LAATSTE BERICHTEN. ZIJPE CASTRICUM HEILOO NOORDSCHARWOUDE HARENKARSPEL OUDKARSPEL EGMOND AAN ZEE Garantie van Polen aan Engeland. Verklaring van Chamberlain. Chamberlain over de Albaansche kwestie. DERDE BLAD. 3 van art. 36 4e lid der Woningwet, ten einde bebouwing strijdig met het uit breidingsplan te voorkomen. De heer Stoutjesdijk vroeg, waarom een beslissing steeds werd uitgesteld. De voorzitter: De schuld ligt niet by de gemeente. De vaste Prov. Commissie is er mee bezig. De heer Stoutjesdijk Dan kom ik er het volgend jaar wel op terug. (Gelach). Conform vastgesteld. Bebouwingsvoorschriften Nassaukwartier. Voorgesteld wordt voor het Nassaukwar tier en eenige andere daardoor in aanmer king komende woonwijken bebouwings voorschriften vast te stellen, die er voor waken, dat het karakter van woonwijken in de nieuwere stadsgedeelten bewaard blijft. Zonder toestemming van B. en W. mogen tot woning bestemde gebouwen niet tot winkels, fabrieken, werkplaatsen, garages, pakhuizen en magazijnen worden ingericht. Deze bepaling geldt voor de volgende straten: Nassaulaan, het Nassauplein, de Van der Meystraat, de Lamo^aalstraat, de Eg- monderstraat, de Cabeljaustraat, den Wes- terweg (Oostzijde) van de Lindenlaan tot de Hoevervaart, den Westerweg (Westzijde) van de Bruinvisstraat tot het Scharloo, den Geesterweg, den Geestersingel, den Kenne- mersingel, het Kennemerpark en de Oude- gracnt (Noord- en Zuidzijde) van de Rid derstraat tot de Koorstraat. Als voren. Verbetering van het trottoir aan den Kennemerstraatweg. Voorgesteld wordt met de Noord- hollandsche Levensverzekering Maat schappij 71 M2. grond achter huize „Voorhout" te ruilen voor 62.60 M2. grond vóór huize „Voorhout, om daar door het slechts 1.50 M. breede trottoir tot 2.27 M. te kunnen verbreeden. De heer v. d. V a 11 informeerde of deze ruiling beteekent, dat de houtopstand aan den achterkant, zooals die er nu staat, blijft. De heer Dekker zeide, dat de verbree ding van het trottoir volle instemming heeft. Hoe gaat het nu bij het perceel van den heer Gordijn? De heer S i e t s m a oordeelde, dat er aan den achterkant minstens 7 boomen gerooid moeten worden. Spr. betwijfelde zelfs, of bij de bestaande toestand die boomen kun nen blijven. Ook spr. vroeg of de boomen gerooid moesten worden. Spr. beval overi gens de verbreeding van het trottoir wel aan, doch zonder de transactie kan een tegel verbreed worden als de heg weg gaat. De heer Grondsma: In de heg staat een hek en moeilijk zal het zijn de grond anders te krijgen. Verbreeding van het trottoir vordert het algemeen belang. De heer Stoutjesdijk meende, dat het plantsoen niet zou veranderen. Vêrkoopen is niet noodig. Spr. is bang voor de boomen. Het is wel mogelijk toe te staan, dat de' stichting op dezen grond met ladders komt. Elke keer wordt aan de Hout geknibbeld en daar dankt spr. voor. De verbreeding van het trottoir juichte spr. toe. Spr. verzocht de zaak nog eens te bekij ken. Mr. Leesberg was aanvankelijk prin- cipiëel tegen. De meerderheid nam echter een besluit en voorspeld werd dat er meer zou komen en nu zijn wij zoo ver. Waarom bij het begin het trottoir geen onderwerp van nadere handeling gemaakt? Spr. oor deelde, dat het trottoir zonder tegen prestatie behoort te worden gegeven. Nu ligt de troef in handen van de tegen partij en daarom is spr. voor, al gaat het hem aan het hart. Hetverlies van het spel moet echter genomen worden. Spr. wil erfdienstbaarheid op 't stuk aan den achter kant voor de boomtakken. Het moet daar groen blijven. Spr. wil, dat B. en