Agenda jüucQectiike Stand Publicaties Weee&edcAt [RÖÜKIEZ AMSTERDAMSCHE BEURS <*u Een nieuw belastingkantoor Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EGMOND BINNEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Verzoek van Alcmaria V.V.V. ten aanzien van den bouw. Door het bestuur van Alcmaria V.V.V. is een door den voorzitter en den se cretaris, resp. mr. J. P. Bosman en de heer D. G: G. Margadant, geteekend adres verzonden aan den minister van financiën, verband houdend met de bij genoemd departement bestaande plan nen tot het bouwen van een nieuw be lastingkantoor te dezer stede. Het adres luidt als volgt: In de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 26 Maart j.L staat vern.eld onder de plan nen, goedgekeurd door de ministerieele commissie o.a.: „die voor een belastingkan toor te Alkmaar, begrooting 154.000". Onze vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Alkmaar heeft eenerzijds dit bericht met groote voldoe r.ing vernomen, omdat tevens het gerucht gaat, dat in het nieuw te bouwen perceel cok zullen worden ondergebracht de dienst der Registratie en die der Hypothe ken en Kadaster. De kostenbegrooting van 154.000 wijst er wel op, dat dit gerucht vermoedelijk juist zal zijn. Wat zorg heeft gebaard is de plaats waar dit nieuwe gebouw zal worden gezet. Het is bekend, dat de perceelen tuingrond achter het perceel der Directe Belastingen aan den Kennemerstraatweg no. 21 door het Rijk zijn aangekocht envermoed wordt, dat het nieuwe gebouw in die tuinen zal worden ge bouwd, met het front en den hoofdtoegang aan de Juliana- en Prins Hendrikstraat. Wanneer dit zou geschieden, zou opnieuw een der belangrijkste Rijksgebouwen in Alkmaar, welke door een zeer groot aantal personen dagelijks wordt gezocht en be zocht (ook door personen buiten Alkmaar wonend), ergens achteraf aan een tertiaire straat worden opgeborgen. Voor de gemeen te Alkmaar zou dit zeer te betreuren zijn, en ook zal zulks voor het Rijk toch minder gewenscht zijn. Alkmaar is in dit opzicht reeds zeer gedu peerd door de tegenwoordige plaatsing van het postkantoor. Terwijl dit toch vroeger gevestigd was aan een der voornaamste stra ten (de Koorstraat), is het nu opgeborgen in een straatje achter de Groote Kerk, waar het zoodanig is verstopt, dat het voor niet- Alkmaarders onvindbaar is. De stichting van het nieuwe Rijksgebouw voor belastingen,registratie en hypotheken op de aangekochte perceelen achter Kennemer straatweg 21 zou naar onze bescheiden mee ning wel uitvoerbaar zijn, wanneer deze nieuwbouw gepaard zou gaan met afbraak van het tegenwoordige perceel Kennemer- straa'weg 21 en de vrijkomende ruimte dan werd gebruikt voor parkeerplaats voor auto's, terwijl de hoofdingang dan aan dit open parkeerterrein zou komen te liggen. Het nieuwe rijksgebouw zou dan komen te staan met zijn front naar den hoofdweg te Alkmaar, den Kennemerstraatweg zelf. Het bestuur onzer vereeniging voor vreemdelingenverkeer, aan hetwelk de schoonheid en de bloei der gemeente zoo zeer ter harte gaan, veroorlooft zich de vrij heid 't bovenstaande nu reeds eerbiediglijk onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengen, omdat het wellicht thans nog tijd is met de uitwerking der plannen met bo venstaand verzoek der V.V.V. rekening te houden. DE KWESTIE IN ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Bezwaar tegen den voorgestelden Vertrouwensraad. De heer W. J. Bulens, die is aange zocht lid te worden van den Vertrou wensraad in bovengenoemde vereeni ging, zond ons onderstaand afschrift van een naar aanleiding daarvan aan het demissionnaire bestuur door hem gezonden brief: Ondergeteekende, door mr. Scholten? overgenomen door het demissionnair be stuur aangezocht als „lid van een even tueel door de vereeniging Ziekenhuisverple- ging in 't leven te roepen Vertrouwensraad, stelt er prijs op U het volgende te verkla ren: 1. Dat hij het instellen van een vertrou wensraad voor de vereeniging kan accep teeren, doch, gezien het hangende geschil in de vereeniging Ziekenhuisverpleging, het onjuist vindt dat deze vertrouwensraad, al thans het voorstel daartoe, wordt gebruikt, ten einde punt 1 en 2 voorstel-mr. Scholten, er door te krijgen. 