moest toen met de tweede plaats genoegen nemen. Een aanval van v. d. Linden sloeg hij gemakkelijk at, 1. F. Mays (D.) 1 min. 24.4 sec.; 2. D. Im hülsen (D.) 1 min. 27.4 sec.; 3. K. v. d. Lin den (N.) I min. 28.4 sec.; 4. J. Smit (N.) 1 min. 41 sec. Punten: D.A.W. 7 pt.; Nereus 3 punten. De 25 meter rugslag meisjes bracht een fraaie zege voor W. de Vos Burchart met Truus de Rover als uitstekende tweede. De Nereus-meisjes bleven ver achter, 1. mej. W. de Vos Burchart (D. 19.4 sec.; 2. mej. T. de Rover (D.) 20.2 sec.; 3. mej. C. Walig (N.) 23.6 sec.; 4. mej. I. Koster (N.) 24.8 sec. Punten: D.A.W. 7 pt.; Nereus 3 pt. G. Wulp won natuurlijk de 25 M. rugslag jongens. Om de tweede plaats vochten Walig en v. d. Pol, waarin eeTstgenoemden den strijd won. 1. G. Wulp (D.) 18.4 sec.; 2. J. Walig (N.) 19 sec.; 3. K. v. d. Pol (D.) 20 sec.; 4. E. Tee ling (N.) 22.2 sec. Punten: D.A.W. 6 pt.; Ne reus 4 pt. Misschien wel het mooiste nummer van den avond kwam toen aan de beurt, n.L de 100 meter borstcrawl dames. De vier deel neemsters startten zeer snel en bereikten vrijwel gelijktijdig 't eerste keerpunt. Toen nam mej. Spreeuw de leiding, terwijl mej. Wulp met eenige meters verschil op de tweede plaats lag. Na het tweede keerpunt verhoogde deze echter 't tempo en toen de laatste 25 meter aan de beurt waren, was het verschil nog nauwelijks een meter. Die 25 meter werden als 't ware één spurt en mej. Wulp was niet te weerstaan! Ze toonde niet alleen 'n pracht staaltje van zelfbeheer- sching, maar wist ook, wat krachtverdee- ling was. 1. mej. A. Wulp (D.) 1 min. 20 sec.; 2. mej. J. Spreeuw (N.) 1 min. 20.2 sec.; 3. mej. A. Melk (N.) 1 min. 27.8 sec.; 4. mej. A. Klun- nen (D.) 1 min. 27.8 sec. Punten: D.A.W. 5 pt.; Nereus 5 pt. Op de 100 M. borstslag heeren had Frans Mays geen concurrenten. Hij was verbluf fend snel en won zooals hij wilde. Ziin tijd 1 min. 8 sec., mag er zijn, maar Mays kan nog veel sneller, als hij meer tegenstand zou ondervinden. Wulp, zijn clubgenoot, werd tweede en had ook al niet de minste moeite met zijn tegenstanders. 1. F. Mays (D.) 1 min. 8 sec.; 2. P. Wulp (D.) 1 min. 12 sec.; 3. R. Koeman (N.) 1 min. 14.8 sec.; 4. D. Boot (N.) 1 min. 23.2 sec. Punten: D.A.W. 7, Nereus 3 pt. De gemengde estafette werd een dubbele zege voor D.A.W., dat over alle linies ster ker was. 1. D.A.W. I 1 min. 35 sec.; 2. D.A.W. II 1 min. 37.8 sec.; 3. Nereus I 1 min. 41.4 sec.; 4. Nereus II 1 min. 52.2 sec. Punten: D.A.W 7, Nereus 3 pt. De polo wedstrijd werd gewonnen door Nereus met 40, wat 2 wedstrijdpunten op leverde. Rest ons nog te vermelden, dat eenige leden van de A.R.B. een aantal demonstra ties gaven, n.L een komisch nummer, dat zeer veel succes had, en een serieus num mer: het redden van menschen uit een auto, die onder water lag. Natuurlijk ge lukte de redding en natuurlijk was dit weer een nuttig propagandastukje voor de A.R.B. Aan het slot werden de aanwezigen nog verrast op eenige demonstraties schoon- springen door twee dames en drie heeren. En ook hier was het applaus zeer hartelijk. Turnen. KRACHT EN VRIENDSCHAP. Zooals uit de advertentie blijkt, gaat bo vengenoemde gymnastiekvereeniging haar lesuren uitbreiden, hetgeen een bewijs is, dat het ledenaantal toeneemt. De gymnas tiek volkszaak, leuze van het K. N. G. V., schijnt de vereeniging ernst te zijn, aan gezien de contributie zeer miniem is. „HIJ WILDE NIET DOOD GAAN, MAAR ETEN". Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd een kleine plaats in Uw blad te mogen gebruiken. Om even terug te komen op de woorden, voorkomende in Uw verslag van de zitting van den politierechter, zou ik U willen mededeelen, dat onjuist is hetgeen de amb tenaar de H. voor de heeren rechters sprak, als zou ik uit Haarlemmermeer naar Alk maar zijn gekomen, omdat hier meer steun werd uitbetaald. Ook is onjuist, dat ik ziek en werkloos in Alkmaar was komen wonen. Integendeel, ik was hier wèl met werk ge komen en ik was toen ook niet ziek. Dat ik eenigszins brutaal bij M. H. ben opgetreden, is niet aangenaam voor de heeren van die instelling, doch men bedenke dat ik thans ziek ben, en de dokter verschillende dingen voorschrijft, die ik niet kan betalen van den mij toegewezen steun, hetgeen de heeren van M. H. wel zullen kunnen be grijpen als ze hun gedachten eens zullen laten gaan over hetgeen een arm mensch in dezen droeven tijd al niet te kort komt. Ik vroeg 5 Jan. aan by 't M. H. en wel vier keer achtereenvolgens, doch pas 1 Febr. werden mij wat melk en een kolenbon uit gereikt. Nu vraag ik mij af en ik geloof haast wel dat er zoo meerderen zullen zijn: Hoe is het mogelijk dat M. H. zoo lang moet wach ten, alvorens daarover te beslissen. Niemand zal toch voor zijn plezier op bed gaan liggen voor een maagaandoening. Hier was toch direct hulp noodig, want waar 't nu 1 Febr. toegewezen is, had dat toch direct op 5 Jan. wel kunnen gebeuren. En dan nog de uitdrukking „Laat maar dood gaan". Hoe kan men zooiets zeggen? Met een beetje redelijkheid kunnen de heeren van M. H. tal van moeilijkheden voorkomen. U beleefd dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. v. d. LINDE, Koningsweg 24. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod, gehouden door notaris P. H. Hilbrand te Obdam, op Dins dag 4 April 1939 in café de Kroon a. h. Waagplein 24 te Alkmaar, van de volgende perceelen te Alkmaar: I. woonhuis en erf, Geestersingel 30, groot 42 c.A., op 400U II. huis met erf en steeg, Liefde laan 25, groot 1.07 A., op 650 De afslag en definitieve toewijzing blijft bepaald op Dinsdag 11 April a.s. des avonds 7 uur in gemeld café. Het perc. Ropjeskuil 4 is ujt de hand ver kocht. „ONDERZEEPATROUILLE" EN „LITTLE MISS BROADWAY". Roxy-theater. Het Roxy-theater geeft van morgen af twee films. Daar is allereerst „Onderzee patrouille", een film, die in verschillende bladen, o.m. het Vbld. zeer geprezen is. Een film, waarvan dit blad getuigt, dat het een mengsel is van kluchtigheid, spanning emotie, een „knappe allerhande" met bi- zondere kwaliteiten. Hans Albers Deze film, waarvan Jacques Feyder de regie voerde, is allerwege zeer geprezen. Het is een episode uit het leven van het „Fahrendes Volk", zooals de Duitsche titel van de film luidt van de circusrei zigers, die trekken van de eene stad naar de andere. De dochter van den directeur van circus Barley is verliefd op een van de ondergeschikten tegen den wil van haar vader. Hoe het na tal van gebeurtenissen toch voor elkaar komt dat is het hoofd thema van de film. De voornaamste ac teurs, Hans Albers en Frangoise Rosay, hebben onder regie van Jacques Feyder naar het oordeel van diverse filmcritici een goede speelfilm gemaakt. Andere medespe lenden zijn Hannes Stelzer, Irene v. Meyen- dorf, Camilla Horn, Herbert Hübner en Uulla Gauglitz. Voorts geeft dit theater „Little miss Broeadway" een film met Shirley Temple. Degenen, die zich kunnen rekenen tot Shirleys supporters, weten wat hun in de Paaschweek te doen staat! „JONGENSSTAD" WEER GEPROLONGEERD. Victoria-theater. Het Victoria-theater draait ook de Paaschweek de film „Jongensstad". Deze uitstekende film met een bizonder goede creatie van Spencer Tracy blijft dus nog een week in de stad, waardoor degenen, die de film niet gezien hebben, alsnog in de gelegenheid zijn, Boys Town te vereeren met een bezoek. De