W. zich op de erfdienstbaarheid binden. Wordt die toezegging niet gegeven, dan zal spr. tegen de bijlage stemmen. Weth. Klaver zeide, dat het college ook den laatsten boom in den Hout wil verde digen. Altijd bestond er in het trottoir voor huize Voorhout een obstakel. Nu is de gelegen heid er om e komen tot een betere regeling. Mr. Leesberg: Die gelegenheid was er toch beter toen ze de grond van ons moesten koopen? Weth. Klaver: Wij hebben aangeboden een nieuw hek en haag, maar dat werd zoo kostbaar, dat wij elkander vonden door ruiling van grond en dr. Hofstee verklaarde, dat alles kon blijven, zooals het is. Voor het wasschen der ramen stelden zij prijs op het bezit van een strook grond. Wij kr(jgen nu een ruiling met gesloten beurs en aan den opstand van het hout wordt niet getornd. Wanneer de heeren anders willen, dan is het ons wel. De voorzitter wees er op, dat dr. Hofstee den eisch stelt: voor het afstaan van de voorpunt aan de achterzijde een stuk terug. In de vorige zitting kwam geen voor stel. De heer Grondsma: Ik attendeerde er op. De heer v. d. V a 11 merkte op dat na dr. Hofstee een ander kan komen, daarom gevoelt spr. voor de redactie van mr. Lees berg. Mr. Leesberg vroeg de erfdienstbaar heid te ontwerpen en overeenstemming daarover te bereiken met de commissie van Publieke Werken. Wethouder B o n s e m a stond op het standpunt, dat de eisch van dr. Hofstee re delijk is. Het voordeel voor de gemeente is grooter. De bevolking heeft er veel meer belang bij, dat het trottoir verbreed wordt. Spr. vond het geheele gedoe klein gedoe. Zoo trekt men zeker niet het Darticulier initiatief, dat men dient te bevorderen. Spr. ging niet accoord met het betoog van wethouder Klaver, die zeide: „laten de heeren het maar zeggen." Spr. drong aan op aanneming van het voorstel. Mr. de Groot had reeds gezien, dat een boom zeer hoog was opgesnoeid. Spr. oor deelde dat „Voorhout" meer gebaat is met een recht van overpad over 3 M., dan eigendom over één meter en wilde daarover overleg. De heer v. d. Borden: Gezien de hoogte van het gebouw komt men daar met 1 M. breerder niet uit Beter is het een rol lende ladder aan een goot. De heer K e ij s p e r begreep niet wat er tegen was 't vast te leggen, dat van 't hout over een strook van een meter niets weg gaat. De voorzitter: Daar is geen bezwaar tegen, doch de meening van den raad is nieuw. Spr. las voor hetgeen mr. Leesberg in de commissie had betoogd, waaruit bleek, dat van erfdienstbaarheid buiten de meter niet was gesproken. Mr. Leesberg wilde de rechten vast leggen. Spr. vereenigde zich met aanhou ding. Tot aanhouding werd besloten. Verhuur perceel bouwland. Voorgesteld werd te Nieuwe Niedorp een perceel bouwland, groot 0.32.30 H.A., voor 25 per jaar aan een der huurders van de voormalige stokerswoningen te verhuren. Conform besloten. Verpachting boerderij Noorderkade. Voorgesteld werd de aan. den heer W. Hopman verhuurde boerderij aan de Noor derkade onder dezelfde voorwaarde te ver huren aan den heer G. Kuik te Dedems- vaart, die de melkzaak van den heer Hop man kocht. De heer v. d. W a 1: De heer Hopman zit al in Hilversum. Zijn opvolger zit al in de boerderij. Wij hebben zoo niet meer te be sluiten. Weth. Klaver: Dat geschiedde voor zijn risico. Conform het voorstel werd besloten. De verplichte sluiting van de kappersbed rijven. Voorgesteld werd de verordening zoodanig te wijzigen, dat de verplichting om Dins dags na 1 uur kappers- en barbierszaken ge sloten te houden, niet geldt voor die afge sloten ruimten in kappers- en barbierson