2. Dat hij daarnaast van meening is, dat de wijze, waarop deze Vertrouwensraad door u in 't leven wordt geroepen, zijn taak en zijn verkiezing in de toekomst wordt voor gesteld, onjuist is. 3. Dat hij op grond daarvan bereid is in principe een candidatuur van een vertrou wensraad te aanvaarden, mits deze vertrou wensraad geen paskwil beteekent, ongeacht welk bestuur mocht worden gekozen, doch één naar voorbeeld-mr. Scholten, op grond van het een en ander moet afwijzen. MET BENZINE BIJ VUUR Te omstreeks 3 uur gistermiddag ontstond er een brandje in een woning aan de Popel- manslaan. Een surveilleerende agent werd gewaarschuwd en begaf zich onmiddellijk erheen. Er was brand ontstaan in de keuken door het wasschen van een costuum in ben zine, terwijl in de nabijheid een petroleum stel brandde. Het meisje, dat stond te was schen, liep enkele brandwonden op. Het brandje is door de politie gedoofd. Er werd nog wel eenige schade aan huisraad en keu ken toegebracht. Men was niet verzekerd. RESTAURATIE GROOTE KERK. In bijlage no. 44 deelen B. en W. den raad het volgende mede: Bij Uw besluit van 23 December 1937 werd in beginsel besloten, medewerking te verleenen aan de restauratie der Groote Kerk, overeenkomstig ons voorstel, opge nomen in bijlage nr. 182 van 1937, door toe kenning van een bijdrage van 124.800, zijnde 24 der geraamde kosten. Het voorbehoud, dat daarbij werd ge maakt, had betrekking op de wijze van uitvoering der restauratiewerkzaamheden en op de arbeidsvoorwaarden. Langdurige onderhandelingen tusschen de Kerkvoogdij, en de Rijksinstanties zijn daarop gevolgd. Uiteindelijk is het resul taat verkregen, dat in de ter inzage ge legde, ons bij den heden ontvangen brief van den Algemeen Secretaris van het Werkfonds 1934 toegezonden stukken is vast gelegd. Daaruit blijkt, dat ons College wordt ingeschakeld bij de samenstelling van de concept-bestekken en bij de vorming van een contact-commissie, waarin verder ver tegenwoordigd zijn de Kerkvoogdij, het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en het Werkfonds. Boven dien stelt de Kerkvoogdij een bouwcommis sie in voor het geregelde toezicht op de restauratiewerkzaamheden. De arbeidsvoorwaarden zijn in overeen stemming met de vertegenwoordigers der arbeidersorganisaties aldus geregeld, dat de aannemer ten aanzien van de arbeiders ge houden zal zijn, de bepalingen van de lan delijke collectieve arbeidsovereenkomst in de bouwbedrijven (burgerlijke en utiliteits bouw) na te leven, met uitzondering voor zooveel betreft de arbeiders, die niet onder die arbeidsovereenkomst vallen. Nu derhalve aan de uitvoering van dit belangrijke werk niets meer in den weg staat en aan het door Uwe vergadering ge stelde voorbehoud naar ons voorkomt op bevredigende wijze is tegemoetgekomen, zal de overeenkomst van geldleening met het Werkfonds, welke eveneens bij de stukken is gevoegd, kunnen worden gesloten, waar na spoedig met de werkzaamheden zal kun nen worden begonnen. Spoedshalve' doen B. en W. derhalve thans het voorstel, vast te stellen de noodige ontwerp-besluiten, waarin wordt vast gelegd, dat de gemeente van den staat een voorschot van f 124800 aanvaardt, af te lossen in 40 jaar, rente 3 in annuïteiten. De kosten van het geheele werk bedragen 520000. TOT HOOFD VAN DE JULIANASCHOOL BENOEMD. Tot hoofd van de