film is het zeker wa^rd! „MORGEN GAAT HET BETER". City-theater. City prolongeert „Morgen gaat het be ter", waarin de Nederlandsche filmster Lily Bouwmeester nieuwe triomfen viert. "Een aardig, vlot verhaal, goed spel in de hoofdrollen, in het bizonder van Lily Bouwmeester en een Nederlandsch product drie factoren, die de bizondere belang stelling voor dit filmwerk verklaren. CIRCUSREIZIGERS. Harmonie. In theater Harmonie loopt van morgen af het Tobis-filmwerk „Circusreizigers", waarin Hans Albers en Frangoise Rosay de hoofdrollen vervullen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Emoe te Rangoon; Gier te Alexandrië; Uil te Bandoeng. Thuisreis: Oehoe te Athene; Pelikaan te Rangoon. Hedenmorgen om 6.56 uur is de Zilver reiger met als gezagvoerder Bax, van Schiphol naar Indië vertrokken. Vijf passagiers maken de reis mede. Medegenomen werd 448 k.g. briefpost, 12 k.g, pakketpost en 245 k.g. vracht. De raad kwam hedenmiddag ten 1 ure, onder voorzitterschap van den burge meester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, bijeen. In deze zitting zouden worden beëedigd de heeren C. Couwenhoven en A. F. Zee- gers (soc.-dem.), en de heer W. v. d. Wal (r.s.a.p.) De zitting was vooral belangrijk, omdat daarin aan de orde werd gesteld het voor stel om de school hoek Laat-Brillensteeg voor het 2e regiment luchtdoel-artillerie beschikbaar te stellen, alsmede het voor stel om voor de restauratie van de Groote kerk een voorschot van het Rijk van 124.800.te aanvaarden. Afwezig wegens ziekte, mej. Nierop. Na opening stelde de voorzitter onmiddellijk de beëediging van bovenge- noemde leden aan de orde. Wegens ziekte kon de heer Zeegers niet verschijnen, zoo dat alleen de heeren Couwenhoven en v. d. Wal de vereischte beloften aflegden. De voorzitter feliciteerde hen en sprak de hoop uit, dat ze aan het welzijn van de gemeente zouden meewerken. De notulen werden hierna conform vastgesteld. Ingekomen waren: a. Een brief dd. 15 Maart van Gedepu teerde Staten dezer provincie, berichtende de ontvangst van het raadsbesluit van 2 Maart 1939, waarbij is vastgesteld een verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening Aangenomen voor kennisgeving. b. Brieven dd. 15 Maart jl„ van Gede puteerde Staten dezer provincie, ten ge leide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten van 2 Maart 1939, tot ver koop van grond gelegen aan de Gerard Doustraat en aan de Fonteijn Verschuir- straat. Als voren. c. Een brief dd. 15 Maart jlvan Ge deputeerde Staten dezer provincie, ten ge- elide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 2 Maart 1939, tot verhu ring van de voormalige stokerswoning te Nieuwe Niedorp. Als voren. d. Brieven dd. 15 Maart jl., van Gede puteerde Staten dezer provincie, ten gelei de van de door hen goedgekeurde raads besluiten van 2 Maart 1939, tot verhuring van een perceel tuingrond nabij den Schermervveg en aan den Helderscheweg. Als voren. e. Een brief dd. 22 Maart 1939, van Burgemeester en Wethouders met betrek king tot de inhouding van huur op het bedrag der steunuitkeering. Als voren. f. Een brief dd. 18 Maart 1939, van Burgemeester en Wethouder^, waarbij wordt voorgesteld ten behoeve van het in den Bergerhout te stichten gymnasium ontheffing te verleenen van artikel 33, 2e lid van de Bouwverordening der gemeente Alkmaar. De ontheffing wordt verleend. g. Len verslag van het Centraal Bu reau voor verificatie en financieele advie zen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 9 Februari jl., van het Plant- soenbedrijf. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een brief dd. 3 Maart 1939, van de Commissie voor voor- en nazorg van geesteszieken in Noordholland, houdende mededeeling van de instelling van een districts-consultatiebureau te Alkmaar en verzoekende de bijdrage over het jaar 1939 betaalbaar te stellen. De mededeeling aangenomen voor ken nisgeving en den brief verder ter afdoe ning gesteld in handen van B. en W. i. Brieven dd. 14 Februari, 9 Maart en 24 Maart jl. van de besturen der Ver eeniging „Alkmaarsche Fröbelschool, der R.K. Bewaarscholen en der Christelijke Kleuterschool ten geleide van de rekenin gen dier scholen over 1938. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. j. Een adres dd. Maart 1939 van de Vereniging voor Landbouwhuishoudon- derwijs, verzoekende voor 1940 uit de ge meentekas een bijdrage te mogen ontvan gen ten behoeve van de cursussen van het Landbouwhuishoudonderwijs in deze ge meente te geven. Te behandelen bij de gemeentebegroo- ting voor 1940. k. Brieven dd. 28 en 30 Maart 1939 van de Besturen der R. K. Meisjesscholen, der R. K. Jongensscholen en der Christelijke scholen, alhier, ten geleide van aanvragen om de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in artikel 101 der L.O.wet 1920 over 1938. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. 1. Een opgaaf dd. 17 Maart 1939 van Burgemeester en Wethouders van Vrees wijk van de ingevolge artikel 104, le lid der L.O.wet 1920 door de gemeente over 1935 verschuldigde uitkeering. Conform vastgesteld, m. Een brief dd. 7 Maart 1939 van den heer Joh. Korver, alhier, houdende dank- de commissie van toezicht op de gemeen de commissiea van toezicht op de gemeen telijke arbeidsbeurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor Sociale zaken Aangenomen voor kennisgeving, n. Een brief dd. 17 Maart 1939 van den heer Jb. Muller, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als onderwijzer aan de Lindenschool, Het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. o. Een brief dd. 24 Maart 1939 van den heer A. Prins .alhier, houdende dankbe tuiging voor zijn benoeming tot directeur van de Handelsavondschool. Aangenomen voor kennisgeving, p. 1. Een adres dd. 20 Maart 1939 van den heer I. Prins, alhier, verzoekende de termijnen van de betaling der gemeente belastingen in overeenstemming te bren gen met die van de rijksbelastingen en met betrekking tot de restitutie van de belasting op de gebouwde eigendommen de bepalingen over te nemen van de des betreffende verordening der gemeente Haarlem. 2. Een adres dd. 23 Maart 1939 van het Bestuur der Vereeniging voor Huis- en Grondeigenaren en Bouwkundigen voor Alkmaar e. o. „Het Eigendom", waarbij adhaesie wordt betuigd aan h rt adres van den heer I. Prins, alhier, dd. 20 Maart jl. Te behandelen bij punt 16 van de agenda, q. Een adres dd. 23 Maart 1939 van de firma P. Blaauw e. a. sigarenwinkeliers, alhier, verzoekende het Raadsbesluit van 13 September 1934 tot verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag in te trek- ken. In handen gesteld van B. en W. om ad .ies. r. Brieven dd .23 Februari, 1 Maart en 23 Maait 1939 van de besturen van de R. K. Esperantovereeniging „Ni Triumfos", alhier, de Neutrale Alkmaarsche Esperan tisten Vereeniging en de Afd. Alkmaar „Vekigu" van de Federatie ,ran Arbeiders- Esperantisten, verzoekende bij het aan wijzen van straatnamen een straat of plein te noemen naar Dr. L. L. Zamenhof c.q. Esperanto. Aangenomen voor kennisgeving, s. Een adres dd. 31 Maart 1939 van het Bestuur der Arbeiders-Woningbouwver- eeniging „Rochdale", alhier, verzoekende een terrein nabij den Friescheweg aan de Hoornschevaart van de gemeente te mogen koopen voor den bouw van 51 arbeiders woningen en daarvoor te zijner tijd