dernemingen, die uitsluitend gebruikt wor den voor den verkoop van parfumerieën, kapbenoodigdheden, scheerartikelen e.d. De heer Woldendorp vroeg of af scheiding met een gordijn voldoende is. Het hebben van den winkel en het openstellen daarvan op Dinsdagmiddag is niet te verbie den. Spr. wilde Dinsdagmiddag voor de kapperszaken niet vrij geven. Mr. d e G r o o t oordeelde het vrijgeven van den Dinsdagmiddag in de kermisweek wel gewenscht, met het oog op de dames die naar den schouwburg gaan. De voorzitter was het hiermede eens. De redactie is gemaakt om te voorzien in de behoefte. De heer v. d. W a 1 oordeelde, dat de kleine zaakjes er nadeel van hebben, die sigaren en tabak in de salons verkoopen. De voorzitter: Als het een beslo ten ruimte is met een gordijn, dan is hij vrij. De heer Keijsper: De organisaties willen het. Conform besloten. Indeeling der gemeente in stemdistricten. Voorgesteld werd te besluiten, dat met ingang van 1 April de gemeente voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer en der Provinciale Staten in stemdistricten is verdeeld, evenals voor den gemeente raad. Als voren. Aanwijzing stemlokalen. Voorgesteld werd het stemlokaal in een leslokaal van de Huishoud- en Industrie school te verplaatsen naar het gymnastiek lokaal der Juliaschool aan de Emmastraat. Als voren. Tewerkstelling jeugdige werkloozen. Voorgesteld werd gedurende 38 weken een 24 jongens te werk te stellen in de bosch wachter ij en Schoorl en Petten-Cam perduin van het Staatsboschbeheer. Kosten 1650, waarvan het Rijk 82.7 betaalt. De heer v. d. W a 1 oordeelde het loon te weinig en wilde geacht te worden te heb ben tegen gestemd. Conform besloten. De vestiging van het 2e Regiment Luchtdoelartillerie. Voorgesteld werd aan het Rijk te verhuren voor de vestiging van het 2e Regiment Luchtdoelartillerie voor 90.per maand het schoolgebouw aan de Brillensteeg en de Laat en voor berging van materialen het gebouw van de Graanbeurs aan he. Luttik-Oudorp, onder voorwaarde dat de Graanbeurs van Donderdagavond tot Zaterdagmiddag ter beschikking blijft van de gemeente. Voor het houden van oefeningen wordt de Krocht achter de gevangenis beschik baar gesteld. De heer Venneker herinnerde er aan, dat er reeds eerder was opgemerkt, dat naast de voordeelen schaduwzijden staan. Spr. waardeerde den ijver van B. en W., doch hij vond het resultaat pover en voor de gemeente nadeelig. Wanneer het Rijk gewild had, dan was er in Alkmaar toch ruimte te over om een paar honderd soldaten onder te brengen. De beschik baarstelling van de school moet nadeelig werken voor het onderwijs en spr. ver wonderde zich er over, dat over deze des organisatie de onderwijscommissie niet ge hoord was. Overigens oordeelde spr. dat de raad voor een voldongen feit stond. Waarom niet naar andere gebouwen om gezien? De heer v. d. V a 11 oordeelde, dat de rust bij het onderwijs ten deze gestoord wordt. Van 9 openbare scholen zijn er iju 5)4, dit bejammeren de voorstanders van het openbaar onderwijs. Wij willen medewerken aan een behoor lijke huisvesting van de militairen, doch op een andere wijze. Nu wordt het onmogelijk voor buiten leerlingen in Alkmaar het openbaar onder wijs te volgen. Spr. oordeelde het mogelijk met medewer king van de Crisisorganisatie, de barakken achter het landbouwhuis voor de huisvesting te benutten. Spr. wilde niet verder gaan met het af breken van de opleidingsschool, waar 82.6 pCt. van de leerlingen slaagden voor toelating voor inrichtingen van middelbaar onderwijs. Van een standenschool is hier geen sprake. Uit alle kringen bezoeken kin deren deze school, omdat zij het M O. wil len gaan volgen. De zitting duurt voort. KINDJE VERDRONKEN. Gisteravond is het 2)4-jarig zoontje van de familie Beeks te Valkenswaard te water geraakt en verdronken. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is te Haanraae, gem. Kerk- rade, de zevenjarige knaap J. Dorscheidt door een personenauto, bestuurd door R. uit Eygelshoven, aangereden en vrijwel on middellijk gedood. LEBRUN GEÏNSTALLEERD. In de feestzaal van het Elysee is vanoch tend president Lebrun plechtig bevestigd in zijn ambt van president der republiek voor den tijd van zeven jaar. De plechtigheid duurde van elf uur tot vijf minuten voor half twaalf. Te tien minuten voor elf kwam de voor zitter van den Senaat, Jeanneney, met het bureau van den Senaat, de voorzitter van de Kamer, Herriot, eveneens met zijn bu reau, minister-president Daladier en alle ministers, alsmede talrijke senatoren en ka merleden naar de versierde zaal om de plechtigheid bij te wonen. Verboden melkverkoop. Wegens het onbevoegd verstrekken van consumptiemelk aan afnemers is tegen een paar veehouders uit deze gemeente proces verbaal opgemaakt. Jaarvergadering der E.H.B.O. De E.H.B.O., afd. Castricum, heeft in hotel Broksma haar jaarvergadering gehou den De voorzitter, de heer G. Hemmer, was teleurgesteld door de slechte opkomst. Mej. Bakker, secretaresse, gaf in het jaarverslag een goede uiteenzetting van de werkzaam heden in het afgeloopen jaar. De speldjes dag had 151.57 opgebracht. De E.H.B.O. heeft drie verbandtrommels geplaatst, t.w. by hotel Bakker, W. Borst en bij G. Kabel. Ook is een nieuwe brancard aangeschaft. De strandposten hebben in totaal 113 maal voor ongelukken dienst gedaan.. Omdat de hulp op de werkdagen (57 keer) alleen door mej. Feenstra is volbracht, kreeg zij in het jaarverslag een extra-compliment. Het jaarverslag der penningmeesteresse, mej. Woudenberg, gaf als resultaat dat de ontvangsten 609.51)4 en uitgaven 568.43 y, zoodat een voordeelig saldo bedroeg 41.08)4. De begrooting 1939 sloot in ontvangsten en uitgaven met 385.60. De raadsverkiezingen. De groslijst van de r.k. Staatspartij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is door het adviseerend college als volgt op gesteld: 1. S. M. A Borst, 2. G. Heijne, 3. J. Schuijt, 4. Dr. J. A. J. Barnhoorn, 5. J. Opdam, 6. A. Dekker, 7. J. Sengers, 8. M. A. Pater, 9. G. W. v. Lieshout, 10. H. Pel. Het plakverbod. Ondanks het in deze gemeente gelden de plakverbod, hebben aanhanger der S.D.A.P. des nachts verschillende gemeen telijke en particuliere gebouwei met ver kiezingsbiljetten beplakt. De biljetten zijn van gemeentewege weer verwijderd. De daders zijn onbekend. 35 jaar als machinist werkzaam. Vandaag viert de heer Jac. Kleimeer alhier zijn 35-jarig jubileum als machinist bij de Noordhollandsche Conservenfabriek der fa. Peter Verburg alhier. Het zal den heer Kleinmeer en zijn familie op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Benoeming. Tot secretaris-penningmeester van den Ringpolder, alhier, is benoemd de heer W. Kistemaker te Dirkshorn. Werkloozen naar Zijpe. Met ingang van heden worden de werklooze arbeiders uitgezonden naar een werkverschaffingsobject te Zijpe, op de terreinen van de fa. Zonneveld Philippo, waar zij kunnen worden tewerk gesteld. In de gemeente zijn geen werkverschaf fingsobjecten meer, terwijl de werkzaam heden in den proefpolder zijn geëindigd. Toch terecht gekomen. Verschillende inwoners maakten zich den laatsten tijd ongerust over hun