Julianaschool alhier is benoemd dé heer R. v. d. Hauw, thans le onderwijzer aan deze school. DE 8 OCTOBER-VEREENIGING. Thans 2000 leden. Dank zij de actie van de propaganda- commissie zijn in de laatste maanden ette lijke honderden Alkmaarders tot de over tuiging gekomen, dat de 8 October-ver- eeniging Alkmaar Ontzet recht heeft op aller steun. In betrekkelijk korten tijd is het ledental opgevoerd van 900 tot 2000! Het 2000e lid is Dinsdag ingeschreven, n.1. de heer G. Jonker, Verdronkenoord 34. Hem zal op een nader te bepalen dag een huldiging worden gebracht onder aanbie ding van het schilderij van den heer J. de Wolf, terwijl de beschikbaar gestelde rol lade van den heer Boesenkool, het 1573ste lid, vóór de Paaschdagen nog zal worden aangeboden. GESLAAGD. Aan de nieuwe Huishoudschool te Am sterdam is o.a. geslaagd voor het examen N VIII mej. M. Veening te Midden-Beem- ster. DE OPENBARE SCHOOL. Een radiorede op Zaterdag 15 April. Op Zaterdag 15 April a.s., des namiddags 2 uur, zal de heer A. v. Wijngaarden, hoofd eener openbare lagere school te Amers foort en secretaris van het centraal bestuur van het Landelijk Comité voor de Open bare school, een radiorede uitspreken over het openbaar onderwijs. Aangezien het L. C. O. S. gedragen wordt door de vijf groote onderwijsorganisaties van ouders en onderwijzers der openbare school en den moreelen steun op meerdere punten van zijn actie mocht verwerven van de drie groote linksche politieke partijen en de vakbeweging, waarvan met name te noemen de Liberale Staatspartij, de Vrij zinnig-Democratische Bond, de Soc. Dem. Arb. Partij en het N. V. V., zullen onge twijfeld velen belangstellen in deze namens het L. C. O. S. uit te spreken rede. De uitzending geschiedt via den zender van de V. A. R. A. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeente-reiniging verzocht ons mede te deelen, dat het opha len van huisvuil in plaats van op Maandag 10 April a.s. (2e Paaschdag) zal plaats heb ben op Dinsdag d.a.v., terwijl het huisvuil, dat pleegt te worden opgehaald op Dinsdag, in de komende week zal worden gehaald op Woensdag d.a.v. LENTEFEEST IN 'T GULDEN VLIES. Voor de vierde maal wordt er in 't Gulden Vlies een Lentefeest georganiseerd. De voorbereidingen zijn in vollen gang en als met Paschen de deuren geopend worden, dan zal men verbaasd staan over het feeste- lijk-intieme resultaat, dat verkregen is ge worden. Het is een sprookje gelijk. Overal vieren de voorjaarstinten hoogtij. Duizen den bloesemtakken hebben alle zalen (ook het café-restaurant) in een prachtigen voor- jaarstuin omgetooverd. Ook al zou ons kli maat zich gedurende de feestdagen van zijn In gebouw Langestraat 87 tot 10 April tentoonstelling van werken van leden der Berger Kunstenaarsvereen., eiken dag 25 Zondag 10—12 en 2—5. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Jongensstad (real.); hoofdrollen Spencer Tracy, Mickey Rooney. (Geprolongeerd) Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Morgen gaat 't beter (HolL amus.-film); hoofdrol Lily Bouwmeester. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 6 April. 8 uur, Bioscoop Harmonie, filmavond van wege N. Malth. bond. 8 uur, De Unie, verg. C.D.U., twee spre kers over de Statenverkiezingen. slechtste zijde laten zien, binnen is alles zon-overgoten. Ook nu weer zal de hier zoo populaire Band van George Pickard aanwezig zijn. Pickards orkest verstaat als geen ander de kunst ons te boeien. Het is steeds een ge not om deze band, welke uit 10 personen bestaat, te beluisteren. Lady-crooner is June Parker. Zooals reeds gemeld, wordt ook het café restaurant van een lente-tintje voorzien en zal er beide Paaschdagen zoowel 's middags als 's avonds met medewerking van Lucie Arnoti en haar dames- en heeren-orkest on