de noodige voorschotten te willen verstrekken. Gesteld in handen van B. en W. t. Een brief dd. 3 April 1939 van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen, alhier, verzoekende de benoodigde gelden te verschaffen voor de verandering van het dak van het gymnastieklokaal aan de Emmastraat. Als voren. u. Een brief dd. 3 April 1939 van den heer E. Mak, alhier, waarbij hij ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Voor kennisgeving aangenomen na een dankwoord van den voorzitter. v. Een adres dd. 3 April 1939 van het Bestuur van de Afdeeling Alkmaar van den Bond van Nederlandsche sigarenwin keliers, verzoekende het Raadsbesluit van 13 September 1934 tot verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag niet in te trekken. Gesteld in handen van B. en W. w.. Een brief dd. 3 April 1939 van den Voorzitter van het Centraal Stembureau ten geleide van een afschrift van zijn be sluit van dien datum, waarbij de heer P. Langeveld is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. Voor kennisgeving aangenomen, x. Een brief dd. 3 April 1939 van den heer P. Langeveld, alhier, daarbij berich tende, dat hij zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad niet aanneemt. Als voren. ij. Een brief dd. 4 April 1939 van den Voorzitter van het Centraal Stembureau ten geleide van een afschrift van zijn be sluit van dien datum, waarbij de heer J. Lakeman is benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad. Als voren. z. Een brief dd. 4 April 1939 van den heer A. Sietsma, lid van den Raad, verzoe kende aan Burg. en Weth. vragen te mogen stellen met betrekking tot de benoeming van een onderwijzeres aan de Bosboom- Toussaintschool. Toegestaan aan het einde der agenda, aa. Een adres dd. 1 April 1939 van het Bestuur van de Onderlinge Huurwaarborg Vereeniging „Voor Beiden Recht", alhier, waarbij adhaesie wordt betuigd aan het adres van den heer I. Prins, alhier. Te behandelen by het betreffende punt. bb. Een adres van het Plaatselijk Comité voor de Openbare school, te Alkmaar, ver zoekende de Bosboom Toussaintschool niet aan het Rijk te verhuren en alle pogingen in het werk te stellen om deze school te behouden. Als voren. cc. Een adres dd. 5 April 1939 van den Ouderraad voor de openbare lagere scho len te Alkmaar, verzoekende de Bosboom- Tousaintschool niet te verhuren aan het Rijk. Als voren. dd. Een adres dd. 6 April 1939 van Ouders van leerlingen der 4e klasse van de Bosboom-Toussaintschool, verzoekende deze leerlingen, in verband met de ver huring van genoemde school aan het Rijk, niet onder te brengen op een andere school. Als voren. ee. Een opgaaf dd. 4 April 1939, van Burg. en Weth. van Heemskerk van de in gevolge art. 104, le lid der L.O.wet 1920 door de gemeente over 1936 verschuldigde uitkeering. Voor kennisgeving aangenomen. Om bericht en raad werd in handen van B. en V. gesteld een verzoek van de stu- cadoorspatroons. De raad ging hierna over tot benoeming van leden in een zevental raadscommissies en tot wijziging van de samenstelling der le en 3e afdeeling, om de drie nieuwe leden daarin onder te brengen. De uitslag zal nader worden bekend gemaakt. Commissie van Toezicht Lager Onderwijs. De aanbeveling voor de benoeming van een lid van de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs luidt als volgt: 1. J. MAATS. 2. Mr. E. H. J. WYNNE. Benoemd de heer J. Maats met 17 st. Op mr. Wynne werd 1 stem uitgebracht. De Alkmaarder Hout. In verband met de vertraging van de vaststelling van het uitbreidingsplan „Alkmaarderhout e. o." stellen B. en W. voor een besluit te nemen in den zin

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 10