klee ding, die zij voor stoomen, verven e.d. hadden meegegeven aan een vertegenwoor diger van een wasscherij, vooral toen de wasscherij desgevraagd mededeelde, dat de bewuste kleedingstukken reeds lang aan den vertegenwoordiger waren afgeleverd. Thans is echter gebleken, dat een credi teur van den vertegenwoordiger een en an der ten onrechte in beslag genomen had en zijn alle goederen aan de rechtmatige eige naars terug gegeven. De schoolbevolking. Voor den nieuwen cursus zijn voor de openbare lagere school ruim 50 nieuwe leerlingen ingeschreven, een aantal dat in vele jaren niet meer bereikt is. Oud-katholieke kerk. Pastoor M. A. Zwart, afkomstig uit Eg- mond aan Zee, thans pastoor te Aalsmeer is met ingang van 1 Mei a.s. door den aarts bisschop van Utrecht overgeplaatst naar de oud-katholieke gemeente van Achter Cla- renburg te Utrecht. {OWOICOaUGXSBDV In het Lagerhuis heeft Chamberlain medegedeeld, dat Engeland en Polen bereid zijn, een overeenkomst van blij— venSe en wederkeerigen aard aan te gaan. ter vervanging van de tegen woordige tijdelijke en eenzijdige verze kering welke de Britsche regeering aan de Poolsche regeering heeft gegeven. In afwachting van de voltooiing van een permanente overeenkomst heeft Beek de verzekering gegeven, dat de Poolsche regeering zich verplicht zou achten tot het verleenen van bijstand aan de Britsche regeering onder de zelfde omstandigheden als die welke in de tijdelijke overeenkomst zijn be doeld. Het doel van de permanente over eenkomst zou zijn, Engeland en Polen wederzijdschen bijstand te verzekeren, ingeval van eenige bedreiging, direct of indirect, van de onafhankelijkheid van een van beide landen. Men was het er over eens, dat bepaalde kwesties o.a. een nauwkeuriger omschrij ving van de verschillende wijzen, waarop de noodzaak van dergelijken bijstand zou kunnen ontstaan, een nadere studie ver- eischen alvorens de permanente overeen komst kan worden voltooid. De bovenbedoelde afspraken sluiten niet de mogelijkheid uit, dat een van beide re geeringen afspraken maakt met andere landen in het algemeen belang van de ver steviging van den vrede. Chamberlain deelde ook nog mede, dat minister Hudson te Warschau een aantal moeilijkheden uit den weg had kunnen ruimen, die zich hadden voorgedaan ten aanzien van de werking van het handels verdrag met Polen, en met de betrokken ministers de ontwikkeling van de Poolsche industrieele uitrusting had kunnen bespre ken. Voorts deelde Chamberlain nog mede, dat Hudson tijdens zijn verblijf in Moskou de instemming van de Sovjetregeering had weten te verkrijgen met het openen van onderhandelingen te Londen over een nieuw verdrag. Chamberlain heeft in het Lagerhuis, naar aanleiding van de vraag, of hij een verklaring kon afleggen betreffen de de concentratie van Italiaansche troepen en transporten te Bari en Durazzo en de thans aan den gang zijnde onderhandelingen met Albanië, meegedeeld, dat de Britsche ambassa deur te Rome op 4 April de aandacht van den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken op de bedoelde geruchten heeft gevestigd. De Italiaansche minister van buitenland sche zaken verklaarde, dat de koning van Albanië op 8 Maart had voorgesteld, het bestaande bondgenootschapsverdrag tus- schen Italië en Albanië te versterken. Sedertdien zijn hieromtrent tusschen de beide regeeringen besprekingen gevoerd, doch het schijnt, dat in den loop dezer on derhandelingen bepaalde moeilijkheden zijn gerezen, waarvan de aard niet volkomen duidelijk is. Volgens den Italiaanschen mi nister van