getwijfeld een prettige stemming heerschen. PAASCHCOLLECTE „BIO-VAC ANTIEOORD". Van Vrijdag 7 April tot en met Donder dag 13 April zal in alle bioscooptheaters hier te lande de Paaschcollecte worden ge houden voor de stichting Bio-Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee. Het vorig jaar werden geheel voor reke ning van de stichting 830 arme kinderen van alle gezindten in het Bio-Vacantieoord ge durende een aantal weken verpleegd. Het bestuur hoopt dit aantal in den loop van 1939 op t£ voeren tot over de 900. Zooals bekend, worden uitsluitend kinde ren uitgezonden van ouders, die absoluut niet in staat zijn iets voor de uitzending hunner kinderen bij te dragen. Het bestuur aarzelt daarom niet ook nu weer een beroep te doen op het bioscoopbe zoekend pubhek. Door een royale Paaschgift kan men medewerken aan dit prachtige werk van naastenliefde. Iedere gift, hoe klein ook, vermeerdert de kansen voor menig behoef tig kind, dat, wie weet hoe lang reeds, ge wacht heeft om te worden uitgezonden. DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steen houwer, 3 stratenmakers, 1 stratenm. op perman, 3 stuc. opp^-Keden, 1 granietwer ker, 2 uitvoerders, 9 betonwerkers, 14 voe gers, 2 stucadoors, 26 opperlieden, 33 schil ders, 34 metselaars, 116 grondwerkers, 54 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 8 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosseriebouwer, 2 constructiewerkers, 10 electiciëns, 3 instrumentmakers, 2 kern makers, 1 ketelmaker, 5 klinkers, 1 koper gieter. 3 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 ma chinisten, 1 machineteekenaar, 5 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 9 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 piano stemmer, 5 plaatwerkers, 2 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker,, 2 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuig- kundige, 11 smeden, 10 stokers, 1 tandtech- niker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 5 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 7 ijzerwer kers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 50 chauffeurs, 14 schippers, 1 machinist binnenvaart, 8 koet siers, 24 pakhuisknechten, 27 magazijnbe dienden, 1 emballeur, 5 kellners, 5 loop knechten, 1 buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 55 sigarenmakers, 5 sorteerders, 2 tabaksbe werkers, 3 koks, 9 slagers, 2 bierbottelaars, 1 koffiestroopbrander, 7 chocoladebewer kers, 3 zuivelbereiders, 21 bakkers. Groep houtbewerking: 11 meubelmakers, 5 stoffeerders, 5 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 fabriekstimmerman. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 let terzetters, 4 boekdrukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 17 tuinlieden, 23 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 5 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker^ 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfberei- der, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 3 zak- kenstoppers, 1 papierbewerker, 1 verzeke ringsagent, 1 incasseerder, 1 onderwijzer, 1 bedrijfsleider, 2 controleurs, 1 landmeter, 1 reclameteekenaar, 1 kapper, 1 administra teur, 3 boekhouders, 15 kantoorbedienden, 37 transport- en 252 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 7 sigarenmakers, overige beroepen: 10. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 aar in diverse beroepen: 7. Vrouwelijk personeel: 3 kantoorbedien den, 3 werksters. Alkmaar, 1 April 1939. De directeur, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 2329 Maart 1939 wer den vanuit de Centrale Werkplaats door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 kantoorbedienden, 2 bankwerkers en 1 metselaar. By de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 2 kantoorbedienden, 3 bank werkers, 3 timmerlieden, 2 metselaars, 3 schilders, 1 bouwkundig teekenaar, 1 ma chine teekenaar, 1 magazijnbediende, 2 in andere vakken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 28 MAART TOT 4 APRIL 1939. Nieuwe zaken: Texel: J. van der Bij den Hoorn 43, schil dersbedrijf enz. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: N. P. Stam, Corfstraat 28. agentuur en commissiehandel enz.: ver plaatst naar: Heiloo, Koooimeerlaan B 56. Hypothecaire Verzekering Maats qhappi. „Hypo", Wilhleminalaan 5, bestuurswij ziging. Castricum: Tromp's Woninginrichting, Geelvinckstraat 53, behangerij enz.; over gegaan aan: J. Tromp. De Rijp: Drogisterij HollaarBoon Rechtestraat 4142, drogisterij; overge gaan aan: A. Kuin. Schoorl: N.V. Schoorlsche Radio Distri butie, Heerenweg B 72, Katrijp, bestuurs wijziging. Texel: „Unitas", den Hoorn 81, bestuurs wijziging. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 2e suppl. lijst 32. Nederl. romans. B81.7c Brandligt. Concubinaat, t E15.6d Eerbeek, van. De Doeve. G50sk GoghKaulbach, van. Schaduw' kinderen. t H84.6m Houwink. Een man zonder karakter. J13.lt Jacobs. „Toen het begon te lich ten Paasverhalen. (j.) K64x Koenen. Xerion, de steen der wij zen. L41.9h Lennart. Huisjes van kaarten. L54.6 Liendende Greve, van. Elsbeth, 045.8d Oven. Op den Dam no. 1. P24d Pauwels. Het duel. R43.7 Rheenen, van. Een man en een tjalk. R97.5e Rijnsdorp. Eldert Holier. S23u SchaikWilling, van. Uitgestelde vlucht; (verhalen). S31wd Schendel, van. De wereld een dansfeest. V15 Van hoepelrok en pruikentooi. V61.5s Viruly. Sneeuw. V91.2v Vries, A. de. Verhalen uit het land van Bartje. Z28m Zernike. Morgen weer licht. Z28o Zernike. De oudste zoon. In het Nederl. vert. romans. B64.2 Blomberg. Het brandt in de sneeuw. B88.6r Bromjield. De regen kwams 2dln. C21.7 Chateaubriand, de. Atala. F13.3 Falkberget. Christianus Sextus. Dl. 1 De pioniers. K 11.3h Kastner. Hier woont het geluk K24.4t Kaus. De twee zusters Kleh. L13.5n Lagerlöj. Niels Holgersson's won derbare reis. (j.) (g.) f is Christel, j is ook voor jongeren, g is geschenk. is hist. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VOOR GOEDEN VRIJDAG. Ger. Kerk, nam. 7.30 uur, ds. C. von Meyenfeldt. SINT PANCRAS, herv. kerk, 7 uur, ds. Krop (Belijdenis des Geolofs en Voorbe reiding. HEILOO, Evang. vereeniging aan de Kerklaan, acht uur 's av., ds. van Hoogen- huyze, van Amsterdam. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmus, z. van Alexander M. Wouters en G. M. Buijs. GETROUWD: Willem Winter en Hortense M. M. Velt- man. Petrus Baas en Lamberta M. van Riel. OVERLEDEN: Cornelia Knaap, wed. H. Blees, 72 jaar. HINDERWET. Bij besluit van 5 April 1939 is aan Th. Sterken, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een sigarendrooginrich- ting in het perceel Perronstraat No. 17, alhier. Alkmaar, 6 April 1939. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ariadne 5 April te Genua. Aurora 5 April 12 u. Ouessant gepass. Bennekom 5 April 22 u. v. Hamburg naar Antwerpen. Berenice 5 April-v. Barcelona n. Cadiz. Breda 5 April v. Cristobal n. Curacao. Deucalion 5 April v. 5 April van Thessalo niki naar Istanboul. Fauna 5 April te Nauplia. Mars 5 April v. Mersina n. Jaffa. Orion 5 April v. Tunis n. Patras. Perseus 5 April v. Kopenhagen n. A'dam. Pluto 5 April v. A'dam n. Kopenhagen. Socrates 5 April v.m. Azoren gepass. Triton 5 April n.m. Gibraltar gepass. Vesta 5 April te en v. Venetië n. Triest. Rotterdamsche Lloyd. Tapanoeli thuisr. 