buitenlandsche zaken werden de Italiaansche belangen bedreigd. Zoojuist heb ik vernomen, aldus Chamberlain, dat een Italiaansche kruiser en twee kleinere oorlogssche pen vanochtend vroeg te Durazzo zijn aangekomen, doch ik heb nog geen ge detailleerd rapport ontvangen omtrent het standpunt van de Albaneesche re geering. Wel heb ik van haar pas een tegenspraak ontvangen van alle be richten, volgens welke zij voorwaarden zou hebben aanvaard, welke onver- eenigbaar zijn met de souvereiniteit of de nationale integriteit van Albanië. De Britsche gezant te Durazzo heeft medegedeeld, dat het daar tot 8.25 uur vandaag volkomen rustig was. Natuurlijk volgt de Britsche regeering alle ontwikkelingen van nabij. Op de vraag, of de Britsche ambassadeur te Rome de aandacht der Italiaansche re geering gevestigd heeft op het feit, dat iedere verandering in den status quo in de Middellandsche Zee in strijd is met het BritschItaliaansche accoord, antwoordde Chamberlain er zeker van te zijn, dat de Italiaansche regeering zich ie bepalingen van het accoord terdege voor oogen houdt. Toen gevraagd werd, of de Britsche re geering eenig belang in Albanië had, ant woordde Chamberlain: geen rechtstreeksch belangd doch wij hebben een algemeen be lang bij den wereldvrede. Op de vraag, wat de aanwezigheid van de Italiaansche oorlogsschepen beteekende. antwoordde Chamberlain, dat hij dit niet kon zeggen. Ik heb, zeide hij, het Huis slechts de inlichtingen gegeven, waarover de regeering beschikt. Toen nog gevraagd werd, of de regeering inlichtingen had ontvangen omtrent con centratie van Italiaansche troepen te Bari en Bridisi, verklaarde de premier: voor zoover ik weet niet. DE DUITSCHE PLANNEN INZAKE POLEN. Bertrand de Jouvenel bericht uit Breslau aan „Le Journal", dat hij een onderhoud heeft gehad met een zeer vooraanstaand persoon, die hem het volgende heeft mede gedeeld over de Duitsche plannen ten aan zien van Polen: „Het voornaamste punt is te beletten, dat de verdedigingslinie, welke spontaan tegen ons is opgeworpen, wordt versterkt. Het is absoluut noodzakelijk, dat Beek uit Londen terugkomt zonder iets te hebben afgesloten. Is dit mogelijk? Ja. De Polen verklaren, dat alleen het ontplooien van hun eigen kracht voldoende is ons tot staan te brengen. Dit streelt hun ijdelheid meer dan de verkla ring, dat Chamberlain's tusschenkomst ons heeft gestuit. Men moet hen aanmoedigen te denken, dat zij alles alleen hebben ge daan en niemand noodig hebben. Onze stelling te hun aanzien is: onze zoo genaamde eischen? Een klein misverstand. De interventie van Chamberlain? Een po ging van het Perfide Albion om van dit misverstand te profiteeren. De Polen moe ten het denkbeeld van een eenheidsfront tegen Duitschland vergeten en de Duitschers zullen hun ontijdige eischen vergeten. Alles zal dan terugkeeren tot den toestand van voor de crisis. Vervolgens, aangezien de waakzaamheid van de democratieën niet groot is zal wel een andere gelegenheid gevonden worden, waarop wij krachtiger en sneller kunnen optreden tegen Polen alleen. Reeds hebben wij het van drie kanten ingesloten. Hoewel ongeveer drie keer zoo groot als Tsjecho- Slowakije, is Polen op zijn beurt ingeslo ten. Op het oogenblik zijn de Polen verzekerd van hun vrienden en trots op hun kracht, men moet hen den angst vém het alleen staan en van de omsingeling doen kennen, alvorens toe te slaan. ROST VAN TONNINGEN VEROORDEELD TOT GELDBOETE. Beleediging van minister Goseling. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in drie beleedigingszaken tegen mr. M. M. Rost van Tonningen, hoofdredacteur van ,,Het Nationale Dagblad". Het betrof hier dri artikelen, verschenen in de nummers van 23 Dec., 29 Dec. en 4 Januari van genoemn blad. De officier van justitie had een geldboete van 800 subs. 3 maanden hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden geeischt. De rechtbank achtte de beleediging van den Centralen Ri ad van Beroep niet bewe zen en sprak verdachte van dit ten laste ge legde vrij. Wel bewezen achtte de rechtbank de be leediging van den minister van justitie en van den procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's Hertogenbosch en legde mr. Rost van Tonningen voor deze feiten een geldboete van 500 subs. 100 dagen hechte nis op. ANTI-ITALIAANSCHE BETOOGINGEN TE TIRANA? De Europeesche editie van de „New York Herald" bericht van welingelichte zijde te hebben vernomen, dat te Tirana anti- Italiaansche betoogingen zijn gehouden. Ook zouden Italiaansche land- en zeestrijdkrach ten zijn samengetrokken bij Bari en Brindisi. De betoogingen te Tirana zouden een ge volg zijn van de mededeeling van Radio- Bari Maandagavond, dat tusschen Rome en Tirana wordt onderhandeld over een herzie ning van het verdrag tusschen beide lan den. ,,Le Matin" publiceert een bericht van de „Daily Mail", waarin wordt gezegd, dat het bericht over de mogelijkheid van het ont schepen van Italiaansche troepen op de Al baansche kust in Albanië veel onrust heeft gewekt. De ministerraad heeft tot laat in den avond vergaderd en in officiëele krin gen wordt medegedeeld, dat doeltreffende militaire voorzorgsmaatregelen zijn geno men. De Italianen, die in Albanië wonen, ver laten het land en andere vreemdelingen vol gen hen. De bevolking van Albanië leeft in voortdurende spanning en geeft algemeen der. wil te kennen zich' tot het uiterste te verdedigen. Koning Zoego zou gisteren verklaard hebben, dat de Albaneezen zoo noodig tot den laatsten man zullen strijden. ZEVEN DOODEN BIJ EEN AUTO ONGEVAL. Bij een botsing tusschen een personen auto en een vrachtauto te West Moreland (Cal.) zijn zeven personen om het leven ge komen en drie gewond. HET NIEUWE R.A.P. IN HOOGER BEROEP VERBINDEND VERKLAARD. Heden werd door de Amsterdamsche rechtbank tegen H. de J., expioitant van een wilde autobus tusschen Amsterdam en Haarlem v.v., in hooger beroep een boete geëischt van 300. De man was door den kantonrechter veroordeeld tot 300 boete, subs. een maand hechtenis. De officier van justitie concludeerde tot verbindend ver klaring van het R.A.P. DE KONINGIN BEZOEKT „DE HOFSTADBLOEM". De koningin heeft hedenochtend een lang durig bezoek gebracht aan de bloementen toonstelling „De Hofstadbloem", welke in het Houtrustgebouw te Den Haag wordt ge houden. VIER RADIOVOORDRACHTEN OVER DE LANDBOUWCRISISPOLITIEK. Minister van ec. zaken voor den microfoon. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zal de minister van economische zaken voor de microfoon vier radiovoordrachten houden over de landbouwcrisispolitiek en wel op Dinsdag 11 April, Vrijdag 14 April, Maandag 17 April en Vrijdag 21 April, tel kenmale des avonds van 7 uur tot 7 uur 30. In de eerste voordracht zal een alge- meene inleiding worden gegeven, in de volgende voordrachten zullen de sikker- bouw. de veehouderij (waaronder de zui vel), de groenten-, fruit en sierteelt, de pluimveehouderij en de visscherij worden behandeld. De bedoeling van deze voor drachten is om do'.l en inhoud der land- bouw-crisis-maatregelen voor breeden kring toe te lichten.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 11