5 April llu, Liverpool. HollandAmerika Lijn. Nieuw Amsterdam 5 April 8.30 uur van Plymouth. Damsterdijk 4 April v.m. te Cristobal. Loch Katrine 5 April v.m te Londen. Beemsterdijk 5 April v.m. van N. Orleans. Rotterdam 5 April v.m. v. N. Orleans naar Rotterdam. Bilderdijk 5 April v.m. G.T., Scilly gepas. Veendam 5 April v.m. te New York. Loch Monar 5 April 12 u. v. Londen naar Antwerpen. Kon. Holl. Lloyd. Ceres 5 Aril 18 u v. Rio de Jar.eiro. Zaanland thuisr. 5 April 2 u. te Hamburg. Zwakke tot matige noordelijke tot ooste. lijke wind, betrokken tot zwaar of half be wolkt, geen regen van beteekenis, iets kou. der. De beide gebieden van lagen luchtdruk in het noorden en zuidwesten vullen snel op. Over de Noordzee en centraal-Europa vormt zich een rug van hoogen luchtdruk. Deze rug vormt een verbinding tusschen een ge bied van hoogen luchtdruk op den oceaan ten westen van Ierland en een tweede in zuidoost-Europa. De strooming van koude lucht uit de Poolzee heeft zich thans over de geheele Noordzee en het kanaal uitgebreid. Zij bedekte in den morgen het noorden en midden van ons land. Over Frankrijk en centraal-Europa bewegen zich warmere luchtmassa's in een richting van zuidwest naar noordoost. Onder deze omstandigheden behoudt het weer een weinig gunstig en onzeker karakter. Nagenoeg overal is de lucht betrokken tot zwaar of half bewolkt en de opklaringen zijn slechts plaatselijk en kort van duur. In midden-Frankrijk werd gistermiddag van vele plaatsen on weer gemeld. In de Alpen heerschen nog foehnstormen en zijn de temperaturen niet buitengewoon laag. Het is te verwachten, dat het weer aanvankelijk onaangenaam guur zal blijven. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.10 tot 4.53 uur licht op. Ontslag onderwijzeres. Op haar verzoek werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan mej. C. Ranzijn, die einde dezer maand in de orde van den Karmel hoopt te treden. Mej. Ran zijn was hier 13 jaar als onderwijzeres werkzaam. Als opvolgster is tijdelijk benoemd mej. H. Ranzijn van Egmond aan den Hoef. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH, LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 6 April 1939. Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3—3)4 Nederl. 1938 993/.. 3 Ned.-Indië 1937 961/, 5Vï D^ltschl. m. verkl. 19ltyi,; B ANK-IN STELL1N GEN. Amsterd. Bank1201/* Handel Mpij. Cert. v. 250 1241/» Koloniale Bank1471/» Ned. Ind. Handelsbank 115 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 34'/. Calvé Delit Cert. 81 l/s Nederl. Ford 3561/, Lever Bros 1261/» Philips Gloeil. Gem. Bezit 193 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Rep. Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 61 Redjang Lebong 134 PETROLEUM. i i 28i5/16 18Vs 44'/. §5Va 31Vi« 21'/. 12 12tU 5 38 3Vs 4041/4 179'/, 2051/4 81 s 280 300 63 25=/16 9 192V4 4 1283/4 109 116 91 23/, Dordtsche Petr. 4 Kon Petr. .44,44 Perlak ..44411 Phillips Oil J 4 Shell Union 444,, Tide Water 4414, RUBBERS. Amsterd. Rubber 444 Deli Bat. Rubber 4 Hessa Rubber .44,4 Oostkust .41,44 Serbadjadi Interc. Rubber 4 t SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn Kom Ned. Stoomboot, Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw, Cert.. Union Pacific Can- Pac tExclaim. *Exdividend. jNoteering per 50. x) ex-coupon koers h€den V, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers I 71V, 107»/, 103 172 191 179 21»/, 9'/. 10>/4 1U/4 721/, 374 2.45-3.00 W/u 201/, 116V,* 124 149V, 115V, 33'/4-4 J 81 3571/4 125'/,-"- 19H/4-2 297/8 18i Vis 44%-V, 574 3018/is 23H/i« 12 13s-7i6 57, 37S/8-'A 35/s 402-3 178 205 8H/f 61 1341/, 29874-9 63 25»/s 9-Vis 911/is 1927a 130 107'/, 1167. 2'/. w. 108-74 1023/4 174 192-3 181 22V, 91/,-'As 10i-»/is 'IV* 71 3'/s New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.88'/, 8.82 75.60 4.9974 31.70 42.25 39.37)4 45.47 y. 44.32 'u heden 1.88 8.817, 75.60 4.997s 31.69)4 42.25 39.37)4 45.47)4 44.32 'A

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2